GEMEENTE MIDDELBURG ti iiinll Speelruimteplan in uitvoering Het nieuwe stadskantoor www.middelburg.nl ESI vergadering gaat niet door Koninginnedag in Arnemuiden Fietsers van rechts voorrang op gelijkwaardige kruising Eerste paal Hazenburg Debat Sociaal Beleid Defensiedagen in Middelburg Dodenherdenking op het Abdij plein Openbaar vervoer in buitengebied Woensdag 9 mei 2001 FAAM/VLISSINGER Internet site: www.middelburg.nl info @middelburg. nl Wat is een gelijkwaardige kruising? Dal zijn alle kruisingen van wegen waar de voorrang niet door middel van verkeersborden ol' haaicntan- dcn is geregeld. De nieuwe voor rangsmaatregel vloeit voort uit het convenant DUURZAAM VEILIG, en is als zodanig, net als "Brom fiets op de Rijbaan" een onderdeel hiervan. Behalve op gelijkwaardige kruisingen geldt de nieuwe ver keersregel ook op gelijkwaardige T- kruisingen. Ter herinnering Omdat jaarlijks duizenden mensen slachtoffer zijn in het verkeer heeft de overheid zich in het derde Meer jarenplan Verkeersveiligheid tot taak gesteld het aantal verkeers slachtoffers te laten afnemen. De landelijke overheid heeft de vol gende doelstelling geformuleerd: 25% minder verkeersslachtoffers in het jaar 2000 (ten opzichte van Geef het door, rechts gaat voor Vanaf 1 mei 2001. NS-tunnel vanaf 14 mei dicht voor fietsers! Het laatste uur van de helling- baan van de NS-tunnel heeft ge slagen. Vanaf maandag 14 mei aanstaande is de hellingbaan af gesloten. Fietsers kunnen dan geen gebruik meer maken van de tunnel. Fietsers die komen vanuit Dauwen- daele en de Edelstenenbuurl en naar de binnenstad willen, moeten omfietsen via de Segeerssingel naar de spoorwegovergang bij de Schroebrug. Fietsers die komen vanuit de binnenstad en de wijken aan de andere kant van het spoor willen bereiken, moeten zodoende ook de spoorwegovergang bij de Schroebrug gebruiken. Tafeltje Dekje "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 14 mei tot en met zondag 20 mei 2001. Maandag Reepjes in varkensvlees in roomsaus, worteltjes, peterselie, aardappelen. Dinsdag Gehakt in pepersaus, sperziebonen, aardappelen. Woensdag Dunne plakken rundvlees, witlof, krielaardappelen. Donderdag Blokjes kalkoen in kerriesaus met vruchten, rijst. Vrijdag Gepaneerde zeesnoekfilet met gemengde groenten, (béchamel) aardappelen. Zaterdag Macaronischotel met ham en kaas. Zondag Wat de pot schaft. 1 W W Week 19 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450. iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Open dag OLAZ Hoe wordt het afval van de Zeeu wen verwerkt? Hoe zit het met recycling in onze provincie? Je kan het antwoord op deze vragen krijgen op de open dag van de OLAZ. Op zaterdag 12 mei aan staande staan de deuren daar wa genwijd open. Van 10.00 tot 16.00 uur kan iedereen kennismaken met het werk van de OLAZ. De Zeeuwse gemeenten en het OLAZ in Vlissingen-Oost vinden l het belangrijk dat mensen welen wat zij doen op het gebied van af val. Vandaar de open dag bij OLAZ, die u een blik gunt op afval verwijdering en -verwerking in Zeeland. Samen met - en in op- dracht van - de Zeeuwse gemeenten verwerkt OLAZ (de uitvoeringsor- ganisatie van alle gemeenten) uw afval, en wat belangrijker is, uw af val wordt waar mogelijk gerecy- cled. t Samen met andere organisaties, die zich bezig houden met de inzame- ling en verwerking van glas, oud papier, textiel en het zogenaamde wit- en bruingoed, toont OLAZ u graag zijn kunde en vaardigheid. Met behulp van informatiestands, video- en diapresentaties, bezoeken aan de Compostering Zeeland, groot rijdend materieel, en de over al speciaal voor u aanwezige "des kundigen" geven een goed beeld van wat er allemaal bij deze "stiel" komt kijken. Daarnaast is er voor de kinderen een aantal optredens van Muis&Leeuw, en verzorgt het Milieu-Educatief Centrum de Beve- landen spannende natuuractivitei- ten. En ook voor de inwendige mens zijn de nodige voorzieningen getroffen. Trouwens, niet alleen het OLAZ stelt zich voor. Op het terrein van hel OLAZ zullen de Deltan en Zeeuwind u informeren over "zon, wind en water, energie voor nu en later", kortom, over de mogelijkhe- den van duurzame vormen van ■energie. Dit ter gelegenheid van de ingebruikname van een vijftal windturbines en de landelijke Open Dag Duurzame Energie. Voorts zijn ook tal van andere be drijven in het Sloe-gebied te bezoe ken op deze Open Havendag. Kortom, een leuke, interessante en leerzame dag voor het gehele gezin. En, helemaal voor niks, nada, nien- 1 te, gratis dus. U bent vanaf 10.00 uur tot 16.00 uur meer dan welkom aan de Polenweg nummer 4 te Nieuwdorp (Vlissingen-Oost) (volg borden havennummer 7280). De voor woensdag 16 mei geplande commissievergadering Economi sche Zaken, Sociale Zaken en In frastructuur gaat vanwege een ge brek aan agendapunten niet door. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met secretaris Jan- Willem de Wolf, 675304. Alle bestuurders op gelijkwaardige wegen hebben vanaf 1 mei voor rang van rechts. Onder bestuurders vallen, naast automobilisten ook bromfietsers, fietsers, bestuurders van paard en wagen, ruiters. Deze verkeersmaatregel geldt in heel Nederland, zowel binnen als buiten de bebouwde kom. Koninginnedag in Arnemuiden (foto: F. Viergever) Koninginnedag in Arnemuiden, dat is iets speciaals. De stad bereidt zich een heel jaar voor, en op die ene dag aan het eind van april, doet Arnemuiden wat hel wil. Ter ere van Oranje en het Koningshuis, een groot volksfeest met spelen en gezelligheid. Zo ook in 2001Het was weer een unieke dag voor jong en oud. De Gemeente Middelburg heeft de zorg voor de aanleg en het onder houd van speelgelegenheden voor kinderen en jongeren. Verspreid over de gemeente bevinden zich nu circa 130 openbare speelterreinen met zo'n 300 speeltoestellen. Actuele ontwikkelingen op het gebied van ver antwoordelijkheid en aansprakelijkheid hebben geleid tot nieuw Speel- ruimtebeleid. De doelstelling van het nieuwe speelruimtebeleid is te komen lot een evenwichtige (her)verdeling van de speelvoorzieningen binnen de gemeente. Zo kunnen de voor zieningen royaler en veiliger opge zet worden en zijn zij beter te be heren. Concreet houdt het beleids plan in dat van de 132 kleine speel- plaatsies wordt teruggegaan naar 83 ruimere speelplaatsen. De inwoners van gemeente Middel burg zijn eerder via de wijktafels en door publicaties in deze krant geïn formeerd over het speelruimteplan en de inspraakmogelijkheden. I-Iet na een uitvoerige inspraakprocedu re door de gemeenteraad van Mid delburg vastgestelde speelruimte plan, bepaalt kwantitatief en kwali tatief de maat voor openbare speel voorzieningen in bestaand gebied. Tevens zal het plan als blauwdruk dienen voor het toepassen van speelvoorzieningen bij reconstruc ties en stadsuitbreidingen. De eerste prioriteit (2001/2002) voorziet in een kwalitatieve aanvul ling van de speelvoorzieningen. Ge lijk worden voorzieningen die hier voor in aanmerking komen verwij derd initiatieven van bewoners op gepakt. De uitvoering voor 2001 zal plaatsvinden aan de zuidzijde van het kanaal door Walcheren. De. andere helft van de stad zal me dio 2002 onder handen worden ge nomen. De planuitvoering bij de eerste pri oriteit gaat uit van herverdeling en verbeteren van formele speelplek ken. A. Locaties herinrichten tot 'in formele' speelplekken; het huidige toestel van de speelplek met veelal marginale inrichting wordt naar een formele speelplek verplaatst. Daar voor in de plaats worden duurzame 'spelaanleidingen' aangebracht die niet vallen onder het wettelijke ka der 'attractiebesluit' zoals fi guren van kleurtegels, betonnen poef of een knikkertegel e.d. Locaties; Windwijzer, Klokketoren, Ghan- distraat, Schweitzerstraat, Amne- stylaan in Middelburg-Zuid. Segeerssingel, Agaat, Saffier, Granaat, Smaragd, Opaal, Vro- moldsland, Westmede, Grootme de, Grootmede, Duunmede, Me anderlaan en Gervinsland in Dau- wendaele B. Verbeteren en veiliger maken van de formele buurtspeelplek- ken; Er worden extra toestellen (her)gcplaatst met de wettelijk ver eiste ruimte en valdempende onder grond. Locaties; Weerhaan in Middelburg-Zuid Agaat, Diamant, Grootmedc, Duunmede in Dauwendaele Meanderhof, Rustenburgplant soen, Deurloo in Dauwendaele Wiikspcelvoorziening voor Zuid, Spinhuisweg; bestaand trapveld uitbreiden met een verhard spelpla- teau met een (baskel)bal voorzie ning. - wiikspeelvoorziening voor Dau wendaele, Segeersweg; bestaand spelplein uitbreiden met (basket)bal- en kleinschalige skate- voorziening. Informatie verstrekking; Naast de publicatie in deze krant worden alle direct omwonenden, rondom de speelplek waar werk zaamheden gepland zijn, met een brief geïnformeerd. Op woensdagmiddag 23 mei 2001 van 13.30 tot 16.00 uur is er de mogelijkheid de uitvoerings plannen in te zien op het wijk on- dersteuningspunt Zuid (Rent meesterlaan 4) en op 30 mei van 13.30 tot 16.00 uur in het wijk ondersteuningspunt Dauwendae le. Uitvoering Geprobeerd zal worden de werk zaamheden voor de zomervakantie (foto: R. O reel) Vorige week donderdag is de eerste paal van Hazenburg geslagen, een nieuw gedeelte van Arnemuiden. De eerste van de 140 woningen worden volgend jaar opgeleverd. Hel definitieve ontwerp van hel stadskantoor is vorige week don derdag gepresenteerd aan het perso neel van de gemeente, 's Avonds werd tijdens een druk bezochte bij eenkomst het ontwerp getoond aan geïnteresseerde Middelburgers, met name omwonenden van het toe komstige stadskantoor. De informatiebijeenkomst begon met een presentatie door steden bouwkundige Jaap van den Bout. Hij vertelde onder andere over de inrichting van de busterminal, de wandelpromenade en het gebied tussen het stadskantoor en het kan toor van Waterschap Zeeuwse Ei landen. Het nieuwe stationsgebied wordt modern ingericht, met veel groen, natuurlijke materialen en ge noeg openingen om alle delen van de stad en prominente gebouwen goed te kunnen blijven zien. Daarna was het de beurt aan archi tect Thomas Rau om de ins en outs van het nieuwe stadskantoor uit de doeken te doen. Het stadskantoor wordt een modern, functioneel en energiezuinig gebouw. Door met natuurlijke materialen en frisse kleuren te werken wordt hel een (speels) gebouw dal past bij hel nieuwe Stationsgebied. Kijk voor meer informatie en de presentaties over hel Stationsgebied en het stadskantoor op de site van de Gemeente Middelburg: www.middelburg.nl actueel mid delburg 2030 strategische projec ten stadskantoor. (Foto: F. Viergever) het gem. over de periode 1984- 1986). 40% minder gewonden en 50% minder verkeersdoden in 2010 ten opzichte van 1986. Omdat uit een tussentijdse evaluatie van de ongevallencijfers gebleken is dat het aantal slachtoffers onvol doende afneemt, is besloten een ex tra inspanning te realiseren. Deze extra inspanning is vertaald in het Convenant Duurzaam Veilig dat in 1997 is ondertekend. Nu Duurzaam Veilig vorm begint te krijgen met o.a. maatregelen als bromfietsers op de rijbaan en uit breiding van het aantal 30 km/uur- gebieden is, volgens de minister, nu de - tijd gekomen om bestuurders van rechts voorrang te verlenen. Middelburg Wat is per 1 mei veranderd in Mid delburg? Zoals uit het bovenstaande blijkt krijgen bestuurders op gelijk waardige wegen van rechts komend voorrang. Het gaat dus om kruisin gen van wegen waarop de voorrang niet door middel van borden of uit ritconstructies is geregeld. Op een drietal nu nog gelijkwaardige kruis punten, op een belangrijke ver keersader, wordt de voorrang d.m.v. borden geregeld. Deze kruispunten zijn: kruispunt Kanaalweg-Stalionsbrug; kruispunt Blauwedijk-Siationstraaf. kruispunt Houtkaai-Koningbrug. Wc vinden gelijkwaardige kruisin gen binnen de bebouwde kom en buiten de bebouwde kom. Verder zijn in een 30 km/uur-gebied alle wegen gelijkwaardig. Dit jaar wordt hel aantal 30 km/uur-gebicden, ook in het kader van DUURZAAM VEILIG, in Middelburg uitgebreid. Mocht u nog vragen hebben, dan kunt u zich wenden tot de heer W.Reijnierse, tel. 675215, van de dienst Stadsontwikkeling, afdeling Nieuwe werken en Verkeer. Tijdens het debat over Stedelijk So ciaal Beleid werd de heer Wierda van de huurdersvereniging door de jury uitgeroepen tot beste debater. Wilt u ook meepraten over het toe komstig sociaal beleid van de Ge meente Middelburg, ga dan naar de website en geef uw mening over de verschillende stellingen. U vindt de stellingen op www.middelburg.nl digitale loketten welzijn stedelijk sociaal beleid. (foto: Frank Viergever) Vrijdag 18 en zaterdag 19 mei a.s. staat Middelburg in het teken van de Defensiedagen. Het belo ven spectaculaire dagen te wor den onder andere met diverse de monstraties door de verschillende krijgsmachtonderdelen. Op de Loskade en directe omgeving vin den de meeste van de activiteiten plaats. Op de Markt komt een F16 gevechtsvliegtuig te staan. Dit is slechts een kleine greep uit alles wat tijdens de Defensiedagen te doen en te zien is. Het is een uniek evenement omdat voor het eerst echt alle verschillende krijgs machtonderdelen zich gezamenlijk presenteren. Wat is er tijdens die dagen zoal te doen? Onder andere verschillende demonstraties door de brandweer, van het Stinger raketaf weersysteem, door de genie (maken van pontons), van de Lynx helicop ter en demonstraties met honden door de luchtmacht. Daarnaast kan rondgereden worden met een YPR- tank, rijdt een Leopardtank over au towrakken, is er een klimwand van de Marine en komt een Orion vlieg tuig over de stad gevlogen. Ook ligt er gedurende de Defensiedag een duikvaartuig van de Marine in het Kanaal door Walcheren. Alle activi teiten worden muzikaal omlijst door een militair muziekkorps en er zijn ook verschillende horecalenlen voor een hapje en een drankje. Op beide dagen beginnen de festivi teiten om 10.00 uur. Op zaterdag zal burgemeester Burgers op dat tijdstip de Defensiedag officieel openen. Bezoekers die mei de auto komen, wordt verzocht de borden naar het parkeerterrein net buiten het centrum van de stad te volgen. U kunt hier gratis parkeren en er is vandaar af gratis busvervoer naar de Loskade. (foto: F. Viergever) De Dodenherdenking op het Abdijplein in Middelburg is vorige week in alle rust en eerbied gehouden. Eerst vond een kerkdienst plaats in de Nieuwe Kerk van de Abdij. Daarna startte het programma op het plein. Bur gemeester Burgers hield een korte rede, waarna onder begeleiding van Onda samen 'Blijf bij ons heer' werd gezongen. Scholieren van de CSW lazen- vervolgens twee oorlogsgedichten voor. Even voor achten volgde een declamatie van de omgekomenen in de oorlogen in clusief de gevallenen in Nederlands-Indie. Om 20.00 uur klonk het hoornsignaal. Daarna volgde twee minu ten stilte. Samen werden twee completten van het Wil helmus gezongen. Dc kranslegging luidde het einde in van de Dodenherdenking 2001. De gewone bus is in sommige dun bevolkte gebieden van Zeeland al verdwenen. In andere delen rijden nog maar een paar bussen per dag, die vaak ook nog eens bijna leeg zijn. De provincie wil in deze ge bieden een nieuw en beter passend vervoerssysteem introduceren. Het gaat dan om het collectief vraagafhankelijk vervoer (CVV). Voor deze nieuwe vorm van open baar vervoer moet van tevoren wor den gereserveerd. Er wordt gereden met taxi's of kleine busjes. Er is een kans dat het voertuig moet worden gedeeld met anderen. CVV rijdt van deur tot deur, dus naar de halte lopen is niet meer nodig. Verder is er van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat de mogelijkheid om te vertrekken. In de gemeente Rei- mcrswaal en in Zeeuws-Vlaanderen lopen nu al projecten met CVV. Uw wensen Dc provincie is verantwoordelijk voor het openbaar vervoer in Zeeland en kan voor een groot deel zelf bepa len hoe ze het systeem gaal vormge ven. Uiteraard wil de provincie het CVV zo goed mogelijk afstemmen op de wensen van de (potentiële) klant. Dat kunnen dus ook mensen zijn die nu nog geen gebruik maken van CVV of andere vormen van openbaar vervoer. U kan hier over meedenken in een klantenpanel. Elke Zeeuwse regio heeft een eigen klantenpanel voor hei openbaar ver voer. De bijeenkomsten worden dus in uw eigen omgeving gehouden. Het panel komt gemiddeld twee keer per jaar bij elkaar. Iedere keer komt een ander aspect van het openbaar vervoer aan bod. De uitkomsten worden door de provincie gebruikt om samen met de vervoerders verbe teringen aan te brengen. Aanmelden Kijkt u verder dan uw bus lang is, en denkt u graag mee over alterna tieven? Meldt u dan aan. Dal kan op de volgende manieren: Telefonisch bij Annemarie Wille- boordse van de Provincie Zee land, 0118-631658. Via internet: www.zeeland.nl. Met een briefje, waarin u naam, geslacht, adresgegevens, tele foonnummer en geboortejaar aangeeft. Dit kunt u sturen naar Provincie Zeeland, t.a.v. Anne marie Willeboordse, antwoord nummer 75, 4330 WB, Middel burg. Een postzegel is niet nodig. Aanmelden kan tot uiterlijk 11 mei. Eind mei ontvangt u dan een uitno diging. Bij teveel aanmeldingen maakt de provincie een selectie uit de reacties. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Ferry Chervet, 0118-631644. De trappen in de NS-tunnel blijven voor voetgangers gewoon te gebrui ken. Als alles volgens planning ver loopt is eind dit jaar de nieuwe fiet- stunnel gereed. Die tunnel gaat on derdoor de spoorrails en de Kanaal- weg.

de Faam | 2001 | | pagina 3