GEMEENTE «Iilitvidl MitiftlèwiémlIlfiiiMlL I. MIDDELBURG Boomfeestdag 2001 Bijzondere bijstand in Middelburg Stationsgebied aan begin metamorfose Gemeenteraadsvergadering lüvyl Tafeltje SLt] Dekje W Oud papier kalender Herinrichting Geeregebied Parkeerkaart terreinen Veerse Meer Subsidieprocedure 2002 van start Bomenboekje Lees er alles over in infokanaal Inloopavond Hogelandseweg Prijs paspoort omlaag Woensdag 14 maart 2001 FAAM/VLISSINGER 3 Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 19 maart tot en met zondag 25 maart 2001 Maandag Varkensvlees in saus met stuk jes appel, rode kool, aardappelpuree. Dinsdag Tartaar in pittige jus, savooikool, aardappelen. Woensdag Snijbonen stamppot met gehaktbal. Donderdag Kipschnitzel 'cordon bleu', worteltjes, aardappelpuree. Vrijdag Visfilet in kruidensaus, erwtjes, worteltjes, aardappel. Zaterdag Nasigoreng met kipsateh. Zondag Wal de pot schaft. Week 11 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Onlangs is in de gehele ge meente de PAPIERKA LENDER 2001 verspreid. He laas staan op de kalender enkele onjuistheden. Daarom zijn de volgende correcties nodig. - Het telefoonnummer van de heer J. Koppejan, contactpersoon van de Zendingscommissie der Gere formeerde Gemeente (zuidkant van het Kanaal door Walcheren), is 639010 (in plaats van 639019). - Centrum Noord: De Berdenis van Berlekom Scouts zamelen oud papier in, in de noordelijke helft van de binnenstad. Dit moet in clusief'de straten tussen de Ne- derstraat en het Industrieterrein Ramsburg zijn. - Veersche Poort: De inzameldag moet zijn de 3e zaterdag van de maand (in plaats van de 3e vrij dag van de maand). - Veldzigt: De inzameldag is de 3e zaterdag van de maand. Het oud papier in Veldzigt wordt ingeza meld door de Zeeuwse Scouts voor Roemenië. Contactpersoon is de heer A.C. Broodman, lel.nr. 467377. Op 28 februari 2001 werd een infor matiebijeenkomst gehouden in ver band met de herinrichting van de Korte Geere, Lange Geere en Lam- merensteeg, waarbij voorlopige te keningen werden getoond. Naar aanleiding van de reacties hierop zijn de tekeningen bijgewerkt. De bijgewerkte tekeningen liggen van 15 tot en met 30 maart 2001 ter in zage bij de dienst Stadsontwikke ling aan de Vlissingsestraat 21. Contactpersoon is de heer A.J. Pe- kaar, telefoonnummer 675210. De vleugelnootboom bij het Gasthuis (foto: R. Oreel). Thema Bomen en wonen Op woensdag 21 maart 2001 vindt alweer de 45ste boomfeestdag plaats. In het kader van deze dag zal mevrouw J.C. van Dijk-Sturm, wethouder van de ge meente Middelburg, samen met leerlingen van de Cederhof uit Middelburg 40 wilgen planten. De aanplant van de eerste boom is om 10.00 uur aan het Griffioenpad. Dit pad loopt van de Langevielesin- gel naar de Laan der Verenigde Na ties. Na het plantfestijn zullen de kinderen terug gaan naar school waar ze door de wethouder toege sproken wordt over hel werk van de afdeling Groen beheer. Tot slot krijgen alle kinderen die hebben deelgenomen aan deze boomfeestdag een certificaat. Plantlocatie Reden om op deze locatie aan het Griffioenpad de boomfeestdag te houden is dat de bomen en de aan wezige beplanting begin dit jaar ge heel zijn gerooid. De iepen die er stonden zijn door de jaren heen als gevolg van iepziekte verdwenen. De 'oude' wilgen waren, bleek uit in spectie, niet gezond meer. Regelma tig waaiden er takken uit de bomen. De gemeente heeft hiervoor een ver vangingsplan gemaakt. Het aanplan ten van (opnieuw) wilgen en een Zeeuwse haag is voorzien. Wilgen zijn snel groeiende bomen, zijn uil- stekend geschikt voor winderige ge bieden door hun goede verankering en kunnen goed tegen een vochtige voedselhoudende bodem. 45 jaar boomfeestdag Jaarlijks vieren ruim 130.000 kinderen in Nederland de Nationale Boomfeest dag. Ze planten bomen en struiken, maken werkstukken of lopen een bo- menroute. Kortom, ze zijn bezig met het groen in hun omgeving. De boom feestdag wordt georganiseerd door de Stichting Nationale Boomfeestdag in samenwerking met gemeenten en in stellingen. Het thema is dit jaar 'Bo men en Wonen'. Twee elementen die onlosmakelijk verbonden zijn. Bomen kunnen eeuwen bijdragen aan de kwaliteit van de bebouwde omgeving. Door het aanplanten van bomen worden verschillende func ties in de stedelijke omgeving posi tief beïnvloed. Deze functies zijn stedenbouwkundig - ruimtelijke, es thetische, klimatologisch, natuur- ecologisch en sociaal- psycholo gisch. Met name de stedenbouw kundige functie is van belang deze bestaat uit: begeleiding van wegen en routes door laanbeplanting. onderscheid aan te brengen in wijken en stadsdelen door ver schillende boomsoorten te ge bruiken accentueren van belangrijke ste delijke punten met bomen camoufleren van gebouwen door boomschermen binden gebouwen door een boomsoort te herhalen Het klimaat in de stad ondergaat veranderingen door de toenemende verstedelijking. Asfalt, beton en ste nen slaan warmte op. Schoorstenen en auto's stoten uitlaatgassen uit en stof belemmerd de aanvoer van fris se lucht. Straatbomen hebben een gunstige invloed op dit verstoorde evenwicht. Bomen zetten koolzuur gas om in zuurstof door het proces van fotosynthese dat zich in de bla deren afspeelt. Verder reguleren ze de temperatuur en de vochtigheid van de lucht. Maar bomen doen meer. Zij bergen de natuur in de stad doordat bewo ners in contact komen met natuur lijke levensprocessen. Aanplant, groei en verval verbeelden de le venscyclus. Het ontluiken, bloeien en kaal worden van de boom maakt de seizoencyclus zichtbaar. Daarnaast vergroten bomen de mo gelijkheid voor dieren om in de stad te leven. Ze leveren beschutting aan vogels, insecten en sommige zoog dieren. Doordat ze soms verbindin gen vormen tussen groengebieden vergroten ze de bestaans- en ont- staansmogelijkheden van hele eco systemen. De coördinatie van de boomfeest dag in de gemeente Middelburg is in handen van Dick Sakko, beleids medewerker van de afdeling Groen- beheer van de dienst Stadsbeheer (tel 0118-675313). Voor eventuele vragen of opmerkin gen over deze boomfeestdag kunt u bij hem terecht. Waterschap Zeeuwse Eilanden be heert en onderhoudt de parkeer terreinen bij de Veerse Dam en de Banjaardweg. Op die terreinen kan van 1 april tot en met 31 okto ber 2001 alleen tegen betaling ge parkeerd worden. Het tarief voor de terreinen bedraagt een gulden per uur. Per dag kan dat oplopen tot maximaal zeven gulden. Daarnaast biedt het waterschap de mogelijkheid een parkeerkaart te ko pen. De kaart kost honderd gulden en is een heel seizoen geldig op de terreinen bij de Veerse Dam en de Banjaardweg. Als u vaak van de ter reinen gebruikt maakt, is een kaart al snel voordeliger. Parkeerkaart De kaart is te koop in het water schapskantoor in Goes, Piet Hein- straat 77. Tegen contante betaling kunt u de kaart afhalen. Tevens kan de kaait aangevraagd worden via een formulier dat bij de VVV's (Vrou wenpolder, Veere en Noord-Beve- De gemeente Middelburg subsi dieert vele activiteiten in de stad op het gebied van welzijn, volks gezondheid en cultuur. Vanaf de ze week start de subsidieprocedu re voor 2002. Activiteiten op het gebied van wel zijn, volksgezondheid of cultuur komen in aanmerking voor subsi die als deze activiteiten passen bin nen het beleid van de gemeente. Ter illustratie van de activiteiten die voor subsidie in aanmerking komen, kunt u het subsidicvoorstel 2001 raadplegen. Dit subsidievoor- stel ligt ter inzage bij Communica tie (Stadhuisslraat 2). Voor wie? Aan de organisaties die al een sub sidierelatie met de gemeente Mid delburg hebben, zijn inmiddels de aanvraagformulieren voor de subsi die 2002 gestuurd. Ook organisaties die nog geen sub sidierelatie met de gemeente Mid delburg hebben, kunnen voor 2002 een subsidie-aanvraag indienen. Wanneer? Alle subsidie-aanvragen voor 2002 moeten vóór 2 april 2001 bij de ge meente (afdeling WVC) zijn ingele verd. Resultaat? Het indienen van een subsidiever zoek geeft geen garantie op het ver krijgen van subsidie. Hel indienen van een subsidie-aan vraag betekent dat deze wordt op genomen in de subsidieprocedure 2002. Tijdens de procedure zal wor den bekeken of er al dan niet subsi die wordt toegekend. Informatie? Wilt u meer weten over de voor waarden waaronder subsidie wordt verstrekt? Heeft u vragen over de subsidieprocedure 2002? Wilt u voor 2002 een subsidieverzoek indienen? Voor informatie kunt u contact op nemen met de dienst Maatschappe lijke Zaken, afdeling Welzijn, Volks gezondheid en Cultuur, tel. 675679. U kunt hier ook de Algemene Subsi dieverordening Welzijn en/of de (fi nanciële) richtlijnen opvragen. land) en ANWB (Middelburg) is af te halen. Dit formulier kunt u ook te lefonisch aanvragen bij het water schap. Voor meer informatie over de kaart kunt u contact opnemen met mevrouw I. Coppoolse van Zeeuwse Eilanden, telefoon (0113)241000. Met de lente en de boomplantdag in het vooruitzicht is het handig u erop te wijzen dat de afdeling Groenbeheer van de gemeente Middelburg het Bomenboekje heeft gemaakt. Daarin staan drie wandelroutes langs bomen in de binnenstad van Middelburg. De wandelingen die er in staan du ren ongeveer 2 uur. Door middel van duidelijke kaartjes wordt de wandelaar langs de bomen in hel centrum van Middelburg geleid en er wordt ook ingegaan op de ge schiedenis van dc bomen. Het boekje bevat korte verhaaltjes en wetenswaardigheden over de mooie bomen die u al wandelend legen- komt. Linden werden bijvoorbeeld aangeplant voor geluk en liefde en eiken werden geplant als symbool voor ouderdom. Er wordt ook infor matie gegeven over bladeren, knop pen, bloemen en vruchten en ook de Latijnse namen van de bomen zijn vermeld. Verkrijgbaar Het boekje is tegen contante en ge paste betaling van fl. 5,- te koop bij de afdeling Communicatie, Stad huisslraat 2. Deze afdeling is van maandag lot en met vrijdag geo pend van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur. Op dinsdag 20 maart 2001 houdt waterschap Zeeuwse Eilanden een inloopavond over de Zone-60 maat regelen in de omgeving van de Ho- gelandseweg. Voor het gebied is een conceptplan ontwikkeld. Tijdens de inloopavond op dinsdag 20 maart a.s. kunnen be langstellenden het plan bekijken. Medewerkers van het waterschap zijn aanwezig om vragen te beant woorden. Ook is hel die avond mo gelijk om te reageren op het plan. Tussen 19.30 en 21.00 uur bent u van harte welkom. Dc avond vindt plaats in het dorpshuis van Biggekerke, Schuilvlotstraat 8. Voor meer informatie: Sandra Minneboo, tel. (0113) 241422 of zone60@wze.nl In de artikelenreeks over de bijzondere bijstand wordt elke week een onderwerp besproken. Deze week is de draagkracht aan de beurt. Wat is draagkracht? Kort gezegd komt het erop neer dat draagkracht de ruimte in hel inko men is waardoor iemand zelf be paalde kosten volledig of gedeelte lijk kan betalen. Het is dan belang rijk te weten te weten hoe die ruim te in hel inkomen wordt hepaald. Dat doe je door elk ander inkomen te vergelijken met de toepasselijke bijstandsnorm. Bijvoorbeeld: een gezin heeft een inkomen van f 2.500,00 netto per maand. De bijstandsnorm voor een gezin is f 2.318,00 (afgerond), er is dus in principe een draagkracht van f 182,00 per maand. Is er altijd draagkracht? Nee, er is niet altijd draagkracht. Mensen met een bijstandsuitkering hebben geen draagkracht. En de ge meente Middelburg heeft bepaald dat mensen die een hoger inkomen hebben dan de toepasselijke bij standsnorm, ondanks hun draag kracht toch nog een beroep moeten kunnen doen op de bijzondere bij stand. Die mensen hoeven niet al tijd de volledige draagkracht te ge bruiken, maar slechts een bepaald percentage daarvan. Dat is afhanke lijk gemaakt van dc soort kosten. De grens is bepaald op 135% van de toepasselijke bijstandsnorm. In komens tot deze grens hoeven uit hun draagkracht minder bij te dra gen dan mensen die een inkomen hebben dat hoger is dan 135% van de toepasselijke bijstandsnorm. Uitzonderingen Er zijn enkele uitzonderingen. In de volgende situaties moet in ieder ge val de volledige draagkracht wor den benut. Dat is bij woonkosten, kosten levensonderhoud en particu liere ziektekostenpremie. Draagkrachtregels In de Beleidsregels bijzondere bij stand Middelburg zijn richtlijnen opgenomen hoe met draagkracht moet worden omgegaan. Als bijzon dere bijstand wordt aangevraagd, wórdt er altijd een draagkrachtjaar bepaald. Het draagkrachtjaar begint op de eerste dag van de maand waarin de aanvraag bijzondere bij stand wordt ingediend en eindigt precies één jaar later. Zodoende wordt er dus altijd een jaardraag- krachl berekend; wat kan iemand in één jaar zelf in bepaalde kosten bij dragen. In de draagkrachtregels is ook opgenomen hoe de draagkracht wordt berekend. Soms is dat in één keer, soms is dat maandelijks. Vragen? Als u niet zeker weet of u draag kracht heeft of dat u als u dat wel zeker weet, toch wil weten of u voor bijzondere bijstand in aan merking komt, neem dan gerust contact op met de afdeling Sociale Zaken. Voor het maken van de af spraak kunt u gebruik maken van het gratis servicenummer 0800 - 0231865. Maandag 19 maart a.s. is er weer een vergadering van de gemeente raad van Middelburg. De vergadering begint om 19.30 uur en vindt plaats in de Raadzaal in het Stadhuis. Iedere belangstellende kan vanaf de publieke tribune de vergadering bij wonen. De publieke tribune is te be reiken via de toren van het Stadhuis op de hoek van de Lange Noord- straal en de Markt. Personen die slecht ter been zijn, kunnen van te voren contact opnemen met de bo den. Zij zijn telefonisch te bereiken op nummer (0118) 67 54 03. De agenda voor deze vergadering is voorlopig als volgt: - Medelingen en ingekomen stukken. - Aankoop schilderij Reimond Kimpe. - Richtlijnen begrotingen gemeen schappelijke regelingen 2002. - Ontslag c.q. benoeming leden en plaatsvervangende leden com missie Bezwaarschriften Sociale Zaken en kamer WVG. - Planschade Veldzigt. - Beslissing op bezwaarschrift te gen voorbereidingsbesluit. - Vaststellen treasurystatuut. De prijs van het Nederlandse pas poort wordt vanaf 1 april aanstaan de met fi 27,50 verlaagd. Hiertoe heeft de ministerraad onlangs be sloten. In de gemeente Middelburg kost een paspoort vanaf die datum fl 85,50. De tarieven voor onder an dere de Europese identiteitskaart, een nooddocument- of verlenging, een diplomatiek- of dienstpaspoort blijven ongewijzigd. - Bezwaren tegen toekennen plan- schade Kruisweg. - Subsidie Laatste Kans Project 2001. - Benoeming en ontslag leden van de Zeeuwse Programmaraad. - Begrotingswijziging 2001 Zeeuwse Muziekschool. - Vervangingsinvestering van soft ware in verband met uitvoering van de huursubsidieregelingen. - Planschade Elzenlaan (Populie renlaan 16, Espenlaan 3, Beuken laan I). - Uitbreiding aanvullende ziekte kostenverzekering gemeenten (AZG). - Herhuisvesting scholen voor voortgezet onderwijs; deelproject Generaal Eisenhowerlaan. - Pilot Loopbaanadviseurs. - Benoemingen van leden en plaatsvervangende leden in een vijftal besturen. - Verzoek artikel 19, lid 1 W.R.O. kantoor Rijkswaterstaat, Poelen- daelesingel 16-18. - Verlaging tarieven reisdocumen ten. - Asbestsanering gemeentelijke ge bouwen. - Aanvulling evenementenbudget 2001 ten behoeve van diverse ac tiviteiten van V.R.S.F. dc Stich ting Zeeland Nazomer Festival op het Abdijplein. - Verzamelvoorstel tot het wijzigen van de begroting 2001 en het ver lenen van V.R.S.F.-kredieten. - Vaststellen tarieven van de belas tingsoorten onroerende-zaakbe- lastingen en forcnsenbelasling voor 2001 Stadskantoor Aankoop 3 percelen grond Rams burg De stukken behorende bij deze agen dapunten liggen ter inzage bij de af deling Communicatie, Stadhuisstraal' 2, geopend van 08.00 tot 12.00 uut. en van 13.00 tot 16.00 uur. pressions van o.a. de kademuur. Als de kademuur wordt gemaakt, verandert ook de loop van de Ka- naalweg enigszins. De twee bushal tes van ConneXXion aan dc Ka- naalweg worden vanaf april ver plaatst naar de Loskade. Het par keerterrein naast het station is dan inmiddels opgeheven. Die ruimte wordt gebruikt voor het nieuwe busstation. Verder moeten eerst nog vier spoor- portalen worden ingekort. Dit ge beurt in de periode van 31 maart tot en met 5 april, 's nachts tussen 23.00 en 07.00 uur. Geluidshinder die dan kan ontstaan is verge lijkbaar met de hinder die bij het demonteren van de oude spoorbrug optrad. Kanaalweg Auto- en fietsverkeer rijdt zo me teen - gedurende de werkzaamhe den - dus over een oud en nieuw ge deelte van de weg. Uiteindelijk, in de nieuwe situatie, verdwijnt één rijstrook. Dit past in het plan om het autoverkeer in het Stationsge bied terug te dringen. Daar wordt aan gewerkt op het zelfde moment als de kademuren. Binnen niet al te lange tijd zal er dus een heleboel bedrijvigheid heersen. Maar ge durende dc werkzaam heden blijft en dc fietsenstalling te restaureren. Al eerder, namelijk vanaf volgende maand, wordt echter de NS-tunnel onder handen genomen. De helling- baan verdwijnt helemaal, er komt een lift voor in de plaats terug. Ver der worden de trappen e.d opge knapt. Fietsers kunnen vanaf dat moment dan ook geen gebruik meer maken van deze tunnel. Voor de fietsers en voetgangers wordt de Ka naalweg bereidbaar. Lel wel op andere wegge bruikers. Fietstunnel Ook de NS laat zich niet onbetuigd nu het Stations gebied wordt omgetoverd tot een levendig stadsdeel. Er zijn plannen om het stationsgebouw pleet nieu we fietstun- nel onderdoor het spoor en de Kanaalweg gemaakt. Die wordt eind dit jaar in gebruik genomen. Als het werk aan de NS-tunnel start, worden fietsers vanuit Dauwendaele en de Edelstenen- buurt omgeleid over de Segeersssin- gel. Treinreizigers en voetgangers kunnen wel de tunnel door. Meer info Meer info in de informatiekrant In fokanaal. Die kunt u ophalen bij de afdeling Communicatie, Stadhuis- straal 2 te Middelburg. Ook bij de afdeling Stadsontwikkeling aan de Vlissingsestraat 21 kunt u Infoka naal ophalen. U vindt daar ook de bestekken en bouwtekeningen. Actuele info kunt u wekelijks op deze pagina in de Faam verwachten en op internet www.middelburg.nl. De ex tra ruimte wordt benut vpor ruime stoepen en fiets paden en openbaar groen. Binnenkort publiceren we op de ze pagina en op internet artists' im- Eind maart is de ontsluiting van het P&R-terrein achter het sta tion klaar. Dat wil zeggen dat de verkeerssituatie veranderd. Vori ge week kon u al zien hoe. De overzichtschets staat ook op in ternet - actueel - en voor het einde van de maand publiceren we hem nog een keer op deze pagina. Op dit moment wordt nog hard ge werkt aan de nieuwe asfaltering, de verkeerslichteninstallatie en dc nieuwe fietspaden en kruising op de Schroeweg. Let dus goed op het andere verkeer en de wegwer kers, zodat geen ongelukken ge beuren! Kademuur en busterminal De aanleg van de kademuur - langs het Kanaal door Walcheren vanaf de Stationsbrug on geveer 200 meter rich ting KJcvcrskerkseweg - start al begin april. Er wordt een dam- wand in de bodem van het kanaal getrild, zodat het talud r-te recht kan worden ge maakt.

de Faam | 2001 | | pagina 3