Vangnetregeling huurlasten SWOMsurfen Kort verhaal Spiegeltje, spiegeltje EEN WOONLASTENVOORZIENING BIJ EEN INKOMSTENDALING De Zeeuwse Bibliotheek 10 jaar 'Samen Actief' Zang houdt jong Bezorgers warme maaltijden gevraagd Met minder inspanning toch een leuke tuin 612004 Ut 'i yj IKHEI[S Gezocht: Senioren om te helpen FAAM/VLISSINGER Woensdag 18 april 2001 De Seniorenkrant is een uitgave van de Stichting Welzijn Ouderen, Middelburg, Molstraat 13, 4331 SM Middelburg Tel. (0118) 627537 Een rubriek waarin wij ook op een bijdrage van u rekenen De grote 'hype' in deze tijd is niet Maxima, niet Ajax of Feyenoord, niet MKZ of BSE, maar de 'senioren'. Ik denk, dat er nooit zoveel over senio ren is gepraat en geschreven als de laatste jaren. Volgens mij woonden in vroeger tijden ouderen gewoon tussen jon geren, generaties bij elkaar en wisten sommige volken dat ouderen meestal wijzer waren dan jongeren. Maar nu zetten we ze apart. Er zijn senioren huizen, seniorenfietsen, senio rentijdschriften, zelfs in Mid delburg een Seniorenkrant. U leest hem als U dit leest. Er zijn lessen voor ouderen (Ho ger Onderwijs Voor Ouderen, HOVO), zwemtijden voor seni oren, kortom van alles is er, als die oudjes maar niet tus sen de jongeren hoeven. Maar dat apart zetten van ou de mensen vind ik helemaal niet leuk. Ik voel me het pret tigst en het meest mens, als ik in groepen zit, waar allerlei leeftijden in zitten. Je voelt je dan ook niet zo oud, want om je heen is geen grijze golf, maar een mengseltje van al lerlei kleuren haar en als je dan nog redelijk mee kunt doen is het helemaal gewel dig. Maar ja, we zijn met zo velen, dat je een aparte "doel groep" wordt. Maar mensen, je hoeft er niet aan mee te doen hoor. Je loopt dan wel wat subsidie mis, maar een cursus gewoon 's avonds bij een cursusinsti tuut kan erg leuk zijn. En een concert of een film bezoeken op tijden, dat 'gewone' men sen ook gaan is leuk. Ouderen zijn vaak bang, dat ze 's avonds meer gevaar lopen dan overdag. Ik geloof daar niets van. Maar als je toch bang bent, vraag je gewoon aan een jong mens of je met hem of haar mee mag. Ik ben erg benieuwd naar de Nota Ouderenbeleid van de gemeente Middelburg. Zou den ze het wagen om te zeg gen, dat het gewoon onzin is? En dat je in alle sectoren goed beleid moet maken voor alle mensen en dat je zaken be reikbaar moet maken voor ie dereen ongeacht leeftijd, ook voor arme mensen van alle leeftijden. Tafeltje Dekje voor iedereen, die daaraan behoef te heeft, vervoer voor ieder een, die daaraan behoefte heeft, huizen voor iedereen, die daaraan behoefte heeft. Natuurlijk wel een beetje na denken, zodat gehandicapten en oude mensen, die wat ver sleten zijn ook mee kunnen doen. Maar alsjeblieft niet al leen voor 'senioren'. Spiegelbeeld UW Middelburg Diverse activiteiten: o.a. tafeltje dekje vriendschappelijk huisbe zoek handwerken ziekenhuiswerk luisterlezen bridge-soos Inlichtingen De Boog, Heren gracht 52, dinsdag en woens dagmiddag, tel. 638570, secre taris 626090 seniorenkrant 21e JAARGANG NUMMER 118 Het nieuwe tijdvak voor de huursubsidie begint op 1 juli 2001. De jaaropgaven van 2000, eventuele aanslag van de belasting dienst en de vermogensgegevens van 1 ja nuari 2001 moeten bijeenvergaard worden voor de jaarlijkse aanvraag. Maar als uw inkomen in het jaar 2000 nu hoger was dan het huidige inkomen? Waarschijnlijk krijgt u dan minder huursubsidie van het ministerie van VROM dan waarop uw ge hoopt had. In veel gevallen kan echter de Vangnetregeling huurlasten een oplossing bieden, mogelijk zelfs vóór 1 juli. De Vangnetregeling huurlas ten (Vrh) is een onderdeel van de Huursubsidiewet en is be doeld voor mensen die met een inkomensdaling te maken hebben. Een pensioenrecht moest bijvoorbeeld afgekocht worden, waardoor het inko men in 2000 'te hoog' was voor de Huursubsidiewet. Of door het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd is het inkomen gedaald. Werk loosheid leidt doorgaans ook tot een lager inkomen. Bijdrage Met een door het Rijk vastge stelde omrekenfactor wordt uw actuele netto-maandinko men omgerekend tot een be lastbaar jaarinkomen. Als het oude inkomen meer dan 20% hoger was dan het actuele in komen, wordt op basis van uw actuele inkomenssituatie berekend of een bijzondere bijdrage verstrekt kan worden. De regeling kent ook vermo gensgrenzen. Deze zijn als volgt vastgesteld: Alleenstaande, jonger dan 65 jaar: 40.500 Alleenstaande, ouder dan 65 jaar: 69.250 Meerpersoons huishouden, jonger dan 65 jaar: 59.700 Meerpersoons huishouden, ouder dan 65 jaar: 95.900 Een eerste artikel over de mogelijkheden van deze Zeeuwse instelling De Zeeuwse Bibliotheek is een openbare, voor iedereen toegankelijke, instelling. De bezoeker vindt hier een flin ke hoeveelheid romans, tijdschriften, studieboeken, cd's, cd-rom's, videobanden, jeugd- en muziekboeken. De romans zijn er in diverse genres (familie en gezin, de tective, romantiek, oorlog, geschiedenis), talen en letter grootte. Voor diegenen die moeite hebben met lezen zijn er boeken gedrukt in een grote letter. De studieboeken behandelen de meest uiteenlopende onderwerpen: van Koninklijk Huis, godsdienst, pensioen, rechtspraak, handwerken, kunstgeschiedenis tot verre landen en al les wat daar maar tussen zit. U kunt hier altijd iets van uw gading vinden, of het nu gaat om interesse, hobby of diepgaande studie. Tijdschriften over deze onderwerpen staan in de buurt van de boeken; de gebonden edities worden uitgeleend, de losse exemplaren zijn er om in de bibliotheek bekeken te worden. De totale collectie boeken is zo groot dat deze niet helemaal voor het publiek toegankelijk is. Het grootste deel van de boe ken staat dan ook in het maga zijn in de kelder. Via de catalo gus kunnen deze boeken aan gevraagd en geleend worden. Een deel van de boeken is niet uitleenbaar, gedeeltelijk om dat het gaat om kostbaar, oud materiaal, dat zorgvuldig be waard moet worden. Verder gaat het om encyclopedieën, woordenboeken, jaarboeken en inleidingen, die u in de bi bliotheek kunt raadplegen. De bibliotheek heeft ook een groot aantal binnen- en bui tenlandse kranten, populaire tijdschriften en opinieweek bladen. Deze kunnen in de In deze nieuwe rubriek zul len telkens een aantal websites genoemd wor den, die voor de senior surfer (en gelet op de vele deelnemers aan onze com putercursussen zijn dat er langzamerhand heel veel) misschien interessant zijn. Voor oud en jong, van alles wat. Hier begint het: Vakantie:(voor de wande laars) www.xs4all.nl/~wzweers/ dossiers/wandelen/ een heel handig overzicht van alles, wat er in Nederland te wandelen valt (na het mond en klauwzeer!) - huizen huren in Frankrijk: www.bonjour.nl particu lieren bieden hun huizen in Frankrijk te huur aan. - alle Franse VVV's met info over vrijwel alle plaatsen in Frankrijk: www.officede- tourisme.org/tourisme/ france/region.htm - logeren en eten in Duitsland: www.varta-guide.de/ hotel- en restaurantgids voor slapen en eten in Duitsland. - leuk: Voor Walt Disney-lief- hebbers: disney.go.com/disneya- toz/waltdisney/home.html - voor hondenliefhebbers: www.doggy.net met heel veel informatie over hon den. - voor natuurliefhebbers: www.nationalgeograp- hic.com met prachtig foto materiaal. - voor onvoltooid verleden naar: www.anderetijden.nl nog eens nalezen, wat het bekende TV programma op donderdagavond in de loop der tijd heeft uitgezonden. Zomaar wat websites. Iedere keer weer eens wat anders. Veel plezier ermee. leesruimte achter de Klanten service gelezen worden. Leners kaart ledereen kan gratis gebruik maken van de bibliotheek als het gaat om het vinden van in formatie, het raadplegen van boeken of het lezen van kran ten. Iets lenen is mogelijk op vertoon van een lenerskaart. Een lenerskaart kost ƒ45,00 per jaar, vanaf 65 jaar 32,50. Per boek is een leengeld van 0,25 per boek verschuldigd; de uitleenperiode is drie we ken. Voor een aantal materia len zoals bestsellers, video's, cd's en cd-rom's gelden ver schillende tarieven. Dienstverlening Direct bij binnenkomst ziet u de Klantenservice. Hier kunt u terecht met vragen over een lidmaatschap, of over de afde ling waar u boeken over een bepaald onderwerp zou kun nen vinden. Verder treft u op alle verdiepin gen inlichtingenbalies aan. Hier gaat men met u op zoek naar dat ene boek, dat ene artikel of het antwoord op de vraag die u al zolang bezighoudt. Bovendien helpt men u op weg met het gebruik van de geautomatiseerde catalogus, het zelf aanvragen van boeken uit het magazijn of het reser veren van een titel. U kunt hiervoor ook iedere eerste dinsdagmiddag van de maand terecht. Van 14.00 uur tot 16.00 uur organiseert de bibli otheek inloópmiddagen in het instructielokaal op de eerste verdieping. Medewerkers staan klaar om uw vragen te beantwoorden en wegwijs te maken. Het voordeel hiervan is dat men alle tijd voor u heeft en u rustig kunt oefenen. Internet Met Internet kunt u vanuit de bibliotheek de hele wereld Een praktijkvoorbeeld: Een echtpaar had in 1999 een belastbaar inkomen van 42.000,-. Op 1 april 2001 is de kostwinner 65 jaar geworden. De AOW en een bedrijfspensioentje bedragen totaal 2600,- per maand. De maandelijkse huur is 900,-. Recht op 'gewo ne' huursubsidie 167,- per maand. Mogelijkheden van de Vangnetregeling huurlasten (Vrh): Het omgerekende actuele inkomen volgens de Vrh is 34.580,-: het inkomen in 1999 is meer dan 20% hoger dan het huidige. De bijzondere bijdrage krachtens de Vrh be draagt 198,- per maand. Als de inkomendaling zich voor doet op 1 april 2001, heeft het echtpaar uit dit voorbeeld tot 1 juli 2001 3 maanden) tijd om een aanvraag in te dienen. Als het belastbaar inkomen in 2000 ook 42.000,- zou bedra gen en het actuele inkomen in juli 2001 nog steeds w2600,- per maand is, heeft het echtpaar voor het nieuwe huursubsidietijdvak (1 juli 2001 tot 1 juli 2002) tot 1 oktober 2001 opnieuw de mogelijkheid een bijdrage aan te vragen. Als u zich herkent in het voorbeeld of anderszins met een in komensdaling te maken heeft, dan kunt u een bijdrage aan vragen. U dient die aanvraag voor de Vangnetregeling huur lasten dan in bij de gemeente waar u woonachtig bent. Uitgangspunt van de regeling is dat u binnen drie maanden na inkomensdaling een bijdrage aanvraagt. Wacht dus niet te lang. Vraagt u de bijdrage te laat aan, dan loopt u tenminste vier maanden bijdrage mis! 'Samen Actief' staat voor een groep alleengaande mensen die graag leuke dingen doen, maar liever niet alleen, want met een aantal gelijkgestem den geniet je meer. De groep bestaat in mei 10 jaar en is nog springlevend. De leden van de club willen liever geen alleenstaanden genoemd wor den, want dat heeft een beetje een zielige bijklank en zielig zijn zij allerminst. Het is trou wens helemaal niet noodzake lijk om alleenstaande te zijn om lid te kunnen zijn. Samen Actief is een gemeng de club met ongeveer zestien leden, die twee keer per maand bijeen komt in het ge bouw van de SWOM aan de Molstraat, leder lid kan hier voorstellen doen om deel te nemen aan komende activitei ten. Dat kan van alles zijn, zo als fietstochten, stedenbezoek (ook in België), theaterbezoek, concertbezoek, samen naar de film of deelname aan of be zoeken van een sportevene ment, maar ook samen een lekker hapje eten behoort tot de mogelijkheden. Deelname is geheel vrijblijvend, maar meestal vindt degene die iets inbrengt wel een stuk of vijf medestanders, zodat het een activiteit van een kleine groep mensen wordt, die op die ma nier Samen Actief zijn. De kracht van de club is de vrij blijvendheid, niemand moet zich gedwongen voelen aan een activiteit van de club mee te doen. De leden, allen 50- plussers, willen elkaar stimu leren actief te zijn en dat te blijven. De contributie be draagt 6,- per maand. Da mes en heren die er best iets over. Op diverse plekken vindt u computers waar u, tegen een tarief van ƒ2,50 per half uur, kunt surfen naar waar u maar wilt. Om u behulpzaam te zijn bij het vinden van uw weg op Internet organiseert de Zeeuw se Bibliotheek beginnerscur sussen Internet. Zo'n cursus duurt twee maal twee en een half uur, verdeeld over twee dagen. De maximale groepsgrootte is acht personen en iedere cursist heeft de be schikking over een computer. U leert wat Internet is en hoe ermee te werken. Ook komen verschillende toepassingen aan bod zoals informatie vin den op het net en het gebruik van E-mail. De kosten bedra gen ƒ50,00 per persoon. U kunt zich inschrijven bij de Klantenservice van de biblio theek; telefonisch kan ook: 0118-654250. Bij de Klanten service zijn folders met data verkrijgbaar. Rondleiding Wilt u de bibliotheek eens he lemaal bekijken en ook daar komen waar u normaal ge sproken nooit mag komen? Eens per kwartaal wordt een rondleiding georganiseerd. In de eerste plaats voor nieuwe leden, maar iedereen is wel kom. Op 24 april van 19.00 uur tot 21.00 uur en op 25 april van 10.15 uur tot 12.15 uur staan de eerstvolgende ge pland. U kunt zich hiervoor opgeven bij de Klantenservi- voor voelen met de club actie- velingen mee te doen of er iets meer over willen weten kunnen contact opnemen met de secretaresse, mevrouw J.C. v.d. Luijster, tel 616904. De club komt bijeen op elke eer ste en derde donderdag van de maand om 19.30 uur in het gebouw van de SWOM, Mol straat 13. 'Er over praten helpt' Jo Crucq uit Nieuw en Sint Joosland is één van de vier er varingsdeskundigen van de Zelfhulporganisatie van Be- drijfsbeëindigers Nederland, kortweg ZOB. Deze organisa tie werd opgericht door een aantal ex-boeren en tuinders, die gedwongen met hun be drijf moesten stoppen. Het is een groep ouderen, die nau welijks voor het voetlicht treedt. Daarom maken wij er hier graag melding van. De ZOB heeft een brochure uitgegeven met als titel 'Er over praten helpt'. Daarin is te lezen dat afscheid nemen van je bedrijf altijd pijn doet en veel verdriet veroorzaakt. Je bedrijf is immers je levens werk. Jo Crucq kan er uit per soonlijke ervaring over mee praten. "Als je je bedrijf moet opgeven, verlies je veel meer dan je werk", zo stelt hij. "Ik was zo terneergeslagen dat ik mijn leven opnieuw moest aanzwengelen. In feite moest ik opnieuw ontdekken dat ik leefde. Dan duurt het lang voordat je de zon weer ziet schijnen en daar van kan ge nieten". Crucq vindt het jammer dat er in het algemeen weinig be langstelling is voor mensen die deze ervaringen hebben moeten doormaken. Hij wil dan ook graag in contact ko men met mensen die actief een bijdrage willen leveren aan de verdere op bouw van de ZOB. Hij is graag bereid informatie te verschaffen. Zijn telefoon nummer is 0118-601281. Door diverse omstandigheden heeft het koor 'Zang houdt Jong' een aantal leden verlo ren, waardoor er geen alten meer zijn en nog slechts twee stemmig kan worden gezon gen. Het koor wil graag in contact komen met mensen die graag zingen en het aantal leden weer op een aanvaardbaar peil willen helpen brengen. In het bijzonder zijn alten, maar ook sopranen en mannen stemmen hartelijk welkom. De repetities worden o.l.v. Me vrouw Wight gehouden in het gebouw van de Stichting Wel zijn Ouderen in de Molstraat en wel op woensdagmorgen van 9.45 tot 11.30 uur met en pauze van ±15 minuten. U bent welkom om eens te ko men kijken en luisteren tijdens één van de repetities. Ouderwoningen Molenberg Door het vertrek van een bezorger die vanuit Zorgcentrum Rustenburg aan de Vrijlandstraat rijdt is er een open plek ontstaan voor het rondbrengen van maaltijden op de woens dagen. Vanaf 11.30 uur staan de maaltijden in het zorgcentrum klaar. Gemiddeld is een bezorger zo'n uurtje onderweg om ze bij de ouderen aan huis te brengen. Ook is er voor de vakantieperiode extra mankracht nodig, doordat de vast bezorgers er dan even tussenuit gaan. De binnenstad wordt per fiets bezorgd, de overige wijken met de auto. Er is een kleine onkostenvergoeding. Meer informa tie en/of opgaven bij Janke Bak of Jopie Tevel, tel: 627537 Bukken, rekken, hurken, klimmen, duwen, lopen. Het zijn allemaal lichaamsbewegingen die u maakt bij het werken in de tuin. De weer ontluikende natuur veroor zaakt bij velen kriebels om in de tuin aan de slag te gaan. Voor velen geen probleem, maar als de botten en spieren niet meer zo goed willen, kan het tuinonderhoud wel eens teveel worden. Mevrouw Jiskoot-Van Essen heeft in verband daarmee wat tips op papier gezet. "Tuinieren is net als sporten" zegt zij. "Je moet het lang zaam opbouwen. En dat doen wij lang niet altijd. Als je lol in je tuin hebt en het is lekker weer, ga je vaak te lang door. Een goede tip: kijk op de klok en doe de eerste tijd niet teveel achter elkaar. Twee keer een half uur 's mor gens en twee keer een half uur 's middags is een goed begin. Rust tussendoor lekker uit en kijk intussen naar de tuin. Maak een schema van wat gedaan moet worden. U kunt dan wegstrepen wat ge daan is en dat geeft een vol daan gevoel". Hoe kan het makkelijker? "Ga verder eens na of de tuin onderhoudsvriendelijker te maken is. Een gazon betekent toch vrij wel werk. Maar als u het gazon wil houden en de wekelijkse maaibeurt niet meer zo ziet zitten, overweeg dan eens daarvoor een buur jongen of buurmeisje te vra gen. Voor vijf gulden per uur willen zij dat best doen. Als dat geen oplossing is ga dan eens na of het gazon vervan gen kan worden door bestra ting en verhoogde borders. Met verhoogde borders wordt het onderhoud van de bloe men en planten daarin gemak kelijker. Laat ook uw gereedschap re gelmatig controleren en ver vang botte en stroeve snoei- scharen. Goed gereedschap is het halve werk." Op kruk snoeien en wie den "Als u niet goed meer zo goed kan bukken is het heel goed mogelijk om zittend op een kruk snoei- en wiedwerk te doen. Een andere manier om het werk in de tuin te beper ken is het planten van struiken die hooguit één of twee keer per jaar wat bijgeknipt moeten worden. Verder kunt u, als u een beetje handig bent, op een stok een krabbertje of een klein schepje bevestigen, zo dat u minder hoeft te bukken. En als u wat te besteden hebt is de aanschaf van een tuin- klauw aan te bevelen. Het is een goed stuk gereedschap waarmee de grond met een kleine duw- en draaibeweging kan worden omgewoeld." Hoofd en bijzaken onder scheiden "Verder is aan te bevelen hoofd- en bijzaken te onder scheiden. Bekijk de tuin eens op een ecologische manier. Dat wil zeggen dat de tuin er niet altijd zo super netjes aan geharkt hoeft uit te zien. Geef de natuur de kans z'n afval stoffen zelf op te ruimen. 'Winterklaar maken' hoeft ei genlijk ook niet. Sterker: het is beter om wat sprietjes en ou de bloempjes te laten zitten. Daarin kunnen dan weer beestjes overwinteren. Egel tjes, hommels en padden zijn blij met een hoop tuinafval om er hun winterslaap in te houden. Oude bladeren en takjes tussen planten zorgen voor een bescherming in de winter en vormen in de zomer een humuslaag, zodat de grond minder snel uitdroogt. Kortom er zijn genoeg moge lijkheden om met minder in spanning de tuin goed te on derhouden." Als u meer wilt weten over dit onderwerp of over het maken van een onderhoudsvriende- lijk tuinontwerp neem dan contact op met de SWOM, te lefoon 627537 of met me vrouw Jiskoot-Van Essen, tele foon 468207. P\ Meldpunt 'vrijwillige thuishulp Middelburg Bereikbaar op werkdagen van 9.30 tot 14.00 uur !0E5 UFFTfin mevr. P.M. Den WttkLJ Ho||ander. te) 626513. Magi- straatwijk: mevr. N. Los, tel. 614398. Dauwendaele: dhr. W. Kuyl tel: 623918. Nieuw Mid delburg: dhr. A. v. Vrouwerf, tel. 626385. Griffioen I en II: mevr. P. Janse, tel. 637407 en mevr: A. v.d. Leer, tel. 614968. Arnemuiden: mevr. S. de Looff tel: 602615 Telefooncirkels: Stromen- wijk-'t Zand: mevr. R. Jongeri- us, tel. 637065. De Stichting Welzijn Ouderen Middelburg gaat starten met 3 ouderenadviseurs die u informeren over zaken die u bezig houden. De ouderenad viseurs zijn op de hoogte van regels en mogelijkheden en kent veel mensen en instellin gen in Middelburg op diverse terreinen. De ouderenadviseurs bemid delen bij of geven informatie over: - welzijn, b.v. tijdsbesteding, contacten, veiligheid, zinge ving. - wonen, b.v. woonadvies om de woning aan te passen aan het ouder worden, ver huizen. - zorg, b.v. huishoudelijke hulp, vrijwillige thuiszorg. - juridisch, b.v. regelgeving rondom de AOW, codicil, testament. - administratie, b.v. financiële administratie. Op verzoek komen de oude renadviseurs aan huis. Zij zijn dagelijks telefonisch bereik baar op werkdagen van 10.00 tot 11.00 uur op 627537 vra gen naar Janke Bak, Martin Jones of Margot Piscaer. De Brede School in Mid delburg-Zuid is op zoek naar mensen, die een handje willen helpen bij activiteiten voor kinde ren. Er is namelijk vraag naar mensen (ook senio ren, vandaar deze op roep in de Senioren krant) die kinderen wil len assisteren bij het le ren breien en het doen van andere handwerken. Maar ook hulp bij 'kook lessen', spelletjesmidda gen, voorleesuurtjes voor kinderen en huis werkbegeleiding voor de kinderen van groep 7 en 8 wordt zeer op prijs gesteld. Voor meer in formatie, een afspraak of een bezoek kunt u bellen naar telefoon nummer 611633 (kan toor Brede School) of 629004 Mariska Burger van SKWM). De Brede School in Middel burg-Zuid organiseert diverse activiteiten voor alle wijkbewo ners. Daarbij werken het on derwijs en de welzijnsinstellin- gen nauw met elkaar samen. Nu nog vanuit verschillende gebouwen in de wijk worden programma's aangeboden met voor elk wat wils. Voor kinde ren zijn er bewegings- en zelf- verdedigingslessen, maar zij kunnen ook zeefdrukken. Volwassenen kunnen mee doen aan computeractivitei ten. Zo is er een wijk-internet- inlooppunt waar men drie keer per week welkom is om te le ren internetten en e-mailen. Al met al is er een veelheid van activiteiten na schooltijd. Door hieraan deel te nemen komen wijkbewoners elkaar tegen en hoeft men niet ver buiten de deur voor een gezellige en/of leerzame middag of avond. De school is de centrale plaats ge worden. Overdag staat het on derwijs centraal, maar daarna zijn er allerlei andere activitei ten. Vandaar de naam Brede School. Steeds meer bewoners geven aan wat ze leuk vinden om te doen en ook de schoolteams hebben ideeën over activitei ten voor kinderen na school. Op die manier worden steeds meer activiteiten ontwikkeld. Dat daarvoor vrijwillige mede werkers nodig zijn spreekt voor zich.

de Faam | 2001 | | pagina 8