Van Zeelanddebat tot strategische visie Prijsklappers 0 w Lente voordeel... rnzJ Oud, maar ff m- niet vergeten! c NOG VIER OPERATIES EN DAN LACHT HIJ OOK WEER AAN DEZE KANT Provincie Zeeland Algemeen Bestuur Nieuwsbrief WCL ^Officiële Mededelingen de Moerbei 14,95 37,95 20,95 21,95 Giro 860 Woensdag 28 maart 2001 FAAM/VLISSINGER 7 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 13/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuws Maandag 2 april is er in het pro vinciehuis, Abdij 6, Middelburg een vergadering van de Staten commissie Algemeen Bestuur. De vergadering begint om 13.45 uur, is openbaar en er is spreek recht voor het publiek. Op de agenda staan onder andere de 4e, 5e en 6e wijziging van de begroting 2001, het voorlopig IPO-standpunt inzake bestuurs samenstelling en financiering waterschappen, de Regiovisie Zorg voor ouderen 2001-2004, onderzoek doorlichting emanci- patieparagraaf, financiering gezinshuizen en financiering openbaar vervoer. .De volledige agenda en bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het informa tiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400. E-mail adres: infocen- trum@zeeland.nl. Het informatie centrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informatie kan uiteraard ook worden verkregen via de website van de provincie Zeeland, www.zeeland.nl. De Provinciale Commissie Milieubeheer en Waterhuis houding (PCMW) vergadert op donderdag 5 april 2001 om 10.00 uur in het kantoorgebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. De vergadering is openbaar, er is geen spreekrecht voor publiek. Op de agenda staan de Vijfde Nota Ruimtelijke Ordening en de samenvoeging van de PCMW met de Provinciale Planologische Commissie (PPC). De volledige agenda en bijbeho rende stukken liggen ter inzage bij het informatiecentrum van de provincie. De laatste ronde van het Zeelanddebat werd op zaterdag 17 februari in Kamperland gehouden. Vrijwel alle leden van Provinciale Staten en zo'n 150 genodigden/belangstellenden woonden deze bijeenkomst bij. Integraal eindadvies VMBO/SVO In het kader van de herschik kingsoperatie VMBO/SVO heb ben Gedeputeerde Staten de staatssecretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen het integraal eindadvies 2001 toe gezonden. Het advies, onder de titel 'Langs fietspaden naar leerwegen', is een vervolg op eerdere adviezen. Vanwege de samenhang tussen de herschik king en het speciaal voortgezet onderwijs en praktijkonderwijs gaan GS ook in op de situatie van de drie samenwerkingsver banden in Zeeland (Regio Walcheren, Oosterschelde- gebied en Zeeuwsch-Vlaande- ren) en het bovenregionaal reformatorisch samenwerkings verband. Het advies aan de staatssecre taris is gratis verkrijgbaar bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland. Nummer 20 van de nieuwsbrief Waardevol Cultuur Landschap (WCL) Zak van Zuid-Beveland is uitgekomen. In dit nummer staan artikelen over: projecten van het waterschap Zeeuwse Eilanden, de laatste subsidie voor nieuwe projecten, streekeigen erven, bomen van waarde, het toekomstperspectief van de Zak van Zuid- Beveland en de activiteitenkalender. Wie belangstelling heeft voor dit nummer kan dit bestellen bij het Informatiecentrum. Wie bovendien een gratis jaarabonnement wil kan contact opnemen met het secretariaat van WCL Zak van Zuid-Beveland, Postbus 1, 4450 AA Heinkenszand. Telefonisch is het secretariaat bereikbaar op tel. 0113-238383. De Statenleden gaven te kennen bijzonder blij te zijn met de enor me hoeveelheid reacties en de belangstelling die er getoond is door de bevolking, al dan niet in combinatie met de belangen organisaties. Zij gaan er nu mee aan de slag. De terugkoppeling en presentatie van de strategi sche visie wordt de volgende stap in het contact met de Zeeuw se bevolking. Bouwstenennotities In Abdijnieuws van 21 februari 2001 werd een samenvatting gegeven van de bouwstenennoti ties Milieu Economie en Stad Platteland. De notities over Zout Zoet water en Bestuur Orga nisatie zijn nu gereed. De bouw stenennotities zijn een samenvat ting van alles wat tijdens de regiodebatten, themabijeenkom sten en bezoeken aan de trailer naar voren is gebracht. De uit komsten van de Zeelandwijzer en de opmerkingen die er bij zijn gemaakt, zijn hier eveneens in verwerkt. Zout Zoet water De ligging van Zeeland in het Deltagebied is van groot belang voor de perspectieven en kwali teiten van de provincie. Het water speelt een belangrijke rol in zowel economisch als ecolo gisch opzicht. Als gevolg van de Deltawerken is de dynamiek uit vrijwel alle Zeeuwse wateren ver dwenen. Er is onder de bevolking een voorkeur voor het dynami scher maken van de Delta wateren door bijvoorbeeld diver se zoet/zout verbindingen te realiseren. De zoet/zout over gangen zijn eveneens van groot belang voor het behoud - en creëren van unieke natuurwaar den. Waterhuishouding Het draagvlak voor zoutwaterber ging in de polders met het oog op de veiligheid is groeiende. Voorwaarde is wel, dat aandacht moet worden besteed aan de negatieve economische gevolgen voor grondeigenaren. Bij de land bouw is er zeker geen draagvlak voor te vinden. De voornemens van de provincie zoals verwoord in het tweede waterhuishoudings plan, om het grondwaterpeil aan te passen aan het niveau van het land, kunnen op brede steun rekenen. Maar ook hier geldt dat de consequenties zorgvuldig in beeld gebracht moeten worden. Natuur Optimale integratie van natuur, landbouw en recreatie zijn van groot belang als het gaat om het creëren van meer ruimte voor natuur. Afzonderlijke functies leg gen een te grote claim op de beschikbare ruimte. De natuurgebieden moeten ge vrijwaard blijven van waterrecre atie, zo is de mening van de meeste Zeeuwen. In dit verband is de 5e Nota Ruimtelijke Orde ning, waarin wordt gesproken over het neerleggen van een Groene Contour in de zuidwest delta, extra actueel gewor den. Bestuur Organisatie Het behoud van de eigen identi teit is belangrijk voor de inwoners van Zeeland. Voor de sociaal-eco nomische ontwikkelingen zijn de omliggende regio's van groot belang. Samenwerking met Vlaanderen en Rotterdam krijgt de voorkeur. De reeds tien jaar durende samenwerking met de Belgische provincies Oost- en West-Vlaanderen (het Euregio-ver- band) is daar een goed voorbeeld van. Het is echter met zo dat alle pijlen worden gericht op dit samenwerkingsverband. Afhankelijk van de situatie moet worden bezien welke samenwer kingspartner moet worden geko zen. Die keuze hangt nauw samen met de geografische lig ging van de regio. De samenwer king mag niet leiden tot vergro ting van de afstand tussen bur gers en bestuur. Contacten De betrokkenheid van de burgers is wel aanwezig. Het wordt bij zonder op prijs gesteld als men in de gelegenheid wordt gesteld rechtstreeks met bestuurders over het te voeren beleid te spre ken. Dit werd nog eens bevestigd door een groot aantal opmerkin gen op de Zeelandwijzers, de gesprekken in de trailer en tij dens de regiobijeenkomsten. Inzet van alle beschikbare midde len voor communicatie met de bevolking moet dan ook worden voortgezet. Het interactief en vraaggericht vormgeven van toe komstig beleid wordt noodzake lijk geacht. Terugkoppeling Van elk thema is er nu een bouw- stenennotitie. Met die notities als basis wordt een hoofdlijnennotitie opgesteld. Aan de hand van dit stuk wordt door de projectcom missie het ontwerp gemaakt van de strategische visie. Het ont werp wordt teruggekoppeld naar de bevolking waarna rond de zomer de definitieve vaststelling kan plaatsvinden. De terugkoppeling naar de Zeeuwse bevolking wordt geen inspraaktraject. Het wordt meer een verduidelijking van ingeno men standpunten. Voor de con tacten met de inwoners zal wederom de brede mix van com municatiemogelijkheden worden benut, variërend van Internet tot inzet van de Zeelandtrailer. Nieuwsbrief Walcheren 2000+ Het zesde nummer van de nieuwsbrief Walcheren 2000+ is verschenen. In dit nummer wordt aandacht besteed aan de ondertekening van de be stuursovereenkomst Walche ren 2000+-, de beoordeling van de eerste tien projecten voor plattelandstoerisme en de plannen voor verplaatsing van camping Moens in Westkapel- le. Abonnementen en 'losse' exemplaren van de nieuwsbrief zijn zonder kosten te bestellen bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Mid delburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 Milieu Vergunning Gebr. Bottelier Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan Gebr. Bottelier Sloophandel B.V. een vergunning als bedoeld in artikel 4.3.6.2 van de Provinciale Milieuverorde ning Zeeland verleend voor het gebruik van een mobiele puinbre- ker in de provincie Zeeland. De vergunning ligt van 30 maart tot en met 10 mei 2001 bij alle gemeenten in Zeeland op de gebruikelijk wijze ter inzage en bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver- gunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ont- werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun- ning kunnen tot en met 11 mei 2001 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 12 mei 2001 van kracht, tenzij overeen komstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet be stuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzit ter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Voor nadere informatie over het inzien bij gemeenten en buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot J. Provoost (tel. 0118-631769). Ontgronding perceel Fort den Haakweg Vrouwenpolder Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onder het stellen van voorwaarden een vergunning ingevolge de Ontgrondingenwet verleend aan G. Talsma te Alphen aan den Rijn voor het uitvoeren van ontgrondingswerkzaamheden op een perceel, gelegen aan de Fort den Haakweg 38 te Vrouwen polder. Voorts hebben Gedeputeerde Staten onder het stellen van voor waarden een machtiging ex arti kel 12 Ontgrondingenwet ver leend ten behoeve van een spoe dige afronding van de werkzaam heden. De vergunning, de machtiging, de aanvraag en overige stukken lig gen van 29 maart tot en met 10 mei 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot G. Beckers, tel. 0118-631786) alsmede in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werk dagen van 9-16 uur en op don derdag van 9-19 uur. Van 29 maart tot en met 10 mei 2001 kan tegen het verlenen van de vergunning en de machtiging beroep bij de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, worden ingesteld door: a. degenen, die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ont werp; b. de adviseurs, die gebruik heb ben gemaakt van de gelegen heid advies uit te brengen over het ontwerp; c. degenen, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp; d. de aanvrager voor zover be treft de aan de vergunning en machtiging verbonden voor schriften. De vergunning wordt op 11 mei 2001 van kracht, tenzij overeen komstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8:81 van de Algemene wet be stuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzit ter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. De machtiging wordt op 29 maart 2001 van kracht. Rhumbey >;t^y Liqueur 0,7 liter 16,95 Chateau Aumèdes Extra Voordeel WIJNKOPERIJ DORPSSTRAAT 52 4356AKOOSTKAPELLE TEL.: (0118) 5812 47 Uw Wijnspecialist EuroSlijter Cockbum's Famous Goblet Dujardin Port Ruby/Tawny GlOUSë JongeGraanJenever Vieux Whisky Lliui jjiki Lhkr Uitei ^7— Gezond ouder worden willen wij allemaal. De onbezorgde oude dag van zo'n 200.000 Alzheimer- en 40.000 Parkinsonpatiënten wordt echter grondig verziekt. Hun aantal wordt almaar groter. Tijd om er iets aan te doen! Wetenschappelijk onderzoek kan de oplossing bieden voor deze hersen- aandoeningen. Laat oude hersenen ook üw. zorg zijn! Word donateur of doe een gift. Hersenstichting Nederland Korte Houtstraat 10.2511 CD's-Gravenhage - Tel. 070 -360.48.16 - Internet www.hsn.nl De Brandwonden Stichting organiseert campagnes om brandwonden te voorkomen, verbetert de behandeling van brandwondpatiënten, doet wetenschappelijk onderzoek en beheert de Nationale Huidbank. Postbus 1015 1940 EA Beverwijk Tel.: (0251) 27 55 55 LlHi Giro: 20 21 22 NEDERLANDSE brandwonden Bank: 70.70.70.643 stichting

de Faam | 2001 | | pagina 7