GEMEENTE MIDDELBURG 4 llillim Gemeente en bewoners werken samen aan speelvoorziening Zandkreekplein in de Stromen wijk Levendig debat over Stedelijk Sociaal Beleid Avond nieuwe inwoners succes Dodenherdenking 4 mei 2001 CSW-Ieerlingen de boot in Kantoren gesloten Informatieavond Stationsgebied Eerste paal Hazenburg Wijkopruimdag Nieuw Middelburg Wijkbeheer deelt spekcheques uit Woensdag 2 mei 2001 FAAM/VLISSINGER 3 Week 18 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Ruim 500 leerlingen van het Chris telijke Scholengemeenschap Wal cheren zullen de komende week een bezoek brengen aan het educatie- schip van de Stichting Reinwater. Hel schip zal aanmeren aan de Los- kade in Middelburg. Maandag 7 mei gaan de eerste leerlingen de boot in. Het educatieschip van de stichting Reinwater is het beste te vergelij ken met een varende klas. De stich ting is een milieuorganisatie die zich op tal van manieren bezig houdt met de kwaliteit van het op pervlaktewater in Nederland. In de 'varende klas' krijgen zowel kinde ren als volwassenen alles te horen en te zien over water. De leerlingen van hel CSW gaan aan boord van het binnenvaartschip Reinwater zo veel mogelijk zelf op onderzoek uit. Op wateronderzoek eigenlijk, in het scheepslaboratori- um. Zo krijgen zij inzicht in de wa terkringloop. Ook wordt les gege ven over watervervuiling. Doel is om iedereen te laten zien hoe zij zelf een bijdrage te kunnen leveren aan schoon water. Verhoging tarieven sportcomplexen en wijkcentra Jaarlijks worden de huurtarieven van de sportcomplexen en de wijk centra op 1 augustus aangepast, zo ook dit jaar. Het college stelt voor op de tarieven per 1 augustus aan staande te verhogen met 5 De verhoging is opgebouwd uit de toe name van het prijsindexcijfer voor de gezinsconsumptie over 2000 (2,8 en een opslag van 2,2 De verhoging is niet van toepassing op de contractueel anders vastgestelde verhogingen. In deze huuraanpas- sing is ook een toeslag opgenomen om op termijn het in de sportnota gestelde dekkingspercentage van 15 te bereiken. In verband met een personeelsbij eenkomst zijn alle gemeentelijke kantoren donderdag 3 mei vanaf 14.30 uur gesloten voor publiek. De parkeergarages zijn gewoon geo pend, alsook de sectie Parkeerbe heer. De gemeente houdt op donderdag 3 mei aanslaande (morgen) een infor matieavond over het project Sta tionsgebied. De avond begint om 19.30 uur en vindt plaats in de Bur gerzaal van het Stadhuis. Er zal worden stil gestaan bij de bouwplannen voor het Stationsge bied. Aan bod komen onder andere de Kanaalweg en het Stadskantoor. Na een korte pauze is er een interac tief gedeelte waarin aanwezigen ge legenheid krijgen hun vragen te stel len over de gepresenteerde vragen. Qp 21 mei houdt hel waterschap Zeeuwse Eilanden een informatie bijeenkomst over haar nieuwe kan toor. Donderdag 3 mei om 15.30 uur zal de eerste paal worden geslagen in (de eerste fase van) Hazenburg te Arnemuiden. Dit zal gebeuren op de kavel aan de Kotter 5 van de fa milie P. Ventevogel. In Hazenburg kunnen in totaal on geveer 140 woningen worden ge bouwd, in de eerste fase 49. 35 Per celen. zijn aangeboden aan particu lieren. Hiervan zijn 27 percelen be stemd voor de bouw van een vrij staande woning en 8 percelen be stemd voor de bouw van een ge schakelde woning. Aan de Boller worden nog 14 rijtjes/2-onder-l- kap woningen ontwikkeld. Wijkbeheer f/\ Middelburg De gemeente, de Stichting Sociaal Cultureel Werk Middelburg en de politie houden op woensdag 9 mei vanaf 20.00 uur een bewonersavond over de speel voorziening op het Zandkreekplein in de Stromen- wijk. Deze bijeenkomst wordt gehouden in wijkpost "de Woelige Werf' (ingang IJsselstraat). De bijeenkomst wordt gehouden om samen ervoor te zorgen dat het Zandkreekplein een vriendelijker uitstraling krijgt. De gemeente wil samen met de bewoners bespreken hoe de speelvoorziening op het plein opgewaardeerd kan worden. Tijdens deze avond zullen vier on derdelen toegelicht en besproken worden: - aanpassing van de speelvoorzie- ningen en inrichting van het plein, en voorkomen van overlast (voetballen, basketballen e.d.) - mogelijkheid bespreken tot het aanbrengen van een wandschilde ring op het transformatorhuisje van de DeltaNuts. - het starten van speelproject "de Babbelaar". - Hoe gaat het verder met de plan vorming en op welke momenten kunnen bewoners inspraak geven op het plan. Deze voorstellen worden eerst met de bewoners van het omliggende gebied besproken. Een definitief plan moet daarna nog gemaakt wor den. De Babbelaar Het speelproject de Babbelaar is een uniek plan. Het speelproject is bedoeld voor kinderen uit de Stro- menwijk in de leeftijd van ca 4 t/m 14 jaar. Zij kunnen bij de "Babbe laar" buiten-speelgoed lenen door een babbelaar in te leveren. Die babbelaars kunnen door kinderen zelf verdiend worden. Door bijv. een klusje te doen, of het plein te vegen, of, samen te spelen met een broertje. Het onder toezicht spelen en het uitlenen van het spelmateri aal moet garanderen, dat er geen overmatige overlast voor de buurt zal kunnen ontstaan. Het is zeer ze ker een misverstand dal hier sprake zou zijn van het creëren van een "hangplaats voor jongeren". Als het project doorgaat komt op het plein een kleine kantoorunit die dient als onderkomen voor een tweetal beheerders die het speelpro ject zullen uitvoeren en als opslag voor uit te lenen spelmateriaal. De "babbelaar" zal alleen geopend zijn bij aanwezigheid van een beheer der. Overigens zullen ook buurtbe woners gevraagd worden om deel te nemen aan de nog te starten bege leidingscommissie van de Babbe laar. Deze commissie krijgt als taak hei ondersteunen van het project, maar ook om voor de buurt op te komen. Ook zal er een kinderraad gevormd worden: Jdnderen bespre ken de gang van zaken omtrent de babbelaar, maar verzinnen ook acti viteiten die uitgevoerd kunnen wor den in bijv. de speeltuin, of mis schien in het park. Hel starten van dit project is een ex periment. In vele steden in Neder land draaien vergelijkbare projecten met (veel) succes. Niet alleen zijn de kinderen tevreden over de nieu we speelmogelijkheden, maar ook de leefbaarheid in de buurt krijgt er een positieve stimulans door. Het is de gemeente bekend, dat een aantal bewoners uit de Stromenwijk opzien tegen de mogelijke overlast die hel project mogelijk zou geven. Het is de bedoeling van deze infor matieavond, om in overleg tussen bewoners en instanties te onderzoe ken of er haken en ogen aan het plan zitten en vervolgens hoe we die kunnen wegwerken. De kinde ren zullen blij zijn met de nieuwe mogelijkheden in hun buurt. Informatie kunt u krijgen bij de coördinator wijkbeheer Hans Ver geer (675520) of bij de SKWM, mevr Coppoolse (629004) Bewo ners uit het omliggende gebied zul len thuis nog een uitnodiging ont vangen, maar overige geïnteres seerde bewoners uit de Stromen- wijk zijn natuurlijk ook van harte uitgenodigd om de complete toe lichting op de voorstellen te komen beluisteren. Het Zandkreekplein van nu. De gemeente wil .samen met de bewoners op hel plein een moderne speelvoorziening creeeren (foto: Wijkbeheer) De informatieavond werd druk bezocht. (Foto: F. Viergever) De avond nieuwe inwoners, vorige week dinsdag in het Stadhuis, is een groot succes geworden. Aanwezig waren ongeveer 150 nieuwe Mid delburgers en uiteraard vele ambte naren, gemeenteraadsleden en het college van burgemeester en wet houders. Na enkele korte toespra ken door het colfege, vond in de voorhal en de trouwzaal een infor matiemarkt plaats. Achter de kraampjes vertelden be trokken ambtenaren over hel werk van de gemeente, zoals onderwijs, wijkbeheer, openbaren orde en vei ligheid. maar ook de vele projecten werden gepresenteerd. De avond liep rond 22.30 uur ten einde. Op 31 oktober vindt wederom een avond nieuwe inwoners plaats. Wijkbeheer Middelburg Woensdag 9 mei 2001 wordt door Wijkbeheer van de gemeente Middelburg opnieuw een Wijkopruimdag gehouden voor Nieuw Middelburg. Zo houden de wijkbewoners samen met de gemeente, woongoed, toezichthouders en politie de straten en parkjes in de wijk schoon. Het gebied waar de opruimdag is betreft de volgende straten: Veersesingel Julianastraat Beatrixstraat Jacob Catsstraat Bernhardstraat Kon. Emmaslraal Kon. Wilhelminastr. Margrielstraat (klein stukje bij Beatrixstr.) Marijkeplein Pr. Hendrikstraat Irenestraat Pr. W. Alexanderstraal Jasmijnstraat Pr. W. Alexanderplein Leliestraat Zach. Jansenstraal Van Epenpark Pr J. Frisostraat Pr. Mauri tsslraat Oranjelaan Kon. Wilhelminastraat Doel Het wijkbeheer van de gemeente Middelburg is breed opgezet. Elke wijk heeft een wijkondersteu- nignspunt, een wijktafel en regel matig vinden bijvoorbeeld wijkop ruimdagen plaats. Bewoners van Nieuwe Middelburg hebben eerder deze week een brief ontvangen waarin zij kunnen lezen wat er al lemaal gaat.gebeuren en waar zij zich als vrijwilliger kunnen opge ven. Op 9 mei krijgt Nieuw Middelburg dus extra aandacht van de gemeen telijke afdeling Stadsbeheer en Woongoed zal ook opknapwerk- zaamheden in de wijk verrichten. De SKWM komt ons in de middag versterken met de Troepgroep. Zij gaan samen met leerlingen van de Christelijke Scholengemeenschap uit de Oranjelaan het zwerfvuil in de wijk opruimen. Ook in andere wijken van Middel burg wordt dit jaar een wijkopruim dag georganiseerd. De wijklafels geven aan welke wijk uit een ge bied aan de beurt is. Dit wordt ver volgens gepubliceerd in de Faam. De data van de wijkopruimdagen zijn al bekend: Gebied: Noord woensdag 9 mei 2001 Zuid woensdag i 3 juni 2001 West woen sdag 20 j u n i 2001 Arnemuiden woensdag 12 sep tember 2001 Dauwendaele woensdag 26 sep tember 2001 Wit u meer welen over wijkbeheer of over wijkopruimdagen neem dan contact op met afdeling Wijkbeheer van de gemeente, met A. Jonkman telefoon: 675788. Hier kunt u zich ook opgeven als u zich wilt melden als vrijwilliger. Vorige week woensdag waren een kleine zestig mensen bijeen voor een "Lagerhuis-debat" over het (huidig en toekomstig) Stedelijk Sociaal Beleid van de Gemeente Middelburg. Aan de hand van vijf stellingen op het gebied van sociaal beleid werd gedebatteerd. Iedere stelling werd begonnen met een debat tussen twee opponenten. Daarna kreeg de zaal volop de gelegenheid om aan het debat deel te nemen. Thema 1: Middelburg in balans Middelburg dreigt uit balans te ra- Stelling: Middelburg is een dynami- ken. Jongeren verlaten Middelburg sche stad, ook voor jongeren om te gaan studeren en komen niet meer terug. Dit levert een scheve bevolkingsopbouw op. Dreigt Mid delburg uit balans te raken? Wat kunnen we hieraan doen? Welke vi sie op de toekomstige bevolking van Middelburg hebben we eigen lijk? En hoe krijgen we Middelburg levendiger. Want we willen toch graag een dynamische stad zijn! Vrijdag 4 mei vindt op het Abdijplein in Middel burg de traditionele dodenherdenking plaats. Van 19.00 tot en met 19.30 uur vindt in de Nieuwe Kerk een algemene kerkdienst plaats. De rest van het pro gramma ziet er als volgt uit: 19.30 Verzamelen op het abdijplein Ceremoniemeester: mevrouw RM. Wisse 19.45 Aanvang van de plechtigheid Toespraak burgemeester mr. D.C.B. Burgers 19.48 Samenzang "Blijf bij ons Heer" ("Abide be with me") ondersteund door Onda Blijf mij nabij, wanneer het duister daalt. De nacht valt in, waarin geen licht meer straalt. Andere helpers, Heer, ontvallen mij. Der hulpelozen luilp, wees mij nabij. Wees bij mij, nu de dag ten einde spoedt. Alles verdoft wat glans bezat en gloed. Alles vervalt in 't wisselend getij, Maar Gij die eeuwig zijt, blijf mij nabij. 19.50 Oplezen van twee oorlogsgedichten door .scholieren Christelijke Scholengemeenschap Walcheren. Declamatie namen van de omgekomenen (in clusief Nederlands-Indië) door de heer A.J. de Jonge. 20.00 - Hoornsignaal - twee minuten stilte - 'Last Post - samenzang 1 e en 6e couplet van het "Wilhelmus" Wilhelmus van Nassouwe ben ik van duitsen bloed. Den vaderland getrouwe blijf ik tot in den dood. Een prinse van Oranje ben ik vrij onverveerd. Den koning van Hispanje heb ik altijd geëerd. Mijn schild ende betrouwen zijt Gij, o God, mijn Heer! Op U zo wil ik bouwen, verlaat mij nimmermeer! Dat ik toch vroom mag blijven, Uw dienaar te aller stond, De tirannie verdrijven, die mij mijn hart door wondt. 20.04 Kranslegging: Volgorde opgenoemd door ceremoniemeester Als eerste door burgemeester met twee scho lieren gevolgd door de rest van de kransleg ging, begeleid met een défilé met koraalmu- ziek. 20.15 Einde plechtigheid. (wijzigingen voorbehouden) Thema 2: Klaar voor de vergrij zing Stelling: Middelburg wordt een oase voor welgestelde ouderen Vergrijzing is een belangrijk thema voor de toekomst. Juist voor Middel burg, want onze bevolking bestaat nu al voor een groot deel uit ouderen. Anticipeert Middelburg voldoende op deze ontwikkelingen? Hoe gaan we om met de vergrijzing? Moeten we Middelburg gaan profileren als oase voor rijke ouderen. Of halen wij ons dan juist een dubbele vergrij zing op de hals. Kortom: zijn we klaar voor de vergri jzing? Thema 3: Iedereen een diploma Stelling: Middelburgs onderwijs haalt optimaal rendement uit kinde ren De maatschappij stelt steeds zwaar dere eisen aan mensen. Vooral voor schoolverlaters is het belangrijk dat zij hun schoolloopbaan goed heb ben afgerond met een diploma. Dat lukt niet altijd. Niet iedereen is goed in "presteren". Sommigen hebben een duwtje in de rug nodig. Het is nodig om kinderen van jongs af aan goed te begeleiden. En dal begint al op de peuterspeelzaal. Thema 4: Werken aan werk en inkomen Stelling: Vraag en aanbod vinden elkaar niet in Middelburg. Er wordt te weinig perspectief geboden aan niet-actieven. Wij stimuleren de werkgelegenheid door een aantrekkelijk klimaat voor bedrijven te bieden. Het is de kunst om hier zoveel mogelijk mensen van mee te laten profiteren. Want werk is inkomen en inkomen bete kent zelfstandigheid. Natuurlijk zal er altijd een groep inwoners zijn die niet kan werken cn een beroep moet doen op een bijstandsuitkering. Wij voelen ons verantwoordelijk voor de mensen die aan de zijlijn blijven staan. Thema 5: Samen werken aan leefbaarheid Stelling: Sommige wijken in Mid delburg dreigen sociaal om te vallen Middelburg moet een leefbare stad zijn. Dat staat niet ter discussie. Wij trekken veel geld uil voor het on derhoud van groen, bestraten, en schoonmaken. We verwachten ook dat de bewoners hieraan hun bijdra ge leveren. Wij beseffen goed dat de goeie ouwe tijd dat iedereen elkaar kende in de buurt voorbij is. We zien graag dat mensen zelf initiatie ven nemen die de leefbaarheid van hun buurt verbeteren. Meedenken over het sociaal be leid Om hel Stedelijk Sociaal Beleid van iedere Middelburger te laten zijn, willen we graag dat iedereen zijn of haar mening kan geven over het huidige beleid, maar voorna melijk over hoe het zou moeten zijn. Daarom staan bovengenoem de stellingen en achtergrondinfor matie op dc site van de Gemeente Middelburg en kunt u hierop re ageren. Het adres van dc site is: www.middelburg.nl Onder digitale loketten welzijn Stedelijk Soci aal Beleid vindt u alle informatie en de reactiemogelijkhcdcn op dc stellingen. Volgende week leest u op deze pagina meer over hel Ste delijk Sociaal Beleid. Wijkbeheer I Middelburg Bewoners die het initiatief nemen om de leefbaarheid in hun wijk, straat of buurt te verbeteren, kunnen daarvoor worden beloond met een spekcheque. Dc waarde van zo'n cheque varieert van 250,- tol 3000,-. Waar kunt u een spekcheque mee verdienen? Dit kan bijvoorbeeld zijn door het gezamenlijk opknap pen van een speelpleintje, het op zetten van een wijkkrant, het orga niseren van een iampionnenoptocht, het organiseren van een buurtbij eenkomst. Alles wat uw wijk of buurt ten goede komt! Om in aanmerking te komen voor een spekcheque moet voldaan zijn aan dc volgende spelregels: Een project moet klaar zijn, of volop in uitvoering. - Het project mag niet uitsluitend een persoonlijke belang dienen. - Het project moet de leefbaarheid in de wijk ten goede komen. - Het initiatief moet komen van be woners, die ook voor de uitvoering van het project zorgen. - Het project moet een voorbeeld functie vervullen. - Er moet naast geld van de spek cheque, ook sprake zijn van financiering uit andere bronnen. Bewoners die denken met hun pro ject of initiatief in aanmerking te kunnen komen voor een spekche que kunnen een aanmeldingsformu lier invullen. U kunt naluurlijk'ook iemand anders nomineren. Hel aan meldingsformulier is af te halen bij het Wijkondcrsteuningspunt in uw wijk, of bij de sectie Communicatie van de gemeente. Een jury zal be oordelen of aan de spelregels is vol daan en beoordeelt de aanvragen. Twee keer per jaar is er een uitrei king van de spekcheques. Wilt u meer welen over spekche ques neem dan contact op met Anja Jonkman van de afdeling wijkbe heer van de gemeente, telefoon: 675788, of met Hans Vergeer, tele- foon:675520 Openbaar vervoer in buitengebied De gewone bus is in sommige dun bevolkte gebieden van Zeeland al verdwenen. In andere delen rijden nog maar een paar bussen per dag, die vaak ook nog eens bijna leeg zijn. De provincie wil in deze ge bieden een nieuw en beter passend vervoerssysteem introduceren. Het gaal dan om het collectief vraagaf hankelijk vervoer (CVV). Voor de ze nieuwe vorm van openbaar ver voer moet van tevoren worden gere serveerd. Er wordt gereden met taxi's of kleine busjes. Er is een kans dal hel voertuig moet worden gedeeld met anderen. CVV rijdt van deur tol deur, dus naar de halte lopen is niet meer nodig. Verder is er van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat de mogelijkheid om te vertrekken. In de gemeente Rei- merswaal en in Zeeuws-Vlaanderen lopen nu al projecten met CVV. Uw wensen De provincie is verantwoordelijk voor het openbaar vervoer in Zeeland en kan voor een groot deel zelf bepa len hoe ze het systeem gaat vormge ven. Uiteraard wil de provincie het CVV zo goed mogelijk afstemmen op de wensen van de (potentiële) klant. Dat kunnen dus ook mensen zijn die nu nog geen gebruik maken van CVV of andere vormen van openbaar vervoer. U kan hierover meedenken in een klantenpanel. Elke Zeeuwse regio heeft een eigen klantenpanel voor hel openbaar ver voer. De bijeenkomsten worden dus in uw eigen omgeving gehouden. Hel panel komt gemiddeld twee keer per jaar bij elkaar. Iedere keer komt een ander aspect van het openbaar vervoer aan bod. Dc uit komsten worden door de provincie gebruikt om samen met de vervoer ders verbeteringen aan te brengen. Aanmelden Kijkt u verder dan uw bus lang is, cn denkt u graag mee over alterna tieven? Meldt u dan aan. Dat kan op dc volgende manieren: Telefonisch bij Annemaric Wille- boordse van de Provincie Zee land. 01 18-631658. Via internet: www.zeeland.nl. Met een brielje, waarin u naam, geslacht, adresgegevens, tele foonnummer en geboortejaar aangeeft. Dit kunt u sturen naar Provincie Zeeland, t.a.v. Anne- marie Willeboordse, antwoord nummer 75, 4330 WB. Middel burg. Een postzegel is niet nodig. Aanmelden kan tot uiterlijk 11 mei. Eind mei ontvangt u dan een uitno diging. Bij teveel aanmeldingen maakt de provincie een selectie uil de reacties. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Ferry Chervet, 0118-631644.

de Faam | 2001 | | pagina 3