A Warm water voor de halve prijs Defensiedagen in Middelburg Verordeningen Jeugdmonitor Commissie bezwaar- en beroepsschriften Boomspiegel-adoptieplan: vanaf nu in geheel Middelburg Zuid Sloop hellingbaan NS-tunnel Gemeenteraadsvergadering Wijkopruimdag Nieuw Middelburg CSW-leerlingen op bezoek bij Stadsreiniging Woensdag 16 mei 2001 FAAM/VLISSINGER 3 Vrijdag 18 cn zaterdag 19 mei a.s. staat Middelburg in het leken van de Defensiedagen. Het beloven spectaculaire dagen le worden on der andere met diverse demonstra ties door de verschillende krijgs machtonderdelen. Op de Loskade en directe omgeving vinden de meeste van de activiteiten plaats. Op de Markt komt een F16 ge vechtsvliegtuig te staan. Er zijn demonstraties door de brandweer, van het Stinger raketaf- weersystecm, door de genie (maken van pontons), van de Lynx helicop ter en demonstraties met honden door de luchtmacht. Daarnaast kan rondgereden worden met een YPR- tank, rijdt een Leopardlank over au towrakken, is er een klimwand van de Marine cn komt een Orion vlieg tuig over de stad gevlogen. Ook ligt er gedurende de Defensiedag een duikvaartuig van de Marine in het Kanaal door Walcheren. Op beide dagen beginnen de festi viteiten om 10.00 uur. Bezoekers die met de auto komen, wordt ver zocht de borden naar het parkeer terrein nel builen het centrum van de stad te volgen. U kunt hier gratis parkeren en er is vandaar af gratis busvervoer naar de Loskade. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de gemeenteraad in de vergadering van 23 april 2001 heeft besloten tot het wijziging van de Verordening fractie-assistenlschap en het vast stelling van een nieuwe Verorde ning geldelijke voorzieningen raads- en commissieleden 2001. De wijziging heeft betrekking op het toekennen van een vergoeding aan de fractie-assistenten voor het als lid bijwonen van een raadscom missie. De wijziging en de vaststelling van de verordeningen zijn op 1 mei 2001 in werking getreden. Het be sluit ligt voor een ieder ter inzage bij de afdeling Communicatie van de Bestuursdienst, Stadhuisstraat 2 te Middelburg. Een kopie van het besluit is tegen betaling verkrijg baar Verhoging tarieven sportcomplexen en wijkcentra Jaarlijks worden de huurtarieven van de sportcomplexen en de wijk centra op 1 augustus aangepast, zo ook dit jaar. Het college stelt voor op de tarieven per 1 augustus aan staande te verhogen met 5 De verhoging is opgebouwd uit de toe name van het prijsindexcijfer voor de gezinsconsumptie over 2000 (2,8 en een opslag van 2,2 De verhoging is niet van toepassing op de contractueel anders vastge stelde verhogingen. In deze huur- aanpassing is ook een toeslag opge nomen om op termijn het in de sportnota gestelde dekkingspercen tage van 15 te bereiken. Week 20 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg.nl MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 |pvyl Tafeltje KU Dekje !|p) "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voorouderen, ge handicapten en diegenen, die (lijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 27 mei tot en met zondag 27 mei 2001 Maandag Varkensschnitzel, spruitjes, gestampte aardappelen. Dinsdag Rundergehaktballen, spinazie it la crème, aardappelen. Woensdag Runderlapje in rode wijnsaus, bloemkool/broccoli, aardap pelen. Donderdag Gegrilde kippenpoot, gemeng de groenten, aardappelpuree. Vrijdag Scheveningse schol, puree met bieslook. Zaterdag Bamigoreng met kipsateh. Zondag Wat de pol schaft. Doe mee aan Actie Zonnig Walcheren Scoop, het Zeeuwse instituut voor zorg, welzijn en cultuur, houdt een onderzoek onder ouders en verzor gers van kinderen die zijn geboren in het jaar 1997. Ongeveer 4500 Zeeuwse ouders en verzorgers krij gen een vragenlijst toegestuurd. De gegevens worden gebruikt voor het toekomstige jeugdbeleid. De resul taten van hel onderzoek worden dit najaar via de media en internet be kend gemaakt (www.scoopzld.nl). Vorige week bezochten CSW-leer- lingen het gebouw van de Stadsrei niging aan de Waldammeweg. Hier kregen zij uitleg over de werking van het 'grijswatercircuit' van het gebouw: hoe vangt het gebouw re genwater op en waarvoor wordt het daarna gebruikt? Op alle CSW-locaties staal voor de tweede klassen het thema 'water' centraal. Ongeveer 600 leerlingen afkomstig uit hel VMBO en HA VO/VWO nemen deel aan dit pro- jecl. fotoR. Ore el) Raadscommissie Alg. Bestuur lijke Zaken Op 8 mei jongstleden heeft de raadscommissie Algemeen Bestuur lijke Zaken vergaderd bij de stads gewestelijke Brandweer aan de Looiersingel. In de aankondiging van deze vergadering is hiervan abusievelijk geen melding gemaakt. Helaas zijn enkele belangstellenden hiervan de dupe geworden. Onze excuses hiervoor. De commissie, die het gemeentebestuur adviseert over bezwaar schriften, komt op woensdag 23 mei 2001 bi jeen om belangheb benden te horen. Behandeld worden (onder voorbehoud) de na volgende zaken: 16.30 uur: Bezwaarschrift tegen het besluit van het college van burgemeester en wethouders van Middelburg om de eigenaar c.q. de gebruiker van het pand Nieuwe Burg 3 te gelasten het zonder bouwvergunning aange brachte rolluik voor de winkelin gang van het genoemde pand te verwijderen. 16.50 uur: Bezwaarschrift tegen het besluit van het college van burgemeester en wethouders van Middelburg waarbij het verzoek om vergoe ding van schade i.v.m. het treffen van geluidsreducerende maatrege len aan de woning Nieuwe Vlis- singseweg 8 te Middelburg is af gewezen. 17.10 uur: Bezwaarschriften legen de fictieve weigering op een verzoek ex artikel 18.14. lid 1, Wet milieubeheer tot het treffen van bestuursrechtelijke maatregelen tegen het bedrijf Auto- service Leo van Licre, gevestigd aan de Kanaalweg 10-12 te Middelburg. 17.30 en 17.50 uur: Bezwaarschriften tegen de besluiten van het college van burgemeester en wethouders van Middelburg om een tweetal parkeervergunningen voor 2001 af te wijzen. ten geadopteerde boomspiegel ui de btatenlaan (foto: afdeling Communicatie). Wijkbeheer Middelburg Zoals reeds eerder gepubliceerd, kunnen bewoners uit de Magistraat wijk meedoen aan het nieuwste project van het wijkbeheer: het boomspiegel-adoptie plan. Een misschien wat vreemde naam, maar het gaat wel om een bijzonder leuk project. Wilt u de straat ook opleuken? Lees dan even verder. In dit unieke plan kunnen bewoners op verzoek het stukje grond rondom de boom in het trottoir, de zoge naamde boomspiegel, adopteren. De bewoner krijgt dan de mogelijk heid om op dat stukje een paar mooie plantjes naar eigen keuze in de grond te zetten. Uiteraard is hel de bedoeling, dat deze bewoners dan ook de plantjes en de boom spiegel onderhouden. Het effect kan zijn, dal er op verschillende plaat sen in de wijk een soort van kleuri ge eilandjes in de stoepen verschij nen. Dal verbetert niet alleen het aanzicht, maar geeft ook de nodige variatie in het beton. Inmiddels hebben een aantal bewo ners uit de Magistraatwijk zich al aangemeld als "boomspiegel-adop- tant" en de eerste resultaten zijn al zichtbaar. Op verzoek van bewo ners hebben we besloten de proef verder uit te breiden tot Reijcrshove en de Erasmuswijk. Inwoners van geheel Middelburg Zuid kunnen vanaf nu een boomspiegel adopte ren. Er is slechts een kleinigheid nodig om deze zaak le kunnen rege len: Op hel Wijkondersteuningspunt Zuid (hel WOP) kunt u een simpel formuliertje invullen zodat wij .we len wie welke boomspiegel wenst te verzorgen, en u weel onder welke afspraken u de boomspiegel mag adopteren. Vervolgens wordt dit on dertekend, zodat er van twee kanten sprake is van een goede afspraak. Het WOP is gevestigd aan de Renl- meesterlaan 4, cn de wijkbemidde- laar, Mevrouw Swierts, zal u graag verder willen helpen. Het WOP is geopend op maandag tot en met donderdag van 9.00 lot 12.00 en van 13.00 tol en met 17.00 uur. Vanaf afgelopen maandag is de hellingbaan van de NS-tunnel afgesloten. Fietsers kunnen geen gebruik meer maken van de tunnel. Voor voetgangers blijft de tunnel open. Rooi-aanvragen In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbo men, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen en een boom met een slamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op 1,30m boven het maaiveld, maximaal drie bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: Drie populieren aan de Klevers- kerkseweg Drieëndertig populieren nabij het, korfbal veld te Arnemuiden Voor nadere informatie kunt u te recht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer, 0118- 675312 Fietsers die komen vanuit Dauwen- daele en de Edelstenenbuurt en naar de binnenstad willen, moeten om fietsen via de Segeerssingel naar de spoorwegovergang bij de Schroe- brug. Fietsers die komen vanuit de binnenstad en de wijken aan de an dere kant van het spoor willen be reiken, moeten zodoende ook de spoorwegovergang bij de Schroe- brug gebruiken. De trappen in de NS-tunnel blijven voor voetgangers gewoon te gebrui ken. Als alles volgens planning ver loopt is eind dit jaar de nieuwe fiet- slunnel gereed. Die tunnel gaat on derdoor de spoorrails en de Kanaal- weg. Kanaalweg Dc Kanaalweg komt iets anders te liggen. Er wordt nu al gewerkt aan de nieuwe aansluiting van deze weg op de Kleverskerkseweg (bij de Shell-pomp). Vandaar dal daar nu tijdelijke verkeerslichten staan om het verkeer over de ene vrije auto baan te leiden. ten voor het verwarmen van het wa ter, een besparing van ongeveer 200 m_ gas per jaar. Dat betekent dus een lagere energierekening. Dc fi nanciële besparing met de huidige energieprijzen is ongeveer fl. 160,= per jaar. Daarnaast spaart u het mi- Maandag 21 mei aanstaande is er weer een vergadering van dc ge meenteraad van Middelburg. De vergadering begint om 19.30 uur en vindt plaats in de Raadzaal in het Stadhuis. Iedere belangstellende kan vanaf de publieke tribune de vergadering bij wonen. De publieke tribune is te be reiken via de toren van hef Stadhuis op de hoek van dc Lange Noord- straat en de Markt. Personen die slecht ter been zijn. kunnen van te voren contact opnemen met de bo den. Zij zijn telefonisch te bereiken op nummer (0118) 67 54 03. De agenda voor deze vergadering is voorlopig als volgt: - Mededelingen en ingekomen stukken. - Subsidie 2001 l.b.v. Zeeuwse Mu seum Stichting. - Tijdelijke huisvesting s.o.-groepen Korczakschool. - Statutenwijziging Stichting Stads schouwburg en Concertzalen Mid delburg - Aanvraag gemeentegarantie v.v. FC Dauwendaele. - Datacom verbinding met buitenlo caties. - Statutenwijziging NV DELTA Nutsbedrijven. De stukken behorende bij deze agen dapunten liggen minimaal twee da gen voor dc vergadering ter inzage bij dc afdeling Communicatie, Stad- huisstraat 2, geopend van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Op woensdag 16 mei aanstaande starten de gemeen ten Vlissingen, Middelburg en Veere de Actie Zonnig Walcheren. De actie duurt tot en met vrijdag 31 au gustus. Inwoners van Walcheren kunnen dan grote subsidies krijgen bij de aanschaf van een zonneboiler of zonnepanelen. De subsidies maken dc aanschaf èn de installatie van een zonneboiler (voor warm water), eventueel in combinatie met een nieuwe HR- verwarmingsketel zeer aantrekke lijk. Verder is er ook de mogelijk heid om voordelig een zonnepaneel (voor zonneelektriciteit) aan te schaffen. De (tijdelijke) subsidie op de aanschaf van een zonneboiler kan oplopen tot ongeveer fl. 2.125.-. Voor een zonnepaneel is dit onge veer fl. 10,- per Wp (voor een stan daard lOOWp paneel is dat onge veer fl. 1.000.-). De zonneboiler Een zonneboiler bestaat uit een zon necollector op het dak en een op- slagvat voor warm water in de wo ning. Het opslagvat wordt aangeslo ten op de bestaande verwarmingsin- stallalie. Als een combinatie met de huidige verwarmingsapparatuur niet mogelijk is of deze aan vervanging toe is, bestaat de mogelijkheid om gelijktijdig, tegen een aantrekkelijk tarief, een Hoog Rendement (HR) verwarmingsapparaat aan te schaf fen en te laten installeren. Het daglicht verwarmt het water in de zonnecollector op het dak. Het verwarmde water wordt opgeslagen in het vat. Zodra een warmwater kraan wordt opengedraaid, wordt de voorraad warm water in hel opslag- vat aangesproken. In de zomer is bij- verwarming van hel water uit het op slagvat nauwelijks nodig. In de win ter soms wel, het water wordt via de verwarmingsinstallatie opgewarmd tot de ingestelde temperatuur. 'All-in' tarief Voor de installatie van de zonneboi ler zijn contracten afgesloten met verschillende erkende installatiebe drijven. Deze geselecteerde installa teurs hanteren een speciale prijs voor de aanschaf en installatie van de zonneboiler, eventueel in combi natie met een (nieuwe) HR-ketel. De aanschaf en installatie van een zonneboiler en HR-ketel is in de ac tie zo'n fl. 3.000,- goedkoper. Bo vendien besparen huishoudens, die een zonneboiler laten plaatsen, ook al snel de helft van de energiekos- ruimd. De bewoners van de wijk zelf hebben'zo hier cn daar Hink opgeruimd of de tuin eens aange pakt. De bewoners waren in de ge legenheid gesteld klein grof vuil aan le bieden bij een vuilnisauto van dc gemeente, zodat zij in een keer in huis schoon schip konden maken. Hier is massaal gebruik van gemaakt. Doel De opruimdagen zijn niet alleen be doeld om de wijk eens goed aan kant te hebben. De gemeente wil graag het goede voorbeeld geven. Jongeren, leerlingen van dc school, worden er bewust bij betrokken. Rondslingerend afval, zoals als blik jes. papier, fritesbakjes c.d. worden vaak neergegooid uil gemakzucht. Om deze mentaliteit te veranderen is hel van belang dal zij hier op jon ge leeftijd op worden gewezen, want ook nu geldt nog steeds "jong geleerd is oud gedaan". Al met al kunnen we terugkijken op een geslaagde wijkopruimdag. Hel weer was fantastisch cn de samen werking oké. Bovendien was het gezellig, maar het belangrijkste is dal de wijk weer schoon is. Ook in ander wijken wordt dit jaar een wijkopruimdag georganiseerd. Wilt u weten wanneer uw wijk aan de beurt is neem dan contact op met Anja Jonkman van de gemeente, af deling Wijkbeheer telefoon: 675788. Nadat de zonneboiler (en de even tuele nieuwe HR-ketel) is geplaatst, betaalt u het van te voren vastge stelde 'all in' tarief (afhankelijk van het gekozen systeem, met aftrek van de subsidies cn samen met het vastgestelde, gereduceerde installa tietarief) rechtstreeks aan de instal lateur. De "Actie Zonnig Walcheren" werd mogelijk door subsidies van het Rijk'en een bijdrage van de deelne mende gemeenten. In totaal kan de subsidie op de aanschaf van een zonneboiler oplopen lot ongeveer II 2,125,=;in combinatie met een HR-ketel zelfs tot II. 2.250,=. Demonstraties en informatie markten Tijdens de actiepcriode worden in de deelnemende gemeenten mark ten georganiseerd waarbij de wer king van de zonneboiler cn HR-ke tel wordt gedemonstreerd. Geïnteresseerden kunnen daar alle informatie krijgen over de actie en vragen stellen aan de aanwezigen van de gemeente, de leveran ciers) en de installateur(s) over de werking van de zonneboiler, de PV-panelen de installatie en de kosten. De informatiemarkten worden gehouden op: Zaterdag 9 juni in Vlissingen, Mi lieu Educatiecentrum, Korenbloem laan 5 van 10.30-15.00 uur. Zaterdag 16 juni in Middelburg van 10.30-15.00 uur. Zaterdag 23 juni in gemeente Veere. Gemeentehuis, Traverse 1, Dom burg van 10.30-15.00 uur. jaar. Informatie Voor het aanvragen van gratis infor matiepakketten met alle informatie over de "Actie Zonnig Walcheren" Vorig jaar werden in Middelburg al zonneboilers geplaatst (J'oto: R. O reel) Opnieuw is er dit voorjaar door Wijkbeheer een Wijkopruimdag geor ganiseerd in Nieuw Middelburg. 9 Mei was het zo ver. Politie, de Toe zichthouders, de Troepgroep, Woongoed en de Wijkvereniging hehben samen de wijk onder handen genomen. Ook de leerlingen van de brug klas van de CSW in de Oranjelaan en de Troepgroep uit de Stromen- wijk hebben de handen Hink uit de mouwen gestoken. Wijkbeheer Middelburg De wijkopruimdag werd geopend door wethouder P. Bruinooge. Hij opende de dag door met een auto van dc wijkonderhoudsploeg door een lint te rijden en alle medewer kers en vrijwilligers alvast le be danken voor hun bijdrage aan deze dag. Om 10 uur begonnen alle werkzaamheden in de wijk. Stads beheer verzorgde het zogenaamde "grijs en groen", de bestraling en openbaar groen. De veegwagens hebben alle straten geveegd. Woon goed heeft opknapwerkzaamheden verricht. De CSW-scholieren hebben er voor gezorgd dat het zwerfvuil rond dc school weer eens goed is opge- CSW-leerlingen hebben zwerfvuil rondom hun school opgeruimd (foto: Wijkbeheer). collector cv-ketel koud water lieu door minder gas of elektriciteit te gebruiken voor de verwarming van uw water. De zonnepanelen Zonneslroom, elektriciteit uil de zon, ontstaat met behulp van zon nepanelen op het dak. De zonne panelen aangeboden in de actie zijn netgekoppelde panelen. Dat wil zeggen dat de zonnepanelen aange sloten worden op het elektriciteits nel. Dit gebeurt eenvoudig met een stekker in het stopcontact. Hierdoor ontslaat er een wisselwerking lus sen het zonnepaneel en het elektri citeitsnet; een nctgekoppeld zon- nepaneelsystccm. Zonnepanelen van 100 Wp produ ceren gemiddeld 80 kWh per stuk per jaar, als de panelen op het zui den gericht geplaatst worden onder een hoek van 36o met de horizon. Een beperkte afwijking hiervan heeft vaak slechts een beperkt op- brengstverlies tot gevolg. Met be hulp van het informatiepakket ziel u snel welke opbrengst u in uw geval kan verwachten. De financiële be sparing per paneel is met de huidige energieprijzen ongeveer 11. 36,= per latcur contact met u op voor het maken van een afspraak. Dc instal lateur bekijkt bij u thuis de situatie en bespreekt met u de mogelijkhe den. Daarna maakt u uw keuze. Subsidies Als u voor een zonneboiler en/of zonnepanelen kiest is het voor extra 25% EPA subsidie noodzakelijk dat u een EPA-advies uit laat voeren voordat u het inslallatiecontract voor hel plaatsen van de zonneboi ler of het koopconiact voor de zon nepanelen tekent. en alle vragen over de zonneboilers en (HR-)verwarmingsketels is een speciaal telefoonnummer openge steld bij hel Actie Callccnler, (030) 300 24 70. Dit nummer is te berei ken tussen 9.00 en 18.00 uur Aanmelden In het informatiepakket is een aan meldingsformulier gevoegd. Inge vulde aanmeldingsformulieren kun nen in een bijgeleverde rctourenve- loppe gratis worden gestuurd naar hel aanmeldingspunt. Na binnen komst van uw aanmeldingsformu lier neemt de door u gekozen instal- warm water

de Faam | 2001 | | pagina 3