GEMEENTE MIDDELBURG Profielschets nieuwe burgemeester Kinderen ontvangen bonus voor opruimen zwerfvuil Goederenloods NS behouden p n Afsluiting seizoen Brede school 4 Kantoren gesloten Wijzigingen ophaaldata huisvuil KCA-halte bij Euromarkt verplaatst Infoavond Langeviele De sirene heeft u iets te vertellen Werkzaamheden Looierssingel Werken Laurens Stommesweg Internetsite Controle hondenbelasting Mijnenjager HrMS Middelburg aan Loskade Aanvragen Koninklijke Onderscheidingen ,1 Woensdag 30 mei 2001 FAAM/VLISSINGER 3 Week 22 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2. telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 In verband met Pinksteren zijn de gemeentelijke kantoren op maandag 4 juni en dinsdag 5 juni de gehele dag voor het publick gesloten. De afdeling Burgerzaken is op dinsdag 5 juni tussen 09.00 en 10.00 uur wel geopend voor de aangifte van geboorte en overlijden. In verband met Pinksteren zijn er enkele wijzigingen wat betreft het ophalen van huisvuil. Tweede Pinksterdag (maandag 4 juni) wordt geen afval opgehaald. De gft- containers moeten op woensdag 6 juni voor 07.00 uur worden aangeboden. Ook de git-containers die normaal op woensdag worden aangeboden moe ten voor 07.00 uur gereed staan. De milieustraten zijn deze dag gesloten. Dinsdag 5 juni wordt het huisvuil volgens de normale ophaalregeling opgehaald. U vindt de gewijzigde ophaaldagen van afval ook op de afvalkalender 2001 die huis-aan-huis is verspreid. Heeft u de kalender nog niet ontvan gen? Neem dan contact op met de af deling Communicatie. 0118 - 675 450. Het Klein Chemisch Afval wordt vier keer in het jaar opgehaald. In de maand juni is het weer zo ver. In gemeentegids en op de af valkalender vindt u de route van de chemokar en de dag en tijd wanneer hij bij u in de buurt is. De halte waar de chemokar stopt bij de Euromarkt in de Griffioen is on langs verplaatst. Hel KCA-halte- bord staat nu tegenover garagebe drijf Van Hoepen - ter hoogte van lantaarnpaal 3813. De eerst volgen de keer dat de chemokar stopt bij de nieuwe halte bij de Euromarkt is al volgende week op woensdag 6 juni. In de Zeeuwse Bibliotheek vindt op vrijdag 8 juni aanstaande weer een informatieavond plaats over de herinrichting van de Lan geviele. Het programma begint dan om 20.00 uur. Onlangs is de herinrichting van het Geeregebied begonnen, die duurt tot eind dit jaar. In het vierde kwar taal start de herinrichting van de Langeviele. Kromme Weele, Pot- tenmarkt, Vlasmarkt en een deel Achter de Houttuinen. De voorlopi ge detaillering van de plannen is nu gereed en de Gemeente wil die graag met belanghebbenden bespre ken. Ook wordt de planning van de werken besproken. Daarom deze in formatieavond. Volgende week meer informatie. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 011,8-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 4 juni tot en met zondag 10 juni 2001 Maandag Rundervink, gesmoorde kool, gestampte aardappelen. Dinsdag Gemarineerde rundvlees, jus met rozijntjes, rode kool, aardappelen. Woensdag Gepaneerde varkensschnitzel, gemengde groenten, gebakken aardappelen. Donderdag Gegrilde kippenpoot, gekookte groenten, aardappelpuree. Vrijdag Visfilet, broccoli, wortelen, bloemkool, aardappelen. Zaterdag Nasigoreng met kipsateh. Zondag Wat de pot schaft. Middelburg is op zoek naar een nieuwe burgemeester. De gemeente raad besluit op 7 juni wat voor type burgemeester dat moet zijn. Dan wordt namelijk een zogenaamd functieprofiel vastgesteld. Over wat er in het functieprofiel moet worden opgenomen, kunt u meepraten in een discussieforum op internet. Uw mening over zaken als Welke kwaliteiten moet de nieuwe burgemeester volgens u bezitten? Moet hij/zij ambitieus, creatief, be trouwbaar. nauwgezet of diploma tiek zijn? Moet de nieuwe burge meester volgens u een mentor zijn met inlevingsvermogen, een 'luiste rend oor en goedesociale en com municatieve vaardigheden of moet het iemand zijn met overtuigings kracht en doorzettingsvermogen? Geeft u de voorkeur aan een voort varende doener of aan een zorgza me, toegankelijke 'bruggenbouwer' Moet hij/zij volgens u een vernieu wer, netwerker, coördinator of ana lyticus zijn? En welke persoonlijke eigenschappen mag hij/zij volgens u juist absoluut niet hebben? Praat mee Heeft u wensen, suggesties of op merkingen over bovenstaande en andere onderwerpen die te maken hebben met de profielschets van de nieuwe burgemeester, geef dan voor 5 juni a.s. uw mening via de forum discussie op www.middelburg.nl U kunt uw mening ook per brief kenbaar maken, deze moet dan wel uiterlijk 5 juni bij de Gemeente bin nen zijn. Schrijft u naar: Gemeente Middelburg, t.a.v. de heer W.J. van Kooten onder vermelding van pro fielschets, Lange Noordstraal I, 4330 LA Middelburg. Wat gebeurt er met uw mening? In de raadsvergadering van 21 mei jl. is er een zgn. profielschetscom missie in het leven geroepen. De leden van deze commissie zijn: mevr. J.C. van Dijk-Sturm (VVD, wethouder tevens voorzitter), dhr. A. Damman (VVD), dhr. C. Dekker (SGP), dhr. J. Louwerse (CDA), dhr. Drs. A.H. Rots (ChristenUnie), dhr. M.L. Strous (PvdA), dhr. A.L. van 't Westeinde (Groen Links) en de dhr. B.G.L. Wild (AOV/Unie 55+). Deze commissie, bestaande uit een groep gemeenteraadsleden, buigt zich samen met een adviesbureau over de inhoud van de profielschets. De reacties in het discussieforum komen bij hen terecht. Op 6 juni is er een afsluitende vergadering van deze profielschetscommissie. Dan zullen alle reacties en meningen worden geïnventariseerd. Mede op grond van deze inventarisatie - en dus ook van uw reactie! - maakt de profielschetscommissie een voorstel voor de raadsvergadering van 7 juni. In die vergadering wordt uiteinde lijk beslist aan welke eisen een nieuwe burgemeester moet voldoen. Het sociaal cultureel werk in Middelburg beloont kinderen die in hun eigen wijk zwerfvuil opruimen. Zij heten de Troepgroep en verdien en- per keer vijf gulden. Drie Troepgroepen doen wekelijks hun rondje. Wijkbeheer Middelburg Een grote ergernis van bewoners van Middelburg is zwerfvuil. Meer prullenbakken plaatsen e.d. lost het probleem helaas maar ten dele op. Het is vaak een mentaliteitspro bleem. Blikjes, papier, lege snoep- zakken die rondzwerven zijn meest al het gevolg van gemakzucht. Om aan deze instelling iets te verande ren moeten mensen op jonge leef tijd hier op gewezen worden. De SKWM heeft nu drie actieve Troep- groepen die op woensdagmiddag de handen uit mouwen steken. De Troepgroepen werken in de Slro- menwijk, in de Magistraatwijk en in de Griffioen gaan zij ook van start binnenkort. De Troepgroepen bestaan uit onge veer acht kinderen per groep, die worden begeleid door twee vrijwil ligers. Zij zijn uitgerust met alle maal dezelfde bodywarmer en base- ballcap en werken met een grijper, handschoenen en vuilniszakken. Glas of injectienaalden mogen zij niet oprapen. Van te voren krijgen zij te horen waar het meeste zwerf vuil ligt en waar zij dus kunnen gaan opruimen. SKWM hoopt dat met deze "jong geleerd is oud ge daan" aanpak bewoners gaan inzien dat ook zij zelf verantwoordelijk zijn voor zwerfvuil in de wijk. De wijkonderhoudsploegen van de gemeente werken ook hard mee aan dit probleem. Zij doen regelmatig een extra rondje bij scholen, win kelcentra en route's waar veel men sen lopen. In samenwerking met de Troepgroep zal op dit punt de leef baarheid deze gebieden zeker ver beteren. Waneer er een wijkopruim- dag is komt de Troepgroep ook hel pen. De kinderen afgebeeld op de foto zijn de Troepgroep van de Stromenwijk, in actie bij de Wijko- pruimdag in Nieuw Middelburg. De sirene gaat: een waarschu wing. Er is iets aan de hand! Wat? Het kan van alles zijn. Ge vaarlijke stoffen die vrijkomen bij een brand, een zwaar omge val, een dreigende overstroming... In elk geval heeft die sirene u iets te vertellen. Ga daarom naar bin nen en zet radio of tv op de lokale zender en wacht verdere instruc ties af. En als de sirene niet gaat? De sirene is een hulpmiddel om mensen te waarschuwen voor een ramp. Maar soms gaan rampen zo snel dat de sirene te laat komt. Als er een vliegtuig neerstort. Ol' als zich een grote explosie voordoet. Dan is hel kwaad al geschied en heeft een sirene weinig zin meer. Tenzij... Tenzij u gewaarschuwd moet worden voor de gevolgen van zo'n ramp. Giftige stoffen die drei gen vrij te komen. Of nog meer ex plosiegevaar. Ook een dreigende overstroming is zo'n voorbeeld. Uw lokale radio- of tv-zender vertelt u wat er precies aan de hand is. En welke maatregelen u verder moet nemen. Bij u in de buurt Er staan zo'n 3800 sirenes door heel Nederland. Ze worden alle maal bediend door de lokale over heid. Dat wil zeggen: de sirene bij u in de buurt gaat alleen als u ergens voor gewaarschuwd moet worden. Zoals gezegd: de sirene is een hulp middel om u te waarschuwen. Maar niet het enige. Het kan ook zijn dat er een radiowagen door de straat komt. Of de politie bij u aan de deur. Belangrijk is in elk geval dat u de instructies van de lokale of na tionale autoriteiten opvolgt. Be langrijk voor uw eigen veiligheid. Jaarlijkse test Elk jaar, op de eerste woensdag van juni 's middags om 12 uur, worden de sirenes in Nederland getest. Die test is nodig om na te gaan of de apparatuur nog allemaal goed werkt. Dit jaar vindt de alarmtest plaats op 6 juni aanstaande. De Troepgroep aan het werk (foto: Wijkbeheer). In de week van 11 juni tot en met 15 juni 2001 start de aannemer met de onderhoudswerken aan het wegdek van de Looierssingel. De werken zullen 's nachts uitge voerd worden en wel tussen 20.00 uur en 06.00 uur. De wegen worden tussen genoemde tijden volledig af gesloten. Tussen 06.00 uur en 20.00 uur zijn de Looierssingel en de Walensingel voor het verkeer opengesteld. De onderhoudswerken bestaan uit freeswerken, het aanbrengen van een dunne deklaag en het aanbren gen van belijning. De werken zul len bij werkbaar weer naar ver wachting een week in beslag ne men. Toegang tot de woningen (Looiers- singel en Walensingel) zal 's nachts te voet mogelijk blijven. Er wordt getracht het ongemak tot een mini mum te beperken. De verkeersom- leidingen worden duidelijk aange geven. Indien u nog vragen hebt, kunt u contact opnemen met de heer J. Ga- briëlse van de dienst Stadsbeheer, bereikbaar onder telefoonnummer 67 53 31, of met de heer C. van Elsacker bereikbaar onder nummer 675332. In de week van 11 juni tot en met 15 juni 2001 gaat de afdeling Ei- gendomsbeheer sectie civiele techniek onderhoud uitvoeren aan de asfaltverharding van de Laurens Stommesweg tussen de Laan der Verenigde Naties en de Walcherseweg. De werken worden in twee gedeel tes uitgevoerd. Ie gedeelte Laan der Verenigde Naties - Cleene Hoogeweg 2e gedeelte Cleene Hogeweg - Walcherseweg. De rijbaangedeeltcs worden hiervoor ieder een halve dag afgesloten. Zo veel als mogelijk wordt rekening ge houden met aanliggende bedrijven. Het overige verkeer wordt omgeleid. Indien u nadere informatie wenst kunt u contact opnemen met de heer J. Gabriëlse van de dienst Stadsbeheer (675 333) of met de heer C. van Elsacker van de dienst Stadsbeheer(675 332). Op onze internetsite kunt u meepraten over de profielschets van de nieuwe burgemeester. En u kunt er ook Infokanaal bestellen, de infokrant over het project. Stationsgebied. Maar er is meer. Heeft u al eens een kijkje geno men óp www.middelburg.nl? In Middelburg moet u belasting betalen voor het houden van een hond. Voor zover bekend betalen vrijwel alle inwoners van de gemeente Mid delburg die één of meer honden hebben dan ook hondenbelasting. Ge woon volgens de regels, dus zoals het hoort. In feite is er dus geen nieuws. Toch is een regelmatig terugkerende controle nodig om tot een goede uit voering van deze belastingregeling te komen. Het is de bedoeling binnen kort een gedeelte van de gemeente Middelburg te controleren. Vanafjuni 2001 De controle wordt in opdracht van het gemeentebestuur uitgevoerd. In de maand juni gaan de controleurs op pad. Aan de hand van door het gemeentebestuur verstrekte infor matie over de woningen die bezocht moeten worden, belt de controleur bij alle woningen aan. De controleur kan dus ook bij u aanbellen. Hij of zij stelt enkele vragen over het al dan niet hebben van een hond. Het is de bedoeling dal hij of zij de vragen aan de deur afhandelt. Als u niet thuis bent, zal de contro leur ter plaatste een oordeel maken over het wel of niet aanwezig zijn van één of meer honden. Vanzelf sprekend kunnen de controleurs zich legitimeren met een door de gemeente verstrekt legitimatiebe wijs. Tarief hondenbelasting. Volgens de door de gemeenteraad vastgestelde 'verordening honden belasting' betaalt iemand voor hel houden van één hond 114,per jaar. Mensen die twee honden heb ben betalen 228,extra, in totaal dus 342,Voor de derde en vol gende hond moet per hond nog eens 228,extra betaald worden. Aangeven van een hond. Wanneer u een hond heeft, bent u verplicht dit aan te geven. Mis schien heeft u sinds kort een hond en bent u nog niet in de gelegen heid geweest daarvan aangifte te doen. Wij adviseren u daarmee niet te lang te wachten. Het is uiteraard beter, dat u aan uw wettelijke ver plichting heeft voldaan voordat de controleur komt. Bij de sectie belastingen, Lange Noordstraat 16, liggen formulieren die u kunt gebruiken om aangifte te doen. Informatie. Wilt u meer weten en heeft u nog vragen? Bel dan met een van onze medewerkers van onze sectie belas tingen, 0118- 675 475 /675 479. De monumentale goederenloods uit 1870 verdwijnt uit het Middel burgse Stationsgebied, maar blijft behouden. De stichting Stoomtrein Goes Borsele (SGB) wil de loods, net als het onlangs verplaatste sein huis, gaan gebruiken in haar spoorwegmuseum. Binnenkort wordt de loods verplaatst naar Goes. In april vorig jaar werd voor de goederenloods en het laad- en los- perron aan de Kanaalweg 34, waar nu dansschool Janvier gehuisvest is, bij de Gemeente Middelburg een sloopvergunning aangevraagd. Het college van Burgemeester en Wet houders heeft toen na laten gaan of de monumentale loods behouden kon blijven. De kosten bleken echter zeer hoog. Medio mei dit jaar slaagde de SGB er dankzij sponsoren alsnog in hel bedrag dat nodig is voor de ver- plaatsing bij elkaar te krijgen. In navolging van het inmiddels bijna beroemde seinhuisje, staat dus ook de monumentale goederenloods uit 1870 binnenkort in Goes. De Ge meente betaalt 250.000 gulden mee, het bedrag dat alleen de sloop ook zou kosten. Wanneer? De (demontage)werkzaamheden voor de verplaatsing vinden plaats tussen 6 juni en 2 juli. Hel verkeer zal hier geen hinder van ondervin den. Op die datum zal de boven bouw van de loods compleet ver wijderd zijn. Op de Kanaalweg 34 is dan alleen nog een onderbouw tol ca. 80 cm boven het maaiveld te zien. Dit restant wordt gesloopt. De verplaatsing heeft geen gevolgen voor de planning van alle overige werken in het gebied. Op deze plek aan de Kanaalweg wordt nu al ge werkt aan een nieuwe busterminal en de fietstunnel onder het spoor. De loods, gezien door hel gat dat is gegraven in de dijk naast het spoor. U ziet ook de oude fundering van de Hoge Brug, die hier jaren heeft gestaan. Zwevend in het midden een gasbuis. Op deze plaats komt straks de fietstunnel (foto: Communicatie). Het activiteitenprogramma van de Brede School 2000/2001 wordt in de maand juni afgesloten met een aantal feestelijke activiteiten. Op vrij dag 1 juni om 11.00 uur geeft wethouder mevrouw Van Dijk-Sturni op de locatie De Leeuwenberg, het startschot voor de expositie "kijkdozen door de wijk" in het kader van het project Kunst op School. Gedurende een half jaar heeft er een kunstenaar enkele dagdelen per week op basisschool de Leeuwen- burch gewerkt met de leerlingen en leerkrachten aan kijkdozen, rond het thema "begroeten". Het resul taat bestaat uit 15 grote kijkdozen die in tuinen geplaatst worden op een route door de wijk. De exposi tie is vanaf 1 juni tol 18 juni te be zichtigen. De plaats van de kijkdo zen wordt aangegeven door middel van kleurige wimpels die in de stra ten hangen. Tevens is op vrijdag 1 juni op basis school de Cypressenhof de afslui ting van het project "Bouwen" ge pland. In mei zijn de leerlingen van deze school bezig geweest met het bouwproces rond de toekomstige nieuwe school en wijkcentrum in het hart van de Magistraatwijk. Aan bod kwamen aspecten zoals beroe pen die in de bouw voorkomen, verschillende bouwstijlen, maquet tes makeq en bouwmaterialen. Te vens werden er bezoeken afgelegd aan de bouwplaats, aan het archi tectenbureau en werden er zandkas telen in Ritthem gebouwd. Het bouwproject gaat volgend schooljaar verder op basisschool de Leeuwcnburch. Hel project Kunst op School wordt voortgezet op ba sisschool de Cypressenhof. Beide scholen participeren in de Brede School en wisselen zo hun ervarin gen aan elkaar uit. Beide projecten geven goed aan wat er mogelijk is in de opzet van de Brede School. Woensdagavond 6 juni wordt de cursus zelfverdediging/weerbaar heid voor meisjes van groep 8 afge sloten met een demonstratie en de uitreiking van certificaten. Deze avond begint om 20.00 uur en duurt tot 20.45 uur en vindt plaats op de locatie De Leeuwenberg. Op dinsdagavond 26 juni geven de leerlingen van groep 8 van de Leeu- wenburch een voorstelling van de musical, die zij hebben ingestu deerd ter gelegenheid van hun af scheid van de basisschool. Onder leiding van een dramadoccnle heb ben de kinderen uitgebreid kunnen kennismaken met toneelspelen en alles wat daarbij komt kijken. Les sen dramatische expressie gingen vooraf aan het instuderen van de musical. De voorstelling vindt plaats in de grote zaal van de schouwburg en begint om 19.30 uur. De avond staat behalve voor ouders en familieleden ook open voor andere belangstellenden. Laatstgenoemden tegen betaling van 2,50 per persoon. Voor meer informatie; kantoor Bre de School, tel. 611 633. De mijnenjager HrMs Middelburg komt naar Mid delburg toe. Van vrijdag 1 juni tot en met maandag 4 juni ligt het marineschip aan de Loskade. Op zater dag, zondag en maandag kunt u een kijkje nemen aan boord en krijgt u een rondleiding. Dat kan van 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. Na een afwezigheid van zo'n tien jaar brengt de HrMs Middelburg weer een bezoek aan Middelburg. De ge meente Middelburg heeft een bijzondere band met de mijnenjager die haar naam draagt. De opvarenden van het schip zijn blij dat zij na zo'n lange periode weer aanmeren in hun 'thuisstad'. Het is de bedoeling dat dit vaker gaat gebeuren dan de laatste jaren. Dit week end kunt u in elk geval kennis maken met de opvaren den die ook altijd in Middelburg zijn, zelfs al zijn ze aan de andere kant van de wereld. De HrMs Middelburg in volle vaart (foto: Koninklijke Marine) Het zal u ongetwijfeld niet ontgaan zijn dat drie dagen voor Koninginnedag wederom de Koninklijke On derscheidingen, de zogenaamde lintjes, zijn uitgereikt. Niet alleen op deze dag, maar meerdere malen per jaar worden personen verrast met een Koninklijke Onderscheiding. Verdienstelijk Mensen die onderscheiden worden hebben zich op een bijzondere wijze verdienstelijk gemaakt tegenover het Koninklijk Huis of de samenleving. Van bijzondere ver diensten is sprake wanneer iemand zich geruime tijd zo danig voor de samenleving heeft ingespannen, dat deze inspanning uitgaat boven hetgeen van hem of haar ver wacht mag worden. Bij de beoordeling hiervan, maar ook voor het bepalen van de hoogte van de onderschei ding, wordt ook in aanmerking genomen of de maat schappelijke waardering voor de bijzondere verdienste al op een andere wijze tol uitdrukking is gekomen. Voordracht Misschien vindt u dat iemand in uw omgeving in aan merking komt voor een Koninklijke Onderscheiding. U kunt dan een voordracht indienen bij de burgemeester. Het aanvraagtraject neemt echter enige maanden in be- fk lmSR H. F TjBgg Burgemeester Burgers speldt de heer Theune de Konink lijke Onderscheiding op zijn borst (foto: F. Viergever) slag. Dit komt doordat de voordrachten eerst door de gemeente in behandeling worden genomen, daarna door de provincie en tenslotte door het Kapittel voor de ci viele orden in Den Haag. Voordrachten voor een Ko ninklijke Onderscheiding met de bedoeling de uitrei king te laten plaatsvinden ter gelegenheid van Konin ginnedag 2001 dienen vóór 1 september 2001 bij de burgemeester ingediend te zijn. Voor overige voor drachten geldt een termijn van 4 maanden. Informatie Wanneer u een aanvraag van een Koninklijke Onderschei dingen overweegt in te dienen, is het aan te bevelen voor meer informatie eerst contact op te nemen met de kabi netschef van de burgemeester, mevrouw E. Wisse-Verha- ge. Zij is telefonisch bereikbaar op nummer 0118-675 438. Uitreikingen 2001 Dit jaar zijn aan de volgende inwoners van de gemeente Middelburg koninklijke onderscheidingen uitgereikt: De heer W. Kuijl: Lid in de Orde van Oranje Nassau, De heer A. van Vrouwerf: Lid in de Orde van Oranje Nassau, Mevrouw PC. Willeboordse: Lid in de Orde van Oranje Nassau, De heer J.B. Bijleveld: Lid in de Orde van Oranje Nas sau, Mevrouw A.N. Mostcrd-Kruijt: Lid in de Orde van Oranje Nassau, De heer L. Theune: Lid in de Orde van Oranje Nassau, De heer L. Tissink: Lid in de Orde van Oranje Nassau, Mevrouw J. Craanen-Van Dijk: Ridder in de Orde van Oranje Nassau.

de Faam | 2001 | | pagina 3