Oostkapelle zet dames in spotlights Karolingenmarkt Souburg Rijwielhandel 't Winkeltje is vernieuwd Extra voordelige lezersreis London Patisserie Van Opdorp opent in Middelburg Zesentwintigste Ruyter- jaarmarkt in Vlissingen GRATIS IN GOES Oldtimers op Middelburgse Markt DAGELIJKS PARKEREN Hemelvaartscross opening Open Zeeuws Kampioenschap Speciaal voor de lezers van de Faam/Vlissinger Woensdag 23 mei 2001 FAAM/VLISSINGER 13 De voetbalvereniging Oostkapelle viert haar vijftigjarig jubileum met tal van feestelijke en sportieve activiteiten. Dat voetballen niet per definitie een mannenaangelegenheid is be nadrukt de Oostkapelse vereniging met de start van haar jubileumactiviteiten. Als echte voor vechters van het damesvoetbal fungeert het da meselftal dinsdag 29 mei als 'gastheer' voor het Nederlandse Dames A-elftal. Die dag spelen de Oostkapelse dames een promotiewedstrijd te gen het Nederlandse dameselftal. De wedstrijd wordt gespeeld op Sportpark 'Duinhelm' en be gint om 19.30 uur. Kaartjes zijn aan de kassa verkrijgbaar en kosten vijf gulden, kinderen tot 12 jaar betalen 3,50 gulden. Als jarige vereniging wil Voet balvereniging Oostkapelle het damesvoetbal een extra impuls geven. In overleg met de KNVB en interim bondscoach Andries Jonker is het de vereniging ge lukt het Nationale Dameselftal naar Zeeland te halen. Het da meselftal van Oostkapelle komt momenteel uit in de eerste klas van de landelijke competitie en strijdt daar om het kampioen schap. Het Oostkapelse dameselftal draait op volle kracht en kent een sterke samenstelling. In het elftal spelen een aantal selectie spelers en oud-internationals als Janita Davidse, Suzan van der Knijff en Nona Stouthamer. Een sterke ploeg dus die partij durft en kan geven aan onze Neder landse damestop. Om het damesvoetbal in Zeeuwse kringen extra te pro moten organiseert de jubile rende club in samenwerking met de Nationale Selectie woensdag 30 mei een voetbal- clinic voor alle meisjes uit de gemeente Veere die geïnteres seerd zijn in voetbal. Deze hap pening, eveneens op Sportpark 'Duinhelm' begint om 13.30 uur. Alle zusterverenigingen en scholen worden hierbij betrok ken. Meiden tot 16 jaar van de Veer- se voetbalverenigingen (De Meeuwen, VCK, Noormannen, Domburg, Serooskerke, Veere en Oostkapelle) kunnen hier gratis aan deelnemen. En ook de meisjesschoolvoetbalteams van de gemeente Veere zijn de ze middag van harte welkom voor een professionele training in Oostkapelle. De pupil van de week trapt af voor de wedstrijd van het eerste klas dameselftal tegen R.V.V.H. De Markt in Middelburg is weer het toneel van de Oldtimerdag. Zaterdag 26 mei is het histori sche stadhuis het decor voor een bijzondere show van zo'n 75 oldtimers en klassieke auto's. Vanaf 10 uur is er een Concours d'Elegance waarin de eigenaren hun fraaie, kostbare bezit showen. Om 11 uur is dan de start van de tocht over Walcheren. In groepen verlaten de auto mobilisten dan via Lange Delft, Korte Delft en Damplein het stadscentrum, om daar in de loop van de middag weer terug te keren voor de feestelijke afsluiting van de dag. De prijsuitreiking is om 16.30 uur. Tot die tijd worden muzikale optredens verzorgd door The Arrows, De Melody- makers en de Djembé-groep van de Zeeuwse Muziekschool. (advertentie) door Mieke Roelse In Goes, waar Van Opdorp al sinds 1870 be staat en hofleverancier is, en in Zierikzee zijn ze al bekend met de heerlijkheden van de pa tisserie-chocolaterie. Sinds kort is Middelburg aan dat rijtje toegevoegd. In het pand aan de Stationsstraat, waar voorheen de Koningsbak ker zat, wordt een uitgebreid assortiment pa tisserie, brood, chocola en banket verkocht. Drijvende krachten van Van Opdorp zijn Kees en Karin Westdorp. Samen met een team van zeven medewerkers staan zij garant voor een breed scala aan lekkernijen. Bakkers moeten vroeg op, dat is bekend. En zeker als daar na drie zaken bevoorraad moeten worden vanuit Goes, betekent dat soms wel om half vier beginnen. Voor Kees Westdorp is dat vanzelfspre kend. Net zo vanzelfsprekend als de vaktaal. Wat wij een koekje noemen, zoals het bo- terliefje van Van Opdorp, noemt Westdorp een opeet- stukwerk. Hij vertelt wat er gebleven én veranderd is in Middelburg. „Gebleven zijn de meeste personeelsleden, dat is vertrouwd voor de vas te klanten. Ook het brood komt nog van dezelfde leve rancier. Maar voor de rest is het as sortiment sterk uitgebreid en wordt al het luxewerk zoals confitures, noga, patisserie In Vlissingen vindt aansluitend op de week markt op het Spuiplein in de Zeemanserve, het overdekte gedeeite van de Lange Zelke en de Walstraat vrijdag 25 mei de jaarlijkse Ruyter- jaarmarkt plaats. Het is alweer de 26e editie van deze Vlissingse publiekstrekker. Volgens tradi tie wordt de jaarmarkt door een Vlissingse wet houder geopend, dit jaar valt de eer ten beurt aan wethouder Van der Maden. Om klokslag 9.30 uur zal hij de Ruytermarkt officieel openen. en het banketwerk in 'eigen huis' gemaakt. Daarnaast zijn er eigengemaakte diepvries producten. Hartige hapjes zoals kaas soesjes en dergelijke. En de nagerechten. Dat kunnen ijs- desserts zijn, parfaits, pud dingen in tulbandvorm, kort om delicatessen. Wie van de trein komt en nqg een klein cadeautje zoekt kan een keus maken uit eetbare geschen ken, waaronder typische streekproducten als zwarte bessenbonbons." Daarnaast richt Van Opdorp zich ook op bedrijven en instellingen. Modern jasje Van Opdorp is aangesloten bij een gilde van betere banket bakkers, de 'Heerlijk heer lijk' groep en werkt samen met Belgische vakbroeders in de EurobanketkrirYg. Er wor den onderlinge wedstrijden georganiseerd en ieder lid wordt regelmatig gecontro leerd of aan de hoge kwali teitseisen die men stelt nog steeds wordt voldaan. „Helaas ben ik in Zeeland de enige van 'Heerlijk heerlijk'", stelt Westdorp vast. „Dat is jam mer want je kunt veel van el kaar leren. Ik probeer in elk geval altijd vernieuwend te zijn. Als je ziet dat de jeugd graag Blue Cu rasao en Pessoa drinkt dan moet je ook met die groep meedenken. Daarom maak ik klassieke taarten in een mo dern jasje. Een Pessoa-bava- rois of een Grand Marnier taart. Smaken veranderen en de delicatessentaarten zoals het truffeltaartje of een choco ladesymfonie veranderen mee. Maar aan de andere kant wil ik ook graag meedenken met oudere mensen voor wie het niet altijd makkelijk is dat de bakker niet meer aan de deur komt. Vandaar dat onze bezorgservice er is. Bestellin gen die vóór half zes 's mid dags doorgegeven zijn kun nen desgewenst de volgende dag bezorgd worden." Een ge sprek met Westdorp ontaardt al gauw in een beschrijving van de meest heerlijke taar ten. Zoals de open confituretaart die binnenkort in de winkel te vinden is. Bladerdeeg gevuld met room en vers fruit zoals aardbeien, meloen en kiwi Het klinkt allemaal zeer aan lokkelijk. Zelfs wie geen snoepkont is zou het door Westdorp wel worden. Maar dat is de bedoeling ook, ten slotte wordt al dat heerlijks niet voor niets gemaakt. De zaak is van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 17.30 uur geopend. (behalve zondag) OP TRANSFERIUM ZEELANDHALLEN (afslag Goes-Zuid) GRATIS PENDELBUS naar het stadscentrum vanaf 07.30 tot 19.00 uur (donderdag tot 22.00 uur, zaterdag tot 18.00 uur) Weerbare gehandicapten- In de ruimte van sportschool Be-Fit aan het Domburgs Schuitvlot in Middelburg is zondag 27 mei een kennisma kingsles zelfverdediging voor mensen met een lichamelijke handicap. De proefles begint om 12 uur en duurt twee uur. Deelname kost 12,50 gulden, inclusief een kop koffie. Meer info via telefoon 0118-633193. Wandelen met de bos wachter- Op Hemelvaartsdag houdt het Zeeuws Biologisch Museum een rondleiding 'Wan delen met de boswachter'. De wandeling start om 7 uur en wordt afgesloten met een geza menlijk ontbijt met de bos wachter in café De Orangerie. De kosten zijn 21 gulden per persoon, onder de 10 jaar 12,50 gulden per persoon. Aanmel den is noodzakelijk en kan via telefoonnummer 0118-582620. Serviesgoed- en glas werkbeurs- Aan het Noord- kerkepad 69 te Westkapelle houdt Stichting Roos een ser viesgoed- en glaswerkbeurs. Deze beurs is zaterdag 26 mei van 10 tot 12 uur. De gehele opbrengst van deze beurs gaat naar Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. Ontdekkingswandeling door Veere- Onder leiding van een ervaren gids is er 25 mei een rondwandeling door Veere. Van 11 tot 12 uur wordt het pittoreske stadje verkend. Het vertrekpunt is vóór het VVV-kantoor in Veere, dat bij de Grote Kerk ligt. Deelname kost 6 gulden en kinderen tot en met 12 jaar kunnen gratis mee. Kaartverkoop bij de VVV- kantoren te Veere, Vrouwen polder, Oostkapelle, Domburg, Westkapelle en Zoutelande. Fietspuzzeltocht Sint Lau rens- Dorpsvereniging Sint Laurens houdt zaterdag 26 mei haar jaarlijkse Fietspuzzeltocht. Startpunt is het wijkgebouw 'Van Cittershof' in de Van Cit- tersstraat te Sint Laurens. De 27 kilometer lange tocht, waar bij leuke prijzen te winnen zijn, begint tussen 12 en 13 uur. 3 Zeeuwse Wandeldagen- In het Hemelvaartsweekend zijn voor de tiende keer de '3 Zeeuwse wandeldagen'. De wandelingen starten 24, 25 en 26 mei vanaf het ROC College aan de Rommerswalestraat 1 te Goes. De starttijden zijn af hankelijk van de te lopen af standen, die variëren van 10 tot 50 kilometer per dag. Ook voor hen die minder dan drie dagen lopen zijn er mogelijkhe den om mee te doen. Voor veel wandelaars zijn deze '3 Zeeuwse Wandeldagen' een opmaat voor de vierdaagse in Nijmegen. Meer inlichtingen bij mevrouw Van Loon via tele foonnummer 0164-265282. Wandelen in Domburg- Een wandeling die Domburgs' stati ge buitens, knusse straatjes en een prachtige wandelboulevard in zich heeft start woensdag 30 mei om 16 uur. Vanaf het VVV- kantoor leidt een ervaren gids een wandeltocht die voor ieder een open staat. Deelname kost 6 gulden, kinderen tot en met 12 jaar mogen gratis mee. Kaar ten zijn te koop bij de VW-kan- toren te Veere, Vrouwenpolder, Oostkapelle, Domburg, Westka pelle en Zoutelande. Lezing Caravanclub- De heer Jaspers van de Neder landse caravanclub vertelt vrij dag 25 mei in 't Spui te Vlissin gen. Hij spreekt over diverse onderwerpen die met het hoe, wat en waarom van caravans te maken hebben. De avond begint om 19 uur en een kaart je kost 5 gulden. Ouddorps Jongerenkoor- Het jongerenkoor van de Doopsgezinde Gemeente Oud dorp zingt zondag 27 mei in de kerk aan de Lange Noordstraat te Middelburg. Het koor be staat uit ongeveer 20 jongeren in de leeftijd van 15 tot 18 jaar en zingt voornamelijk gospel songs. De dienst begint om 10 uur en de voorganger is Tom Rijken. Tijdens de dienst is er kinderopvang. Bij Hemelvaartsdag hoort motorcross, dat is jarenlang zo in Zeeland. De motorcross op het Vlissingse Sloehavengebied kent zo'n lange traditie en is ieder jaar een publiekstrekker van formaat. De laatste twee jaar werd het pro gramma door de districtsrijders verzorgd, dit jaar is echter gekozen voor een andere opzet. Donderdag 24 mei zal in Vlissingen-Oost ge streden worden om de felbegeerde punten voor het Open Zeeuws Kampioenschap. De laatste jaren dreigde het Open Zeeuws Kampioenschap Motorcross letterlijk en figuur lijk kopje onder te gaan in de vele regenbuien die het najaar op het moment kenmerken. Een opeenvolging van afge- Er zijn van die tradities die er gewoon bij ho ren. ledereen rekent er op en je moet er niet te veel aan veranderen. De jaarmarkt in Oost- Souburg is zo'n traditie die in het voor- en na jaar georganiseerd wordt door de Evenemen tencommissie van middenstandsvereniging Nemidso. Zaterdag 26 mei is het weer zover, dan staat Souburg weer vol met kramen en vinden er allerlei activiteiten plaats. Hoogtepunt van de Ruyter markt vormt ook dit jaar het standwerkerconcours, waarbij er wordt gestreden om de Mi- chiel de Ruyter wisselbeker en drie Michiel de Ruyter-boka- len. Zo'n vijfentwintig deelnemers zullen proberen zo ludiek en overtuigend mogelijk hun pro ducten aan de man te bren gen. De standwerkers worden onopvallend door de driekop pige jury beoordeeld. Verder wordt de jaarmarkt gevuld door nog vijfenzeventig gewo ne marktkramen, de zoge naamde 'stille kramers'. Een breed scala producten, food en non-food, wordt tegen ech te marktprijzen aangeboden. Echt stil zal het overigens niet zijn bij de 'stille kramers' want over de bedrijvigheid van ver kopers en klanten heen klinkt ook nog eens een gezellig achtergrondmuziekje. Uiter aard zijn er ook verschillende marktacties, zo worden er krentenbroodbonnen uitge deeld en Mr. X deelt op de markt te besteden euro's uit. Voor de kinderen is er een draaimolen en springkussen. In de evenementencommissie zitten Wessel Francke, Ivan de Vriend, Jonnie Weezepoel en Kees Schroevers die als woordvoerder optreedt. Hij erkent dat er veel hetzelfde is als andere jaren, maar: „Je kunt het ook zien als iets ver trouwds waarvan je weet dat je niet teleurgesteld wordt." Het nog steeds toenemende bezoekersaantal, ook van bui ten Souburg en het grote ani mo van eigen winkeliers en andere handelaren om die dag een kraam te bemannen lijken hem gelijk te geven. In en om de Kanaalstraat speelt het evenement zich af. „De burcht is ais vanouds de plek waar van acht tot vijf uur par ticulieren, maar vooral kinde ren op de rommelmarkt pro beren hun overtollige waren en niet meer zo interessante speelgoed van eigenaar te la ten wisselen", vertelt Schroe vers. „Die plek is bewust niet voor handelaren en verenigin gen. Die hebben hun eigen rommelmarktplek in de Vlis- singsestraat. Daar is ook de creativiteitsmarkt waar ieder een die graag knutselt alles van zijn gading kan vinden. Tussendoor zullen er optre dens zijn van dansgroep Mac Lees. In de Paspoortstraat staan ook kramen en is er een extra attractie in de vorm van een levend standbeeld. Dat wordt razendknap gedaan door een vrij jong meisje." Op het podium in de Kanaal straat, ter hoogte van Omroep Zeeland, speelt van 10.30 tot 13 uur de Zeeuwse band JIP muziek die valt onder de noe mer rhythm and groove. Het eveneens Zeeuwse Flash Back brengt het publiek terug naar de jaren zeventig, muzikaal gezien dan. Naast alle kramen in de Kanaalstraat staat er bij AVA een springkussen voor de deur. AVA viert daarmee ook een beetje het vijftienjarig ju bileum van de zaak. Tussen de kramen met handelswaar hou den uiteraard weer de vereni gingen en ijveraars voor goe de doelen hun loterijen en spelactiviteiten. Beroemd is de schiettent bij de SOW-kerk. In de Rehobothstraat tenslotte staan tussen 9.30 en 11.30 uur oude motoren opgesteld en glimmend gepoetst mooi te wezen. Om 11.45 vertrekken de mo torrijders voor een toertocht van negentig kilometer. Dan is de dag nog maar op de helft. Het weer is bijna altijd goed tijdens de Karolingenmarkten eind mei dus als dat nou ook een traditie zou kunnen wor den, dan is iedereen tevreden. laste wedstrijden was het ge volg. In de hoop dat de zo merperiode meer droge da gen brengt heeft MSV 'de Uit laat' nu besloten de vijf wed strijden voor het Open Zeeuws Kampioenschap naar voren te halen. Niet alleen de data zijn gewij zigd, ook inhoudelijk zijn er enkele aanpassingen doorge voerd. De circuits waarop wordt gereden onderscheiden zich zodanig van elkaar dat zowel de specialisten van de harde als de zachte banen aan hun trekken zullen komen. Meer dan honderdvijftig rij ders worden op Hemelvaarts dag in Vlissingen-Oost aan de start verwacht, waaronder ui teraard alle Zeeuwse cracks maar ook rijders uit Zuid-Hol land, Brabant, België en zelfs Engeland. Motorcrossers in alle soloklassen, van 50cc su- permini's tot 500cc supergroot doen een gooi naar de titel Zeeuws Kampioen. MSV 'de Uitlaat' gaat ervan uit dat de Zeeuwse rijders op het thuis- circuit en voor eigen publiek de concurrentie een belangrij ke slag toe kan brengen. Na de openingswedstrijd op het Sloehavencircuit wordt de wedstrijd vervolgd op 2e Pink sterdag in Wemeldinge, de derde krachtmeting vindt plaats op 30 juni in Rilland- Bath, waarna de voorlaatste race op het bosparcours van het Finland Circuit in Westdor- pe wordt gereden. De finale wedstrijd staat gepland op 29 september. Het circuit van RES Axel zal die dag het strijdtoneel vormen. De winkel van Van Opdorp tussen station en Koningsbrug. foto: Frank Husslage. Rijwielhandel 't Winkeltje aan de Vlissings- estraat in Oost-Souburg vierde vorig jaar feest. De zaak van Bram, Anneke en zoon Ron nie Minderhout bestond vijftien jaar. De bedoe ling was om in datzelfde jaar de zaak drastisch te verbouwen en vernieuwen. Dat lukte toen niet, maar nu is toch het grootste gedeelte van de plannen gerealiseerd. Speciaal voor de lezers van de Faam/Vlissinger heeft Thames Travel een unieke, individuele lezersreis naar Engelands' swingende hoofdstad Londen georganiseerd. Tot 31 oktober kunt u da gelijks afreizen naar deze enerverende metropool. In twee uur tijd reist u met de supersnelle Seacat van Hoverspeed van Oostende naar Dover. Een gratis shut tlebusje brengt u vanaf Dover Hoverport naar het sta tion. Van hieruit reist u per trein naar London Victoria Sta tion of London Charing Cross Station. Vervolgens ver blijft u twee nachten, op basis van logies met ontbijt, in het Casserly Court Hotel. Dit populaire 2-sterrenhotel ligt vlak bij Hyde Park en op een paar minuten afstand van Marble Arch en Ox ford Street. Twee dagen (of langer, verlenging van het verblijf is uiteraard mogelijk) om Londen te ontdekken, te shop pen, musea te bezoeken en heerlijk te eten in een van de talloze restaurants of pubs. Prijzen geldig tot 31 oktober 2001 Per persoon op basis van Hfl Euro 2-persoonskamer 323,- 146.57 3-persoonskamer 316,- 143.39 1-persoonskamer 423,- 191.95 Verlenging p.p.p.n. 2 pers.kamer 105,- 47.65 Verlenging p.p.p.n. 3 pers.kamer 100,- 45.38 Verlenging p.p.p.n. 1 pers.kamer 155,- 70.34 Reservering Voor reservering en meer informatie over dit arrangement: ThamesTravel Stadhuisplein 14 4382 LG Vlissingen 0118-440 444 De meest opvallende verande ring is de gevel. De deur met daarop groot nummer 69, er zit immers nog een fietsen- zaak pal naast het pand, zit nu in het midden en is ook bre der. De vloer is aangepast en zo gelegd dat wat vroeger twee gedeelten waren, nu een grote doorlopende ruimte is. En het plafond is aangepakt. Door gebruik te maken van een lichtkoepel kan, zeker in deze maanden, volstaan wor den met daglicht. Tussen het nieuwe systeemplafond en de fietsen op 'de tweede etage' is niet veel ruimte, maar Minder hout weet precies hoever hij gaan kan. „Het grootste voordeel is dat we nu veel meer ruimte heb ben om te presenteren", ver telt hij. „Vooral bij de kinder fietsen is dat goed te merken. Daar heb je altijd al veel ver schillende soorten omdat die maten elkaar zo snel opvol gen. Met de vier merken Loe- kie, Next Generation, Rodex en Traxxy kunnen we vanaf klein tot aan de grote fietsen laten zien wat er is. Zestig fietsjes staan permanent uit gestald. Daarnaast hebben we vijfenzeventig dames- en he renfietsen van onder andere Avenue, Batavus, Peugeot, Raleigh en MGI." Van dat laat ste merk staat het model Westkapelle prominent uitge stald. Maar dat is geen typisch Zeeuwse aangelegenheid want het merk komt uit België en ernaast staan Terschelling en Kijkduin. Wel kustplaatsen dus. rootste troef van 't Win keltje is het prijskaartje. „On danks de verbouwing kunnen we het uurtarief voor onze ei gen klanten nog steeds laag houden, namelijk 27,50 gul den", legt Minderhout uit. „Welke fietsen van onze klan ten zijn of klanten van een an der zien we aan de sticker. Maar veel klanten kennen we persoonlijk, dat is op een dorp nou eenmaal zo. Een band plakken kost nog geen vijf gul den en bij aankoop van ban den is de montage gratis. Ook met de fietsen hebben we vaak leuke aanbiedingen. En fiets zal volgend jaar om deze tijd behoorlijk duurder wor den. Dat merk je nu al. De BTW is verhoogd, het trans port is door de brandstofprij zen ook duurder geworden en de omrekening van de Euro zal de prijs toch wat laten stij gen. Wie niet speciaal voor een nieuwe fiets het aller nieuwste model zoekt, kan daar gebruik van maken. Vaak scheelt het zo een paar hon derd gulden. Dat lijkt me de moeite wel waard." Voorlopig is rijwielzaak 't Winkeltje even uitverbouwd. Er komt nog een overkapping over het plaatsje en daar wordt dan weer extra ruimte voor de kinderfietsen gemaakt. Dat zal waarschijn lijk later in het jaar gebeuren. Ronnie Minderhout: „nog steeds goedkoopste uurtarief voor de klanten foto: Frank Husslage.

de Faam | 2001 | | pagina 13