C S I N E C I T Y Traditionele Tatau in Middelburg CHUTTERSHOF EST ir wffi dé uitgaanskrant land Goede vrijdag Blues- route Middelburg F I L M W E E K THIRTEEN DAYS 16 jr SAVE THE LAST DANCE 12 jr DE KLEINE VAMPIER AL RATJETOE IN PARIJS AL THE EXORCIST 16 jr FINDING FORRESTER AL ENEMY AT THE GATES 16 jr MISS CONGENIALITY 12 jr TRAFFIC 16 jr COSTA 12 jr HANNIBAL 16 jr 1 02 DALMATIERS (Nederlandse versie) AL SNEAK PREVIEW F I L M W E E K BILLY ELLIOT RATCATCHER AGNES BROWNE MET GROTE BLIJDSCHAP DE ZEE DIE DENKT F I L M W E E K MET GROTE BLIJDSCHAP DE ZEE DIE DENKT Première: Nucleaire catastrofe kwam steeds dichterbij Zingen in de Ontmoetingskerk Sneak Preview Meisjesdroom valt in duigen Vriendschap met de vijand Verwacht: Kleuters in de Lichtstad Voorjaarsconcert in Concert en Gehoorzaal Woensdag 11 april 2001 FAAM/VLISSINGER 17 VLISSINGEN Donderdag 12 april t/m woensdag 18 april Dagelijks 21.00 uur dertien spannende dagen: wie gaat het eerst door de knieën, Amerika of Rusland Dagelijks 13.45 16.15 •19.00 *21.00 uur Sara's leven verandert ingrijpend als haar moeder komt te overlijden. Zal ze ooit nog dansen? Dagelijks 13.45 16.15 uur spannende familiefilm vol avontuur en prachtige special effects Dagelijks 13.45 16.15 uur de beroemdste kleuters komen terecht in Parijs Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en dinsdag 13.45 uur Dagelijks 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur angstaanjagend verhaal van het twaalfjarige meisje Regan dat bezeten wordt door de duivel Dagelijks 19.00 uur Sean Connery als de excentrieke schrijver Forrester Dagelijks 19.00 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur waargebeurd verhaal over een Russische sluipschutter bij de Slag om Stalingrad. Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur Sandra Bullock als FBI-agente die moet infiltreren bij een schoonheidswedstrijd Dagelijks 19.00 22.00 uur thriller met Michael Douglas en Catherine Zeta-Jones en winnaar van twee Golden Globes Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur dansfilm met Daan Schuurmans Georgina Verbaan en Katja Schuurman Zaterdag 24.00 uur het langverwachte vervolg op 'Silence of the Lambs' Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag 13.45 uur Dagelijks 16.15 uur zodra Cruella uit de gevangenis is gaat ze weer op jacht naar de Dalmatiërs Maandag *21.45 uur verrassingsfilm voor de echte liefhebber MIDDELBURG Donderdag 19.00 uur Vrijdag 22.00 uur Maandag 20.00 uur vertederend verhaal over 11-jarig jongetje die zijn inruilt voor ballet Donderdag 21.15 uur Moviezone: verhaal over jongen die opgroeit in de achterwijken van Glasgow Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Dinsdag 20.00 uur romantisch verhaal over weduwe die een groot gezin onderhoudt en verliefd wordt Zaterdag 19.30 uur Zondag en woensdag 20.00 uur twee broers vinden elkaar terug en een familiegeheim dreigt te worden onthuld Maandag *20.00 uur documentaire over 'zichzelf' vol wendingen, omkeringen en illusies breed www.cinecity.nl Donderdag 20.30 uur twee broers vinden elkaar terug en een familiegeheim dreigt te worden onthuld Dinsdag 20.30 uur documentaire over 'zichzelf' vol wendingen, omkeringen en illusies BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 De Cuba-crisis in 1962 bracht de wereld aan de rand van een al- hun vingers boven de rode knop lieten zweven... Kevin Costner I lesvernietigende nucleaire oorlog. brengt in Thirteen Days' dit absoluut dieptepunt uit de koude De mensheid hield zijn adem in terwijl de twee wereldheersers oorlog op het witte doek. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 20 van dit blad. Jonathan Lipnicki in De kleine vampier. De commissie Zingen in Middelburg, in samenwerking met de zendings- en evangelisatiecommissie van de Christelijk Gere formeerde Kerk, houdt maandag 16 april het inmiddels beken de paasappèl in de Ontmoetingskerk. Het appèl begint om 10 uur en medewerking wordt verleend door dominee G.J.H. Vo gel en door het koor Glorify onder leiding van Jeanne Ovaa. The Blue Chevy's spelen in 't Hof. Aanstaande vrijdagavond is het weer zover, de Middelburgse horeca trakteert de mu ziekliefhebbers op talloze liveoptredens. Zeventien bands uit binnen- en buitenland zul len de podia of daarop lijkende inventieve alter natieven van de Middelburgse kroegen beklim men. De bands variëren in stijl van Chigaco- blues in de beste Muddy Waters stijl tot heavy bluesrock verwant aan Stevie Ray Vaughan. De bluesroutes zijn inmiddels een traditie in Zeeland. De brede keus aan de diverse bluesstijlen maakt dat er dan ook voor elk wat wils is. Een van de grote trekkers is dit jaar de Julian Sas Band, te beluisteren in het Schutters hof. Deze gitaarvirtuoos was vorig jaar nog van de partij op het Bluesfestival Kwadendam- me en behoort tot de bluestop in Europa. Van Walcherse bo dem en inmiddels traditioneel op de Bluesroute zijn de boys van Dragline, te horen en zien in de Duke. Uitstekend finger- picking gitaarwerk in de stijl van Albert Lee is te horen in de Bommel door Guitar Ray Rhythm Dukes. Verder treden op:De Bill Col lectors in de Herberg, Kees Schipper/Roland Bakker in Seventy Seven, Crosshead Southside Horns in Brooklyn, Herman Brock Jr the Euro- casters in Tympaan, The Blue Chevys in 't Hof, Jive for your live in Miller Time, Bill Rose- man in La Pampa, Plagiaat in Van toen en nu, Vage Klach ten in De Mug, Bulldose Bluesband in de Malle Molen, Double Husk in American Bar, La Blusa in Hart van Middel burg, Champagne Charlie in Desafinado, en de Marc Reece Band in Rockdessert. Zoals gewoonlijk geven passe-par touts toegang tot alle optre dens, deze kaarten zijn te koop bij alle deelnemende cafés en de VVV in Middel burg. Voorverkoop 12,50 gul den, dagkassa 15 gulden. Iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts een tientje een verrassingsfilm bekijken. Sara's leven is gericht op een een totaal andere leefwereld. carrière als topdanseres. De Haar droom lijkt verder weg plotselinge dood van haar dan ooit als een nieuwe mak- moeder plaatst haar echter in ker opdaagt. i Flexability Wyatt l Het 9-jarig jongetje Tony raakt geobsedeerd door angstaanja- gende vampiers. Als deze obsessie omslaat in vriendschap j wordt Tony's leven een groot avontuur op de grens van twee j I werelden. i The Mexican met Brad Pit en Julia Roberts en Dungeons and Dragons met Jeremy Irons. Ratjetoe in Parijs. De Ratjetoebende komt terecht in Parijs. Tussen de Eiffeltoren en de Nötre Dame leren de beroemdste kleuters ter wereld al les over moed, trouw en vertrouwen. Flexability Wyatt Drie vroegwijze, jonge gasten die onder de rook van Rotterdam zijn opgegroeid, vormen het poprock trio Wyatt. Van deze band, die in 1994 opgericht werd, ligt binnenkort de eerste CD in de winkel. Deze werd geproduceerd door Reyn Ouwehand (Hand- some3some) en Sander van Herk (Het goede doel). Wyatt treedt zaterdag 14 april op in De Piek. Het optreden begint om 22 uur. De toegangsprijs is 10 gulden, met passen 7, 50 gulden. Down Under op het Palet In Buurthuis Het Palet in Vlissingen wordt vrijdag 27 april een Australische avond gehouden. Een echt Australisch diner en li ve didgeridoo-muziek zorgen voor de sfeer van het land van kangoeroos, weidse vlakten en zinderend hete zomers. Zelfs het bier en de wijn dat tijdens de avond geschonken wordt komt rechtstreeks from Down Under. Reserveren kan bij Het Pa let, Willem Roelofszlaan 2 Vlissingen, tel. 416099. De toegang kosten zijn 12,50 per persoon en de avond begint om 19 uur. t Tulpenfestijn bij Juul Kortekaas In de Middelburgse Concert en Gehoorzaal wordt zaterdag 14 april de lente gevierd met een uniek voorjaarsconcert. Op het po dium staan deze avond een aantal zeer muzikale Zeeuwse talen ten die samen zorgen voor een zeer gevarieerd muzikaal pro gramma. Samen met Maurice Heugen (fluit) opent pianiste Ma rianne Boer om 20 uur het concert. Zij spelen een tweetal con certstukken waaronder een fluitsonate van Bach. Sopraan Priscil- la van der Feen brengt daarna de zaal in vervoering met liederen van o.a. Bach en Handel. De Zeeuwse Feenbrothers zorgen voor het slot van het concert met een zeer gevarieerd oeuvre De op brengst van dit concert is bestemd voor vrouwenhulpverlening en kansarme kinderen in Belo Horizonte in Brazilië. Kaarten kos ten 12,50 en 10 gulden (kinderen gratis) en zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij VVV Middelburg. Juul Kortekaas houdt zich al lang bezig met de vorm van de tulp. Reeds vele werken van haar hand dragen de tulp op een of ande re manier in zich. Vanaf Goede Vrijdag tot en met derde Paasdag stelt haar huis open voor de expositie 'Tulpenfestijn'. Speciaal voor deze expositie liet zij een zeefdruk maken door Wout van der Vet uit Zoetermeer. Tijdens de tentoonstelling is de zeefdruk met een beeldformaat van 21x110 te koop voor de prijs van 495 gulden inclusief lijst. Verder staat tijdens de expositie het huis aan de Brakstraat 5 in Middelburg helemaal in het teken van de tulp. Kleine en grote doeken, kandelaren, kamerschermen en lo den vazen zijn maar een greep uit de te bezichtigen collectie. Rosenkranz Sonaten van Franz Biber De sonates van Biber (1644-1704) zijn thematisch verbonden met de mysteriën van de rozenkrans en volgen het leven van Je zus. Voor de uitvoering van deze unieke cyclus stelt Vera Beths haar instrumentarium ter beschikking aan Anna McMichael. Vrij dag 13 april om 21 uur in de Kloveniersdoelen te Middelburg. Halve finale Zeeuwse Belofte 2001 Dit jaar hebben 25 Zeeuwse bands zich ingeschreven voor De Zeeuwse Belofte. Dit is een popconcours dat toegang geeft tot de regio-finale van de Grote Prijs van Nederland. Zaterdag 14 april is in 't Beest in Goes een halve finale. De bands Style, 2xBakboord, Pillars en Bruno gaan met elkaar in de strijd. De avond wordt af gesloten met een optreden door Supertrooper, de beste ABBA- coverband van Nederland. De wedstrijd begint om 20 uur. De Pui in 't Spui Tot 9 mei zijn er in 't Spui werken te zien van De Glazen Pui, de Artotheek van de Stichting Arduin. De artiesten van de Stich ting Arduin maken schilderijen, tekeningen, grafiek en keramie- ken. In 't Spui worden 28 werken tentoongesteld. De werkstuk ken zijn te koop en te huur. Cultuur, muziek, lifestyle, tattoos, film, piercings, video en fotografie het is alle maal te zien, horen en ervaren op de tweede Zeeuwse Tattoo Conventie die zondag 15 april in Middelburg gehouden wordt. Het veelomvattende programma-aanbod biedt voor jong en oud volop entertainment en inte ressante bezienswaardigheden. Op deze megaconventie staat de traditionele manier van ta toeëren, de Tatau, centraal. Vele buitenlandse traditionele tatoeëerders, onder andere afkomstig van de Polynesi sche Eilanden, zijn dan ook op de conventie aanwezig. Zij la ten niet alleen hun manier van handmatig tatoeëren zien, maar geven de bezoekers ook inzicht in hun cultuur en de betekenis van tatoeages hier in. In het Schuttershoftheater is bovendien een film over de Mokocultuur te zien. Organi satoren Rinus en Loes Souisa van Fine Line Tattoo Studio Middelburg hopen met deze conventie te laten zien dat ta toeëren niet alleen het zetten van een plaatje is, maar een van oudsher gerespecteerde cultuur. Om verdere teloor gang van deze eeuwenoude tradities te voorkomen werd vorig jaar de Tatau Research Foundation opgericht. Een wereldwijde stichting die er met name op gericht is om kennis van cultuur en tradities uit te wisselen met als voor naamste doel de instandhou ding van traditionele gebrui ken en gewoonten. Souisa maakte in opdracht van de stichting een documentaire over de Samoa-cultuur. De film is onlangs op video ver schenen en wordt tijdens de conventie in de verkoop ge bracht. De opbrengst van de videofilm zal worden gebruikt voor verder onderzoek naar de origine van het tatoeëren. Naast de traditionele Tatau zijn er ook 'gewone' tatoeëer ders aan het werk te zien en wordt er ook gepierced. Rode draad door het totale evene ment vormen de Tattoowed- strijden. De hele dag door kunnen bezoekers zich kandi daat stellen om zijn of haar tattoo mee te laten dingen naar een ereplaats in een van de categorieën of zelfs naar de titel 'Best of Convention'. Bij deze laatste eretitel gaat het om een ter plaatse gezette tattoo. Een deskundige vakju ry beoordeelt de tattoos op onderdelen als ontwerp, origi naliteit, kleurgebruik, lijnen en verhoudingen. De bekende en zeer ervaren fotograaf Rob Webster maakt samen met een filmploeg een reportage van de conventie. De beelden zullen worden gebruikt voor vijf magazines, waaronder de Big Twin en Tattoomagazine Skin Deep, en een internet film. De winnaar van de Best De traditionele Maori Moko (gelaats tattoovertelt ingewijden over afkomst, status en cultuur. of Convention verkiezing mag zich eveneens verheugen op een fotoreportage in de ver schillende Tattoo Magazines. Verder zijn er stands met kle ding, boeken, en piercingsie raden. De bands Till Dawn, Joyrock en Rebba the Loon staan garant voor een geva rieerd, maar steeds aansteke lijk swingend muzikaal pro gramma. Ook de Middelburg se Streetdancegroep is van de partij, zij verzorgen 's avonds een optreden. De hele happe ning vindt plaats in disco theek The Nighttrain, Café Schuttershof, Nachtcafé Rooie Oortjes en de Cinema Middel burg (centrale ingang van The Nighttrain, Beddewijkstraat 15). Alle gelegenheden staan met elkaar in verbinding zodat het publiek vrij van de ene ruimte naar de andere kan lo pen. De conventie begint om 12 uur, de deuren sluiten om 22 uur, waarna de horecagele genheden nog tot in de vroe ge uurtjes open blijven. Wie wil kan dus nog uren napra ten, borrelen of dansen. Toe gang 15 gulden, kinderen tot. en met 12 jaar 7,50 gulden. -

de Faam | 2001 | | pagina 17