Provincie Zeeland Borden langs Zeeuwse wegen Commissies HIER GROEIT UW sOfficiële Mededelingen WHIPLASH: EEN ONZICHTBARE HANDICAP! Whiplash Stichting Nederland Woensdag 23 mei 2001 FAAM/VLISSINGER 7 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 21/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuws De statencommissie welzijn vergadert maandag 28 mei, 9.30 uur, in de Statenzaal, Abdij 10, Middelburg. Een aantal agendapunten is opge voerd onder voorbehoud van het tijdig gereed zijn. Dat geldt onder meer voor de financiële proble matiek bij de stichting Pleegzorg Zeeland en het project landbouw- zorg voor ouderen. Andere pun ten zijn het Zeeuws Museum en het jaarverslag monumenten fonds 2000. De statencommissie verkeer en vervoer vergadert maandag 28 mei in het provinciehuis, Abdij 6. De aanvangstijd is 13.30 uur. Het strategisch plan eindfase van de Provinciale Stoombootdien sten Zeeland is geagendeerd, net als een samenvatting van ge sprekken met personeelsleden over de laatste bedrijfsjaren van de veerdienst. Van de Westerscheldetunnel is de negende voortgangsrapportage verschenen en er wordt terugge koppeld uit een vergadering over het collectief vraagafhankelijk ver voer in Zeeuwsch-Vlaanderen. Andere punten zijn maatregelen voor kruispunten in gebieds- onstluitingswegen en het plan van aanpak voor een nieuw provin ciaal verkeers- en vervoersplan. De statencommissie economie komt woensdag 30 mei samen in het provinciehuis, Abdij 6, Middel burg. Onderwerpen zijn de Euregio Scheldemond, de jaarstukken 2000 van het Zeeuws participa tiefonds en een jaarlijkse bijdrage aan de stichting proefboerderij; Rusthoeve in Colijnsplaat (zie Agrarisch geld). Eenmalige bijdra gen staan op de agenda voor de ZLTO en voor het waterschap Zeeuwse Eilanden. Voor het waterschap gaat het om 2 ton voor het glastuinbouwpro- ject in de Willem-Annapolder in Kapelle. Voor imagoverbetering van de provincie is 4 ton nodig. Een bij drage van nog eens ruim 4 ton wordt gevraagd voor het project Toeristisch Zeeland gaat digitaal. Verder bespreekt de commissie de begroting van het natuur- en recreatieschap De Grevelingen. De commissie ruimte, milieu en water vergadert vrijdag 1 juni, aan Het Groene Woud 1, Middelburg. Het beheers- en inrichtingsplan Oosterschelde, de instelling van een landschapsverordening (zie Borden langs Zeeuwse wegen) en een rapportage over de veiligheid van primaire waterkeringen staan op de agenda. Het meedoen van de provincie in de stichting lande lijk meldpunt afvalstoffen, een bestuursovereenkomst windener gie en de verordening platte landsontwikkeling zijn ook onder werp van gesprek. Ter kennisneming krijgt de com missie voorgelegd de streekplan herziening Technopark Schoondij- ke en een rapportage over de woningmarkteffecten van de Westerscheldetunnel. De statencommissie algemeen bestuur sluit de rij van commis sievergaderingen. De vergaderda tum is vrijdag 1 juni, de aan vangstijd is 13.45 uur en de plaats van samenkomst de Abdij in Middelburg. Agendapunten zijn de gemeente lijke herindeling in Zeeuwsch- Vlaanderen, ontwikkelingen Euregio Scheldemond, de her denking watersnoodramp in 2003 en het jaarverslag van de commissaris van de koningin. Andere onderwerpen zijn subsi dies voor de proefboerderij Rusthoeve en de ZLTO (Zie Agrarisch geld), de landschaps verordening Zeeland en bijdragen van 2 ton in de glastuinbouw in Kapelle en van 4 ton voor de ver betering van het imago van de provincie. De commissiestukken liggen ter inzage in het provinciaal informa tiecentrum, Abdij 9, Middelburg. Alle vergaderingen beginnen met spreekrecht voor het publiek. Eind juni krijgen provinciale staten de landschapsverordening Zeeland ter vaststelling aangeboden. Vrijdag 1 juni wordt de verordening besproken in de statencommissies ruimte, milieu en water en algemeen bestuur. Agrarisch geld De huidige regels voor het plaat sen van borden langs de wegen is opgenomen in de provinciale milieuverordening. Gebleken is dat dit juridisch niet de beste plek is. Vandaar dat nu wordt voorgesteld een aparte verorde ning voor het landschap te ma ken. De regels verdwijnen dan tegelijkertijd uit de milieuverorde ning. Objecten Behalve om verkeersborden gaat het onder andere om borden, waarin huisverkoop op agrarische bedrijven wordt kenbaar gemaakt of waarop evenementen in de omgeving worden aangekondigd. Ook reclameborden op sportvel den en bushaltes vallen onder de regeling. Inhoudelijk verandert er niet zo veel aan de voorschriften, want het leeuwendeel wordt van de ene naar de andere verordening overgeheveld. Wel is er een aanscherping van de 'dragers' van borden, vlaggen en spandoeken. In de verorde ning wordt voortaan gesproken van 'objecten'. Zodoende vallen eventueel nog te verzinnen con structies meteen onder de re gels, zoals die nu worden vastge steld. Voor de objecten die agrarische producten via huisverkoop aan prijzen, worden de regels wat versoepeld. Nu kunnen alleen nog twee borden bij het verkooppunt staan. Als straks de landschaps verordening van kracht wordt, kunnen er ook borden op het bouwblok van het neringdoende bedrijf komen. Provinciale staten beslissen 29 juni over een bijdrage van 65.000 gulden voor de stichting Proefboerderij Rusthoeve in Colijnsplaat. In dezelfde vergade ring wordt een bedrag 27.500 gulden subsidie gevraagd voor het project Aardappelteelt voor markt en milieu van de Zuidelijke land- en tuinbouworganisatie ZLTO. Al sinds de oprichting van de proefboerderij Rusthoeve betaalt de provincie mee aan het praktijk onderzoek in de akkerbouw in Zeeland. De 65.000 gulden is bedoeld als bijdrage in de exploi tatie van de boerderij. Het is de bedoeling tot en met 2004 steeds dit bedrag te betalen. Rusthoeve doet onder meer onderzoek naar stikstofbemes ting, dierlijke mest, gebruiksmo gelijkheden voor vezelvlas, cicho rei, stoppelgewassen, zaaiuien en wintertarwe. Andere werkzaamhe den zijn rassenonderzoek voor de Zeeuwse Vlegel en onkruidbe- strijding in graszaad, vezelvlas, zaaiuien, bloemzaden en winter tarwe. Het project Aardappelteelt voor markt en milieu van de ZLTO wordt in samenwerking met Rusthoeve en de Dienst land bouwvoorlichting uitgevoerd. Onderzocht gaat worden of ande re aardappelrassen dan Bintje rendabel kunnen worden geteeld. De uitkomst wordt mede getoetst op eisen van veiligheid/volksge zondheid, milieu en afzet. Het project kost totaal een kleine 2,5 ton. Rusthoeve zorgt voor de aanleg van de teeltvelden en geeft gaandeweg het project demonstraties, wat zo'n 55.000 gulden kost. De provincie draagt daarin de helft bij via de initiatief nemer ZLTO. Ook vanuit het project Vitaal plat teland wordt voor het aardappel project geld gevraagd. Daarover moet nog een besluit vallen. Milieutijdingen Aflevering 68 van Milieutijdingen is onlangs verschenen. In het blad is aandacht voor afvalpre ventie, de vijfde nota ruimtelijke ordening, bodemverontreiniging op bedrijfssterreinen en het milieufonds. De uitslag van een enquête naar milieuhinder rond Vlissingen-Oost is opgenomen, evenals het nummer van de milieuklachtentelefoon: 0118- 412323. Informatie wordt ver schaft over het project vitaal plat teland. Een gratis abonnement en num mers van het milieutijdschrift zijn te bestellen bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail lnfocentrum@zeeland.nl. Daar tegenover staat dat het da gelijks bestuur van de provincie zijn bevoegdheid tot het geven van vrijstellingen van de verorde ning kwijtraakt. Het ontwerp van de landschaps verordening heeft in februari ter inzage gelegen. Diverse provin ciale commissies hebben erover beginnen met spreekrecht voor het publiek. De statenvergadering, waarin de verordening wordt vastgesteld is vrijdag 29 juni. Spreekrecht Twee statencommissies vergade ren er vrijdag 1 juni over. De commissie ruimte, milieu en water begint om 9.00 uur aan Het Groene Woud 1, Middelburg; de commissie algemeen bestuur om 13.45 uur in Abdij 6, Middelburg. De bijeenkomsten Gesloten Hemelvaartsdag, donder dag 24 mei, en de daarop volgende vrijdag, 25 mei, zijn de kantoren van de provincie gesloten. Maandagochtend 28 mei gaan de deuren van de pro vinciale kantoren weer open voor bezoekers en is iedereen weer bereikbaar. Nieuwsbrief Delta InZicht Delta InZicht is de nieuwsbrief van de stuurgroep integrale visie Deltawateren - een samenwerkingsproject van de provincies Zeeland, Noord-Brabant en Zuid-Holland. Vertegenwoordigers van het rijk, de gemeenten en de waterschappen maken ook deel uit van de stuur groep. In mei is het tweede nummer van de nieuwsbrief verschenen met daar in een artikel over zandhonger in de Oosterschelde en een samenvat ting van de huidige stand van alle Deltawateren. Onderdeel daarvan is een overzicht van knelpunten en kansen met als basis een inventarisa tie van het rijksinstituut der kust en zee. Verder wordt informatie verschaft over de werkwijze van de stuur- Een gratis abonnement en losse nummers van Delta InZicht zijn ver krijgbaar bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, het e-mailadres is: lnfocentrum@zeeland.nl. Verkeer en Vervoer Ontheffing Wegenverordening voor reconstructie van het kruispunt Sloeweg-Bernhardweg (N254/N666) te Nieuwdorp in de gemeente Borsele Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan de N.V. Wester scheldetunnel te Goes een ont heffing Wegenverordening ver leend voor de reconstructie van het kruispunt van de provinciale wegen N666 en N254, plaatselijk bekend als Bernhardweg en Sloeweg. Bedoeld kruispunt ligt ten zuiden de kern Nieuwdorp in de gemeente Borsele. De reconstructie wordt uitge voerd in het kader van de aanleg van de Westerscheldetunnel en omvat in hoofdzaak: herinrichting van de bestaande wegprofielen en aanpassing van de rijstrookindelingen van het gedeelte van de weg Goes- Middelburg (N254) tussen km 20.050 en km 21.600 en van het gedeelte van de weg Kapelle-Nieuwdorp (N666) tussen km 20.560 en km 20.705 verlegging in noordelijke rich ting van het fietspad, buiten berm en sloot langs de weg Goes-Middelburg (N254) tussen km 20.085 en km 20.275 aanleg van geluidwallen en/of geluidschermen langs delen van de te reconstrueren vak ken van de weg Goes-Middel burg (N254) plaatsing van een verkeers regelinstallatie c.a., openbare verlichting en bewegwijzering, alsmede het aanbrengen van voorzieningen voor verkeers geleiding. De ontheffing ligt vanaf 25 mei tot en met 5 juli 2001 ter inzage bij de Directie Infrastructuur en Vervoer te Middelburg, Abdij 6, kamer D103, op werkdagen van 8-17 uur en -op verzoek- zonodig buiten kantooruren. Voor het in zien buiten kantooruren en even tueel een mondelinge toelichting op de ter inzage gelegde stuk ken kunt u zich wenden tot de heer F.C. Mol, telefoon (0118)- 631554. Belanghebbenden kunnen tot uiterlijk 6 juli 2001 tegen de ont heffing een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, p/a Directie Infrastructuur en Ver voer, Postbus 524, 4330 AM Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen tevens bij de president van de Arrondis sementsrechtbank te Middelburg om een voorlopige voorziening vragen. :>4' Diversen Ontwerp-statenbesluit wijziging water schapsreglementen Het ontwerp-besluit van provin ciale staten tot vaststelling van de wijziging van het Reglement voor het waterschap Zeeuwse Eilanden en het Reglement voor het waterschap Zeeuws-Vlaan- deren, onder meer in verband met wijziging van de Water schapswet en (uitstel van) de eerstvolgende waterschapsver kiezingen, ligt van 28 mei tot en met 25 juni 2001 op werkdagen tijdens kantooruren en desge vraagd buiten kantooruren voor een ieder ter inzage bij Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. Het ontwerp-besluit kan op ver zoek (telefoon 0118-631161) worden ingezien. Voorts ligt het ontwerp ter inzage ter griffie van het waterschap Zeeuwse Eilanden te Goes en ter griffie van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen te Ter- neuzen alsmede in de Zeeuwse gemeentehuizen. Tevens ligt het ontwerp-besluit, voorzover het betrekking heeft op wijziging van het Reglement van het (interprovinciaal) water schap Zeeuwse Eilanden gedu rende bovenstaande periode ter inzage in het gemeentehuis van Woensdrecht en ter grif fie van de Noord-Brabantse waterschappen Het Schelde- kwartier te Wouw en Hoog heemraadschap West-Brabant te Breda. Belanghebbenden kunnen even tuele bedenkingen tegen dit ontwerp-besluit van provinciale staten van Zeeland (en van pro vinciale staten van Noord-Brabant voorzover het betrekking heeft op wijziging van het Reglement voor het waterschap Zeeuwse Eilanden) uiterlijk 26 juni 2001 indienen bij gedeputeerde staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Milieu Ontwerp-besluit intrekken vergunning Atofina Vlissingen B.V. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een verzoek ontvan gen van Atofina Vlissingen B.V. te Vlissingen om de van kracht zijnde vergunning ingevolge de Wet milieubeheer van 7 mei 1991 in te trekken. Deze vergun ning heeft betrekking op een opslagtank voor vloeibare pro paan. Atofina heeft in het verzoek aangegeven dat het propaan voor de voeding van de grond- fakkel is vervangen door aard gas. De vervanging van propaan door aardgas is gebaseerd op eco nomische- en veiligheidstechni- sche redenen. De propaantank is inmiddels verwijderd van het ter rein. Om in het veiligheidsrapport geen rekening meer te moeten houden met de tank dient de onderhavige vergunning ingetrok ken te worden. Gedeputeerde Staten willen aan dit verzoek tegemoet komen. Het ontwerp-besluit ligt van 24 mei tot en met 20 juni 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 en desgevraagd buiten kantooruren en het ge meentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na tele fonische afspraak 0118487204) op woensdagavond van 17.15- 20.15 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 21 juni 2001 schriftelijke bedenkin gen tegen de ontwerp-vergun- ning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 13 juni 2001 kan een ieder verzoeken om een ge- dachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (0118- 631773). Bij de gedachtenwisse- ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge be denkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen later beroep instel len. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.Wattel, (tel. 0118- 631773). Besluit accepteren melding Hercules B.V. te Middelburg Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de mel ding Wet milieubeheer van Hercules B.V. te Middelburg voor het installeren van een nieuwe hogedrukpomp ten behoeve van de regalite productie. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 27 juni 2001 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Middelburg, dienst stadsont wikkeling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op donderdag avond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 27 juni 2001 tegen dit be sluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie RMW, Postbus 165 4330 AD Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voor lopige voorziening vragen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.Wattel (tel. 0118- 631773). De Nierstichting zoekt collectanten Nationale collecte 16 t/m 22 sept. 2001 Voor de nationale collecteweek zoekt de Nierstichting enthousiaste collectanten. Bel voor meer informatie: 035-69780 50 6^ NOG VIER OPERATIES EN MISSCHIEN LACHT Hij DAN OOK WEER AAN DEZE KANT De ramp in Volendam heeft iedereen opnieuw dui delijk gemaakt dat brandwonden tot de meest ern stige ongevallen behoren die een mens kunnen over komen. De behandeling is vaak pijnlijk en langdurig. Daarnaast ontstaan in veel gevallen ontsierende littekens die voor het slachtoffer blijvende gevolgen hebben, zowel lichamelijk als geestelijk. Al meer dan 30 jaar trekt de Nederlandse Brandwonden Stichting zich het lot van deze mensen aan en helpt door: het verrichten van onderzoek ter verbetering van de behandeling; het geven van nazorg aan brandwondenslachtoffers; het verzorgen van voorlichting aan slachtoffers en hun voorlichting te geven over preventie ongevallen; het instandhouden van de Nationale Huidbank. brandwonden- Help ons helpen! GIRO 20 21 22 Postbus 1015 1940 EA Beverwijk Tel.: (0251) 27 55 55 In één klap maakt uw hoofd een heftige slingerbeweging ten opzichte van de romp. Tijdens een aanrij ding, een val op het werk of gewoon door een ongelukje thuis. Daarna heeft u misschien hoofd- en nek pijn, kan er sprake zijn van duizeligheid en misselijkheid. Maar... er is verder niets te zien! Jaarlijks worden tussen de 15.000 en 30.000 mensen slachtoffer van een whiplashongeval. De Whiplash Stichting Nederland geeft de informatie en steun die u nodig heeft! Door lotgenotencontact, voorlichting, belangenbehartiging, juridisch advies en het bevorderen van wetenschappelijk onderzoek. Postbus 105, 3980 CC Bunnik Windenergie en Westerscheldeveren zijn maar twee vergaderonderwerpen uit alle agenda's van de commissies.

de Faam | 2001 | | pagina 7