Roestvrijstalen kledinghaken Praktisch en comfortabel ontmoeten elkaar in de badkamer Flexibele keukens naast inbouwkeukens Ambachtelijke badkamertegels geven verrassend effect m WÊÊHÊKÊÊm m mot mot mmmi mmm Eigentijdse oplossingen voor wasplaatsen Woensdag 14 maart 2001 FAAM/VLISSINGER 21 Ter completering van het roestvrijstalen sanitair- -programma Stratos introduceert franke twee kledinghaken in roestvrijstaal. De kledingbaak STRX690 is enkef en heeft een afmeting van 56x50x52 mm en de dubbefi kle- dinghaak STRX 691 is 124x50x52 mm. De enkele haak kost 40 gulden en de dubbele 50 gulden exclusief BTW. In of bij het toilet bieden deze RVS kledinghaken een droge plek voor jas, tas en hoed. De haken zijn 2.0 mm dik en daardoor extra sterk. Deze pro- ducten vallen zelfs onder de norm 'vandaalbestendig'. Het RVS is mat geborsteld en heeft een afwer king die mooi past bij een moderne; strakke inrich ting. De twee nieuwe roestvrijstalen kledinghaken. foto: Franke RVS Ned. De badkamer mag zich in een toenemende belangstelling verheugen. Zelfs interieur ontwerpers van naam houden zich ermee bezig. Met als re sultaat: een badkamer die er tot in de details verzorgd uit ziet. En op ieder moment van de dag en week beantwoordt aan de eisen die eraan worden gesteld. Van puur functioneel tot verwenruimte. Bijna als geen andere plaats in huis, dient u bij de inrichting van uw badkamer rekening te houden met uw huidige en zelfs toekomstige leefpatroon. Verdringt iedereen zich 's ochtends op hetzelfde tijdstip in de badkamer of zijn er verschillende ontwaaktijden? Komt daar binnenkort verande ring in? Houdt u van een verkwikkende douche? Of bent u meer het type dat zich loom in een bubbelbad laat zakken. En moet u wellicht rekening hou den met het feit dat u een dagje ouder wordt? Bovendien wordt maar al te vaak gedacht, dat de ruimte de inrichting bepaalt. Niets is minder waar. Innovatie ve en vernuftige oplossingen maken dat zelfs de kleinste badkamer voorzien kan worden van alle denkbare comfort. Krap bemeten Moet u woekeren met de ruimte dan creëert u met een wastafel en een cabine waarin douchen inclusief massage, baden en stomen worden gecombineerd, al diverse mogelijkheden. Het woord 'douchetempel' is voor een dergelijke cabine niet overdreven. Zelfs een wissel- doucheprogramma hoort tot de mogelijkheden. Daarnaast kunt u de ruimte optisch veranderen door tal van slimme trucs zoals het aanbrengen van spiegels en het spelen met kleuren en tegelpatronen. Hangend meubi lair werkt niet alleen vergro tend, maar is ook nog eens ui terst praktisch bij het schoon maken. Sifons die vanwege hun d esign weer .gezien mogen wor den, sluiten hier mooi op aan. Ruimte te over Wanneer u over een ruime badkamer beschikt lijkt het in richten daarvan een peulen schil. Maar ook dan is het de kunst om er de juiste sfeer in te brengen. Dat doet u bijvoor beeld door niet alles langs de wanden te plaatsen en voor gro te formaten te kiezen. Zo kunt u zich uitleven in de meest fraaie badvormen die er, dankzij ver nieuwende materialen, te koop zijn. Vergeet bij de inrichting vooral ook het plafond niet: een blikvanger tijdens het baden. Comfortabele arm- en been- steunen, instelbare hoofd steunen, ergonomisch gevormde baden en antislip- voorzieningen maken baden leeftijdsloos. Extra brede kra nen vullen in een mum van tijd uw bad en de anders zo hinder lijke afvoerstop in het midden gemonteerd, maakt baden tot een feest voor twee. Of wat dacht u van een eigen sauna? U kunt daarbij gaan voor de Fins/Romeins-methode waarbij u met hete lucht werkt. Of voor de Russisch/Turkse variant met stoom. Wat u ook kiest, u voelt u als herboren. Tegels Bij de afwerking van de vloer en de muren heeft u de keus uit vele soorten tegels. Hierbij vallen verschillende trends te onderscheiden. Zo is het ge bruik van kleine mozaïektegels weer populair. Deze fraai gegla zuurde tegeltjes van enkele cen timeters breed en hoog zijn ge schikt om zowel rechte als ron de vlakken mee af te werken. U kunt eindeloos met de kleuren Manor Design Haarden en Te gels importeert de bekende Engelse tegelseries van Ori ginal Style. Nieuw in dit pro gramma is de serie 'Reflec tions 20'. Zoals dé naam al aangeeft, zijn de basisafmetingen van deze tegels 20x20 cm. De qua kleuren vorm op elkaar afge stemde tegels en handver- vaardigde randen zijn speciaal ontworpen om een unieke uitstraling te geven aan bad kamer en toilet. De ambachtelijk gemaakte tegels hebben een subtiel golvend oppervlak. Hiermee verlenen deze rustieke tegels een schaduweffect met diepte en beweging aan iedere tegel wand. De optionele strippen en borders zorgen voor de finishing touch. Voor de hoeken zijn er passende elementen, waardoor de afwerking tot in detail kan worden doorgevoerd. Er zijn tien kleuren leverbaar. Naast diverse lichte pasteltinten zijn er warme, sprekende kleuren. De prijzen per m2 zijn vanaf 88,75, inclusief negentien procent BTW. Deze reeks tegels is een aanvulling op het assortiment 10x10 cm-tegels van Original Style. Deze kleinere tegels, leverbaar in 29 kleuren, kunnen bij de nieuwe tegels als accenttegel worden toegepast. Alle series kunnen gecombineerd worden met de handbeschilderde borders en afwerkelementen van Original Style. Niet alleen de mens wordt steeds flexibeler en mobieler, ook de keuken. Keukens uit losse, en zelfs verrijdbare, modules opge bouwd, winnen aan popu lariteit. Niet verwonderlijk als men de voordelen hier van in ogenschouw neemt. Zo kunt u, al naargelang de wensen van de tijd en uw leefomstandigheden, een andere opstelling maken. En bij een verhuizing neemt u uw keuken gewoon mee. Nog niet zo lang geleden was de kant-en-klare inbouwkeu- ken het summum van voor uitstrevendheid en gebruiks gemak. Nu worden deze keukens soms al weer als en de patronen variëren. Met het oog op kinderen of mensen die slecht ter been zijn, kunt u uit veiligheidsoverwegingen ook kiezen voor antislipte- gels. Dé trend van 2001 echter is lambrisering. Badkamerwanden worden voorzien van een diagonaal betegelde onderwand in een uitgesproken kleur. Op de vloer ligt dezelfde te gel of een variant daarvan. De lambrisering wordt geaccentueerd en afgewerkt door een hoge plint aan de onderzijde en een sierrand bovenaan. Gratis advies Minstens zo belangrijk voor het comfort in uw badkamer zijn de aanvullende voorzieningen zoals verwarming, bergruimte, accessoires, verlichting, aansluitpunten voor water en elektriciteit en eventueel huishoudelijke apparatuur. Een-mooie gelegenheid om u over alle mogelijkheden op badkamergebied voor te la ten lichten, is de Maand van het Huis. Voor zo'n advies is een maatschetsje ofwensen- lijstje van wat u per se wel en niet wilt een handige ondersteuning. Daarmee stapt u bij een deelnemende detaillist binnen die u her kent aan de speciale raam posten Of u kijkt op internet (www.maandvanhethuis.nl) welke detaillisten in uw regio deelnemen. De rest is vooral een kwestie van een goed gesprek. een tikje saai beschouwd. Een gevoel dat aansluit bij de tendens om de keuken als gezellige ontmoetingsruimte in ere te herstellen. De keuken die uit losse onderdelen is op gebouwd wint dan ook terrein. Zeker nu deze in allerlei stijlen te verkrijgen is. U bepaalt daarbij zelf welke apparaten en kasten u wel en niet wilt aanschaffen en vooral waar u wat wilt hebben. Uiterst functioneel en bovendien altijd puur individueel, want een mix van stijlen, kleuren, materialen en vormen ligt binnen bereik. Maar gelukkig biedt ook de in- bouwkeuken steeds meer mogelijkheden op het gebied van individuele wensen. Zo is in feite iedere keuken tegen woordig op maat te snijden. Verantwoord koken Niet alleen over de inrichting, ook over praktische zaken kan de vakspecialist u uitvoerig voorlichten. De keuken is een plek waar hoge eisen aan ons lichaam worden gesteld. Gaat u maar eens na hoeveel verschillende bewegingen u hier maakt. Zaak dus om gedegen aandacht aan hoogte en indeling van deze werkplek te besteden. U werkt praktisch wanneer u de spullen die u veelvuldig gebruikt, binnen handbereik kunt opbergen. Daarbij vormen het fornuis, de spoelbak en de koelkast het zenuwcentrum. Van het kastje naar de lade Ook bij de keukenkasten is 'standaard' niet langer een must. De maatvoering van inbouwapparatuur wordt steeds gevarieerder en in het kielzog daarvan de kasten. Daarnaast zijn laden in allerlei maten en met ingebouwde handigheidjes in trek: overzichtelijk, makkelijk te pakken en eenvoudig schoon te houden. Vooral deze elementen bepalen de sfeer van uw keuken. Landelijk romantisch, gezellig, (ultra)modern of professioneel. Of een mix van materialen en kleuren. De materiaalkeuze is inmiddels enorm en zowel de natuur- als kunststofproducten voldoen steeds maar aan alle eisen. Het zenuwcentrum Zoals gezegd, vormen de spoelbak, de kookplaat en de koelkast het centrum van uw activiteiten. En ook op dit gebied heeft u een ruime keus aan mogelijkheden en materialen. Nieuw, is het ge bruik van aluminium voor de gootsteen en het aanrecht. Aluminium heeft als groot voordeel dat vlekken en vin gerafdrukken nauwelijks zicht baar zijn. Wat betreft de warmtebron kunt u kiezen uit gas, elektrisch of keramisch koken. En zelfs combinaties van gas branders en elektrische zones zijn mogelijk, evenals niet- rechthoekige vormen van uw kookplaat. Niet meer weg te denken zijn het kookeiland en de vijf- en zespits kookplaten, al dan niet voorzien van wokbrander, grillplaat en frituurpan. Op koelkastgebied zijn oversized en prachtig vormgegeven koelkasten met diepvriesmogelijkheid en 'vers getapte' ijsblokjes in zwang. Een ontwikkeling die doet denken aan Amerikaanse films. Maar dat geldt bij de nieuwe keukens eigenlijk over de hele linie. Wat tot 20 jaar geleden nog uitsluitend in de keuken van een restaurant te vinden was, zien we nu ook in de huiselijke keuken. De keukenspecialist bij u in de buurt laat u graag alle mogelijkheden zien en helpt u bij uw keuze. Laat u zich uitgebreid informeren, want een keuken kopen is niet iets dat u in vijf minuten doet... u moet er jarenlang plezier van hebben. Dornbracht stimuleert met haar productontwikkelingen steeds weer nieuwe oplossin gen voor creatieve wasplaat sen. De Tara Classic drie-gats wandarmatuur is hiervan een uitstekend voorbeeld. Doordat de kraan in de achterwand wordt gemon teerd, blijft de wastafel geheel vrij. Zo ontstaan hygiënische oppervlakken die een pure eenvoud uitstralen. Met de nieuwe wastafelom- bouw uit het Mobilities pro gramma ontstaat er praktische ruimte, die voldoende opbergmogelijkheden biedt voor handdoek en kleine was tafelbenodigdheden. Het ge heel is ruimtelijk ingedeeld en functioneel. De afmetingen van deze ombouw zijn: hoogte 770 mm, breedte 860 mm (maximale wastafelbreedte 750 mm), diepte van de wan drekken 440 mm en twee ver bindingselementen met een diepte van veertig mm en twee planken van 360x360 mm.

de Faam | 2001 | | pagina 21