rws rws 1 I 8 Richtlijnen NVM voor verkoop bij inschrijving Honderd jaar Woningwet r - - 26 FAAM/VLISSINGER Woensdag 25 april 2001 regionale woningbouwvereniging samen werking bezoekadres: stationspark 30. 4462 dz goes openingstijden: maandag t/m donderdag: 9.00 tot 17.30 uur vrijdag: 9 tot 12 uur postadres: postbus 158, 4460 ad goes telefoon: (0113-) 231674 fax: (0113-) 233811 internet: http://www.rwsgoes.nl e-mail: rws@rwsgoes.nl woonkeuzebon via internet: http.//zee- land.woonkeuze.nl PARTNER INWONEN IN GOES. KAPELLE EN NOORD-BEVELAND Goes-Zuid 5522 Adres: Type woning: Slaapkamers: Huurprijs: Servicekosten: Installaties: Bramestraat 113 Eengezinswoning 3 762,05 3,15 CV Beschikbaar rond:1-7-01 Bijzonderheden: tussenwoning Bestemd voor: Aantal personen: 1/4 Totaal inkomen: tot 5500 Punten vanaf: 25 Leeftijd: vanaf 23 jaar Op deze pagina en op internet, vindt u de vrijkomende huurwoningen van de RWS. Bij iedere woning zijn de voorwaarden vermeld om mee te kunnen dingen. Voldoet u aan alte voorwaarden bij de woning(en) van uw keuze (maximaal 3) dan kunt u uw interesse kenbaar maken door het invullen van onderstaande woonkeuzebon en te zorgen dat deze vóór de sluitingsdatum (zie bon) binnen is. Ook kunt u tot die datum reageren via internet/e-mail. Onvolledige, te late en/of dubbele reacties wor den niet in behandeling genomen. Elke woning wordt aangeboden aan de ingeschreven woningzoekende die hierop heeft gereageerd en de meeste punten heeft. Deze krijgt van ons vanaf ongeveer 4 werkdagen na de sluitingsdatum per brief een aanbieding en moet daarna binnen 5 werkdagen beslissen of hij/zij de woning accepteert. Bij niet-acceptatie krijgt de kandidaat met het daaropvolgende aantal punten een aanbieding, etc. Bij acceptatie wordt, bij een kale huurprijs boven fl. 700.-, een huurcontract aangegaan voor minimaal 10 maanden. Het contract wordt op naam van de hoofdinschrijver en eventueel diens partner opgesteld. Tot aan het moment van afhalen van de sleutels behouden wij ons het recht voor om de aanbieding te annuleren indien blijkt dat de door u geleverde gegevens onjuist zijn. Op het kantoor van de RWS is op te vragen aan welke criteria de kandidaten voldeden die een woning hebben toegewezen gekregen uit de vorige advertentie. Goes-Centrum 2997 M Smallegangesbuurt 80 Eengezinswoning 2 883.52 (per 1/7 897,66) 22.64 (o.a. carport) CV+ww-voorz 15-6-01 tussenwoning+carport Goese Polder 1221 Schumanstede 1419 Eengezinswoning 3 804,89 3,83 CV Adres: I Type woning: Slaapkamers: I Huurprijs: Servicekosten: Installaties: Beschikbaar rond: 1-8-01 l Bijzonderheden: tussenwoning I Bestemd voor: I Aantal personen: 1/4 Totaal inkomen: tot 5500 Punten vanaf: 12 Leeftijd: vanaf 23 jaar Goese Polder I 1287 Goese Polder I 4169 Bechstede 2143 Eengezinswoning 3 804,25 3,83 CV 1-7-01 Goese Poldei Adres: Type woning: Slaapkamers: Huurprijs: Servicekosten: Installaties: Beschikbaar rond: Bijzonderheden: Bestemd voor: Aantal personen: 1/4 Totaal inkomen: tot 5500 Punten vanaf: 12 Leeftijd: vanaf 23 jaar xv- Adres: Type woning: Slaapkamers: Huurprijs: Servicekosten: Installaties: Van Hallstraat 43 Eengezinswoning 4 904.70 3,83 CV Totaal Inkomen Het totale inkomen (bruto per maand) dat u, en eventueel alle naar het nieuwe adres verhuizende personen zoals uw partner en/of inwonende gezinsleden van 27 jaar of ouder, bij elkaar opgeteld, moeten (vanaf) of mogen (tot) 850,90 (per 1/7 874,73) 3,83 CV hebben. Deze grenzen zijn o.a. afhankelijk van de huur prijs en eventueel recht op huursubsidie. 4237 Adres: Cort van der Lindenstr 101 I Type woning: Eengezinswoning 1 Slaapkamers: 4 I Huurprijs: Servicekosten: f Installaties: I Beschikbaar rond:29-4-01 Bijzonderheden: tussenwoning 1 Bestemd voor: t Aantal personen: 1/5 I Totaal inkomen: vanaf 3500 Punten vanaf: 5 1 Leeftijd: vanaf 23 jaar Colijnsplaat Ï6Ö West Havenstraat 28 Eengezinswoning 3 682,52 (per 1/7 704,02) 3,83 CV+ww-voorz l Beschikbaar rond:7-5-01 i: Bijzonderheden: tussenwoning l Bestemd voor: i Aantal personen: 1/4 Totaal inkomen: tot 5000 Punten vanaf: 5 l Leeftijd: vanaf 23 jaar Colijnsplaat Beschikbaar rond: 1-8-01 Bijzonderheden: tussenwoning Bestemd voor: Aantal personen: 1/5 Totaal inkomen: vanaf 3500 Punten vanaf: 10 Leeftijd: vanaf 23 jaar Punten Het minimaal aantal punten dat u verzameld moet hebben om kans te maken. De geïnteresseerde woningzoekende met de meeste punten krijgt de woning toegewezen. Punten verzamelt u, na inschrijving, op basis van uw leeftijd, de wachttijd en eventueel voor woon-werkverkeer naar ons werkgebied. Bij medische en/of so ciale urgentie (bijvoorbeeld echt scheiding) komt u in de regel njet in aanmerking voor extra punten. Huursubsidie in relatie tot leeftijd Recht op huursubsidie hangt onder meer af van uw inkomen en de huurprijs. 1 Woningzoekenden vanaf 23 jaar met een minimum-inkomen kunnen in I ieder geval geen huursubsidie f krijgen als ze een woning 5 huren boven de fl. 833,-. Voor jongeren tot 23 jaar ligt deze grens op fl. 634,-. Goes-Centrum 3006 i; Adres: Type woning: Slaapkamers: l Huurprijs: I Servicekosten: i Installaties: M Smallegangesbuurt 72 Eengezinswoning 3 938,92 3,83 CV+ww-voorz Beschikbaar rond:1 -9-01 Bijzonderheden: tussenwoning Bestemd voor: Aantal personen: 1/4 Totaal inkomen: vanaf 4000 Punten vanaf: 10 Leeftijd: vanaf 23 jaar Kapeiie 4415 Adres: Type woning: Slaapkamers: Huurprijs: Servicekosten: Installaties: Bruelisstraat 126 Eengezinswoning 3 845,47 3,83 CV I Inschrijfnummer WOONKEUZEBON 5090 (zie bevestigingsbrief van uw inschrijving) naam: 1 (hoofdinschrijver) adres: (waar u uw post wilt ontvangen) i telefoon: (overdag) 2e naam: I 1 1e adres:, i 2e adres: I I geboortedatum: pc/plaats: 2e telefoon:.. geboortedatum: (eventuele partner) totaal aantal meeverhuizenden: 3e adres:. totaal bruto inkomen: adv. nr.: adv.nr.: adv. nr.: Adres: Type woning: Slaapkamers: Huurprijs: Servicekosten: Installaties: Havelaarstraat 88 Eengezinswoning 3 638,58 (per 1/7 655,18) 3,15 CV+ww-voorz Beschikbaar rond:15-6-01 Bijzonderheden: hoekwoning Bestemd voor: Aantal personen: 1/4 Totaal inkomen: tot 5000 Punten vanaf: 10 Leeftijd: vanaf 23 jaar Kloetinge 1058 Ds H Boersmastraat 36 Eengezinswoning 3 CV+ww-voorz l Adres: Type woning: I Slaapkamers: ij Huurprijs: 'l Servicekosten: s Installaties: 1 Beschikbaar rond:1-7-01 Bijzonderheden: hoekwoning I Bestemd voor: 1 Aantal personen: 1/4 Totaal inkomen: tot 5500 I Punten vanaf: 15 Leeftijd: vanaf 23 jaar Wemeldinge I 6155 Adres: Type woning: Slaapkamers: Huurprijs: Servicekosten: Installaties: Walstraat 14 Eengezinswoning 3 757,80 (per 1/7 779,02) 3,83 CV, hetelucht Beschikbaar rond.Direct Bijzonderheden: tussenwoning Bestemd voor: Aantal personen: 1/4 Totaal inkomen: tot 5500 Punten vanaf: 10 Leeftijd: vanaf 23 jaar ZORG DAT UW REACTIE BINNEN IS OP 1 MEI 2001 VOOR 12 UUR. Oud-Sabbinge Wolphaartsdijk 3027 6394 Adres: Prins Bernhardstraat 1 Adres: Meuleweie 19 Type woning: Eengezinswoning Type woning: Seniorenwoning Slaapkamers: 3 Slaapkamers: 2 Huurprijs: 685,95 Huurprijs: 796,96 Servicekosten: 3,83 Servicekosten: 75,40 Installaties: CV Installaties: CV+ww-voorz Beschikbaar rond:1-8-01 Beschikbaar rond: 1-7-01 Bijzonderheden: hoekwoning Bijzonderheden: 1 e woonlaag met lift Bestemd voor: Bestemd voor: Aantal personen: 1/4 Aantal personen: 1/2 Totaal inkomen: tot 5000 Totaal inkomen: tot 5500 Punten vanaf: 10 Punten vanaf: 10 Leeftijd: vanaf 23 jaar Leeftijd: vanaf 60 jaar Beschikbaar rond:1 -7-01 Bijzonderheden: tussenwoning Bestemd voor: Aantal personen: 1/4 Totaal inkomen: tot 5500 Punten vanaf: 12 Leeftijd: vanaf 23 jaar Abonnement op deze advertentie? Deze advertentie verschijnt 2-wekelijks in gratis huis-aan-huis-bladen met als verspreidingsgebied Noord- en Zuid-Beveland en Walcheren. Woont u buiten dit gebied maar wilt u elke twee weken ons woningaanbod thuisgestuurd krijgen dan kan dit tegen betaling van fl. 25,- per kwartaal. LET OP GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN: maandag tot en met donderdag vanaf 9.00 tot 17.30 uur Een woning verkopen en kopen kan op ver schillende manieren. Een daarvan is de in schrijving; een methode waarbij diverse be langstellenden tegelijk een bod uitbrengen. Meestal gaat het om woningen waar veel vraag naar is. De Nederlandse Vereniging van Makelaars in onroerende goederen en vast goeddeskundigen NVM heeft een richtlijn op gesteld om de verkoop bij inschrijving over zichtelijk en zorgvuldig te laten verlopen. Zo wel een kandidaat koper als de verkoper wil immers weten waar hij of zij aan toe is. Het aantal woningen dat bij inschrijving wordt verkocht, neemt toe. Dit is een direct gevolg van de nog immer heersende schaarste op de woningmarkt, vooral in ste delijke gebieden. Als de ver koper en zijn makelaar sa men besluiten het pand per inschrijving te verkopen, mo gen alle gegadigden vóór een bepaald tijdstip in een gesloten envelop een schrif telijk bod uitbrengen bij de makelaar. De verkoper kiest .daaruit het meest geschikte bod. De afdeling Consumentenza ken van de NVM kreeg in 1998 een kleine 500 telefoon tjes over deze soms wat on duidelijke procedure. Ondui delijkheid kan ontstaan als de verkoper en de makelaar overstappen van het ene ver koopsysteem naar het ande re. Aanvankelijk is men in on derhandeling met één be langstellende die een bod heeft uitgebracht, waardoor andere gegadigden van de makelaar te horen krijgen dat het pand niet meer vrij is. Na verloop van tijd blijkt de be langstelling voor het pand erg groot te zijn en kiest de makelaar samen met zijn op drachtgever voor het sys teem van inschrijving. De overstap van het ene naar het andere biedsysteem is voor consumenten soms moeilijk te begrijpen. Een NVM-makelaar realiseert zich dat terdege en zal aan poten tiële kopers duidelijke infor matie verstrekken over de te volgen procedures. In goede banen NVM Wonen heeft een richt lijn opgesteld om de verkoop per inschrijving in goede ba nen te leiden. De NVM-make- laars zullen zoveel mogelijk de volgende voorwaarden in acht nemen. De sluitingsdatum van de in schrijving ligt minimaal tien dagen na de dag waarop het besluit tot het volgen van de inschrijvingsprocedure is be kendgemaakt. Wanneer al met een bieder wordt onder handeld op het moment dat voor de inschrijvingsproce dure wordt gekozen, be draagt deze termijn minimaal zes dagen en start deze ter mijn op de dag dat de onder handelingen met de bieder zijn beëindigd. De totale ter mijn zal nooit korter zijn dan tien dagen na de start van de verkoop. Dat biedt belang stellenden voldoende tijd om zich te verdiepen in de bouw kundige staat van de woning en de wijze van financiering. Aspirant-kopers worden niet meer gedwongen binnen en kele uren een bod uit te bren gen. Gegadigden die zich voor deelname aan de inschrijving melden, krijgen van de ver kopende makelaar onder an dere een informatiepakket met het NVM-inschrijfformu- lier, alle gegevens die de ver koper verplicht moet mede delen, een toelichting voor de consument en een exem plaar van deze voorwaarden. Een bod is geldig als de bie der het inschrijfformulier on dertekend en volledig inge vuld inlevert bij de verkopen de makelaar, vóór de slui tingsdatum en sluitingstijd. Het bod wordt uitsluitend uit gedrukt in guldens of euro's en mag geen relatie hebben met een ander aanbod. Als de bieder voor zichzelf geen aankopende makelaar inschakelt, moet hij een ko pie van een geldig legitima tiebewijs bijvoegen. Een aanbod kan niet eenzij dig door een bieder worden ingetrokken. Het blijft geldig tot de verkoper heeft beslo ten wie het pand mag kopen. Meteen na afloop van de in schrijvingstermijn worden de inschrijfformulieren in het kantoor van de verkopende makelaar geopend, iedere bieder en personenmake- laars die bieders vertegen woordigen hebben het recht om bij de opening aanwezig te zijn en kennis te nemen van de hoogte en voorwaar den van de aanbiedingen. Tot dat moment mag de verko pende makelaar geen enkele mededeling doen over het aantal inschrijfformulieren en de inhoud ervan. Binnen één uur na het sluitingstijdstip moet de verkopende make laar bekendmaken of het pand wordt verkocht en aan wie. De verkopende makelaar treedt niet met bieders in nadere onderhandeling. Indien meerdere personen gezamenlijk inschrijven, zijn zij hoofdelijk aansprakelijk voor de naleving van hun verplichtingen jegeps de ver koper. Een koopovereenkomst die op deze manier tot stand komt, wordt bij voorkeur vastgelegd in een koopakte zoals vastgesteld door de NVM, de Consumentenbond en de vereniging eigen huis. De verkbpende makelaar werkt op geen enkele manier mee aan transacties en han delingen van de verkoper die strijdig zijn met bovenstaan de voorwaarden. De reiziger die zich zuidwaarts beweegt hoeft maar een blik op de bebouwing te werpen om te weten of de landsgrens is gepasseerd. Wanneer de onberispelijke ordening plaatsmaakt voor een vrijer stratenplan en wanneer veelkleurigheid en veelvormigheid de rijtjes identieke huizen ver dringen, dan is er geen twijfel mogelijk: het land der Belgen is bereikt. Belangrijke medeplichtige van dit contrast is de Woningwet. Een wet die niet alleen de kwaliteit van de huizen een flinke duw in de rug heeft gegeven, maar Nederland ook nog eens heeft 'behoed' voor ongetemde stedenbouwkundige frivoliteiten. Dit jaar bestaat de Woningwet honderd jaar. Dat wordt gevierd met de tentoonstelling '6,5 mil joen woningen' in Rotterdam, die onlangs in aanwezigheid van koningin Beatrix is geo pend.De woonsituatie van pau pers en laagbetaalde arbeiders in de negentiende eeuw was ronduit erbarmelijk. Kinderrijke gezinnen leefden opeengepakt in soms niet meer dan één, vaak vochtig en donker, vertrek. Riolering, verwarming en een openbaar waterleidingnet moesten nog worden uitgevon den. Het leidde halverwege de eeuw tot de eerste, mislukte, aanzet tot overheidsbemoeienis met ontoelaatbare woontoe standen. Het zou nog bijna vijf tig jaar duren voordat, aange spoord door wetenschappelijk gelegde verbanden tussen be labberde huisvesting en nare ziekten als cholera en tyfus, ko ningin Wilhelmina haar handte kening onder de Woningwet zette. Onder aanvoering van de woningcorporaties kon worden begonnen met een reusachtige inhaalslag. Begonnen als een handzaam stapel A-viertjes is de Woningwet in honderd jaar uitgegroeid tot een juridische bibliotheek van duizenden pagi na's. Het huizenbestand toont een zelfde ontwikkeling. Terwijl de bevolking verdrievoudigde, verzesvoudigde de woning voorraad. En we consumeren steeds meer ruimte. Van dertig vierkante meter voor zes perso nen naar veertig vierkante me ter voor een persoon. Leuk in dit verband is de modelwoning op de tentoonstelling, gebouwd volgens de voorgeschreven mi nimale afmetingen anno nu. In de woonkamer van 3,30 meter bij 3,30 meter en een hoogte van 2,40 - dat was aan het be gin van de eeuw met een 'rede lijke eisch' van 2,70 meter wel even beter geregeld - is het nog steeds slecht toeven voor de claustrofoob. En zo worden op de tentoonstelling wel meer zaken op originele wijze belicht. Neem het fenomeen rijtjeshuis. Met zo'n drie miljoen rijtjeshui zen, samen goed voor een rij van vijftienduizend kilometer, is Nederland ongetwijfeld kam pioen rijtjeshuizen bouwen. In het Theater van het Rijtjeshuis wordt de toeschouwer langs een ogenschijnlijk eindeloze rij rijtjes geleid. Een geeuw en een traan strijden om voorrang. De tentoonstelling - door orga nisator Marly Drummen om schreven als een soort Koop- goot, waar rond een centraal plein in vijftien paviljoens door honderd jaar wonen kan wor den geshopt - eindigt met een blik in de toekomst. De bezoe ker voert zijn persoonlijke gege vens in en krijgt zijn ideale toe komstige huis op de ideale plek voorgeschoteld. Althans dat is de belofte, want een futuris tisch rijtjeshuis in de polder tus sen Rotterdam en Delft is niet bepaald de hartenwens van schrijver dezes. De tentoonstel ling '6, 5 miljoen woningen' is nog tot en met 23 september te zien in gebouw Las Palmas (Wilhelminakade, bij Hotel New Vork). Geopend van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.30 uur, op woensdag tot 21.00 uur. Toegang kost een tientje, de zeer informatieve ca talogus het drievoudige. Meer informatie op de website www.100jaarwonen.nl. Verpleegster op bezoek bij arbeidersgezin, foto: GEMEENTEARCHIEF MAASTRICHT

de Faam | 2001 | | pagina 26