S i I N E C I T Y Voorjaarsserie Zeeuws Orkest EEST Als carrière en Cupido botsen Football als brug tussen zwart en blank Panelfilm CHUTTERSHOF mm ms mm m dé uitgaanskrant voor Sneak Preview: F I L M W E E K REMEMBER THE TITANS AL TRAFFIC CHOCOLAT 12 Jr SIC OOK VAN JOU 18 Jr COSTA 12 Jr HANNIBAL 1Sjr 102 DAL1SATIERS {Sïeiierfaratee versie' AL 102 DALMATIËRS AL WHAT WOMEN WANT AL VERTICAL LIMIT 12 jr SNEAK PREVIEW F L M W E E K SMALLTIME CIOÖKS Til SAMURAI LES PITITS FRÉRES WOLKEN 11 MEI F I L M W E E K WOLKEN II MEI MARIKEN LES PETITS FRERES en-2 Verwacht EMM in America Woensdag 14 maart 2001 FAAM/VLISSINGER 27 VLISSINGEN www.cinecity.nl Donderdag 15 maart t/m woensdag 21 maart Dagelijks 13.45 16.15 19.00 •21.45 uur premièri romantische komedie met Jennifer Lopez en Metthew McCounaughey Dagelijks 13.45 16.15 •19.00 *21.45 uur première waargebeurd verhaal over een tusie tussen een zwarte en blanke school Zaterdag *13.45 uur Dfpremièrëj thriller met Michael Douglas en Catherine Zeta-Jones en winnaar van twee Golden Globes Dagelijks 16.15 19.00 uur door de komst van een chocolaterie lopen de spanningen in een dorpje op Dagelijks *19.00 uur met Antonie Kamerling, Angela Schijf en Beau van Erven Dorens Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur dansfilm met Daan Schuurmans Georgina Verbaan en Katja Schuurman Dagelijks 19.00 21.45 uur actiefilm met David Morse, Meg Ryan en Russell Crowe Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur het langverwachte vervolg op 'Silence of the Lambs' Dagelijks 13.45 16.15 uur zodra Cruella uit de gevangenis is gaat ze weer op jacht naar de Dalmatiërs Dageijks 13.45 uur zodra Cruella uit de gevangenis is gaat ze weer op jacht naar de Dalmatiërs Dagelijks 16.15 21.45 uur Mel Gibson als macho die door een stroomstoot toegang krijgt tot de gedachtes van vrouwen Donderdag, vrijdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 19.00 uur Donderdag, vrijdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur Zaterdag 21.45 24.00 uur jonge bergsporter riskeert zijn leven om zijn zus te redden. Maandag 21.45 uur verrassingsfilm voor de echte liefhebber MIDDELBURG Donderdag 19.00 uur Vrijdag 19.30 uur Zondag 20.00 uur komedie van Woody Allen die als kruimeldief onverwacht een vermogend man wordt Donderdag 21.00 uur Vrijdag 22.00 uur Moviezone: eigenzinnige film van Jim Jarmusch met Forest Whitaker Zaterdag 19.30 uur Maandag 20.00 uur semi-documentaire over het leven van een groep jongeren in een buitenwijk van Parijs Zaterdag 22.00 uur Zondag 14.00 uur Dinsdag 20.00 uur film over vader-zoon relatie in Turks zomers landschap GOES Donderdag en vrijdag 20.30 uur film over vader-zoon relatie in Turks zomers landschap Zaterdag, zondag en woensdag 14.00 uur een weesmeisje wordt opgevoed door een oude kluizenaar Dinsdag 20.30 uur semi-documentaire over het leven van een groep jongeren in een buitenwijk van Parijs breed BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 Mary Fiore (Jennifer Lopez) is een succesvol huwelijksma kelaar die iedereen aan ieder een koppelt, behalve aan zichzelf. Zal deze cynische koppelaarster stand houden als Cupido haar bolwerk be stookt? Jennifer Lopez en Matthew McConaughey in The wedding planner. - Miss Congeniality - Traffic Als in 1971 een fusie tussen een blanke en een zwarte Highschool moet plaatsvin den staat het football-gekke Alexandria op zijn achterste benen. De coaches Boone en Yoast hebben in deze verfilming van een waar gebeurd ver haal hun handen vol aan het samensmeden .van de twee teams en het gespleten dorp. Traffic is deze keer de panelfilm van Cine City. Bij deze filmpa nel-film is 17 maart om 13.45 uur de toegang gratis. De bezoe kers hoeven alleen na afloop een enquêteformulier in te vullen. Reserveren is mogelijk vanaf woensdag 14 maart 0.00 uur, al leen via telefoonnummer 0900-9363. Iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts een tientje een verrassingsfilm bekijken. De voorjaarsserie van Het Zeeuws Orkest (HZO) kenmerkt zich ook nu weer door een bijzondere programmering. Op het eerste gezicht lijkt het net een behoudend klassiek concert met twee keer Mozart op het programma. Maar niets is minder waar. Het programma is bij uitstek bijzonder omdat er volop geïmproviseerd wordt door violist Karei Boeschoten. Het concert opent met één van de grote werken voor bla zers: de Gran Partitia van Mo zart. Vervolgens treedt violost Karei Boeschoten op als solist in een door hemzelf gecom poneerd vioolconcert - een hommage een Efta Botoca en opgedragen aan Het Zeeuws Orkest en zijn dirigent Joan Berkhemer. Efta Botoca was een groot violist en meester op het gebeid van de Doina, het Roemeense geïmprovi seerde lied. De invloeden van Hongaarse en Roemeense volksmuziek zijn ook terug te vinden in het vioolconcert. De orkestpartijen zijn uitgeschre ven, maar Karei Boeschoten zal zelf tijdens het concert de vioolpartij improviseren. Het vioolconcert is verdeeld in vier delen. Het eerste deel, de Fantasia, is qua sfeer een voortzetting van de Gran Par titia waarbij de blazers met een min of meer koraalachti ge koorzang de virtuoze viool partij begeleiden. Hierna volgt de Palmas, waarbij de blazers net zoals bij een flamenco- dans het handgeklap van de dansers voor hun rekening nemen. Na de pauze volgt de Doina en tot slot de Finale, waarbij gaandeweg steeds meer instrumenten uit het or kest worden betrokken. Het stuk eindigt in een sfeer die voorbereidt op Mozarts Jupi- tersymfonie. Bij het improviseren is de am biance van wezenlijk belang. Hoe is de sfeer in het orkest en in het publiek, hoe is de samenwerking tussen dirigent en solist, het zijn die zaken die het improviseren spannend en uitdagend maken en waar door de improvisatie beïn vloed zal worden. Bij het im proviseren van de solopartij dient de uitgeschreven orkest partij als basis van waarvan daan de solist vertrekt, maar waarnaar hij ook weer zal te rugkeren na een avontuurlijke reis. De avond wordt besloten met de Jupiter Symfonie van Mozart, door velen be schouwd als het hoogtepnt van zijn symfonisch oeuvre. Solist Karei Boschoten begon met vioolspelen in Munchen. Terug in Nederland kreeg hij vioolles van Harry Wiggelaar, die hem de grondbeginselen van het vioolspel bijbracht. Later studeerde hij bij Herman Krebbers in Amsterdam en in Keulen bij Igor Ozim. Kamer muziek studeerde hij bij Paul Godwin en Tïbor de Macula. Hij speelde enkele jaren in het Concertgebouw Orkest, waar na hij in 1982 naar Zwitser land vertrok. Hij was tot 1994 lid van het vermaarde kamer orkest Camerata Bern. Met dit ensemble trad hij regelmatig als solist op, onder andere in de Carnegie Hall in New York en tijdens de Berliner Festwo- che in de Berlijnse Philharmo- nie. Naast de klassieke muziek houdt hij zich bezig met geïm proviseerde muziek. Hij geeft regelmatig cursussen voor de ze muzieksoort aan conserva toria. Zijn grote belangstelling gaat uit naar de Hongaarse en Roemeense volksmuziek en trad op in belangrijke muziek festivals als Athene, Berliner Festwochen, Boekarest, Hol land Festival, Istanbul, Keulen en Lockenhaus. Karei Boe schoten vindt inspiratie door optredens met musici als Tho mas Demenga, Ihry Gitlis, Ro bert Mann, Vladimir Mendels sohn en Joan Berkheimer. Hij is artistiek leider van het festival Seelscheider Tage der Musik (bij Bonn) en ook zijn optredens met musici buiten de klassieke wereld zoals Stephann Eicher, Pierre Favre, Luis Pastor en Janos Rigo ge ven hem nieuwe impulsen. Hij maakte talrijke cd-opnames in uiteenlopende muziekrichtin gen. Het Zeeuws Orkest speelt het voorjaarsprogramma drie keer: donderdag 22 maart in de Grote Kerk in Goes, vrijdag 23 maart in de Concertzaal in Middelburg en zaterdag 24 maart in de Grote Kerk in Ter- neuzen. Aanvang 20 uur. Karei Boeschoten: meester in improvisatie. Het jaarlijks zaalconcert van 'Fanfare Eendracht Maakt Macht' uit Serooskerke heeft dit jaar het thema 'America'. Na een optreden van het jeugdorkest en de slagwerk groep opent het fanfare-orkest van ruim 45 leden met een ge deelte uit de West Side Story. Daarna maken muzikanten en toehoorders een muzikale reis door Noord- en Zuid Amerika. De muzikale leiding is in han den van de twee vaste diri genten Cathy Kotoun en Lian- ne Minderhoud. De presenta tie wordt verzorgd door Reint Laan. Het concert vindt zater dag 17 maart plaats in Vereni gingsgebouw 'De Zandput' in Serooskerke en begint om 20.30 uur. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van I exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 26 van dit blad. Excelsior Kloetinge ontvangt Amsterdam Brass De muziekgezelschappen Excelsior uit Kloetinge en Amsterdam Brass treden zondag 18 maart op in dorpshuis Amicitia in. Kloe tinge. Excelsior bereidt zich op deze manier vast voor op het winterconcours van de Zeeuwse Bond van Muziekgezelschap pen op 7 en 8 april in Sas van Gent. De muzikale middag in Amicitia begint om 14 uur. There's no business like showbusiness Hij kon geen noot lezen, laat staan schrijven, toch is hij het voorbeeld van The American Dream: van arme immigrant tot de ëGodfatherï van de Amerikaanse lichte muziek. Berlin speelde het voor elkaar om meer dan 1500 onvergetelijke songs te schrijven. Wie ze hoort, neuriet ze ongemerkt mee: 'I'm Dreaming Of A White Christmas', 'Therei's No Business Li ke Show Businessi" 'Cheek To Cheek' en zelfs het officieuze Amerikaanse volkslied 'God Bless Americai" Hij wist de gevoeli ge snaar bij het Amerikaanse volk feilloos te raken. Maar zo be kend als zijn songs zijn, zo onbekend is bij velen de man achter de succesnummers. In deze musical, vol wereldberoemde songs, wordt het grillige leven bezongen van deze beroemde componist. Een musical over een joodse vluchteling die ber ooid in New York belandde, over zijn verboden huwelijk, het verlies van zijn opgebouwde fortuin, zijn gigantische hitmusical 'Annie Get Your Gun'. Hij overleed tenslotte op 101-jarige leeftijd met vele tientallen miljoenen op de bank. Zo romantisch en vrolijk als Fred Astaire en Ginger Rogers dansten op 'Cheek to Cheek' zo moeilijk en eenzaam was het leven van Berlin zelf. In There's No Business Like Show Business wisselen in een moderne, hedendaagse stijl solozang, duetten, dans en verhaal elkaar af in hoog tem po. Een ijzersterk zevenmans orkest en tien prominente theater persoonlijkheden zorgen voor een muzikaal feest mét een ver haal. Vrijdag 16 en zaterdag 17 maart om 20 uur in de Stads schouwburg Middelburg Expositie gemeentehuis Kapelle Jenni van Geest exposeert tot en met 6 april haar werk in de hal van het gemeentehuis in Kapelle. De collectie collages en acryl schilderijen op papier en paneel kan worden bekeken tij dens openingsuren van het gemeentehuis. Jenni van Geest was na haar opleiding Grafische Vormgeving aan de Kunstaca demie in Breda eerst een tiental jaren werkzaam als decoront werpster bij de Nederlandse televisie. Eenmaal wonend in Zee land heeft ze lange tijd gewerkt als docent tekenen, maar daar naast was ze actief als grafisch en ruimtelijk vormgever. De laatste jaren is ze meer en meer gaan schilderen en werkt ze met acrylverf, tekent en maakt collages. Onderwerpen zijn ont leend aan reisindrukken en haar directe omgeving. Een vaas met tulpen, een schaal met krokussen of de herinnering aan rijstvelden in China kunnen een begin zijn van een nieuwe serie schilderijen. De paneeltjes zijn fantasietjes met als basis een ronde vorm. Barok Ensemble in NH Kerk Waarde Het Barok Ensemble Amici della Musica, zaterdag in de NH Kerk in Waarde. Zoals gebruikelijk heeft podium Reimerswaal minstens twee klassieke concerten op het programma staan. Dit jaar zijn het er zelfs drie. De Nederlands Hervormde Kerk in Waarde is een schitterende locatie om kleinschalige concerten te organiseren: een oud stijl vol kerkje met een goede akoestiek. Zaterdag 17 maart treedt het Barok Ensemble Amici della Musica er op, met en bezetting van vier eerste violen, vier tweede violen, twee alt-violen, twee celloi's, een contrabas en een clavecimbel. Het Barok Ensemble Amici della Musica staat onder leiding van direigent Rien de Jongh. Aanvang 20 uur, kaarten verkrijgbaar aan de zaal en te lefonisch via 0113 n 551 552. Apollo bij Oma op de thee Muziekvereniging Apollo uit Wissenkerke houdt vrijdag 16 en zaterdag 17 maart een jaaruitvoering in zaal Onder den Toren. Het programma krijgt de naam 'Bij oma op de thee' mee. Vanaf 19.30 uur zullen alle orkesten van de vereniging het podium beklimmen. Zo ontstaat een show met aantrek kelijke muziek, toepasselijke aankleding en een avondvul lend programma. Flashback brengt demo-cd uit In de Really-Sound Studio in Hulste-Harelbeke (Belgie) heeft de Zeeuwse formatie 'Flashback' een demo-cd met covers van ja ren zestig rock roll opgenomen. Door de ervaren muzikanten wordt het geluid van de Sixties zoveel mogelijk benaderd in co vers van Chuck Berry, The Rolling Stones, Cliff Richard, Jerry Lee Lewis en andere grootheden uit het stenen tijdperk. Flash back bestaat uit Jo Meerman, Joop Meulmeester, Urbain van den Berghe en Jos van der Merwe. De CD wordt in eigen be heer uitgegeven en is dan ook te koop via de bandleden en bij de sponsor, Tïssink Electronica te Vlissingen. Informatie via te lefoon 0118-417272, 0118-462194 en fax 0118-419331 Promotieweek Zeeuwse muziekschool De Zeeuwse Muziekschool, regio Walcheren, houdt van maan dag 19 maart tot en met 1 april diverse promotieactiviteiten. In dit kader is er maandag 19 maart om 19 uur in de Zeeuwse Bieb een presentatie keyboard, piano, blokfluit, dwarsfluit en gitaar. Dinsdag 20 maart wordt er vanaf 19 uur in het Theo van Doesburgcentrum in Vlissingen een presentatie keyboard gege ven. In het Kuiperspoortgebouw in Middelburg is er van 16 tot 21 uur een presentatie zang en in de Kloveniersdoelen staat vanaf 19 uur de altviool en piano centraal. Woensdag 21 maart worden er in het Kuiperspoortgebouw twee demonstraties akoestische instrumenten en electronica gegeven, tijden: 15.30 en 17.30 uur.

de Faam | 2001 | | pagina 27