Opsteker van Peter van Holland: Nederlandse man steeds meer feeling voor mode MTV beïnvloedt kindermode die matchen ingtrends Woensdag 14 maart 2001 FAAM/VLISSINGER 15 Humor en romantiek: ook voor mannen Hooggehakte schoentjes met pompoentjes en japonnetjes van zij...zijn terug van weggeweest. Beeldig, vrouwe lijk, sensueel en elegant vond en vindt men nog steeds. Dus danst de moderne Assepoester weer op muiltjes tenen van tijd tot tijd wat ruimte te geven en de achillespees regelmatig te ontlasten. Modekleuren zijn door de schoenontwerpers op de voet gevolgd. De juiste schoen vinden bij je kleding was dan ook nog Bootschoenen zijn blijvers, maar dan in eigentijd se look, zoals links het model van Mare O' Polo. Daarnaast de actuele bowlinglijn. De semi open schoen is uit de Florislijn van Van Bommel, rechts we Zl'n e slippertjes met vaak ondereen soepele, bruine mocassin. Vrouwelijk en speels zijn sleutelwoorden dit seizoen. „De Nederlandse man gaat steeds beter gekleed. Krijgt meer en meer gevoel voor mode en wil zich als 't even kan door zijn kleding onderscheiden. Niet opvallend, want zo steekt het hier in onze lage landen niet in elkaar, maar op een beschaafde manier mag/wil hij best gezien worden." Als dat geen opsteker is en het komt ook nog van een man, die het weten kan: Peter van Holland. Al een kwart eeuw ontwerper van mannenmode houdt hij vakmatig de vinger stevig aan de pols en al mag je deze geboren Rotterdammer niet het etiketje 'trendsetter' opplakken, hij komt wel met modellen, ideen en details, die je opvallend mag noemen met een uitgesproken Van Het pak scoort nog steeds prima. Holland-signatuur. Zoals dit seizoen een kostuum van dunne, soepele wol met van dezelfde stof een overhemd. 'Shirt-suit', of zeg maar: overhemd-pak is er de naam van. En het staat op z'n minst apart. Peter van Holland: „Zo probeer je mode te brengen met een eigen gezicht, toegesneden op de Nederlandse man met feeling voor net iets anders zonder extremiteiten. Daar passen de komende maanden ook en vooral kleuren bij, zelfs bij wat ik de 'gekleurde zwarten' noem. Dat is zwart met een groene of rode weerschijn voor een apart effect. Warme beige tinten horen er ook helemaal bij, terwijl je met een shirt in contrastkleur leuke, vlugge of meer geklede accenten neerzet. Met niet als weg te vlakken invalshoek, dat je leeftijd er dan vaak helemaal niet toe doet". Kiezen wat je staat „Leeftijden bestaan niet meer. Je moet gewoon kiezen wat je staat, wat je flatteert, je sterke punten benadrukt. En dat kan allemaal met de mode van nu", aldus deze doorgewinterde modeman wie het kostuum na aan het hart ligt. Dan zit hij goed, want het pak scoort uitstekend. Ook al door de soepelere belijningen. Of neem casual, dat meer gekleed en minder sportief is geworden. Er wordt zelfs al gesproken van de 'nieuwe burgerlijkheid', maar dat absoluut niet in de hokjesgeest. Zeg maar: gewoon een tikkie netter. Ook Peter van Holland draagt daar een steen toe bij met bijvoorbeeld een vrij lang jack. „Sportieve jacks zijn er genoeg en juist voor de man, die geen lange jas wil dragen zit ik er met zo'n model precies tussen in", blijft Peter van Holland - verbonden aan Nederlands grootste herenconfectiebedrijf U.F.M. - enthousiast. Man zuinig aan met ondergoed De man laat het er over het algemeen een beetje bij zitten als we het over z'n ondergoed hebben. Het afgelopen jaar zat de verkoop in de min. Waar tegenover staat, dat steeds meer mannen zelf hun ondermode kopen en daar gemiddeld meer geld aan uit geven dan de vrouw aan zijn zijde er voor over heeft. Want het zijn toch in ons land nog grotendeels de dames, die in dit opzicht bij de aankoop de broek aan hebben. Wie het ook koopt: de strakke boxer in plaats van die wijde en de luxere slips doen het 't best. De zelfverzekerde man met humor hult zich in één van de ont- werpjes van Dolce Gabbana. D&G rekent af met de altijd Gemakkelijke outfit met sportieve inslag. matchende maar toch zo saaie kleuren als donkerblauw, wit en grijs. Slips en hemden met verterende hartjes in zoete kleurtjes brengen kleur en vrolijkheid op het mannenlichaam. Zijn de prints je te druk ook dan hoeft het ondergoed nog niet saai te zijn, want er is volop keuze in kleur en model bij Dolce Gabbana Underwear. Zelfs de zachte pastels ontbreken niet. „Dat hoef ik niet aan, mamma". Matthijs, vijf hele jaren oud, is daar zeer gedecideerd over. Terwijl zijn moeder, sales manager Kids Benelux bij Esprit, toch heus wel weet wat het goed doet bij die kids en niet te vergeten hun moeders. Maar vooral op scholen. Dat is vaak de belangrijkste graadmeter. Had Ine ke Verharen uit Itali eens een paar schoenen van een topmerk meegenomen voor haar andere, iets oudere zoon... „Wat heb jij nou aan je voeten" zo bezag de halve klas kritisch de nieuwe stappers. Nooit meer aangetrokken. Bij meisjes is het nog pittiger. Die kennen als trouwe MTV-kijksters de trends soms nog eerder dan die in de winkels hangen. „Wat Jennifer Lopez en vooral Britney Spears aan hebben is het helemaal", zo weet niet Soepele stoffen en vrolijke kleuren voorsnede meiden alleen Ineke Verharen, maar houden tal van mo demerken dat allemaal scherp in de gaten. Ge volg: elkaar snel opvolgende trends en originele invallen juist in de kinderhoek. Het wordt deze zomer in ieder geval een fleuri ge boel, net zoals bij de 'volwassen' mode zijn het rood, roze, oranje, allerlei groentinten, bleu en blauw en geel, die daarvoor zorgen. Wit blijft giga belangrijk. Jongens, die het wat rustiger aan willen doen kiezen khaki, legergroen en grijs, maar wel gecombineerd met zo'n mode kleur. Khaki met geel: gaaf toch! Ook voor de kids is er de driekwartbroek, ja ook jongens gaan met de kuitbroek op de driekwart- toer. En voor de meiden zijn het vooral veel ruches, kralen en kleuren als turquoise en lila. Stoere jongensmode in khaki met geel Jungleprints in kleding, dan netzo goed in schoenen. of andere varianten op de sexy highheels, maar zij wandelt en rent op trendy bowling schoenen en voor het loungen kiest zij tegenwoordig voor comfortabele platte, doch altijd modieuze slippers. Ook de schoenmode laat zich deze zomer dus niet in één trend of stijl vangen. Zoveel vrouwen zoveel voeten en voorkeuren tijken de ontwerpers te denken. En laten we ze daar dankbaar om zijn, want hoe elegant de hooggehakte slippertjes en sandalets ook staan, het blijft heerlijk om de veel versieringen als kraaltjes, borduur, applicaties, ontrastranden en sierstiksels. Heerlijk comfortabel en luchtig zijn de open modellen en muilen, ook weer in allerlei kleuren natuurlijk. De mannenvoet wordt dit voorjaar heerlijk verwend met sportieve soepele modellen. Oók voor heren is er de bowlingschoen. De mocassin overleeft iedere trend en doet ook nu weer gewoon mee, uiteraard wel in eigentijdse kleuren als beige, zand, en bruin. Stoere pakjes voor de allerkleinsten.

de Faam | 2001 | | pagina 15