Walcheren viert Koninginnedag COC-café Goudwaard viert hele maand feest Open dag bedrijven Vlissings havengebied Gratis Koortest Beter oren Gevonden voorwerpen en vrijblijvend hooradvies Woensdag 25 april 2001 FAAM/VLISSINGER 17 DONDERDAG Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. Sportzaal Van Doornlaan West-Souburg, internationale dans, 10 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, line- dance voor gevorderden, 19.30 u. FNV Zeeland, tele fonisch spreekuur ABW-uitke- ring van 10-12 u., tel. 625655. Fitnesscentrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Wijkcentrum Schelde- buurt Vlissingen, klaverjas sen, 19.30 u. Strandpavil joen Panta Rhei Vlissingen, jamsessie, 20 u. Activiteiten centrum Vlissingen, koffiecon- tact, 9.30 u. Crea-Doe, 9.30 u. Cursus Schilderen, 13.30 u. Kookcafé, 17.30 u. VRIJDAG Koningin Beatrix foto Jaap Wolterbeek Op heel Walcheren wordt de verjaardag van onze vorstin feestelijk gevierd. Kosten noch moeite worden gespaard om van deze dag een echte dorpshappening te maken. Hieronder een overzicht van de activiteiten die op de Walcher- se dorpen plaatsvinden. De redactie is zich ervan bewust dat dit overzicht niet volledig is. Een rondje Walcheren per auto of fiets voert u waar schijnlijk langs nog veel meer feestelijkheden. Veere In Veere staat Koninginnedag in het teken van de 'Alliens'. Er is een verkleedwedstrijd voor kinderen en volwassenen en uiteraard is er ook de tuinver- sierwedstrijd. Het programma start om 8 uur met een aubade vanaf de Dom door Veere's Ge noegen. 8.30 uur Aubade bij Sandenburgh. 8.45 vertrek naar Veere. 9.15 Welkomswoord door lid B en W aansluitend au bade door Veers Scheepstuig. 9.45 Kinderspelen op Oliemo lenplein. 10.00 Springkussen voor de kleintjes. 12.00 uitslag verkleedwedstrijd. 14.00 Fami lie Zig-Zagspel Oliemolenplein. 20.00 Oranjebal in Waterher- bergh m.m.v. Passé Partout. Meliskerke Ook in Meliskerke een huisver- sierwedstrijd. Om 9.00 uur Au bade. 9.30 Kinderprogramma. 13.30 Zeskamp. 17.00 Touw trekken. 21 uur Oranjebal met verkleedparty. De hele middag kunnen kinderen bij 'Ons Huis' geschminkt worden. Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvideo film, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kla verjassen, 13.15 u. Activitei tencentrum Vlissingen, koffie- contact, 9.30 u. Cursus Pop pen maken, 9.30 u. EHBO, 13.30 u. Computerles Word, 13.30 u. Buurthuis Aldegon- de Vlissingen, jamsessie, 20 u. ZATERDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlis singen, buurtcontact, 15 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Reeën en andere zoogdieren', 6 u. Clubhuis Olympus Vlissingen, klaverjastoernooi, 10.30 u. ZONDAG Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Wandelen en ontbijt met de boswachter', 7 u. MAANDAG Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Theo van Does burgcentrum Vlissingen, country line dance voor be ginners, 9.45 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, soosmiddag, 13.30 u. Buurt huis De Schuur Oost-Sou burg, klaverjassen en line dance voor beginners, 19.30 u. Zwemschool De Parel Domburg, babyzwemmen, 15 u. Activiteitencentrum Vlis singen, koffiecontact, 9.30 u. Cursus Tekenen/Schilderen, 13 u. Koersbal, 13.30 u. Cur sus Spaans, 10 u. Cursus Suri naams koken, 17.30 u. Dans les, 19.30 u. DINSDAG Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.30 u., country line dansen, 18.30 u. Buurt huis De Schuur Oost-Sou burg, dammen voor jong en oud, 18.30 u., dansles voor gevorderden, 19.30 u. Men sa Stichting Majoraat Vlissin gen, sporten voor 50-plussers, 10-12 u. Activiteitencentrum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Kaarten maken, 9.30 u. Klei- club, 13.30 u. Cursus Bier-wijn brouwen, 13.30 u. WOENSDAG Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, naai cursus, 9.30 en 19.30 u., dans les voor beginners, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u.* Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, line-dance voor kin deren, 14 u. Jongerencen trum Midgard Middelburg, grootbeeldvideofilm, 20 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, Computerles, 9.15 u. Franse les, 11 u. Cursus En gels voor beginners, 13.30 u. Cursus Engels voor gevorder den, 14.45 u. Clubhuis Wil len is Kunnen Vlissingen, wandelmorgen voor 50-plus- sers, 9 u. Westkapelle In Westkapelle is het thema dit jaar Wereldculturen. Het pro gramma start om 8.30 uur met de Blikke-Puzze-Rit. 9.45 Ope ning festiviteiten bij de feest tent op het A. Calandplein, aan sluiten ballonnenwedstrijd. 10.00 Rondgang muziekkorps O.K.K. 10.45 Truusje Trap Race voor kinderen groep 3 t/m 8. 11.00 Kindershow in feesttent. 14.00 Kinderspelen in de feest tent. 14.00 Vijf voor acht, span nend spel voor groepen van 8 personen. 17.00 Playbackshow voor de jeugd. 20.20 Feest avond in feesttent met Westka- pelse rockband Ignore. Grijpskerke Het koninginnedagthema is Ver keer. 8.00 Klokgelui. 8.45 Ballon nen ophalen bij feesttent. 9.00 Optocht verklede kinderen op versierde fietsen met E.M.M. 9.30 vlag hijsen en ballonnen oplaten. 9.45 Uitslag verkleed wedstrijd en versierde fietsen. 10.00 Kinderspelen groep 1 t/m 4 op veld bij feesttent. Speur tocht voor groep 5 t/m 8 en Peu- terland voor de peuters van 1 tot en met 3 jaar. 13.30 Vierkamp 16 jaar en ouder. 16.30 Optreden Humoreske in de tent. 18.45 Playbackwedstrijd voor jong en oud. 20.30 Feestavond met Bor derline. Sint Laurens In Sint Laurens wordt koningin nedag in en rond de Warande gevierd. 8.15 Samenzang. 8.30 Vlag hijsen. 8.45 Optocht ver sierde fietsen m.m.v. Inter Scal- dis Pipes and Drums. 10.00 Vossenjacht voor jeugd van ba sisschool. 11.45 Klompenrace vanaf 16 jaar. 13.30 Meerkamp. 14.00 Kleedjesmarkt. 19.00 Mi ni/midi Playbackshow. 20.00 disco voor de jeugd. 20.30 Oranjebal. Vijftigplus Vlissingen en Oost-Souburg In Vlissingen en Oost-Souburg vieren de ouderenbonden AN- BO en PCOB de koninginnedag speciaal voor en met vijftigplus sers. Vlissingen, Woonzorgcen trum Theo van Doesburg: Aan vang 14 uur. Gezellig samenzijn met muzikale optredens van musical Majoraat en een grote loterij. Vlissingen, Bachten Ree- de: Aanvang 19 uur: Samen zang en meezingliedjes, onder muzikale begeleiding van accor deonist Martin de Haan. Grote loterij en gratis bingo. Souburg, zaal Irene achter de Kanaal straat: Aanvang 14 uur: Volks dansen o.l.v. mevr. Makkelie, grote verloting, gratis kofieAhee en traktatie. Voor alle drie de bij eenkomsten geldt dat alle vijf tigplussers van harte welkom zijn. Oranjerit Motor en Autoclub De Zeeuwen Mac De Zeeuwen houdt op ko ninginnedag voor de 36e keer de traditionele Oranjerit. Er kan worden deelgenomen met de auto, fiets, brommer of motor. Inschrijven voor de rit kan in 'de Couburg', Duinstraat Kou- dekerke. Voor fietsers 13.30- 14.30 uur, voor auto's van 17.30-18.30 uur. Ritthem Oranjevereniging Oranje Bo ven in Ritthem: 8.55 reveille vanaf de kerktoren. 9.00 Ballon nenwedstrijd in de Dorpsstraat met aansluitend kinderspelen. 13.30 Vierkamp in de Dorps straat. 16.15 Gezelligheidsrit voor auto's, brommers, fietsers en motoren, start in Dorps straat. 19.30 Concert door mu ziekvereniging Onda. 20.00 Touwtrekwedstrijden. 20.45 Lampionoptocht m.m.v. Onda. 21.00 Oranjebal inm 'Ons Dorpsleven'. Oost-Souburg Buurthuis de Schuur: 11.00 Fiets versieren en hoedjes vou wen. 12.00 Optocht versierde fietsen. 14.00 Poppentheater voor de kleintjes. 16.00 Play backshow en lampionnenop- tocht door de wijk. 20.00 Disco voor de jeugd van 12 t/m 18 jaar. Souburgs Burgerzin/speeltuin De Souburgt: 8.00 klokgelui. 9.00 verkoop feestartikelen. 9.30 Kinderspelen op Oranje plein en rommelmarkt. 11.45 Wedstrijd jeugd Rode Kruis voor groep 8. 13.00 Playback show en DJ Drive Inn Show. 14.30 Jeugdconcert Vlijt Vol harding. 15.15 Concert Vlijt Volharding. 17.00 Optocht van af Oranjeplein. Vlissingen Comité organisatie feestelijkhe den: 9.45 muzikale rondwande ling door Koestraat, Slijkstraat, Dam, Badhuisstraat e.o. 10.00 Vlag hijsen op Stadhuisplein. 10.15 Kanonschieten op Stad huisplein. 14.30 Torentransbla- zen in de Jacobskerk. 15.00 Sa menzang in Jacobskerk o.l.v. trompet door Cora Rorlae en or gel door Jos Vogel. Vlissingen Wijkvereniging Water Wijken (Rosenburg e.o.): 10 uur Aan vang feestdag. 11 uur Versier de fietsenoptocht vanaf Suze Groeneweglaan. 12 uur vrij markt bij feesttent. 13.30 Mid dagprogramma met Kip Co. 20.00 Disco voor de jeugd van af 10 jaar in de Blauwe zaal van speeltuin Lammerenburg. Buurthuis Aldegond: 11.00 Kinderspelen. 12.30 Drum bandoptocht. 14.00 Jeugdcir- cus Hogerop. 21.00 Koningin- nebal met Double Face. Verder diverse kermisattracties, zeep- baan, paard wagentje etc. De Oude Stad: 13.00 spelen voor jong en oud, schiettent, schandpaal etc. 15.00 Puzzel/wandeltocht in de om geving van de Oude (binnen)Stad. 20.30 Oranjebal. Paauwenburg In deze wijk wordt de koninklij ke wijkdag gevierd in sprook jesachtige sferen. Overdag is er een gekostumeerd volleybal toernooi en 's avonds is er in Wijkcentrum 'Open Hof' een Oranjebal met dansorkest Sway. Voor de jeugd is er in de kelder van het wijkcentrum een disco. Middelburg Markt 9.00 Vlag hijsen op de Markt, aansluiten Aubade m.m.v. Jeugdkorps Onda Middelburg. 10.00 Kinderspelen op de Markt georganiseerd door Scouting Middelburg. 11.30 Ca rillonconcert 12.30 Kinderspek takel op de Markt met ballen bak, spelcomputers, podium show, sport- en dansdemon- straties. 14.00 Traditioneel Ab dijconcert. 19.15 Ballonoptocht door het centrum m.m.v. Jo- han Friso en Juliana. De ballon nen zijn vanaf 18.45 gratis af te halen op de Markt. 20.00 Show van muziek en dans op de Markt. Zoutelande In Zoutelande staat de viering van koninginnedag in het teken van het thema Boerderij. Het programma start om 8.45 met ballonnen ophalen bij zaal Mid deldorp in de Smidsstraat. 9.00 Ballonnen oplaten. 9.15 Op tocht door het dorp. 10.00 Kin dervoorstelling in de tent in de Langstraat. 13.00 Rommel markt voor kinderen in de Langstraat en grote loterij en Dweilban. 13.00 Koppelkoers knock-outspel. 19.00 Kinderdis co in de feesttent. 21.00 Oranje bal met The Blisters. Koninginnedag 2000 op de Middelburse Dam. Na een moeilijke periode begint het er voor het COC in Middelburg wat zonniger uit te zien. Niet dat alle problemen al opgelost zijn, maar het vijfjarig bestaan van Café Goudwaard aan de Lange Noordstraat is een feit. Het is lang de vraag geweest of die vijf jaar gehaald zou worden. Tijd voor een feestje dus en daar is de maand mei voor uitgetrokken. Te begin nen met Koninginnedag, nog net in april een activiteit die altijd goed is voor een hoop COC- leden in het café. Jan Louwerse van het jarige COC in Middelburg. foto: Jaap Wolterbeek. Zoals bij alle verenigingen, en dat is het COC ook (de Neder landse Vereniging tot Integra tie van Homoseksualiteit COC is de officiële naam), is er al tijd een klein groepje dat te veel moet doen. Het bestuur in Middelburg is om die re den onlangs uitgebreid met twee extra bestuursleden en eindelijk zit daar ook een vrouw bij. Sandra Casteleyn let op de penningen bij de af deling Middelburg en maakt zich daarnaast sterk voor de afdeling voorlichting en de T T avonden (één maal per maand op vrijdagavond). Die beide T's staan voor travestie en transseksualiteit. Een acti viteit die weliswaar onderdak heeft in het COC-gebouw, maar waar ook hetero's ge bruik van maken. Afgezien van het bestuur zijn er tal van (maar nog steeds te weinig) vrijwilligers die zich beschik baar stellen om het COC op welke manier dan ook te steu nen. Jan Louwerse is barcoör- dinator en in die hoedanig heid heeft hij een groot aan deel gehad in de organisatie van de feestmaand. „Koning innedag is altijd een apart feest voor ons maar vaak zijn er veel leden naar Amster dam. Omdat het nu op maan dag valt, verwacht ik toch veel meer mensen", zegt hij. Vanaf 21 uur tot 4 uur wordt in het café de verjaardag van onze vorstin gevierd én worden er Miss- en Misterverkiezingen gehouden, waarbij de dames opgaan voor de Misterbeker en de heren uiteraard voor de Miss-trofee. „De bedoeling is er zo mooi en origineel moge lijk uit te zien door middel van make-up en kleding", vertelt Louwerse. Over de rest van de avond wil hij nog niet veel kwijt want dat moet een ver rassing worden. Maar het is: „Een Superact die met kleding te maken heeft en ook weer niet en een show waar ieder een al jaren om zeurt en op gewacht heeft. Het lijkt mij wel een reden om op tijd uit Amsterdam weg te gaan rich ting Middelburg", houdt Lou werse de spanning erin. Songfestival Op vrijdag 11 mei wordt een Hollandse avond gehouden om ouders en andere verwan ten te laten zien waar hun fami lielid zijn of haar stapavond doorbrengt. Vooral voor ouders van jongeren die nog maar net bezig zijn met hun coming-out kan dat zeer verhelderend wer ken. Het Hollandse van de avond slaat op de muziekkeuze en de live-artiest van die avond: de Middelburgse Jan Pierement die met zijn accor deon voor een ouderwets ge zellige sfeer zorgdraagt. Vóór het echter zover is wordt 6, 7 en 8 mei het pand onderhan den genomen en volledig ge schilderd en opgeknapt. „Na de ramp in Volendam waren toch al aanpassingen nodig, zoals een apart voorportaal en als we dan toch aan het schilderen zijn kunnen we meteen alles mee nemen", vindt Louwerse die vermoedt dat het werk wel klaar is op de elfde mei. En zo niet dan is elke hulp welkom, maar dat is een geintje. Geen geintje maar toch leuk, en voor sommige homo's bloedserieus, is het Eurovisie Songfestival. Er is zelfs een bestuurslid dat naar Zweden afreist om alles van heel dichtbij te kunnen meema ken. Onder het genot van een snackje is op een speciaal in het café geplaatst Tv-toestel te zien hoe ons Nederlands zan geresje op blote voeten al dan niet ten onder gaat. Wat dat be treft was de Israëlische Dana natuurlijk een klapper van je welste die op een T T avond geen slecht figuur had gesla gen. Corner Cats Louwerse heeft voor de feest avond van 25 mei, tevens de openingsavond van het opge knapte café, de Corner Cats kunnen vastleggen. Het Goese trio, bekend van het spelen van ijzersterke 'Gouwe Ouwe' met een behoorlijke dosis humor, maken die avond het podium onveilig. Platinablonde Annie en haar Boys staan garant voor een spetterende avond waar Louwerse eerlijk gezegd be hoorlijk trots op is. En terecht natuurlijk. De feestmaand wordt afgesloten met een open middag op zaterdag 26 mei. Van 14 tot 17 uur is het pand aan de Lange Noord straat open en kan iedereen er terecht om te zien wat het COC doet op het gebied van voor lichting, opvang en hoe de te lefoondienst en het café be mand, dan wel bevrouwd wor den. „Werk dat nog steeds heel hard nodig is", benadrukt Louwerse nog maar eens. „Want het lijkt wel of alles goed gaat met tolerantie en in tegratie, maar wie iets verder kijkt en luistert weet wel beter. Het COC is nog lang niet over bodig, integendeel." De Port Promotion Council Zeeland houdt in samen werking met vijftig bedrijven in en rond het haven gebied Vlissingen-Oost op zaterdag 12 mei een open ha vendag. Tijdens deze open havendag wordt op uiteenlo pende wijze promotie gemaakt voor het havengebied en daar gevestigde bedrijven. Bezoekers krijgen informatie over de diverse activiteiten welke in het havengebied plaats hebben. De open dag wordt georgani seerd voor werknemers uit het havengebied en hun familie, bewoners uit de omgeving, Zeeuwse scholieren en stu denten, kortom voor iedereen die geïnteresseerd is in het Vlissingse havengebied. De start van de open dag is bij Party Centrum Landlust, waar bezoekers een informatiepak ket krijgen en waar tevens een aantal bedrijven zich presente ren in informatiestands. De sightseeing langs de bedrijven vindt plaats met boten en bus sen. Om in te kunnen spelen op het aantal bezoekers treft u in de Faam/Vlissinger van 2 mei aanstaande een advertentie met deelnemerstrook aan. Hiermee kunt u zich aanmel den voor de open havendag. Deze advertentie met aanmel dingsbon vond u ook al in de Faam/Vlissinger van vorige week. Indien u deze krant nog heeft kunt u deze bon uiter aard ook nog gebruiken. Paul en Menno de Nooy- er- In Geloof, Hoop en Liefde aan de Gravenstraat 63 te Mid delburg presenteren Paul en Menno de Nooyer vrijdag 27 april een performance. Het Middelburgse kunstenaarsduo start om 21 uur en de toegang is gratis. Alleengaande vijftigplus sers- Stichting Welzijn Oude ren Vlissingen houdt om de 14 dagen bijeenkomsten voor al leengaande vijftigplussers. Het doel is om gezamenlijk activi teiten te ondernemen zoals wandelen, fietsen, dagje uit, theater of bioscoopbezoek. De eerstvolgende bijeenkomst is donderdag 26 april om 10 uur in het Theo van Doesburgcen trum, Brouwenaarstraat 2 Vlis singen. Inlichtingen: SWO Vlis singen, mevrouw Luikenaar, tel. 416957. Actie Zonnebloem- Ook dit jaar gaan meer dan 6200 lang durig zieken en zwaar lichame lijk gehandicapten een weekje op vakantie met de Nationale Vereniging de Zonnebloem. Om een deel van de kosten van de vakanties voor zieken en gehandicapten te dekken houdt de Zonnebloem van 29 tot en met 5 mei de jaarlijkse 'Actie Zonnebloemvakanties'. Via deze vakantieactie wordt de Nederlandse bevolking op geroepen een bijdrage over te maken op giro 145, t.n.v. de Zonnebloem Breda. Klaverjastoernooi- De door douwers houden zaterdag 28 april een klaverjastoernooi. In het clubhuis van handbalver eniging Olympus aan de Iri slaan 208 wordt er in 5 ronden vanaf 10.30 uur gespeeld. Deelname kost 12 gulden per persoon en dat is inclusief kof fie met koek en soep met broodjes. Bomenwandeling- Zaterdag 28 april is er weer een bomen- wandeling door de Middelburg se binnenstad. Aan de hand van het boekje 'De boom die bindt' van Johan Antheunisse is er een route .uitgestippeld. Deelnamekaartjes zijn te koop bij de balie van De Drvkkery aan de Markt in Middelburg, waar om 11 uur 's ochtends de wandeling ook begint. Attitudinal Healing- Attitu- dinal Healing betekent zoiets als 'het helen van je innerlijke houding' en gaat er vanuit dat je niet de wereld kunt verande ren maar wel je houding ten opzichte van die wereld. Wie meer wil weten over wat Atti tudinal Healing voor je leven kan doen kan bellen met H. de Meijer op telefoonnummer 0118-629625 Nationale Hartweek- De Vrienden van de Hartstichting houden in de week van 22 tot en met 28 april weer de jaar lijkse collecte voor de Hart stichting. Tijdens deze week vraagt de Hartstichting finan ciële steun voor het bestrijden van hart- en vaatziekten, de voornaamste oorzaak van vroegtijdige invaliditeit en sterfte in Nederland. Feest Volkssterrenwacht- Om de vijfde verjaardag van de SOHO-satelliet te vieren houdt Volkssterrenwacht Philippus. Lansbergen vrijdag 27 april een feestje. Bezoekers van dit feestje worden onthaald op le zingen over de SOHO-satelliet en zonne-energie op aarde. Voor kinderen is er een work shop satelliet-bouwen en er is een vertoning van videobeel den die vanuit de SOHO-satel liet gemaakt zijn. De vrij toe gankelijke feestavond begint om 19.30 in het pand van de sterrenwacht aan de Heren gracht 52 in Middelburg. Reeën en andere zoogdie ren- Het Zeeuws Biologisch Museum houdt zaterdag 28 april, in samenwerking met staatsbosbeheer een rondlei ding in het natuurgebied 'De Manteling'. Om 6 uur 's och tends start bij het museum aan de Duinvlietweg 6 in Oostka pelle de rondleiding. Deelname kost 3 gulden en aanmelden vooraf op telefoonnummer 0118-582620 is noodzakelijk. Vesper- Onder auspiciën van de Middelburgse Raad van Ker ken is op 4 mei, voorafgaand aan de Dodenherdenking op het Abdijplein, in de Nieuwe Kerk te Middelburg de traditio nele Vesper. Deze wordt geleid door Ds. P.H. Zaadstra en be gint om 19 uur. Lustrum Blijde Stemmen- Met een zangavond waar bij belse-, geestelijke- en vader landse liederen gezongen wor den wordt zaterdag 28 april stilgestaan bij het 40-jarige be staan van het kinder/jeugdkoor Blijde Stemmen. De bijeen komst is in de Ter Hoogekerk aan de Willem Teelinckstraat 3 te Middelburg en begint om 19.30 uur. Schoonmaakactie Bossen- burg- Schelde Woongroep en de Werkgroep Activiteiten Bos- senburg houden zaterdag 28 april een schoonmaakactie in de buurt Bossenburg. Van 10 tot 14 uur staan er containers waar de bewoners grof vuil en oud papier kunnen inleveren. Het gaat hierbij alleen om afval waarvoor anders 'de gemeente gebeld moet worden' maar niet om chemisch afval. De containers staan op de par keerplaats aan de Boetselaars- burg/Bonenburg, op plein Ster- kenburg, op de hoek Bossen- burg/Toutenburg en op de hoek Bossenburg/Slangenburg. Voetbalinstuif- De nieuwe Middelburgse voetbalclub MZVC houdt woensdag 2 mei een voetbalinstuif voor jonge ren om zo kennis te kunnen maken met MZVC. Van 13.30 tot 16 uur wordt de jeugd op sportpark De Nadorst te Mid delburg op een leuke manier bezig gehouden met de voet balsport. De toegang is gratis en de instuif is van 13.30 tot 16 uur. Wandelen met de bos wachter- Zondag 29 april kan er met de boswachter gewan deld worden door het natuur gebied 'De Manteling'. Om 7 uur vertrekt de wandeling van af het Zeeuws Biologisch Mu seum aan de Duinvlietweg 6 in Oostkapelle. De wandeling wordt afgesloten met een ge zamenlijk ontbijt in het muse- umlunchcafé De Orangerie. Het geheel duurt tot 9.45 uur. Deelaname kost 21 gulden, voor kinderen onder de tien jaar 12,50 gulden. Aanmelden is noodzakelijk en kan via tele foonnummer 0118-582620 Demonstratiedag red dingsbrigade en brand weer- Sportfondsenbad Vliss ingen houdt zaterdag 28 april van 14 tot 17 uur een demon- stratie-doe-dag. Op deze dag zullen de Staverman-reddings- brigade en de Stadsgewestelij ke brandweer spectaculaire de monstraties ten beste geven. Zo kan men onder begeleiding van ervaren brandweerlieden mensen reden uit een onder water liggende auto. De toe gang voor deze dag vol span ning en avontuur kost 5,50 per persoon. Inlichtingen bij Mischa Stouthart via telefoon 0118-417442. In de periode van 6 tot en met 19 april werden de volgen de voorwerpen aangegeven bij de Regiopolitie Zeeland: 1 map, brillen, brillenkoker, GSM's, geld, afstandsbediening garagedeur, sieraden, identiteitspapieren, kleding, kente kenplaat, bromfiets, fietsen, portemonnees, autoradio, sleutels, knuffelbeer, vlaggenstok, handtas, voetbal, waar depapieren, 1 knuffel, 1 armband, 1 europas, 1 pinpas, 3 giromaatpassen, 1 brandblusser, 1 bibliotheekpas, 1 wan delwagen, 1 hanger, 1 pas, 1 rijbewijs, 1 poster buddie, 1 kladblok, 1 regenjas, 1 schoen, sleutels, en sleutelbos sen, behang, attachékoffer, 1 fietstas, 3 tassen, 1 voetbal, 1 NS voordeelurenkaart. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de Walcherse politiebureaus. Per sonen die goederen reeds als vermist hebben opgegeven hoeven niet te reageren. Deze personen krijgen automa tisch bericht. Coosje Buskenstraat 155, Vlissingen, tel. (0118) 44 01 65

de Faam | 2001 | | pagina 17