Nationaal Park Oosterscheide Provincie Zeeland De jongerentrailer op pad —Officiële Mededelingen Woensdag 2 mei 2001 FAAM/VLISSINGER 7 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 18/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuws In beroep Jongerendebat 16 februari 2001 te Vlissingen. In het kader van 'Jongeren Infor meren Jongeren', een meerjarig samenwerkingsproject tussen de provincie Zeeland en de Hoge school Zeeland, is een jongeren- trailertour in de maand mei geor ganiseerd. Voor deze tour is de Zeelanddebattrailer omgetoverd tot een aansprekende jongeren- trailer. De maand mei kent een hoog symbolische waarde, waar bij 'vrijheid' de belangrijkste is. Deze symboliek is op de trailer terug te vinden. Op zaterdag 5 mei begint de jongerentrailertour door Zeeland op het bevrijdings festival in Vlissingen. Hierna zal de jongerentrailer een klein aan tal scholengemeenschappen be zoeken. De jongerentrailer staat tijdens het bevrijdingsfestival in Vlissingen op de Zeilmarkt van 13:30 tot 18:00 uur. Een aantal leden van Provinciale Staten zul len aanwezig zijn om met jonge ren een gesprek aan te gaan. Er zullen ook diverse jongerenfilmp- jes worden gedraaid. Verder zal er een kleine foto-expositie wor den vertoond, waarin jongeren centraal staan. Speciaal voor deze tour is ook een cd gemaakt met een aantal Zeeuwse bands die zich hebben verdiept in thema's als vrijheid van menings uiting, vrede, democratie, politiek en angst. De tekst van het cd- hoesje gaat over recente ontwik kelingen in de wereld, Nederland en Zeeland. De provincie Zeeland wil door middel van deze tour jongeren op een originele manier benaderen. Voor de Statenleden van de pro vincie Zeeland is het belangrijk dat zij een gezicht krijgen bij jongeren. Uit onderzoek van R. Breedveld is gebleken dat slechts 13% van de jongeren in Zeeland de provincie het belang rijkste bestuursorgaan vinden. Deze lage uitkomst is voorname lijk te wijten aan de onbekendheid ervan. Persoonlijke benadering en aanwezigheid van de Zeeuwse provinciale politiek is erg belang rijk om dit lage percentage te lijf te gaan. Wie nieuwsgierig is geworden naar het uiterlijk van de jongeren trailer, wordt uitgedaagd een kijk je te komen nemen op de Zeil markt, tijdens het bevrijdingsfesti val in Vlissingen. Op 8 mei 2001 zal de advies commissie bezwaarschriften van de provincie Zeeland een zitting houden tot het horen van belang hebbenden in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigin gen, komen de volgende zaken aan de orde: om 14:30 uur wordt het bezwaar schrift van mevrouw Matthiesen- Baumann te Schoondijke behan deld tegen een besluit van GS van 17 januari 2001 inzake de vaststelling van ernstige, niet urgente, bodemverontreiniging op de locatie Sasput 19 te Schoondijke. om 15:00 uur wordt het bezwaar schrift van Hercules bv te Middel burg, vertegenwoordigd door De Brauw Blackstone Westbroek, behandeld tegen een besluit van GS van 14 november 2000 inza ke het opleggen van een last onder dwangsom aan Hercules bv voor een overtreding van de Regeling verbranden gevaarlijke afvalstoffen. om 15:30 uur wordt het bezwaar schrift van Stichting Zorgsaam Zeeuws-Vlaanderen te Terneuzen behandeld tegen een besluit van GS van 19 december 2000 inza ke het verlenen van een aanvul lende bijdrage van 64.800,- voor de uitvoering van de garan tieregeling "overgangsbewoners Coensdike". om 16:00 uur wordt het bezwaar schrift van V.O.F. Restaurant De Zeelandbrug te Zierikzee behan deld tegen een besluit van GS van 3 oktober 2000 inzake de vaststelling van de hoogte van het bedrag tot schadevergoe ding. Voor meer informatie over deze zaken kunt u tijdens kantooruren op werkdagen contact opnemen met de secretaris van de advies commissie bezwaarschriften, mw. C.W. Ramondt, telefoonnum mer 0118-631377. Door het Overlegorgaan Nationaal Park in oprichting Oosterscheide is op 1 maart 2001 het concept vastgesteld van het beheers- en inrichtingsplan voor de Oosterscheide. Het Overlegorgaan Nationaal Park in oprichting Oosterscheide is een samenwerkingsverband van het Rijk, gemeenten rondom de Oosterscheide, het water schap, belangenorganisaties en de provincie Zeeland. Het Over legorgaan telt twintig leden. Het opgestelde concept beheers- en inrichtingsplan voor de Ooster scheide wordt door de leden ge bruikt als richtlijn voor toekom stig beleid. Natuur Het natuurbeheer en de natuur ontwikkeling spelen bijna vanzelf sprekend een grote rol. In dat kader rijst al snel de vraag of moet worden ingegrepen om de zandhonger van de Oosterschei de te stoppen. Momenteel vindt afslag plaats van bestaande pla ten, slikken en schorren. Het slib daarvan bezinkt in de geulen die daardoor steeds verder worden opgevuld. Een oplossing voor dit probleem zou de aanleg van een schorrandverdediging kunnen zijn of vormen van zandsuppletie in bijvoorbeeld de Krabbenkreek. Visserij Natuur, recreatie en visserij heb ben veel gezamenlijke belangen bij het in stand houden van een gezond ecosysteem. Door het open houden van de Oosterschei de is de schelpdierenvisserij niet uit het gebied verdwenen. Daar waar er spanningsvelden zijn tussen natuur en visserij wor den er oplossingen bedacht. Een voorbeeld daarvan is het niet meer bevissen van de zeegras velden. Het advies van de Voorlopige Commmissie Nationale Parken gaat uit van inpasbaarheid van de visserijfunctie binnen het Natio naal Park Oosterscheide. Kortweg gezegd: De visserij moet blijven bestaan. Recreatie Vormen van natuurgerichte recre atie moeten mogelijk blijven. De mogelijkheden van de het gebied rondom de Oosterscheide en van de zeearm zelf zijn groot. De toe gankelijkheid van natuurgebieden is herhaaldelijk een discussiepunt. Momenteel wordt gedacht aan (beperkte) openstelling van be paalde delen van slikken en pla ten zoals de hoge schelprug aan de oostzijde van de Roggenplaat, de slikken die grenzen aan de Oesterdam bij het Marollegat. Andersom wordt gedacht aan vol ledige afsluiting van Schelphoek- west en beperking van de open stelling van het noordelijk deel van de Vondelingsplaat. Zienswijzen De opzet van het Overlegorgaan is om mede door de ingebrachte zienswijzen het plan nog beter af te stemmen op de wensen van alle betrokkenen en onduidelijkhe den in het plan te verhelderen. Tot 1 juli 2001 kunnen organisa ties, overheden en burgers hun zienswijze schriftelijk of per e-mail kenbaar maken aan Over legorgaan Nationaal Park in op richting Oosterscheide, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Het e-mailadres is: np.oosterschelde@zeeland.nl. Ter inzage Het ontwerp-Beheers- en Inrich tingsplan Oosterscheide ligt ter inzage bij de gemeenten rondom de Oosterscheide en bij het Infor matiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, Middelburg. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. DE MAAND VAN DE VRIJHEID: 21 april tot en met 19 mei 'Vrijheid en verdraagzaamheid vergen een voortdurende inspanning', aldus gedeputeerde G.L.C.M. de Kok Daarom wordt ook dit jaar, voor de tweede keer, De Maand van de Vrijheid georganiseerd. Dit betekent dat overal in Zeeland, binnen, zoals in theaters en scholen, op stadspleinen en andere locaties vele duizenden mensen iets 'hebben' met de begrippen vrijheid en ver draagzaamheid. Behalve door diverse activiteiten wordt voor deze begrippen aandacht gevraagd door een speciale tv-clip. De Maand van de Vrijheid komt tot stand door samenwerking tussen de Provincie Zeeland, het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland, Scoop, het Bevrijdingsfestival Zeeland, festival Cultureel Gekleurd (COS Zeeland) en de Four Freedoms Awards. Vieren van verschillen Vieren van verschillen is de titel van een projectmap waarmee in het primair onderwijs, de basisscholen, gewerkt gaat worden. Doel is om leerlingen te laten omgaan met verschillen in vele vormen. Inmiddels hebben ruim zestig basisscholen uit heel Zeeland de projectmap aan gevraagd. Het Bevrijdingsfestival Zeeland Wie vorig jaar op de vijfde mei in Vlissingen is geweest, heeft ervaren dat een goede organisatie, prachtig weer en aansprekende artiesten een goede mix vormen voor een feest, waar de begrippen vrijheid en verdraagzaamheid centraal stonden. Ook dit jaar gaat het niet louter om het genieten van muziek van onder meer Racoon en Postmen. Zo zal de groep Zuco 103 aandacht vragen voor Braziliaanse straatkinderen. Ook kan gereageerd worden op drie stellingen over het thema Vrijheid is leven zonder angst. De jongeren trailer van de provincie Zeeland staat op de Zeilmarkt van 13:30 tot 18:00 uur. Leden van Provinciale Staten zijn in de trailer aanwezig om met jongeren te praten over de thema's van de maand van de vrijheid en de invulling daarvan door de politiek. Informatie De programmakrant in inmiddels huis aan huis verspreid. Nadere infor matie is te krijgen bij: De Maand van de Vrijheid: provincie Zeeland, Rolf Westerhout, tel. 0118 631426; Bevrijdingsfestival Zeeland: Uit in Vlissingen, Klaas Overdam, tel. 0118 415244; Festival Cultureel Gekleurd: COS Zeeland, Peter van Vooren, tel. 0113 250051; Drvkkery: Aagje Feldbrugge: tel. 0118 886882; Verbeeld Vrijheid: Scoop, Hubert Leeman, tel. 0118 682537; Vieren van Verschillen: RPCZ, Bob Latuheru, tel. 0118 628851. Alle actuele informatie is ook te vinden op de website: www.maandvandevrijheid.nl Wegafsluiting St. Maartensdijk In de week van 7 t/m 11 mei wordt de nog ontbrekende asfaltdeklaag aan gebracht op het gedeelte van de N286 nabij Sint Maartensdijk. Als gevolg van deze werkzaamheden zal de N286 vanaf de rotonde op het kruispunt N286-Veerdijkseweg te Scherpenisse tot en met de rotonde op het kruispunt N286-Onder de Linden te Sint Maartensdijk zijn afgesloten. Deze afsluiting gaat in op dinsdag 8 mei en duurt tot vrijdagmorgen 10 mei Als gevolg van slechte weersomstandigheden kan de afsluiting langer duren dan gepland. De omleidingsroute wordt door middel van borden aangege ven. In verband met de afsluiting wordt de bushalte te Sint Maartensdijk tijdelijk verplaatst naar de hoek Bloemenlaan-Onder de Linden. hsbl m 7* jJ|H Ve r keeFerTve rvo e r "Kijkt u verder dan uw eigen neus lang is?" "Denk mee over het openbaar vervoer in Zeeland in een klantenpanel" Denk mee over openbaar vervoer in het buitengebied! De gewone bus is in sommige dun bevolkte gebieden van Zee land al verdwenen. In andere delen rijden nog maar een paar bussen per dag, die vaak ook nog eens bijna leeg zijn. De pro vincie wil in deze gebieden een nieuw en beter passend vervoers systeem introduceren. Het gaat dan om het collectief vraag afhankelijk vervoer (CW). Voor deze nieuwe vorm van openbaar vervoer moet van tevoren worden gereserveerd. Er wordt gereden met taxi's of kleine busjes. Er is een kans dat het voertuig moet worden gedeeld met anderen. CW rijdt van deur tot deur, dus naar de halte lopen is niet meer nodig. Verder is er van 's och tends vroeg tot 's avonds laat de mogelijkheid om te vertrekken. In de gemeente Reimerswaal en in Zeeuws-Vlaanderen lopen nu al projecten met CW. Uw wensen De provincie kan voor een groot deel zelf bepalen hoe ze het sys teem gaat vormgeven. Uiteraard wil de provincie het CW zo goed mogelijk afstemmen op de wen sen van de (potentiële) klant. Dat kunnen dus ook mensen zijn die nu nog geen gebruik maken van CW of andere vormen van open baar vervoer. Daarom vragen we u om met ons mee te denken in een klantenpanel! Panel Elke Zeeuwse regio heeft een eigen klantenpanel voor het open baar vervoer. De bijeenkomsten worden dus in uw eigen omge ving gehouden. Het panel komt gemiddeld twee keer per jaar bij elkaar. Elke keer komt een ander aspect van het openbaar vervoer aan bod. De uitkomsten worden door de provincie gebruikt om samen met de vervoerders ver beteringen aan te brengen. In juni 2001 vinden bijeenkom sten over het CW plaats. Reiskosten van en naar de panel bijeenkomsten worden vergoed. Als u niet zelf met de bus, auto of fiets kunt komen, zorgt de provincie voor een taxi. Aan het eind van de bijeenkomst ontvangt u een aardigheidje. Aanmelden Kijkt u verder dan uw bus lang is, en denkt u graag mee over alter natieven? Meldt u dan aan. Dat kan op de volgende manieren: - Telefonisch bij Annemarie Willeboordse, 0118-631658. - Via internet: www.zeeland.nl - Met een briefje, waarin u naam, geslacht, adresgegevens, tele foonnummer en geboortejaar aangeeft. Dit kunt u sturen naar Provincie Zeeland, t.a.v. Anne marie Willeboordse, antwoord nummer 75, 4330 WB, Middel burg. Een postzegel is niet nodig. Graag ontvangen wij uw reactie uiterlijk 11 mei. Eind mei ont vangt u dan een uitnodiging. Bij teveel aanmeldingen maken wij een selectie uit de reacties. Mensen die nu niet uitgenodigd kunnen worden, zullen voor latere bijeenkomsten een uitnodiging ontvangen. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met Ferry Chervet, 0118-631644. Milieu Besluit wijzigen ver gunning Koninklijke Schelde Groep B.V. te Vlissingen Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een vergunning Wet milieubeheer van de Koninklijke Schelde Groep B.V. te Vlissingen gewijzigd. Het betreft de vergun ning Wet milieubeheer van 8 augustus 1995 voor de inrichting gelegen aan de Glacisstraat 165 te Vlissingen. Het verzoek om wijziging heeft betrekking op het wijzigen van' tweetal data in de vergunning, die betrekking heb ben op het realiseren van geluid- beperkende voorzieningen en het opstellen van een akoestisch onderzoek. Eén en ander in ver band met het voornemen om de activiteiten die plaatsvinden in de betreffende gebouwen te ver- plaaten naar de lokatie Vlissin- gen-Oost. Het besluit ligt van 3 mei tot en met 13 juni 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeen tehuis van Vlissingen, op werk dagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ontwerp-besluit, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over het ontwerp-besluit en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp-besluit kunnen tot en met 14 juni 2001 tegen het besluit beroep instel len bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. Het besluit wordt op 15 juni 2001 van kracht, tenzij overeen komstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet be stuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzit ter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.Wattel (tel. 0118- 631773). Besluit accepteren melding Hercules B.V. te Middelburg Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de mel ding Wet milieubeheer van Hercules B.V. te Middelburg voor het afvoeren van Solvenol 13 per tankwagen naar AVR. Dit product komt vrij tijdens de productie van bepaalde harsen in de HCR-1 fa briek en werd tot nu toe gebruikt als brandstof voor de stoomke tels. In verband met nieuwe regel geving is dit niet langer mogelijk en moet het product worden af gevoerd naar AVR. Hiertoe moet een bestaande laadvoorziening worden aangepast. In verband met de geplande produktiecam- pagne van C5-harsen zal Hercu les vanaf 7 mei 2001 de onder havige wijziging doorvoeren. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 29 mei 2001 bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Middel burg, dienst stadsontwikke ling, afd. milieuzaken, op werk dagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118- 675241) op donderdagavond van 18-2-1 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 29 mei 2001 tegen dit be sluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie RMW, Postbus 165 4330 AD Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voor lopige voorziening vragen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.Wattel (tel. 0118- 631773). Ontgronding aanleg loswal Quarleshaven Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onder het stellen van voorwaarden een vergunning ingevolge de Ontgrondingenwet verleend aan Flushing Marine Terminal Vastgoed B.V. te Moer dijk voor het uitvoeren van ont grondingswerkzaamheden ten behoeve van de aanleg van een loswal aan de Quarleshaven te Vlissingen-Oost. De vergunning, de aanvraag en overige stukken liggen van 3 mei tot en met 14 juni 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot G. Beckers, tel. 0118-631786) alsmede in het gemeentehuis van Vlissingen, Stadhuisplein 2 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15 uur en (na telefonische afspraak 0118487204) op woensdag avond van 17.15-20.15 uur. Van 3 mei tot en met 14 juni 2001 kan tegen het verlenen van de vergunning beroep bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, worden ingesteld door: a. degenen, die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp; b. de adviseurs, die gebruik hebben gemaakt van de gele genheid advies uit te brengen over het ontwerp; c. degenen, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp; d. de vergunninghouder voor zover betreft de aan de ver gunning verbonden voorschrif ten. De vergunning wordt op 15 juni 2001 van kracht, tenzij over eenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8:81 van de Algemene wet be stuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzit ter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. SOS-Kin< lerdorjjen ...wam ieder kind verdient een thuis... SOS-Kinderdorpen geeft wees kinderen en verlaten kinderen een nieuwe moeder, een huis, broertjes en zusjes en een opleiding. Overal ter wereld. Steunt u ons werk als Huisvriend voor 5 11,-) per maand? Bel (020) 408 01 90 voor meer informatie! SOS-Kinderdorpen www.soskinderdorpen.i GIRO 2280 De Nierstichting zoekt collectanten Voor de nationale collecteweek zoekt de Nierstichting enthousiaste collectanten. Nationale collecte 16 t/m 22 sept. 2001

de Faam | 2001 | | pagina 7