B SPRINT Statenvergadering Provincie Zeeland Herindeling Zeeuwsch-Vlaanderen iOfficiële Mededelingen ~W Woensdag 14 maart 2001 FAAM/VLISSINGER 7 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 11/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuws Gedeputeerde Staten hebben op 27 februari 2001 het herinde- lingsontwerp voor de regio Zeeuwsch-Vlaanderen vastge steld. Dit ontwerp bestaat uit het ont werpadvies, een toelichting met bijlagen hierop, een verslag van het gevoerde overleg en een kaart waarop de voorgestelde gemeentegrenzen zijn aangege ven. GS hebben de betrokken colleges van burgemeester en wethouders verzocht het ontwerp met ingang van 12 maart gedu rende acht weken ter inzage te leggen op de secretarieën. Ge durende die periode kan elke bur ger zijn of haar zienswijze ken baar maken. Het herindelingsad vies staat op de agenda van de commissie Algemeen Bestuur van 1 juni. Deze vergadering is open baar en er is spreekrecht voor het publiek. De vaststelling van het herindelingsadvies is voorzien in de vergadering van Provinciale Staten op 29 juni 2001. Daarna gaat het advies naar de Minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. De volgende stap is een voorstel van de minis ter aan de ministerraad. Als die ook instemt met het voorstel gaat het via de Raad van State naar de Tweede en Eerste Kamer. Als de parlementaire be handeling in september 2002 kan worden afgerond kan de herinde ling op 1 januari 2003 een feit zijn. Het herindelingsontwerp Het ontwerp ligt, zoals eerder gemeld, vanaf 12 maart ter inza ge op de secretarieën van de ge meenten. Belangstellenden kun nen het ontwerp aanvragen bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het in formatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informatie kan eveneens worden verkregen via de website van de provincie, www.zeeland.nl. In beroep Op 27 maart 2001 zal de adviescommissie bezwaar schriften van de provincie Zee land een zitting houden tot het horen van belanghebbenden. De ziting is openbaar en wordt gehouden in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigin gen komen de volgende zaken aan de orde: om 13:30 uur wordt het bezwaarschrift van Stichting Protestantse Ouderenzorg op Walcheren te Middelburg behandeld tegen een besluit van GS inzake de weigering van een bijdrage uit het Beleidskader sociale zorg. om 14:00 uur wordt het bezwaarschrift van ANBO, Regio Tholen, vertegenwoor digd door mevrouw C.H. van de Meeberg-van de Burgt, behandeld tegen een besluit van GS inzake de vaststelling van de busdienstregeling 2001 voor het interlokaal openbaar vervoer te Tholen. om 14:30 uur wordt het be zwaarschrift van Waterschap .Zeeuws-Vlaanderen te Ter- neuzen behandeld tegen een besluit van GS inzake de in trekking van de toegekende subsidie voor het project 'Baarzandse kreek', om 15:00 uur wordt het be zwaarschrift van de heer M. Janse te Vrouwenpolder behan deld tegen een besluit van GS inzake het vaststellen van ern stige bodemverontreiniging voor het perceel Dorpsdijk 21- 23 te Vrouwenpolder en het niet-urgent achten van de sanering van deze bodemver ontreiniging. Voor meer informatie over deze zaken kunt u tijdens kan tooruren op werkdagen con tact opnemen met de secreta ris van de adviescommissie bezwaarschriften, mevrouw C.W. Ramondt, telefoonnum mer 0118-631377. Vrijdag 23 maart, aanvang 10.00 uur, vergaderen Provinciale Staten (PS) van Zeeland. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune van de Statenzaal, Abdij 10 in Middelburg. Na de opening door de Commis saris van de Koningin, de heer Van Gelder worden de ingekomen stukken voor deze vergadering aan de orde gesteld. Een daar van is een brief van de vereniging Stad en Lande van Schouwen- Duiveland. Deze is verontrust over de mogelijke toename van het aantal permanente strandpa viljoens aan de Schouwse stran den. Het verlenen van ontheffin gen voor permanente paviljoens is echter geen zaak van de pro vincie maar van de gemeente en het waterschap. Voorgesteld wordt de brief voor kennisgeving aan te nemen. Verder doen Ge deputeerde Staten (GS) medede ling van de aan- en verkopen van grond in de tweede helft van vorig jaar. Naast een aantal klei ne transacties was er één van formaat: de verkoop van 63.234 vierkante meter grond in het Stationsgebied Middelburg voor ƒ1.482.200,-. Herinrichting Hoek Door de landinrichtingscommissie voor de herinrichting Hoek is een ontwerp opgesteld. Het plan heeft ter inzage gelegen en er zijn een aantal bedenkingen inge diend. De ingezonden reacties en bezwaren waren voor GS geen aanleiding om tot aanpassing van het raamplan of de uitvoerings module over te gaan. Hoog bezoek Van 19 tot 21 april brengt de Commissie 2 van het Comité van de Regio's een bezoek aan Zeeland. Elk jaar wordt een regio van de lidstaten van Europa be zocht. Het bezoek is vooral ge richt op onderwerpen die direct of op langere termijn te maken hebben met de belangen van de Zeeuwse landbouw. De kosten van de ontvangst bedragen ongeveer honderddui zend gulden. Topsportevenementen Als Provinciale Staten instemmen met het voorstel van GS komt er een mogelijkheid voor subsidies voor topsportevenementen. Voor een periode van drie jaar wordt jaarlijks 50.000 gulden beschik baar gesteld. Aan het verlenen van de subsidie worden de nodi ge voorwaarden verbonden. Het moet gaan om grootschalige sportevenementen met een natio nale of internationale uitstraling. Per evenement is 5000 Euro de maximale subsidie. Jeugdmonitor De jeugdmonitor Zeeland verza melt en rapporteert over de ont wikkeling van de Zeeuwse jeugd. Door de jeugdmonitoring wordt informatie verkregen die weer van belang is voor de jeugdhulp verlening. De kennis kan ook wor den gebruikt voor effectief lokaal jeugdbeleid en dienen voor de opbouw van een structureel infor matie- en kennissysteem over de jeugd. GS stellen voor jaarlijks maximaal honderdduizend gulden subsidie toe te kennen aan de uit voerder, SCOOP. Antwoordnota Het ontwerp Milieubeleidsplan 'Groen licht' en het waterhuishou dingsplan 'Samen slim met Water' hebben de nodige inspraakreac ties opgeleverd. Alle schriftelijke, binnen de gestelde termijn inge diende, reacties en de reacties op de inspraakavonden zijn opge nomen in een antwoordnota. De beide plannen zijn als vervolg op de inspraakreacties op diverse punten bijgesteld. Van het ont werp milieubeleidsplan zijn bij voorbeeld de doelstellingen op een aantal onderdelen geconcre tiseerd en is de sturingsfilosofie verduidelijkt. Belangrijke wijzigin gen van het ontwerp waterhuis houdingsplan betreffen onder andere de verduidelijking van de waterkansenkaart en beschrijving van de doorwerking van het plan in ruimtelijke planvorming. GS stellen voor de plannen inclusief de aanpassingen vast te stellen. Streekplanherziening Met de streekplanherziening nieu we economische dragers komt er ruimte voor verbreding van de plattelandseconomie. De econo mische vitaliteit en de verbetering van de ruimtelijke kwaliteit zijn belangrijke elementen. Als PS instemmen met de herziening wordt een convenant met de gemeenten van kracht. De desbe treffende gemeenten verplichten zich onder andere in bestem mingsplanherzieningen voor het landelijk gebied bijzondere aan dacht te schenken aan criteria voor de combinatie van verschil lende niet-agrarische functies op hetzelfde (voormalige) agrarisch bouwblok. De herziening heeft een nauwe relatie met het uitvoe ringsprogramma Vitaal Platteland Zeeland, waarin allerhande maat regelen en mogelijkheden worden genoemd die bijdragen aan de leefbaarheid van het platteland. Eindfase PSD Om de dienstverlening zo goed en veilig mogelijk tot de laatste reis toe uit te voeren zijn diverse maatregelen nodig. De schepen en aanlegplaatsen moeten tech nisch in orde zijn. De techniek is belangrijk, maar het belangrijkste is vakbekwaam personeel. Op dat punt bestaat de nodige zorg. Oplossingen voor die problemen moeten onder andere worden gezocht in voorstellen om de oudere werknemers langer in dienst te houden, het uitbreiden van herplaatsingsmogelijkheden voor het personeel en extra zorg voor de arbeidsomstandigheden. Voor de uitvoering van het strate gisch plan wordt een bedrag geraamd van bijna twee miljoen gulden. Overige punten Op de agenda staan naast de eerder toegelichte punten: aan schaf van een nieuw systeem voor toegangsbeveiliging en aan wezigheidsregistratie, wijziging IPO-begroting en meerjarenra ming, de eerste wijziging van het investeringsplan en de tweede wijziging begroting 2001. Informatie De volledige agenda en bijbeho rende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informa tie kan ook worden verkregen via de website van de provincie Zeeland, www.zeeland.nl. Drempels weg Op woensdag 28 maart wordt in de jaarbeurs te Utrecht de lande lijke manifestatie Drempels Weg! gehouden. De manifestatie is bedoeld voor mensen die zich bezig houden met gehandicapten beleid, informatievoorziening via Internet en instellingen die wer ken met mensen met een handi cap. Tijdens deze manifestatie zullen premier Kok en Staats secretaris Vliegenthart het start schot geven voor een landelijke campagne welke als doel heeft de drempels voor gehandicapten in de virtuele wereld van Internet te laten verdwijnen. Hoewel Inter net voor veel mensen met een handicap een goede mogelijkheid is om hun maatschappelijke posi tie te versterken en zelfstandiger in de maatschappij te functione ren, zijn er ook nog de nodige drempels. Tijdens de manifestatie kunnen mensen met een functie beperking de (on)mogelijkheden van Internet onderzoeken en kun nen websites getest worden op hun toegankelijkheid. Aanmelden kan via de website www.drem- pelsweg.nl of telefonisch, 020- 5620007. Milieu Ontwerp-besluit wijzigen vergunning Koninklijke Schelde Groep b.v. te Vlissingen Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een verzoek ontvan gen van de Koninklijke Schelde Groep B.V. te Vlissingen om wijzi ging van de vergunning Wet milieubeheer van 8 augustus 1995 voor de inrichting gelegen aan de Glacisstraat 165 te Vlis singen. Het verzoek om wijziging heeft betrekking op het wijzigen van tweetal data in de vergun ning, die betrekking hebben op het realiseren van geluidbeper- kende voorzieningen en het op stellen van een akoestisch onder zoek. Eén en ander in verband met het voornemen om de activi teiten die plaatsvinden in de be treffende gebouwen te verplaaten naar de lokatie Vlissingen-Oost. Gedeputeerde Staten willen aan dit verzoek tegemoet komen. Het ontwerp-besluit ligt van 15 maart tot en met 11 april 2001 ter inzage bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 en desgevraagd buiten kantooruren en het ge meentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefo nische afspraak 0118487204) op woensdagavond van 17.15- 20.15 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 12 april 2001 schriftelijke bedenkin gen tegen het ontwerp-besluit indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 4 april 2001 kan een ieder verzoeken om een ge- dachtenwisseling over het ont werp-besluit (0118-631773). Bij de gedachtenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kun nen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen het ontwerp besluit, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ont werp-besluit en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer P. Wattel, (tel. 0118-631773). Ontwerp-vergunning Recyfeed B.V. te Nieuwdorp Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen om een vergunning Wet milieubeheer van Recyfeed B.V. te Nieuwdorp voor het verande ren van de inrichting, gelegen aan de Polenweg 12 te Nieuw dorp (Havennr. 7267 (Vlissingen- Oost). De veranderingen hebben betrekking op het uitbreiden van de inrichting met een aangren zend perceel, het verplaatsen van de opslag van balen kunststof, papier/karton en ijzer, het reali seren van een overkapping aan het bestaande bedrijfsgebouw en het aanvragen van het uitvoeren van proefnemingen en het aan brengen van een verharding. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 16 maart tot en met 12 april 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en des gevraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Bor- sele, Stenevate 10 te Heinkens- zand, maandag tot en met vrij dag van 8.30-12.30 uur, op don derdagavond van 17.00-20.00 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 13 april 2001 schriftelijke bedenkin gen tegen de ontwerp-vergun ning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 5 april 2001 kan een ieder verzoeken om een ge dachtenwisseling over de ont werp-vergunning (0118-631773). Bij de gedachtenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kun nen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Wattel, (tel. 0118- 631773). Gedoogbeschikking OVET b.v. (verlenging) Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een gedoogbe schikking (verlenging) aan OVET b.v. verleend om de los sing, opslag en handling van Indonesische Petcokes op de ter minal Kaloothaven in Vlissingen- Oost tot 1 maart 2002 toe te staan. Het gedoogverzoek en de ge doogbeschikking liggen van 15 maart 2001 tot en met 26 april 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot P.J. Mondeel (0118- 631958). Belanghebbenden kunnen tot en met 26 april 2001 tegen de ge doogbeschikking een bezwaar schrift indienen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middel burg. Alleen zij die een bezwaar schrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Ontgronding aanleg loswal Quarleshaven Gedeputeerde staten van Zee land willen de door Lingen van der Stoep B.V., advies- en ont werpbureau te Fijnaart namens Flushing Marine Terminal Vast goed B.V. aangevraagde ver gunning ingevolge de Ontgron- dingenwet voor het uitvoeren van ontgrondingswerkzaamheden ten behoeve van de aanleg van een loswal aan de Quarleshaven in het havengebied Vlissingen- Oost, verlenen met voorschriften ter bescherming van de bij de ontgronding betrokken belangen. De aanvraag, de ontwerp beschikking en de overige stuk ken liggen van 15 maart tot en met 12 april 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, alsmede in het gemeentehuis van Vlissingen, Stadhuisplein 2 te Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15 uur en (na telefoni sche afspraak 0118487204) op woensdagavond van 17.15- 20.15 uur. Na 12 april 2001 tot einde be roepstermijn liggen de stukken op genoemde plaatsen ter inzage op werkdagen tijdens kantoor uren. Tot en met 12 april 2001 kan een ieder gemotiveerde beden kingen tegen de ontwerp beschikking indienen bij gedepu teerde staten van Zeeland, post bus 165, 4330 AD Middelburg. Indieners van bedenkingen kun nen verzoeken hun persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wie in dezelfde periode over de ontwerp-beschikking van ge dachten wil wisselen of mon deling bedenkingen wil inbren gen, kan een telefonische af spraak maken (0118-631786). De aanvrager wordt in de gele genheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken, kan men zich v.w.b. de Directie ruimte, milieu en water wenden tot G. Beckers (tel. 0118-631786). ELASTING- i DVIESBURO VOOR ARTICULIEREN Westerzicht 301 4385 BA Vlissingen Tel. 0118 - 463853 /478659 Fax 0118-467273 Belastingzaken Assurantiën Financieringen Hypotheken 0 VLISSINGEN, Scheldeplein 158 MIDDELBURG, Markt 29 GOES, Lange Vorststraat 36 Bij ontwikkelen en afdrukken van uw volle rolletje nu bij SPRINT PHOTO GRATIS twee 15 x 21 cm kleurvergrotingen van uw mooiste negatieven.

de Faam | 2001 | | pagina 7