Provincie Zeeland Aanmelden LEADER+ gebieden Zeeuwse Milieuprijs Nieuws brieven sOfficiële Mededelingen 4 mmMmmmmmmMW HET IS GROEN EN GEEL EN MAAIT MAAR DOOR.... Woensdag 11 april 2001 FAAM/VLISSINGER Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 15/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Zeeuwse Milieuprijs Jaarlijks wordt door de provincie Zeeland de Zeeuwse Milieuprijs uitge reikt aan initiatiefnemers van projecten die een positieve bijdrage heb ben geleverd aan de kwaliteit van de leefomgeving. Dit kunnen grote en kleine projecten zijn. Het project moet wel in 2001 zijn afgerond. De Milieuprijs bestaat uit een uniek kunstwerk en een geldprijs van 4.000 gulden voor de winnaar. De tweede prijs is 2.500 gulden, de derde prijs is nog goed voor 1.000 gulden. Nominaties voor de Zeeuwse Milieuprijs kunnen vóór 15 november 2001 worden ingezon den aan de Provincie Zeeland. De uitreiking van de Milieuprijs is gepland in het voorjaar van 2002. Het deelnameformulier zit als bijla ge in de brochure Milieufonds/Milieuprijs. Jury De jury voor de Milieuprijs bestaat uit zes leden. Drie daarvan zijn lid van Provinciale Staten (Commissie RMW) en drie leden zijn deskundi gen op het gebied van milieuvriendelijke landbouw, nieuwe of vernieu wende en milieubesparende techniek en natuur- en milieueducatie. Informatie De brochure Milieufonds/Milieuprijs kan worden aangevraagd bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. In beroep De uiitreiking van de Milieuprijs 2000 door gedeputeerde mr. drs. A. J. G. Poppelaars in de renovatiewijk de Hove in Axel. Commissie De commissie 28 Luchtvaartwet vergadert op vrijdag 20 april 2001 om 9.45 uur in het provin ciehuis, Abdij-6, Middelburg. De vergadering is openbaar, er is geen spreekrecht voor het publiek. De agenda vermeld onder andere de volgende pun ten: Gebruiksplan 2001-2002 luchtvaartterrein Midden-Zeeland; Rapport Raad voor Transport Veiligheid inzake het onderzoek van het ongeval met de PH-JAW op 26-06-1998; NLR rapport BKL-geluidsbelasting rond lucht vaartterrein Midden-Zeeland; terugmelding klachtencommissie; voorstel voor werkwijze klachten commissie/ingekomen en uit gaande brieven 2001; mededelin gen vliegveldbestuur. De volledi ge agenda en bijbehorende stukken van de commissie liggen Nieuws ter inzage bij het Informatie centrum van de provincie Zee land, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400. E-mail adres: infocen- trum@zeeland.nl. Het informatie centrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De Provinciale Planologische Commissie (PPC) vergadert op 19 april 2001 om 09.45 uur in het kantoor van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. De vergadering is openbaar. Op de agenda staan onder ande re de 5' Nota Ruimtelijke Orde ning, samenvoeging PPC en PCMW, de ontwerp-streekplanher- ziening Technopark Schoondijke, en de nadere onderbouwing van de voorgenomen streekplanher ziening Mediapark Kamperland. De volledige agenda en de stuk ken die daarbij horen, liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Op 24 april 2001 zal de advies commissie bezwaarschriften van de provincie Zeeland een zitting houden tot het horen van belang hebbenden in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigin gen komen de volgende zaken aan de orde: - om 14:00 uur worden de bezwaarschriften van de heer J.L. Mieras, de heer J.H.P. Slothouber, de familie Loef, mevrouw A. van den Broek, de heer A.J. Tissink, de familie Ros, de heer G. Vansteenkiste, de familie Oele, allen te Kapelle en de heer J.H.P. Slothouber namens omwonenden te Kapelle, behandeld tegen een besluit van GS inzake de ont trekking aan het openbaar ver keer van de aansluiting van de Coxstraat op de Noordweg (provinciale weg Goes- Yerseke). - om 14:45 uur worden de bezwaarschriften van mevrouw L. Groos te Ovezande en de heer/mevrouw H. Nieveld te Oudelande behandeld tegen een besluit van GS inzake de vaststelling van de dienstrege ling 2001 voor het (inter)lokaal openbaar vervoer. - om 15:15 uur worden de bezwaarschriften van Stads raad Veere, de heer/mevrouw Veldkamp, de heer A.H.F. van Zon, de heer/mevrouw Koppejan, mevrouw M.F. Prinsen, de heer/mevrouw C. Dominicus, familie Ten Kley, mevrouw P. Jobse-Dinge- manse, mevrouw M. Lugtig- heid-van den Berg, allen te Veere, gemeente Veere te Domburg, en de Dorpsraad Gapinge te Gapinge behandeld tegen een besluit van GS van 23 januari 2001 inzake de vaststelling van de dienstrege ling 2001 voor het (inter)lokaal openbaar vervoer. - om 16:00 uur worden de bezwaarschriften van de heer J.M. van Langeraad van Langeraad Recreatieboerderij te Kerkwerve en familie Van ■Langeraad te Kerkwerve van Mini Camping 't Rond Oekje te Kerkwerve behandeld tegen een besluit van GS inzake het plaatsen van een reclamebord in strijd met de Provinciale Milieuverordening. Voor meer informatie over deze zaken kunt u tijdens kantooruren op werkdagen contact opnemen met de secretaris van de advies commissie bezwaarschriften, mevrouw C.W. Ramondt, tele foonnummer 0118-631377. Sluiting kantoren De kantoren van de provincie zijn in verband met Goede Vrijdag en 2e Paasdag gesloten op 13 en 16 april. De provincie Zeeland nodigt organisaties in Zeeland uit om mee te werken aan de toekomst van het landelijk gebied in Zeeland. Dit kunt u doen door een "Plaatselijke Groep LEADER+" te formeren en een ontwikkelingsplan in te dienen bij de Provincie Zeeland. economische hulpbronnen om een levensvatbare strategie te formuleren. De bevolkingsomvang van het gebied mag niet minder dan circa 10.000 en niet meer dan circa 100.000 inwoners bedra gen; De bevolkingsdichtheid in een gebied mag niet meer zijn dan ongeveer 120 inwoners per km2. Aanvullende voorwaarden Zuid-Nederland heeft de volgen de criteria hieraan toegevoegd: Het gebied moet tenminste be staan uit twee (delen van) ge meenten; Zuid-Nederland wil maximaal 8 gebieden selecteren; Er moet sprake zijn van samen werking tussen lokale overheid en lokale maatschappelijke groe peringen. In het gebied moeten genoeg krachtige actoren betrokken zijn om cofinanciering te garanderen Aanmeldingsprocedure Het aanmelden moet gebeuren door indiening van een ontwikke lingsstrategie voor het beoogde LEADER+ gebied. De Ontwikke lingsstrategie moet worden inge diend door een LEADER+ Plaatselijke Groep bij de Provin cie Zeeland, directie WEB, Postbus 153,4330 AD Middel burg. De indieningstermijn sluit op 31 mei 2001. Vervolgens vindt selectie plaats. Dit is onder voorbehoud dat het LEADER+ programma door de Europese Commissie wordt goedgekeurd. Informatie Nadere informatie over LEADER+ kunt u opvragen bij de provincie Zeeland, de heer J. Broodman, tel: 0118-631443, e-mail: Vitaalplatteland@zeeland.nl. LEADER+ is een Europees Actie programma voor plattelandsont wikkeling, vastgesteld door de Europese Commissie. LEADER+ is het vervolg op LEADER II dat van 1995-1999 in het noorden van het land is uitgevoerd. Voor de samenwerkende provincies Zeeland, Limburg en Noord- Brabant (Regio Zuid-Nederland) is een bedrag van ongeveer 18 mil joen Euro uitgetrokken voor de periode 2000-2006. Naar ver wachting zal de Europese Com missie binnenkort het LEADER+ programma van de regio Zuid- Nederland goedkeuren. Plattelandsontwikkeling LEADER+ gaat over plattelands ontwikkeling in Europa. Het doel is het versterken van de sociale en economische ontwikkeling van het landelijk gebied. Bij deze ver sterking wordt veel waarde ge hecht aan samenwerking en het verbeteren van het organisatie vermogen van inwoners en groe peringen op het platteland. Plaatselijke Groep Het LEADER+ programma van de regio Zuid-Nederland wordt uitgevoerd door maximaal acht nog te- selecteren Plaatselijke Groepen. Een Plaatselijke Groep is een onafhankelijke groep, waarin de verschillende sociaal- economische kringen van het lan delijk gebied vertegenwoordigd zijn. Naast maatschappelijke organisaties nemen ook gemeen telijke en provinciale overheden deel aan de Plaatselijke Groep. Voorwaarden De Plaatselijke Groep stelt een ontwikkelingsstrategie op en dient deze in bij de provincie Zeeland. De ontwikkelingsstrategie moet een geïntegreerde gebiedsge richte strategie bevatten om het landelijk gebied in de provincie Zeeland te ontwikkelen. De Europese Commissie heeft de volgende selectiecriteria voor toekomstige LEADER+ gebieden geformuleerd: Het gebied heeft een landelijk karakter en vormt vanuit fysisch (geografisch), economisch en sociaal oogpunt een homogeen geheel. Het gebied beschikt over voldoende kritische massa in ter men van menselijke, financiële en De tweede nieuwsbrief Jeugd zorg is verschenen. In dit num mer een verslag van de kennis makingsbijeenkomst op 7 fe- bruari. De begeleidingscom- missie en de onderzoekers naar het nieuwe model voor de jeugdzorg stelden zich die dag voor aan vertegenwoordigers van de instanties die samen de-^ Zeeuwse jeudzorg gestalte geven. De heer L. Koppejan, directeur van Lindenhof in Schiedam, stelt zich voor in de rubriek 'Jeugdzorger te gast". in nieuwsbrief Archeologie nr. 14 staat een opsomming van archeologische onderzoeken, vondsten en waarnemingen. Bijzondere aandacht is er voor een nieuw type steengoedbe- ker. Deze bekers zijn gevon den tijdens een onderzoek op een terrein aan de Hoogstraat in Sluis. Het actuele beleid op het gebied van de archeologie wordt uiteengezet door de pro vinciaal archeoloog Robert van Dierendonck. De nieuwsbrieven Jeugdzorg en Archeologie zijn gratis ver krijgbaar bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Dit is tevens het adres voor een gra tis abonnement op de nieuws brieven. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Diversen Gedeputeerde Staten van Zee^ land maken bekend, dat zij op 3 april 2001 hebben besloten I. de bijlagen bij het Mandaat besluit extern besluit (Provin ciaal Blad van Zeeland num mer 26 van 2000) uit te brei den in die zin, dat aan de directeur Welzijn, Economie en Bestuur wordt gemanda teerd de bevoegdheid tot Goedkeuren van besluiten van gemeentebesturen, die kun nen leiden tot nieuwe uitga ven, tot verhoging van be staande dan wel tot verlaging van bestaande inkomsten of tot vermindering van vermo gen in die gevallen, waarin gemeentebesturen zijn onder worpen aan het financieel- bestuurlijk toezicht bedoeld in artikel 21 van de Wet algeme ne regels herindeling. ill. in te stemmen met doorman datering van deze bevoegd heid door de directeur Wel zijn, Economie en Bestuur aan het hoofd en plaatsvervan gend hoofd van de Afdeling Bestuur. III. dat deze uitbreiding van de mandaatregeling in werking treedt op de dag na publicatie in het Provinciaal Blad van Zeeland. Streekplanherziening Nieuwe Economische Dragers Gedeputeerde Staten van Zeeland en de colleges van burgemees ters en wethouders van de Zeeuwse gemeenten maken, op grond van artikel 4a lid 8 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, het volgende bekend: Activiteit Provinciale Staten van Zeeland hebben op 23 maart 2001 de streekplan-herziening Nieuwe Economische Dragers met bijbe horende toelichting vast-gesteld. De streekplanherziening betreft de noodzakelijke aanpassing van het planologische in-strumentari- um om te komen tot verbreding van de plattelandseconomie. Het gaat om een selectie van klein schalige andere dan agrarische activiteiten in bestaande bebou wing in het landelijk gebied. Het vergroten van de economische vitaliteit en de verbetering van de ruimtelijke kwaliteit gaan hand in hand. De streekplanherziening beoogt de in het rapport Nieuwe Economische Dragers uitgewerk te handreiking voor een selectief planologisch beleid mogelijk te maken. Ook wordt aangegeven welke planologische mogelijkhe den er zijn voor een restrictief planologisch beleid in het lande lijk gebied. Ter inzage Het besluit tot vaststelling van de streekplanherziening, de streek planherziening met de daarbijho- rende toelichting (o.m. het stand punt over de ingediende beden kingen) en het rapport Nieuwe Economische Dragers liggen ter inzage vanaf 12 april 2001 bij de Directie ruimte, milieu en water, het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur, en desgevraagd buiten kantooruren, en bij de gemeenten op de voor hen gebruikelijke tijd en wijze. Voor het inzien buiten kantoor uren en mondelinge toelichting van ter inzage liggende stukken kunt u zich wenden tot de Directie ruimte, milieu en water, tel. 0118-631931 (C.J. van der Does) en tel. 0118-631794 (J.Willemse). Opvragen stukken Het besluit tot vaststelling van de streekplanherziening en de streekplanherziening met de daarbijhorende toelichting (o.m. het standpunt over de ingediende bedenkingen) kan worden opge vraagd bij het provinciale informa tiecentrum 0118-631400. Het rapport Nieuwe Economische Dragers kan tegen betaling van ƒ10 eveneens bij genoemd infor matiecentrum worden besteld. Ontwerp-statenbesluit wijziging waterschaps reglementen Het ontwerp-besluit van provincia le staten tot vaststelling van de Ml—HIHIII wijziging van het Reglement voor het waterschap Zeeuwse Eilan den en het Reglement voor het waterschap Zeeuws-Vlaanderen, onder meer in verband met wijzi ging van de Waterschapswet, ligt van 17 april tot en met 15 mei 2001 op werkdagen tijdens kan tooruren voor een ieder ter inza ge bij Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg, ter griffie van het waterschap Zeeuwse Eilanden te Goes en ter griffie van het waterschap Zeeuws-Vlaande ren te Terneuzen alsmede in de Zeeuwse gemeentehuizen. Voorts ligt het ontwerp-besluit, voorzover het betrekking heeft op wijziging van het Reglement van het (interprovinciaal) water schap Zeeuwse Eilanden gedu rende bovenstaande periode eveneens ter inzage in het ge meentehuis van Woensdrecht en ter griffie van de Noord- Brabantse waterschappen Het Scheldekwartier te Wouw en Hoogheemraadschap West- Brabant te Breda. Belanghebbenden kunnen even tuele bedenkingen tegen dit ont werp-besluit van provinciale sta- ten van Zeeland (en van provin ciale staten van Noord-Brabant voorzover het betrekking heeft op wijziging van het Reglement voor het waterschap Zeeuwse Eilanden) uiterlijk 16 mei 2001 indienen bij gedeputeerde staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Milieu MER-beoordeling grondwateronttrekking aanleg doorlaatmiddel Zandkreekdam Gedeputeerde Staten van Zee land hebben van Rijkswaterstaat, Directie Zeeland, een verzoek ontvangen om te beoordelen of zij het opstellen van een MER (Milieu-effectrapport) noodzakelijk achten voor de voorgenomen grondwateronttrekking ten behoe ve van de aanleg van een door laatmiddel in de Zandkreekdam. Voor het uitvoeren van de grond wateronttrekking is een vergun ning vereist ingevolge artikel 14 van de Grondwaterwet. Gedepu teerde Staten hebben, afwegen de dat de onttrekking geen be langrijke milieugevolgen teweeg brengt, besloten dat voor de grondwateronttrekking geen MER behoeft te worden opgesteld. Het betreffende besluit ligt van 12 april tot en met 9 mei 2001 ter inzage bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 en desgevraagd buiten kantooruren en in het ge meentehuis van Goes, Oost singel 2 te Goes op werkdagen van 9-12 en 13-18 uur en don derdagavond van 17-20 uur en in het gemeentehuis van Noord- Beveland, Voorstraat 31 te Wissenkerke, op werkdagen van 9-12 uur en 13-15 uur en (na telefonische afspraak 0113- 377362) in de avonduren. Tegen dit besluit staat geen rechtstreeks bezwaar en beroep open, behalve indien u door het besluit, dat geen MER behoeft te worden opgesteld, rechtstreeks in uw belang wordt getroffen. Is dit niet het geval en u heeft toch bezwaren tegen het besluit dat kunt u deze kenbaar maken bij het uiteindelijke besluit op de aan vraag om een vergunning Grondwaterwet. Belanghebbenden die van mening zijn rechtstreeks te zijn getroffen in hun belangen door het Mer- beoordelingsbesluit kunnen tot en met 9 mei 2001 een bezwaar schrift tegen dit besluit indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Alleen degenen die een bezwaarschrift hebben inge diend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot E.J. Lere (tel. 0118- 631189). ■MMM—MttM——I Tulntrekker Loopmaaiers Frontmaaloi Bij de grootste JOHN DEERE tuin en park dealer van Neder land. In onze nieuwe showroom staan 35 verschillende modellen zitmaaiers voor u in de rij. Kom langs voor een proefrit en speciale acties en overtuig uzelf van de kwaliteiten van JOHN DEERE'. John Deere Stadseweg 14, Woiphaartsdijk Tel. 0113-581751, vert. Wim van Remortele 06-53725650 's-zaterdags open van 9.30 tot 15.30 uur. JOHN DEERE JOHN DEERE JOHN DEERE JOHN DEERE

de Faam | 2001 | | pagina 7