Kamerrenovatie Golden Tulip Hotel Westduin afgerond Dertig jaar Het Huis Hardy in Vlissingen J H' l l l l 1 l Hengelsport Zuiderduin vernieuwd en uitgebreid T T SCHOQNENBERG Woensdag 14 maart 2001 FAAM/VLISSINGER door Mieke Roelse In drie fases heeft de familie Izeboud alle ne gentig kamers gerenoveerd in hun hotel dat sinds vorig jaar weer een Golden Tulip hotel is. Dat wil echter niet zeggen dat het breek- en bouwwerk definitief klaar is, want er lig gen (haast traditiegetrouw) alweer plannen en tekeningen klaar waarbij het wachten al leen nog op toestemming van de gemeente is. De verwachting is echter dat als het hotel over drie jaar het twintigjarig bestaan viert, de nieuwbouw van een extra vleugel al gere aliseerd is. Een vier sterren familiehotel, zo blijven de broers Eef en Ju les Izeboud het complex on der aan de duinen in Dishoek noemen. De beide broers ne men als manager steeds meer taken van hun vader over zo dat Izeboud senior zich op ter mijn volledig kan terugtrekken uit de zaak en tijd kan vrijma ken vogr zijn hobby portret schilderen. Al erkennen de broers meteen dat ook het ho tel nog steeds zijn grote hob by is. Een beetje uit de hand gelopen, dat wel. „De eerste fase van de kamerrenovatie, grofweg zo'n dertig kamers, draagt nog het stempel van mijn vader", vertelt Jules Ize boud. „De inrichting en de kleuren heeft hij uitgezocht. Heel lang zijn de kamers het zelfde gebleven. Donkergroe ne vloerbedekking, grenen meubilair en een witte, want neutrale badkamer. Nu zijn de kamers weer helemaal aange past aan de eisen van de tijd. Dat wil ook zeggen dat er aan sluitingen zijn voor moderne communicatiemiddelen zoals een fax en het gebruik van in ternet. In totaal is er twaalf ki lometer extra kabel gelegd. Als onze gasten op hun kamer een fax willen ontvangen kan dat nu ook, dan hoeven ze niet telkens naar de receptie om te kijken of er al iets bin nen is". De kamers die bij de laatste fase aan de beurt zijn geweest zijn ook meteen de meest luxe kamers geworden. Vooral in de badkamer is dat te merken aan een verwarm de spiegel, die dus niet be slaat of een verwarmd hand- doekenrek en bovendien ade men de kamers een soort En gelse stijl, met de nadruk in derdaad op stijl. Liever geen vijf sterren Wie denkt dat die extra luxe automatisch meer sterren op levert komt bedrogen uit. „Dat is ook onze bedoeling helemaal niet", legt Izeboud uit. „Andere faciliteiten als een zwembad, sauna of fit nessruimte hebben daar ook geen invloed op. Dat gaat puur om de afmeting van de kamers. Maar we vinden het Jules Izeboud: „Vier sterren is ons precies genoeg". prettig zoals het nu is. Vijf sterren klinkt mooi, maar dan moeten de prijzen ook om hoog en dan wordt het wel erg duur. Bovendien zijn we nu in Zeeland al absoluut de foto: Jaap Wolterbeek top met onze nieuwe kamers. Alle kamers zijn voorzien van geïsoleerd glas, dat scheelt Het is feest bij Het Huis Hardy aan het Vlis- singse Bellamypark. Deze maand is het al weer dertig jaar geleden dat Frank Hardy de deuren van zijn winkel opende. Er is in de loop der jaren veel veranderd in de brillenwereld. Technologische ontwikkelingen maakten steeds meer mogelijk op het gebied van brillen en lenzen en wisselende modegrillen en rages zorgen voor steeds nieuwe gezichten. Dertig jaar geleden streek het echtpaar Frank en Angely Hardy neer in Vlissingen, waar zij een bestaande Op tiek overnamen. Hardy heeft nooit spijt gehad van zijn ver huizing naar het Zeeuwse, in tegendeel zelfs, en ook het vak is hij nog niet lang niet moe. Enthousiast als een nieuwkomer zou kunnen zijn vertelt de doorgewinterde vakman over zijn werk en er varingen. „Ik kom oorspron kelijk uit Utrecht, waar ik voor ik naar Vlissingen kwam ook als opticien werkte. Daar hoorde ik over een zaak in het zuidwesten van het land die wegens ziekte te koop werd aangeboden en ei genlijk ging ik er toen vanuit dat dat ergens in Bergen op Zoom zou zijn", lacht Hardy. „Het bleek Vlissingen in Zee land te zijn, ook goed. Heel goed zelfs want we zitten hier al dertig jaar met veel plezier. Wel is er in die dertig jaar veel veranderd. De branche is aan veel invloeden onderhe vig, denk maar aan de nog steeds toenemende techni sche mogelijkheden en de ontwikkelingen op medisch gebied die ook voor het werk van de opticien steeds gevol gen hebben. En natuurlijk speelt mode in deze wereld ook een grote rol. Grappig is dat toen ik hier in 1971 begon de brillen heel groot waren en je ziet nu al aan de zonnebrillen dat we weer naar die grotere bril te ruggaan." Hoewel er veel vooruitgang geboekt is zijn er ook ontwik- uiterlijk vertoon korte kous voos rijtuig vergezicht vlug dorps- weide 2 zangstem 6 bedehuisje 8 gezond heid V voertuig bits woord roofdier V gewicht mede firmant armholte V 5 dagwijzer slechte auto dashond geliefde van Zeus geen mens T 3 muziek noot groot vertrek vaste regel roofdier aanstonds T deel v.e. bureau landtong de T voorzetsel zoogdier gravure k 7 V 4 muziek noot 1 broed plaats lidwoord T lofdicht knevel www.puzzelland.com 1 2 3 Stuur uw oplossing vöör woensdag 21 maart naar de redactie van de FaarrWlissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de FaamA/lissinger van woensdag 28 maart be kend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woensdag 28 februari luidt: 'Hooivork'. De vrijkaarten van Cine City gaan naar Charlotte Steinhauer uit Grïjpskerke. kelingen waar Frank Hardy zich toch wel zorgen om maakt en dat heeft te maken met het zogenaamde vrije on dernemersschap. „Je hoeft tegenwoordig geen vakdiploma's meer te hebben om een zaak te kunnen begin nen. Dat is iets wat ik veront rustend vind want juist in de ze branche is gedegen kennis uitermate belangrijk. Daarom ben ik ook blij en trots dat ik in 1999 uitgenodigd ben om deel uit te maken van Het Huis. Een onderscheiding die ga rant staat voor vakwerk door gediplomeerde opticiens en waar kennis en kennisverrui ming hoog in het vaandel staan." Functionele optometrie Frank Hardy is zoals hij het zelf noemt een aanhanger van de functionele optome trie met als achterliggende gedachten dat je zien moet leren en goed zien onlosma kelijk verbonden is met een goed ontwikkelde motoriek. Hardy legt uit: „Vanaf de ge boorte leert een baby zich be wegen, eerst alleen synchro ne bewegingen, dus met twee handen tegelijk of met twee benen trappelen en langzaam maar zeker leren zij ook niet-synchrone bewegin gen. Vanaf zo'n zes jaar stu ren de ogen de handen van een kind. Een ontwikkeling die gestimuleerd moet wor den door oefening. Helaas zitten kinderen steeds vroe ger en vaker achter de televi sie of een ander beeldscherm en is er ook in de onderbouw van de basisschool steeds minder ruimte voor bewegen Angely en Frank Hardy vieren het dertig jarig jubileum van Het Huis Hardy in Vlissingen. foto: Jaap Wolterbeek. Kees Provoost had bij Camping Zuiderduin in Westkapelle altijd al een kleine hengelsport zaak. Nu de voormalige supermarkt helemaal beschikbaar is gekomen voor de hengelsport heeft hij in een klap een behoorlijk aantal vier kante meters meer. Je kunt niet alles hebben, maar zowel voor de beginnende visser als de verwende hengelaar is de zaak ruim gesorteerd. Dat de supermarkt opgeofferd is voor de hengels, molens en haken is niet zo heel erg. „Wij hadden hier een supermarkt en aan de overkant van de straat zit een camping met ook een supermarkt", vertelt Provoost. „Je draait eigenlijk te weinig omzet voor twee, dus nu zal mijn collega het wel drukker krijgen en hier kan eindelijk een oude droom in vervulling gaan. Wil je in de hengelsport meetellen dan moet je groot zijn. Veel heb ben en voor ieders beurs. Daar heb ik al jaren over nage dacht, al vanaf de tijd dat ik vanuit een wagentje verkocht. Een paar loodjes en tien on derlijnen, dat was het. En moet je nu eens kijken wat er allemaal in de zaak zit. Mijn klanten komen overal van daan, van Vlissingen tot Den Helder. En voor mijn speciale loodmallen heb ik klanten uit heel Europa. Dat is een eigen product. D'r zit een visje bij dat verschrikkelijk goed loopt. Want hoe gaat dat, ik sta te vissen met zo'n blank loodvis- je en ik vang behoorlijk. Een ander staat ernaast en ziet dat. Die wil ook zo'n visje en zo komt je product over de hele wereld. Nu er veel meer ruim te is kun je ook alles laten zien. Vroeger stond en lag dat allemaal op elkaar, dat ver koopt niet. En veel verschillen de soorten; ik heb hengels van nog geen tientje maar ook hengels van een paar honderd gulden. Overal is publiek voor. Dat geldt net zo voor de mo lens. Vissen is nog steeds heel populair en de mensen heb ben geld, dat merkje goed". Iedere vissoort vraagt ander aas. Vandaar dat Provoost niet alleen levend aas heeft maar ook een grote sortering kunst aas. „Dat is speciaal voor roofvissen", zegt Provoost. „Hier in de Kreek wordt gevist op paling en als ze uitgezet is, ook op forel. De Kreek valt on der Staatsbosbeheer en ik heb al eens voorgesteld om in het weekend dagvergunningen voor hun te regelen, maar dat willen ze niet. Ik hoef er niets aan te verdienen hoor, maar gewoon als service. Straks komt de geeptijd weer, dan staat het zWart aan de Zeedijk. En dan is het hier ook extra druk. De wedstrijd in septem ber van de Visclub in Westka pelle, die ik sponsor, is ook enorm in trek. Vorig jaar had den we zo'n tweehonderd energiekosten. Ook met de toewijzing van kamers hou den we daar rekening mee. Op een gang die niet bezet is hoeft geen vol licht te bran den en niet verwarmd te wor den. Waar mogelijk hebben we de wensen van onze hotel gasten ook mee laten wegen in de renovatie. Om ruimte te winnen hadden we een ge combineerde kleding/nacht kast ontworpen. Op verzoek van bezoekers zijn er nu kleine plankjes aangebracht voor een boek of een glaasje water. Ook het apart houden van de badkamer en het toilet kost wel meer ruimte, maar de meeste gasten vinden dat wel zo prettig en daar gaat het om natuurlijk". Zoals gezegd liggen er al weer nieuwe plannen klaar. Die moeten resulteren in een compleet nieuwe vleugel die voornamelijk zalen voor con ferenties en dagvergaderin gen zal bevatten. „Het groot ste voordeel is dat al die zalen dan gecentraliseerd zijn. Nu liggen de zalen verspreid door het hotel en dat is niet altijd even handig", vertelt Izeboud. „Er komen veertien zalen die samen gevoegd kunnen wor en dingen met de handen doen. Kijkproblemen bij kin deren zijn echter vaak terug te voeren op motorische uit vallen. Kinderen die hier met dergelijke problemen komen begeleid ik met oog-hand coördinatie oefeningen en worden in de meeste geval len verwezen naar kinderfysi- otherapie. Een heel ander aspect van Het Huis Hardy is de schoon heidssalon, waar Angely Har dy schoonheidsbehandelin gen verzorgt voor zowel da mes als heren. Hoewel het niet zo voor de hand lijkt te liggen is deze tak van bedrij vigheid eigenlijk tot stand ge komen in het directe verleng de van de Optiek. „Mijn vrouw werkte vroeger bij Guerlain in Den Haag en had zodoende veel ervaring met cosmetische producten. De lenzen waren in opgang, maar de combinatie lenzen en mascara was voor veel vrouwen toen nog een crime. Guerlain beschikte destijds over een hele zachte niet brokkelende mascara, een uitkomst voor lenzendraag- sters. En zo is het eigenlijk gekomen dat Angely, nu ook al weer 26 jaar geleden, de schoonheidssalon erbij is gaan doen, waar overigens nog steeds gewerkt wordt met de producten van Guer lain." De familie Hardy laat het jubileum niet ongemerkt voorbij gaan, de mijlpaal wordt gevierd met een aan trekkelijke actie die nog loopt tot en met aanstaande zater dag. Wie tijdens de actie pe riode een complete bril koopt betaalt voor één glas slechts dertig gulden. man dus dat is niet niks. Meestal heb je bij zulke wed strijden' twee grote prijzen voor nummer een en twee en de rest krijgt een doosje eiers. Daar doe ik niet aan, alle prij zen zijn de moeite waard en hebben allemaal met de hen gelsport te maken. Voor de le veranciers is dat ook leuk, die doen daar graag aan mee. En vorig jaar werd er heel veel gevangen, dat moet je ook treffen. Uiteindelijk is de zee baars toch de baas, als die geen haast heeft en niet bijt dan heb je gewoon pech. Maar je kunt wel zorgen dat je je spullen zo goed voor elkaar hebt dat je de kansen ook grijpt als ze zich voordoen". den tot een grote zaal van vijf honderd vierkante meter. Een extra keuken en een bar zijn ook voorzien in de nieuwe vleugel. Er komen nog eens ruim twintig kamers bij, waar van twee bruidssuites. Als we zowel die zalen als die bruids suites nu al hadden zaten ze de meeste tijd vol. Vooral voor dagvergaderingen van grote bedrijven zoals de poli tie hebben we nu vaak geen capaciteit. En echte bruidssui tes hadden we nog niet, ter wijl de vraag van bruidsparen er zeker is. Als alle kamers vol zitten hebben we in het sei zoen ongeveer tweehonderd vijftig personen in huis die al lemaal om negen uur komen ontbijten. Dan kunnen we ook uitwijken naar die zalen". En daarna even uitblazen zeker, even geen plannen. Izeboud lacht: „Ik dacht het niet. De sauna en de fitnessruimte wil len we uitbreiden en ik denk dat de receptie ook wel eens aan de beurt is. Nee, echt af is het natuurlijk nooit, maar dat maakt het juist leuk. En met dank aan mijn vader want die heeft het toch helemaal zelf opgebouwd", besluit Izeboud met gepaste trots. Speciaal vroegboektarief bij P&O Stena Line Met haar nieuwe vroegboektarief heeft P&O Stena Line haar prijzen op scherp gesteld. Wie vóór 2 april 2001 zijn over tocht boekt en betaalt heeft voor 327 gulden een vijdagenre- tourt Calais-Dover voor een auto met 9 personen. Voor hen die het romantische zuidwesten van Engeland wil- - len bezoeken is het reizen met P&O Stena Line nu extra aan- trekkelijk. Door met deze maatschappij te varen krijgen zij bij een bezoek aan de wereldberoemde kathedraal van Cantebu- l ry of het majestueuze Leeds Castle extra korting. Op vertoon-' van het bootticket krijgen bezoekers twee toegangskaarten voor de prijs van één. De aardappel in een nieuw jasje Het is nieuw, snel en makkelijk. Krokant van buiten en zacht van binnen: McCain Seasons. Met deze aardappelfiguurtjes, kan men heerlijk variëren met de vertrouwde, gezonde aard appel. Mc. Cain Seasons zijn dus ideaal als snack of 'voor bijl de maaltijd'. De aardappel in een nieuw jasje.De McCain Seasons komen' in enekele minuten goudbruin uit de friteuse en in een kwar-' tiertje zijn ze klaar in de (hetelucht)oven. Ze liggen in de su-, permarkt in het diepvriesvak in zakken van 450 gram. Smake lijke recepten met McCain Seasons, Crispers Golden Longs, en Spicy Dollar Chips staan op www.mccain.nl, een site; boordevol informatie over de lekkerste frites en aardappel snacks. Wie wordt de eerste 'Miss Internet' van 2001? De NCRV start 19 maart een internetevenement waarbij; twaalf meisjes gaan strijden om de eerste Miss Internettitel- van 2001. De meisjes moeten zo veel mogelijk fans aan zich, zien te binden die voor haar punten verzamelen. Door mid-; del van spelletjes en slim surfgedrag kunnen die fans hun Miss helpen. Het evenement is te beleven op www.missinter-; net.nl De cybertour van de twaalf meiden duurt twaalf we ken. Iedere drie weken vallen er drie Missen af. Om te voor-! komen dat een Miss verdwijnt hebben zowel de Missen als' hun fans een heleboel trucs ter beschikking. De aanmelding van nieuwe fans wordt gevisualiseerd door het groeien van, een virtuele taart. Als de taart 'compleet' is kan een Miss de-; ze naar een andere Miss gooien, waardoor diens puntenaan- tal zakt. De Missverkiezing is te volgen via www.kidsonline.nl! Gast van de toekomst centraal Donderdag 22 mqart staat de toeristische sector in Zeeland; stil bij het toeristisch product en de tokomstige gasten. Is Zeeland over 5 of 10 jaar nog wel interessant als toeristisch! product? Wie zijn de gasten van de toekomst en waarin zijn; die geïnteresseerd? Wat willen ze beleven en wat heeft Zee land ze te bieden? Wat zijn de trends van vandaag en mor-, gen? RECRON Zeeland, Koninklijke Horeca Nederland regio; Zeeland, HISWA regio Delta, NORT Zeeland, de Kamer van! Koophandel Zeeland, de Provincie Zeeland en het Bureau voor Toerisme Zeeland houden donderdag 22 maart 2001 ge zamenlijk de eerste Zeeuwse ontmoetingsdag voor de toeris- tisch-recreatieve sector. Een unieke samenwerking die zelfs landelijke interesse opwekt. Het doel van de bijeenkomst is om ondernemers te confronteren en te inspireren met mar- ketingmethoden van vandaag en morgen: de belevingseco nomie en concepting, ondernemers te prikkelen om na te denken over wie hun gasten van de toekomst (kunnen) zijhl en om ondernemers te laten netwerken en een informele ontmoetingsplaats te bieden. Voor meer informatie kan men terecht bij Cor Helmendach via telefoon 0018-673565 of cheL mendach@zeeland.kvk.nl Hengelsport Zuiderduin heeft keus genoeg voor de visser. foto: Jaap Wolterbeek Twijfelt u ook aan uw gehoor? U bent van harte welkom voor een gratis hoortest en een vrijblijvend persoonlijk hooradvies. ZO HOORT 'T Middelburg, Korte Geere 8, tel. (0118) 613113, fax (0118) 650965. Vlissingen, Schutterijstraat 28A, tel. (0118) 419646.

de Faam | 2001 | | pagina 17