Gas terug De Vers-Passage., da's vers 4 82 am/vlissinger 95 25 Provincie Zeeland BETON en/ HOUT schuttingen i 95 375 Jaarverslag ïOfficiële Mededelingen mm mm Y heel ftpg garages tffV. ofm. i tuinschüren f\KKFR npui pit Verse 4 HALEN... 3 BETALEN! Procureur lapjes IL Brae B,,", Appels A® [ek^e^w'"lcel „an *e u scoort béter met een kleintje in Woensdag 16 mei 2001 FAAM/VLISSINGER 7 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 20/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Onthulling standbeeld "De Ringrijder" te Middelburg (foto Ko Jan Provoost). Verantwoording afleggen aan Provinciale Staten was voorgaan de jaren het voornaamste doel van het jaarverslag van de Commissaris van de Koningin, de heer drs. W.T. van Gelder. Het nieuwe jaarverslag is van opzet gewijzigd en geschreven voor een bredere doelgroep. In het verslag geeft de commissaris een algemeen overzicht van zijn werkzaamheden en taken. Taken De commissaris onder andere is belast met het benoemen van burgemeesters en het bemidde len bij bestuurlijke problemen. Daarnaast is hij voorzitter van Gedeputeerde- en Provinciale Staten. Op het gebied van de openbare orde en veiligheid heeft de commissaris eveneens een aantal taken. In zijn jaarverslag krijgen deze extra aandacht. Het is de bedoeling van de commis saris elk jaar een ander takenpak ket wat uitgebreidere aandacht te geven. Het hoofdstuk burgemees tersaangelegenheden bevat een opsomming van benoemingen en herbenoemingen, contacten met burgemeesters en betrokkenheid bij bestuurlijke problemen. Koninklijk Onder het hoofdstuk Koninklijk Huis vallen de aanvragen voor koninklijke onderscheidingen, het predikaat "Koninklijk", Hofleveran cierschap en Koninklijke Erepen ningen. Het predikaat "Koninklijk" kan worden verleend aan vereni gingen of ondernemingen die ten minste honderd jaar bestaan en op hun gebied een eerste of zeer vooraanstaande plaats innemen. Datzelfde criterium geldt ook voor het "Hofleverancierschap". Erepenningen kunnen worden ver leend aan verenigingen of instel lingen die tenminste 50 jaar bestaan. Het aantal verzoeken voor de predikaten en erepennin gen is in Zeeland aan de lage kant. Onbekendheid kan volgens de commissaris daarbij een rol spelen. Wie er meer over wil weten kan informatie over de pre cieze voorwaarden verkrijgen bij de gemeenten of provincie. Verslag opvragen Het jaarverslag over de periode 16 september 1999 - 31 decem ber 2000 is verkrijgbaar bij het Informatiecentrum van de provin cie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400. E-mail adres: info- centrum@zeeland.nl. Sluiting kantoren Vrijdag 18 mei zijn de kan toren van de provincie gesloten in verband met de provinciale sport- en con tactdag. Maandagochtend 21 mei gaan de deuren van de pro vinciale kantoren weer open voor bezoekers en is iedereen weer bereikbaar. Milieu Milieubeleidsplan 2001-2006 en Waterhuishoudings plan 2001-2006 Provinciale Staten van Zeeland hebben op 23 maart 2001 het Milieubeleidsplan 2001-2006 en het Waterhuishoudingsplan 2001-2006 vastgesteld. In het nieuwe Milieubeleidsplan Groen licht staan de hardnekkige milieuproblemen en de nieuwe oplossingsrichtingen centraal. Het beleid is gericht op een duur zame ontwikkeling: het vergroten van de kwaliteit van de stedelijke leefomgeving en het landelijk gebied èn het stimuleren van de omslag naar duurzaam onderne men. Kenmerk van veel hardnekkige milieuproblemen is dat ze sterk samenhangen met de energiebe hoefte van consumenten en pro ducenten. In Groen licht nemen energiebesparing en het stimule ren van duurzame energie daar om een belangrijke plaats in. Het Waterhuishoudingsplan streeft gezonde en duurzame watersystemen na. De provincie wil dit samen met de andere waterbeheerders oppakken en heeft dit streven vertaald naar de titel van het plan: Samen Slim met Water. Nieuwe elementen zijn ruimte voor water en water als ordenend principe, wat zich o.a. uit in waterkansenkaarten. Hier is het van belang dat ruimte lijke ontwikkelingen aansluiten bij het onderliggende watersysteem. Hier is het van belang dat ruimte lijke ontwikkelingen aansluiten bij het onderliggende watersysteem. Water in stedelijk gebied is even eens een nieuw element. De pro vincie heeft samen met de beide waterschappen in Zeeland een visie opgesteld waarin speerpun ten zijn benoemd en afspraken zijn gemaakt voor gebiedsgerich te projecten. De ontwerp-plannen hebben ter inzage gelegen van 21 augustus tot en met 13 oktober 2000. Er zijn 41 inspraakreacties inge diend die beantwoord zijn in de Antwoordnota. Beide plannen hebben een looptijd van vier jaar. Halverwege de planperiode zal een Milieu/Waterverkenning wor den uitgebracht die de basis zal vormen voor de te nemen verlen- gingsbesluiten voor beide plan nen tot 2006. Inzien en bestellen Het Milieubeleidsplan 2001-2006 en het Waterhuishoudingsplan 2001-2006 liggen voor belang stellenden ter inzage in het infor matiecentrum van de provincie. Het adres is Abdij 9 te Middel burg. Daarnaast zullen beide plannen worden toegezonden aan alle instanties en personen die destijds het ontwerpplan heb ben ontvangen en aan degenen die er tijdens de inspraakperiode Nieuws Algemeen Bestuur Maandag 21 mei vergadert de commissie Algemeen Bestuur in het provinciehuis, aanvang 13.45 uur. De vergadering is openbaar en er is aan het begin van de ver gadering spreekrecht voor het publiek. De commissie bespreekt op het gebied van personeelsaan gelegenheden het Sociaal jaarver slag 2000, de invoering van het hoofdstuk verlof in de Collectieve Arbeidsvoorwaarden-regeling Provincies en het Strategisch Plan Eindfase PSD. De financiën van de provincie krij gen in de commissie ruime aan dacht. Op de agenda staan de le bestuursrapportage 2001, de voorjaarsnota begroting 2002, de 8e en 9e wijziging begroting 2001. De volledige agenda en bij behorende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Voormalige gasfabrieksterreinen zijn een bedreiging voor mens en milieu. De zeer kostbare sanering van de terreinen is al in 1999 begonnen. In 'Gas terug' wordt de geschiedenis van de gasfabrieken beschreven en een overzicht gegeven van de saneringen van de fabrieksterreinen. Milieureeks De geschiedenis en sanering van voormalige gasfabrieksterreinen staat in nummer 17 van de Milieureeks van de Provincie Zeeland. Dit boekje (31 pag.) is te verkrij gen bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middel burg, tel. 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. In beroep Gaswinning Een methode om brandbaar gas uit steenkool te winnen werd ont wikkeld door de Maastrichtse hoogleraar Minckelers. Niet lang daarna werden de eerste gasfa brieken gebouwd. De productie diende voornamelijk voor het huishoudelijk gebruik en verlich ting. Met de komst van het aard gas verdwenen langzamerhand de gasfabrieken. De gebouwen werden gesloopt en de terreinen kregen een andere bestemming. Bodemverontreiniging door aller lei giftige stoffen kwam nog niet voor in het gedachtegoed van de overheden. Hoewel de omslag naar milieubewust denken al veel eerder was gemaakt werd pas na Lekkerkerk, waar bleek dat een wijk op gifgrond was gebouwd, begonnen met een inventarisatie van verontreinigde grond in Nederland. Inventarisatie Inventarisatie van mogelijk veront reinigde terreinen leverde de nodige locaties op, waaronder die van de gasfabrieksterreinen. Behalve de bodem bleek ook het grondwater ernstig verontreinigd hetgeen weer tot gevolg had dat de verontreiniging verder ver spreid werd. Alle terreinen van voormalige gasfabrieken moes ten worden gesaneerd. Het geld daarvoor vormde een probleem, sanering was en is een kostbare zaak. Eigenaren Wie was waar nu voor verant woordelijk? De geschiedenis van de gasfabrieken wordt geken merkt door series overnames. In het begin waren het allemaal par ticuliere ondernemingen. Rond 1900 gingen veel fabrieken over in handen van de gemeenten. De provincie komt in 1943 in beeld als het Provinciaal Gasbedrijf Zeeland wordt opgericht. Dit bedrijf is reeds lang geleden opgeheven evenals alle andere gemeentelijke en particuliere gasbedrijven. Kosten Het saneren van de terreinen is een miljoenenzaak. Er is veel overfeg aan voorafgegaan voor dat de financiering rond was. Het Rijk, de provincie, gemeenten en het voormalige waterschap Hulster Ambacht kwamen pas in 1998 tot een akkoord over de verdeelsleutel van de vijftig mil joen gulden kostende operatie. Archeologie Bij saneringen wordt volgens een stappenplan gewerkt en er wordt bepaald op welke manier er wordt gesaneerd. Een methode kan het afgraven en reinigen van grond zijn. Dat gebeurde ook in Aardenburg en leidde tot een verrassende vondst van restan ten van een gebouw en een weg uit de Romeinse tijd. Behalve de vondsten uit de Romeinse tijd werden resten aangetroffen van grafkelders van de in 1625 afge broken Mariakerk. Op 22 mei 2001 zal de adviescommissie bezwaarschriften van de provincie Zeeland een zitting houden tot het horen van belanghebben den in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigingen komen de volgende zaken aan de orde: om 13.00 uur wordt het bezwaarschrift van de Inspecteur Milieuhygiëne Zuid-West te Rijswijk behandeld tegen een besluit van GS inzake het verlenen van een gedoogbeschikking aan de heer J.S.G, Hoondert te 's-Heerenhoek. om 13.00 uur wordt het bezwaarschrift van Hoondert 's-Heerenhoek te 's-Heerenhoek vertegenwoordigd door Quarles Jurgens Advocaten behandeld tegen een besluit van GS inzake een verleende ge'doogbeschikking voor het oprichten en (gedeeltelijk) in werking heb ben van een inrichting aan de Kaloothaven in Vlissingen-Oost. om 13.30 uur wordt het bezwaarschrift van de Inspecteur Milieuhygiëne Zuid-West te Rijswijk behandeld tegen een besluit van GS inzake de verleende gedoogbeschikking voor het op- en overslaan, bewerken en verwerken van afvalstoffen uit de glasindustrie tot 1 augustus 2001. om 14.00 uur wordt het bezwaarschrift van de Inspecteur Milieuhygiëne Zuid West te Rijswijk behandeld tegen een besluit van GS inzake het verlengen tot 1 maart 2002 van de gedoogbeschikking van Ovet B.V. voor de lossing, opslag en handling van Indonesische Petcokes op de terminal Kaloothaven in Vlissingen-Oost Bezwaarschriften tegen een besluit van GS inzake de vaststelling van de dienstregeling 2001 voor het (inter)lokaal openbaar vervoer: om 14.30 uur de bezwaarschriften van inwoners Ellewoutsdijk en de familie Timmerman-Smit te Ellewoutsdijk om 15.00 uur het bezwaarschrift van mevrouw L. Groos te Ovezande om 15.15 uur de bezwaarschriften van de heer A.H.F. van Zon te Veere, Middenstandsvereniging Veere te Veere en de heer R. Snijder te Veere om 15.45 uur het bezwaarschrift van mevrouw N:M.T van Damme- Huijs te Burgh-Haamstede om 16:00 uur het bezwaarschrift van de heer J.C.J. Heeren te Middelburg om 16.15 uur het bezwaarschrift van mevrouw D.T. Dieleman te Wilhelminadorp om 16.30 uur het bezwaarschrift van het college van Burgemeester en wethouders van de gemeente Hulst Voor meer informatie over deze zaken kunt u tijdens kantooruren op werkdagen contact opnemen met de secretaris van de adviescommis sie bezwaarschriften, mevrouw. C.W. Ramondt, telefoonnummer 0118- 631377. HBHHBHHHHBHi Mü op hebben gereageerd. De plannen zijn gratis op te vra gen op onderstaand adres: Provinciaal Informatiecentrum, Abdij 9 te Middelburg, op werkda gen van 9.30-12.30 en 13.30- 16.30 uur (0118-631400). U kunt de plannen tevens inzien via Internet. Raadpleeg daarvoor: www.zeeland.nl. Inlichtingen Voor inhoudelijke informatie over het Milieubeleidsplan kunt u zich wenden tot dhr. L. Leynse, 0118- 631968 Voor inhoudelijke informatie over het Waterhuishoudingsplan kunt u zich wenden tot dhr. J. Maljaars, 0118-631166. Saneringsplan Kleverskerkse- weg 53-55 te Middelburg Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op de locatie Kleverskerkseweg 53-55 te Middelburg ernstig is en heb ben met het saneringsplan van C.Z.A.V. te Wemeldinge inge stemd (artikel 29 en 39 Wet bodembescherming. De beschikking ligt van 16 mei tot en met 27 juni 2001 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren, en in in het gemeentehuis van Middelburg, dienst stadsont wikkeling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op donderdag avond van 18-21 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 27 juni 2001 een bezwaar schrift tegen de beschikking in dienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling Van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. De beschikking wordt 28 juni 2001 van kracht, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval wordt het besluit niet van kracht, voordat op dat ver zoek is beslist. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw M. Hordijk 0118-631778). i Ook voor zelfbouw. Tevens sleenmolief (grijs, rood,of geel). Belonplalen in houlmoliel (robatdelen). NIEUW! Nu ook belonplalen in vlechlmolief. Vlotte levering door Bel 040-2434643 E-mail: aenb@iae.nl voor folder evenna door Nederland. Div. modellen le bezichtigen oon de fobnek le Heeze, Heipoldersslraal 6 Kantoor: Barrierweg 239 (Fax040-2263805). 5622 CN EINDHOVEN Websile: a-en-b.nl a<0issa4 Vers belegde Broodjes croissant met salade, ham en kaas g) b9H 4 Roomboter Croissants nu voor The Real American Pizza 'pepperoni pizza' per slice 95 fa food fT'drinks Indische AjamofBabi Loempia's m per stuk Pangang 400 gram SLAGER WIJFFELS Beenham De originele 100 gram T^rtaartjes ook gemarineerd 500 gram Groentehal lUieuw Zeelandse We hebben o.a.: de volgende menu's: Kibbeling-, Mossel-, Kabeljauw-, Lekkerbek- of Visburger-menu en... nog veel meer! Alle menu's 2 wekenlang van fl.10,95 tot 17,95... no. 20/21 geldig t/m zaterdag 26 mei CENTRUM VAN MIDDELBURG: LANGE VILLE 1244

de Faam | 2001 | | pagina 7