Zeeland leidt vliegtuigpersoneel op i ROC r i Jamsessies Panta Rhei krijgen meer body Beter Horen Gratis hoortest Van kleurrijk woonvinyl tot breedbeeldtelevisie Gevonden voorwerpen Kraampakketten gezocht voor Roemenië en vrijblijvend hooradvies Het werken als steward of stewardess bij een luchtvaartmaatschappij is de kindsdroom van menigeen. Maar opleidingen in de vlieg- branche zijn er tot dusver in Zeeland niet. Daar komt volgend schooljaar verandering in, want bij ROC Zeeland is dan de opleiding MBO Luchtvaartdienstverlening te volgen. In drie jaar tijd worden leerlingen klaargestoomd voor het beroep van (grond)steward of stewardess. Bijzonder aan de nieuwe studierichting is de samenwerking met de Vlaamse luchtvaart maatschappij VLM Airlines. Voor de luchtvaartopleiding ging ROC-Zeeland een samenwerkingsverband aan met VLM. Woensdag 28 maart 2001 De verkorte brede driejarige opleiding sluit volgens Dick Hoogstrate - afdelingscoördi nator toerisme en recreatie van het ROC - goed aan op de kennis die het ROC al in huis heeft met de Middelbare Toe ristische en Recreatieve Oplei ding. Dick Hoogstrate: „Die opleiding duurt vier jaar en de ervaring is dat sommige leer lingen erna steward of stewar dess willen worden. Daarvoor moeten ze uitwijken naar een opleiding bij een luchtvaart maatschappij. We kregen daar DONDERDAG Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. Sportzaal Van Doornlaan West-Souburg, internationale dans, 10 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, line- dance voor gevorderden, 19.30 u. FNV Zeeland, telefo nisch spreekuur ABW-uitke- ring van 10-12 u., tel. 625655. Fitnesscentrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Wijkcentrum Schelde- buurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Strandpaviljoen Panta Rhei Vlissingen, jamses sie, 20 u. Activiteitencen trum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Crea-Doe, 9.30 u. Cur sus Schilderen, 13.30 u. Kook- café, 17.30 u. Kuiperspoort gebouw Middelburg, work shop dwarsfluitorkest, 18.30 u., presentatie cello en klari net, 19.15 u. Theo van Does burgcentrum Vlissingen, pre sentatie piano, 19 u. Arse naaltheater Vlissingen, works hop keyboard en elektrisch gi taar, 19.30 u. VRIJDAG Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvideo film, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kla verjassen, 13.15 u. Activitei tencentrum Vlissingen, koffie contact, 9.30 u. Cursus Pop pen maken, 9.30 u. EHBO, 13.30 u. Computerles Word, 13.30 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, bingo, 20 u. Kuiperspoortgebouw Mid delburg, demonstratie akoesti sche instrumenten en elektro nica, 15.30 u., open avond Zeeuwse Muziekschool, 17 u. ZATERDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcontact, 15 u. Arsenaaltheater Vlissingen, presentatie Big Band Zeeuwse Muziekschool, 15.30 u. ZONDAG Gebouw De Vier Elementen, Universele eredienst, 10.50 u. MAANDAG Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Theo van Doesburg centrum Vlissingen, country line dance voor beginners, 9.45 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, soosmid- dag, 13.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, klaver jassen en line dance voor be ginners, 19.30 u. Zwem school De Parel Domburg, ba- byzwemmen, 15 u. Activitei tencentrum Vlissingen, koffie contact, 9.30 u. Cursus Teke nen/Schilderen, 13 u. Koers- bal, 13.30 u. Cursus Spaans, 10 u. Cursus Surinaams ko ken, 17.30 u. Dansles, 19.30 u. DINSDAG Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachtén Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. FNV Zeeland, telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.30 u., country line dansen, 18.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, dammen voor jong en oud, 18.30 u., dansles voor gevor derden, 19.30 u. Mensa Stichting Majoraat Vlissingen, sporten voor 50-plussers, 10- 12 u. Activiteitencentrum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Kaarten maken, 9.30 u. Klei- club, 13.30 u. Cursus Bier-wijn brouwen, 13.30 u. Petrus- kerk Vlissingen, ledenvergade ring Nederlandse Bond voor Pensioenbelangen, 14 u. regelmatig vragen van leerlin gen over en zo zijn we op het idee van een eigen opleiding gekomen". De opleiding duurt drie jaar. Een mbo-opleiding duurt normaal vier jaar, maar de nieuwe opleiding van het ROC wordt versneld gegeven. Daarom wordt de toelatings eis gehanteerd van minimaal een havo-diploma. Na deze twee jaar volgt de plusoplei ding van een jaar waarbij ex tra vakken gegeven worden. Het is de bedoeling dat in de toekomst ook mavo-leerlingen die een MTRO-opleiding vol gen een kopstudie erbij ne men en daardoor ook het nieuwe diploma kunnen ha len. „We leiden op voor twee verschillende beroepen", ver telt Dick Hoogstrate. „Ten eer ste voor grondsteward, dit houdt in dat iemand leert in checken aan de balie en pas sagiers kan begeleiden. Hij of zij moet bovendien vermiste bagage leren opsporen en mensen van de ene naar de andere vlucht kunnen over boeken. Erg veelzijdig dus. De tweede opleiding is die van steward in de lucht, waarbij veiligheidsaspecten een grote rol spelen". De leerlingen lo pen in het tweede en derde jaar een half jaar stage in het buitenland. De plusopleiding biedt ze na voltooiing ook de kans te gaan werken buiten de luchtvaart. Dick Hoogstrate: „Een baan als medewerker op een zakenreisbureau, bijvoor beeld. Maar ook medewerker ticketoffice, reisbegeleider, standplaatshostess of frontof fice medewerker horen dan tot de mogelijkheden. De leer lingen moeten dienstverle nend zijn en graag met men sen omgaan. Bovendien moe ten ze een sterk gevoel voor talen hebben en stressbesten dig zijn". De samenwerking met een luchtvaartmaatschappij is uniek in Nederland. De Vlaam se Luchtvaart Maatschappij bestaat nu negen jaar en vliegt vanuit Rotterdam en Antwerpen met zakenvluchten naar onder andere Engeland, Robert Stoltink is aardig thuis in de Zeeuwse muziekwereld en heeft als muzikant bij bands als 'The Dream Facto ry', Copy Cat, Double Talk en de Frapo's Houseband al heel wat podia beklommen. Zijn le ven is zeg maar één en al mu ziek. Met veel enthousiasme en overtuiging werkte hij dan ook aan de verbetering van de for mule van de Zeeuwse jamses sies. „Wij wilden het beter maken, voor de muzikant en voor het publiek", vertelt Stol tink. „Het jammen was tot nu toe vooral leuk voor de muzikan ten, in de meeste gevallen werd er keihard gespeeld en vaak vervielen de deelnemers in oeverloos gepiel. Dat heb je natuurlijk heel snel want tij- Luxemburg en Genève. De VLM levert gastdocenten die de praktijkonderdelen voor hun rekening nemen en ga randeert stageplaatsen. „Van uit de vliegtuigmaatschappij en is veel vraag naar perso neel dus de VLM heeft zelf veel belang bij goed geschool de leerlingen", legt Dick Hoogstrate uit. Aan de oplei ding is een excursieprogram ma verbonden, waarbij bezoe ken aan luchtvaartmaatschap- dens zo'n jamsessie ontbrak elke vorm van structuur. Nu willen we het anders gaan doen zodat er echt liedjes ge speeld worden. Dat is leuk om naar te luisteren en leuk om te doen, beginnend muzikanten leren hier ook heel veel van want het gaat zo een beetje op een optreden lijken. Om die liedjes ook daadwerkelijk te la ten spelen hebben wij een aantal thema's gekozen voor de jamsessies. De eerste is volgende week donderdag en die avond staat U2 centraal. Dan spelen we vijf of zes nummers van U2 en daarom heen kan dan nog wat geïmproviseerd worden. Voor af aanmelden is in deze nieu we stijl wel noodzakelijk, de muzikanten moeten zich een pijen en luchthavens en ook enkele vluchten horen. Don derdag 5 april houdt ROC Zee land in het schoolgebouw aan de Merwedestraat in Middel burg van 18 tot 21 uur een in formatieavond over de nieu we opleiding voor iedereen die geïnteresseerd is in de op leiding. Telefonische informa tie is alvast te verkrijgen bij Dick Hoogstrate en Evert Jan Looise op nummer 0118- 623951. beetje kunnen voorbereiden op het thema. De Panta Rhei jamsessies worden iedere laatste donder dag van de maand gehouden. Vanaf 20 uur tot 01.00 uur is er tijdens deze avonden voor el ke muzikant, ongeacht stijl of achtergrond, volop gelegen heid om muziek te maken. Na U2 staan Elvis en Bon Jovi op het programma van de twee volgende sessieavonden. Deelname is gratis en ook de toegang voor het publiek is vrij. Voor inlichtingen of aanmel ding: Robert Stoltink, tel. 06 15057866, of Panta Rhei, tel. 419346. In de periode van 16 tot en met 22 maart werden de volgende voorwerpen aan gegeven bij de Regiopolitie Zeeland: 1 autotelefoon, 2 horloges, identiteitsbewijzen, 1 bank, 4 mobiele telefoons, 1 ken tekenplaat, 1 bromfiets, meerdere fietsen, meerde re portemonnees, sleutels, tafelzilver, boodschappen tas, 3 tassen, geld, bankbe- scheiden en waardepapie ren. Voor nadere informa tie kunt u contact opnemen met de Walcherse politie bureaus. Personen die goederen reeds als vermist hebben opgegeven hoeven niet te reageren. Deze per sonen krijgen automatisch bericht. Bomenwandeling Middel burg - Het Instituut voor Na- tuureducatie IVN houdt zaterdag 31 maart een begeleide bomen- wandeling door de Middelburg se binnenstad. Er wordt gewan deld aan de hand van de brochu re 'De boom die bindt' van Jo- han Antheunisse. De route st^rt om 11 uur vóór De Drvkkery aan de markt in Middelburg. Lezing spoor- en tramwe zen - De Zeeuwse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Belangstellenden in het Spoor- en Tramwezen houdt vrijdag 30 maart haar maandelijkse bijeen komst. Hans Poll uit Middelburg houdt om 19.45 uur in de Zeeuwse Bibliotheek een lezing over Engelse stoomlocomotief constructeurs. De Zeeuwse Bi bliotheek is te vinden aan de Kousteensedijk te Middelburg. Gratis tuinadvies - Wie vra gen heeft over de tuin kan te recht in 't Spui in Vlissingen. Op de vrijdagavonden 30 maart, 6 en 20 april en zaterdagmiddeg 14 april zijn er vier advies-ses sies. Het zijn geen lezingen maar een het is een soort ad vies-inloopspreekuur waarbij ie dereen een individueel advies krijgt. Meer informatie bij Mar- loes Wilbers via telefoon 422125. Fancy Fair - De Vlissingse Schoolvereniging houdt zater dag 31 maart een fancy fair. Van 10.30 uur tot 16 uur is er aan de Govert Flïncklaan (naast de Gamma) van alles te doen rond om het thema 'Maritiem' met' als grote publiekstrekker de ori ginele politieboot die op te be zichtigen is. De rommelmarkt van de fancy fair is van 10.30 tot 12.30. De hele dag worden er lekkere hapjes en drankjes ver kocht. Open dag modelspoorver eniging - Modelspoorvereni ging Zeeland houdt zaterdag 31 maart een open dag: Deze dag is in het gebouw van de Spoor weg Sport Vereniging Walche ren, aan de Prins Hendrikweg te Vlissingen. Dit is naast het NS- Station Vlissingen. Er zijn ver schillende modelspoorbanen te bekijken en er worden andere modelspooractiviteiten gehou den. Ook kunnen mensen met vragen op het gebied van mo- delspoorbouw terecht. De open dag duurt van 10.30 uur tot 17 uur en is vrij toegankelijk. Vocaal kwartet Quintare - In de Brasserie van de Drvkkery aan de markt in Middelburg geeft vocaal kwartet Quintare een optreden. Zaterdag 31 maart van 14.30 tot 16.30 brengt het kwartet een pro gramma rondom liederen uit het boek 'First book of songs' uit 1597 van John Dowland. Zeeuws kampioenschap snelschaken jeugd - In wijk centrum Sint Laurens is zater dag 31 maart het Zeeuws kam pioenschap snelschaken voor de jeugd. Vanaf 12.30 wordt er in de Van Cittersstraat 64 in partij en van 5 of 7 minuten in een aantal leeftijdscategorieën ge streden. In iedere categorie zijn er drie prijzen. Inschrijven kan via de telefoonnummers 0118- 61 50 49 bij Marjo de Boer en 0118-63 78 60 bij Johan de Wolf. Open ochtend voor vrou wen - Ds. De Jong uit Delfs- haven spreekt dinsdag 3 april tij dens een open ochtend voor vrouwen. In De Morgenster aan de Adriaan Lauwereystraat 6 te Middelburg zal hij het hebben over 'Eén ding is nodig: druk, druk, druk'. Vanaf 9 uur staat de koffie klaar, er is kinderoppas aanwezig en er is een boeken tafel. Voor meer informatie over dit initiatief van christenvrouwen kan men terecht op telefoon nummer 0118-602716. Verkeersveiligheid - De AN- BO, de bond voor 50-plussers houdt een themamiddag op maandag 2 april. Vanaf 13.30 uur is de zaal open en vanaf 14 uur wordt er gesproken over de veiligheid in het verkeer voor ou deren. Na afloop is er bingo. De middag is in Bachten Reede, in gang Vredehof laan. (advertentie) FAAM/VLISSINGER 12 Kledingbeurs UW - De Unie van Vrouwelijke Vrijwilli gers, afdeling Middelburg, houdt een kledingbeurs in De Boog, Herengracht 52 te Middelburg. Inleveren van zo goed als nieu we kleding kan woensdag 4 april tussen 13.30 tot 15.30 uur, de verkoop is op donderdag 5 april is van 9.30 tot 15 uur. Lezing Oudheidskamer Al- degonde - Gerard uyt de Haag brengt voor de oudheidkamer Aldegonde de tijd van Martinus de Witte weer tot leven. De le zing over deze naamgever van het Marnixplein is woensdag 4 april vanaf 20 uur in Het Bol werk bij het winkelcentrum Pa pegaaienburg in Vlissingen en is gratis toegankelijk. Lurv op zondag - Arend van Dam heeft zijn jeugd doorge bracht in de cabine van zijn va- der's vrachtwagen. Vanaf zijn achttiende jaar is hij gaan wer ken in gevangenissen en de drugshulpverlening. Vanaf de geboorte van zijn kinderen is hij kinderboeken gaan schrijven die de leeftijd van zijn kinderen volg den: eerst schreef hij voor kleu ters, nu voor oudere kinderen. Inmiddels schrijft hij voor alle leeftijden. Hij komt voorlezen en vertellen in de Binnentuin van De Drvkkery aan de Markt in Middelburg op zondag 1 april van 14 uur tot 15.30 uur. Themagroep FIOM - Dins dag 3 april start in het gebouw van het Fiom een halfopen the magroep voor mensen die op zoek zijn naar hun biologische vader en/of moeder. Deze bij eenkomsten staan ook open voor mensen die al gezocht heb ben en duren van 19.30 tot 21.30. Voor informatie en opga ve kan men terecht bij het Fiom, Bellinkstraat 6-8 te Middelburg of op telefoonnummer 0118- 627311 Jeu de boules strandtoer- nooi - De Strandjutters, een werkgroep van Jeu de Boules- club Middelburg, houdt zondag 1 april voor de 15e keer aan het strand van Zoutelande een tour- nooi. Opgave in strandpaviljoen 'De Branding'. Meer informatie is te krijgen via telefoonnummer 0118-463898. Speelgoed- en kleding beurs - Peuterspeelzaal De Bengeltjes in Oost-Souburg houdt woensdag 4 april vanaf 19.30 uur een speelgoed- en kledingbeurs (ook boxen, bed jes, buggy's etc). Speelgoed en schone zomerkleding (volwas sen- en kinderkleding vanaf maat 74) kunnen diezelfde dag van 9 uur tot 11 uur worden in geleverd op de speelzaal Oranje plein 35. Jubileum De Wijngaard - Evangeliegemeente De Wijn gaard te Middelburg bestaat 25 jaar. Dit jubileum wordt gevierd in een feestelijke dienst die zon dag 1 april om 10 uur begint en voortgezet wordt in diverse acti viteiten erna. Zo wordt onder andere het jubileumboek gepre senteerd. Dit alles vindt plaats in de CSW, locatie Generaal Eisen- howerlaan te Middelburg. Cantatedienst Doopsgezin de gemeente - In de doops gezinde kerk aan de Lange Noordstraat 62 te Middelburg verzorgt de Doopsgezinde ge meente Walcheren een cantate dienst. De dienst begint zondag 1 april om 10 uur en wordt voor gegaan door dominee Tom Rij ken. Een speciaal voor de dienst samengesteld dubbelkwartet zal onder andere enkele vierstem mige koralen van Bach laten ho ren en soliste Corrie Geleijnse zal een sopraan-aria uit de Mat- haüs-passion ten gehore bren gen. Muziek en christenjonge ren - Internet, muziek en mo derne media, hoe ga je daar als christenjongere (en -oudere) mee om? Johan Vreugdenhil, ex-deejay, vertelt hierover en laat het nodige zien en horen op maandag 2 april 2001De avond -vanaf half acht tot ongeveer tien uur- vindt plaats in de Ont- moetingskerk aan de Ooster- scheldestraat in Middelburg. Be langstellenden vanaf een jaar of twaalf zijn van harte welkom. De huidige watervoorziening op de school in Salonta. In Vrouwenpolder staan twee houten barakjes waarin kleding, verbandspullen en andere hulpgoederen keurig netjes gesorteerd liggen te wachten op een volgend transport. Een groepje vrijwilligers is al jaren druk in de weer om de bewoners van Tinea in Roemenië te hel pen. Rond Pasen staat er weer een transport met hulpgoederen gepland. Voor die tijd hopen de vrijwilligers nog zoveel mogelijk spullen in te zamelen. Vorig jaar ging de inzameling om voedselpakketten, deze keer wordt er speciaal verzocht om kraampakketten en bouwmateria len. Naast het aanbieden van de kraampaket- ten willen de vrijwilligers komende paasdagen een school op gaan knappen in Salonta. „Vorig jaar is er door de vrij willigers van de 'Vereniging Vrienden van Tinea' in Gurbe- diu een medisch wijkgebouw gerealiseerd", vertelt Ineke Minheere. „Vijf huisartsen en wijkverpleegsters maken hier nu gebruik van. Om deze me dische hulppost verder te hel pen zamelen we nu kraampak ketten in. Iedere aanstaande moeder krijgt van de Zorgver zekeraar een gratis kraampak ket en vaak blijven hier spul len uit over of in sommige ge vallen wordt het pakket hele- WOENSDAG Wijkcentrum Open Hof Vliss ingen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, naai cursus, 9.30 en 19.30 u., dans les voor beginners, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u.* Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, line-dance voor kin deren, 14 u. Jongerencen trum Midgard Middelburg, grootbeeldvideofilm, 20 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, Computerles, 9.15 u. Franse les, 11 u. Cursus En gels voor beginners, 13.30 u. Cursus Engels voor gevorder den, 14.45 u. Clubhuis Wil len is Kunnen Vlissingen, wandelmorgen voor 50-plus- sers, 9 u. Al jaar en dag vormt Strandpaviljoen Panta Rhei in Vlissingen het podium voor Zeeuw se muzikanten. Eens per maand komen mu ziekliefhebbers en spelers hier bijeen om sa men te jammen of gewoon lekker met een pils je te luisteren. De sessies op zich zijn een enorm succes, aan deelnemers geen gebrek. De formule kon volgens Willem-Jan Buijs en Ralph Wiessner beter. Het moest constructiever wor den en leuker voor het luisterend publiek. Ro bert Stoltink, zelf gitarist en zanger, introdu ceert vanaf volgende week de jamsessies 'nieu we stijl'. maal niet gebruikt doordat een bevalling in het zieken huis moet plaatsvinden. De kraamspullen worden dan vaak weggegooid en dat is zonde natuurlijk. Vandaar dat wij het idee hebben opgepakt om deze kraampakketten te gaan inzamelen voor het wijk- gebouwtje in Gurbediu. Uiter aard zijn ook andere verband en EHBO-spullen van harte welkom. Bij deze spullen is het wel belangrijk dat mensen die iets geven eerst even naar de houdbaarheidsdatum kij ken", benadrukt Ineke. Voor de opknapbeurt van de school in Salonta is de organi satie nog op zoek naar t.L-bak ken, elektriciteitskabel, stop contacten en schakelaars, verf (dichte blikken), houtschroe- ven, pluggen en koperen lei ding ten behoeve van de wa tervoorziening op de school. „We doen een nadrukkelijk verzoek op bedrijven, sloop bedrijven en particulieren om ons te helpen bij het inzame len van deze spullen. In het land zelf zijn bouwmaterialen nauwelijks aanwezig en er is ook helemaal geen geld voor." Kraampakketten, bouwmate rialen of andere hulpgoederen kunnen worden ingeleverd bij M. Kwekkeboom, Oude Rijks weg 108 in Nieuw en Sint Joosland, tel. 0118-601844 of bij I. Minheere, Molendijk 33 in Nieuw en Sint Joosland, tel. 0118-602979. De spullen kun nen, na een telefoontje naar een van de twee vrijwilligers, eventueel ook worden opge haald. Omdat er regelmatig transporten zijn kunnen hulp goederen het hele jaar door worden ingeleverd. Robert Stoltink: „Zeeland barst van het muzikaal talent, wij wil len beginnend muzikanten stimuleren en helpen." advertentie Coosje Buskenstraat 155, Vlissingen, tel. (0118) 44 01 65 Duizend-en-één woonideeën! ...U vindt het op de Woonboulevard! Mikro Electro, Brugman Keukens Et Badkamers, Trendhopper, Roobol Woonwinkels, Morgana Slaapkamers, Interieur Totaal, Le Bazar Wonen, GAMMA, Kwantum, TMC, Runner, Verf Et Wand Pardio Parket Studio, Sleepy, MONTÈL, Decorette en Beter Bed. MARCONISTRAAT, GOES 4

de Faam | 2001 | | pagina 12