breed UIT Virtuele strijd om populariteit Politiek is nog steeds een mannenzaak 31 Zeeland neemt afscheid van Chris Frapo's Boulevard City Run 20% Zaken Zon Zaken Streeknieuws LAATSTE WEEK GOUDEN COLLIERS en ARMBANDEN KORTING 25 MAART KOOPZONDAG Juwelier^flfc mNDERJMADEN kLEIM: MARKT I VIJSSIMIKX Tri. 0118412605 faam/vlissinger WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP GEHEEL WALCHEREN De Blauwe Winkel in Middelburg kreeg onlangs een heel nieuwe transparante pui en een ruimere etalage. Aline Prevost opende week haar bloembinderij 'Atmosfeer'. Van de Ree Brilmode viert vijfentwintig jaar optiek en Salon Difference bindt de strijd aan tegen rimpels. pag. 23 Esther van Leerdam vertelt over haar studiereis naar Ethiopië. De kunst en cultuurroute van zondag 2 september zal helemaal in het teken van staan van de fotografie. In Middelburg wordt zondag 25 maart het Nederlandse Kampioenschap Taekwondo gehouden. De popgroep Nota bene neemt zondag deel aan de finale van het liedjesfestival 'regiotop.nl'. WOENSDAG 21 MAART 2001 JAARGANG 102 - NUMMER 12 De NCRV startte afgelopen maandag een in- ternetevenement waarbij twaalf meisjes twaalf weken lang gaan strijden om de eerste titel Miss Internet 2001. De meiden moeten zo veel mogelijk fans aan zich zien te binden die voor haar punten verzamelen. Door middel van spelletjes en slim surfgedrag kunnen die fans hun Miss helpen. Mavi Meijer werd samen met nog 11 andere meisjes uit 150 deelnemers geselecteerd en doet als Zeeuwse een gooi naar de titel. 'Leuk om te doen en misschien zelfs een opstapje naar een carrière als tv-be- roemdheid' zijn de belangrijkste beweegrede nen van Mavi om mee te doen aan de Miss In ternet verkiezing. Amper twaalf jaar, net de Cito- toets achter de rug en nu al ambities om later beroemd te worden. Mavi Meijer lijkt heel goed te weten wat zij wil, niet dat ze nu al echt op zoek was naar mogelijkheden om haar toekomstdromen waar te ma ken, maar de Miss Internetver kiezing sluit wel heel goed aan bij haar toekomstplannen. „Toen ik via school over de verkiezing hoorde wist ik me teen dat ik mee wilde doen" vertelt Mavi. „Ik zit heel graag achter de computer en ben aardig thuis op internet. En ja met zo'n Missverkiezing kom je in de belangstelling te staan en dat vind ik gewoon leuk. Later hoop ik bij de televisie te gaan werken, of als dat niet lukt wil ik journalist worden bij een grote krant. Deze inter netverkiezing is van de NCRV en als je wint kennen ze je na tuurlijk bij de omroep en wie weet dat ik daar later nog eens iets aan heb." Grenzen Het concept van de Miss Inter netverkiezing lijkt een beetje op dat van het succespro gramma Big Brother. Ook hier is het de bedoeling dat de deelnemers zichzelf zoveel mogelijk bloot geven aan de bezoekers van de site. Mavi vindt beroemdheid leuk, maar zij stelt toch echt wel haar grenzen. Ik heb er best wat voor over om bekend te worden en zo ver mogelijk te komen in de verkiezing, maar ik ga toch echt niet van alles over mezelf lopen vertellen hoor, er zijn een heleboel din gen waar een ander niets mee te maken heeft. Big Brother vond ik in het begin wel leuk, maar later helemaal niet meer zo en De Bus vond ik heel vaak gewoon asociaal, dat soort dingen zou ik nooit doen om bekend te worden." Mavi vertelt dat zij vooral ge niet van de aandacht van de media en door de verkiezing kreeg zij de gelegenheid om de NCRV-studio in Hilversum te bezoeken. „Daar kom je toch normaal niet, als ik afval heb ik dat in ieder geval een keer meegemaakt. En dat geldt ook voor de interviews, ik heb gewoon zelf de telefoon Naast de computer heeft Mavi als hobby's hockey en tennis. gepakt en kranten opgebeld met de vraag of zij geïnteres seerd waren in mijn verhaal. Dat was heel spannend. En ik moet bijvoorbeeld een filmpje maken en foto's voor op mijn site, daar heb ik een digitale camera voor gekregen. En dat is dan weer heel leerzaam", lacht Mavi. „De handleiding bij die came ra is in het Engels, dus ik heb dat helemaal moeten uitvoge len met een woordenboek er bij." Taart gooien De cybertour, iedere week be vinden de Missen zich in een andere virtuele provincie, duurt in totaal twaalf weken, maar iedere drie weken vallen er drie Missen af. Het gaat er om dat zoveel mogelijk men sen de site bezoeken en op die site moeten de bezoekers dan punten halen met spelletjes. Hoe meer punten, hoe langer de Miss in de race blijft. Hoe leerzaam en spannend de deel name dan ook mag zijn, hele maal wars van prestatiedrang en onschuldig maar wel, dege lijk venijn is de opzet van de verkiezing niet. De aanmelding van nieuwe fans wordt gevisu aliseerd door het groeien van een virtuele taart. Naast de strijd om populariteit waarbij foto: Jaap Wolterbeek het van belang is dat de Mis sen zichzelf zo 'leuk' mogelijk verkopen wordt de concurren tiestrijd ook nog eens aange wakkerd door het feit dat de meiden elkaar ook kunnen uit schakelen. Als de taart 'com pleet' is kan een Miss deze na melijk naar een andere Miss gooien, waardoor diens pun- tenaantal zakt. De Miss Inter netverkiezing is te volgen via HYPERLINK http://www.kidson- line.nl www.missinternet.nl Bij Cine City in Vlissingen zijn deze week nieuw de films 'Miss Congeniality' en 'Traffic'. Mamilla Paradise presenteert zondag 25 maart in Strandpaviljoen Panta Rhei de nieuwste CD. Afgelopen zondag werd de duizendste bezoeker van het CineConcert verwelkomd. Tijdens de internationale vrouwendag werd op 8 maart in Vlissingen het startsein gege ven voor de campagne 'Zij aan zij in de raad'. Deze actie is een initiatief van het Platform Zeeuwse Vrouwenraad met het doel meer vrou wen in de gemeenteraad krijgen. Ina van Gel der-Leenheer van het Platform Zeeuwse Vrou wenraad hoopt dat de campagne vrouwen wak ker schudt en dat zowel mannen als vrouwen in gaan zien dat er ook voor vrouwen een belang rijke rol is weggelegd op het bestuurlijk gebied. 'Zij aan zij in de raad' betekent een evenredige vertegenwoordi ging van mannen en vrouwen in de gemeenteraad. De cijfers liegen er niet om, wereldwijd bekleden vrouwen slechts een tot drie procent van de topfuncties en in de politiek is er nog steeds spra ke van een zware onderverte genwoordiging van vrouwen. De oorzaken van het achter blijven van vrouwen in de po litiek zijn volgens Van Gelder van uiteenlopende aard, des ondanks is het de hoogste tijd dat vrouwen hun invloed op de lokale politiek gaan uitoefe nen. De campagne 'Zij aan zij in de raad' moet vrouwen aan het denken zetten over hun ei gen invloed en verantwoorde lijkheid op politiek gebied. Waarmee niet alleen de verde re emancipatie van de vrouw gestimuleerd wordt maar ook de emancipatie van de poli tiek. „Politiek is een zaak van ons allemaal", vindt Van Gel der. „De maatschappij bestaat uit mannen en vrouwen en dus is het niet meer dan lo gisch dat er tenminste net zo veel vrouwen als mannen mee besturen. Helaas zijn er op dit moment nog veel te weinig vrouwen actief in de politiek, het is nog steeds overwegend een man nenzaak. Slechts achttien pro cent van de Zeeuwse gemeen teraadsleden en wethouders is vrouw. Wij willen met deze actie de drempel omlaag ha len en vrouwen overtuigen van het belang van hun be trokkenheid in de lokale poli tiek. Want dat is waar het mis schien nog wel aan schort, vrouwen leggen de link tussen maatschappij en politiek niet voldoende. Zij zijn zich onvol doende bewust van hun eigen rol in de maatschappij en daar mee de politiek. Daarnaast speelt ook teleur stelling en wantrouwen je gens de politiek, evenals bij mannen overigens, waar schijnlijk een rol." Politiek verlof Een andere oorzaak waar Van Gelder zich goed van bewust is ligt in het feit dat het voor veel vrouwen gewoon een stuk lastiger is dan voor man nen om een politieke functie te bekleden. „Kinderen binden toch nog steeds veel vrouwen aan huis. Gelukkig zijn er wel al een heleboel faciliteiten ontwikkeld die het vrouwen iets makkelijker maakt. Zo zijn er regelingen omtrent kinder opvang en politiek verlof en ook wordt er veel aandacht besteed aan deskundigheids bevordering voor vrouwen met politieke ambities. Uiter aard is een brede maatschap pelijke belangstelling en in zicht in bestuurlijke verhou dingen wel een voorwaarde om deel te kunnen nemen aan lokale politiek. Het Platform zelf is continu bezig om vrou wen bewust te maken en te betrekken bij zaken die spelen in de maatschappij. Door mid del van themabijeenkomsten maken wij maatschappelijke onderwerpen bespreekbaar en stimuleren wij vrouwen om mee te denken en praten over zaken als onderwijs, zorg, ar moedebestrijding, maar ook woningbouw, verkeersveilig heid en de positie van de vrouw op de arbeidsmarkt. Nu heeft de positie van de vrouw in de lokale politiek onze bij zondere aandacht." Het uitgangspunt van de actie 'Zij aan zij in de raad' is dus het belang van vrouwen in de politiek duidelijk maken. Om dit doel te bereiken is een Iot kale publiciteitsactie in gang gezet waarbij het komende jaar, tot aan de gemeente raadsverkiezingen in 2002, wekelijks een vrouw in een lo kale krant op haar eigen ma nier vertelt waarom zij het be langrijk vindt dat vrouwen deelnemen aan de politiek. Daarnaast worden er door heel Zeeland posters ver spreid met daarop de foto's en uitspraken van deze vrouwen. De actie is gebaseerd op het oorspronkelijke model 'Asten', en een vervolg op de campag ne ten behoeve van de ge meenteraadsverkiezing in 1998. Destijds werd gestreefd naar 30 procent vrouwen in de gemeenteraden. Dit percentage is bij lange na niet gehaald, landelijk bleef het percentage steken op 23 procent, maar er is volgens het Platform Zeeuwse Vrou wenraad wel degelijk iets be reikt. „In de gemeente Asten leverde de campagne een rui me verdubbeling van het aan tal vrouwelijke raadsleden op. Het kan dus wel en dat is voor ons een extra stimulans om de campagne een vervolg te geven in het Zeeuwse." In aansluiting op de campag ne is er een werkgroep ge vormd waar initiatieven ont wikkeld worden om vrouwen actief te krijgen in de politiek en om te stimuleren dat vrou wen op een verkiesbare plaats op de lijst voor de gemeente raadsverkiezing komen. Deze werkgroep bestaat uit vrouwe lijke vertegenwoordigers van de in de gemeenteraad zitten de politieke partijen en wordt voorgezeten door de Vlissing- se burgemeester, mevrouw A. van Dok-van Weele. Vanavond vindt de eerste vergadering van de werkgroep plaats. Chris Götte de drummer van de Zeeuwse popgroep Blof kwam zaterdagmiddag om het leven tij dens een tragisch verkeersonge luk. Chris reed om- streeks half vijf op de Nieuwlandseweg met zijn motor in de flank van een personenauto die komend vanaf de invoegstrook waarschijnlijk wilde keren op de weg. Binnen enkele seconden was het leven van de 38-jarige Götte voorbij, hij bleek op slag foto: Jaap Wolterbeek dood te zijn. De bestuurder van de personen auto, een 38-jarige man uit Twello bleef on gedeerd, zijn vrouw werd ter behandeling van lichte verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd. Bij de overige bandleden van Blpf en de talloze fans heerst grote verslagen heid. Alle optredens zijn tot nadere kennisgeving afgelast. Op de internetsite van Bl0f, www.blof.nl, is een condeleanceregister geo pend. Chris Götte wordt morgenmiddag in besloten kring begraven. Voorafgaand aan deze dienst is er vanaf 13 uur in de Zeelandhallen in Goes een afscheids- dienst voor fans en belangstellenden, zij kun nen via een groot scherm de dienst volgen. Advertentieverkoop (0118) 484 31ó Redactie (0118) 484 276 Bezorgklachten (0800) 023 1231 Uitgebreid colofon: zie pagina zoekertjes Voor de 12e keer wordt zaterdag 24 maart vanaf 15.30 uur de Frapo's Boulevard City Run gehouden. Een wedstrijd en prestatie loop over 20 kilometer via een autovrije Vlis- singse Boulevard, onderlangs de Walcherse duinen richting Groot Valkenisse waar via het keerpunt de lopers dezelfde weg terug lopen. Andere onderdelen van de Frapo's Boulevard City Run zijn de Raborun en Lips Businessrun over 10 kilometer. Na de start van de wedstrijd en prestatielopers is er in het afwachtingsprogramma een scholieren run over 1500 meter. De organisatie is in handen van Atletiekvereniging Dynamica en de start en finish zijn bij café Frapo's op het Bellamypark in Vlissingen. Met ingang van maart 2001 heeft café Frapo's een nieuwe ei genaar. Deze heeft zich bereid verklaard om de sponsoring op dezelfde wijze voort te zetten. Ten tijde van de loop is café Frapo's door een verbouwing gesloten. Door de prettige samenwerking met de nieuwe eigenaar is voor dit probleem een goede oplossing gevonden. Voor alle deelnemers is er na afloop tegen inlevering van het startnummer een T-shirt. Verder zijn er geldprijzen voor de 1e aankomende in elke 5-jaarscategorie van zowel de man nen als de vrouwen, premies voor de 1e drie aankomende mannen en vrouwen op elke afstand en premies voor verbe tering van de parkoersrecords. In de verloting zijn er prijzen in natura met als hoofdprijzen door Lips Beveiliging beschik baar gestelde mountainbikes. De parkoersrecords zijn in het bezit van: 20 km heren Kim Reynierse 1.03.31, vrouwen Irma Heeren 1.08.57, 10 km he ren Mike Armstrong 31.01, vrouwen Anjolie Wisse 36.00. Jaarlijks staan er naast de ongeveer 100 deelnemers aan de scholierenrun 300 lopers voor de 10 en 20 km wedstrijd en prestatieloop aan de start. Wedstrijdlopers dienen in te schrijven via hun vereniging. Prestatielopers kunnen in schrijven op de dag zelf of via voorinschrijving bij de Inter- sport winkels in Vlissingen, Middelburg, Terneuzen en Goes, Runnersworld in Roosendaal en de Rabobank in Vlissingen. Inschrijven via internet is ook mogelijk: people.zeelandnet.nl/cn.dynamica. (advertentie) Informatie over de gemeente Middelburg vindt u op pagina 3 Deze week: Veilig kamers huren Zwembad Poelendaele Bijzondere bijstand: duurzame goederen

de Faam | 2001 | | pagina 1