Boeken voor één dag de baas in Middelburg Gezonde nachtrust begint met een goed advies Beter Horen Gratis hoortest Walcherse band Wannabee speelt voor Roparun GRATIS Gevonden voorwerpen DAGELIJKS PARKEREN !N GOES en vrijblijvend hooradvies Woensdag 9 mei 2001 FAAM/VLISSINGER 14 door Mieke Roe!se Iedere eerste zondag van de maand kent Mid delburg een Kunst- en Cultuurroute met tel kens een ander thema. Afgelopen zondag ston den een boekenmarkt en een literatuurmani festatie centraal. Er stond weliswaar een stevig windje, maar verder was het perfect weer voor zo'n dag. Niet te warm en net wel weer zó lek ker dat mensen hun huis uit gaan. Vanaf 13 uur tot 17 uur was het een komen en gaan op de Markt, de Langeviele en het Koorkerkhof. Eerlijk gezegd kwam niet iedereen voor de boeken want voor de midden stand in Middelburg was het de maandelijkse koopzondag. De combinatie zorgde er in elk geval voor dat er behoorlijk wat volk op de been was. Or ganisator van dit grootscheep se Walhalla voor boekenwur men is Gert-Jan de Rooij. Hij was de 'thema-trekker' zoals dat heet. De Rooij doet dat nu voor de derde keer en het wordt er steeds maar leuker op. „De eerste keer was het echt verschrikkelijk weer", merkt hij op. „Vorig jaar ging al be- DONDERDAG Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. Sportzaal Van Doornlaan West-Souburg, internationale dans, 10 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, line- dance voor gevorderden, 19.30 u. FNV Zeeland, telefo nisch spreekuur ABW-uitke- ring van 10-12 u., tel. 625655. Fitnesscentrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Wijkcentrum Schelde- buurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Strandpaviljoen Panta Rhei Vlissingen, jamses sie, 20 u. Activiteitencen trum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Crea-Doe, 9.30 u. Cur sus Schilderen, 13.30 u. Kook- café, 17.30 u. VRIJDAG Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvideo film, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kla verjassen, 13.15 u. Activitei tencentrum Vlissingen, koffie contact, 9.30 u. Cursus Pop pen maken, 9.30 u. EHBO, 13.30 u. Computerles Word, 13.30 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, maandelijk se bijeenkomst NVBS met dia lezing door Jos Toes over Bel gische rijtuigen en SGB-ont- wikkelingen, 19.45 u. ZATERDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcontact, 15 u. Dorpshuis Serooskerke, wandeltocht 'Schelphoekwan- deltocht', 5, 8, 15 en 40 kilo meter, start vanaf 9 u. Club huis Olympus Vlissingen, bin go, 20 u. Miro-terrein Vlis singen, inleveren van oud-pa pier, 9-11.30 u. Plein Schout straat Middelburg, rommel markt, 9.30 u. MAANDAG Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Theo van Doesburg centrum Vlissingen, country line dance voor beginners, 9.45 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, soosmid- dag, 13.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, klaver jassen en line dance voor be ginners, 19.30 u. Zwem school De Parel Domburg, ba- byzwemmen, 15 u. Activitei tencentrum Vlissingen, koffie contact, 9.30 u. Cursus Teke nen/Schilderen, 13 u. Koers- bal, 13.30 u. Cursus Spaans, 10 u. Cursus Surinaams ko ken, 17.30 u. Dansles, 19.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, schrijven voor Am nesty International, 18.30 u. DINSDAG Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.30 u., country line dansen, 18.30 u. Buurt huis De Schuur Oost-Sou burg, dammen voor jong en oud, 18.30 u., dansles voor gevorderden, 19.30 u. Men sa Stichting Majoraat Vlissin gen, sporten voor 50-plussers, 10-12 u. Activiteitencentrum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Kaarten maken, 9.30 u. Klei- club, 13.30 u. Cursus Bier-wijn brouwen, 13.30 u. Clubhuis Olympus Vlissingen, prijskla- verjassen, 20 u. WOENSDAG Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, naai cursus, 9.30 en 19.30 u., dans les voor beginners, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u.* Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, line-dance voor kin deren, 14 u. Jongerencen trum Midgard Middelburg, grootbeeldvideofilm, 20 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, Computerles, 9.15 u. Franse les, 11 u. Cursus En gels voor beginners, 13.30 u. Cursus Engels voor gevorder den, 14.45 u. ter en dit jaar is het nog druk ker en gezelliger. De sfeer is perfect, alleen jammer dat er maar zo weinig amateurschrij vers en -dichters zich aange meld hebben voor het open podium. Dat hadden er best meer dan acht kunnen wezen. Maar we hebben goede hoop dat het ook moet groeien en dat het er volgend jaar meer worden. Volgend jaar hebben we trouwens een klein pro bleem, want dan is de boeken- zondag op 5 mei. Daar moe ten we nog over nadenken hoe we dat gaan doen. Maar dat het thema aanspreekt en zelfs veel deelnemers van bui ten Zeeland trekt is bemoedi gend. Want eerlijk is eerlijk, als je denkt dat je op zo'n dag als antiquaar binnenloopt dan valt dat nog best tegen. Er wordt veel verkocht, dat is waar, maar er staan vaak ook behoorlijke kosten tegen over". Rijdende boekenkast Voor Kees de Vos, eigenaar van de grootste mobiele boe kenkast, is de dag al geslaagd terwijl de boekenmarkt nog niet halverwege is. „Dit is echt heel leuk om te doen. Ik heb hier nu een behoorlijke wand opgebouwd maar nog lang niet zo groot als hier op de fo to", zegt hij, wijzend op een foto van de boekenmarkt in Deventer. Daarop is inderdaad een imposante kast te zien, opgebouwd uit kistjes. Toch heeft de kast van De Vos meer dan genoeg te bieden. Onder verdeeld in diverse rubrieken is het onafgebroken druk met belangstellenden en kopers. Hij doet het alleen, maar is niet bang voor oneerlijke prak tijken. „Zo zijn ze niet, boeken man Pietje Puk tot de Statenbijbel; het is allemaal te koop. mensen. Dat weet ik uit erva ring. Wat je hier ziet zijn alle maal vrienden van het boek. Anders komen ze niet." Opval lend is de sfeer die op en rond de Markt hangt. Er wordt soms zelfs gefluisterd alsof het een bibliotheekplein is. Rond het Koorkerkhof klinkt wél muziek. Daar kan men op het nummer Mister Sandman of een andere evergreen, ge speeld door de band Plusfour, een keuze maken uit een spe ciale reis-boekenkraam; de collectie bekijken van een uit België afkomstige boekbinder of een calligrafie-specialist aan het werk zien. Aan het eind van de middag is er zelfs een kraam waar tien boeken voor vijfentwintig gulden de kraam uitgaan. Maar dat zijn dan veelal nieuwe boeken én niet echt meer de meest ge wilde van het stel. Wie vroeg gekomen is heeft de meeste keus. foto: Frank Husslage. Zo werkt dat op alle markten en zeker op een boekenmarkt waar opvallend veel 'Zeeuws' drukwerk aanwezig is, ook van antiquariaten die ver bui ten de provincie hun domicilie hebben. In de periode van 27 april tot en met 3 mei werden de volgende voorwerpen aangegeven bij de Regiopolitie Zeeland: identi teitspapieren, sleutels, 5 fietsen, kinderzitje, bankbescheiden, 7 GSM's, semafoon, geld, pet, horloge, kleding, buggy, 6 porte monnees, 3 voetballen, pop en 4 tassen. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de Wal cherse politiebureaus. Personen die goederen reeds als vermist hebben opgegeven hoeven niet te reageren. Deze personen krijgen automatisch bericht. De Walcherse coverband Wannabee treedt zondag 13 mei om 17 uur op in Café 't Schuttershof in Middelburg. De opbrengst van dit optreden gaat naar de Stichting Roparun en zal besteed worden aan projecten die de kwali teit van het leven van kankerpatiënten verbete ren. De entree bedraagt slechts een tientje, maar hogere bijdragen voor de stichting zijn ui teraard ook weikom. De band Wannabee werd in 1999 opgericht, maar vindt zijn eigenlijke oorsprong in 'Funky Village', een uniek mu- ziekproject dat zo'n 10 jaar ge leden in Vrouwenpolder van start ging. Onder de bezielen de leiding van Herman Koets veld werd destijds een mu- ziekproject gestart voor jonge ren die geen muzikale kennis hadden, maar wel graag mu ziek wilde leren maken. Het re sultaat was een groep van 16 jongeren die binnen no-time een swingende band vorm den. Vijf jaar lang leerde ze van en met elkaar alles over muziek, optredens en perfor mance. Inmiddels is mede door het ouder worden van de deelnemers de groep ter ziele en zijn de muzikanten hun ei gen weg gegaan. De harde kern van destijds heeft elkaar in 1999 weer gevonden en spelen sindsdien samen swin gende covers en sinds kort ook zelfs een eigen nummer. Wannabee kiest voornamelijk voor covers van zangeressen als Anouk, K's Choise, Skunk Anansi, Nilsson en Guano Apes. Zangeres Yvonne Jo- ziasse zet dan ook met veel overtuiging en ogenschijnlijk zonder al te veel moeite het sterke geluid van deze krachti ge zangeressen neer. Onlangs nam de band een demo-cd op met vijf covers en een eigen rocknummer. Wannabee be staat uit: Yvonne Joziasse (zang), Diana Joziasse (gitaar, zang), Dave Vreeke (lead gi taar), Michel Vermeulen (bas gitaar) en Karei Konings (drums). Het optreden van Wannabee is een initiatief van het Alstom Runningteam, de Zeeuwse ploeg die 23 mei aan de estafetteloop van Rotter dam naar Parijs zal deelne men. Het principe van de Ro parun is dat de 150 deelne mende teams zoveel mogelijk geld inzamelen ten behoeve van de projecten die de stich ting ontwikkelt. In dit kader or ganiseren de teams allerlei ac tiviteiten die geld in 't laatje brengen en gaan zij actief op zoek naar sponsors. Het Als tom Runningteam hoopt met de opbrengst van het optre den van Wannabee in Café 't Schuttershof een leuke Zeeuwse bijdrage te kunnen leveren aan een van de Ropa- runprojecten. Wie het optre den van Wannabee niet kan bijwonen maar wel een bijdra ge wil leveren aan de Stich ting Roparun kan een bedrag over maken op 64.02.35.999. Meer info over de Roparun is te vinden op www.zeeland- net.nl/roparun. Wannabee met v.l.n.r. Diana Joziasse, Yvonne Joziasse, Karei Konings, Michel Vermeulen en Dave Vreeke. (advertorial) Op een futonmatras met een boekweitkussen kan het. Op een tweedehands slaapbankje kan het en er zijn zelfs legio mensen die het doen in de luie stoel voor de televisie. Slapen. Niets is gezonder dan een gedegen nachtrust om indrukken van de dag te verwerken en lichaam en geest tot rust te la ten komen. De één heeft genoeg aan vijf uur, de an der heeft minimaal acht uur slaap nodig. Maar niet alleen tijd speelt een cruciale rol. Het bed zelf is nog belangrijker om de volgende ochtend verfrist en energiek weer aan de slag te kunnen. De hartslag daalt, de ademhaling wordt langzamer, de bloeddruk en lichaamstemperatuur gaan omlaag, de spieren ontspannen. En dan is 'ie er: de slaap. Het lijkt alsof je op non-actief wordt gesteld, maar het tegendeel is waar. juist als men slaapt gebeurt er van alles in het li chaam. Ongemerkt beginnen de herstelwerkzaamheden aan het li chaam. De geest krijgt de kans om alle indrukken van de dag te ver werken en allerlei hormonen in het lichaam gaan aan het werk om de eventueel beschadigde huid te repareren. Een gezonde nachtrust is essentieel voor ieder mens. Helaas is het niet iedereen gegund om lekker weg te dromen en nieuwe energie op te doen voor de volgende dag. Wat voor een kat zo simpel is, is voor de mens een stuk moeilijker. De één heeft aan vijf uur nachtrust voldoen de terwijl de volgende persoon het merendeel van de nacht ligt te woelen en draaien om de volgende ochtend gebroken weer op te staan. Stress is een belangrijke oorzaak van slapeloosheid, zo heeft onderzoek van beddenfabrikant Auping uitgewezen. Maar liefst 80% van de slechte slapers in Nederland wijt hun slapeloosheid aan span ningen thuis of op het werk. Overvloed aan bedden Aan de andere kan speelt natuurlijk ook het bed zelf - de combinatie Van matras en spiraalbodem - een grote rol als het gaat om het gezon de slapen. En daar wringt vaak de schoen. Bedden zijn er in zoveel soorten en maten dat je als leek al snel de weg kwijtraakt. Lattenbo- dems met speciale comfortzones, boxsprings met ingebouwde massa ge of, en dat is dan weer de nieuwste trend, een soort harde houten plank met een 'speciale' Japanse matras. Vaak wordt er veel geld uitgegeven aan een bed, zonder echt goed te weten of het bed wel past bij onze manier van slapen en bijvoorbeeld de lengte van ons licnaam en niet te vergeten het gewicht van een Lifestyle F.en ontspannen nachtrust begint bij Morgana De Schipper. foto Anton Dingemanse persoon. Moeten we iuist een harde matras hebben of een zachte, een spiraalbodem of een lattenbodem en wat zijn de voor- en nadelen van ae verschillende soorten bedden? Kortom, een gezonde nachtrust be gint met een uitgekiend advies. En dat is exact wat Morgana De Schipper in Goes en AVnemuiden voor ogen heeft met de Auping Vision Store. Een idee dat twee jaar ge leden door beddenfabrikant Auping werd opgezet en inmiddels te vin den is bij veertig slaapspeciaalzaken in Nederland. „Veel mensen die een nieuw bed willen, kijken eerst naar het bedtextiel in plaats van naar het bed zelf", vertelt Hanjo de Schipper van Morgana De Schip per. „Hier beginnen we met de combinatie van spiraalbodem, matras en hoofdkussen. Die combinatie bepaalt of je een gezonde nachtrust hebt of niet". De eerste stap in het Vision Concept is de keuze van het bedmodel en het bedtextiel in de zogenaamde lifestyle zone. De Schipper Woon- centrum heeft in zijn sfeervolle showroom een aantal bedmodellen van Auping gepresenteerd, uiteenlopend van de beroemde Auronde tot en met het luxueuze Hét Bed, een ontwerp van Frans de la Haye. Ook heeft Morgana De Schipper een uitgebreide collectie bedtextiel van Auping in huis die perfect aansluit bij de hedendaagse trends. De nieuwe collectie is opgebouwd uit drie kleurthema's die elk een eigen sfeer creëren in de slaapkamer. Vision Store De volgende stap is de keuze van een nieuw bed in de comfortzone. In overleg met de aanwezige slaapadviseur wordt de beste combinatie samengesteld van spiraalbodem, matras en hoofdkussen. En juist om dat de slaapstudio een afgescheiden ruimte is van de rest van de slaapspeciaalzaak, kan men ongestoord proefliggen en overleggen met de verkoper. Over de lengte en dikte van de matras bijvoorbeeld. Of over een wel of niet verstelbare spiraalbodem, over het soort dekbed en het juiste hoofdkussen. Vijf tips voor een gezonde nachtrust 1Ontspan uzelf voordat u gaat slapen. Stop op tijd met zwaar lichamelijk werk. Een warme douche of een frisse avondwande ling doet wonderen. Evenals het bekende glaasje melk. 2. Vermijd zware en sterk gekruide maaltijden vlak voor het sla pen gaan. Ook koffie en andere opwekkende dranken zoals cola zijn niet bevorderlijk voor een gezonde nachtrust. 3. Ga pas naar bed als u slaap hebt en blijf niet in bed liggen als u niet in slaap kunt komen. 4. Schep een goed slaapklimaat. Niet te warm, voldoende frisse lucht en geen knellende kleding. 5. Breng regelmaat aan in uw slaaptijden door een vast ritme in te stellen van naar bed gaan en ontwaken. Kennismaken met inter net- Donderdag 10 mei biedt de Zeeuwse Volksuniversiteit in één ochtend een kennisma kingsprogramma voor hen die nog onbekend zijn met internet. De docent Hr. Loekemeijer neemt de cursisten mee over het World Wide Web. De bij eenkomst is van 9.30 tot 12 uur in De Drvkkery aan de Markt in Middelburg en inschrijving voor de cursus loopt via het ZVU-bu- reau aan de Spanjaardstraat 51 te Middelburg, telefoon 0118- 634800. Vrouwenochtend- De groep 'Vrouwen en geloof Siön' houdt vrijdag 11 mei een open vrou wenochtend in de Thomaskapel aan de Vrijlandstraat 98 te mid delburg. Onder leiding van Do- thy Visser v.d. Meijden wordt gods woord geopend. Ook ba by's en peuters zijn welkom. De bijeenkomst begint om 10 uur en duurt tot 11.30 uur. Accordeonvereniging Con certina- De Zeeuwse Accor deonvereniging Concertina houdt vrijdag 11 mei haar jaar lijkse uitvoering. In de Stads schouwburg aan het Molenwa ter in Middelburg geven vanaf 20 uur het A-, en B-orkest, de leerlingengroep en het ensem ble Encore acte de présence. De Tempo Doeloe Minstrels ge ven hun medewerking aan deze avond die gepresenteerd wordt door Muis en Leeuw. Groen Eiland-Zwarte Stad- De Middelburgse kunstenaar Phons Bakx presenteert zater dag 12 mei van 17 tot 19 uur een publicatie over zijn lerland- reizen. In Geloof, Hoop en Lief de aan de Gravenstraat 63 in Middelburg wordt de presenta tie omlijst door een audio-colla- ge van Dublinse stadsgeluiden, levende muziek uit de keltencul tuur door Finglas en een gele genheidstentoonstelling van voorgaande uitgaven van Phons Bakx. Vroege vogels- Het Zeeuws Biologisch Museum en Staats bosbeheer houden zondag 13 mei een vogelexcursie. Tijdens deze excursie is er kans op ont moeting met de bijzondere ge verderde bewoners van de manteling zoals de groene- en de bonte specht of de gekraag- de roodstaart. Vooraanmelding op telefoonnummer 0118- 582620 voor deze excursie is noodzakelijk en deelname kost 3 gulden. Vertrek is om 6 uur 's ochtends vanaf het ZBM aan de Duinvlietweg 6 in Oostkapelle Boomexcursie IVN- Aan de hand van het boek 'De boom die bindt' houdt het IVN weer een begeleide bomenwandeling door de Middelburgse binnen stad. Deelnamekaartjes zijn ver krijgbaar aan de balie van De Drvkkery aan de Markt in Mid delburg. Vanaf hier vertrekt don derdag 10 mei om 19 uur ook de excursie. Lezing ontwikkelingswerk- In 't Spui in Vlissingen vertellen Joost Verwilghen en Nina van Egmond vrijdag 11 mei over hun werk en het leven in Ban gladesh. Bengalese voorwer pen, dia's en videobeelden, het is allemaal te horen, zien en be leven van 19 tot 20.30 uur. Mar jolein Meier van COS Zeeland leidt de lezing in. Rommelmarkt- In Aagteker- ke wordt zaterdag 12 mei 9.30 tot 16 uur rommelmarkt gehou den op Camping Schoolzicht aan de Brouwerijweg. De opbrengst is bestemd voor jongeren die problemen (tijdelijk) niet meer thuis kunnen wonen. Deze actie is een initiatief van de jeugdver eniging van de Gereformeerde Gemeente in Aagtekerke. Dorpsraadvergadering- De Dorpsraad Zoutelande houdt dinsdag 15 mei vanaf 20 uur in zaal Middendorp een openbare vergadering. Agenda: opwaar dering Boulevard, verlies open bare voorzieningen, gespreks punten college, knelpunten fiet sers voorrang rechts en video Zoutelande 1960. Open dag Zend Amateurs- De Vereniging Radio Zend Ama teurs houdt zaterdag 12 mei open dag in het botenhuis (aan het Westelijk Jaagpad tussen Keersluisbrug en Sloebrug, te genover A&P) in Vlissingen. Van 10 tot 16 uur laten de leden zien en horen waar de radio zend amateurs zich mee bezig hou den. Demonstraties van o.a. sstv, packetradio, microfoon en morsesleutel. Abdijgesprekken- In de Nieuwe Kerk in Middelburg wordt woensdag 16 mei met Jan W. Scheffers van gedachte gewisseld over de vraag: Heb ben werk en kerk nog een boodschap aan elkaar?. Belang stellenden kunnen meepraten over dit thema. Aanvang 20 uur, kaarten verkrijgbaar bij Drvkkery, Markt 51 Middelburg en in de Nieuwe Kerk na de diensten. Rommelmarkt- In en om de Middelburgse Ontmoetingskerk wordt zaterdag 12 mei vanaf 10 uur rommelmarkt gehouden. Ook zijn er allerlei activiteiten voor jong en oud, zo is er een kapper, pedicure, diverse mini- concerten en allerlei lekkers. Kinderen kunnen in klederdracht op de foto en er is een grabbel ton en springkussen en spellen- circuit. De opbrengst is be stemd voor hulp aan straatkin deren van de krottenwijk Mata- hare Valley en gemeentewerk in Nicaragua. Internetcafé in Midgard- Midgard opent vrijdagavond 11 mei om 20 uur een mini-inter netcafé. Deze startavond wordt opgeluisterd door optredens van de bands No Code en Taste. In aanvang begint het internetcafé met 5 workshops en 2 dagdelen (vrijdag- en zaterdagmiddag) vrij internetten. Op deze vrije mid dagen zijn de kosten 2 gulden per half uur (excl. eventuele kos ten voor downloaden en prin ten). De entree is gratis. Voor meer info over Midgard check de nieuwe website: www.mid- gardweb.org. Snuffelmarkt- De Hoek steengemeente houdt vrijdag 11 en zaterdag 12 mei een grote bazar/snuffelmarkt in en om De Hoeksteen, Roozenburglaan Middelburg. Voor de kinderen zijn er zaterdag spelletjes en schminken. Zaterdag verkoop bij opbod. Vrijdag van 16 tot 20 uur en zaterdag van 9 tot 15 uur. Schaken- Vrijdag 11 mei gaat het openkampioenschap van Middelburg 2001 van start in Ontmoetingscentrum Dauwen- daele, Vrijlandstraat 65 Middel burg. In totaal worden in de pe riode mei-juni 7 ronden ge speeld. Elke ronde begint om 20 uur. Voor aanmelden en info: Jos de Jager tel. 0113-612495 of Johan de Wolf, tel. 0118- 637860. Open dag OLAZ- Het Open Lichaam Afvalstoffenverwijde- ring Zeeland houdt 12 mei van 10 tot 16 uur open dag. Info- stands, videobeelden en rond leidingen geven de bezoeker in zicht in het traject dat het afval doorloopt. Voor de kinderen zijn er optredens van Muis Leeuw en verzorgt het Milieu-Educatief Centrum de Bevelanden span nende natuuractiviteiten. Niet al leen OLAZ stelt zich voor tijdens de open dag, ook Deltan en Zeeuwind informeren belang stellenden over zon, wind, wa ter en energie. Dit ter gelegen heid van de ingebruikname van een vijftal windturbines en de landelijk Open Dag Duurzame Energie. Bezoekadres: Polen- weg 4 Nieuwdorp. Rommelmarkt- Openbare basisschool De Leeuwenburch houdt zaterdag 12 mei van 10 tot 13 uur rommelmarkt aan de Oude Vlissingseweg 40c in Mid delburg. Naast de verkoop van spullen zijn er ook allerlei activi teiten als schminken en een dansvoorstelling van het Ml KV. Ook zijn de kijkdozen van het kunstproject te bezichtigen. Praatavond hartziekten- De patiëntenverenging voor- en na zorg bij hartziekten houdt dins dag 15 mei vanaf 19.30 uur een praatavond in de Zeeuwse Bibli otheek. Tijdens deze bijeen komst kunnen vragen gesteld worden en van gedachte gewis seld over de problemen die mensen met hartziekten kunnen ondervinden. De avond staat on der leiding van de voorzitter, de heer J. van Lom wel en is toe gankelijk voor iedereen die be langstelling heeft. In de zaal is een ringleiding aanwezig. Zeeuwse Bieb, Kousteensedijk 7 in Middelburg. (advertentie (behalve zondag) OP TRANSFERIUM ZEELANDHALLEN (afslag Goes-Zuid) GRATIS PENDELBUS naar het stadscentrum vanaf 07.30 tot 19.00 uur (donderdag tot 22.00 uur, zaterdag tot 18.00 uur) (advertentie) Coosje Buskenstraat 155, Vlissingen, tel. (0118, 44 01 65

de Faam | 2001 | | pagina 14