C S INECITY Feest tijdens Dijkrock CHUTTERSHOF EEST krant vdbr mici den zeeland Een vervloekt pistool Strijd om de macht in het Izmer-rijk Armand in Americain Bluesfestival Kwadendamme F I L M W E E K THE MEXICAN 2 jr DUNGEONS AND DRAGONS AL THIRTEEN DAYS 16 jr SAVE THE LAST DANCE 12 jr DE KLEINE VAMPIER AL RATJETOE IN PARIJS AL THE EXORCIST 16 jr ENEMY AT THE GATES 16 jr MISS CONGENIALITY 12 jr TRAFFIC 16 jr COSTA 12 jr 102 DALMATIERS AL SNEAK PREVIEW F I L M W E E K HIMALAYA ANDRE HAZES, ZIJ GELOOFT IN MU AMERICAN REAUTY AX/THE PHOTOGRAPH UTTARA ESPERANDO AL MESIAS F I L M W E E K A LA VERTICALE DE L'ÉTÉ Expositie Kunsteducatie Vlissingen Woensdag 25 april 2001 FAAM/VLISSINGER 15 www.cinecity.nl Donderdag 26 april t/m woensdag 2 mei Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag «13.45 «16.15 •19.00 «21.45 «24.00 uur komedie met Brad Pitt en Julia Roberts Dagelijks «13.45 «16.15 •19.00 «21.45 uur film vol draken, elfjes, dwergen, sprookjeskoningin en de strijd om de magische staf Donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag en woensdag 19.00 uur dertien spannende dagen: wie gaat het eerst door de knieën, Amerika of Rusland Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Sara's leven verandert ingrijpend als haar moeder komt te overlijden, zal ze ooit nog dansen? Dagelijks 13.45 16.15 uur spannende familiefilm vol avontuur en prachtige special effects Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 uur de beroemdste kleuters komen terecht in Parijs Dagelijks 19.00 21.45 uur Zaterdag 19.00 21.45 24.00 uur angstaanjagend verhaal van het twaalfjarige meisje Regan dat bezeten wordt door de duivel Donderdag, vrijdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur Zaterdag® 21.30 uur waargebeurd verhaal over een Russische sluipschutter bij de Slag om Stalingrad. Dagelijks 16.15 19.00 21.45 uur Sandra Bullock als FBI-agente die moet infiltreren bij een schoonheidswedstrijd Donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag en woensdag 21.45 uur Zaterdag en zondag 19.00 22.00 uur thriller met Michael Douglas en Catherine Zeta-Jones en winnaar van twee Golden Globes Dagelijks 13.45 16.15 19.00 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 24.00 uur dansfilm met Daan Schuurmans, Georgina Verbaan en Katja Schuurman Dagelijks 13.45 16.15 uur (Nederlandse versie) zodra Cruella uit de gevangenis is gaat ze weer op jacht naar de Dalmatiërs Maandag 21.45 uur verrassingsfilm voor de echte liefhebber Donderdag 19.00 uur Vrijdag 9 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur strijd tussen een oude en nieuwe stamleider in de Himalaya Donderdag 21.15 uur Moviezone: over het leven en werk van André Hazes Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Kevin Spacey in een zwarte komedie over een 'gewoon' gezin in een Amerikaanse buitenwijk Zondag 14.00 uur Dinsdag 20.00 uur filmisch verhaal over moeizaam Koerdisch-Turkse relatie met inleiding door Rada Sesic Zondag 16.30 uur Woensdag 20.00 uur drie vrienden en hun passie voor Indiaas worstelen en de beeldschone Uttara met op woensdag een inleiding door Marijke de Vos Zondag «20.00 uur wonderschone film over twee tegenstelde levens, verbonden door toeval, in Buenos Aires Donderdag en vrijdag* 20.30 uur op de sterfdag van hun moeder ontmoeten drie zussen en een broer elkaar weer waar geheimen onthuld worden breed BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 (75cpm) Jerry Welbach (Brad Pitt) is boodschappenjongen voor de maffia. Zijn vriendin Saman- tha (Julia Roberts) wil dat hij een ander baantje zoekt. Zijn Julia Roberts in The Mexican huidige klusje voor de mafia zou dan ook wel eens zijn laat ste kunnen zijn. Maar dan op een andere manier dan Sa- mantha bedoelde. Sneak Preview: iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts een tientje een verrassingsfilm bekijken. Elfen, dwergen, een sprook jeskoningin, draken, een kwa de genius: alle elementen zijn aanwezig voor een film vol fantasie en avontuur voor kin deren vanaf 6 jaar. De wereld van het spel 'Dungeons and Dragons' wordt realiteit op het witte doek. Dungeons and Dragons Verwacht: Men of Honour met Robert de Niro en Cuba Gooding Jr. Het laatste weekend van april staat voor Rilland en omgeving in het teken van Dijkrock. De tiende editie die dit jaar ge houden wordt, is uitgebreid met de zaterdag middag. Het programma is veelzijdig met gara- gerock, christelijke rock en bluesrock. Dijkrock opent vrijdag 27 april met optredens van Inside-Out en Shit Happens. Inside-Out is een recht door zee rockcoverband met vijf enthousiaste muzikanten die het publiek weten te bespe len. Shit Happens is een Brabant se muziekformatie die moei lijk vergeleken kan worden met iets anders, maar de or ganisatie verwacht dat de meeslepende trashblues en striemende speedschlagers voor een pittige afsluiting van de vrijdag zullen vormen. Zaterdagmiddag begint het programma om 13.30 uur met de bands Smoke, Mix- Punk, Feed-Back, Menorah en Over the Edge. Het hoofdpro gramma, waarvoor twee po dia worden ingericht, begint om 17 uur. Op het hoofdpodium staan achtereenvolgens Double Diamon, Rosie, The Corner Cats en Action in DC. Op het tweede podium is er tussen de optredens door steeds een rustgevend pauzemuziekje van United Forces. Deze Zeeuwse band zal ervoor zor gen dat het publiek tijdens de pauzes in elk geval niet stil hoeft te staan. Double Diamond, een oude bekende op het Dijkrockfesti- val, heeft met de sound van Queensreich en Iron Maiden al op diverse podia in Duits land, Zweden en België ge speeld. Rosie, een voormali ge Rotterdamse AC/DC-cover- band, speelt nu een eigen re- pertoir. In de muziek is een duidelijke knipoog naar hun voormalige helden te horen. Na al dat hardrockgeweld tijd voor de Corner Cats die een stevige partij rockabilly ten gehore zullen brengen. Action in DC is de grote finale van Dijkrock 2001. Tijdens een twee uur durende show brengt de formatie bezoekers terug in de tijd, toen de grote Bon Scott nog leefde. Naast bekende rockklassiekers als Let there be rock en Whole lotta Rosie speelt de band een aantal juweeltjes die AC/DC zelf nooit live speelde. Action in DC stond op het po dium met Steppenwolf, Mo- torhead, Saxon, Status Quo en Thunder. Kaarten zijn ver krijgbaar bij café Calfven in Ossendrecht, café De Zon in Hoogerheide, café 't Kopke in Bergen op Zoom en bij de or ganisatie in de Haltestraat 57 in Rilland-Bath. In de voorver koop kosten de kaarten ƒ22,50, aan de kassa zijn ze twee gulden vijftig duurder. Wie er hoort „Ben ik te min..." die zegt:,, omdat jouw pa meer poen heeft dan de mijne..." en denkt: Armand! Deze Nederlandse levende legende, die gespeeld heeft met vele groten der aarde, staat zondag 29 april live op de planken van Bar Americain op Plein 40 te Middelburg. Zijn tegendraadse reputatie moge blijken uit het feit dat van de dertig singles die hij tot nu toe uitbracht er een dikke 20 geboycot werden door de media! Op dit moment is Armand be zig met de opnamen van een 'driedubbelle elpee', een 'tri pelpee' (uitspraak naar eigen believen) op CD. De hele ins trumentale begeleiding wordt hierop door de rocker zelf in gespeeld. Zichzelf begeleidend zal hij ook in Americain weer voor de nodige muzikale contro verse zorgen en staat hij ga rant voor alles, behalve een saaie middag. Het optreden begint om 15.30 uur, bestaat uit twee sets van een uur en de entreeprijs is 10 gulden. In een grote feesttent op het sportveld van Kwadendamme wordt vrijdag 11 en zaterdag 12 mei de negende editie van het Bluesfestival Kwadendamme gehou den. Op vijftig meter afstand van het festi valterrein is een gratis camping geregeld voor bezoekers die willen overnachten. Het Bluesfestival staat hoog aangeschreven en wordt gewaardeerd door liefhebbers uit heel Neder land en België. Het pro gramma brengt ook dit jaar nationale en internationale toppers. Vrijdag 11 mei is gereser veerd voor Rhythm Bombs en Blackbirds (België) en de Schotse Nimmo Bro thers. Zaterdag 12 mei zijn The Bandox, Jinx, Guitar Ray en the Rythm Dukes, gitaarvirtuoos Aynsley Lis ter uit Engeland en Boo Boo Davis uit de Verenigde Staten. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de VVV-kantoren in Goes en Middelburg, café De Pompe in Goes, Water put Bergen op Zoom, café 't Hof in Middelburg en de Attent Kwadendamme. In notariskantoor Sauer Oonk aan de Badhuisstraat 181 in Vlissingen is tot en met 19 juni een expositie door cursisten van het Centrum voor Kunsteducatie te Vlissingen, dependan ce Oost-Souburg. Zij exposeren werk in diverse technieken zo als olieverf, aquarel- en acrylverf, contékrijt, gouache en (kleur)potlood. De exposanten zijn allen cursisten van docent Johannes Milhous. Het werk is te bezichtigen op werkdagen van 9 tot 12.30 uur en van 13.45 tot 17 uur. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 16 van dit blad. Jong pianotalent in Drvkkery Svjatoslav Presnyakov uit Oost-Souburg speelt zaterdag 28 april in de Brasserie van de Drvkkery werken van Tschaikovsky, Chopin, Haydn en Glinka. De zeer getalenteerde 13 jarige pia nist won vorige maand de eerste prijs op het Prinses Christina Concours in 's Hertogenbosch. Naast zijn opleiding havo/vwo aan Scholengemeentschap Scheldemond in Vlissingen volgt het jonge pianotalent wekelijks lessen aan de Hogeschool Rot terdam, afdeling jong talent in klassieke muziek. Aanvang 15 uur. Markt 51, Middelburg. Foto-expositie Lex de Meester Een van de werken van Lex de Meester. In het Vlissingse Grand Hotel Arion is tot en met 30 juni onder de titel 'Aan de kust' het werk van persfotograaf Lex de Meester te bezichtigen. De expositie bestaat uit een serie van 27 foto's die allemaal iets te maken hebben met de Zeeuwse kust. De fo to's zijn zwart-wit en door de kunstenaar bewerkt middels de airbrush-techniek. Een bij de onderwerpen passende blauwe zweem siert de foto's en maakt de associatie met de Zeeuwse wateren nog sterker. Al het te bezichtigen werk is tevens te koop. Ook in Brasserie Bleij aan het Bellamypark hangen nog enige tijd foto's van De Meester. Pebbles BamBam op Plein 40 Op het buitenpodium op Plein 40 speelt maandag 30 april van 15 tot 18 uur de Rock-coverband Pebbles BamBam. De band brengt rock en soul vanaf de jaren '60. Led Zeppelin, Thin Lizy, Rod Stewart, James Brown, ZZTop, Living Colour en de Stones hereleven op het podium. De stevige drum/bascombinatie wordt overgoten met het wisselende gitaargeluid van twee dui delijk verschillende gitaristen. Door de variaties in de diverse nummers en de opbouw in de sets is er voor zowel de dansers als de luisteraars iets te beleven. KaKa in De Mug Vanaf 14 uur spelen op Koninginnedag de KaKa's in De Mug. De gebroeders Harry en Peter Kanters spelen tijdens dit optre den accordeon, piano en gitaar. Ze zingen zelfgemaakte humo ristische teksten in verstaanbaar Nederlands. De heren zijn bei den 19 jaar lid geweest van de befaamde JoJo-swingband maar maakten ook deel uit van de Swing Cats, Scat Cats, Noot- enkraaksters en Blue Rhythm Jugglers, waarmee de jazzy roots van de heren duidelijk moge zijn. Wierenga en Bakker in Depot Ruimtetijk werk van Yvette Bakker In Depot aan het Zanddorp 68 in Middelburg exposeert werk van Rix Wierenga en Yvette Bakker. Dat Rix Wierenga in ditzelf de Zanddorp opgegroeid is maakt deze expositie voor haar een 'bijzondere gebeurtenis. Met haar eenvoudige vormentaal en di to composities bouwt ze poëtische composities op die ruimte laten voor eigen associaties en interpretaties. Yvette Bakker laat zich in haar ruimtelijke, keramische werk inspireren door de wereld onder water. Het Depot is geopend op zondag en maan dag van 14 tot 17 uur (koninginnedag gesloten) en na telefoni sche afspraak via 0118-612640. Plezier in dansen vergroot je kansen... Voor senioren houdt de Zeeuwse Sportraad een dansdag in Ontmoetingscentrum Dauwendaele. De benaming 'Plezier in dansen vergroot je kansen' slaat op de grotere kansen op een langer en plezieriger leven, betere gezondheid en meer kans op leuke sociale contacten die mensen maken door te gaan dan sen. Tijdens de dansdag op vrijdag 27 april wordt aandacht be steed aan stijldansen, bewegen op muziek en country/line-dan- sen. Dit alles toegesneden op hen die niet meer zó piepjong zijn. De bijeenkomst duurt van 13.15 tot 17 uur en de toegang is gratis. Kunstvrienden in Kapelle De Goese toneelvereniging Kunstvrienden brengt zaterdag 28 april de voorstelling 'Verwarring op het Vliegveld' in De Vroone in Kapelle. In het stuk wordt de wachtruimte van het vliegveld verbouwd. De pilote wil alles goed voor elkaar hebben maar haar collega heeft het druk met rokkenjagen. Een Zeeuws echt paar gaat voor het eerst vliegen en de zenuwen gieren de man door zijn keel. Een jonge dame heeft liefdesverdriet, een zaken vrouw heeft meer aandacht voor haar carrière dan haar doch ter. De onmogelijke taak voor de grondstewardess is om alles ordelijk te laten verlopen. Aanvang 20 uur, kaarten a ƒ12.50 ver krijgbaar aan de kassa. Eind van de Aspergetijd Theatergroep Intermezzo speelt donderdag 3 mei de voorstel ling 'Aan het eind van de Aspergetijd' in 't Beest in Goes. In het stuk draait het om vier vrouwen: drie zussen en de dochter van één van hen. Ze proberen hun zorgvuldig opgebouwde muur tjes krampachtig overeind te houden. Aanvang 20.30 uur, en tree ƒ15.

de Faam | 2001 | | pagina 15