aterstand BOUW- - TEKENING KLAAR? 7500 9100 10100 ...NU DE KEUKEN NOG! 10300 Gorp Aanbiedingen Over waterschapswegen voordelige peukehBpeciS^ Muziekcentrum van Gorp Water breed bekeken 2E PAASDAG GESLOTEN muziek centrum van ±585 Gebruikte Blaasinstrumenten De stand van zaken in waterschap Zeeuwse Eilanden Geef het door, rechts gaat voor Vanaf 1 mei a.s. is een nieuwe regel van kracht in verkeersland. Fietsers en brom fietsers van rechts hebben vanaf die dag recht op voorrang op gelijkwaardige kruis ingen. Gemotoriseerd verkeer moet hen dus voor laten gaan. Ook bestuurders van invalidenvoertuigen, ruiters en geleiders van rij- en trekdieren hoeven gemotori seerd verkeer niet langer voorrang te ver lenen. De regel gaat niet op voor skeelers en steppers. Zij worden in het verkeer gezien als voetgangers. De verwachting is dat deze regel leidt tot minder verkeersslacht offers. "Gelijkwaardige kruising Een gelijkwaardige kruising is een krui sing, waar de voorrang niet apart is gere geld. Op kruisingen waar de voorrang wel geregeld is, bijvoorbeeld door voorrangs borden of haaientanden, veranderen de verkeersregels niet. Op kruisingen tussen een verharde en onverharde weg blijft de situatie ongewijzigd. Bestuurders op de onverharde weg verlenen voorrang aan alle bestuurders op de verharde weg. Fietsvoorzieningen langs Walcherse kust- De situatie rond het parkeren van fietsen langs de Walcherse kust is in de zomer van 2000 uitgebreid onder de loep geno men. Medewerkers van onderzoeksbureau SOAB vroegen zo'n achthonderd mensen naar hun mening over onder andere kwali teit en kwantiteit van parkeervoorzienin gen voor fietsen. Ook telden zij de aantal len fietsen bij ruim veertig strandopgan gen. Uit het onderzoek bleek dat er op enkele plaatsen te weinig of geen goede voorzieningen zijn. Nog voor het komend seizoen hoopt Zeeuwse Eilanden de voor zieningen op die plekken op peil te bren gen. De voorzieningen bij de Strandweg nabij Dishoek en bij Oranjezon worden vervangen en uitgebreid. Andere aanbe velingen werkt het waterschap dit jaar uit in een uitvoeringsplan. Meten is weten Waterschap Zeeuwse Eilanden verzamelt dagelijks informatie over het weggedrag van weggebruikers. Zo komt het schap te weten hoeveel voertuigen van een bepaalde weg gebruik maken, wat voor voertuigen het zijn en hoe hard er gere den wordt. Een telapparaat verzamelt deze gegevens. De gegevens kunnen ver volgens gebruikt worden bij het maken van plannen en het verbeteren van de ver keersveiligheid. Soms verwarren mensen de teller met een flitsapparaat. En dat kan leiden tot het vernielen van de teller. Een teller is echter iets heel anders dan de flitskast van de politie. De tellers van het waterschap registreren namelijk geen ken tekenplaten en kunnen geen bekeuring tot gevolg hebben. De teller Hoe herkent u de tellers van Zeeuwse Eilanden? Bij mobiele tellers (dat zijn tel lers die voor een bepaalde tijd geplaatst worden) liggen meestal twee rubberen, holle slangen dwars over de weg. De slan gen zitten vast aan de teller, een grijze beschermkast waarin de software zich bevindt. De tellers liggen doorgaans op polderwegen en soms ook op fietspaden. De mobiele tellers verhuizen na een maand weer naar een andere plaats. Vaste tellers meten jaar in jaar uit op dezelfde plek. Een voorbeeld van een vaste teller is te vinden op de Sinoutskerkseweg in De Poel bij Goes. Deze teller levert zeer wel kome gegevens over het weggebruik. Voor de afdeling Planvorming van Wegen komt deze informatie goed van pas bij het uitstippelen van plannen voor veiligere wegen. En dat komt uw veiligheid weer ten goede! Tholen krijgt rotondes! De aanleg van twee rotondes op de Bram Groenewegeweg op Tholen gaat op 17 april van start. Er komt een rotonde op de kruising Bram Groenewegeweg - Paasdijkweg - Engelaarsdijk -Zwarte Weg en één op de T-kruising Bram Groenewegeweg - Bitterhoekseweg. Tijdens de werkzaamheden wordt de Bram Groenewegeweg niet afgesloten. Via deze weg blijft verkeer van en naar Poortvliet en Sint Annaland mogelijk. Op de plaats van de werkzaamheden staan verkeerslichten waardoor een gering oponthoud kan ontstaan. Zeeuwse Eilanden streeft ernaar de overlast voor de weggebruikers en omwonenden zo veel mogelijk te beperken. De Engelaarsdijk, Zwarte Weg en Bitterhoekseweg worden wel afgesloten voor het verkeer. Borden geven omleidingroutes aan. Naar ver wachting zijn de werkzaamheden eind juni 2001 gereed. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opne men met de heren J.J. Nijsse, toezichthou der of M.C. Berkey, districtsopzichter Beheer Onderhoud Wegen op Tholen, tel. (0113)241000. Meer groen in de polder De heren Mol, Van der Wekken en Klompe, bestuurders van Zeeuwse Eilanden, plantten begin maart samen met vijfendertig schoolkinderen uit Zierikzee zo'n vijftig walnotenbomen op de Schouwsedijk bij Zierikzee. In totaal zijn op deze dijk 375 bomen geplant. Dit omvangrijke project maakt deel uit van het Groenstructuurplan van het water schap. Uitgangspunt van dit plan is het landschap weer groener en gezonder te maken. Dat betekent dat de komende twintig jaar duizenden jonge struiken en bomen geplant worden in de polder. Waterschap er» drie gemeenten stelten waterpiannen op Zeeuwse Eilanden en de gemeenten Middelburg, Tholen en Vlissingen stellen stedelijke waterplannen op waarin zij een gezamenlijke visie vastleggen over duur zaam waterbeheer in stedelijke gebie den. De provincie ondersteunt het pro ject. Dit project 'Waterbreed' vormt een voorbeeld voor alle andere gemeenten boven de Westerschelde. Op 29 maart ji. ondertekenden de deelnemers een inten tieverklaring om gezamenlijk het project 'Waterbreed' uit te voeren. Ze legden vast dat zij toewerken naar afspraken over concrete uitvoeringsmaatregelen. Deze maatregelen worden genomen op het gebied van berging, inrichting, gebruik, veiligheid, kwaliteit, ruimtelijke ordening, groenbeheer, visbeheer, beheer en onderhoud, riolering en recre atie. Hiermee zorgen we voor duurzame, gezonde en veerkrachtige watersyste men in de stad en beogen we dat de burger geen zorgen over het water hoeft te hebben. Praktische keuken van alle R gemakken voorzien. Leverbaar in 1 vele kleurcombinaties. Compleet j met ladenkast, combimagnetron, afwasautomaat, kookplaat, schouw, koelkast en werkblad met spoelbak en kraan.f Hoekkeuken waarin u naar hartelust kunt kokkerellen. Compleet met carrouselkast, korvenkast, glaskast, afwasautomaat, kookplaat, oven, koelkast, schouw en werkblad met spoelbak en kraan. Alles bij de hand in deze compacte keuken. Compleet met korvenkasten, giaskasten, keramische kookplaat, oven, 90 cm schouw, koelkast, geïntegreerde afwasautomaat, werkblad met spoelbak en kraan. Maxi-line hoekkeuken met een maximum aan bergruimte in de onderkasten en ergonomische werkhoogte. Compleet met korvenkast, carrouselkast, glaskast, afwasautomaat, combimagnetron, koelkast, keramische kookplaat, 90 cm schouw en multiplex werkblad met geïntegreerde spoelbak en kraan. Amundsenweg 47, 4462 GP Goes Tel.: 0113-219770, Fax: 0113-219200 Openingstijden: Maandag t/m zaterdag van 09.30 -17.30 uur. Donderdag koopavond tot 21.00 ut Afbeeldingen kunnen afwijken. Prijs- en zetfouten onder voorbehoud. Prijzen exclusief verwijderingsbijdrage 200 Roosendaal Duizenden Muziekinstrumenten Gebruikt en Nieuw Muziekcentrum van Gorp uw totaal muziekwinkel voor service en verkoop van: Blaasinstrumenten, Gitaren, Versterkers, P.A., Accordeons, Piano's, Vleugels, Orgels, Keyboards, Digitale-Piano' s, Percussie, Bladmuziek, etc. 19 gebruikte Sousafoons, 173 gebruikte Saxofoons, 69 gebruikte Trompetten, 58 gebruikte Klarinetten, 79 gebr. Trombones, 28 gebr. Cornetten, 18 gebr Dwarsfluiten, 29 gebruikte Bariton/Euphoniums, etc Gigantische Collectie Gebruikte en Nieuwe Piano's: Muziekcentrum van Gorp biedt u een gepast instrument in iedere prijsklasse b.v.: Studiepiano slechts 2.300,-Filchs&Mör 3.150,-; Zimmerman 4.000,-; Rosier 4.650,-; Hyundai 7.190,- nu 5.300,-; Sweiserstein 5.750,-; Gaveau 7.800,-; Yamaha UI 15.265,- nu occ. 8.450,-; Samick 15.995,- nu 9.700,-; Yamaha U3 18.430,- nu Occ. 10.750,-; Schimmel 11.900,-; P. Schindler demo ƒ20.300,- nu 16.875,-; Mooie kleine Vleugel Monington slechts 7.450,-; Perfecte Vleugel Yamaha C5 54.725 nu occ. 36.500,- 238 Nieuwe GebruikteJ Gitaren Digitale Piano's: Technics, Yamaha, Roland, Bachmann, Casio, Gem, Orla, etc. Voor een succesvolle oriëntatie bieden wij u veel keus in gebruikt en nieuw v.a. 895,- tot 16.000,- Keyboards: Alle merken gebruikt en nieuw op rij Casio; Farfisa; Fatar; Gein; Korg; Orla; Panasonic; Roland; Technics; Yamaha; etc. Op dit moment bieden wij u 25 gebruikte Keyboards en 54 nieuwe Keyboards v.a. 250,- tot 10.000,- m 650 Nieuwe Gebruikte Gitaren Versterkers Kade 79 - 87, Roosendaal (west) Tel.: 0165-545824 Ruime Parkeermogelijkheden

de Faam | 2001 | | pagina 29