Middelburg vól-koren nationaal begrip %m IGRATISI Paardensport weer in beweging Stichting Al Azar krijgt Stimuleringsprij's faam /vlissinger p Middelburg vól-korenlied Streeknieepws VERVROEGDE AFSLUITING Mijnenjager Middelburg bezoekt hoofdstad WOENSDAG 30 MEI 2001 JAARGANG 102 - NUMMER 22 faam /vlissinger WEKELIJKS HUIS AAW HUIS OP GEHEEL WALCHEREN Vrouwenpolder sew eg 81 4354 ND Vrouwenpolder Tel. 0118 - 591 900 - Fax 0118 - 591 965 ('s Maandags gesloten) door Inge Adriaansen De Kunst- en Cultuurroute die elke eerste zondag van de maand in Middelburg wordt gehouden verschuift in verband met Pinkste ren naar maandag 4 juni. Naast het feit dat de happening dit keer op maandag plaatsvindt is er nog een bijzonderheid. De maandelijkse kunst- en cultuurdag staat deze keer namelijk helemaal in het teken van het Korenfestival. Tussen 13 en 17 uur zijn er op verschillende, veelal historische, locaties koren te beluiste ren. Na twee succesvolle edities is 'Middelburg vól-koren' ook nationaal een begrip aan het worden. De deelnemende koren komen dit jaar uit het hele land. Koren uit alle delen van Zee land en ver daarbuiten verle nen hun medewerking aan het festival, waarbij het hele gamma aan koormuziek wordt bestreken. De genres verschillen van religieus tot musical, barbershop, klassiek en liedjes in dialect. Dit jaar is er voor het eerst ook Gre goriaanse zang te horen. In totaal zullen er in de Middel burgse binnenstad aanstaan de maandag zo'n vierhon derd stemmen voor een mu zikaal feest zorgen. De hele middag worden er continu optredens verzorgd van on geveer 25 minuten, waarbij iedereen vrij kan binnenlo pen. Aan de hand van een pro grammaboekje kan het pu bliek zich tijdig op de hoogte stellen van alle optredens. Een greep uit de deelnemen de koren laat de veelzijdig heid en diversiteit van het festival zien: Up Tight, een soul- en gospelgroep uit Hoorn die reeds drie keer in het Amsterdamse Paradiso stond treedt op in de Koor kerk. Zanggroep Ark uit Bre da geeft acte de présence in het Minitheater. Zij brengen onder andere delen uit 'Muzzlle', het splinternieuwe programma van het koor. Muzzlle is een samentrekking van muziek en liefde bestaan de uit vele ingrediënten. Oude bekenden en nieuwkomers Uiteraard zet ook de Zeeuwse zangwereld tijdens het koren festival zijn beste beentje voor. Zo is er in de RK-kerk de Vocalgroep A58, zij laten onder leiding van Rob van der Meule een a capella-pro- gramma horen. De Sea Sound Singers brengen hun close harmony programma van show en song. En ook Multiple Voice is er weer, het jonge en ambitieuze kwartet dat vorig jaar de beker mee naar huis nam. Meer oude bekenden zijn: De Meissen uit Westkappele met hun vocale (on)wijsheden in onvervalst dialect, het Middelburgs Mannenkoor en het Markie- zaats Musicalkoor. Een wel heel bijzonder genre brengt Provinciekoor Provaria. Het repertoire van deze ambtena ren heeft zich in slechts vier jaar tijd ontwikkeld van een stemmige meezingers tot meerstemmige stukken. Tij dens het korenfestival laten zij Joodse liederen en Zuid- Afrikaanse strijdliederen ho- ren.Verder is er Quodlibet. Dit koor, bestaande uit twintig vrouwelijke leden, legt zich toe op zowel klassiek als he dendaags repertoire. Twee keer behaalde de dames een prijs op het Nederlands Ko renfestival in Rotterdam. Het Gregoriaans koor is een nieuwkomer bij Middelburg vól-koren. Dit koor zingt hoofdzakelijk Latijnse muziek met als hoofdmoot Gregori aans en af en toe meerstem mig. Deze naar paus Gregori- us genoemde a capella liede ren is de oudste vorm van kerkmuziek die vandaag de dag nog gezongen wordt. Vergeet-ze-niet Helemaal in de sfeer van het Middelburgse korenfestival laten de aan de kunst- en cul tuurroute deelnemende gale ries en kunstenaars op hun locaties eveneens koormuziek Zanggroep Ark uit Breda biedt met Muzzlle muziek uit de jaren 60 tot en met 90 in diverse talen een smaakvolle mix. horen. Niet live weliswaar, zij moeten volstaan met een cd- tje. Het festival wordt afge sloten op het Abdijplein. Daar houden de gezamenlijke ko ren het door Lonne Smit spe ciaal voor deze gelegenheid geschreven Vólkorenlied ten doop. Middelburg vól-koren sluit dit jaar aan bij de landelijke actie 'Zing voor vluchtelingen we reldwijd'. Daarom zit er aan ieder programma een zakje vergeet-ze-nietjes gehecht. Op deze manier wil de orga nisatie de aandacht vestigen op de 35 miljoen vluchtelin gen die deze wereld telt en op het werk dat de Stichting Vluchteling verricht. Gratis programma's van zowel het korenfestival als de deelne mende galeries en kunste naars zijn vanaf nu verkrijg baar bij de deelnemers van de kunst en cultuurroute, VVV en De Drvkkery. Refrein: Middelburg vól-koren: één groot zang festijn. Laat je stem maar horen, je hoeft niet stil te zijn. Middelburg vól-koren: wat een feest, hoezee! Stad die zingt met heel haar hart en iedereen zingt mee. 1. Zingen, ja, wie doet dat niet, bij voorkeur in het bad, omdat het daar zo lekker klinkt? De 'akoestiek' heet dat. Zingen wint het zelfs, ja echt, qua populariteit van voetbal, darten en biljart, dat is een keihard feit! Refrein 2. Zingen is een medicijn, een balsem voor de ziel; al zing je pop, klassiek of vals, in smoking, jeans of kiel. Zingen maakt ons allen één in blijdschap of verdriet, want zingen doe je met je hart, om 't even bij welk lied. Refrein 3. Zingen, kortom, is een zaak van levensgroot belang: de wereld wordt 'a better place' met noten op je zang. Zing met ziel en zaligheid, geen hart blijft daarbij koud. Als spreken 't koele zilver is, is zingen 't warme goud! Refrein tekst en muziek: Lonne Smit, arrangement: Jos Vogel Door de MKZ crisis hebben maandenlang geen wedstrijden op hippisch gebied plaats gevonden. De beperkende maatregelen zijn tot grote blijdschap van de paardensportliefheb bers nu opgeheven. Landelijke rijvereniging en ponyclub 'de Weelruiters' uit Borsele organi seert daarom binnenkort een drietal wedstrij den. De eerste wedstrijd na een lange tijd van stilte wordt vandaag gehouden, het gaat hier om een springwedstrijd. Woensdag 20 juni staat er een dressuurwedstrijd op het program ma en 7 en 8 juli wordt er wederom gespron gen. Alle wedstrijden voor zowel paarden als pony's vinden plaats op het verenigingsterrein van de Weelruiters aan de Brilletjesdijk te Nisse. Alle wedstrijden zijn officieel en tellen dus voor promotie (winstpunten). De eerste twee zomeravondwedstrijden zijn opengesteld voor KNF combi naties. Deelnemers kunnen zich opgeven via de gebruike lijke kanalen, dat wil zeggen via het wedstrijdsecretariaat van hun eigen vereniging. De sluitingsdatum van de in schrijvingen voor deze wed strijd wordt bepaald door het maximaal aantal deelnemers per categorie. Mocht dat aan tal niet gehaald worden, dan sluit de inschrijving op dins dag (de dag voor de wed strijd). Vrijdag 7 en zaterdag 8 juli wordt de 'Jumping de Weel' verreden. Dit Concours Hippique is opengesteld voor ruiters en amazones van alle basisbonden. De Weelruiters verwachten dan ook een sterk deelnemersveld met combina ties uit Zeeland en Brabant. In ternationaal parcoursbouwer Marc Vijgh is aangetrokken om de hindernislijnen van de parkoersen te ontwerpen en de hindernissen te bouwen. De wedstrijd zal worden afge wisseld met een dressuurcli- nic op zaterdagavond. Nadere informatie over de opgeheven MKZ is te vinden op de websi te van de Nederlands Hippi sche Sportbond www.nhs.nl. Ook het bestuur van de Zeeuwse Dag van het Paard heeft in tegenstelling tot eer dere berichtgeving besloten het evenement op 30 juni als nog door te laten gaan. De Middelburgse Stichting Al Azar ontving af gelopen maandag de Stimuleringsprijs van het Prins Bernhard Cultuurfonds Zeeland 2001. Brunchen met zeezicht c restaurant a dp zee wordt 'Z zondag omgetoverd raotjs met een n warme en ten o to .ui wV- v-m j at7,i f' -.v ti&ffeVMrd 'itb imi *mM. vfcAi «pi® ©QGSMI pag. 11 Ben van Rijswijk haalt Australië naar Nederland met Australian Treasures. Sinds kort is er in de Lange Delft in Middelburg elke dag vers Italiaans ijs. Henk en Ingrid van der Kooij verhuisde naar buurpand aan het Vlissingse Scheldeplein en Ava Electro in Souburg bestaat 15 jaar. pag- 18 Muis en Leeuw stoppen ermee, in september houden zij een afscheidstoernee. De Vrije Academie verzorgt lessen kunstgeschiedenis in Middelburg. En voor strand- en wandelliefhebbers is er zaterdag weer de Strandwandeltocht: wandelen langs de vloedlijn van Domburg naar Kamperland. Deze week bij CineCity de films: Jude where's the car?, Spot on the run en Bounce. In 't Beest in Goes wordt donderdag het theaterfestival Berichten gehouden en het Middelburgse Schuttershofcomplex staat zondag in het teken van de erotiek. Advertentieverkoop Redactie Bezorgklachten Uitgebreid colofon; (0118) 484 316 (0118) 484 276 (0118) 484 216 zie pagina 2 (advertentie) In verband met Pinksteren dient kopij voor de editie van woensdag 6 juni vervroegd aangeleverd te worden. Uiterste inlevertijd van materiaal voor: redactie is donderdag 31 mei 12.00 uur, advertenties donderdag 31 mei 17.00 uur. Marie-José en Huibert-Jan Va der van Stichting Al Azar laten zien hoe de tango gedanst wordt. foto: Frank Husslage Informatie over de gemeente Middelburg vindt u op pagina 3 Deze week: Discussie profielschets burgemeester Controle hondenbelasting Troepgroep De paardensport in Zeeland komt door de opheffing van de beperkende maatregelen weer op gang. De Stichting kreeg deze prijs als beloning en stimulering voor de organisatie van de Dag van Tango in Zeeland. De prijs is ingesteld ter sti mulering van het culturele le ven en natuurbehoud in Zee land. De stimuleringsprijs kan worden toegekend aan projectvoorstellen op het ge bied van wetenschap, litera tuur, beeldende kunst, audio visuele kunst, muziek en mu ziektheater, dans, theater, cultuurbehoud en natuurbe houd. De prijs werd uitgereikt door de Commissaris der Konin gin, de heer drs. W.T. van Gelder, voorzitter van het Prins Bernhard Cultuurfonds Zeeland. Onder grote belang stelling nam Marie-José Va- der-Jansen de prijs waar een bedrag van twintigduizend gulden aan verbonden is aan. Na de officiële uitreiking was er aansluitend een receptie met uiteraard tangosalon. (advertentie) WATERSKIËN 2IE ADVERTENTIE erVJTENY /1/lUSIC l/l/lPORT De mijnenjager HrMs Middelburg komt naar Middelburg toe. Van vrij dag 1 juni tot en met maandag 4 juni ligt het marineschip aan de Los- kade. Geïnteresseer den kunnen zaterdag, zondag en maandag van 10 tot 12 en 14 tot 17 uur een kijkje aan boord nemen. Na een afwezigheid van tien jaar brengt de HrMs Middel burg nu weer een bezoek aan Middelburg. De gemeen te Middelburg heeft een bij zondere band met de mij nenjager die haar naam draagt. Ook de opvarenden kijken uit naar het bezoek aan hun 'thuisstad'. Voor de toekomst is de wens uitge sproken onze hoofdstad fre quenter dan tot nu toe aan te doen.

de Faam | 2001 | | pagina 1