Familie de Witte neemt t Raedthuys over Walcheren heeft eigen Creijf's Interim vestiging Pizzeria wordt Eetkaffee De Meijerij Van mengkraan tot waterbed! I Woensdag 2 mei 2001 FAAM/VLISSINGER 17 door Mieke Roelse Westkappelaar Jan de Witte is sa men met zijn vrouw Hannie en zijn drie zoons Jeroen, Ramon en Pascal zo langza merhand een heuse horeca-dynastie aan het vestigen. Cafeta- ria/vistoria De Fon tein aan de Markt in Westkapelle wordt al door de familie gerund evenals het horecagedeelte van verenigingsgebouw 'Westkapelle Herrijst'. Onlangs werd daar café-restaurant 't Raedt huys, eveneens aan de Markt, aan toege voegd. De vader van Jan de Witte is in 1954 begonnen met een frietkotje, dat van lieverlee steeds groter werd. Een aan- bouwtje hier, wat uitbreidin gen daar en voor je het weet heb je een echt bedrijf. Voor zoon Jan, die het met de spreekwoordelijke paplepel heeft binnengekregen, is het niet anders. Vier jaar geleden is besloten het restaurantge deelte en de cafetaria van De Fontein los te koppelen van elkaar en dat heeft beide be drijfsonderdelen goed ge daan. Begin dit jaar heeft het echt paar De Witte samen met de zoons een vennootschap op gericht. Ook al met de ge dachte om in de toekomst als ondernemers te kunnen uit breiden. „We hebben altijd al een beetje naar 't Raedthuys gekeken, met het idee van: als dat ooit vrijkomt dan is het wat voor ons", verklaart De Witte de overname. „De fami lie Van Hoepen heeft er bijna veertig jaar in gezeten en dat is lang. Zij vonden het tijd worden om er uit te stappen en voor ons was en is het na tuurlijk ideaal. Vlak bij De Fon tein, een inkoop die gecombi neerd kan worden en een zaak met een heel andere uitstra ling, zodat je een totaal ander publiek hebt. Wat niet wil zeg gen dat het publiek van De Fontein minder is; integen deel. Maar daar gaat het meer om gezinnen; lekker onge compliceerd even wat eten met de hele familie en daarna op tijd weer weg want die gasten moeten naar bed. Bij 't Raedthuys gaat het er rustiger en intiemer aan toe en ook de kaart ziet er anders uit. Luxer vind ik zo'n beladen term, maar het is een ander niveau met daaraan een ander prijs kaartje gekoppeld." Met 'Westkapelle Herrijst', De Fontein en nu 't Raedthuys Het team van 't Raedthuys met in het midden Pascal de Witte met meewerkende vriendin Manjeska Schipper, geflankeerd door kok Alfred Bommeljé en medewerkster Liselotte de Jager. foto: Jaap Wolterbeek zullen er weinig inwoners van van een De Witte-zaak gezet Westkapelle meer zijn die hebben. Jan de Witte beaamt nooit een voet binnen de deur het: „Alle verenigingen ko men in het dorpshuis, dus je kent er een hoop", zegt hij. „We zijn een echte Westkap- pelse familie en daardoor ligt de drempel ook laag. Je kent iedereen, iedereen kent jou en Creijf's Interim, een uitzendorganisatie met tachtig vestigin gen in het land, is on langs in Middelburg van start gegaan. Naast Terneuzen en Goes is dat de derde Zeeuwse vestiging. Aan de Lange Noord straat 2 draagt een jong en enthousiast team zorg voor alles wat met de arbeids markt te maken heeft. Dat kan een tijdelijke baan zijn, maar het hoeft niet. De meeste mensen zullen bij Creijf's Interim direct aan de bekende smily denken, die tussen Creijf's en Interim in staat:.De slogan van de or ganisatie is echter: Het leven herbekeken. Sabine Coppool- se is office manager en inter cedente en samen met inter- cedentes Wilma Polderdijk en Natascha Fluit verantwoorde lijk voor de Middelburgse ves- Natascha Fluit, Wilma Polderdijk en Sabine Coppoolse 'bemannen' de nieuwe Creijf's Interim. foto: Jaap Wolterbeek In deze woordzoeker zijn alle onderstaande woorden verborgen. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden of omgekeerd of diagonaal. Sommige let ters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De res terende letters vormen dan regel voor regel van boven naar be neden de oplossing van deze woordzoeker. tiging. Sabine legt uit wat dat herbekeken leven betekent. „Wat Creijf's als organisatie tekent is dat wij uitgaan van de uitzendkracht. Wat zijn de mogelijkheden, waar liggen de talenten. Dat betekent dat je een intensief persoonlijk contact hebt met elkaar. Bij andere uitzendbureaus wordt vaak een persoon gezocht bij een baan, maar hier werkt het andersom. Bovendien zijn er tal van mogelijkheden. Het is niet zo dat we alleen tijdelijk werk leveren. In feite doen we hetzelfde als een arbeidsbu T R E G A L L E G O K L S H T R M P O A E I M E R P C O E E B R A N D B O M I O R M K D E T P R S S R L T E K L E D R O T T E Z L S K D N A N O O A G A L E T A R N A A P M I T E R D E P E A E B T E E E T E N I S T M O I R R N N B P U F T S R O W D A A R B O B T A D O T A P E A W I L T S A R O G L G N B P K R H N H A V E R D O N P S E C E C A G E E L T J E M V I I S E S R G A L S R O O D D R T O O P R E T H c A P reau met bemiddeling, loop baanbegeleiding, vast of tijde lijk werk en detacheringen. Al leen wel op een commerciële basis. Met het in werking tre den van de Flexwet zijn de rechten van de uitzendkracht behoorlijk verbeterd. Voor ons is het wat complexer gewor den maar aan de andere kant geeft het de relatie meer ze kerheid." Zeeuwse mosselen Kijken waar de mogelijkheden liggen geldt ook voor het ei gen personeel. Wilma Polder dijk is daar een goed voor beeld van. „Ik heb jaren in het ziekenhuis gewerkt en daar door ken ik de personeelspro blemen die daar spelen", zegt ze. „Dat kwam goed uit toen ik hier kwam werken, want nu hebben we een behoorlijk aantal medische banen. Voor namelijk verpleegkundigen die op oproepbasis aan de slag gaan. Een groot voordeel is ook dat wij alle drie uit Zee land komen. De werkwijze en de manier van met mensen Met het oog op de zon je weet wat je aan elkaar hebt. Bij 't Raedthuys hebben we, ondanks dat we eerst maar gewoon wilden beginnen, toch het een en ander ver nieuwd en veranderd en bij een receptie die we er kortge leden hadden bleken veel mensen dat heel erg te waar deren. Dat is fijn om te horen, want je kunt werken als een paard maar als je klanten het niet zien zitten dan ben je gauw klaar." Hard werken zit er bij De Wit- tes gewoon in en dat gaat bij de zoons van 20, 23 en 26 al net zo. „Daar zijn mijn vrouw en ik best trots op, want een familiebedrijf is niet altijd even makkelijk", weet De Wit te. „Je kunt maar zo een ver schil van mening hebben over de aanpak van de bedrijfsvoe ring, of de menukaart, maar tot nu toe gaat het prima. Ze hebben alle drie hun papie ren, werken hard en nu met die vennootschap zitten ze er zelf natuurlijk ook veel meer in." Het voeren van diverse menu's was bij De Fontein al een bekend (en gewild) ver schijnsel en dat zal ook bij 't Raedthuys een vast onderdeel worden. Anders, dat wel. Want het blijft een verschil of je, zoals De Witte zelf zegt: „Met je beste vrienden gaat eten of met jonge kinderen of iets te vieren hebt met je vrouw." Daar hoef je in West kapelle het dorp dus niet meer voor uit. omgaan is toch echt anders dan in de Randstad. En bij het werven van medewerkers voor de mosselen en oesters scheelt het enorm als je uit de regio komt. Je weet wat er speelt." Dat het personeel uit twinti gers en jonge dertigers be staat heeft voor de leeftijd van de uitzendkrachten geen con sequenties. „Integendeel, kort geleden kwam hier een me vrouw kijken voor haar zoon, maar uiteindelijk zag ze iets dat ze zelf heel interessant vond", legt Natascha Fluit uit. „We hebben allemaal interne trainingen gedaan en daar wordt veel aandacht besteed aan het omgaan met mensen, van welke leeftijd dan ook. De cadeautjes, de weggevertjes die we hebben variëren van petjes, T-shirt, bodywarmers tot aan pennen, memoblaad jes, paraplu's en kalenders. Maar een knul van zeventien geef je geen mapje om visite kaartjes in te bewaren natuur lijk. Trouwens, het zijn leuke dingen om weg te geven, maar niet bedoeld om uit zendkrachten te lokken of om aan je te binden." Op 23 mei wordt de vestiging officieel geopend. Vanaf 14.30 uur zijn uitzend krachten, bedrijven, vrienden, familie en andere belangstel len welkom op de openings borrel. De opening zelf zal spectaculair gebeuren. Hoe en wat is nog geheim, maar vol gens Sabine, Wilma en Nata scha zijn omschrijvingen als spetterend en knallend zeker van toepassing. Zonnebrillen: alles mag! Dat we in de zomer goed voor onze huid moeten zorgen is in middels duidelijk De ogen worden echter vaak vergeten en dat terwijl onze kostbare kijkers 's zomers absoluut om extra aan dacht vragen. De juiste zonnebril beschermt de ogen tegen schadelijke UV-straling. Bovendien is er dit zomerse accessoire hét mode-item om er trendy uit te zien. Onthoud bij de keuze die je maakt dat alles mag. Want deze zomer is er meer keus uit kleur, formaat, model en materiaal dan ooit. Een goede zonnebril heeft glazen die de schadelijke UVA- en UVB-stralen uit het licht filteren. Zonnebril len zonder filter zijn alleen maar slecht voor de ogen: doordat het licht minder sterk wordt verwijden de pupillen zich, waar door er nog meer UV-straling op het netvlies terecht komt. Groot-Britannië beter bereikbaar P&O-Stena Line opent een nieuwe veerdienst voor passagiers op de route Zeebrugge-Dover. Deze route, die nu alleen als vrachtroute wordt gebruikt, maakt Groot Brittannië nog beter bereikbaar voor Nederlanders en geeft hen meer keuzemoge lijkheden voor de overtocht. De nieuwe passagiersroute van P&O-Stena Line is extra aan trekkelijk omdat de prijzen aanzienlijk lager liggen dan de gang bare tarieven voor de overtocht naar Groot Brittannië. De pas- sagiersdienst heeft vijf overtochten per dag in beide richtingen. Voor de vier uur durende overtocht gebruikt P&O-Stena Line drie schepen die nu alleen vrachtdiensten uitvoeren op deze route. De vrachtdiensten van de schepen blijven naast de pas sagiersdiensten bestaan. Scharnier zonder schroeven Nikon Eyewear Co., een dochternmaatschappij van Nikon Cor poration, heeft een nieuw schroefloos scharnier uitgevonden. Het dient om de poten van de bril aan het montuur te bevesti gen. Het scharnier bestaat uit twee ovale, in elkaar grijpende stukken draad. Het is even simpel als doeltreffend en elegant. En functioneel, want de verbinding blijft - ook na langdurig ge bruik - vrij van speling en hij klemt niet, zoals traditionele schar nieren na verloop van tijd wel doen. Het vouwen en ontvouwen van de pootjes blijft soepel en daardoor voelt de bril prettig aan. De lichtste hardschalige trolley De nieuwe Air-Cabin-koffer van Delsey De nieuwe Air Cabin-koffer van Delsey is de lichtste hardschali ge trolley en weegt slechts 2,9 kilo. De afmetingen vallen bin nen de 'Restricted lATA'-normen en kan daardoor makkelijk worden meegenomen in het vliegtuig. De Air Cabin is uitgerust met allerlei handige snufjes, zoals een scheiding in het midden van de trolley waaraan een netvormige opbergzak is bevestigd. Het cijferslot in het midden en de twee sloten aan de zijkant zor gen voor optimale veiligheid. Het (horeca)bloed kruipt waar het niet gaan kan. Bedrijfsleid ster van het nieuwe Eetkaffee De Meijerij aan de Nieuwen- dijk in Vlissingen is Liesbeth Meijer, dochter van Frans Meijer van café De Concurrent. Nog net voor Koninginnedag is de zaak geopend, maar tot en met het bevrijdingsfestival staat de plateservice nog even op een laag pitje. De hele familie heeft er aan wit. Daar hebben we expres meegewerkt om van de voor malige pizzeria een eetcafé te maken dat er uit moet zien alsof het er al jaren zat. „De muren waren bijvoorbeeld erg iets overheen gedaan zodat het een doorleefd sfeertje krijgt", zegt Meijer. „Het meu bilair heeft dezelfde sfeer en de lange banken aan de kant horen daar echt bij. Kleine ta feltjes ervoor en aanschuiven maar. De kaart wordt simpel en een voudig. Gewone gerechten die je op een terrastafeltje kwijt kunt. Vooral geen toe standen en al helemaal geen sjiek gedoe. Omdat we al van af negen uur 's morgens open zijn verwachten we toch ook wel ontbijtklanten. Kopje kof fie, krantje erbij. De jachtha- advertentie) ven ligt hier tenslotte tegen over. Met een terras pal voor de zaak en nog een terras aan de overkant van de straat zal dat de grootste trekker wor den. Wat het bier betreft blijven we Veltins tappen, een Duits pils bier dat de vorige eigenaar al schonk en waar we gewoon mee doorgaan. Het is lekker en de brouwerij wil het bier meer promoten. Daar werken wij dan aan mee." Liesbeth werkte al in het café van haar vader. Maar het run nen van een gewoon café of een eetcafé kent nogal wat verschillen. „Echt wel. Er zijn veel meer regels", verzucht Meijer. „Er mag niet afgewas sen worden in dezelfde ruimte als het eten klaargemaakt wordt. Daarom is de spoelkeu ken hier boven. En er moest een aparte opening naar de keuken komen omdat je niet door dezelfde deur met volle en lege borden mag. Bij een café gaat het allemaal wat makkelijker. Maar aan de an dere kant is het een enorme uitdaging. We blijven natuur lijk een deel van de Concur rentfamilie en door het perso neel af en toe te laten wisse len van zaak is het voor hun ook leuker werken. Het zijn ook andere sluitingstijden; hier gaat de keuken om 22 uur dicht en sluiten we eerder dan in het café. Er zal wel een aardige heen- en-weer route komen tussen de twee zaken. Gelukkig kan ik ook terugvallen op mijn ou ders als het nodig is want ik vind het best spannend." Va der Frans kijkt lachend toe: „Het komt wel goed hoor; het went vanzelf." Die heeft het ontspannen sfeertje dat straks kenmerkend voor De Meijerij zal gaan worden al te pakken. Aardster Fietstocht Reiger Achterpoot Geeltje Regelpaneel Banderol Kogellager Schaatspak Braadworst Kwartaal Sergeant Brandbom Modder Spaarbank Brander Oorbel Stopbords Dichtbundel Overloper Tekenpen Dienstfiets Pompbediende Trema Doorslag Portaal Voorman Ellips Premie Zaterdag Stuur uw oplossing vóór woensdag 9 mei naar de redactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 16 mei bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 18 april luidt: 'Bamboebeer'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar Marleen Tevel uit Biggkerke. Duizend-en-één woonideeën! ...U vindt het op de Woonboulevard! Mikro Electro, Brugman Keukens Et Badkamers, Trendhopper, Roobol Woonwinkels, Morgana Slaapkamers, Interieur Totaal, Le Bazar Wonen, GAMMA, Kwantum, TMC, Runner, Verf Et Wand, Pardio Parket Studio, Sleepy, M0NTÈL, Decorette en Beter Bed. MARCONISTRAAT, GOES Liesbeth Meijer op een verder nog leeg terras. Dat zal in het seizoen wel anders zijn. foto: Jaap Wolterbeek.

de Faam | 2001 | | pagina 17