GEMEENTE MIDDELBURG WOZ beschikkingen 2001-2004 en gemeentelijke aanslag 2001 Per 1 mei fietsers van rechts voorrang op gelijkwaardige kruising Het Bouwstoffenbesluit Verkeersongemak in het Stationsgebied Restauratie van de Seismolen voltooid Woensdag 25 april 2001 FAAM/VLISSINGER 3 4 Week 17 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info@middelburg.nl MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Mkz-virus Het mond- en klauwzeervirus is dit jaar gelukkig nog niet in Zeeland aangetroffen. Toch verkeren ook Zeeuwse en Walcherse boeren plattelandsbewoners, gelieerde be drijven alsmede de toeristenindus trie in een onzekere en gespannen situatie. Het Middelburgse gemeentebestuur wil uiting geven van haar medele ven en heeft de direct betrokkenen onlangs een persoonlijke brief toe gezonden. Mocht het zo zijn dat onverhoeds en kele agrariërs geen brief hebben ont vangen dan spijt ons dat. Als de ge meente u op enigerlei wijze behulp zaam kan zijn dan kunt u contact op nemen met de heer mr. W. J. Van Kooten, telefoon 0118 - 675 484. Wijzigingen ophaaldata huis vuil april 2001 In verband met Koninginnedag zijn er enkele wijzigingen wat be treft het ophalen van huisvuil. Koninginnedag (maandag 30 april) wordt geen afval opgehaald. De rest containers/ huisvuilzakken moeten op dinsdag 1 mei voor 07.00 uur worden aangeboden. Ook de con- tainers/huisvuilzakken die normaal op dinsdag worden aangeboden moeten voor 07.00 uur gereed staan. De milieustraten zijn deze dag ge sloten. U vindt de gewijzigde op haaldagen van afval ook op de af- valkalender 2001 die huis-aan-huis is verspreid. Heeft u de kalender nog niet ontvangen? Neem dan contact op met de afdeling Commu nicatie, telefoon 0118 - 675 450. Fietsvoor- zieningen langs Walcherse kust De situatie rond het parkeren van fietsen langs de Walcherse kust is in de zomer van 2000 uitgebreid onder de loep genomen. Waterschap Zeeuwse Eilanden gaf onderzoeks bureau SOAB opdracht de situatie in kaart te brengen. Medewerkers van het onderzoeksbureau vroegen zo'n achthonderd mensen naar hun me ning over onder andere kwaliteit en kwantiteit van parkeervoorzieningen voor Fietsen. Ook telden zij de aan tallen fietsen bij ruim veertig strand opgangen. Uit het onderzoek bleek dat er op enkele plaatsen te weinig of geen goede voorzieningen zijn. Nog voor het komend seizoen gaai Zeeuwse Eilanden de voorzieningen op die plekken op peil te brengen. De voorzieningen bij de Strandweg nabij Dishoek en bij Oranjezon wor den vervangen en uitgebreid. Andere aanbevelingen werkt het waterschap dit jaar uit in een uitvoeringsplan. Vergadering Zeeuws Archief Het Zeeuws Archief houdt op vrijdag 27 april weer een openbare vergade ring van het Algemeen Bestuur. Aan vang 10.30 uur in hel archief aan het Hofplein 16 in Middelbrug. Voor meer info kunt u bellen met de heer Draaisma, telefoon 0118 - 6768 807. Tafeltje Dekje "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een wamie maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag lussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 30 april tot en met zondag 6 mei 2001 Maandag Varkensschnitzel 'cordon bleu', bloemkool, gestampte aardappelen. Dinsdag Dunne plakken rundvlees, spinazie, aardappelen. Woensdag Zuurkool met rookworst. Donderdag Gegrilde kippenpoot, gemengde groenten, aardappelpuree. Vrijdag Visfilet, erwten, wortelen, aardappelen. Zaterdag Bami met kipsateh. Zondag Wat de pot schaft. Alle bestuurders op gelijkwaardige wegen krijgen vanaf 1 mei aan staande voorrang van rechts. Onder bestuurders vallen, naast automo bilisten ook bromfietsers, fietsers, bestuurders van paard en wagen, ruiters. Deze verkeersmaatregel geldt in heel Nederland, zowel binnen als buiten de bebouwde kom. Vandaag en in de komende weken schen ken we aandacht aan de nieuwe situatie zoals die ook in Middelburg gaat gelden. Wat is een gelijkwaardige kruising? Dat zijn alle kruisingen van wegen waar de voorrang niet door middel van verkeersborden of haaientanden is geregeld. De nieuwe voorrangs maatregel vloeit voort uit het conve nant DUURZAAM VEILIG, en is als zodanig, net als "Bromfiets op de Rijbaan" een onderdeel hiervan. Behalve op gelijkwaardige kruisin gen geldt de nieuwe verkeersregel ook op gelijkwaardige T-kruisingen. Historie In heel Europa geldt de algemene verkeersregel: verkeer van rechts gaat voor, behalve in Groot-Briltan- nië waar dat geldt voor alle verkeer van links. Zo staat het tenminste in hel Europees Verdrag van Wenen inzake wegverkeer uit 1968. Dit verdrag is door Nederland echter nooit geratificeerd. Nederland hield zich liever aan een door de bezetter in de 2e Wereldoorlog uitgevaardig de regel dat langzaam verkeer voor rang moet verlenen aan snelverkeer. De Duitsers voelden zich in Neder land met hun gemotoriseerde leger voertuigen gehinderd door de grote aantallen fietsers. Na de 2e Wereld oorlog werd deze maatregel niet te ruggedraaid, omdat men er van overtuigd was geraakt dat deze maatregel een positieve uitwerking had op de verkeersveiligheid van de fietsers. Toen in 1968 de meeste Europese landen hel Verdrag van Wenen inza ke Wegverkeer ondertekenden, be sloot Nederland dit omwille van de veiligheid van de fietsers dus uit te stellen. Nederland is immers fiets land bij uitstek. Alvorens tot onder tekening over te gaan wilde Neder land eerst onderzoeken welke maat regelen genomen moesten worden om de bepaling uit de Nederlandse regelgeving te schrappen. In de jaren '80 is door de SWOV (Stichting.Wetenschappelijk Onder zoek Verkeersveiligheid) en diverse andere wetenschappelijke instituten onderzoek gedaan naar maatregelen die nodig waren om tot een veilige uitvoering over te gaan. In 1966 en 1990 is het RVV (Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens) ge wijzigd. Op die tijdstippen was het mogelijk de regelgeving en daar mee ook de voorrangsregelingen aan te passen. Echter omwille van de veiligheid van de fietsers besloot men dit na te laten. In 1995 diende het 2e kamerlid Ro- senmuller een motie in om de uit zondering voor het langzaam ver keer zo spoedig mogelijk te schrap pen uit het RVV. De meerderheid van de 2e Kamer steunde deze mo tie. De minister zegde toe uitvoe ring te willen geven aan deze motie zodra het Nederlandse wegennet voldoet aan een aantal eisen uit Duurzaam Veilig. Ter herinnering Omdat jaarlijks duizenden mensen slachtoffer zijn in het verkeer heeft de overheid zich in het derde Meer jarenplan Verkeersveiligheid tot taak gesteld het aantal verkeers slachtoffers te laten afnemen. De landelijke overheid heeft de vol gende doelstelling geformuleerd: - 25% minder verkeersslachtoffers in het jaar 2000 (ten opzichte van het gem. over de periode 1984- 1986). - 40% minder gewonden en 50% minder verkeersdoden in 2010 ten opzichte van 1986. Zoals bekend is, worden in het project Stationsgebied kosten noch moeite bespaard om het gebied om te toveren tot een bruisend stadsdeel. Maar wie mooi wil zijn, moet pijn lijden. Voor Middelburg betekent dat ver keersongemak in en rond het Stationsgebied. Het voormalige parkeerterrein naast het station is nu de bouwplaats voor het busstation en de fietstunnel De tijdplanningen voor de werk zaamheden in het Stationsgebied zijn lastig precies vast te stellen. Dat komt omdat de verschillende onderdelen van het project nauw met elkaar samenhangen en dus elkaar qua tijd ook kunnen beïn vloeden. Nu al wordt gewerkt aan de nieu we busterminal en binnen niet al te lange tijd wordt gestart met het verleggen van de Kanaalweg. Wat kunt u verwachten? Start verleggen Kanaalweg De komende maanden zullen auto- (foto: afdeling communicatie). mobilisten op de Kanaalweg last hebben van het werk dat in het Stationsgebied plaatsvindt. Over de gehele weg vervalt een rijbaan. In verband met verkeersveiligheid geldt straks op de weg een maxi mumsnelheid van 30 km/uur. Het deel van de Kanaalweg rond om het Shell-tankstation wordt als eerste vernieuwd. Dat betekent dat daar slechts één rijstrook open is. Het verkeer wordt met tijdelijke stoplichten om de beurt doorgela ten. Dit werk vindt plaats om het nieu- ,we deel van de Kanaalweg aan te sluiten op de Kleverskerkse- weg. Vanwege deze werk zaamheden worden automobi listen verzocht liever via de Schroeweg Middelburg binnen te komen. Op de toegangswe gen naar het gebied worden omleidingborden geplaatst. En verder Ook wordt de strook van de Stationsbrug tot aan de loods van Janvier onder handen ge nomen. Dit werk start alleen als de hiervoor beschreven klus is uitgevoerd. Daarover binnenkort meer nieuws. Het gaat ons met na me om de kademuren en het busstation. In juni wordt Jan vier gesloten en afgebroken. Wat komt terug? De Kanaalweg wordt verlegd om ruimte te maken voor de aanleg van de nieuwe parkeer kelder en kantoren van het wa terschap Zeeuwse Eilanden en de gemeente Middelburg. Die worden eind 2003 opgeleverd. Al veel eerder, namelijk in de komende drie maanden, wordt de eerste kademuur in het ka naal getrild. Voor. het einde van het jaar zal een flink deel van de metamorfose in het Stationsgebied vaste vorm aannemen. De busterminal zal klaar zijn, de fietstunnel en de kademuur ook. Gedurende alle werkzaamheden proberen we het ongemak te beperken tot een mi nimum. Heeft u desondanks op- en aan merkingen of vragen als straks de werken van start zijn gegaan, dan kunt u contact opnemen met Mar tijn Oosterling van de afdeling Communicatie, tel. 675 458. U heeft er waarschijnlijk niet dagelijks mee te maken, maar het Bouw stoffenbesluit is wel belangrijk om eens nader toe te lichten. Wanneer u gaat bouwen gelden er namelijk een aantal regels om de bodem en het oppervlaktewater te beschermen, die zijn vastgelegd per 1 juli 1999. Het Bouwstoffenbesluit stelt eisen aan het toepassen van alle steenachti ge materialen in grond-, weg- of wa terbouwkundige werken (bijvoor beeld weg, brug, oeverbescherming, ophogingen, schuurtje, geluidwal). Het Besluit is van toepassing op al lerlei bouwstoffen (zowel nieuw als hergebruikt). Daarbij moet u bijvoor beeld denken aan dakpannen, stoep tegels, zand en grond. De wet is al leen van toepassing als deze bouw stoffen buiten worden toegepast zo als bij wegen, viaducten, huizen etc. Verantwoordelijkheden en keurmerken Als eigenaar' van het werk en dus de bouwstof, bent u verantwoordelijk voor het naleven van deze eisen. U bent dus verantwoordelijk voor de milieuhygiënische kwaliteit van de bouwstoffen en de daarbij behorende toepassingsvoorwaarden. Aan een keurmerk kunt u zien of de bouwstof aan het Bouwstoffenbe sluit voldoet. Per 1 juli as. moeten leveranciers hun producten van een dergelijk keurmerk voorzien. De bouwstoffen worden dan geleverd met een zogenaamde "erkende kwa liteitsverklaring Bouwstoffenbe sluit". Indien de leverancier deze er kende kwaliteitsverklaring niet kan leveren of u wilt uw eigen bouwstof fen of grond gebruiken, dan dient u zelf aan te lonen dat het materiaal voldoet aan de eisen uil het Bouw stoffenbesluit. Daarvoor dient u een erkende onderzoeksinstantie in te schakelen. Controle Het bevoegd gezag is verantwoorde lijk voor de handhaving van het Bouwstoffenbesluit. Bij toepassing van bouwstoffen in of op de bodem is de betreffende gemeente bevoegd gezag, bij toepassing in of op het oppervlaktewater, het Waterschap of Rijkswaterstaat. Zij controleren op hel correct gebruik en de milieuhy giënische kwaliteit van bouwstoffen. Meldingen Volgens het Bouwstoffenbesluit dient u het (her)gebruik van bouw stoffen te melden bij het bevoegd gezag. Afhankelijk van welke bouw stof het betreft, dient u dit 2 werkda gen of 1 maand voor de toepassing te doen. De melding kan gelijktijdig worden ingediend met andere mel dingen of met een vergunningaan vraag. Daarbij moet u denken aan bijvoorbeeld: Een aanvraag voor een bouwver gunning; Een aanvraag van een vergunning op grond van de Wet milieube heer; Een melding op grond van de Wet milieubeheer; Een aanvraag van een aanlegver- gunning op grond van de Wet op de ruimtelijke ordening. Voor de melding Bouwstoffenbesluit moet u gebruik maken van een mel dingsformulier dat te verkrijgen is bij de gemeente, het waterschap en Rijkswaterstaat. Indien u vragen heeft over hel Bouwstoffenbesluit of over bouw stoffen die u wilt gaan toepassen, kunt u contact opnemen met de af deling Bouwen en Wonen, telefoon 0118-675281 of met de afdeling Mi lieuzaken (voor alle andere vragen), telefoon 0118-675292. Omdat uit een tussentijdse evaluatie van de ongevallencijfers gebleken is dat het aantal slachtoffers onvol doende afneemt, is besloten een ex tra inspanning te realiseren. Deze extra inspanning is vertaald in het Convenant Duurzaam Veilig dat in 1997 is ondertekend. Nu Duurzaam Veilig vorm begint te krijgen met o.a. maatregelen als bromfietsers op de rijbaan en uit breiding van het aantal 30 km/uur- gebieden is, volgens de minister, nu de tijd gekomen om bestuurders van rechts voorrang te verlenen. Middelburg Wat gaat er per 1 MEI a.s. verande ren in Middelburg? Zoals uit het bovenstaande blijkt krijgen bestuur ders op gelijkwaardige wegen van rechts komend voorrang. Het gaat dus om kruisingen van wegen waarop de voorrang niet door mid del van borden of uitritconstructies is geregeld. Op een drietal nu nog gelijkwaardige kruispunten, op een belangrijke verkeersader, wordt de voorrang d.m.v. borden geregeld. Deze kruispunten zijn: kruispunt Kanaalweg-Stationsbrug; kruispunt Blauwedijk-Slationslraat; kruispunt Houtkaai-Koningbrug. Het gemeentebestuur is voorne mens de nieuwe voorrangsregel op deze kruispunten in te voeren. We vinden gelijkwaardige kruisin gen binnen de bebouwde kom en buiten de bebouwde kom. Verder zijn in een 30 km/uur-gebied alle wegen gelijkwaardig. Dit jaar wordt het aantal 30 km/uur-gebie den, ook in het kader van DUUR ZAAM VEILIG, in Middelburg uit gebreid. Mocht u nog vragen hebben, dan kunt u zich wenden tot de heer W.Reijnierse, tel. 675215, van de dienst Stadsontwikkeling, afdeling Nieuwe werken en Verkeer. De Seismolen kan weer wind vangen nu de restauratie is voltooid (foto: f. viergever). De in 1728 gebouwde Seismolen is vorige week vrijdag voor het eerst na de restauratie officieel in werking gezet. De heer drs. A.L.L.M. Assel- bergs, directeur van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg, lichtte de vang. Met andere woorden: hij loste de remblokken rond het boven- wiel, zodat de wieken de wind konden vangen en zo gingen bewegen. De stenen stellingmolen is in 1728 gebouwd op de plaats van een hou ten windkorenmolen die in 1727 verkocht en afgebroken is. De ge meente Middelburg heeft de molen op 18 oktober 1954 aangekocht, daarvoor is hij in particuliere han den geweest. De molen was leeg, het maalwerk was geheel verdwe nen, alleen het wiekenkruis en het bovenwiel met as en de stelling wa ren bewaard gebleven. Restrauratie In 1992 is door de Rijksdienst van de Monumentenzorg het bestek ge schreven voor de restauratie van dè molen. Hel eerste dat moest gebeu ren is de molenromp rechtzetten, deze werkzaamheden zijn uitge voerd door de fa. Bresser van 't Wout in 1998. In 1999/2000 is door Bouwgroep Peters en Conserduc/Renofors de bouwkundige restauratie uitge voerd. wat inhoudt dat de vloeren, balken, ramen en deuren weer con structief goed gemaakt zijn en de stelling geheel vernieuwd. In 2000 is door molenmaker En dendijk een begin gemaakt met het restaureren van de kap en het ma ken van het inwendige maalwerk. Tevoren is onderzoek gedaan naar bouwsporen in de muren, balken en vloeren, waaruit afgeleid kan wor den waar diverse onderdelen van het maalwerk gezeten heeft en dat heeft geleid tot de huidige indeling. De molen heeft weer 3 koppels ste nen gekregen waar mee gemalen kan worden. De molen is een bedrijfsgebouw met een knap stuk techniek wat al vele eeuwen geleden uitgevonden is. Als men ziel hoe de overbrenging van de wieken naar de maalstenen is om te kunnen draaien en hoe een en ander gemaakt is, kan men niets anders dan bewondering hebben voor het vakmanschap van molen maker. 1. Verzending WOZ-beschikkingen Onlangs maakten wij bekend dat we half april 2001 de nieuwe WOZ- beGeenschikkingen zouden versturen. Tot onze spijt nam het oplossen van de technische problemen meer tijd in beslag dan aanvankelijk was gepland. De nieuwe taxaties zullen wij nu ui terlijk met dagtekening 30 april 2001 verzenden. In tegenstelling tot wat in de toelichting staat vermeld, zullen de taxatieverslagen apart van de WOZ- beschikking worden toegezonden. Informatie Voor inlichtingen over de WOZ-beschikkingen kunt u bellen met Shenaas Idoe, 0118-675598 of René Hoebeke, 0118-675597. 2. Verzending gemeentelijke aanslag 2001 Middelburg Ook met dagtekening 30 april 2001, verzendt de sectie belastingen apart de gemeentelijke combi-aanslag 2001. De combi-aanslag kan bestaan uit de volgende heffingen: afvalstoffenheffing, reinigingsrecht, rioolrechten, on- roerende-zaakbelastingen, woonforensenbelasting en hondenbelasting. Hieronder zetten we uiteen wat voor belastingen dat zijn en hoe de tarieven zijn. AFVALSTOFFENHEFFING De tarieven zijn afhankelijk van de inhoud en het aantal van de containers. De bewoners van de binnenstad, flatbewoners en gebruikers van een 140 liter container zijn ingedeeld in het basistarief. Tarieven: Basistarief 402,— (exclusief zalmsnip) container van 240 liter 476,— (exclusief zalmsnip) extra container 110,— ZALMSNIP Sinds enige jaren wordt door de gemeente, namens de regering 100, korting gegeven, de zogenaamde Zalmsnip. De korting is bedoeld om de gemeentelijke belastingdruk te verminderen. De Zalmsnip is gekoppeld aan de aanslag afvalstoffenheffing. De korting wordt apart vermeld op het aanslagbiljet. RIOOLRECHT Rioolrechten worden geheven van de eigenaren en gebruikers/huurders van een eigendom dat direct of indirect is aangesloten op de gemeentelijke rio lering. Indien een gedeelte van een eigendom als afzonderlijk geheel wordt gebruikt, wordt van elk afzonderlijk gedeelte rioolrechten geheven. Tarieven: Rioolrecht voor de eigenaar bedraagt per aansluiting: 159, Rioolrecht voor gebruiker/huurder bij een waterafvoer van: Ot/m 250 m3: 126,- - 250 t/m 300 m3: 252,- - 300 t/m 500 m3: 378,- - 500 l/m 1000 m3 f 756,- - 1000 t/m 2000 m3: 1524,— - 2000 t/m 4000 m3 3084- - meer dan 4000 m36168,- HONDENBELASTING Belastingplichtig is degene die houder is van een of meer honden. Ont heffing is mogelijk bij verhuizing naar een andere gemeente of als de hond overlijdt. Tarieven 114,- voor de eerste hond 228,-- voor elke volgende hond 456,— per kennel ONROERENDE-ZAAKBELASTINGEN In het kader van de wet Waardering Onroerende Zaken (WOZ) zijn alle ob jecten opnieuw getaxeerd. Eerder heeft u een WOZ-beschikking ontvan gen. Als u het niet eens bent met de vastgestelde waarde, kunt u alleen be zwaar maken tegen de WOZ-beschikking, niet tegen de aanslag. Aangezien de taxatiewaarden ten opzichte van de vorige herwaardering flink zijn gestegen, heeft de gemeenteraad besloten de tarieven te verlagen. Er zijn twee onroerende-zaakbelastingen, te weten: - De eigenarenbelasting. Belastingplichtig is degene die op 1 januari 2001 eigenaar is van een onroerende zaak. - De gebruikersbelasting. Belastingplichtig is degene die op 1 januari 2001 een onroerende zaak gebruikt of huurt. Tarieven voor woning: eigenarentarief6,85 per 5.000,— v.d. WOZ-waarde gebruikerstarief: 5,48 per 5.000,- v.d. WOZ-waarde Tarieven voor niet-woning: eigenarentarief10,40 per 5.000,- v.d. WOZ-waarde gebruikerstarief: 8,32 per 5.000,-- v.d. WOZ-waarde FORENSENBELASTING Belastingplichtig is degene die. zonder in de gemeente hoofdverblijf te hebben, een gedeelte van het jaar een gemeubileerde woning beschikbaar houdt voor zichzelf. Het tarief bedraagt 2,63 promille van de WOZ-waarde (met een minimum van 333,- per woning). BETALINGSMOGELIJKHEDEN De aanslag wordt voldaan door gebruik te maken van de bijgevoegde ac ceptgirokaarten). Automatische Incasso Indien u gebruik hebt gemaakt van de mogelijkheid lot automatische incas so zijn bij dit aanslagbiljet geen acceptgiro's gevoegd. De incasso vindt plaats in 8 maandelijkse termijnen. Wanneer u deze aanslag in meerdere termijnen wilt betalen, kunt u de ge meente machtigen door middel van het invullen een groene machtigings kaart of door het ondertekenen van het reactieformulier (bij het aanslagbil jet bijgevoegd). Groene machtigingskaarten zijn verkrijgbaar bij de sectie belastingen. Voor informatie over betalingen en automatische incasso kunt u bellen naar de nummers 0118 - 675 473 675 478. KWIJTSCHELDING Er kan gehele of gedeeltelijke kwijtschelding worden verleend als u niet in slaat bent de belastingaanslag volledig te betalen. De gemeente is wettelijk verplicht de rijksregeling toe te passen. Voor kwijtschelding komen alleen de heffingen onroerende-zaakbelasting gebruik, rioolrecht gebruik en afval stoffenheffing in aanmerking. Kwijtscheldingsaanvragen worden onder andere getoetst op vermogen en belalingscapaeiteil. Onder vermogen wordt onder meer verstaan een spaar rekening, een eigen woning, auto, e.d. Bij de betalingscapaciteit wordt ge keken naar het inkomen. Een aanvraag kunt u doen door het invullen van een kwijtscheldingsformulier. Deze zijn verkrijgbaar bij de sectie belastin gen, Lange Noordstraat 16 te Middelburg. Indien u naar aanleiding van de aanslagen van het waterschap Zeeuwse Eilanden reeds kwijtschelding heeft aangevraagd is hel opnieuw invullen van een formulier niet nodig. INFORMATIE Voor informatie over de gemeentelijke belastingaanslag kunt u terecht bij: Sectie belastingen. Lange Noordstraat 16, telefoon: 675 475 675 479 675 477. Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag van 9.00 lot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur.

de Faam | 2001 | | pagina 3