Rottweilerwerkgroep wil af van negatief imago Beter Horen Werk van Ineke Otte tussen Tibet en Oosterschelde Gratis hoortest Gevonden voorwerpen Informatie Euro Lezing spirituele sociëteit 'Spijkers met koppen' vanuit Middelburg en vrijblijvend hooradvies Woensdag 14 maart 2001 FAAM/VLISSINGER 25 door Inge Adriaansen Het houdt de gemoederen van veel honden bezitters bezig, de Regeling Agressieve Dieren. Gisteren nog vond er in Den Haag een demonstratie tegen de aankomen wetgeving met betrekking tot het houd- en fokbeleid van honden plaats. Ook de Rottweiler werkgroep Zeeland volgt de wet- en regelgeving met be trekking tot het mogen houden en fokken van honden op de voet. Hoewel de Rottweiler (nog) niet onder de noemer agressieve honden valt heeft het onderwerp de volle aandacht van de werkgroep en wordt er hard gewerkt aan de verbetering van het imago van de Rot tweiler. De Rottweiler werkgroep Zee land (RWZ) is de provinciale afdeling van de Nederlandse Rottweiler Club. Kerntaken van de werkgroep zijn het ge ven van puppycursussen, en" de daarop volgende IPO-trai- ningen en VZH-cursussen, wat de hond maakt tot een ver- keerszekere hond. Naast deze DONDERDAG Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. Sportzaal Van Doornlaan West-Souburg, internationale dans, 10 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, line- dance voor gevorderden, 19.30 u. FNV Zeeland, telefo nisch spreekuur ABW-uitke- ring van 10-12 u., tel. 625655. Fitnesscentrum Stamina Vlissingen, astmafitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Wijkcentrum Schelde- buurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Strandpaviljoen Panta Rhei Vlissingen, jamses sie, 20 u. Activiteitencen trum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Crea-Doe, 9.30 u. Cur sus Schilderen, 13:30 u. Kook- café, 17.30 u. Het Bolwerk Vlissingen, bingo, 20 u. Speeltuinvereniging De Oude Stad Vlissingen, bingo, 20 u. VRIJDAG Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvideo film, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kla verjassen, 13.15 u. Activitei tencentrum Vlissingen, koffie contact, 9.30 u. Cursus Pop pen maken, 9.30 u. EHBO, 13.30 u. Computerles Word, 13.30 u. Stichting In- en Uit loophuis Vlissingen, hulp bij het invullen van het kwijt scheldingsformulier gemeen telijke belastingen en/of wa terschapsheffing 2001, 9.30-12 u. en 13.30-16.30 u. ZATERDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcontact, 15 u. Buurthuis Aldegonde Vlis singen, playbackshow, 20 u. Gereformeerde Kerk Middel burg, sing-inn met de band Still Learning, 19.30 u. Wijk centrum De Zwaan Oost-Sou burg, dansavond, 20 u. ZONDAG Café Olmenruif Serooskerke, instuif line-dance middag, 14 MAANDAG Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Theo van Doesburg centrum Vlissingen, country line dance voor beginners, 9.45 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, soosmid- dag, 13.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, klaver jassen en line dance voor be ginners, 19.30 u. Zwem school De Parel Domburg, ba- byzwemmen, 15 u. Activitei tencentrum Vlissingen, koffie contact, 9.30 u. Cursus Teke nen/Schilderen, 13 u. Koers- bal, 13.30 u. Cursus Spaans, 10 u. Cursus Surinaams ko ken, 17.30 u. Dansles, 19.30 u. DINSDAG Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissin gen, ontmoetingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zee land, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.30 u., country line dansen, 18.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, dammen voor jong en oud, 18.30 u., dansles voor gevor derden, 19.30 u. Mensa Stichting Majoraat Vlissingen, sporten voor 50-plussers, 10- 12 u. Activiteitencentrum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Kaarten maken, 9.30 u. Klei- club, 13.30 u. Cursus Bier-wijn brouwen, 13.30 u. Buurthuis Aldegonde Vlissingen, bingo, 20 u. kerntaken geeft de Zeeuwse werkgroep informatie en ad viezen over het houden en aanschaffen van een Rottwei ler. Corrie Geers is penning meester van RWZ. De hele dis cussie rond de Regeling Agressieve Dieren (RAD) laat haar niet onberoerd. „Wij heb ben tot nu toe 'oranje licht', legt zij uit. „De Rottweiler is nog niet verboden en ook ten aanzien van het fokbeleid wor den er nog geen beperkingen opgelegd. Om te voorkomen dat ook de Rottweilervereni ging straks geconfronteerd wordt met door hogerhand opgelegde en vastgestelde re gels heeft de landelijke vereni ging zelf het initiatief geno men en voorstellen ten aan zien van het fokken en houden van Rottweilers bij het minis terie ingediend. Wij zijn er als Rottweilerlief hebber en als werkgroep na melijk ook bij gebaat dat er geen extremen optreden." In de huidige bepalingen rond om de RAD kan Geers zich niet helemaal vinden. Er zijn te veel grijze gebieden, die bui ten de regeling vallen en zoals vaak moeten de goeden onder de slechten lijden, aldus Geers Hond als statussymbool „Het beleid is niet consequent en wij denken dat je op veel effectievere manieren uitwas sen en excessen kunt uitslui ten. Neem bijvoorbeeld de Rottweiler, die heeft een aan tal jaren in een heel negatief daglicht gestaan, puur en al leen door de eigenaar. Geluk kig wordt het nu allemaal weer wat minder, ten koste van andere rassen weliswaar, maar een paar jaar geleden werd onze hond ineens mode. Vooral onder de stoere ma cho's die met de hond als symbool voor hun eigen man nelijkheid door het centrum of over de boulevards paradeer den. Vaak hebben zulke geen flauw idee van wat zij in huis halen en ja dan gaat er wel eens iets mis. Het noodlottige is dan als een Rottweiler door gebrek aan goede opvoeding een keer bijt dan is er altijd schade, want vast is vast. Een teckel kun je nog eens van je afslaan, maar bij een sterke hond als deze lukt dat niet. Waar wij als club dan ook heel veel aandacht aan schenken is het cliché 'bezint eer ge be gint' gevolgd door goede voorlichting en gerichte trai ning. Dat klinkt natuurlijk erg tegenstrijdig want wij zijn een club vóór de Rottweiler, maar juist om teleurstellingen, moeizame herplaatsingstra jecten, ongelukkige dieren en ongelukken te voorkomen voelen wij ons geroepen om dit toch uit te dragen." Een Rottweiler is volgens Geers geen moeilijke hond. Wel is het heel belangrijk dat je vol doende tijd hebt voor het dier en dan moet al snel aan een paar uur per dag gedacht wor den. „Een goede opvoeding begint al in de puppytijd, daar Een goed getrainde Rottweiler past zich aan in iedere gezinsvorm. Yoeri is een negenjarige reu en beweegt zich probleem tussen de andere huisdieren van de familie Geers. steekt al heel veel tijd in. Wie verstandig is volgt met zijn hondje een puppycursus waar het dier spelenderwijs leert gehoorzamen en socialiseren. Maar dan moet je wel besef fen dat je er niet bent met één keer in de week naar de trai ning te gaan. Je komt naar de training om voorbeelden te krijgen en de rest bestaat uit huiswerk, zoals wij dat noe men. Thuis, op straat en in het gezin moet het geleerde steeds consequent geoefend en herhaald worden." Huiswerk En dari is het volgens Geers ook nog zo dat een Rottweiler veel beweging nodig heeft. Flinke wandelingen, dagelijks lekker even rennen en vol doende spel maken van de hond een blij en heel trouw dier waar iedereen heel veel plezier aan kan hebben. „Iede re Rottweilerbezitter die zijn hond goed in de hand heeft weet hoe loyaal deze grote zware lobbes is en hoeveel liefde en affectie zij in zich kunnen hebben, dat is toch heerlijk", lacht Geers. „Ik zeg altijd als jij voor je hond gaat, dan gaat ie ook voor jou en het is aan jou waar de grenzen liggen. Want je moet natuur lijk niet vergeten dat een hond een roedeldier is en zal probe ren de leiding te nemen als hij daartoe mogelijkheden ziet. Dat zit in de natuur en geldt voor alle honden, het is aan de eigenaar om de plaats in de roedel, het gezin dus, aan de hond duidelijk te maken. En daarbij werkt het net als bij mensen, ben je duidelijk en eerlijk dan krijg je res-pect en accepteert men jouw positie, maar ben je niet duidelijk dan geven mensen een eigen in vulling aan je verhaal en wordt je positie steeds twijfel achtiger." Binnenkort start de RWZ in Baarland weer een nieuwe puppycursus, wie belangstel ling heeft voor de cursus of meer inlichtingen wil over de werkgroep of de Rottweiler in het algemeen kan contact op nemen met Corrie Geers, tel. 0118-592671. Tevens is er op de website van de Nederland se Rottweiler Club allerhande info te vinden, www.rottwei- ler.nl. Ogenschijnlijke tegenstellingen zoals harde materialen in combinatie met een aaibare binnenkant of symbolen van ontastbare begrip pen als oneindigheid in keihard roestvrij staal. In de expositie die de Goese kunstenares Ineke Ot te in het souterrain van de Zeeuwse Bibliotheek heeft valt alles samen. Bindende factor is de na tuur die als inspiratiebron dient voor alles wat Otte maakt. En dat is veel én veelzijdig werk. Niet alleen de steentjes die In eke Otte uit de Oosterschelde opvist maar ook gebedsvlag getjes en mantra's die ze mee genomen heeft van haar rei zen naar de Himalaya in Tibet komen terug in haar werk. Het gezegde dat Oost Oost is en West West en dat die twee el kaar nooit zullen ontmoeten wordt vooral door haar wand- sculpturen volledig teniet ge daan. Ondanks al die symbo len, de elementen en de boed dhistische tradities is Otte geen 'zweverig' figuur. „Wel nee, ik ben juist zeer aards. Anders zouden al die ideeën inderdaad blijven zweven in mijn hoofd", zegt ze. „Maar ik probeer wel zoveel mogelijk indrukken die ik in Tibet heb opgedaan, te verwerken in mijn beelden en sculpturen. Vooral de grondvorm die het aardse en de kosmos ver bindt, het hoekige vierkant en de cirkel, is al zo'n oud sym bool dat overal en altijd weer terugkomt. Door het uit te voeren in verschillende mate rialen ontstaan er elke keer weer spannende beelden waarvan ik soms ook niet weet hoe het er uit gaat zien. De ideeën zijn er wel, meer dan genoeg, maar de tijd om alles te maken wat ik wil ont breekt vaak. Doordat ik ver schillende materialen verwerk als lood, bladgoud, koeienhui- den en hout is elk stuk uniek. In serie werken doe ik zelden. Zelfs met de multiples is het vaak zo'n klein aantal dat je het nauwelijks een serie kunt noemen. En de doosjes waar het werk in ligt worden met de hand gemaakt. Vaak is er aan de buitenkant van die doosjes niet te zien wat er voor moois in zit. Maar zo is het met men sen toch ook vaak? De buiten kant is heel wat anders dan wat er binnen in zit". De expositie in de Zeeuwse Bi bliotheek is nog tot en met 31 maart te bezoeken. Voor daar na zijn al weer exposities el ders in het land gepland. Bo vendien heeft Otte dichter bij huis, op het schoolplein van de Vlissingse Louise de Coligny basisschool, een project lopen waarbij de voor haar kenmer kende 'wolkvormen' een rol spelen. En uit een lijst met ten toonstellingen blijkt dat eigen lijk vanaf 1991 er doorlopend wel ergens werk van haar te zien is geweest. In 1996 was haar laatste solo-tentoonstel- La spirale uitgevoerd in lood. ling in Middelburg. Wie niet weer vijf jaar wil wachten moet deze maand dan ook naar de Kousteensedijk in Middelburg. De expositie is geopend op maandag van 17.30 tot 21 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 21 uur en zaterdag van 10 tot 13 uur. Ineke Otte is zelf elke woensdagmiddag en donderdagavond aanwezig, of desgewenst na afspraak op een ander tijdstip. WOENSDAG Wijkcentrum Open Hof Vliss ingen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, naai cursus, 9.30 en 19.30 u., dans les voor beginners, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u.* Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, line-dance voor kin deren, 14 u. Jongerencen trum Midgard Middelburg, grootbeeldvideofilm, 20 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, Computerles, 9.15 u. Franse les, 11 u. Cursus En gels voor beginners, 13.30 u. Cursus Engels voor gevorder den, 14.45 u. Clubhuis Wil len is Kunnen Vlissingen, re- creatiewandelmiddag 5 en 10 kilometer, 13.30 u. Wijkcen trum De Zwaan Oost-Sou burg, dansmiddag voor senio ren, 13.30 u. In de periode van 23 februari tot en met 1 maart werden de vol gende voorwerpen aangegeven bij de Regiopolitie Zeeland:1 armband, 1 hanger (kinderhoofd), 1 horloge, 1 trouwring, diver se pasjes, 1 map, 2 brillen, i brillenkoker, 1 mobiele telefoon, 1 parkeerkaart, geld, i Duits identiteitsbewijs, 1 paspoort, 2 rijbe wijzen (1 Nederlands, 1 Duits), 1 vluchtelingenkaart, 1 süede handschoen, 1 regenpak, 1 kindersjaal, 3 bromfietsen, 10 fiet sen, 1 portefeuille, 4 portemonnees, 1 NS-jaarkaart, 1 kinder schoen, diverse auto- en huissleutels en sleutelbossen, 1 skel ter, 1 vleesmes, 3 tassen, 1 fietstas, 1 sporttas. Voor nadere in formatie kunt u contact opnemen met de Walcherse politiebu reaus. Personen die goederen reeds als vermist hebben opge geven hoeven niet te reageren. Deze personen krijgen automa tisch bericht. Hemel en aarde. Tot 24 maart is er in de Zeeuwse Bibliotheek nog een informa tiestand over de euro. In de stand is informatie te vinden over het ontstaan en de invoering van de Euro. Alle folders zijn gratis mee te nemen en er is een aantal uitleenbare publicaties aan wezig. Als illustratie is er een vitrine met alle thans bestaande Europese munten die na 31 december 2001 zullen verdwijnen. De stand is te bezoeken tijdens de reguliere openingstijden van de bibliotheek. Drs. Riet Okken houdt zondag 18 maart een lezing voor de Spiri tuele Sociëteit Zeeland. In de Stadsschouwburg Middelburg, aan het molenwater 99, zal ze van 10.30 uur tot 13 uur spreken over ontvankelijkheid en strijdbaarheid. Meer informatie is te verkrijgen via telefoonnummer 0165-387770. Cabaret, actualiteiten, sport en muziek zijn de vaste ingrediënten van het VARA- radioprogramma 'Spijkers met koppen'. Ook dit jaar wordt weer een aantal uitzendingen vanaf locaties in het land verzorgd en op za terdag 17 maart vormt de Stadsschouwburg in Middelburg het decor. In deze uitzending zullen Manuëla Kemp en haar band te horen zijn. De presentatie is in handen van Jack Spijkerman en Felix Meurders. Opvallende personen binnen en buiten de regio schuiven aan. Nieuws, interviews en cabaret staan centraal, naast de vaste items als het 'Spijkerlied' en de co lumns, dit keer verzorgd door onder meer Adriaan Bonte bal. Manuëla Kemp, bekend als presentatrice van het televisiep rogramma 'De Vrienden Van Amstel Live', zal met haar band een muzikale bijdrage leveren. Aan haar recent ver schenen debuutalbum 'Slapeloze Nachten' verleenden on der meer Frederique Spigt en Frank Boeijen hun medewer king. Publiek voor 'Spijkers met koppen' is van harte welkom vanaf 11.30 uur, de toegang is gratis. De uitzending is live te volgen op Radio 2 van 12 uur tot 14 uur. Gedichtenwedstrijd- Woensdag 21 maart is in 't Spui te Vlissingen de prijsuitreiking van de gedichtenwedstrijd die tijdens de Gedichtendag op 25 januari begon. 19.30 19.00. Er zijn maar liefst 40 inzendingen binnengekomen. Bij deze inzen dingen waren een aantal 'ju weeltjes'. De prijsuitreiking is om 19.30 uur en 't Spul is open vanaf 19 uur. Onderzoek roken- De Univer siteit Leiden doet onderzoek naar roken en stoppen met ro ken. Voor een vragenlijstonder zoek zijn zij op zoek naar drie groepen mensen. Rokers die nog niet of nooit willen stoppen met roken, rokers die binnen 6 maanden willen stoppen en ex- rokers die niet langer dan 6 we ken zijn gestopt. Om mee te doen hoeft u niet te stoppen met roken, maar het mag na tuurlijk wel. Vier op de vijf deel nemers ontvangen nieuw ont wikkeld voorlichtingsmateriaal met onder andere advies op maat. De onderzoeksgroep vraagt de mening van de deelne mers over roken en stoppen met roken en het nieuwe voorlich tingsmateriaal. Deelnemers wor den gevraagd in het komende half jaar driemaal een vragenlijst in te vullen die kostenloos kan worden teruggestuurd. Wie alle drie de vragenlijsten ingevuld te rug heeft gestuurd dingt mee naar één van de 20 waardebon nen van 50 gulden. Telefonisch aanmelden kan bij Barbara Co- nijn of Arie Dijkstra op tel. 071 - 5273748 of 5274036 of per e- mail: adijkstra@fsw.leidenuniv.nl. Italiaans op reis- Voor hen die tijdens een vakantie in Italië- goed beslagen ten ijs willen ko men geeft de Zeeuwse Volks universiteit een cursus 'Italiaans op reis'. Tijdens de cursus wordt niet alleen aandacht aan spreek vaardigheid besteed, maar wor den ook praktische zaken die bij een verblijf in Italië van nut kun nen zijn behandeld. De cursus start dinsdag 20 maart om 19.30 uur en bestaat uit 10 avonden van 1 uur. Inlichtingen en in schrijven bij het bureau van de ZVU op 0118-634880 Erik Nijhoff Trio- Het Erik Nij- hof Trio kenmerkt zich door Jazz en Latin op een zeer fraaie wijze te combineren met klassieke in vloeden. Zij spelen groovy en te gelijkertijd voldoende subtiel om elkaar muzikaal ruimte te geven. Het trio treedt zaterdag 17 maart op van 14.30 uur tot 16.30 uur in de brasserie van De Drvkkery aan de Middelburgse markt. De natuur in met het We reld Natuur Fonds- Het regi oteam Zeeland van het WNF houdt zaterdag 17 maart een ex cursie voor kinderen naar 'De Schotsman' aan het Veerse Meer. Onder begeleiding van staatsbosbeheermedewerkers gaan de kinderen deze Zeeuwse Jungle verkennen. Er wordt uit leg gegeven over de planten en dieren die er voorkomen en er wordt een toepasselijk spel ge daan. Kinderen vanaf 6 jaar kun nen zich om 9.30 uur verzame len bij 'De Schotsman' aan het Veerse Meer. Warme kleding en een beker moeten meegeno men worden, maar loep en ver rekijker zijn ook welkom. WNF- Rangers betalen 3,50 gulden en niet-rangers 4,50 gulden.Aan- melden verplicht voor 15 maart via telefoon 464250. Borstvoedingsvereniging LLL- Onder het thema 'over stappen op ander voedsel' houdt borstvoedingsorganisatie LLL een avond op Vuurtoren 15 te Middelburg. De avond duurt van 20 uur tot 22 uur, de kosten bedragen 8,50 gulden per per soon of 12,50 gulden per paar. Dit is inclusief koffie en thee en een brochure naar keuze. Voor meer informatie kan men bellen met telefoon 614143. Literair café- In het kader van de boekenweek 2001, met als motto 'Land van herkomst - schrijven tussen twee culturen! houdt de Stichting Literaire Acti viteiten Zeeland een literaire middag in de binnentuin van De Drvkkery. Als gasten zullen de schrijvers Mustafa Stitou en F. Van Dixhoorn aanwezig zijn. De middag is vrijdag 16 maart vanaf 16.30. Toegangskaarten a 7,50 gulden zijn verkrijgbaar aan de balie van De Drvkkery. Women's Angels Fellows hip- De wereldwijde organisatie van christenvrouwen Womenfs Angels Fellowship houdtmaan- dag 19 maart haar maandelijkse samenkomst in café restaurant De Karolingenburght aan de Vlis- singsestraat 47-55 te Oost-Sou burg. Om 19.30 uur zal spreek ster Marite Zengerink de avond openenen. Meer informatie via telefoon 465974. Bussenactie voor straatkin deren in Boekarest- In de veertig dagen voor Pasen staan in diverse winkels op Walcheren collectebussen ten bate van het project 'Straatkinderen in Boeka rest'. De opbrengst van de col lecte komt ten goede aan een inloophuis waar kinderen eten en eventueel schone kleren krij gen en wat op verhaal kunnen komen. De stichting Roemenië- Hulp Oost-Souburg heeft de bussen speciaal in deze tijd weggezet, omdat veel mensen de veertig dagen voorafgaand aan Pasen willen gebruiken voor bezinning op de wereld om hen heen. Een donatie aan de straat kinderen past in deze bezinning- stijd. Kinderkledingbeurs Ser ooskerke- Peuterspeelzaal 'De vrolijke keet' in de koepel-- straat 31a te Serooskereke houdt vrijdag 30 maart een kin derkledingbeurs. De beurs is van 15.15 tot 16.30 uur. Inleve ren van de zomerkleding voor kinderen van 1 t/m 14 jaar kan op woensdag 28 maart van 16 tot 17 uur en op 29 maart van 10.45 tot 11.30 uur. De kleding en het speelgoed moet schoon en heel zijn en de prijs moet erop vermeld zijn. 50 procent van de opbrengst is bestemd voor de peuterspeelzaal. Kin derwagens, buggy's, boxen en dergelijke kunnen op de mid dag van de beurs onder dezelf de voorwaarden ingeleverd worden en van de opbrengst daarvan is 25 procent voor de speelzaal. Promotie Zeeuwse Muziek school- In de aula van de Zeeuwse Bibliotheek is dinsdag 20 maart een presentatie door leerlingen piano, keyboard, blok fluit, dwarsfluit en gitaar van de Zeeuwse Muziekschool. De pre sentatie begint om 19 uur en de toegang is gratis. Taxatie munten en postze gels- Vrijdag 16 maart worden munten en postzegels gratis ge taxeerd in het Stedelijk Museum aan het Bellamypark in Vliisn- gen. Gedurende deze dag is de entree voor het museum ook gratis. Deze speciale dag van de Munten en Postzegelorganisatie is van 11 tot 16 uur en voor ie dereen toegankelijk. Schrijfster en cabaretière in De Drvkkery- De Turks-Ne derlandse schrijfster en cabare tière Nilgun Yerli geeft een kort optreden en signeert inde Braaserie van De Drvkkery aan de markt in Middelburg. Dins dag 20 maart vanaf 16 uur zal deze vrouw, die onder andere bekend is van haar gebundelde columns in het boek ëTurkse troel! aanwezig zijn in De Bras serie. Stedelijk Museum even ge sloten- In verband met een training van het personeel zal het Stedelijk Museum aan het Bellamypark in Vlissingen maan dag 19 maart een dag gesloten zijn. Zingen in Middelburg- De commissie Zingen in Middel burg houdt 24 maart een zang avond in de Ontmoetingskerk aan de Oosterscheldestraat te Middelburg. Aan deze zang avond wordt medewerking ver leend door ds. L. WJIschleger en door het Marnixkoor onder leiding van Willy Eggebeen uit Vlissingen. Internationale jongerenor ganisatie zoekt gastgezin nen- De internationale jonge renorganisatie AFS, die uitwis selingen voor studenten en scholieren organiseert, zoekt gastgezinnen. Voor buitenlandse scholieren van 16 tot 18 jaar wordt voor het komende school jaar onderdak gezocht. Voor meer informatie kan men bellen met Janine Weterings, coördina tor gastgezinnen Brabant/Zee land via telefoon 076-5413410 of met AFS Nederland via 020- 6269481 Nederlandse Christelijke Reis Vereniging- De afdeling Zeeland van de NCRV houdt woensdag 21 maart de jaarlijkse bijeenkomst. Deze avond, die om 19.30 begint in het Ontmoe tingscentrum Dauwendaele, wordt opgeluisterd door een presentatie over Schotland. Tij dens de avond wordt ook het jaarlijkse programmaboekje met alle activiteiten voor het jaar 2001 gepresenteerd. Huwelijk en gezin- In de zaal aan de Rehobothstraat 9 te Oost-Souburg geeft gezinsthe rapeut J. Simmering een lezing. Het thema van deze lezing is Huwelijk en gezin met de na druk op de ouder-kind relatie. De lezing is vrijdag 16 maart en begint om 20 uur. De entree is gratis. Coosje Buskenstraat 155, Vlissingen, tel. (0118) 44 01 65

de Faam | 2001 | | pagina 25