PZC Esther van Leerdam maakte studiereis naar Ethiopië Expositie en fotowedstrijd Kunst en Cultuurroute Popgroep Nota bene naar finale landelijk liedjesfestival Nederlands Kampioenschap Taekwondo in Middelburg Snorrebot maken Arnemuiden Gevonden voorwerpen Multicultureel eetcafé C E Z O C H T depothouder KOM WERKEN BIJ DE PZC i Woensdag 21 maart 2001 FAAM/VLISSINGER 23 Esther van Leerdam werd vorig jaar na een strenge selectie uitgekozen om samen met twintig andere leerlingen van christelijke scho len uit het hele land als journaliste een negen- daagse reis naar Ethiopië te maken. Zo was het haar taak om niet alleen te kijken hoe de men sen daar (over)leven, maar ook om haar erva ringen op papier en film vast te leggen.Terug in Middelburg vertelt de leerlinge van het Goese Buys Ballot College haar verhaal. „Ondanks de schrijnende ar moede die je daar overal om je heen ziet, ben ik eigenlijk nog steeds verbaasd dat de mensen in Ethiopië over het algemeen zo vrolijk en vrien delijk zijn", zegt Esther. „Wat dat betreft hebben we in Ne derland vaak een verkeerd beeld van dat land. Als het land al eens in het nieuws is, komt dat meestal omdat er een hongersnood heerst of vanwege de oorlog met Eri trea. Je krijgt dan al gauw de indruk dat die mensen alle maal zielig zijn en dat er al leen maar rampen in dat land gebeuren. Maar de realiteit is toch heel anders. De meeste Ethiopiërs weten zich ondanks het feit dat ze erg weinig in komsten hebben, goed te red den. Dat betekent natuurlijk niet dat we ze düs aan hun lot over kunnen laten, want het land heeft nog heel veel hulp nodig. Van de kinderen gaat bijvoorbeeld nog maar een kwart naar school. En dat ter wijl ze onderwijs zo hard no dig hebben om later een goe de baan te krijgen. Zonder op leiding is dat bijna niet moge lijk. Daarom is het zo belang rijk dat er met buitenlandse hulp nieuwe scholen worden gebouwd, zodat veel meer kinderen straks niet meer in armoede hóeven te leven." Aids De scholieren werden bege leid door drie leraren uit Ne derland. Daarnaast kregen de leerlingen ook de nodige steun van twee hulpverleners die al jaren in Ethiopië wer ken. Gezamenlijk bezochten ze verschillende hulpprojecten en hulporganisaties. Een van die organisaties is opgericht door Mary Joy en richt zich voornamelijk op het voorko men en het bestrijden van aids. Esther: „Aids is op het moment één van de grootste problemen in Ethiopië. Een belangrijke reden hiervoor is, dat het tot een aantal jaren ge leden taboe was om erover te praten. Wie aids had, was een schande voor de familie en werd vrijwel altijd uitgestoten. Sinds een paar jaar is het ta boe enigszins doorbroken, maar voor veel mensen is dat te laat. Volgens de laatste schattingen is op dit moment alleen al in Addis Abeba een kwart van de bevolking met het HlV-virus besmet. Voor een arm land als Ethiopië zijn de gevolgen hier van niet te overzien. Nu al zijn er door de aids-epidemie zo veel weeskinderen in de hoofdstad die op straat zwer ven dat er voor de meeste van hen geen opvang of hulp is. En hun aantal groeit nog iede re dag." Een ander hulpproject dat de groep bezocht heeft is het pro ject van het IHA. Esther: „IHA staat voor Integrated Holistic Approach en betekent zoveel als: een aanpak van alle pro blemen tegelijk. In de praktijk betekent dit dat een hele wijk onder handen wordt geno men. De krotten worden afge broken en in plaats daarvan komen er stenen huizen. De straten worden schoonge maakt en gerepareerd en er komt gelijk een riolering in. De mensen die in die wijk wonen wordt ook geleerd hoe ze zelf hun huis moeten bouwen en onderhouden. Ook leren de bewoners hoe ze hun eigen groenten kunnen kweken. Ver der komt het IHA met geld over de brug voor de bouw van een schooltje of een klei ne kliniek in de wijk. Het IHA leert de mensen eigenlijk voor zichzelf te zorgen en reikt de financiële middelen aan om dat te bereiken. Want een ste nen huis is voor de meeste mensen niet te betalen. Dus daar zorgt het IHA dan voor."Ondanks het drukke programma was er voor de groep ook de nodige tijd voor ontspanning. Zo ging het hele gezelschap op de vierde dag naar een nomadenstam in de wildernis van Ethiopië. „Om dat één van de jeeps een lekke benzinetank had, kwamen we pas bij de nomaden aan toen het al donker was", herinnert Esther zich. „Die nacht heb ben we onder een open ster renhemel geslapen; een hele ervaring, maar wel koud. Met vier palen in de grond en een muskietennet erover be schermden we ons tegen de muggen. En tegen een schor pioen, want die liep doodleuk tussen onze 'bedden' door. In de verte hoorden we de hye na's janken, maar we wisten ook dat ons kamp bewaakt werd door vier wachten met grote geweren. Maar dat we die nacht nog redelijk gesla pen hebben, dat begrijp ik nog steeds niet." Esther van Leerdam ging naar Ethiopië om de problemen van het land met eigen ogen te aanschouwen. DONDERDAG Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. Sportzaal Van Doornlaan West-Souburg, internationale dans, 10 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, line- dance voor gevorderden, 19.30 u. FNV Zeeland, telefo nisch spreekuur ABW-uitke- ring van 10-12 u., tel. 625655. Fitnesscentrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Wijkcentrum Schelde- buurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Strandpaviljoen Panta Rhei Vlissingen, jamses sie, 20 u. Activiteitencen trum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Crea-Doe, 9.30 u. Cur sus Schilderen, 13.30 u. Kook- café, 17.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bin go voor 50-plussers, 14 u. Zeeuwse Bibliotheek Middel burg, presentatie viool, piano, dwarsfluit, hobo, zang en he terogeenensemble, 19 u. Ar senaaltheater Vlissingen, pre sentatie AMV-2 klassen, har- pensemble, dwarsfluitensem ble, saxofoonensemble, kope rensemble en gitaarensemble, 19.30 u. Kuiperspoortge bouw Middelburg, presentatie saxofoon, 17 u. VRIJDAG Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvideo film, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kla verjassen, 13.15 u. Activitei tencentrum Vlissingen, koffie contact, 9.30 u. Cursus Pop pen maken, 9.30 u. EHBO, 13.30 u. Computerles Word, 13.30 u. Buurthuis Aldegon- de Vlissingen, jamsessie, 20 u. Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, dansles voor begin ners, 19.30 u. Zeeuwse Bibli otheek Middelburg, presenatie slagwerk, 19 u. De Piek Vlis singen, jamsessie, 21.30 u. ZATERDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, prijsklaverjassen, 14 u. Clubhuis Willen is Kun nen Vlissingen, voorjaarswan deltocht, 5, 10, 15, 25 en 40 ki lometer, start vanaf 9 u. Clubhuis Olympus Vlissingen, bingo, 20 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, bingo, 20 u. Concert- en Gehoor zaal Middelburg, presentatie AMV-2 klassen, slagwerken semble, blokfluitensemble, harpensemble en saxofoonen semble, 15.30 u. ZONDAG Buurthuis Aldegonde Vlissin gen, prijsklaverjassen, 13.30 u. MAANDAG Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Theo van Doesburg centrum Vlissingen, country line dance voor beginners, 9.45 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, soosmid- dag, 13.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, klaver jassen en line dance voor be ginners, 19.30 u. Zwem school De Parel Domburg, ba- byzwemmen, 15 u. Activitei tencentrum Vlissingen, koffie contact, 9.30 u. Cursus Teke nen/Schilderen, 13 u. Koers- bal, 13.30 u. Cursus Spaans, 10 u. Cursus Surinaams ko ken, 17.30 u. Dansles, 19.30 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, presenatie klarinet en piano, 19 u. De kunst en cultuurroute van zondag 2 sep tember zal helemaal in het teken van staan van de fotografie. Op die dag zullen zo'n tien tot twaalf gevorderde amateurfotografen hun werk bij een van de deelnemende galerieën ex poseren. Inmiddels hebben zich al en kele amateurfotografen aan gemeld, maar er kunnen er nog een aantal bij. Voor de ex positie kunnen tien tot maxi maal vijftien foto's beschik baar gesteld worden. De on derwerpen zijn vrij, de foto grafen dienen wel een gevor derd niveau te hebben bereikt. In overleg met de Middelburg se fotograaf Johan Sinke wordt er een interessante ver zameling samengesteld. Sinke werkt al jarenlang voor de ge meente Middelburg, was au diovisueel medewerker bij Delta Nutsbedrijven en bege leidde, als een soort nestor van de Zeeuwse fotografie, tientallen amateurfotografen binnen de Middelburgse foto- en diaporamaclub. Om de DINSDAG Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissin gen, ontmoetingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zee land, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.30 u., country line dansen, 18.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, dammen voor jong en oud, 18.30 u., dansles voor gevor derden, 19.30 u. Mensa Stichting Majoraat Vlissingen, sporten voor 50-plussers, 10- 12 u. Activiteitencentrum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Kaarten maken, 9.30 u. Klei- club, 13.30 u. Cursus Bier-wijn brouwen, 13.30 u. Kuipers poortgebouw Middelburg, workshop melodie-instrumen ten, 17.45 u., presentatie cello en klarinet, 19.15 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissin gen, presentatie piano, 19 u. WOENSDAG Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, naai cursus, 9.30 en 19.30 u., dans les voor beginners, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u.* Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, line-dance voor kin deren, 14 u. Jongerencen trum Midgard Middelburg, grootbeeldvideofilm, 20 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, Computerles, 9.15 u. Franse les, 11 u. Cursus En gels voor beginners, 13.30 u. Cursus Engels voor gevorder den, 14.45 u. Kuiperspoort gebouw Middelburg, presen tatie cello en klarinet, 19.15 u., presentatie klarinet, 19.30 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, presentatie blok fluit en piano, 19 u. drempel voor fotografen die nog nooit eerder exposeerden te verlagen worden aspirant deelnemers aan de Kunst- en Cultuurroute door Sinke met raad en daad ter zijde ge staan. Het is de bedoeling dat op de dag van de expositie de foto graaf zelf aanwezig is om het werk toe te lichten. Fotowedstrijd Een heel ander aspect van de Kunst- en Cultuurroute is de fotowedstrijd. Vanaf deze maand kan iedereen hier aan meedoen. De foto's moeten betrekking hebben op de kunst- en cul tuurroute, in brede zin dan weliswaar. De in aanmerking komende routes vinden steeds iedere eerste zondag van de maand plaats en wel op 1 april, 6 mei, 3 juni, 1 juli en 5 augustus. Zowel binnen- als buitenopna men zijn toegestaan, ook mag het materiaal zowel in kleur als in zwart-wit aangeleverd worden. Dia's zijn echter niet toegestaan. Per wedstrijddeel nemer mogen er drie foto's worden ingeleverd in een for maat tussen 20x35 en 30x40. De foto's mogen niet worden ingelijst en per opname moet er een deelnameformulier worden ingevuld. Alle inzen dingen worden (onder voor behoud) zondag 2 september geëxposeerd in de 'Tijdelijke Salon Hedendaagse Kunst' aan de Nieuwe Haven in Mid delburg. De jury, bestaande uit grafisch ontwerper Kees Roth, foto-journalist Ruben Oreel en fotograaf Johan Sin ke, maakt om 15 uur de win naar van de wedstrijd bekend. De hoofdprijs is een geldbe drag van 250 gulden, de twee de prijs 175 gulden en de der de prijs 100 gulden. De foto's kunnen tot uiterlijk 15 augustus worden ingele verd bij De Drvkkery, Markt 51, 4331 LK in Middelburg, De Boekenbeurs, Turfkaai 33, 4331 JV in Middelburg of bij Johan Sinke, Herberdsland 68, 4337 CP in Middelburg. Nadere informatie over de ex positie of de fotowedstrijd is verkrijgbaar bij Johan Sinke, tel. 0118-626287 of jsav@het- net.nl. Deelnameformulieren en reglementen zijn verkrijg baar bij de Drvkkery en De Boekenbeurs. De Walcherse popgroep Nota be ne neemt zondag 25 maart a.s. deel aan de finale van het liedjes festival 'regiotop.nl'. Dit festival is een initiatief van enkele regionale zenders en heeft het doel als springplank te fungeren voor re gionale groepen. Namens elke deelnemende provincie, dit jaar zijn dat er acht, wordt één regio topper afgevaardigde die 25 maart in Haaksbergen om de eer gaan strijden onder het motto 'zingen zoals je gebekt bent'. Nota bene is door omroep Zeeland uitgekozen om namens Zeeland mee te doen. Dat de om roep Nota bene heeft gevraagd om mee te doen lijkt een logische keus. De groep, die nu iets meer dan 1 jaar bestaat, is regelmatig op de regionale (en ook lokale) omroep te horen met nummers van hun debuut Cd 'Luister'. No ta bene is afgelopen week een dag de studio in Limburg ingegaan om hun inzending voor re- giotop.nl voor te bereiden. Het liedje waarmee zij in Haaksbergen voor de dag komen is een nieuwe opname, namelijk 'Springen'. Isabel Garcia neemt de zang voor haar reke ning, de composities en teksten komen van de hand van toetsenist Frank Engels, Peter Veen speelt drums, Marc Smolders bas en Rinus Wijgman gitaar. Het festival wordt door diverse regionale tv- stations live uitgezonden. Wanneer en of er een samenvatting van dit festival op omroep Zeeland te zien zal zijn is nog niet bekend. Wie het festival, en het optreden van Nota bene, li ve wil volgen kan de bewuste zondagavond van 20 uur tot 21.30 uur terecht op de internet site van regiotop.nl. Taekwondo Middelburg organiseert dit jaar in samenwerking met de Internationale Taekwondo Federatie Nederland (I.T.F.) de Nederlandse Kampioenschappen junioren/senioren. Voor Taekwondo Middelburg is dit de eerste keer dat zij een dergelijk toernooi organiseert. Het NK vindt aanstaande zondag 25 maart plaats in de sporthal "de Kruitmolen" in Middelburg. Het kampioenschap bestaat uit 3 onderdelen namelijk: Sparren, semi-contact sparren waarbij met zowel voet als handtechnieken de tegenstan ders op het lichaam en hoofd mogen worden geraakt. Tuls(stijlfiguren) en Special techniques(breken en hoogte- sprong). De dag begint met de In de periode van 9 maart tot en met 15 maart wer den de volgende voorwer pen aangegeven bij de Re giopolitie Zeeland:1 ladder, 1 fototoestel, 4 horloges, 2 identiteitsbewijzen, 1 steekwagen, 2 mobiele te lefoons, 1 handschoen, 3 fietsen, 2 portemonnees, 1 kinderschoen, 1 oorbel, 1 verrekijker, sleutels en 1 strippenkaart. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de Walcher se politiebureaus. Perso nen die goederen reeds als vermist hebben opgege ven hoeven niet te reage ren. Deze personen krijgen automatisch bericht. tuis en special techniques, na de middag zal het onderdeel sparren aan bod komen. Het Nederlands Kampioenschap is een selectiewedstrijd voor het Nederlands team. De leden van deze selectie gaan naar de grote internatio nale toernooien zoals het Eu ropees en het Wereldkam pioenschap. De vereniging le vert zelf acht Taekwondoka's voor dit toernooi. Waarvan Jesse van der Mei een grote kans maakt om in deze selec tie te komen. De vereniging wil met dit kampioenschap de Taekwon do sport (van oorsprong een Koreaanse zelfverdedigings- sport) met al zijn verschillen de facetten in Zeeland laten zien. Het toernooi begint om 10.00 uur en eindigt om 18.00uur in de sporthal 'de Kinderen van 7 tot 11 jaar kunnen woensdag 28 maart van 14 uur tot 17 uur in de aula en het restaurant van de Zeeuwse Bibliotheek alles te weten komen over Snorrebotten. Ze leren daar wat deze muziekinstrumenten uit de oertijd zijn, hoe je ze zelf kunt maken en le ren ook nog eens hoe je ze zelf kunt bespelen. Kinderen die mee willen doen moeten zich op geven bij de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kous- teensdijk te Middelburg of bij de conciërge van de Zeeuwse Muziekschool aan de Kuiperspoort te Middelburg. In het verlengde van de internationale anti ra- cismedag houdt het Activiteieten Centrum Vlis singen donderdag 22 maart vanaf 18 uur een multicultureel eetcafé. Voor 6 gulden kan ieder een aanschuiven in Buurthuis Het Palet aan de Irislaan in Vlissingen. Onder het eten worden de gasten getrakteerd op een voorstelling van de Surinaamse performer Herbert Veira. Voor inschrijving bij Nico van Duyn via tel. 0118- 46 23 88 wordt aanbevolen. Inleiding bij film - Stichting Cinema Middelburg en de Zeeuwse Volksuniversiteit hou den donderdag 22 maart een inleiding bij de film 'Love is the devil'. Theaterrecensent en li teratuurdocent Willem Nijssen geeft het college. De inleiding begint om 19.30 in het Schut tershoftheater te Middelburg en de film wordt aansluitend vertoond. Inschrijven en inlich tingen bij de ZVU, Spanjaard straat 51 te Middelburg, 0118- 634800. Informatiedag hoogbe gaafdheid- De vereniging van ouders van hoogbegaafde kinderen Pharos houdt zater dag 24 maart van 10 tot 16.30 uur een informatiedag. Deze gratis toegankelijke dag, die speciaal gericht is op Zeeland en West-Brabant, is in het Gertrudiscollege aan de Bo vendonk 115 te Roosendaal. Meer informatie via telefoon 0165-552633 Buitenschoolse opvang- Sinds 21 maart vinden er iedere woensdagmiddag, tussen 14 en 16 uur, kinderactiviteiten plaats in de buitenschoolse-opvang- lo catie 'De Matrozen'. De organi satie hiervan ligt in handen van Stichting Kinderopvang Walche ren en wordt uitgevoerd door de pedagogische medewerkster van de Matrozen, Carla Zijlmans. De activiteiten zijn bestemd voor alle kinderen uit Oost-Sou burg tussen de 4 en 13 jaar. Op deze middagen kan er door 10 a 15 kinderen naar hartelust ge speeld, geknutseld en gekookt worden. In maart en april zal het accent voornamelijk op knutsel- activiteiten komen te liggen. In mei maken de kinderen kennis met diverse kookkunsten en in juni staat spel hoog in het vaan del. De kosten bedragen 1,50 gulden per middag. Er kan ook gebruik worden gemaakt van een strippenkaart van 5 gulden die voor 4 middagen geldt. 'De Matrozen', bevindt zich in de ba sisschool de Tweemaster, in de Jan de Priesterstraat 4 in Oost- Souburg. Voor opgave en inlich tingen kunt u terecht bij Carla Zijlmans tel.490320 (dagelijks bereikbaar na schooltijd) en/of Stichting Kinderopvang Walche ren tel. 614532. Vaartocht verstandelijk ge- handicapten- Zaterdag 24 maart houden de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland op de veerboot Prins Johan Fri- so de jaarlijkse vaartocht voor verstandelijk gehandicapten en hun begeleiders. Mede door de vrijwillige inzet van de beman ning en door optredens van di verse bands staan de verstande lijk gehandicapten en hun bege leiders weer een onvergetelijke dag te wachten. De inscheping is om 12.55 uur in Vlissingen en 13.30 in Breskens. De ontsche ping is om 15.55 uur in Vlissin gen en om 16.25 in Breskens. Rondleiding korstmossen- Lucien Calle van de Stichting Landschapsbeheer Zeeland ver zorgt zaterdag 24 maart een rondleiding over korstmossen. Vanaf 14 uur tot 15.30 zal Lu- cien Calle rondom het Zeeuws Biologisch Museum in Oostka- pelle deelnemers wegwijs ma ken in de wereld van deze bij zondere flora. Vooraf aanmelden is noodzakelijk en kan via tele foonnummer 0118-582620. Om het volle profijt uit deze excursie te kunnen trekken is het raad zaam om een loep (10X) mee te nemen. Zij die niet zelf over een loep beschikken kunnen er bij het museum een lenen. Vrouwenochtend- In het ka der van geloofsopbouw en toe rusting houdt contactgroep 'De Ochtenden' een ochtend voor vrouwen. In de Ontmoetings- kerk aan de Oosterscheldestraat 1 te Middelburg spreekt dinsdag 27 maart ds. F. Blokhuis uit Schiedam. Vanaf 9 uur staat de koffie klaar en vanaf 9.30 uur tot 9.30 uur spreekt dominee Blok huis over 'Hoe laat hebt u het op de klok van god'. Er is crèche voor kleine kinderen. Chawwa Wijnberg leest voor- Dichteres en schrijfster Chawwa Wijnberg leest voor uit haar eigen werk en maakt desgewenst een kleine teke ning in meegebrachte exempla ren van haar boeken en bun dels. Donderdag 22 maart van af 19.30 uur in De Brasserie van De Drvkkery aan de Markt in Middelburg. Discussieavond PvdA- De afdeling Veere van de Partij van de Arbeid houdt woensdag 21 maart een discussieavond. Tij dens deze avond wordt gedis cussieerd over de Vijfde Nota Ruimtelijke Ordening en de ge volgen van het voorgenomen beleid voor Zeeland. De inleiding op de avond zal verzorgd woe den door Gerrit Schoenmakers, lid van de Tweede Kamerfractie van de PvdA en woordvoerder over dit onderwerp. De bijeen komst is openbaar toegankelijk en begint om 20.30 uur in he.t ontmoetingscentrum Het Schut tershof in Domburg. Turnshow Duo- Sportvereni ging Duo houdt zaterdag 24 maart een wervelende turn show in sporthal De Halve Maan te Westkapelle. De show begint om 19 uur en tal van takken van de turnsport zullen de revue passeren. Tijdens de pauze zal er een verloting met veel mooie prijzen zijn. De toegangsprijs voor volwassenen bedraagt 6 gulden en voor kinderen tot en met twaalf jaar 3 gulden. Carolijn Visser- De wereldrei ziger en schrijfster Carolijn Vis ser (Middelburg 1957) leest voor uit eigen werk en signeert haar boeken op zaterdag 24 maart. Vanaf 11 uur zal ze op het Bin nenplein van De Drvkkery aan de markt in Middelburg behalve oude titels als 'Grijs China', Ver re Reiziger' en 'Buigend Bam boe' ook haar nieuwste werk 'Uit het Moeras' signeren. Dienst Koorkerkgemeen te- Drs. A. van Lunteren, predi kant te Baarn, spreekt tijdens een bijeenkomst van de Koor kerkgemeente. Zaterdag 26 maart vanaf 19.30 uur zal hij spreken over het thema 'Spiri tualiteit en mystiek: met beide benen op de grond'. De bijeen komst is in de Aula van de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk te Middelburg. De toegangskaarten a 7,50 gul den zijn te koop bij De Drvkkery aan de Markt 51 en de Zeeuw se Bibliotheek aan de Kous teensedijk, beide te Middel burg. Ook in de koorkerk kun nen, na afloop van de diensten, kaarten gekocht worden. Voorjaarsmodeshow - Stich ting Welzijn Ouderen Vlissingen presenteert woensdag 28 maart de nieuwste voorjaarsmode. In samenwerking met Shop 6 uit Middelburg en Shop 54 uit Vlis singen wordt in De Zwaan aan de Kromwegesingel 1 te Oost Souburg een wervelende show weggezet. De Kaarten (3,50 gul den inclusief een kopje koffie) zijn te koop bij de beheerder van de Kwikstaart, mevrouw Pleijte van de ANBO, mevrouw Elberse van de PCOB en, indien nog voorradig, aan de zaal. Cursus Tarot- Wijkcentrum Het Palet aan de W.Roelofsz- laan 2 te Vlissingen, start een cursus Tarot. Tarot biedt, behal ve de mogelijkheid om te voor spellen, vooral veel mogelijkhe den om jezelf goed te leren ken nen. De cursus is op dinsdag van 13.15 uur tot 14.45 uur, start 27 maart en duurt 10 we ken. De kosten bedragen 150 gulden inclusief materiaal en voor opgave kan men contact opnemen met telefoon 0118- 416099. (advertentie) De deelnemers voor het N.K.junioren/senioren van Taekwondo Middelburg: Staand v.l.n.r: Jerry Buijze (Blauwe slip), llsha de Koning (le Dan), Mehrdad Panahi (Gele band), tainer/coach Nanne Boonstra (3e Dan)Voorgrond v.l.n.r: Sezan Arslan (Ie Dan) en Renzo Vos (Groene band). Jesse van der Mei (le Dan), Eric v.Peet (Rode band) en Edgar Vingerhoed (Blauwe slip) ont breken op de foto. Kruitmolen' in Middelburg. De entree bedraagt 7,50 gulden voor volwassenen en 5 gul den voor kinderen. Wij zoeken met SPOED! voor voor het aftellen en uitsorteren van weekbladen en folders. Vereiste: opslagruimte of garage aan huis. Sollicitaties kunt u richten aan: PZC Postbus 18 - 4380 AA Vlissingen. Bellen gaat nog sneller! 0118-484294 H. A. Noevers (na 18.00 uur tel.:0118-460241)

de Faam | 2001 | | pagina 23