Voor iedere portemonnee een tas Fit Health Shop geeft persoonlijk advies voor thuis trainen PROFILE-VAN DEN DRIEST SCHOONENBERG Chef-kok te gast bij Versmarkt 't Westland Brasserie Bleij grand café met snelle keuken Jos Ligtenberg in de nieuwe Fit Health Shop. foto.Jaap Wolterbeek „Steeds vaker kregen we in Roosendaal klanten uit Zee land", vertelt Ligtenberg. „Na onderzoek bleek dat in Zee land de markt voor fitnessap- paratuur om thuis te gebrui ken nog open lag." Fit Health Shop is een speciaal zaak in fitnessapparatuur die verder gaat dan alleen ver koop van toestellen. Desge wenst krijgt iedere klant per soonlijk advies ten aanzien van het voor hem of haar ge schikte gebruik van de appa ratuur en de gewenste resul- R E T S E O R E O G N A K R E H O K K E L 1 N G G L M E T B K K O O A E N A A V U E N O 1 M O K 1 A N D E L S B 1 B T K L R A R N S J E S S O O A E M A R A 1 E D E O A P E L A E A P R W S N R P w E P G M E V A u E O O M O l IJ A R L S D O 1 O V H u T L E E E 1 E B L E B L T 1 E D T 1 U M R L E T A O O S N N N M O A O H A O R O O 1 A A D R K C G D R A A P H P P L D A A K E B R A A H C S E J N E K R A V D R A A S V Streep in de letterbrij al de onderstaande woorden door. De resterende letters vormen dan regel voor regel van boven naar beneden gelezen een woord als eindoplossing. Aardvarken Karbouw Poolvos Agaattijger Koolmees Reebok Collie Oester Schaarbek Dromedaris Opossum Schoothondje Gekko Ooilam Spaniel Glatik Paard Vaarkoe Hinde Paling Veldmuis Hoelman Panda Vleermuis Hokkeling Panter Wasbeer Jachtluipaard Pointer Weeraal Kangoeroe POLAROID Aëro-dynamisch Wrap-around 16 FAAM/VLISSINGER J L Woensdag 18 april 2001 Stuur uw oplossing vöör woensdag 25 april naar de redactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 2 mei bekend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 4 april luidt: 'Krentenbrood'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar W. Gabriëlse uit Westkapelle. Fancy fair- Basisschool De Wissel houdt zaterdag 21 april een fancy fair. De opbrengst van deze markt gaat naar een door de kinderen gekozen doel namelijk een schoolproject in Bangladesh. Een gedeelte van de op brengst is bestemd voor de aanschaf van speeltoestellen. De fancy fair begint om 9 uur en gaat door tot 14 uur aan de Kleiweg 1-3 te Vlissingen. Bloedafname- Het Rode Kruis houdt maandag 23 april tussen 18.30 tot 21 uur in de Morgenster aan de A. Lauwerijszstraat 6 in Mid delburg een bloedinzamelingsbijeenkomst. Ook in Westkapelle is er de gelegenheid om bloed te geven en wel op vrijdag 20 april in 'West kapelle Herrijst' aan de Markt 79. Mensen die bloed willen geven die nen een legitimatiebewijs te overleggen. Quiltgroep Middelburg- Ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan houdt de Quiltgroep Middelburg van 19 tot en met 21 april een tentoon stelling. Veel van het werk van de afgelopen jaren is te bezichtigen in het kerkgebouw van de Doorpsgezinde gemeente, Lange Noordstraat 62 Middelburg. Openingstijden: 10-17 uur, toegang gratis. Kledingbeurs- Peuterspeelzaal 't Speeltreintje te Oostkapelle houdt vrijdag 20 april de voorjaarskleding-speelgoe.d-en-bed-box-buggy-posi- tiekleding-beurs. Deze is in het hervormd Gemeentecentrum in de Jo hannes Pourckstraat 2 te Oostkapelle en duurt van 15 uur tot 16.30 uur. Voor meer informatie kunt u bellen met 0118-583619. Middelburgse Harmonie- Het Middelburgs Muziekkorps houdt donderdag 19 april een openbare muziekavond voor belangstellenden. Om 19 uur wordt in de school Nehalennia aan de Gerrit van der Veen- straat voorlichting gegeven met betrekking tot het leren bespelen van een instrument en het spelen in een orkest. Het jeugdorkest laat deze avond enige werken horen, ledereen die een blaasinstrument wil leren bespelen of dit al kan is op deze avond welkom. Roman - Een van de beste Christelijke auteurs in Nederland, Joke Verweerd, presenteert zaterdag 21 april haar nieuwe roman. Tussen 11 uur en 12 uur is zij daartoe aanwezig op het binnenplein van De Drvkkery aan de Markt in Middelburg. Bemoeizorg Zeeland- Voor iedereen die in een werksituatie te ma ken krijgt met situaties waarin mensen overlast veroorzaken of elke vorm van hulpverlening vermijden is er het Meld- en Actiepunt Be moeizorg Zeeland. Het meldpunt fungeert als vangnet en coördineert de hulpverlening voor de cliënt. Het meldpunt is telefonisch bereikbaar via nummer 0113-249456. Lezing Humanistisch Verbond- In de aula van het Jacob Rogge veenhuis in Middelburg houdt Drs A. Polspoel voor het Humanistisch Verbond afdeling Walcheren een lezing. Vanaf 10.30 uur zal hij, in zo breed mogelijk verband en met zijn bekende gevoel voor humor, spre ken over het thema 'eenzaamheid' Workshop bloemschikken- In 't Spui in Vlissingen geeft Patty van Keulen vrijdag 20 april een speciale workshop over bloemschikken in allerlei vormen. Deze workshop, met demonstraties, duurt van 19 uur tot 20.30 uur en is gratis toegankelijk. Lezing voeding kanker- Voor het natuurkundig Gezelschap Mid delburg houdt Dr. Ir. P. van 't Veer vrijdag 20 april een lezing. Hij spreekt vanaf 20 uur over het onderwerp 'kan goede voeding kanker voorko men'. De lezing is in de zalen I en II van de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk te Middelburg en is vrij toegankelijk. Open dag- Het Theo van Doesburgcentrum in Vlissingen houdt za terdag 21 april van 10 tot 12 uur open dag. Hier presenteren het Cen trum voor Kunsteducatie en de Muziekschool het veelzijdige cursus- en activiteitenaanbod. Brouwerijstraat 2 Vljssingen. Lezing Cultureel Gekleurd- Woensdag 25 april is er in de Zeeuw se Bibliotheek aan de Kousteensedijk te Middelburg een lezing in het kader van 'Cultureel Gekleurd'. Mariët de Meester spreekt, met muzi kale begeleiding, over 'De verdwaalde nomade'. De lezing begint om 20 uur in de Aula en is vrij toegankelijk. Trier - Op uitnodiging van de Archeologische Werkgemeenschap voor Nederland, afdeling Zeeland, houdt de heer drs. Robert van Dieren- donck donderdag 19 april een lezing. De heer Dierendonck, provinciaal archeoloog van Zeeland, spreekt aan de hand van dia's over de schitte rend bewaard gebleven Romeinse resten in de Duitse stad Trier, het 'Rome aan de Moezel". De lezing is in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk te Middelburg en begint om 20 uur. Puzzeltochten- Riet en Jaap Brugman hebben dit jaar weer fiets- en wandel-puzzeltochten op Walcheren uitgezet. De fietstocht start bij de VW's van Domburg en Oostkapelle en is 32 kilometer lang. De puzzel wandelingen in Veere en Domburg starten vanaf de VW's in die twee plaatsen. De routebeschrijvingen kosten vijf gulden en een deel van de opbrengst gaat naar een goed doel. Er zijn met de puzzeltochten ook mooie prijzen te winnen. Meer informatie over deze tochten is verkrijgbaar via telefoon 078-6812514 (advertentie) Bjarne Bleij wil het Bellamyplein met zijn brasserie minder som ber maken. foto: Jaap Wolterbeek. Vanmiddag (woensdag) om 17 uur is de officiële opening door Henk de Haas en wie dit op tijd leest kan dan met eigen ogen aanschouwen wat Bleijenberg met zijn nieuwe honderd vier kante meter extra gedaan heeft. Blikvanger is naast de kleurige bank en gordijnen een schilderij van de 'Koude Hoek', een stukje oud Vlissingen. „Voor mij is dit een logische stap", vertelt Bleijenberg. „Ik zag voortdurend mensen langslopen die niet uitgebreid wilden dineren maar wel even iets willen eten of zomaar een kop koffie of een biertje. Dat kan nu met de brasserie. Een snelle kaart, wat niet wil zeg gen dat die snelheid de kwali teit in de weg zit. Er zijn ook ta feltjes om aan te staan voor ie mand die precies in de tijd van twee kwartjes parkeergeld even een broodje wil en weer naar een volgende afspraak. De snelle zakenman, zeg maar. En Zusterstraat 24 Middelburg 0118-612410 (advertentie) Ab de Visser Keurslager. Wat eten we vandaag? Al weer? Elke dag komt deze vraag terug, maar niet el ke dag is er tijd en inspira tie om van de warme hap iets leuks te maken. Vers markt 't Westland in win kelcentrum Dauwendaele geeft vrijdag 20 april tal van tips en creatieve sug gesties om snel, lekker en vooral leuk te koken. Tussen 10.30 en 16.30 uur de monstreert dan een chef-kok van het Bedrijfschap Slagers- bedrijf hoe je op verschillende manieren vlees en groenten kunt bereiden. Het thema van de dag is 'Roerbakken met kalfsvlees en groenten'. Be langstellenden krijgen gratis recepten en natuurlijk kunnen zij van alles proeven! De all round chef-kok kan op de ALS VOORBEELD Dl mef lichtgewicht aluminium 24 versnellingen, aluminium bagagedrager. Een fiets die voor meerdere doeleinden Twijfelt u ook aan uw gehoor? U bent van harte welkom voor een gratis hoortest en een vrijblijvend persoonlijk hooradvies. ZO HOORT 'T Vlissingen, Schutterijstraat 28A, tel. (0118) 419646. Middelburg, Korte Geere 8, lel. (0118) 613113, fax (0118) 650965. Vlissingen, Walstraat 97. tel.: 0118 - 415 051 Middelburg, I anqe Delft 74. tel.: 0118 - 617 083 Vorig jaar april stapte Albert Slinger over van Bijoux Lederwaren in Middelburg naar De Bruijne Lederwaren in Vlissingen. Albert en zijn vrouw Chantal namen de zaak aan de Wal straat over en doopten hem tot Albert Slinger Lederwaren. Dit voorjaar namen zij de winkel flink onder handen. Er volgde een grondige ver bouwing, uitbreiding van de winkelruimte en verbreding van het assortiment. Albert Slinger behoort tot de weinige jonge mensen die kan zeggen dat hij écht jarenlange ervaring heeft in zijn werk. Bij na een unicum in een tijd van flexwerken, en jobhoppen. Slinger voelt ondanks deze tendens echter geen enkele behoefte om 'zijn horizon te verbreden', 'buiten te kijken' of te branchesnuffelen. Na 25 jaar heeft dit product nog steeds zijn hart. De lederwa ren hebben hem eigenlijk al sinds zijn kinderjaren in de greep. Op 12-jarige leeftijd begon hij als hulpje bij Bijoux in Middel burg. De weekenden en alle schoolvakanties leerde hij steeds een beetje meer over leersoorten, verkoop, trends, maatschappelijke ontwikkelin gen en de invloed daarvan op consumentengedrag, kortom alles waar een ondernemer mee te maken krijgt. Voor Slinger stond het al vroeg vast, ooit wilde hij zijn eigen lederwarenzaak. Met de fami lie de Bruijne kwam hij vorig jaar tot een mooi compromis. Slinger nam de zaak over en Wim en Nettie de Bruijne wer ken nog een poosje mee in de zaak. „Na een jaar hier in Vlissingen hebben we de zaak geëvalu eerd", vertelt Slinger. De be langrijkste conclusies waren dat de zaak te klein en onover zichtelijk was en dat de klan ten een beetje aan het vergrij zen waren. Om ruimte te win nen hebben we de tuin achter het pand opgeofferd, daar groeide toch niet veel meer dan brandnetels. En om onze doelgroep te ver breden hebben we er een aan tal jeugdige merken bij geno men. En dat merk je direct, we hebben nu veel meer jonge mensen over de vloer. Modi- sche tassen en rugzakken van merken als Mexx, Esprit en Kipling spreken hen enorm aan." Dat de keus voor een bepaal de tas heel persoonlijk is voelt Slinger feilloos aan en door er een uitgekiende collectie op na te houden kan hij iedere klant van peuter tot bejaarde een passend model bieden. „Onze doelgroep is heel breed, iedereen moet hier kunnen slagen. Daarom va rieert het assortiment van klassiek tot superhip en van goedkoop grappig tussen doortasje tot de duurdere le ren kwaliteitstassen. Voor ie dere portemonnee en stijl hebben wij een tas. En niet al leen tassen trouwens, maar ook portemonnees, koffers, riemen, ceintuurs, attaché koffers en shoppers." Waar we op dit moment niet om heen kunnen zijn natuurlijk de bowlingtassen en de kleine avondtasjes in snoepkleurtjes. Slinger heeft ze in alle soorten en maten. Van een heel ander kaliber, maar niet minder tren dy zijn de boodschappentrol- leys. Zag je tot voor kort al leen maar wat oudere dames voor zo'n klassiek geruit of be scheiden donkerblauw bood- schappenwagentje lopen, te genwoordig mogen ook jon gere mensen zich van dit ge- Albert en Chantal Slinger: Servicekwaliteit en persoonlijkheid gaan bij ons hand in hand." foto: Jaap Wolterbeek mak bedienen. Zere schou ders of dode vingers door de snijdende plasticzakken hoe ven niet meer. Talloze dessins en materiaal soorten die prima matchen met een vlotte outfit maken van de boodschappentrolley een grappig maar vooral prak tisch shopmaatje. Voor de he le jonge klantjes is een speci aal hoekje ingericht met rug zakjes en tasjes van onder an dere Sesamstraat en de nog altijd populaire Pooh-beer. Een speeltafeltje maakt het hoekje extra interessant voor de kleintjes. (advertentie) meestuiteenlopende vragen antwoord geven en niet alleen op het gebied van vlees en groenten. Uiteraard heeft 't Westland Keurslager Ab de Visser, eveneens in Winkel centrum Dauwendaele, bij de demonstratiedag betrokken. Kortingsbonnen voor kalfs vlees zijn bij hem in te wisse len. En Versmarkt zelf heeft ook een passende aanbieding. Sinds 1993 is de Fit Health Shop al een be grip in Roosendaal maar sinds kort is er ook in Zeeland een filiaal van de speciaalzaak in fit nessapparatuur. In de Middelburgse Graven straat vonden Jos Ligtenberg en Marco de Gronckel het geschikte pand voor een tweede vestiging. taten. In de zaak aan de Gra venstraat staat het nieuwste van het nieuwste uitgebreid opgesteld. „De kleuren, mer ken en de benadering van klan ten is identiek aan de manier waarop we in Roosendaal wer ken. De formule die we daar hanteren is beproefd dus van daar dat we die hier ook ge bruiken. En mocht er nog eens een nieuwe zaak geopend wor den, dan gaat dit ook weer vol gens hetzelfde concept. Servi ce en persoonlijke klantgerich te aandacht zijn onze kracht en er is voor elk wat wils." Jong en oud, voor iedereen kan Jos Ligtenberg wel een geschikt trainingstoestel vinden. „Als je aangeeft wat je precies wil be reiken bij het sporten thuis, ge ven wij advies welke appara tuur het best bij de klant past en belangrijker, hoe het op een verantwoorde manier gebruikt wordt." Vetverbranders Maar ook mensen die nog niet precies weten wat ze willen kunnen bij Fit Health Shop terecht voor een oriënterend gesprek. „Door tijd en per soonlijke aandacht te beste den aan de klant neem je sa men de mogelijkheden door. En als de klant dat wil kan er zelfs een persoonlijk trainings programma opgesteld wor den." Is er eenmaal een keuze voor een bepaald toestel ge maakt dan wordt het netjes thuis bezorgd en gemonteerd. „Het is heel belangrijk dat het monteren vakkundig gebeurt en ach het is ook wel zo mak kelijk voor de klant. Het hoort bij onze service. Het enige wat wij niet voor ze kunnen doen is het trainen zelf", lacht Lig tenberg. Naast de apparaten worden er ook voedingssup plementen verkocht. Ligten berg wil hier echter wel het nodige over kwijt: „Om mis verstanden te voorkomen wil ik er wel bijzeggen dat de voe dingssupplementen die wij verkopen geschikt zijn voor ie dereen die een gezonde aan vulling wil op de normale voe ding. Dus geen anabolen of dat soort middelen, alles is puur natuur. Het zijn produc ten waar constante controle op zit, zowel in Amerika waar ze gemaakt worden als in Ne derland. Onze voedingsupple menten zijn zowel geschikt voor bodybuilders als voor mensen die hevige duurspor- ten beoefenen zoals wielren ners." Een ander middel om snel een betere shape te krij gen zijn de vetverbranders. „Die doen het in deze tijd van het jaar altijd heel goed", weet Ligtenberg. Vijf jaar geleden begon Bjarne Bleijenberg met zijn visspecialiteitenrestaurant Bleij aan het Vlissingse Bellamypark. Buurman CarLife ver huisde onlangs naar de Industrieweg en dat was voor Bleijenberg aanleiding om de ruimte er bij te trekken. Brasserie Bleij is de naam van de kruising tussen een grand café en een brasserie. bij het cafégedeelte kan ik me voorstellen dat het hier een verzamelpunt kan worden voordat iedereen gaat stappen. Wij gaan om twaalf uur 's nachts dicht en dan begint het natuurlijk pas voor veel men sen. De vrijdagmiddagborrel is ook iets wat hier heel goed kan. Want het gaat natuurlijk niet alleen om de dagjesmen sen hè; ik wil de Vlissingers ook graag in de zaak." Met de kleurige inrichting wil Bleijen berg niet alleen zijn zaak maar ook het Bellamyplein weer wat fleur geven. „Het is een beetje somber plein geworden en dat is jammer", zegt hij. „Het wachten is natuurlijk op de ont- sluitingsweg die al jaren op de planning staat. Het duurt alle maal verschrikkelijk lang en al die tijd gebeurt er niets aan het plein. Als straks ons terras er staat met zonwering en ver warmingselementen voor de koudere dagen, dan ziet het er meteen een stuk aantrekkelijker uit. Dan biedt je een keuzemo gelijkheid extra. Je künt naar de boulevards maar het hoeft niet." Dat zullen zijn broer en zus die aan diezelfde boule vards Solskin en de Leugenaar bestieren niet altijd met hem eens zijn, maar het blijft zo wel in de familie. De brasserie is, in tegenstelling tot het restaurant, overdag vanaf tien uur 's mor gens open tot twaalf uur 's nachts. Bjarne zal voor het grootste gedeelte van de tijd te vinden zijn bij het restaurantge deelte van Bleij. Met een nieu we, nog meer verfijnde kaart blijft dat toch een klasse apart. Er is weliswaar een doorgang tussen de twee zaken, maar wie daar prijs op stelt kan door de éne deur voor een borrel en door de andere voor het diner.

de Faam | 2001 | | pagina 16