C S B Première: Scherpschutter tegen scherpschutter I N E C I T Y EEST CineConcert verwelkomt duizendste bezoeker Zeeland te kijk Chicken Run CHUTTERSHOF dé uitgaanskrant ze sland Punkpop in De Pompe F I L M W E E K ENEMY AT THE GATES1116 jr CHICKEN RUN AL MISS CONGENIALITY TRAFFIC 16 jr THE WEDDING PLANNER AL REMEMBER THE TITANS AL CHOCOLAT 12 jr COSTA 12 jr PROOF OF LIFE HANNIBAL 16 jr 102 DALMATIËRS AL WHAT WOMEN WANT AL SNEAK PREVIEW F I L M W E E K LIJMEN/HET BEEN FUCKING AMAL THE GOLDEN BOWL WONDERLAND F I L M W E E K O BROTHER, WHERE ART THOU? WONDERLAND volbr midden Verwacht Sneak Preview: Woensdag 28 maart 2001 FAAM/VLISSINGER 9 VLISSINGEN www.cin0city.nl Donderdag 29 maart t/m woensdag 4 april Dagelijks *13.45 16.15 19.00 22.00 uur |pröltliër©|| waargebeurd verhaal over een Russische sluipschutter bij de Slag om Stalingrad. Dagelijks 13.45 uur animatiefilm over de avonturen op een kippenboerderij Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur Sandra Bullock als FBI-agente die moet infiltreren bij een schoon- heidswedstrijd Dagelijks 13.45 16.15 19.00 22.00 uur thriller met Michael Douglas en Catherine Zeta-Jones en winnaar van twee Golden Globes Dagelijks 19.00 uur romantische komedie met Jennifer Lopez en Metthew McCounaughey Dagelijks 19.00 uur Zaterdag 19.00 24.00 uur waargebeurd verhaal over een fusie tussen een zwarte en blanke school Dagelijks 13.45 16.15 uur door de komst van een chocolaterie lopen de spanningen in een dorpje Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur dansfilm met Daan Schuurmans Georgina Verbaan en Katja Schuurman Dagelijks 21.45 uur actiefilm met David Morse, Meg Ryan en Russell Crowe Dagelijks 19.00 21.45 uur Zaterdag 19.00 21.45 24.00 uur het langverwachte vervolg op 'Silence of the Lambs' Dagelijks 13.45 16.15 uur (Nederlandse versie) zodra Cruella uit de gevangenis is gaat ze weer op jacht naar de Dal- matiërs Dagelijks 16.15 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 Mel Gibson als macho die door een stroomstoot toegang krijgt tot d gedachtes van vrouwen Maandag 21.45 uur verrassingsfilm voor de echte liefhebber MIDDELBURG Donderdag 19.00 uur Vrijdag 19.30 uur Zondag 14.00 uur 20.00 uur zeer geslaagde verfilming van Willem Elsschot met Willeke van Am- melrooy Donderdag 21.00 uur Moviezone: innemend verhaal over relatie tussen twee meisjes in een slaperig Zweeds dorpje Vrijdag 22.00 uur Zaterdag 19.30 uur Zondag en woensdag 20.00 uur prachtige film over de rol van een gouden schaal in de diverse liefdes relaties Zaterdag 22.00 uur 20.00 uur intiem portret over het dagelijks leven van drie zussen in de metropool Londen GOES Donderdag en vrijdag 20.30 uur verrassende komedie over drie ontsnapte gevangenen die op zoek ga: naar het 'fortuin' Dinsdag 20.30 uur intiem portret over het dagelijks leven van drie zussen in de metropool Londen breed y BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 Tijdens de slag om Stalingrad in 1942 bedreigt een Russi sche scherpschutter het mo reel van het Nazi-Duitse leger. Het fascistische opperbevel bestrijdt hem met zijn eigen wapenen in een zinderend kat-en-muisspel In de herhaling we gens doorslaand succes: een anima tiefilm over het le ven op een dolge draaide kippenboer derij. Enemy at the gates. Vorige week zondag concer teerden An Hoorelbeke en Bart van Kerchove in het achtste CineConcert. Dat de con certreeks aanslaat blijkt wel uit het feit dat nu al de duizendste be zoeker in de zaal zat. Het initiatief voor de combinatie van een con cert in het CineCafé en het tegelij kertijd draaien van een film voor de meegekomen kinderen is van de Vlissingse burgemeester Anne ke van Dok-van Weele die in Ad Weststrate van CineCity een me destander vond. Een gemiddelde van ruim honderd personen per concert geeft aan dat niet alleen het idee aanslaat, maar ook dat het muziekaanbod van kwaliteit is. Daar is bewust over nagedacht. „We hebben eigenlijk een drieledig doel voor ogen", legt Van Dok-Van Weele uit. „Ten eerste moeten de concerten laagdrempelig zijn. De bioscoop kent iedereen; daar stap je makkelijk naar binnen. De prijs is laag en de concerten duren nooit langer dan een uur. Ten tweede willen we ook echt een podium bieden voor jonge mensen. In dit geval komen alle muzi kanten van het Koninklijk Conservatorium in Gent, zodat het ook nog eens grensoverschrij dend is. En ten derde is het netwerkaspect ook belangrijk. Het zakenleven kan een concert adopteren, dat wil zeggen dat een bedrijf als gastheer optreedt voor een concert. En de kin derfilm is een prima idee. Als er meerdere films voor alle leeftijden draaien, dan kiezen de kinderen welke dat wordt. Meestal gaat dat goed; uitgerekend toen er maar twee kinderen waren wilden ze allebei een andere film. Zij krijgen, net als hun ouders, ook eén drankje aangeboden, dat hoort erbij". Gastheer bij dit achtste concert, dat viel in de boekenweek, was boekhandel Fanoy en De Ruiter. Dick Anbeek van de boekhandel nam de literatuurvraag voor zijn rekening. Omdat het ondoenlijk was om bij de kassa te bepalen wie de duizendste was, werd gekozen voor een drietal vragen over muziek, literatuur en film. Nadat de beide solisten de Eurovisie-herken ningsmelodie hadden gespeeld (vraag: wie is de componist?) en Ad Weststrate van CineCity vroeg welke Nederlandse film meedoet met de Oscar-nominatie, las Anbeek een fragment uit een boek waarvan de auteur gevraagd werd. Uiteindelijk bleken slechts vier personen de juiste antwoorden (Carpentier, Kruimeltje en J.M. Coetzee) te weten. Om de rechtsgeldigheid te verzekeren trok de aanwezige notaris Marcel Oonk het winnende velletje. Gelukkige bleek de Vlissingse Betty de Bruyne; een trouwe bezoekster van de concer tenreeks. Zijn ontving bloemen, boeken, een film, twee donateurskaartjes en een Bels flesje jenever van de beide solisten van het Ganda duo. De serie concerten gaat nog door tot en met 29 april wanneer het slotconcert plaats vindt. Zondag 1 april spelen pianist Jacob Al legro Wegloop en zijn 14-jarige zoon Jonathan Svjatoslav Wegloop (hoorn) werk van Beetho ven, Schubert en Chopin. Kaarten zijn verkrijg baar bij VVV/ANWB, Oude Markt 3 Vlissingen en De Drvkkery, Markt 51 Middelburg. Toe gangsprijs vijftien gulden, kinderen tot twaalf jaar betalen zeven gulden vijftig. - Exorcist en Finding Forrester iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts een tientje een verrassingsfilm bekijken. De film Traffic heeft afgelopen weekend 4 Oscars in de wacht gesleept, waaronder de Oscar voor de beste regisseur. Prachtige Zeeuwse beel den sieren de hal van het gemeentehuis van Borsele in Heinkenszand. De Goese fotograaf Adri Koopman exposeert er en zijn foto's zijn nog tot en met 26 april te bewonde ren. De tentoonstelling om vat tal van natuurfoto's met het thema 'Zeeland te Kijk'. Adri Koopman geeft aan dat fotograferen zijn grote hobby is en met de instelling 'foto graferen is zien' maakt hij zijn foto's. Natuurfoto's hebben zijn voorkeur omdat de foto graaf zo steeds wisselende kleuren in het landschap waar kan nemen. Hij fotografeert al dertig jaar en vindt het nog altijd boeiend om op pad te gaan met zijn camera. Speci aal voor deze tentoonstelling zocht hij foto's uit die in Zee land zijn gemaakt. Toch is hij niet bepaald op zoek gegaan Saai? Nee! Hard? Ja! Dat is het motto van de nieuwe band Kink ster. Die is zondag 1 april te horen in café De Pompe in Goes. Vanaf 17 uur laat de nieuwkomer vrolijke punkpop horen met een hoog 'biergooi- gehalte'. Café De Pompe is te vinden aan de Grote Markt. Kinkster. naar een bepaald landschap pelijk onderwerp. Meestal rijdt hij op de fiets op een landweggetje op zoek naar 'mooie plaatjes' waarbij hij het vooral moet hebben van zijn geduld. De tentoonstel ling laat flora en fauna zien, maar ook landschappen in al hun facetten. De expositie is te zien tijdens de openingstij den van het gemeentehuis. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 10 van dit blad. Uitvoering Grassband Onda In dorpshuis 'Ons Dorpsleven' in de Ritthemse Dorpstraat houdt Brassband Onda vrijdagavond 30 maart haar jaarlijkse uitvoering. De uitvoering staat onder leiding van dirigent R. de Rooij. Na de pauze wordt de feestelijke avond voortgezet met een optreden van cabaretgezelschap 'Domino'. De avond be gint om 19.30 uur. w Benefietdiner voor Cambodja Om het eerste lustrum te vieren heeft Restaurant De Zeeland- brug in Zierikzee in samenwerking met Stichting Zeeland helpt Cambodja Sawasdee een project opgezet om een basisschool in Cambodja te bouwen. Op tienduizend gulden na heeft res taurant De Zeelandbrug haar doel bereikt. Het genereren van voldoende geld voor de realisatie van de basisschool plus leer middelen voor 950 kinderen in het Cambodjaanse dorp Dam- rus. Om het laatste bedrag bijeen te brengen houden de eige naren van het restaurant, Anja en Piet Scheermeijer, woensdag 4 april een benefietdiner op m.s. Friesland, het schip dat ligt af gemeerd tegenover het restaurant bij de Zeelandbrug. Deelne mers kunnen niet alleen genieten van culinaire Zeeuwse en an dere gerechten, maar ook van muziek door Mare Borsboom friends, The B M Blues, Big Band Tammany, Het 1/4e Tet en Ben Kramer. Ook is er een dansoptreden van de Thaise dans groep Thaimazing. Het benefietdiner begint om 18.30 uur. Be langstellenden die erbij willen zijn kunnen contact opnemen via telefoon 0111-413208. Zang en criminele komedie in Westkapeile Het Westkappels Dameskoor houdt 6 en 7 april de jaarlijkse uit voering. De dames brengen deze avonden onder leiding van Leon Bours een zeer gevarieerd vocaal programma ten gehore. In de pauze is er een verloting en na de pauze speelt de toneel groep 'Het betoverende winkeltje', een komedie in drie bedrij ven. Op zaterdag wordt de zang/toneelavond afgesloten met een bal met medewerking van het 'Duo Frans Kassander'. Bei de avonden beginnen om 19.30 uur in verenigingsgebouw 'Westkapeile Herrijst' op de Markt in Westkapeile. De toegang kost vrijdag 6 gulden, donateurs hebben vrij entree. Op zater dag betalen donateurs 6 gulden en niet-donateurs 7,50 gulden. Uitvoering Koninklijke Harmonie Ons Genoegen Het Leerlingenorkest, het Harmonieorkest en de Deltaband ver zorgen zaterdag 31 maart de jaarlijkse uitvoering van Harmonie Ons Genoegen. Naast de muzikale uitvoering worden er tevens tijdens deze avond een aantal jubilarissen gehuldigd en de Stichting Vrienden van Ons Genoegen zullen een symbolisch bedrag t.w.v. 16000 gulden voor de aanschaf van instrumenten overhandigen. De uitvoering begint om 20 uur in Sporthal Bas- kenburg II in Vlissingen. De zaal is open vanaf 19 uur, toegangs kaarten kosten 10 gulden, kinderen tot en met 12 en CJP of 65+ 5 gulden. In de pauze is er een grote tombola en na afloop van de uitvoering is een bal in de kantine van de sporthal. Kunst en Cultuurroute Middelburg Aanstaande zondag vindt er weer een kunst- en cultuurroute in Middelburg plaats. In dit kader wordt in Galerie Icarus aan de Bellinkstraat 34 om 15 uur de expositie van Giel Louws geo pend. De opening wordt opgeluisterd met live muziek van de band Bernie's Lounge. Galerie Icarus is normaal geopend op donderdag tot en met zaterdag van 14 tot 17 uur. Donderdags is Giel Louws zelf aanwezig om zijn werk toe te lichten. Chris Cunningham in De Vleeshal Chris Cunningham is vooral bekend als videoclip maker. Hij verwierf internationale bekendheid met clips voor Aphex Twin, Madonna, Björk en Squarepusher. De tentoonstelling Flex in de Middelburgse Vleeshal toont zijn eerste werk dat hij gemaakt heeft als beeldende kunst. Dit werk is tegelijkertijd zowel ab stract, sereen en vervuld van schoonheid als gewelddadig èn expliciet. De Vleeshal is geopend van dinsdag tot en met zon dag van 13 tot 17 uur. Papilion speelt aMUZEmenten Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan geeft groep Papillon in de Middelburgse Stadsschouwburg een voorstelling van het stuk 'aMUZEmenten'. Twee totaal verschillende gezinnen zijn op cruise aan boord van hetzelfde schip. Op dit kleine schip kunnen zij elkaar niet ontlopen, hetgeen l.eidt tot hilarische en onverwachte momenten. Tekstschrijver Peter Adriaanse, regis seur en choreograaf Mia Klaaijsen en dirigent Léon Bours heb ben met de groep Papillon in een jaar tijd veel werk verzet, en dat is te zien tijdens de voorstelling op zaterdag 31 maart om 20 uur. Matthaus-passion in Sint Jacobskerk In de Sint Jacobskerk te Vlissingen is zaterdag 31 maart een uit voering van de Matthaus passion door de Vlissingse Oratorium Vereniging. De uitvoering staat onder leiding van Henk J. Ha- rinck. Aan de uitvoering wordt meegewerkt door het Brabant- sche Muzyk Collegie, een op authentieke instrumenten spelend ensemble. Ook de jongens van het Sacramentskoor uit Breda, Norbert Bartelsman en Jos Vogel verlenen hun medewerking aan dit concert. Het solistensextet bestaat uit Johanetta Zomer, sopraan, Eleonora Volkert, alt-mezzo, Robert Luts, tenor-evan gelist, Joost van der Linden, tenor-aria's, Frans Kokkelmans, bas-bariton en Matthijs Mesdag bas-bariton aria's. De uitvoe ring begint om 19.30, toegangskaarten kosten 35 gulden, voor donateurs en passen 30 gulden en jeugd tot 15 jaar betaalt 15 gulden per persoon. Kaarten zijn te koop bij VVV-ANWB te Vlis singen, De Drvkkery te Middelburg en bij Uit in Vlissingen. Ik heb een dode David lief In de Nederlands hervormde kerk te 's-Heer Abtskerke wordt onder auspiciën van de Culturele Commissie van deze kerk het toneelstuk 'Ik heb een dode David lief' uitgevoerd. Op vrijdag en zaterdagavond 30 en 31 maart om 20.30 uur beginnen de voorstellingen. Toegangskaarten zijn telefonisch te reserveren op nummer 0113-311867. Big Band geeft promotieconcerten De Big Band van de Zeeuwse Muziekschool geeft in samenwer king met het Tienerkoor woensdag 28 maart van 20 tot 21 uur een promotieconcert in 'De Hoogte' in de Populierenstraat 29 in Goes. Zondag 1 april staat de Big Band op het podium van het Arsenaaltheater in Vlissingen met als gast saxofoondocente Marijke Poppe. De toegang voor beide concerten is gratis. De Big Band werd in het schooljaar 93/94 opgericht en staat onder leiding van Anja Sinke. In de muziekstijl en leeftijd van de be zetting zit veel variatie. Het enige waar geen variatie in zit is het enthousiasme van de musici. Mensen die geïnteresseerd zijn om te spelen in de Big Band kunnen vrijblijvend een repetitie bijwonen en indien er plaatsing mogelijk is vier lessen proef draaien.

de Faam | 2001 | | pagina 9