Nieuwe kapsalon in Arnemuiden Esprit naar modern pand met stadsallure Handwerkshop Koudekerke twee keer zo groot Woordzoeker Haute Montuur vind je bij Het Huis Opticiens. Woensdag 16 mei 2001 FAAM/VLISSINGER 9 Nieuwe zomerlijn bij Cosmo-Hairstyling Middelburg Hoe verander je een oud woonhuisje in een trendy kapsalon? Daar weten Cora Werkho ven en Remke van Belzen inmiddels alles van. Zet je ideeën op een rijtje, zoek een club mensen die je willen helpen en ga aan de slag. Dat was heel in het kort wat de eigenaressen van de on langs geopende kapsalon Trendy Hair Styling' de afgelopen vijf maanden dan ook deden. Cora en Remke zijn geen ste tien jaar werkten zij als col nieuwkomers in het kappers- lega's bij een kapsalon in Kou vak. Samen kunnen zij op dekerke. Cora en Remke zijn ruim vijfentwintig jaar kap- kapsters in ,hart en nieren en perservaring bogen. De laat- dus is het niet zo verwonder- L E D N A M A B O T T E L E I Z E B S O B A N O S P E L L I V L A C E N E O S L B O S B E S O P B A E N N E O L M P P I N K B A R E B P E E M l\l E L N M E N O E M P O D E M IJ A E P O L S E P A V O W R P O IJ O E V E A L R L E T K L N B M R L B E E E O E E E A E R U B L M P M T O R D P I E c E E D A T M S S A P F K H S N G A A E u K D E F I T A R K S R R N R N L O U H E S T E W K B E B I K S B T I U R F E P A R G P AMANDEL CALVILLE NOOT APPELSIEN DADEL PINDA BANAAN GRAPEFRUIT PINKSTERAPPEL BERGAMOTPEER HANDPEER POMPOEN BESVRUCHT KATTEKOP PIJNAPPEL BOSBES KNAPKERS RENET BOSBEZIE KOFFIEBOON SUIKERMELOEN BOTTEL KWETS VEENBES BRAAMBES MEELBES WRATMELOEN BRUMMEL MOREL WIJNBES In deze woordzoeker zijn alle bovenstaande woorden verbor gen. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden of omgekeerd of diagonaal. Sommige letters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De resterende letters vormen dan regel voor regel van boven naar beneden de oplossing van deze woordzoeker. Stuur uw oplossing vöör woensdag 23 mei naar de redactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 30 mei bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 2 mei luidt: 'Pompstation'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar Ina van Hekke uit Koudekerke. lijk dat het idee om ooit nog eens samen een kapsalon in hun woonplaats Arnemuiden te beginnen steeds concreter werd. Vorig jaar zetten zij de eerste stappen richting hun carrière als zelfstandig onder nemer met het volgen van een middenstandsopleiding. De volgende stap was het zoeken naar een geschikte locatie om hun wens te vervullen. Die werd gevonden in de Langstraat 71. „Dit was een heel oud leegstaand woon huisje, zo één met nog een voor- en achterkamertje", ver telt Cora. „Op het eerste ge zicht niet echt een bedrijfs pand dus. Maar wel een pand je in het hart van Arnemuiden, daar moest iets van te maken zijn." En dat is gelukt ook. Sa men met familie, vrienden en kennissen zetten Cora en Remke de schouders eronder en zo veranderde het oude woonhuis in een professione le kapsalon met maar liefst vijf stoelen waar dames, heren en kinderen de perfecte coupe aangemeten kunnen krijgen. Naast het standaardwerk als wassen, knippen, föhnen zijn de kapsters ook gespeciali seerd in extentions. Met ex- tentions, plukken echt haar die onzichtbaar in het eigen haar verwerkt worden, krijgt het haar meer volume of kan het zelfs twee keer zo lang ge maakt worden. Wie wel van een kleurtje houdt kan kiezen uit een van de funcolours waarmee het eigen haar opge vrolijkt wordt met lila, groene, blauwe, of zo men wil, knalro ze lokken. Cora en Remke werken in eer ste instantie met zijn tweeën in de zaak, maar de ruimte en het aantal stoelen stelt hen in de gelegenheid om straks ook met personeel of leerlingen te gaan werken. „We zijn natuur lijk nog maar net bezig, maar de belangstelling en aanloop is tot nu toe verassend hoog. We zijn dan ook een hele dag lekker bezig. Als het zo door gaat hebben we in het nieuwe schooljaar waarschijnlijk wel een stagemogelijkheid voor een leerling van de kappers- school", besluit Cora enthou siast. 'Trendy Hair Styling' is van dinsdag tot en met donderdag geopend van 8.30 uur tot 17.30 uur, tussen 12.30 uur en 13.00 is de zaak gesloten voor de lunchpauze. Vrijdags is de kapsalon geopend van 8 uur tot 20.30 uur en zaterdags van 8 uur tot 12 uur. Kinderen krij gen na een bezoek aan de kapsalon een leuke stuiterbal, maar ook volwassen klanten mogen een presentje uitzoe ken. Extra voordelig is de klantenkaart die na tien be handelingen recht geeft op vijf procent korting op het totaal bedrag van de kaart. In Koudekerke werd begin dit jaar de hand werkshop van Elia Jansen geopend. Nog geen half jaar later is de zaak al eens zo groot. Elia heeft dus niet stilgezeten. Het aangrenzende pand van de Groente en Fruithoek stond al eni ge tijd leeg en Elia's winkeltje stond bomvol. Een en een is twee, redeneerde de Koudekerkse onderneemster en na het nodige hak- en bouw werk heeft zij nu de zaak van haar dromen. Vanaf de opening speelde het idee al bij Elia Janssen om zo snel mogelijk uit te breiden. Het voormalige winkeltje was weliswaar knus en maar niet groot genoeg voor de ambities van Elia. De Paas vakantie werd benut om de uitbreiding van de winkel te realiseren. „Wij hebben dit De nieuwe handwerkbladen kunnen op het gemak bekeken wor den. foto: Frank Husslage jaar geen lekker luie paasda gen gehad, maar keihard ge werkt", lacht Elia. Het was wel even flink aanpakken, maar de inspanningen zijn het zeker waard geweest. „Ik heb nu veel meer ruimte, alles is wat overzichtelijker en ik heb het assortiment uit kunnen brei den", vertelt zij wijzend op de pas binnengekomen collectie Scheepjeswol. „En waar we nu ook ruimte voor hebben is een uitbreiding van het borduurga ren. Zo hebben we nu ook 'Venus' borduurzijde. Het aar dige daarvan is dat het aan merkelijk goedkoper is dan de andere merken en de kwaliteit is zeker zo goed. Sinds kort heb ik nu ook borduurpatronen dus voor de borduursters is het nu extra aantrekkelijk om een pakket samen te stellen." De extra ruimte zal vanaf deze week ook gevuld worden met een kralenhoekje, waar alles om zelf kralensïeraden te maken, van boekjes met ontwerpen tot de kralen zelf, te vinden zal zijn. Verder verwacht Elia over niet al te lange tijd alweer de nieu we wintercollectie breigarens. „Tja als je van de winter een lekkere warm trui wil hebben zul je daar toch niet te laat aan moeten beginnen", lacht Elia terwijl ze een blik naar buiten over het zonovergoten dorps plein werpt. Een voordeel voor degene die nu nog niet aan breien moet denken: het wordt wederom dikke wol op dikke naalden deze winter dus geen noodzaak om midden in de grote vakantie aan de Co- sta de pennen te laten tikken. De handwerkshop is maandag tot en met vrijdag geopend van 13 tot 17.30 uur en zater dags van 10 tot 12 uur en van 13 tot 16 uur. Ook is 'de hand werkshop' via internet te be zoeken op www.handwerks- hop.nl. Cora Werkhoven en Remke van Belzen aan het werk in hun nieuwe zaak. foto: Jaap Wolterbeek Alles over groenten en fruit nu op www.groentenenfruit.nl. Voor verrassende recepten, productinformatie het laatste nieuws en leuke interessante weetjes over groenten en fruit kun je nu naar de gloednieuwe website van het Voorlichtingsbureau Groenten en Fruit: www.groentenenfruit.nl Onderdeel van de si te is een echte fruitautomaat. Elke maand is er een prijs voor de speler met het hoogste aantal punten. De site is niet alleen inte ressant voor consumenten, maar ook voor personen die zich beroepsmatig met groenten en fruit bezighouden. De site staat boordevol info over groenten en fruit en is heel ge bruiksvriendelijk. Via de homepage kan eenvoudig naar de di verse onderdelen worden gesurft. Hoofdonderdelen zijn de 'Groente- en fruitwijzer', Wat eten we vandaag?, en Wist je dat? Maar ook de recepten, gezondheid, vragen en links zijn interes sant. Onder de knop Folders vind je de nieuwste folders van het Voorlichtingsbureau Groenten en Fruit die je direct kunt down loaden. Het onderdeel Experts is bestemd voor personen die zich beroepsmatig met groenten en fruit bezighouden, zoals voedingsdeskundigen, telers en verkopers. Hier vinden zij info over onder andere de activiteiten van het Voorlichtingsbureau Groenten en Fruit. Effectief communiceren met jezelf Synergie 4 more start 31 mei de cursus 'Effectief communiceren met jezelf. Een training van vijf donderdagavonden op basis van Neuro Linguïstisch Programmeren. Cursisten leren keuzes creëren in gedrag en gevoel, eigen krachtbronnen activeren, rust bewerkstelligen of juist energie mobiliseren, spanningen opheffen, pijnlijke ervaringen uit het verleden transformeren en zichzelf in de juiste stemming brengen. Bijvoorbeeld rust, ont spanning, zelfvertrouwen of enthousiasme. Dinsdag 22 mei start tevens de cursus 'Ontdek je eigen emotio nele intelligentie'. Deze training wordt gegeven op vijf dinsdag avonden. Werkelijke intelligentie heeft maar weinig met kennis en hoge rapportcijfers te maken, maar veel meer met zelfkennis en vermogen tot samenwerking. In 5 avonden leren de deelne mers zich bewust worden van de boodschap van hun emoties en hoe zij zelf emoties kunnen creëren en veranderen. Ook wordt geleerd hoe plezierige emoties kunnen worden versterkt en schadelijke geneutraliseerd. Voor inlichtingen en of aanmel ding: Synergy 4 more 0113-271114. Brunchen aan Zee Grand Hotel Arion in Vlissingen, het zusterhotel van Hotel Arne- vilie, is op veler verzoek sinds 13 mei weer gestart met het or ganiseren van de gezellige wekelijkse brunches. Tussen 12 uur en 14.30 kan zondags weer volop genoten worden van het uit gebreide brunchbuffet. De prijs van een brunch is 49,50 gulden, voor kinderen 25 gul den. Het hotel heeft een eigen gratis parkeerplaats en is volle dig rolstoeltoegankelijk. Voor de kinderen is er een grote legota fel en video.Grand Hotel Arion, Boulevard Bankert 266 Vlissin gen. (advertentie) "...Een nieuwe bril geeft je een heel nieuw gezicht. Iedere keer weer. Dan zoek je voor je meest modieuze bril natuurlijk een opticien die dat begrijpt..." visagist stylist. Het Huis Hardy Zien ma g gezien wórde n VLISSINGEN - BELLAMYPARK 38 - TEL. (0118) 41 20 10 Kuif als accent. foto: Cosmo Hairstyling Stond de haarmode de afgelopen tijd vooral in het teken van de jaren 70, nu gaan we langzamerhand over op de jaren 80. Ont werpster Esther Hopstaken ontwikkelde voor Cosmo een nieu we zomerlijn en vertelt daarover: Cosmo One combineert de glitter en glamour van het discotijdperk met het korte en stoere van de punk. De kuif is het accent van dit retrokapsel. De rest van het haar wordt in lengten van ongeveer 7 centimeter ge knipt. Het haar bij de oren en aan de achterkant wordt wat lan ger gehouden. Extra nonchalant wordt het door de nieuwe spi ketechniek waarbij het haar getwist wordt en de punten met een coupeschaar worden uitgedund. Opvallend bij Cosmo One is het gebruik van kleur. De aanzet is donkerder gekleurd dan de punten. Wil je het allernieuwste dan kies je voor 'circle-color', hierbij wordt onder de kruin een cirkel geverfd in een contraste rende kleur. Het resultaat is dat je rondom het hoofd een ge kleurde baan krijgt. Een kapsel valt of staat met de verzorging ervan, zeker wanneer het haar gekleurd is. De dagelijkse verzor ging van Cosmo One kost echter weinig tijd, een geschikt pro duct is Matt Wax van Wella. Een klein beetje door het haar kne den en de kuif in de juiste vorm zetten volstaat. Cosmo Hairsty ling, Zusterstraat 29 in Middelburg. Informatie over groenten en fruit door Mieke Roetse De Espritzaak aan de Markt in Mid delburg verhuisde maar één deur verder. Toch was daar een grootscheepse ver bouwing mee ge moeid. Het voormalig restaurant De Bakkêê- te is afgebroken en sa men met de oude Esp ritwinkel door een ar chitect tot één geheel gevormd. Althans wat de gevel betreft. Door het plaatsen van ste nen zuilen is er een soort galerij ontstaan waarna gekozen kan worden voor rechts naar Esprit of links naar Hoezo? dat zeer binnenkort opent. Ab Castel en Mattie van der Kleijn zijn de eigenaars van Esprit, Esprit Kids en de Hoe zo? zaken in Vlissingen en Middelburg. Zij hebben bij de aanpassing gekozen voor de Belgische architect Johan Bruynseraede. De ervaring die zij met hem hadden opgedaan tijdens de metamorfose van de Vlissingse Hoezo? winkel smaakte naar meer. Het resultaat is indrukwek kend en sluit naadloos aan op het pand van De Drvkkery. Het is een mooi stukje Markt ge worden. „En een heel stadse De 'modegalerij'van Esprit en Hoezo? aan de Middelburgse Markt. winkel die perfect uitdraagt waar Esprit voor staat", zegt Van der Kleijn trots. „Het is ook heel snel gegaan met Es prit. Twee jaar geleden gingen we naar het pand hiernaast. Dat leek ons met zo'n 170 vier kante meter wel geschikt. Maar nu al groeiden we eruit. Met de huidige 235 vierkante meter kunnen we alles beter presenteren. Want Esprit heeft meer dan alleen kleding. Wo- menswear, bodywear, shoes, accessories waar de tassen en sleutelhangers onder vallen, timewear en jewel. En Ede niet te vergeten, Esprit de Corp. Dat is een trendy lijn met een snelle levering. Er wordt normaal al om de twee maanden een nieuwe collectie gevoerd, maar dit gaat zelfs per maand. Ede heeft ook een aparte pre sentatie in de zaak met televi sies ingesteld op MTV. Zelfs foto:Frank Husslage. de klerenhangertjes zijn an ders." Van top tot teen Ondergoed (Esprit bodywear), schoenen (Esprit shoes), sie raden (Esprit jewel) en natuur lijk de kleding (Esprit Wo- menswear). Je kunt van top tot teen in Esprit gaan. Aange vuld met een horloge uit de collectie Esprit timewear. Om dat Esprit een internationaal bedrijf is, gaat veel in het En gels. Maar dat hoort ook bij de identiteit van Esprit. Jong, sportief, betaalbaar en duide lijk een eigen gezicht. „Dat zie je ook al bij Esprit Kids. Mo- disch, maar niet kinderlijk. In feite is het volwassen kleding in kleine maten. Esprit heeft altijd consequent aan imagebuilding gedaan. Daar wordt bij ons ook veel aandacht aan besteed", vertelt Van der Kleijn. „Wij hebben voor onze zaken in Mariska een eigen persoon die zich be zighoudt met visual merchan dise. Dat betekent niet alleen een leuke etalage, maar ook de manier waarop het bedrijf overkomt en het bewaken van de presentatie. Mariska is dan ook onmisbaar, maar dat geldt eigenlijk voor het hele team. Want je kunt nog zo'n perfecte formule in handen hebben, als je mensen niet kunt motiveren en er zelf ook niet helemaal achterstaat dan wordt het niks. Gelukkig hebben we daar niets over te klagen. Zo'n ver bouwing is geen kinderachti ge aanslag op je personeel, maar er is door iedereen kei hard gewerkt. Het leek wel of er juist een extra motivatie van uitging. Het leuke is natuurlijk dat met de verschillende zaken er ook een uitwisseling is en veel doorgroeikansen." Maar het gaat nu even over Esprit en dat heeft in de nieuwe behui zing ook meer doorgroeikan sen. Voor zolang als het duurt natuurlijk.

de Faam | 2001 | | pagina 9