k GEMEENTE MIDDELBURG mac. Een Ton voor Water De Veersche Poort krijgt steeds meer kleur Werkzaamheden St. Pieterstraat Kunstwerk cadeau Wijzigingen ophaaldata huisvuil Laatste steen gelegd in Nieuwe Burg Collectes WOZ beschikkingen 2001- 2004 en tarieven OZB 2001 Wat komt terug in plaats van de gesloopte flats? Woensdag 11 april 2001 FAAM/VLISSINGER 3 Week 15 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 De realisatie van de parkwijk Veersche Poort vordert gestaag. Fase 1 is inmiddels afgerond en vele woningen zijn betrokken. Nu de lente steeds meer van zich doet spreken, wordt de nieuwe wijk ook steeds groener. Vorige week is in de Kievithof door de afdeling Groenbeheer een grote boom geplant. Het betreft een plataan. De plataan werd op 5 april met een een groot ruimtelijk effect zal heb- dieplader vanuil Udenhout naar Middelburg vervoerd en vervolgens met behulp van een telescoopkraan geplant. Het totaalgewicht (inclu sief kluit) is 4,5 ton. De plataan past keurig in het groenontwerp voor de •Veersche Poort. Boomstructuur De boomstructuur is een belangrijk element in het groenontwerp, dat Het gemeentebestuur van Middel burg heeft aan de volgende organi saties toestemming gegeven om te collecteren in de maand april: Van 9 lot en met 14 april: Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. Van 17 tol en met 21 april: Hersen- stichting Nederland. Van 23 april tot en met 28 april: Nederlandse Hartstichting. Gemeente werkt aan Nota Wonen Middelburg Onlangs heeft de gemeente Mid delburg het bureau Companen uit Arnhem opdracht gegeven voor het opstellen van een be leidsvisie Wonen. In deze visie wordt het volkshuisvestingsbeleid in Middelburg voor de komende jaren beschreven. De opdracht is de deur uit, maar hoe gaat het nu verder? Volkshuisvesting gaat niet alleen maar om het bouwen van wonin gen, maar ook thema's als leefbaar heid. stedelijke kwaliteit en woon omgeving, wonen en zorg en duur zaamheid zijn actueel. Het opstellen van een nieuwe be leidsvisie Wonen is geen zaak van de gemeente alleen. De gemeente Middelburg wil hierbij meerdere partijen betrekken om te discussië ren over de wijze waarop zo'n visie tot stand kan komen en over de the ma's die in een beleidsvisie Wonen in Middelburg aan bod zouden moeten komen. De gemeente wil deze discussie voeren met een panel van deskundi gen uit het veld. Inmiddels zijn di verse instanties uitgenodigd voor een discussiebijeenkomst op woensdag 18 april in de Burgerzaal van het Stadhuis. Via deze pagina van de Faam en via het internet zult u de komende tijd op de hoogte worden gehouden van de ontwikkelingen rond de totstand koming van de beleidsvisie Wonen. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met R. Wondergem van de sectie Bouwen cn Wonen, telefoonnummer 675757 of per e- mail: rutwon@middelburg.nl Tafeltje Dekje "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 16 tol en met zondag 22 april 2001 Maandag Reepjes varkensvlees, wortel tjes, aardappelen. Dinsdag Gahakt in saus, sperziebonen, aardappelen. Woensdag Stamppot zuurkool, rook worst. Donderdag Kippenborst in kerrie-room- saus met vruchten, groente- rijst. Vrijdag Gepaneerde visfilet, gemeng de groenten, béchamel aard appelen. Zaterdag Macaronischotel. Zondag Wal. de pot schaft. ben. De grenzen van de eerste bouwfase wordt 'aangezet' door la nen met bomen zodat er als het wa re een beschut 'binnenklimaat ont staat. Een aantal min of meer para- lel aan elkaar gesitueerde rijen bo men 'larderen' het woongebied met groen. Kievithof Een van deze bomenlijnen van zuil vormige haagbeuken (Carpinus be- tulus 'Frans Fontaine') gaat vanuit de binnenplaats van de Kievithof naar een tegenoverliggende doorlo pende straat met vrijstaande wonin gen. Naast deze 'lijn' is nu in de binnen plaats een Plataan (Platanus accri fo lia) als solitaire boom geplant. Om het geheel een groene uitstraling te kunnen geven is gekozen voor hel aanbrengen van een forse maat boom met een stamdiameter va plm. 20 tot 25 cm: de plataan. Deze boom heeft in de gunstigste omstandigheden een groeihoogte van dertig meter. Het blad heeft de vorm van een hand en is verwerkt in de nationale vlag van Canada. De boom verliest zijn blad, maar draagt ook bolvor mige vruchten, waarvan één tot drie aan een steel. De plataan heeft een typische gladde bast waarvan onre gelmatig dunne platen vanaf kun nen bladderen. e Kiviethof (foto: F. Viergever) De riolering in de St. Pieterstraat wordt in week van 16 tot en met 20 april 2001 vernieuwd. In de bestaan de rioleringsbuis wordt op woensdag 18 april 2001 een kunststofkous aangebracht, vanaf de inspectiep- ut bij huisnummer 51 tot aan de kruising van de St. Pieterstraat en de Balans. Bewoners van de straat wordt ver zocht op de datum waarop de kunst stofkous wordt aangebracht zo wei nig mogelijk gebruik te maken van huishoudelijke apparaten (o.a. dou che, wasmachine) die afvalwater lo zen op de riolering. Dit omdat ge durende de uithardingsperiode (cir ca 24 uur) van de nieuw aange brachte kunststofkous, de huisaf- voer niet kan lozen op de riolering. Nadat de buis is uitsehard worden de huisaansluilingen van binnenuit opengeboord. Het is mogelijk dat er tijdens de werkzaamheden een lijm- lucht vrijkomt. Deze lijmlucht ont staat door de kuststofverharder (styreen), die nodig is om de kunst stofkous te laten uitharden. De lijm lucht is niet gevaarlijk voor de ge zondheid. Mocht hel tijdens het aanbrengen van de kous veel regenen, dan kan het misschien noodzakelijk zijn re genwaterafvoeren van de woningen af te koppelen van het riool. Het af koppelen zal door hel aannemings bedrijf uitgevoerd worden en na de werkzaamheden weer gerepareerd worden. In week 17 worden de huisaanslui tingen van de riolering in de St. Pie terstraat vernieuwd. De werkzaam heden aan de huisaansluitingen zul len circa drie weken duren. Tijdens de werkzaamheden wordt de St. Pieterstraat voor het doorgaand ver keer afgesloten. Bewoners van de straat zijn inmiddels per brief op de hoogte gesteld van de werkzaamhe den. Nogmaals onze excuses voor het ongemak. (Foto: R O reel) De gemeente Middelburg heeft van het bedrijf Herder BV een cadeau gekregen. Het is een kunstwerk van de Duitser Thomas Schoneman en het staat op het grasveldje op de hoek van hel Seisplein - Seisbol- werk. Herder heeft het kunstwerk gewon nen in hel kader van een Europese economieprijs. Het beeld is ont huld door wethouder Visser van cultuur. In verband met Pasen en Koninginnedag zijn er enkele wi jzigingen wat betreft het ophalen van huisvuil. Op Goede Vrijdag 13 april wordt geen afval opgehaald. De gft/bedri- jfscontainers worden een dag eerder op donderdag 12 april opgehaald. Ook de containers die normaal op donderdag worden aangeboden moeten voor 07.00 uur gereed slaan. De milieustraten zijn deze dag geo pend. Op 2e Paasdag (maandag 16 april) wordt geen afval opgehaald. De rest containers/ huisvuiizakken moeten op dinsdag 17 april voor 07.00 uur worden aangeboden. Ook de contai- ners/huisvuilzakken die normaal op dinsdag worden aangeboden moe ten voor 07.00 uur gereed staan. De milieustraten zijn deze dag ge sloten. Tweede Paasdag (maandag 16 april) wordt hel oud papier van bedrijven niet opgehaald. Ondernemers wor den verzocht, het papier een week later aan te bieden op maandag avond 23 april. Koninginnedag (maandag 30 april) wordt geen afval opgehaald. De rest containers/ huisvuiizakken moeten op dinsdag 1 mei voor 07.00 uur worden aangeboden. Ook de contai- ners/huisvuilzakken die normaal op dinsdag worden aangeboden moe ten voor 07.00 uur gereed staan. De milieustraten zijn deze dag ge sloten. U vindt de gewijzigde ophaaldagen van afval ook op de afvalkalender 2001 die huis-aan-huis is verspreid. Heeft u de kalender nog niet ont vangen? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie, telefoon 0118-675 450. Algemeen In de Wet Waardering Onroerende Zaken (kort aangeduid als de Wet WOZ) is de verplichting vastgelegd dat de gemeente elke onroerende zaak voorziet van een taxatie. Een onroerende zaak is een woning of niet-woning (bijv. bedrijf, schuur, garage enz.). Dit wordt ook wel ge noemd de WOZ-waarde. De WOZ- waarde wordt gebruikt voor diverse heffingen namelijk: de onroerende zaakbelastingen (OZB) door de ge meente; de inkomstenbelasting door de Rijksbelastingdienst; de omslag gebouwd door het waterschap. Van af 2001 tot cn mei 2004 geldt er een nieuwe WOZ-waarde. De nieuwe waardepeildatum is 1 januari 1999. Vertraging bekendmaking taxa ties De uitvoering van de nieuwe taxa ties is begin maart afgerond. Wij gingen er vanuit dat eind maart 2001 de WOZ-beschikkingen kon den worden verzonden, maar door technische problemen is dit helaas vertraagd. Wij hopen u nu half april 2001 de beschikking te bezorgen. Daarna zal de combi-aanslag over 2001 worden verzonden. Verlaging tarieven OZB Uit de nieuwe taxaties is ons geble ken dat deze fors zijn gestegen ten opzichte van de oude waardepeilda tum van 4 jaar geleden, 1 januari 1995. Woningen zijn gemiddeld ge nomen ca. 42% gestegen en niet- woningen ca. 13%. Bij nict-wijzi- ging van de OZB-tarieven zou u veel meer onroerende zaakbelastin gen moeten gaan betalen. Dat was niet de wens van onze gemeente raad. De gemeenteraad heeft daar om in zijn vergadering van 19 maart 2001 besloten de tarieven OZB fors te verlagen. Deze worden als volgt verlaagd: eigenaar woning f 6,85 (was 9,47) en gebruiker wo ning 1' 5,48 (was 7,58); eigenaar niet-woning f 10,40 (was 11,46) en gebruiker niet-woning f 8,32 (was 9.09). Dit leidt over het algemeen tot het volgende: a) indien uw pand minder is gestegen dan hel gemiddelde (42% dan wel 13%), zult u relatief minder OZB gaan betalen; b) stijgt uw pand meer dan het gemiddelde (42% dan wel 13%), zult u relatief meer OZB gaan betalen. Informatie Voor eventuele inlichtingen kunt u bellen met de sectie belastingen. Voor vragen over de WOZ kunt u bellen met René Hoebeke, 0118- 675597. Voor vragen over de tarie ven OZB kunt u bellen met Wim Tabak, 0118-675772. (foto: R. O reel) Vorige week vrijdag is de laatste steen gelegd in de Nieuwe burg. De herinrichting van het pittoreske straatje is nu afgerond. Volgende week zaterdag 14 april houdt de winkeliersvereniging een groot feest met diverse optredens en leuke activiteiten. De bestrating is vernieuwd en er zijn nieuwe bankjes, lantaarnpalen en fietsensteunen geplaatst. In de zelfde stijl worden ook het Geere- gebied, de Lange Viele en de Lange Delft heringericht. Het Gcere-gebied wordt het eerst onder handen genomen. Dit werk start in mei. Meer info volgt spoe dig. De gemeenten Vlissingen en Middelburg doen mee aan de provinciale actie 'Een Ton voor Water'. De actie heeft tot doel het bewuster en zuiniger omgaan met (leiding)water te stimuleren. 'Een Ton voor Water' is een initia tief van het centrum voor internatio nale samenwerking COS Zeeland, de ZMF en hel IVNconsulentschap, dit zijn alle provinciale organisaties. Aan de actie wordt in Vlissingen en Middelburg invulling gegeven door MICMEC Walcheren samen met de gemeenten. De inwoners kunnen voor een aan trekkelijke prijs een regenton aan schaffen. Aan de actie is een goed doel gekoppeld. Van elke ton gaat, via de ontwikkelingsorganisatie No- vib, één tientje naar drinkwaterpro jecten in Bangladesh. Dus, door hier water te sparen helpen we men sen in Bangladesh aan schoon en veilig drinkwater! Water is een bron waarop we zuinig moeten zijn. Nu al gebruiken we per persoon 130 liter leidingwater per dag. Het watergebruik neemt wereldwijd enorm toe terwijl het bruikbare water in de toekomst schaarser zal worden. Een zaak om ook hier aan te werken, en dat moet met al die regen die bestaat uit kost baar zoet water toch lukken! Wie via deze actie een "waterton aanschaft krijgt daarbij een brochu re waarin verschillende aspecten van het watergebruik worden be licht, aangevuld met waterbespa- ringstips. In het kader van deze actie worden ook verschillende activiteiten voor kinderen ontwikkeld. Zo komt er een leskranl voor de basisscholen en is het mogelijk deel te nemen aan een programma met spetterende wateronderzoekjes bij het MEC in Vlissingen op zaterdag 19 mei, de Zeeuwse Tonnendag. Twee typen tonnen U kunt kiezen uit twee typen regen tonnen: Type 1, de Forrest (de standaard ton) heeft een inhoud van 240 li ter. Hij is donkergroen van kleur, 1 meter hoog cn gemaakt van re- cycelbaar kuntsstof (PE). De ton wordt geleverd met een aftap kraan en een kinderveilig deksel. Deze ton kost 55 gulden. Type 2, de Garden Lake, is van 75 gerecyclede donkergroene met kunstslof met houtnerfprint. Het deksel en de banden zijn zwart. De ton heeft een inhopud van 190 liter en meet 91 cm hoogte. Inclusief aftapkraan kost deze 70 gulden. Voor beide geldt de actie dat een Vorig jaar december zijn de flats midden in de Magi straatwij k met explosieven neergehaald. Vervolgens is al het puin verwerkt en weggehaald. Vandaag is daar de eerste paal voor de bouw van de multifunc tionele accommodatie geslagen. Een heiploeg met een oud-Hollandse heistelling heeft het officiële startsein gegeven voor de bouw van dit eerste gebouw in het kader van de herstructurering Magistraatwijk. tientje van de prijs bestemd is voor Bangladesh. Een handig huplmiddel is de vul- automaat die bovendien voor komt dat de ton overloopt. Dit hulpstuk verbindt de ton met de regenpijp (hier moet een stukje vantussen gezaagd worden), en zorgt ervoor dat het water in de ton terecht komt. Als hij vol is gaat het water weer via de regen pijp naar het riool. De vulauto- maat kost 20 gulden. Hoe bestelt u een regenton? De beide tonnen kunnen worden besteld via de bon. Vul de bon vol ledig in en stuur hem vóór 1 mei 2001 in naar het MilieuEducatie- Centrum, Korenbloemlaan 5, 4382 PD Vlissingen. U ontvangt hierna nog een bevestiging. Betaling vindt uitsluitend plaats via bank of giro. Hoe komt de ton bij u thuis? a. Zelf ophalen - Zaterdag 19 mei wordt Zeeuwse Tonnendag. Dan wordt in heel Zeeland gestart met de uitgifte van de bestelde tonnen. Voor uw gemeente zal dat zijn in Vlissin gen bij het MEC, Korenbloem laan 5, waar met veel tam-tam (letterlijk) de tonnen uitgereikt zullen worden. Er is veel water- /milieu-informatie in het MEC en voor de kinderen zijn er de water proefjes. U kunt er terecht van 10-16 uur. - Voor wie de ton liever in Middel burg ophaalt zitten onze medewe- kers op woensdag 23 mei van 10- 16 uur bij de Stadsreiniging aan de Waldammeweg in Middelburg (naast de Milieustraat), b. Laten bezorgen Voor 15 gulden extra wordt de ton bij u thuis bezorgd, inclusief de be stelde accessoires in de weck na Hemelvaartsdag. U krijgt bericht wanneer precies. Meer informatie Wilt u de kunststof tonnen eerst zien alvorens te bestellen? Dat kan in het MilieuEducatieCen- trum, Korenbloemlaan 5 in Vliss ingen (voor openingstijden tel. 417039) en de MilieuWinkel in Middelburg (openingstijden dins dag t/m vrijdag 13.30 - 17.00 uur en donderdags vanaf 10.00 uur. Er zijn daar ook bestelbonnen aan wezig. De actie 'Een Ton voor Water' wordt ook in andere provincies ge voerd. Er is landelijke actiewebsite: www.eentonvoorwater.nl. Op de Zeeland-Bangladesh site (www.zeeba.nl/tonwater.html) vindt u ook informatie over het doel van het Zeeuwse project. Bewoners van de wijk hebben in middels al een actuele nieuwsbrief ontvangen. U kunt die ook krijgen. In de nieuwsbrief Middelburg-Zuid leest u alles over wat de komende tijd in de Magistraatwijk staat te gebeuren. Wilt u de nieuwsbrief graag lezen, komt u dan een exemplaar ophalen bij de afdeling Communicatie aan de Stadhuisstraat, telefoon 675 450. Ook kunt u hem terugvinden op in ternet (www.middelburg.nl) j Bestelbon Regenton Actie 'Een Ton voor Water' Naam: Adres: Postcode:Woonplaats: Bestelt (aankruisen wat gewenst is) O Regenton 240 liter, type 'Forrest' a 55.- O Regenton 190 liter, type'Garden Lake' a ƒ70.- O Regenton Vulautomaat a 20.- Ik haal de ton zelf op O op zaterdag 19 mei tussen 10 en 16 uur bij het MEC in Vlissingen O op woensdag 23 mei tussen 10 en 16 uur bij Stadsreiniging, Waldammeweg Middelburg O Ik wil de ton thuisbezorgd hebben ad 15.- extra kosten Ik maak het totaalbedrag a voor 10 mei over op giroreke ning 6236915 op rekening van MICMEC Walcheren, Reigerstraat 2 Middelburg, o.v.v. 'Regenton'. Datum: --Handtekening: (Foto: Guus van Bebber)

de Faam | 2001 | | pagina 3