C S eest I N E C I T Y Vijfenzestig jaar Con Amore Wie wordi de Zeeuwse Belofte 2001? CHUTTERSHOF dé uitgaanskrant Première:Misdadigers of media-sterren Sneak Preview: Bluesfestival Kwadendamme f i l m w e e k MEN OF HONOR 12 jr 15 MINUTES THE MEXICAN 12 jr DUNGEONS AND DRAGONS AL SAVE THE LAST DANCE 12 jr DE KLEINE VAMPIER AL THE EXORCIST 16 jr MISS CONGENIALITY 12 jr TRAFFIC 16 jr COSTA 12 jr 102 DALMATIERS (Nederlandse versie) AL SNEAK PREVIEW f i l m w e e k IN THE MOOD FOR LOVE LOS AMANTES DEL CIRCULO POLAR QUILLS PANI E TULIPANI Bfilmweek PANI E TULIPANI Woensdag 9 mei 2001 FAAM/VLISSINGER 17 www.cinecity.nl Donderdag 10 mei t/m woensdag 16 mei Dagelijks 19.00 21.45 uur Zaterdag 19.00 21.45 24.00 uur Cuba Gooding Jr. moet het opnemen tegen drillinstructeur Robert de Niro Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 13.45 uur Dagelijks 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur jacht op psychopaten wordt groot mediacircus Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur komedie met Brad Pitt en Julia Roberts Dagelijks 13.45 16.15 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag •19.00 uur film vol draken, elfjes, dwergen, sprookjeskoningin en de strijd om de magische staf Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Sara's leven verandert ingrijpend als haar moeder komt te overlijden, zal ze ooit nog dansen? Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag 13.45 uur Dagelijks 16.15 uur spannende familiefilm vol avontuur en prachtige special effects Dagelijks 21.45 uur Zaterdag 21.30 uur angstaanjagend verhaal van het twaalfjarige meisje Regan dat bezeten wordt door de duivel Dagelijks 19.00 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur Sandra Bullock als FBI-agente die moet infiltreren bij een schoonheidswedstrijd Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag •21.45 uur thriller met Michael Douglas en Catherine Zeta-Jones en winnaar van twee Golden Globes Dagelijks 13.45 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag •16.15 19.00 uur dansfilm met Daan Schuurmans Georgina Verbaan en Katja Schuurman Donderdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag 13.45 uur Dagelijks 16.15 uur zodra Cruella uit de gevangenis is gaat ze weer op jacht naar d e Dalmatiërs Maandag *21.45 uur verrassingsfilm voor de echte liefhebber MIDDELBURG Donderdag 19.00 uur Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Dinsdag *20.00 uur twee buren groeien naar elkaar toen als blijkt dat hun partners een affaire hebben Donderdag 21.00 uur Zondag 14.00 uur Moviezone: een must voor liefhebbers van de Spaanse grootmeester Julio Medem Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Kate Winslet en Geoffrey Rush in film over laatste I evensjaren van de perverse Markies de Sade Zondag, maandag en woensdag 20.00 uur een moeder die er door omstandigheden voor kiest een nieuw leven te beginnen I Donderdag en vrijdag 20.30 uur een moeder die er door omstandigheden voor kiest een nieuw leven te beginnen breed BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 Twee criminelen filmen zelf hun onoorbare praktijken. Hoewel dit zich tegen hen keert als de politie hier lucht van krijgt biedt het ze ook hun '15 minutes of fame' als ze de opnamen door spelen aan de media. Iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts een tientje een verrassingsfilm bekijken. 15 Minutes: twee criminelen filmen hun eigen misdaden. Het Vlissingse mandoline orkest 'Con Amore' bestaat deze maand vijfenzestig jaar. Het or kest groeide van vijfpersoonsformatie, destijds onder leiding van oprichtster Mien Kuijpers, uit tot het huidige 30 koppige gezelschap. Het jubileum wordt gevierd met een groot con cert in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg waar eveneens het Oeral Kozakkenkoor een bij drage aan zal leveren. Het koor en mandoline orkest zijn tijdens dit feestelijke optreden zowel af wisselend als samen te horen. In vijfenzestig jaar hebben de leden van Con Amore samen heel veel meegemaakt. Span nende, grappige en ook veel leerzame momenten wisselen elkaar af. Het ontstaan van het mandoline orkest is te danken aan Mien Kuijpers. Zij nam destijds vijf enthousias telingen onder haar hoede en leerde hen in haar huiskamer mandoline spelen. Elke gele genheid werd aangegrepen om leden voor de muziekclub te werven, men ging letterlijk de deuren langs om mensen enthousiast te maken voor het orkest. Met succes overi gens want een klein jaar na de eerste twijfelachtige klan ken van de vijfmansformatie telde het orkest in 1937 al der- Dirigent Jo Eckhardt neemt na veertig jaar afscheid van Con Amore. foto: Monty van Belzen. tien leden en werd het eerste concert gegeven in zaal Bet hel. De oorlogsjaren dreigden even roet in het eten te gooi en, maar dankzij geheime re petities en zelfs uitvoeringen bleef het orkest bestaan. De groei zat er nog steeds in en zo werd er in 1949 aan het or kest een jeugdgroep toege voegd later kwamen daar de Cowboys, een Hawaiband, een Krontjongband en een dubbel kwartet bij. In de zesti ger jaren nam het enthousias me echter af, de komst van de televisie gaf andere vormen van vermaak en het ledenaan tal van het orkest liep drama tisch terug. Maar ook deze cri sis kwam Con Amore te bo ven. Met man en macht werd er een gewerkt aan een suc cesvolle promotiecampagne die zijn vruchten afwierp. Tij dens het 40-jarig jubileum tel de het gezelschap maar liefst 35 leden. Het jubileumconcert volgende week zaterdag is te vens het laatste concert dat onder leiding staat van diri gent Jo Eckhart. Na veertig jaar draagt hij zijn dirigentstok over aan dochter Marina. Zaterdag 19 mei aanvang 20 uur, Concert- en Gehoorzaal Middelburg. Kaarten a 25 gul den in voorverkoop bij Boek handel Bikker, Walstraat 94 Vlissingen en bij Muziekcen trum Middelburg, Lange Delft 80. Telefonisch reserveren: 0118-462366. Na twee zinderende halve finales is het zaterdag 12 mei zover, deze avond zal blijken welke band zich De Zeeuwse Belofte 2001 mag noemen. Eerder werden in Terneuzen en Goes de voorrondes gehouden. De winnaars van de eerste ronde waren Celldust en Trippin. Tijdens de tweede aflevering van de competitie kwamen de bands Pillars en Bruno als beste uit de bus. Celldust aan het werk in Kalashnikov in Terneuzen. foto: Bert van Leerdam De Domburgse formatie Pillars boekte eerder dit jaar al de no dige faam als winnaar van de Panta Rhei Unplugged Compe titie. Hun muziek: puntige rock. De Vlissingse groep Bruno om schrijft hun muziek zelf als 'dy namische gevoelsrock'. Cell dust, afkomstig uit Schouwen, is een band met veel groove- metal en Trippin tot slot mag zich de Beste Zeeuwse Band van 1999 noemen. Zij brengen een mix van funk, soul en hip hop. Het publiek kiest de win naar van de Zeeuwse Belofte. Iedere bezoeker krijgt een muntje waarmee gestemd kan worden op de band van zijn of haar keus. Wie mee wil stem men dient wel op tijd te zijn want bezoekers die na kwart over acht binnen komen mo gen niet meer meedoen. Zij zijn immers niet in de gelegen heid geweest alle band objec tief te beoordelen. Dus wees op tijd. De finale begint om 20 uur en wordt traditiegetrouw afgesloten met een afterparty. Besloten wordt met een Tribu te tot Tower of Power van de allround Jazzformatie Misty. De winnaar van de Zeeuwse Belofte gaat door naar de Re giofinale van de Grote Prijs van Nederland in Den Bosch, die dit najaar zal worden gehou den. De band die daar als bes te scoort speelt tijdens de lan delijke finale van de Grote Prijs van Nedèrland in november in Amsterdam. Finale Zeeuwse Belofte: Zaterdag 12 mei, aan vang 20 uur. Arsenaaltheater Vlissingen. Kaarten zijn uitslui tend aan de kassa verkrijgbaar en kosten vijftien gulden. In een grote feest tent op het sport veld van Kwaden damme wordt vrijdag 11 en zaterdag 12 mei de negende editie van het Bluesfestival Kwa dendamme gehou den. Op een luttele vijftig meter afstand van het festivalterrein is een gratis camping geregeld voor bezoe kers die willen over nachten. Het Bluesfestival staat hoog aangeschreven en wordt ge waardeerd door liefhebbers uit heel Nederland en België. Het programma brengt ook dit jaar nationale en internationale toppers. Vrijdag 11 mei is ge reserveerd voor Rhythm Bombs en Blackbirds (België) en de Schotse Nimmo Brot hers. Zaterdag 12 mei zijn The Bandox, Jinx, Guitar Ray en the Rythm Dukes, gitaarvir tuoos Aynsley Lister uit Enge land en Boo Boo Davis uit de Verenigde Staten. Afsluiter van het festival is dit keer een to pact uit Engeland: The Night- porters. De band wist in enkele jaren door te stoten naar de Europese bluestop en stond al op alle grote festivals in Hand zame (België), Cognac Blues Festival (Frankrijk), Notodden (Noorwegen), Antwerpen Bluesfestival (België) en het Nederlandse Moulin Blues in Ospel. Kaarten zijn in de voor verkoop verkrijgbaar bij de VVV kantoren in Goes en Mid delburg, café De Pompe in The Nightporters. Goes, Waterput Bergen op Zoom, café 't Hof in Middel burg en de Attent Kwaden damme. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 18 van dit blad. Tentoonstellingen Teja van Hoften Schrijfster en kunstenares Teja van Hoften heeft van 11 mei tot en 9 juni op twee verschillende locaties in Middelburg een so lotentoonstelling. In de Zeeuwse bieb in Middelburg is de ex positie 'een landschap als lichaam' te bezichtigen en in het ate liercomplex van GHL in de Gravenstraat 63 de tentoonstelling 'een lichaam als landschap'. Beide exposities worden 11 mei door Bernard Asselbergs om resp. 16 uur en 17.30 uur geo pend. Tijdens de opening wordt tevens het boek 'oevers' van Teja van Hoften gepresenteerd. 'Oevers' is het vervolg op het in 2000 verschenen boek 'de horizon van mijn huid'. Het werk van Van Hoften bestaat uit zowel ruimtelijk (in brons en kera miek) als tweedimensionaal werk (grafiek en fotografie). De na tuur en haar rijkdom aan verschijningsvormen staan centraal in haar werk. Op 22 mei geeft de kunstenares zelf een dialezing over haar werk in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek. De kaar ten hiervoor zijn voor 7,50 gulden (incl. consumptie) in de bieb verkrijgbaar bij de klantenservice. Vrijheid van bewegen in 't Spui Tot 27 mei is er in 't Spui te Vlissingen een tentoonstelling rondom het thema 'Vrijheid van bewegen'. Naast de fototen toonstelling is er ook een presentatie van een authentiek schooltje uit Bangladesh. In ditzelfde kader is er vrijdag 11 mei van 19 tot 20.30 uur een lezing die antwoord geeft op de vraag „Wat bezielt jonge ontwikkelingswerkers?" Zeeuws trio in de Schotse Huizen In de Schotse Huizen te Veere exposeren vader, moeder en dochter Van der Weel. Met schilderijen en tekeningen geven de Van der Weels' een beeld van het kleedgedrag van de Walcher- se boerenbevolking. De tentoonstelling loopt tot 9 juni. Het mu seum De schotse Huizen is gelegen aan de Kaai 25/27 en is ge opend op maandag tot en met zaterdag van 12 tot 17 uur en zondags van 13 tot 17 uur. Meesters der melancholie In het concert 'Meesters der melancholie' dat donderdag 10 mei om 20 uur gegeven wordt, voert Musica Classica een pro gramma uit met werken van Schubert, Redfield, Schumann, Hummel en Mendelssohn. Tijdens dit concert in de Engelse Kerk aan de Simpelhuisstraat te Middelburg bespeelt Bart van Oort de originele fortepiano van Zierer die rond 1825 in Wenen gebouwd werd. De uitvoering wordt georganiseerd door de werkgroep muziek van het koninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen. Voor leden van die werkgroep is de toegangs prijs 15 gulden, voor niet-leden is deze 20 gulden. De kaarten zijn te koop aan de kerk. Denz 2DA Drumz Bob Marley Tribute De Piek in de Vlissingse Hellebaardierstraat beleeft dit weekend een optreden van de dj's Tobias, Jimski, Per en Jan-Willem die vrijdag vanaf 21.30 technical house draaien. De toegangsprijs is 10 gulden, voor pashouders 7,50 gulden. Een dag later, zater dag, doet de Bob Marley Tribute tour De Piek aan. Met mede werking van Radical Element (Jamaica) en Ras Fire wordt eer betoond aan de twintig jaar geleden overleden reggae-ster. De organisatie van dit concert is in handen van Rasela en Starf- leet. Het tribute begint om 22 uur, toegang kost 15 gulden. Showconcours Axel met kampioenskorpsen Showkorps Excelsior Goes. De werkgroep Axel cultuur- en muziekstad heeft voor het showconcours van zaterdag 12 mei acht topmuziekkorpsen ge contracteerd. Tijdens het concours op het veld van v.v. Axel zul len vanaf 19 uur korpsen als DVS Katwijk en Beatrix Drum Bugle Corps uit Hilversum aan het publiek een show van top kwaliteit presenteren. De prijsuitreiking is rond 22 uur. Lions Cultuurprijs 2001 voor Johan de Koning Woensdag 16 mei om 20 uur krijgt de architect Johan de Ko ning van het laboratorium voor Architectuur in het Arsenaal theater de Lions Cultuurprijs 2001 uitgereikt. Gekoppeld aan deze prijsuitreiking is De Koning gevraagd een ontwerp te ma ken voor een woonmoduul op het terrein van de huidige werf van de Koninklijke Schelde Groep. De presentatie van dit ont werp is de opmaat voor een forumdiscussie over de mogelijk heden van het KSG-terrein die deze zelfde avond ook in Het Ar senaal gehouden wordt. De toegang is gratis en een bijdrage aan de discussie wordt zeer op prijs gesteld. Fotogroep Goes in Angelclub In The Flying Angelclub, het ge bouw van Mission to Seafarers aan de Ritthemsestraat in Vliss- ingen-Oost is van 12 tot en met 27 mei een fototentoonstelling te zien van de Fotogroep Goes. De expositie vindt plaats in het kader van de Open Havendag die dan in partycentrum Land- lust is. Ruim twintig van de be drijven die aan deze dag deel nemen boden leden van de Fo togroep Goes gelegenheid om binnen hun poorten te fotografe ren. De onderwerpen zijn gevarieerd: laden en lossen, metaal bewerking, industriële processen, transport, verwerking van producten en elektrotechniek. The Flying Angelclub is van maandag tot en met vrijdag tussen 16 en 22.30 uur open, op zaterdag en zondag van 14 tot 22.30 uur. Manhuistuinconcert door Wilhelmina De serie Manhuistuinconcerten wordt zondag 13 mei voortge zet met een optreden vai. brassband Wilhelmina uit Colijns- plaat. Het orkest onder leiding van Ad van Nieuwenhuyze speelt in de tweede afdeling sectie brassband van de KNMF. Het repertoire varieert tussen pop, dans en licht klassieke mu ziek. Aanvang 12 uur. Eén van de tentoongestelde werken. fACfimesk

de Faam | 2001 | | pagina 17