Wegener huls-aan-hulskranten thuis in je buurt INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTEVLISSINGEN 20 FAAM/VLISSINGER Woensdag 28 maart 2001 INFORMATIEOVERHEID GEMEENTE MIDDELBURG VERORDENINGEN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de raad van de gemeente Middel burg in haar vergadering van 19 maart 2001 heeft besloten de na volgende verordeningen te wijzi gen: - De wijzigingsverordening onroe- rende-zaakbelastingen 1998 in zake de tarieven voor het belas tingjaar 2001 en - De wijzigingsverordening leges 1998 inzake de tarieven voor de reisdocumenten. Het raadsbesluit en deze verorde ningen liggen ter inzage en zijn te gen betaling van legeskosten ver krijgbaar bij de Sectie Belastingen, (Lange Noordstraat 16.) BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: het verbouwen van de voorge vel op het perceeel Langstraat 11 te Arnemuiden; het verbouwen van het bijkan toor op het perceel Oude Rijks weg 54 te Nieuw -en Sint Joos- land; het verbouwen lingebruiknemen van een bedrijfspand op het perceel Arnesteinweg 35; het verbouwen/uitbreiden en gedeeltelijk slopen van een schoolgebouw op het perceel Nieuwervestraat 2; het bouwen van een garage c.q. berging op het perceel Toren trans 89; het bouwen van een vrijstaande woning met garage op het per ceel Zilvermeeuwstraat I; het verbouwen van de woning op het perceel Sint Jansgang 28; het wijzigen van de zijgevel op het perceel Amnestylaan 135; het uitbreiden van de berging tot garage/berging op het per ceel Carillon IO het bouwen van een woning met garage/berging op het per ceel Zilvermeeuwstraat 25; het verbouwen/gedeeltelijk slopen van een toilet/berging op het perceel Lange Delft 125. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn verleend enlof met de volgende meldingen is ingestemd (tussen haakjes staat de datum van verzending): het bouwen van 12 woningen op de percelen Bergeend 2 t/m 24 (14-3); het bouwen van een serre op het perceel Langstraat 26 te Ar nemuiden 14-3); het restaureren/renoveren prak tijk/woning op het perceel Dam plein 26 (14-3); het aanbrengen/verplaatsen 2 lichtreclames op de percelen Markt 53 A en B (15-3); het plaatsen van een dakkapel op het perceel Nadorstweg 9 (is-3); het bouwen van een woning op het perceel Zilvermeeuwstraat 24 (15-3); het verbouwen/uitbreiden wo ning op het perceel Nieuwland- seweg 32 te Arnemuiden (15-3); het aanbrengen van drie zonwe ringen bij drie ramen op de eer ste verdieping van het pand op het perceel Londensekaai 31 15-3); het verbouwen van de woning op het perceel Amnestylaan 21a (15-3); het plaatsen van een dakkapel op het perceel Omloop 34 (15- 3); het plaatsen van een dakkapel op het perceel Banjaard 16 te Arnemuiden 15-3); het bouwen van een Ama- groepswoning op de percelen Zacharias Jansenstraat 2 t/m 8 (even) (19-3); het bouwen van een woning op het perceel Zilvermeeuwstraat 20(19-3). Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tus sen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. RECLAMEVERGUNNING Burgemeester en wethouders ma ken bekend dat op grond van arti kel 46, vierde lid, van de Woning wet aan Boogaard Advocaten van rechtswege een reclamevergun ning (bouwvergunning) is verleend voor een drietal reeds aangebrach te reclames (naamaanduidingen) aan de voor- en achtergevel van het kantoorpand op het perceel Buitenruststraat 14. Tegen deze re clamevergunning kan binnen zes weken na de dag van deze be kendmaking bezwaar worden in gediend bij het college van burge meester en wethouders, postbus 61,4330 AB Middelburg. VOORBEREIDINGSBESLUIT De burgemeester van Middelburg maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 19 maart 2001 heeft verklaard dat wordt voorbe reid een herziening van het be stemmingsplan "Achtersingel-Blau- wedijk" (Poelendaelesingel 16-18). Het voorbereidingsbesluit ligt met bijbehorende tekening, waarop het gebied is aangegeven waarvoor het betreffende besluit geldt, met ingang van 31 maart 2001 tijdens kantooruren voor een ieder ter in zage bij de sectie Bouwen en Wo nen van de dienst Stadsontwikke ling, Vlissingsestraat 21. Het besluit treedt in werking op 31 maart 2001. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Het college van burgemeester en wethouders van Middelburg maakt bekend dat zij voornemens is met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Sint Laurens ten behoeve van het bou wen van een berging op het per ceel Van Cittersstraat 38; De aanvraag ligt met ingang van vrijdag 30 maart gedurende vier weken (tot en met 26 april 2001) ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwik keling,Vlissingsestraat 21. Gedurende de termijn van ter in zageligging kan een ieder schrifte lijk zijn zienswijze omtrent de aan vraag kenbaar maken bij het colle ge van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Zie voor andere gemeentelij ke informatie van Middelburg pagina 3 in de Faam/Vlissin- ger, Maximaal Text 830 of www.middelburg.nl BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen tb.v.: - het verbouwen van een woning Schubertlaan 20 - het bouwen van een stadsge westelijk zwembad Bedrijfsweg - het bouwen van een dakkapel en het verbouwen van een vas te trap naar zolder Vrijdomweg 54 - het bouwen van een garage en overkapping Westerzicht 408 - het bouwen van een antenne installatie tb.v. het mobiele net werk Vlissingsestraat 239: Eventuele bedenkingen tegen de ze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist Het is moge lijk dat de tekeningen waarop, bij een positieve beslissing de vergun ning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. VERLEENDE BOUW VERGUNNINGEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - het plaatsen van een reclame zuil Edisonweg 51 - het verbouwen van de trappen huizen/portieken tb.v. het plaat sen van liften Molenstraat 16 t/m 32 en 34 t/m 50 het uitbreiden van het pand met een kap en verblijfsgebieden Van Dishoeckstraat 57 het bouwen van een bedrijfs pand Gildeweg 3 het bouwen van eeen vogelvoliè re Kappeyne Vd Coppellostraat 5 het verbouwen van de achterge vel Corlenis Van Perestraat 9 het uitbreiden van kantoorruim te Frankrijkweg 3 het bouwen van een tuinhuisje Middelburgsestraat 43 het bouwen van een schuur Bo terbloemlaan 3 het slopen van asbesthoudende mantelbuizen Scheldestraat na bij Glacisstraat het bouwen van een balkon Boulevard Evertsen 278 het plaatsen van glazen luifel boven geldautomaten Stadhuis plein 6 het herbouwen van een woning Boulevard Evertsen 20-22 het uitbreiden van de woning Van Doornlaan 21 het slopen van het mezennest Bakkersgang - het verbouwen van twee dakka pellen en het aanpassen van de entree van een bestaande poli tiepost Molenstraat I - het verbouwen van een berging tot serre Joke Smitlaan 14 Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending daar van bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wethouders. WELSTANDSCOMMISSIE De eerstvolgende vergadering van de welstandscommissie is op 5 april 2001. Uw plan moet ten minste één week voor de verga derdatum bij bouw- en woningtoe zicht ingediend zijn. RAADSVERGADERING De gemeenteraad vergadert in het openbaar op donderdag 28 maart a.s. om 19.30 uur in het stadhuis. De agenda en de voorstellen lig gen ter inzage in het stadhuis (stafbureau Communicatie) en in de gemeentelijke wijkwinkels (voor Souburg/Ritthem: in de bibliotheek van Oost-Souburg; voor Paauwen- burg: in wijkcentrum 'Open Hof'; voor Groot Lammerenburg: in wijk centrum Het Bolwerk', en voor het Centrum: in de openbare biblio theek 't Spui', Spuistraat 6). Vlissingen, 28 maart 2001 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2 4382 LG VLISSINGEN Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de in formatiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad. POSTBUS 1000 4357 ZV DOMBURG GEMEENTE TEL. 0118-555444 FAX 0118-555433 ALGEMEEN Het gemeentehuis, Traverse I te Domburg, is op werkdagen geo pend van 9.00 tot 16.00 uur en donderdags tot 19.00 uur. Telefoon: (0118) 555444 Fax: (0118) 555433 Postadres: Postbus 1000,4357 ZV Domburg Afval-informatielijn: 0800 0240064 (gratis) Klachtenlijn beheer en on derhoud: (01 18) 555447.Voor dringende zaken na werktijd kunt u ook dit nummer bellen. Voor de dienstverlening aan de 'klanten' van de gemeente Veere is in het gemeentehuis een centra le publieksbalie ingericht. De balie is verdeeld in drie "clusters". U kunt daar terecht voor de vol gende zaken: Cluster Zorg telefoon: (0118) 555445; onderwijs, subsidies, uitkeringen, werkgelegenheid, wet voorzieningen gehandicap ten. Cluster Burgerzaken tele foon: (0118) 555446; reisdocu menten/rijbewijzen uittreksels verklaringen, bevolkingsadmi nistratie, burgerlijke stand, be lastingen, algemene zaken. Cluster Grondgebied tele foon: (01 18) 555447; bouwza ken, bestemmingsplannen, grondverkoop, huursubsidie, mi lieu en verkeer. De medewerkers van deze balie zijn het eerste aanspreekpunt voor al uw vragen over deze on derwerpen. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale publieksbalie van het gemeentehuis,Traverse I te Dom burg. BEZWAAR! BEROEP/VOOR LOPIGE VOORZIENING Volgens de Algemene wet be stuursrecht kan iedereen bezwaar maken tegen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunnin gen, akkoord bevonden meldingen en vrijstellingen). Dat moet schrif telijk, gemotiveerd en ondertekend gebeuren. Het bezwaar moet ui terlijk worden verzonden (per ptt- post) op de laatste dag van de in de publicatie genoemde termijn. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslis sing heeft genomen: het college van B&W, de burgemeester of de gemeenteraad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de President van de arrondissements rechtbank ook verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Hiervoor zijn griffierechten ver schuldigd. Arrondissementsrecht bank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015,4330 KA Middelburg. Informatie: (0118) 555444. BEKENDMAKINGEN (enkele officiële publicaties van de gemeente Veere worden ook ge plaatst in de Staatscourant: www.sdu.nl/staatscourant) ART 19 Wet RO (oud) Er is een aanvraag binnengeko men om vergunning ingevolge de Woningwet voor: Oostkapelle het bouwen van zeven woningen op het terrein van de voormalige Eben Haëzerschool (Lantsheer- straat, Steengrachtstraat, Duin- weg). Het bouwplan is in strijd met de ter plaatse geldende bestemmings plan. Wij zijn van plan door toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en 50 lid 6 van de Woningwet de vergunning te verlenen nadat van Gedepu teerde Staten van Zeeland de ver klaringen van geen bezwaar zijn ontvangen. In verband hiermee ligt het bouwplan van 29 maart t/m II april 2001 gedurende de openingstijden ter inzage op het gemeentehuis te Domburg. Gedu rende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke ziens wijzen tegen het bouwplan bij het college in te dienen. ART. 19 lid 3 WRO. Er is een aanvraag bouwvergun ning binnengekomen voor: Veere het uitbreiden van een woning Oude Wacht 2; Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmings plan. Wij zijn van plan de vergun ning te verlenen door toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In ver band hiermee ligt de bouw- en si tuatietekening van 29 maart t/m 25 april 2001 tijdens de openingstijden ter inzage op het gemeentehuis te Domburg. Gedu rende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke ziens wijzen tegen het bouwplan bij het college in te dienen. VRIJSTELLINGSPROCEDURE Er is een aanvraag om bouwver gunning binnengekomen voor: Veere het bouwen van een woning Wolfertlaan (kavel 4). Het bouwplan voldoet niet geheel aan het ter plaatse geldende be stemmingsplan. Wij zijn van plan om met gebruik making van de in het betreffende bestemmingsplan opgenomen mo gelijkheid vrijstelling te verlenen. In verband hiermee ligt de bouw- en situatietekening van 29 maart t/m 25 april 2001 tijdens de openingstijden ter inzage op het gemeentehuis te Domburg. Ge durende deze periode bestaat voor u de mogelijkheid schriftelijke bedenkingen tegen het bouwplan bij het college in te dienen. BOUW/SLOOP/AANVRAGEN bekendmaking ingevolge ar tikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopvergun ning, meldingen zijn ingekomen voor: Aagtekerke het bouwen van een serre Thi- bautstraat 34; het bouwen van een serre Thi- bautstraat 36; het plaatsen van een sanitair- unit Baaiweg I a; Domburg het uitbreiden van een woning Domburgseweg 38; het geheel vernieuwen en veran deren van een woning Schuit- vlotstraat 9A; Grijpskerke het bouwen van een tuinpavil joen/berging Zwagermanweg I; Oostkapelle het bouwen van een garage Park Reygersberg 39; het plaatsen van een overkap ping Duinweg 8; Veere het bouwen van een woning Wolfertlaan 12; het bouwen van een groeps- ruimte school Schotsehoek 14; het vernieuwen en vergroten van een kas/waterbassin Veerse- weg 85; het uitbreiden van een woning Fazantenlaan 5; Vrouwenpolder het slopen en bouwen van een woning Dorpsdijk 57; Westkapelle het bouwen van een dakkapel Boekhoutstraat 2; het bouwen van een woning J. Campertstraat; Zoutelande het slopen van asbesthoudende golfplaten Duinpark Boulevard 3; het bouwen van een serre Duin park Boulevard 3; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-lsloopver- gunning géén bezwaarschrift kunt indienen. Dat kan pas nadat op de aanvraag is beslist (in principe bin nen 13 weken). VERLEENDE (BOUW/SLOOP/ AANLEG) VERGUNNINGEN/ MELDINGEN/MONUMEN TENVERGUNNINGEN. De volgende vergunningen zijn verleend en/of met de volgende meldingen is ingestemd:(tussen haakjes staat de datum van ver zending.) Biggekerke het bouwen van een garage/ber ging Koudekerkseweg 33;(20-3) Domburg het aanbrengen van een dubbe le bomenrij langs de oprit Babel- weg 4;( 16-3) het plaatsen van een vijver op het terrein van de golfclub Schelpweg;( 16-3) Gapinge het bouwen van een serre Dorpsstraat 59;( 16-3) Grijpskerke het bouwen van een serre Lood- hol 3113-3) het uitbreiden van een woning Jacob Catsstraat l;(l3-3) Oostkapelle het bouwen van een dakkapel Magnolialaan 25;( 16-1) Veere het slopen van twee dakkapel- len+kozijnen in kopgevels S. Oomstraat 7;(l3-3) het uitbreiden van een woning Zanddijkseweg 3;( 13-3) Westkapelle het verbouwen van een woning Noordkerkepad l5;(l3-3) Zoutelande het plaatsen van een dakkapel Swaalingestraat 40;( 16-3) het slopen van een asbest golf platen dak Sloestraat l5;(20-3) Belanghebbenden hebben een wettelijke mogelijkheid om tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar te maken tegen de verleende vergunningen, akkoord bevonden meldingen en verleende vrijstellingen .(Zie: be zwaar, beroep en voorlopige voor zieningen) U kunt de stukken inzien op het gemeentehuis te Domburg. ilapvergunning Voor de realisatie van het pare Zonnehove aan de Domburgseweg tussen Domburg en Oostkapelle is een kapvergunning verleend voor 29 bomen. Een groot aantal bomen op het terrein wordt verplant Voor meer informatie kunt u te recht bij de balie Grondgebied, tel. 0118.555447. De stukken liggen vanaf 28 maart 2001 tot 9 mei 2001 ter inzage. EVALUATIE SEIZOEN 2000 m.b.t. horeca en evenemen ten/Beleidsregels voor circussen Wij hebben besloten de evaluatie over het seizoen 2000 van evene menten en horeca definitief vast te stellen. Het doel van deze evalu atie is om inzichtelijk te maken welke knelpunten er zijn geweest in het jaar 2000 en hoe deze knelpunten in het jaar 2001 voor komen kunnen worden. Ook heeft de burgemeester besloten de be leidsregels voor de speelvergunnin- gen van circussen definitief te wij zigen en vast te stellen. De stuk ken liggen voor iedereen ter inza ge op het gemeentehuis aan de Traverse I te Domburg en zijn te koop. De beleidsregels voor de speelver- gunningen van circussen treden in werking met ingang van 2 april 2001. BEKENDMAKING Verruimen sluitingstijden voor strandpaviljoens Wij willen de raad voorstellen om de Algemene plaatselijke verorde ning te wijzigen. De wijziging gaat over het verruimen van de sluitings tijden voor strandpaviljoens tij dens het hoogseizoen 15 mei tot 15 september) tot 24.00 uur. De stukken liggen vanaf 29 maart 2001 tot 27 april op de gebruike lijke manier ter inzage zie bo ven). Iedere belanghebbende kan zijn zienswijze kenbaar maken. Dit kan schriftelijk bij burgemeester en wethouders van Veere, Postbus 1000 te 4357 ZV Domburg. U kunt uw mening ook mondeling geven. Maak daarvoor een af spraak met de Centrale Publieks balie, cluster Burgerzaken van de gemeente Veere, tel. 0118 - 555444. Domburg, 28 maart 2001. Burgemeester en wethouders van Veere. MIDDELBURG VLISSINGEN I VEERE

de Faam | 2001 | | pagina 20