debitel Provincie Zeeland Statenvergadering Zomertarief PSD wwOfficiële Mededelingen Ons onderhoud vraagt van u even wat aandacht! Commissies Woensdag 18 april 2001 FAAM/VLISSINGER 7 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 16/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuws Van 1 mei tot 1 oktober geldt weer een tarief voor langzaam verkeer op het veer Vlissingen-Breskens. Het wordt geheven vanaf kwart voor negen 's morgens tot acht uur 's avonds. Een enkele reis kost 1,50 gulden; een abonnement voor de hele periode komt op 15 gulden. Inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen die een Waardekaart Zeeuws- Vlamingen (WKZ) als legitimatiebewijs hebben, kunnen die kaart ook •als abonnement voor langzaam verkeer gebruiken. Daarvoor moet de kaart van een nummer worden voorzien, waarna de overtocht gratis is. Onder langzaam verkeer vallen voetgangers, fietsers, brommers, fiets karredes, kinderwagens, rolstoelen, invalidenwagens zonder kenteken bewijs en al of niet met hulpmotor. Kortweg kan worden gesteld dat het gaat om iedereen die via de voetgangersterminal in Vlissingen of Breskens aan boord gaat. Voorverkoop De abonnementen zijn van dinsdag 24 tot en met vrijdag 27 april in voorverkoop verkrijgbaar in de voetgangersterminals in Vlissingen en Breskens. In dezelfde periode kunnen inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen hun WKZ laten nummeren. Het gaat om de kaarten, waarop in het witte vlak onder de afbeelding van de veerboot nog geen nummer staat. De terminal in Vlissingen is van dinsdag 24 tot en met vrijdag 27 april geopend voor de verkoop van acht tot twaalf uur 's morgens en van één tot vijf uur 's middags; die in Breskens van zeven tot twaalf uur 's morgens en van één tot vier uur 's middags. Wie een kapotte kaart heeft, kan die ook in de voorverkooptijd ter reparatie aanbieden. Aangeraden wordt zoveel mogelijk van de voorverkoop gebruik te maken. Auto's Van 1 mei tot 1 oktober geldt opnieuw het zomertarief voor het over zetten van auto's op beide lijnen van de veerdiensten. Een enkele reis in de categorie auto's tot en met 6 meter komt op 19 gulden; in de categorie tot en met 12 meter is het 36,50 gulden. Motoren zonder zijspan of aanhangwagen betalen 9,25 gulden. Milieu Vergunning Chemgas Terminal Vlissingen B.V. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan Chemgas Ter minal Vlissingen B.V. een vergun ning Wet milieubeheer met voorschriften ter bescherming van het milieu verleend voor het veranderen van de inrichting. De veranderingen betreffen een aan passing van de organisatie. De bezetting van de operationele dienst wordt meer afgestemd op het aantal (overslag)manipulaties, daarbij hoort een ploegbezetting van twee man tot de mogelijkhe den. Voorts betreft de verandering een wijziging van producten die zullen worden op- en overgesla gen. Ten opzichte van de huidige vergunning wordt geen isopreen, isopentaan, 1-penteen, pentaan, Nieuwsbrief West-Zeeuwsch- Vlaanderen Vorige week is in West Zeeuwsch-Vlaanderen de twee de nieuwsbrief over de ge biedsgerichte aanpak huis aan huis bezorgd. Vanuit de recreatie, de land bouw, de natuur en nog zo wat belangen zijn alle wensen en verlangens bij de gebiedscom- missie op tafel gelegd. Aan de hand van die verlanglijst heeft de commissie een eerste inventarisatie gemaakt van het aantal hectares dat een andere bestemming dan de huidige zou moeten krijgen. Voor de natuur wordt een ruim tebeslag van 1.100 hectare verwacht, voor recreatie 610 hectare, voor infrastructuur en mobiliteit 300 tot 400 hectare en voor werkgelegenheid en dienstverlening 50 hectare. Hoeveel voor de landbouw en wonen in het buitengebied nodig is, wordt nog nader bestudeerd. In het ontwerp plan, dat nog voor de zomer wordt verwacht, is dat duide lijk. Zo staat in de nieuws brief. Gebiedscommissielid Thijs Kramer vindt De Blikken tussen Groede en Oostburg het mooi ste plekje in de regio. Dat blijkt uit een vraaggesprek met hem. De nieuwsbrief en een gratis abonnement daarop zijn ver krijgbaar bij de gemeentehui zen in Oostburg en Sluis- Aardenburg, het waterschap Ze.euws-Vlaanderen in Ter- neuzen en bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Provinciale Staten vergaderen vrijdag 27 april, 10.00 uur, in de Statenzaal, Abdij 10, Middelburg. De vergadering is openbaar. Wie op de publieke tribune plaats neemt, kan aan de hand van een plattegrondje zien hoe de fracties in de staten zijn gegroepeerd. De namen van alle leden staan op het overzicht vermeld. Welzijn De staten krijgen de regiovisie zorg voor ouderen 2001-2004 ter vaststelling voorgelegd. Belangrijk onderdeel van de visie is de omvorming van de verzor gingshuizen tot verpleeghuizen en woonzorgcentra. Een stuurgroep heeft de visie opgesteld. Daarin zaten zowel de aanbieders als de vragers van zorg, het zorgkantoor, de provin cie, de gemeenten, de woning bouwverenigingen en de stichtin gen welzijn voor ouderen. De ontwerp-visie heeft ter inzage gelegen, waarna 14 schriftelijke reacties zijn ingediend. Waar nodig zijn die reacties in de visie verwerkt. Bij de visie hoort een uitvoerings programma. Alle betrokken instanties zijn voor hun aandeel in de verwezenlijking van dat pro gramma verantwoordelijk. Emancipatie geeft meer kwaliteit is de titel van een rapportage over de maatregelen in het pro vinciaal beleid om de achterstand van vrouwen weg te werken. Geconstateerd wordt dat extra maatregelen nodig blijven, niet alleen voor vrouwen, maar ook voor gehandicapten en etnische minderheidsgroepen. Bij het schrijven van nieuw beleid moet steeds worden nagegaan of op de achterstand kan worden inge lopen. Via ambtelijke werkbegro- tingen moeten doelen worden gesteld die in vier jaar bereikt kunnen worden. Om iedereen bij de provincie emancipatiebewust te maken moeten werk- of themabijeenkom Emancipatie bij de provincie sten worden gehouden. Dit alles uiteraard als de staten de aanbevelingen van het dage lijks bestuur volgen. Water De staten krijgen een overzicht voorgelegd van de stand van zaken in de Zeeuwse Delta wateren. Grevelingen, Krammer- Volkerak, Oosterschelde, Veerse Meer, Westerschelde. en Voor delta worden kort beschreven. Melding wordt gemaakt van het initiatief van Zeeland om samen met Noord-Brabant en Zuid- Holland en allerlei instanties en belanghebbenden een integrale visie voor alle Deltawateren te ontwikkelen. De Hogeschool Zeeland vraagt anderhalve ton subsidie voor de organisatie van een Jeugd Wereld Waterforum in Vlissingen. Het congres is in juni, duurt een week en wordt georganiseerd ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de studierichting aquatische ecotechnologie van de Hogeschool. Wegen De staten hebben ruim 5 miljoen MÊÈ propyleenoxide, ethylchloride, methylchloride, propadieen en C5-koolwaterstoffen meer opge slagen. De inrichting is gelegen aan de Frankrijkweg 4 te Nieuwdorp, kadastraal bekend gemeente Borsele, sectie A, nrs. 577 en 580 én gemeente Vlissingen, sectie A, nr. 624. De vergunning ligt van 20 april tot en met 31 mei 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur, op donderdag avond van 17.00-20.00 uur en in het gemeentehuis van Vlis singen, op werkdagen van 8.30- 12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver- gunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ont- werp-vergunning (degenen die bedenkingen hebben tegen wijzi gingen die zijn aangebracht ten opzichte van de ontwerp-vergun- ning) en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ont- werp-vergunning kunnen tot en met 1 juni 2001 tegen de vergun ning beroep instellen bij de Af deling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 2 juni 2001 van kracht, tenzij overeen komstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet be stuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzit ter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer P. Wattel (tel. 0118-631773). Ontwerp-besluit wijziging vergunning Hercules B.V. te Middelburg Gedeputeerde Staten van Zee land willen de vergunning Wet milieubeheer van Hercules B.V. te Middelburg wijzigen. De reden hiervoor is gelegen in het feit dat op 1 juli 2000 de Regeling verbranden gevaarlijke afvalstoffen in werking is getre den en op 1 maart 1999 het Besluit organisch-halogeengehal- te van brandstoffen is aange scherpt. Naar aanleiding van deze twee besluiten dient één voorschrift van de vergunning Wet milieubeheer van 30 mei 1996 gewijzigd te worden. Het ontwerp-besluit en overige stukken kunnen op verzoek (tele foon 0118-631 773 worden ingezien bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg. Een ieder kan tot en met 3 mei 2001 schriftelijk bedenkingen tegen het ontwerp-besluit indie nen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen het ontwerp besluit, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ont werp-besluit en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Wattel (tel. 0118- 631773). Aan alle bewoners van SEROOSKERKE/ GAPINGE/ ST LAURENS E.O. Opdat u niet stndkelt over ons werk. N.V. DELTA Nutsbedrijven gaat spulwerkzaamheden verrichten in SEROOSKERKE/ GAPINGE/ ST LAURENS E.O aan het waterleidingnet van dinsdag 17 t/m vrijdag 20 april en van maandag 23 t/m vrijdag 27 april 2001. Tijdens de spuiwerkzaamheden kan bruin water uit de kraan komen. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. De bewoners ontvangen een brief over de exacte datum van de werkzaamheden. Tevens kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan nomaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Voor meer informatie kunt u terecht op het districtskantoor van N.V. DELTA Nutsbedrijven te Vlissingen, telefoon (0118) 483676 of op Internet http://www.deltanutsbedrijven.nl/ e-mail: info@delta-zld.nl N.V. DELTA Nutsbedrijven aanvaardt geen enkele vorm van aan- DEL sprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat bedrijven, instellingen of personen met vooraf individueel zijn gewaarschuwd. rijksgeld te besteden aan de wegen in Zeeland. Dat is inclusief fietspaden, verkeersveiligheid en voorzieningen voor het openbaar vervoer. Voorgesteld wordt het geld per regio te verdelen: Walcheren ruim 1,8 miljoen gul den, Zeeuwsch-Vlaanderen ruim 1 miljoen gulden en Oosterscheldebekken ruim 9 ton. Een bedrag van 1,4 miljoen gul den resteert dan om te gebrui ken voor regio-overstijgende pro jecten. Via het Regionaal orgaan ver keersveiligheid Zeeland (ROVZ) wordt subsidie verstrekt voor verkeersveiligheid. Aan de staten wordt gevraagd de regels vast te stellen, waaronder die subsi die kan worden toegekend. School en werk Voor een betere aansluiting tus sen scholing en werk in de tech nische sector wordt de staten gevraagd 2 ton beschikbaar te stellen. Ruim 96.000 gulden wordt gevraagd voor maatrege len om het arbeidsaanbod in de zorg op peil te houden. Ter inzage Technopark Schoondijke Tot en met 10 mei ligt de ontwerp-streekplanherziening Technopark Schoondijke ter inzage. Met de herziening wordt het planologisch mogelijk gemaakt gebouw en terreinen van de voormalige Landbouwpraktijkschool te bestemmen tot een bedrijventerrein voor technisch hoogwaardige ondernemingen. Ook omliggend terrein krijgt vast die bestemming om uitbreidingen mogelijk te maken. Het ontwerp ligt ter inzage bij de provinciale directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren; in het gemeentehuis van Oostburg, werkdagen 9-12 uur en 14-16 uur, en in het politie bureau van Schoondijke, zaterdagochtenden 9-12 uur. Tot en met 10 mei kunnen schriftelijke bedenkingen tegen de ont werp-streekplanherziening worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Vrijdag 11 mei, 19.00 uur, kunnen indieners van bedenkingen en belanghebbenden met de statencommissie ruimte, milieu en water van gedachten wisselen over het plan. Plaats van handeling is het bedrijfsverzamelgebouw EPZ op het Technopark Schoondijke. Aanmeldingen kunnen tot uiterlijk 10 mei worden gedaan bij provin ciaal medewerker mr. J.C.P. Willemse, tel. 0118-631794. De heer Willemse kan ook worden benaderd voor het inzien van het plan bui ten kantooruren. De ontwerp-streekplanherziening is verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, email: infocentrum@zeeland.nl. Donderdag 26 april, 19.00 uur, vergaderen vier commissies uit de staten gezamenlijk in het Statenzaalcomplex, Abdij 10, Middelburg. Het gaat om de commissies alge meen bestuur, economie, verkeer en vervoer en ruimte, milieu en water. Gespreksonderwerpen zijn de provinciale inspraakreactie op de vijfde nota ruimtelijke ordening van het rijk en de Lange-termijn- visie Schelde-estuarium. De vergadering is openbaar en begint met spreekrecht voor het publiek. De agenda en bijbehorende stuk ken kunnen worden ingezien in het provinciaal informatiecen trum, Abdij 9, Middelburg; werk dagen 9.30-12.30 uur en 13.30- 16.30 uur. ■HU mmmmm De grootste veroorzaker van slechtziendheid en blindheid is diabetes it is een van de mogelijke gevolgen van diabetes (suikerziekte). Hart- en vaatziekten en minder goed werkende nieren zijn andere complicaties Onderzoek moet een oplossing brengen voor diabetes en bijkomende iplicaties. Geef dit onderzoek dat extra zetje in de rug. Diabetes Fonds Nederland Amersfoort. Tel: (033) 46 22 055. GEEF VOOR DIABETES GIRO 5766 Een jong, dynamisch en snelgroeiend bedrijf, zo mogen we onszelf best wel noemen. We zijn een belangrijke speler op het gebied van de telecommunicatie met een duidelijke visie op de toekomst. Voor enkele van onze vestigingen zijn wij op zoek naar enthousiaste collega's. Heb jij affiniteit met de detailhandel en Telecom? Kies dan voor een leuke, afwisselende baan bij debitel. Het salaris en de arbeidsvoorwaarden zullen je zeker aanspreken. Ben |e geïnteresseerd in één van de bovenstaande functies? Schrijf een brief voorzien van c.v naar debitel shop b.v., t.a.v. afd. Personeelszaken, Postbus f87, 3800 BL Amersfoort. Of bel voor meer informatie: 033-254 28 09 of mail: jasper vanzandwijk@debiteldhop.nl

de Faam | 2001 | | pagina 7