Snackbar vervult buurtfunctie Indigo viert uitbreiding met kortingsactie Binnenkort vissenspreekuur in Het Vijverparadijs i i Zelfbewuste mannen kiezen voor good-looking Woensdag 13 juni 2001 FAAM/VLISSINGER 17 door Inge Adriaansen April doet wat ie wil, zegt het spreekwoord, maar dat geldt zeker niet voor Sascha en Margo Labrujère. Voor dit jonge ondernemers- paar uit Middelburg is april al jaren de maand waarin zij nieuwe plannen maken. Het begon in april '99 toen zij de Snackbar aan de Neder- straat overnamen waarna zij in april 2000 be gonnen aan de eerste grote verbouwing van de snackbar en in april dit jaar kwam er een twee de snackbar in de Langeviele bij. Het tussen de bedrijven door gerealiseerde pension vormt de enige uitzondering in deze rij, hier begonnen zij in het najaar aan en was klaar in februari. In een periode van slechts twee jaar tijd ontstond er een kleine Labrujère Dynastie. „We hebben altijd het idee ge had om nog een iets voor ons zelf te beginnen, maar dat het zo groot zou worden en zo snel zou gaan, dat hadden we eigenlijk nooit durven hopen", vertelt Sascha enthousiast. „Van het een kwam het an der", vult Margo aan. „Toen we net begonnen met de snackbar aan de Neder- straat had ik nog een fulltime baan, maar door een auto-on geluk heb ik een whiplash op gelopen en daardoor kan ik geen hele dagen meer wer ken. Het mooie van een eigen zaak is dat je alles zelf in kunt delen. Het pension is eigenlijk gaan spelen doordat we heel vaak klanten in de snackbar kregen die naar overnachtingsmoge lijkheden vroegen. We hebben een heel groot huis en het grootste deel er van werd helemaal niet door ons benut. Nu hebben we vijf slaapkamers en een grote ont bijtzaal. En omdat we er zelf ook wonen kan ik alle zaken lekker in mijn eigen tempo re gelen." Buurtfunctie De Snackbar in de Langeviele voluit 'Langeviele Frietpunt' wordt bemand door Arian de Visser. „Ik draai de zaak nu drie maanden en de loop zit er al aardig in", vertelt Arian. „Op deze locatie, midden in het centrum, heb je natuurlijk veel passanten, maar er ont staat ook al een groepje vaste klanten. In de Middelburgse binnenstad zitten niet alleen veel ondernemers, er wonen ook veel mensen. En voor die bewoners willen wij een soort buurtfunctie vervullen. Kwali teit is dus erg belangrijk, want wil je mensen terug laten ko men dan moet je ook iets goeds geven. Wij bakken hier verse friet en ook de snacks zijn allemaal vers en van de beste kwaliteit. En met een gezellige praatje en een vriendelijke lach zor gen, Chantal en ik ervoor dat het hier ook nog gezellig is." Over Chantal wil Margo ook nog wel iets kwijt. „Chantal is onze allround alleskunner. Zij springt overal waar nodig is bij, van het ontbijt in het pen sion, tot onze persoonlijke Ook in het centrum kan de snackbar een buurtfunctie hebben. huishouding toe. Je kunt haar dus overal tegenkomen. Voor ons is Chantal onmisbaar, als zij niet altijd zo flexibel was hadden we dit allemaal echt niet rond gekregen." Nu alles zo'n beetje op de rails staat willen Margo en Sascha dat graag vieren met een leu ke actie. En omdat Margo zelf dol is op schilderen en tekenen wordt het een tekenactie voor de kin deren. Vanaf 15 juni tot 30 juni foto: Frank Husslage kunnen kinderen hun zelfge maakte tekening op A-4 papier inleveren bij Snackbar 'Bij de Punt' aan de Nederstraat 35. De mooiste tekening wordt beloond met een mini-snack bar. Indigo, gevestigd in de Lange Noordstraat in Middelburg, begon zeven jaar geleden met de verkoop van teken- en kunstschildersmaterialen gericht op de professionele kunstenaar. Dat is nu zeker niet meer het ge val, ook de beginnende hobbyist kan er terecht, voor zowel advies als voor de verschillende benodigdheden. Elke discipline is vertegenwoor digd: beeldhouwen, boetseren, tekenen en schilderen, maar ook voor het decoreren van muren is materiaal aanwezig. Rest alleen nog het cre atieve idee, dat moet u zelf meebrengen. Joost Roest heeft alles in huis voor hobbyist en kunstenaar. In de kleurpaletten staat Indigo voor diep donkerblauw, in Mid delburg staat het voor de win kel van Joost Roest. Op dit ogenblik de enige in zijn soort in Middelburg, gericht op alle facetten van het creatieve pro ces. Joost weet waar hij over foto Frank Husslage. praat, uit al zijn woorden blijkt zijn liefde voor de kunst alsme de zijn deskundigheid. Na eerst de kunstacademie te hebben gevolgd, heeft hij nu na een aantal jaren zijn draai gevon den. In de winkel wordt al snel duidelijk hoe breed het assorti ment is. Op de vloer liggen di verse steensoorten uitgestald. Van speksteen, een zachte steensoort, oplopend tot zand steen, die iets harder is. Overi gens zijn al deze soorten ge makkelijk met de hand te be werken. „Natuurlijk verkoop ik ook het gereedschap om de steensoorten te bewerken", zegt Roest, „en het leuke daar aan is, dat je het gereedschap ook kunt gebruiken voor hout bewerking." Prominent in de winkel aanwezig zijn de diver se verfsoorten. Naast het hoofdmerk Windsor New ton, dat kort geleden uitge breid werd met Talens, in de kwaliteiten Amsterdam, Van Gogh en Rembrandt, zijn ook minder bekende merken voor radig. Voor degene die liever tekent, zijn er o.a. potloden van Karisma. Achter in de winkel is de lijstenmakerij gehuisvest. Zowel lijsten - van metaal of hout - als raamwerken worden hier op maat gemaakt. Daar naast worden ook de schilders doeken aan de wens van de klant aangepast. Van 13 t/m 26 juni krijgt men 50% korting op actielijsten en actiepasse-par- touts in standaard formaten. Papier moet je voelen Joost Roest is van vele mark ten thuis, zo blijkt in de keuken boven de winkel. Een wand is geschilderd met behulp van een speciale techniek, waar door er mooie grillige structu ren in de verf komen. "Het meest bekend is de sponstech- niek", vertelt Roest, „maar ik verkoop meerdere gereed schappen voor het decoreren van wanden en meubels." In het oog springt een prachtig bewerkte tafel die Roest vol gens deze methode heeft ge schilderd. „Ik probeer alles wat ik verkoop eerst zelf uit", ver volgt Roest, „zodat ik weet waar ik over praat als ik ie mand adviseer." Een speciaal plekje in zijn hart heeft Roest gereserveerd voor papier. Het nieuwste op dat gebied is het dubbelzijdig te gebruiken aquarelpapier. Met een grove- en een fijne zijde, ideaal voor het schilderen van landschap pen en portretten. Tot slot toont Roest zijn assortiment fantasiepapier. „Papier moet je voelen", zegt hij met respect in zijn stem. Ooit papier gezien met bananenschillen erin ver werkt? Indigo verkoopt het. M H M A A N P M 1 H C S L T A A L E E S N E P A E N S O A V S I N N E K V O O G R O z E T E E R E S R N E R E N N N E A H D E D A W A T G E E B K O M R O K s A E P G G E O M O N W L N L K B G E L E O D A R E A E E O T N L E E T L O O A D N S E A I R E R E S D B N B L A T P R E D E S T E A O D N A S O W D D E H E K E A N P B R D U N F C W P K D I M R O W R O O U T A S N A D E D N O R R L V R E T S O N R E T A P T In een gloednieuw pand aan de Voltaweg in Middelburg werken Jan Vermeule als bedrijfs leider en zus Monique als medewerkster eraan om alles wat met de vijver te maken heeft in huis te hebben. Vanaf de aanleg tot en met de laatste waterplant. En de vissen natuurlijk want vooral met de Koi-karpers heeft het bedrijf een grote schare vaste klanten opgebouwd. In deze woordzoeker zijn alle onderstaande woorden verborgen. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden of omgekeerd of diagonaal. Sommige let ters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De res terende Tetters vormen dan regel voor regel van boven naar be neden de oplossing van deze woordzoeker. Drie kwartier is de limiet, maar deze Koi-karper was al snel weer in het water terug. foto: Jaap Wolterbeek Barkas Deelgenoot Eenzaam Havenboot Kandelaar Kennis Kolenloods Onderlegger Onderpand Oorworm Paternoster Pedaalemmer Penseel Professor Luchtdoelkanon Rondedans Negentien Rondeel Schimpnaam Spillebeen Steekhevel Tamboer Tekenboek Trouwring Tweebaansweg Vakantieoord Waterspin Stuur uw oplossing voor woensdag 20 juni naar de redactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de FaamA/lissinger van woensdag 27 juni bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 30 mei luidt: 'Buizerd'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar M.A. Meeuwse-Jobse uit Koudekerke. Buiten staan grote tafels met allerlei water- en vijverplan- ten. Compleet met foto van wat het gaat worden, want dat is niet altijd al goed te zien in de pot. Dat assortiment wordt nog uitgebreid met planten voor om en bij de vijver. Bin nen zijn er natuurlijk de pom pen, vissenvoer en de vissen. Kleine aquariumvissen, wat grotere sluierstaarten, en Koi- karpers. Heel veel karpers in verschil lende maten en prijzen. De kleinste karpers (10 - 12 cm) beginnen bij 14,95 gulden en dat loopt langzaam op tot 374,95 gulden voor een vis van 40 tot 45 cm. De echt gro te jongens, de Jumbo's heb ben een prijs op aanvraag. Maar Vermeule verkoopt niet alleen vissen, hij is als een soort vissendokter ook de vraagbaak voor menige eige naar met een vis 'die vreemd doet'. „Al jaren volg ik allerlei cursussen bij Mario Blom in Hoevelaken. Dat is dé expert op vissengebied", vertelt Ver meule. „Daar kun je steeds verder mee gaan en nu zijn we met een groepje van ne gen man in Nederland. In dit gebied ben ik de enige, dat merk ik aan de mensen die zelfs uit Breda komen. We kunnen hier vissen behande len, injecteren en zelfs opere ren. Steeds vaker bellen er mensen die vragen hebben over hun vis die ik moeilijk kan beantwoorden door de te lefoon. „Hij ligt raar op z'n rug" of „De kleur wordt zo vaal", zeggen ze dan. Daarom gaan we binnenkort starten met een spreekuur. Dan kun nen mensen met hun vis hier komen. Dat werkt beter dan de telefoon." Emotionele waarde De 'operatiekamer' is in ge reedheid gebracht en de pa tiënt is dit keer een grote kar per die hardhandig met een steen in aanraking is geko men. „Nu breng ik eerst de vis in een bak met narcosevloei- stof", legt Vermeule uit. „Daardoor gaat de vis trager ademhalen en heeft hij ook een lagere hartslag. Daarna kan ik aan de slag, mits alles gebeurt binnen drie kwartier. Langer kan ik de vis niet uit het water houden. Dus dat is meteen ook de grens van wat ik kan behandelen. Dit is een tamelijk oppervlakkige wond die voornamelijk schoon ge maakt en schoon gehouden moet worden. Maar soms zijn het heel vervelende ongeluk ken. Deze vis is een paar dui zend 'gulden waard. Toch zegt dat niets. Soms heb ik klanten die met een visje van een paar gulden komen waar wat mee is. Na de behandeling zijn ze meer geld kwijt dan dat ze een andere vis hadden gekocht, maar de emotionele waarde is dan belangrijker. Dan is het niet aan mij om daar over te oordelen. Dat doet een dierenarts ook niet als iemand per se zijn ca via wil laten opereren. Niet dat we de hele dag met zieke vissen bezig zijn hoor. Nog steeds is de aanleg van vijvers en het adviseren naar de klant om zo veel mogelijk plezier Autoruitenspecialist in Vlissingen Sinds kort is er aan aan de President Rooseveltlaan 768 een nieuwe GlagGarage gevestigd. Hier kunnen automobilisten te recht voor reparatie en vervanging van autoruiten. GlasGarage onderscheidt zich van andere ketens doordat de consument niet te maken heeft met een anonieme glasgigant, maar met een ver trouwde ondernemer in de buurt. Michael van Fraassen, voor velen al een bekend gezicht met Automobielbedrijf Van Fraassen gaat de glasservice voor zijn rekening nemen. „Met name de markt voor reparatie is veel groter dan iedereen denkt. Ongeveer 10 procent van de mensen rijdt rond met een ster of scheurtje in de voorruit. Snelle reparatie voorkomt verdere beschadiging en is bovendien veiliger. Een ster belemmert toch het zicht. Zo'n re paratie wordt door de meeste verzekeringen zonder eigen risico gedekt, dus waarom zou je het uitstellen?", aldus Van Fraassen. De schadeafwikkeling wordt rechtstreeks tussen GlasGarage en de verzekeringsmaatschappij geregeld. GlasGarage is 24 uur per dag bereikbaar via het gratis nummer 0800-0222477. Het Huis Hardy Opticiens haalt Leco in huis Ook voor brillen geldt: je bent wat je draagt. Een bril is een ge- zichtsbepaler en dus mode-accessoire bij uitstek. Dit vraagt om een opticien die dat begrijpt. Het Huis Opticiens presenteert, sa men met topvisagist en stylist Leco van Zadelhof, een hele nieu we visie op brillen. Namelijk als essentieel onderdeel van de ei gen stijl van iedere Nederlander. Het Huis Hardy Opticien heeft de mensen die heel persoonlijk adviseren over de mooiste bril of lens bij ieder gezicht. Een zaak waar Leco, als ambassadeur van de modieuze het Huis-bril, graag zijn naam aan verbindt. Het huis opticiens is een landelijke keten met 150 opticienzaken die garant staan voor een perfecte kwaliteit in oogzorg. Maar ze hebben ook nog iets extra's. Een hele professionele kijk op de bril als essen tieel onderdeel van een look. In de eerste plaats met een collectie absolute topmerken, maar ook met een heel persoonlijk advies over welke bril, of misschien wel (kleur)contactlens het beste bij de klant past. Zien mag 'namelijk gezien worden bij Het Huis Har dy Opticien, Bellamypark 38 te Vlissingen. Ten Tije Fitness behoort tot top van Nederland Bij de eerste consumentenverkiezing van het Beste Fitnesscen trum van Nederland strijkt Ten Tije Fitnesscentrum Vlissingen met de eer. Ten Tije Fitnesscentrum Vlissingen mag zich een jaar lang Men's Health Top Class Fitnesscentre noemen. Men's Health, het internationale magazine voor mannen met een ac tieve lifestyle, hield in Nederland voor het eerst een grootscha lig onderzoek naar de kwaliteit van fitnesscentra. Op basis van 200.000 vragenlijsten waarin het programma-aanbod, de bege leiding, de kwaliteit van de fitnesstoestellen en de hygiëne be oordeeld werden kwam Ten Tije terecht in de topgroep die zich een jaar lang met de genoemde eretitel mag presenteren. Oplossing voorzomerzweetvoeten In de zomer komen zweetvoeten regelmatig voor. Zeker als je bij aankomst op het strand je gympen uitdoet. Na een paar dagen warm weer is de geur van deze populaire zomerschoen ondraag lijk. De oplossing voor die tenenkrommende momenten zijn geurvreters. Geurvreters helpen tegen voetengeur en vocht en zorgen voor een conditieverbetering van de voeten en de schoe nen. Zweetvoeten bevorderen het ontstaan van blaren, schim melnagels en schimmelinfecties. Geurvreters zijn in die varianten te koop, namelijk comfort, super sterk en de sportschoen special. De geurvreters zijn verkrijgbaar bij de drogist en beginnen bij ze ven gulden. Voor meer informatie www.geurvreter.nl. van een zo helder mogelijke vijver te krijgen het belangrijk ste. Maar de Koi-karpers en de ziekenboeg volgen op kor te afstand, dat wel." 'Er goed uitzien en van tijd tot tijd lekker ontspannen'. Steeds meer mannen vinden de weg naar de schoonheidssalon. Milica Lazarova huidverzorging is een gere nommeerd adres voor exclusieve huidver zorging in Zeeland en bij veel dames bekend. Sinds kort is de schoonheidssalon in de Middel burgse Meestoot ook het adres voor mannen die hun huid willen laten verzorgen. Milica werkt met een speciaal door haar ontwikkeld program ma voor mannen: de 'antistress handeling'. Waar het voor vrouwen heel normaal is dat zij ijdel zijn en zichzelf goed verzorgen, ligt dat bij mannen nog steeds anders. Pas de laatste jaren is er een ontwikkeling te zien dat ook mannen zich om hun uiterlijk gaan bekommeren. In eerste instantie wat aarze lend, maar vandaag de dag toch steeds overtuigder be zoeken steeds meer heren de schoonheidssalon. Deze zelf bewuste mannen kiezen er voor om er goed uit te zien, maar zij willen wel een onge compliceerde en logische ma nier van verzorging. Kortom: een snelle, frisse verzorging die ontspant en verzorgt. „Vooral zaken als massage en harsen van rug, nek en schou derpartijen zijn populair bij mannen", vertelt Milica. „Evenals Shiatsu massage (Japanse drukpuntmassage) voor het gezicht, waarvoor ik een aparte cursus heb ge volgd. Ik geef een heel eigen invulling aan de massage, die eigenlijk een combinatie is van verschillende technie ken." Milica onderstreept het belang van huidverzorgings producten en behandelingen voor de man: „De mannen- huid verschilt veel van een vrouwenhuid. De hoornlaag is taaier en stugger; poriën zijn soms grover en talgklieren zijn wel kleiner maar produce ren over het algemeen meer vet. De kans op comedonen en acnevorming is bij man nen groter dan bij vrouwen. Hoewel de mannenhuid even veel te lijden heeft van milieu invloeden als de vrouwen huid, is de mannenhuid min der beschermd en daardoor gevoeliger, omdat niet alle mannen verzorgingsproduc ten gebruiken. Anderzijds is het dagelijks scheren een ver ergerende factor. Niet alleen tast dit de vocht-vet film van de huid aan, het veroorzaakt ook vaak scheerwondjes en ir ritatie, het zogenaamde 'bran derige gevoel' na het sche ren." De salon van Milica lijkt vooral bezocht te worden door drukbezette zakenmen sen. „Een behandeling zorgt voor een moment van rust en ontspanning in dat drukke be staan. Mijn klanten ontspan nen hier echt en voelen zich na de behandeling als herbo ren. Tussen elke behandeling zit tenminste een half uur. Ja gen is dus nergens voor no dig en klanten komen elkaar niet tegen op de gang. Veel mensen vinden dat heel pret tig, zij stellen veel prijs op pri vacy." In verband met de introductie van de nieuwe mannenlijn daagt Milica mannen uit een slagzin te maken, waarin in ie der geval staat waarom zij naar een schoonheidspecialist zouden gaan. De meest origi nele inzending wordt beloond met een gratis 'antistress' be handeling voor de man ter waarde van 97,50 gulden. In zenden van de slagzin kan tot en met vaderdag 17 juni naar: Milica Lazarova Huidverzor ging, Meestoof 14, 4331 VC Middelburg

de Faam | 2001 | | pagina 17