J PLUS supermarkt opent in Vlissingen f Sportshop Domburg vernieuwt interieur en aanbod Hebu Sport verhuisd naar Walstraat Woensdag 25 april 2001 FAAM/VLISSINGER 9 door Inge Adriaansen Eerste associaties die opborrelen bij Sport shop Domburg zijn hip, trendy, nieuw en veel. Begrippen die op geen enkele manier meer doen denken aan het hoekje surfsportar- tikelen in de zaak van Bouwman. In zeven jaar groeide Sportshop Domburg van een hoekje naar een echt winkeltje en inmiddels mag het zichzelf een toonaangevende zaak in golfsurf- sport noemen. Afgelopen weken werd er ver bouwd, geschilderd en opnieuw ingericht. Er is flink nieuw ingekocht, de surfcursussen zijn voorbereid, kortom Sportshop Domburg is klaar voor het beachseizoen. Kijkend naar het vernieuwde interieur van Sportshop Dom burg is zonder twijfel vast te stellen dat hier de lentekrie bels een grote rol gespeeld hebben. Wie zich mee laat voeren op de paarse, lila en roze golven die het interieur sieren en de vele zonnige surfsportartikelen waant zich zo op het zonnige Domburgse strand. Jan Sanstra: „De hele zaak is veranderd, we hebben een nieuwe vloer, alles is in frisse zonnige kleuren ge schilderd en we hebben ook het assortiment kleding, schoenen en brillen flink uit gebreid. Zo hebben we nu bij voorbeeld de hele collectie Oakleybrillen in huis." Hele maal nieuw is de afdeling voor kids. Ook de kleintjes kunnen zich nu in stoere tren dy surfkleding steken. „Wij verkopen geen casuals, maar echt alleen maar trendy spul", legt Sanstra uit. „Casuals kun je overal kopen, maar de ech te surfkleding is veel dunner gezaaid. Dat blijkt ook wel als je ziet dat wij een grote klan tengroep uit de Randstad hebben. Die komen speciaal naar hier om hun kleding te kopen. En dan wordt er nog beweerd dat Zeeland niet trendy is! Het is overigens heel leuk om te zien dat onze zaak steeds meer een regio functie en zelfs brederdan dat gaat vervullen. Hoewel zij in de zomerperiode natuurlijk de hoofdmoot vormen zijn het echt niet alleen maar toe risten die hier komen. En op het gebied van golfsurfboards en kites heb je natuurlijk so wieso je vaste klanten. In de loop der jaren hebben we een hele goede naam opgebouwd en heel surfminnend Neder land weet ons dan ook te vin den." Zonder aarzeling durft Sanstra vast te stellen dat zijn Shop één van de ruimst ge sorteerde golfsurfzaken in Ne derland is. Voor de Benelux heeft hij in zijn eentje het voorrecht om boards te mo gen verkopen die zijn gesha- ped door Nigel Semmonds, oud Europees kampioen golf- surfen en voor de liefhebbers geen onbekende naam. Fabri kant Ocean Magic levert al leen aan Sportshop Dom burg. „Daar ben ik best trots op, die man shaped al 27 jaar boards en je kan dan ook gerust over een topboard spreken." Golfsurflessen Wie denkt dat golfsurfen al leen is voorbehouden aan goedgebouwde, bruine jonge kerels zit er helemaal naast. Surfleraar Tonny Hooftman kent het etiket dat vaak op golfsurfers wordt geplakt. „Vaak wordt er bij surfers meteen gedacht aan snobisti sche goodlooking mensen die meer op hebben met de mode en cultuur eromheen dan met het surfen zelf. Ge lukkig valt dat in de werkelijk heid wel mee. Er zijn genoeg mensen die het surfen zelf als een geweldige sport of hobby zien. En dan is kwaliteit en veiligheid veel belangrijker dan er goed uitzien. Dat is ook onze gedachtegang in de verkoop, wij smeren mensen geen board aan die er heel snel uitziet, maar waar je als beginner helemaal niets mee kunt. En zo zitten ook onze lessen in elkaar, wij gaan voor goed en veilig. En in fei te kan iedereen die geen wa tervrees heeft leren golfsur fen of bijvoorbeeld wake- boarden. Jong, oud, man, vrouw dat maakt helemaal niets uit. De kleurige trendy spullen en kleding zijn na tuurlijk wel hartstikke leuk, maar in hoofdzaak gaat het om de kwaliteit. En daarmee maakt Sport Shop Domburg gewoon een hele goede com binatie, het oogt goed en het is goed." Kitesurfen Een heel nieuwe tak van wa tersport is het zogenaamde kitesurfen. Sanstra en Hooft man verwachten er veel van. „Het wordt een ware rage, let maar op", stelt Sanstra. Kite surfen is surfen aan een vlie ger. In plaats van getrokken worden door een boot zoals bij waterskiën of wakeboar- den, zorgt bij kitesurfen de wind voor snelheid en op waartse kracht. „Het is geen gewone vlieger, deze vliegers zijn gevuld met lucht", legt Sanstra uit. Die lucht zorgt ervoor dat de vlie ger niet als een natte dweil V M D N O T s N E G R O M s O D T L E D A D N A L N K T O N A A N N E E M E G R A U R A A A N O T 1 R T S S K D S L L G A T G S R P T K E 1 T R N R N N N E T O A E T O E E 1 E E T G N O O A O O D L 1 E E R N A M N L L B E D T Z O E A R B O R R P INI S R T L V G U O M 1 P E L E N N E E R A O 1 O P E V E K E P G O T T K O T L T O E E A N O S E R E T S E E M P T A V E T K R E 1 P A P T S A K R E L E P S L A B F R O K Streep in de letterbrij al de onderstaande woorden door. De resterende letters vormen dan regel voor regel van boven naar beneden gelezen een woord als eindoplossing. Aangever Dertien Eiland Gemeen Ierland Inlaat Kaketoe Kastpapier Ketelsteen Kimono Koppeling Korfbalspeler Landadel Meesteres Morgenstond Nederlands Overloop Restaurant Sleepboot Speelplaats Stapel Stentor Stoomboot Studio - Tekenboek Triton Tropendienst Verzet Voorganger Voorstel Stuur uw oplossing vöör woensdag 2 mei naar de redactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 9 mei bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 11 april luidt: 'Neushoornvogel'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar L.M.M. van Hove uit. Vlissingen. zinkt zodra hij water raakt. Het is een hartstikke leuke nieuwe uitdaging voor zowel windsurfers, wakeboarders en golfsurfers. De enorme sprongen die je kan maken geven deze tak van surfen een extra spectaculair tintje. Deze zomer gaan de eerste surfkite- lessen bij ons van start. Want dit is iets wat je niet zomaar even moet gaan proberen, ook hier geldt dat je het eerst moet leren van een deskundi ge en ervaren leraar. En dat is nou het hele mooie aan ons werk", lacht Hooftman. „Wij moeten eerst zelf ook alles le ren en proberen om iets te kunnen verkopen of er les in te gaan geven. Dus doen we alleen maar dingen die we zelf leuk vinden en waar we vierkant achter kunnen staan." Meer over Sportshop- Domburg en de golfsurfles sen is te vinden op www.uitsi- te.nl/sportshop. Hebu Sport in Vlissingen is vorige week verhuisd. Afgelopen donder dag openden Henk en Laura Buijs de deuren van hun nieuwe zaak in de Walstraat 50. Het pand in de Sint Jacobspassage werd verruild voor een twee keer zo grote ruimte op een, zoals Henk het zelf noemt, sublie me locatie. Zolang de voorraad strekt krijgt iedere klant die honderd gulden aan Kappa-artikelen besteedt een gratis leren bal. Vijftig gulden besteding aan Adidasspullen is goed voor een gratis bidon. foto: Jaap Wolterbeek Ten tijde van het gesprek dat aan dit artikel voorafging is Laura Buijs nog volop in de weer om de laatste sporen van de verbouwing uit te wissen. Henk Buijs werpt een laatste blik op de winkelvoorraad en pleegt nog even snel een tele foontje met een leverancier. Maar dan is er tijd om te pra ten over de verhuizing. Onder het genot van een kop koffie vertelt Buijs enthousiast over het nieuwe onderkomen. Zoals gezegd werd het pand in de Sint Jacobsstraat eigenlijk te klein. Te klein qua ruimte, maar ook voor Buijs' ambities. „We wilden heel graag groter, niet alleen fysiek maar ook wat de zaak zelf betreft", legt Buijs uit. „We zijn nu sinds 1996 bezig in de sportartikelen en het gaat goed mag ik wel zeggen", lacht Buijs. „Dan moet je kan sen om door te groeien niet onbenut laten. Een groter pand stelt je in staat je collectie uit te breiden, meer verkoopservice te bieden en niet onbelangrijk, je te onderscheiden van ande ren. Als ondernemer moet je vooruit kijken en soms wat risi co durven nemen en tot nu toe is dat ons goed afgegaan. Ik heb altijd gezegd als ik verhuis dan moet het groter en beter zijn en hier lag de mogelijk heid. Als er in de toekomst nog eens een Hebu Sport bijkomt dan zal dat ook alleen op een A-locatie zijn in een ruim pand. Wij hebben hier nu zo'n 250 modellen sportschoenen staan waaronder 77 soorten voetbal schoenen. Dat is toch super." En voetbal is dan ook waar de nadruk op ligt bij Hebu Sport. Niet verwonderlijk als je weet dat Hebu Sport hoofdsponsor is van RCS en GPC en daar naast ook nog een eigen zaal voetbalteam heeft. Let wel de nadruk ligt op voetbal, maar er is natuurlijk veel meer te koop. Zo is er ook een ruime sorte ring tennis- kleding en rackets, fitnesspakken, trainingspakken, sweatshirts en vrijetijdskle- ding. Er is volop keuze uit de lijnen van onder andere Fila, Kappa, Nike en Umbro. Vanaf augustus wordt ook het merk Timberland bij Hebu Sport op genomen. De indeling van de zaak is ruim en overzichtelijk zonder prullen, of tierelantij nen, eigenlijk zoals je in een sportzaak verwacht. Wat je niet Story viert Koninginnedag met royalty Speciaal voor koninginnedag verschijnt er een bijzondere uitga ve van het weekblad Story. Dit nummer gaat in op het wel en wee van het Huis van Oranje, inclusief verlovingen, geboortes en het 35-jarige huwelijk van Koningin Beatrix en haar gemaal Claus von Amsberg. Daarbovenop publiceert het blad ook de postadressen van diverse koningshuizen zodat de lezers weten waar hun brieven naartoe te sturen. Multi Colour 10 jaar geopend Creativiteitscentrum Multi Colour aan de Torenweg 4a in Mid delburg is zaterdag 28 april tien jaar geopend. Aan alle klanten wordt daarom die dag een korting van 10 procent gegeven. Van 10 tot 16 uur geeft Mieke van den Akker een demonstratie kaar ten maken en Piet Oversloot geeft een demonstratie model auto's (schaal 1:87) bouwen en verbouwen. Nagelversterker in pastelkleur Tonny Hooftman en Jan Sanstra: Prachtig toch dat je levenswerk bestaat uit alleen maar leuke dingen doen.foto: Jaap Wolterbeek direct verwacht is de uitnodi gende bar in het midden van de zaak waarboven ook nog een televisie hangt. „Kijk, zegt Buijs, „winkelen moet natuurlijk ook leuk zijn. En daarom hebben wij ervoor gekozen om de loop ruimte zo ruim mogelijk te hou den. En wie het toch te druk vindt in een bepaalde hoek of gewoon even wil uitblazen ter wijl de shoppartner rondkijkt of past, die gaat gewoon even lek ker aan de bar zitten. Ook voor kinderen is dat leuk, lekker effe zitten terwijl pa of ma op het gemak kan rondkijken." Prijskaartje Buijs heeft in zijn assortiment een bewuste keuze gemaakt voor het wat duurdere seg ment. „Ja dat is zo, wij hebben zowel in de kleding als in de schoenen gekozen voor de kwalitatief betere producten en daar hangt dan ook een prijs kaartje aan. Maar als je goed luistert naar de wens van de sporter dan is dat ook wat zij willen. Men betaalt liever wat meer voor iets goeds dan een koopje waar je maar even mee doet. Zo hebben wij bijvoor beeld geen stunts met voetbal schoenen van een paar tientjes. Ik heb alleen maar goede dege lijke eerste kwaliteits voetbal schoenen en die beginnen bij honderdnegentien gulden. Na tuurlijk zijn er van een merk ook goedkopere varianten, maar ik wil alleen maargoede handel. Laat kwaliteit dan belangrijk zijn, dat neemt niet weg dat er in de sport ook heel duidelijk modetrends een rol spelen. „Dat is absoluut waar", weet Buijs. „Ook in sportkleding en schoeisels veranderen kleuren en modellen ieder seizoen. Heel illustrerend daarvoor is dat je tegenwoordig een spiegel bij de voetbalschoenen moet heb ben. Vroeger paste iemand een voetbalschoen en keek of ie lek ker zat, nu wordt er even naar de spiegel gelopen om te kijken hoe die schoen staat. Datzelfde verschijnsel van mode geldt zelfs bij merken. Op dit moment zijn Adidas, Nike en Puma de koplopers, daar kiest het gros voor." Nail Repair in kleur. Een nieuwtje in nagellakland is een nagelversterker in kleur. Aangezien twee van de drie vrouwen kampen met nagelproble men is dat makkelijk, want ineens worden nagelverzorging en mode bijeengebracht in één product. Alle warenhuizen en dro gisterij-parfumeriezaken brengen deze nouveauté, Trind Nail Repair Colour, nu de pastelrage in alle hevigheid is losgebar sten. Dit gebeurt onder de naam It's now or never: vier verschil lende nagelversterkers in de zachte, nostalgische pastelkleuren roze, lila, beige en oranje. Omdat de vrouw de laatste jaren steeds individueler is gaan bepalen wat ze draagt, was er al lang geen sprake meer van één uniform modebeeld. Er zijn meerdere 'looks' naast elkaar. Maar - alsof het afgesproken was - dit voorjaar trekken alle modehuizen wél een lijn: het is alles pastel wat de klok slaat. Kunst-Ahoy in Rotterdam Gedurende drie dagen exposeren ruim 900 kunstenaars geza menlijk in de Rotterdamse Ahoy-hallen. Van 27 tot en met 29 april is de grootste kunstbeurs van Nederland te gast in de cul turele hoofdstad van Europa 2001. In tegenstelling tot andere grote kunstbeurzen zijn op Kunst Ahoy niet alleen grote galerie houders aanwezig maar hoofdzakelijk de kunstenaars zelf. Doordat deze hun werk zelf presenteren liggen de verkoopprij zen beduidend lager dan op die andere beurzen: de provisie voor de tussenhandelaren valt weg. Op Kunst-Ahoy is de kun stenaar het uitgangspunt. De openingstijden zijn op vrijdag van 19 tot 22.30 uur, op zaterdag van 10 tot 22.30 uur en op zondag van 10 tot 18 uur. Meer informatie op 0165-393001 of op www.kunstevent.nl Reisboekenweken Tijdens de actieperiode valt er een reiskoffer vol met boeken te winnen. Van 7 tot 27 mei is zijn de Nederlandse reisboekenweken. Uit onderzoek blijkt dat het lezen van boeken zich verplaatst van doordeweekse perioden naar perioden van vrije tijd. Om het le zen tijdens de vakantie te stimuleren zijn de weken van het reis boek ingesteld. Deze weken richten zich zowel op leesboeken als op informatieve titels. Romans en verhalenbundels die gesi tueerd zijn op een bepaalde reisbestemming worden uitgelicht, evenals de non-fictie uitgaven die een aspect van een andere cultuur behandelen. Hierbij valt te denken aan architectuur, ko ken, wijn, geschiedenis, natuur en religie. Tijdens de actieperio de worden in de deelnemende boekenwinkels boeken verloot onder kopers van reisgidsen. Motorfietsverkopen dalen met 23 procent De verkoop van motorfietsen is in de eerste drie maanden van dit jaar gedaald met 23 procent ten opzichte van dezelfde perio de vorig jaar. In totaal zijn 4641 motoren op kenteken gezet. In het eerste kwartaal van 2000 waren dat er 6050. De verklaring van de teruglopende motorverkopen moet vooral worden ge zocht in het afnemende consumentenvertrouwen, aldus Ine Cup, secretaris van de afdeling Gemotoriseerde Tweewielers van de RAI Vereniging. Onder wooncomplex de Harlekijn aan de Bonedijkestraat in Vlissingen, is vorige week de PLUS supermarkt feestelijk geopend. PLUS ondernemer Vlissingen, zoals eigenaar Leon Perizonius in de openingsfolder heet, heeft samen met de medewerkers met man en macht gewerkt om de ruim achthonderd vier kante meter supermarkt in te richten. Het assortiment van een PLUS supermarkt, waarvan er zo'n driehonderd vestigingen ver spreid over het land zijn, va rieert van verse zuivel tot tele foonkaarten. De nadruk ligt op het versgedeelte. „Dat is let terlijk één van de pluspunten, zoals het ook in de folder staat", vertelt Perizonius. „Ar tikelen met de datum van van daag vinden de klanten niet in de zaak. Vlees, brood, kaas en groenten en fruit, alles is even vers. Voor ons zijn de woor den supermarkt en versmarkt hetzelfde. Maar daarnaast bie den we bij de service-balie ook postzegels en mobiele te lefoonkaarten aan en hebben we een stomerij-depot en fo toservice. Voor de kinderen is er een aparte speelhoek en ui teraard is er een mogelijkheid om fotokopieën te maken. Een complete supermarkt waarvan wij denken dat het een aan winst voor de buurtbewoners is. En natuurlijk ook voor an dere Vlissingers." Hoewel de bewoners van de Harlekijn het winkelgemak binnen handbereik hebben is het assortiment niet speciaal aangepast aan de 'bovenbu ren'. „Het is een landelijke ke ten dus de artikelen liggen voor een groot deel vast", zegt Perizonius. „Wel ver wachten we dat onze bezorg dienst het druk krijgt. Veel ou deren willen wel graag zelf winkelen omdat ze hun socia le praatje anders missen. Maar het sjouwen met die vol le tassen is dan een probleem. Dat is één van de mogelijkhe den bij het bezorgen. Zelf ko pen, maar wel laten bezorgen. Bestellen en laten bezorgen per e-mail is een andere mo gelijkheid. Er is veel mogelijk en wij zijn er voor de klant." Zo staat het ook in de folder en het hele Vlissingse team zal daar geen uitzondering op vormen. „Kunnen wij iets gewegplein zoals het ook ge- voor u doen Wij helpen u noemd wordt, is zes dagen graag." De PLUS supermarkt per week geopend van 8 tot aan de Bonedijkestraat, of Ho- 20 uur. „Kunnen wij iets voor u doen? Wij helpen u graag." foto: Jaap Wolterbeek. Gegarandeerd een baan in Australië Australië is al jaren één van de populairste bestemmingen voor Nederlandse backpac kers. Steeds meer jongeren kiezen ervoor om een tijd lang Down Under te reizen en te werken. De ervaring leert dat de baantjes niet voor het opra pen liggen. Uitwisselingsorga nisatie Travel Active heeft daarom een samenwerkings verband gesloten met de Aus tralische organisatie Worldwi de Workers. Hierdoor hebben backpakkers van Travel Active gegarandeerd een baan in vier grote steden in Australië; Syd- ny, Melbourne, Brisbane en Cairns. Dit is een bijzonder concept, aangezien dit nog niet eerder in Nederland is aange boden. Naast het Australische programma heeft Travel Active ook werk-, studie-, en au-pair programma's in Amerika, Ca nada, Europa, Azië, Afrika en Zuid-Amerika. Travel-Active is voor informatie bereikbaar via telefoonnummer 0478-551900

de Faam | 2001 | | pagina 9