miiMiiik m\ ti GEMEENTE DDELBURG mil lllttK Lenteronde Wijktafels Bijzondere bijstand in Middelburg Veersche Poort Fase 2 van start Nieuwe Nieuwe Burg Koopsubsidie Boomspiegel-adoptie in de Magistraat wijk Wijkbeheer Middelburg Werkzaamheden Reigerstraat Controle gebruik gemeentegrond Automatische incasso gemeentelijke belastingen Woensdag 7 maart 2001 FAAM/VLISSINGER 3 Week 10 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info @middelburg. nl MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Infokanaal daar! Infokanaal ligt vanaf deze week voor u gereed bij de afdeling Com municatie, Stadhuisstraat 2. Infoka naal is de informatiekrant over het Stationsgebied en een gezamenlijk uitgave van de gemeente, water schap Zeeuwse Eilanden en Rijks waterstaat Zeeland. In dit nummer de planning, interviews, openbaar groen en overlast. Werkzaamheden Seisweg en Essenlaan Op woendag 14 en donderdag 15 maart wordt de riolering die loopt van de Seisweg naar het gemaal (onder de woning van rijwielhandel Klaassen) aan de Essenlaan voor zien van een kunststofkous. Dit is nodig omdat het bestaande riool dusdanig aangetast is dat het niet meer voldoet aan de gestelde eisen. De werkzaamheden worden uitge voerd door de firma Insituform uit Delft. Op dinsdag 13 maart wordt door firma de Voogd in samenwerking met de gemeente het puldeksel en de putrand in hel tottoir aan de Seisweg verwijderd. Het is mogelijk dat er tijdens de werkzaamheden een lijmlucht vrij komt. Deze lijmlucht ontstaat door de kuststofverharder (styreen), no dig om de kunststofkous te laten uitharden. De lijmlucht is niet gevaarlijk voor de gezondheid. Met het toezicht na mens de dienst Stadsbeheer is be last de heer J. Gabriëlse, welke be reikbaar is onder telefoonnummer 0118-675333. Heeft u vragen dan kunt u die aan hem stellen. Informatieavond Stromen wijk Vorige week dinsdag werden de be woners van de Slromenwijk en 't Zand tijdens een drukbezochte in formatieavond ingelicht over de evaluatie van de verkeersmaatrege len die het gemeentebestuur de af gelopen jaren heeft genomen. Verkeerskundig adviesbureau Goudappel Col'feng heeft eind vorig jaar de maatregelen op de route Schroeweg-Tangenl-Slromenwijk gemonitord en geëvalueerd. Daar naast hebben zij een aantal voor stellen gedaan om het verkeer (nog) beter te geleiden door en rondom de wijken. Het college heeft een voor keur voor één van de varianten. Hel rapport van Goudappel Coffeng en het voorlopig standpunt van het col lege ligt tot 28 maart a.s. ter inzage. Het is in de komende periode dus mogelijk dat u uw mening over het voorgenomen standpunt van het college geeft. Bij de afdeling Nieu we Werken Verkeer (Vlissings- estraat 21) en de afdeling Commu nicatie (Stadhuisstraal 2) ligt het rapport ter inzage en kunt u een sa menvatting van het rapport en in- spraakformulieren meenemen. Wanneer u geïnteresseerd bent in de presentatie van de uitkomsten door Goudappel Coffeng, kunt u de site van de Gemeente Middelburg be zoeken. Hel adres is www.middel- burg.nl "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag lussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 12 maan tot en met zondag IS maart 2001 Maandag Reepjes varkensvlees in room saus, wortelen, aardappelen. Dinsdag Varkenslapje, rode bietjes, aard appelen. Woensdag Stamppot boerenkool met rook worst. Donderdag Gepaneerde kalkoenschnitzel met zomergroenten, aardappel puree. Vrijdag Schevcningse schol, aardappel puree met bieslook. Zaterdag Macaronischotel met ham en kaas. Zondag Wat de pot schaft. Andere routes voor auto's en fietsers Gewijzigde verkeerssituatie Schroeweg De herinrichting van de Schroeweg is inmiddels bijna afgerond. Alle weggebruikers opgelet, want het een en ander gaat veranderen. In dit artikel leest u wat. Op bovenstaande tekening kunt u alvast zien wat straks de fiets- en autoroutes zijn. Fietsers vanuit Dauwendaele richting binnenstad U rijdt via de Buitenruststraat naar de Segeerssingel. U volgt het fiets pad tot aan de nieuwe kruising. Hier gaat u rechts richting spoor wegovergang. Dan vervolgt u uw weg zoals u gewend bent. Fietsers vanuit Edelstenenbuurt richting Oost-Souburg (via Oude Vlissingseweg) U rijdt over de Segeerssingel. U volgt het fietspad tot aan de nieuwe kruising. U steekt de Schroeweg over (let op stoplichten!) en volgt het fietspad Veldzigt in. Dan slaat u rechtsaf, richting Oude Vlissingse weg. Fietsers vanuit binnenstad richting Dauwendaele/Edelstenenbuurt U steekt de brug en de spoorweg overgang over. U kunt geen gebruik meer maken van de fietsovergang direct na het spoor. U fietst nog een klein stukje rechtdoor richting de nieuwe kruising. Hier kunt u de Schroeweg oversteken richting Se geerssingel. Vervolgens rijdt u ver der richting Dauwendaele/Edelste nenbuurt. Let op de stoplichten en de borden. Fietsers vanuit Oost-Souburg (Oude Vlissingseweg) naar binnenstad Voor u is de verkeerssituatie niet veranderd. Fietsers vanuit Oost-Souburg (Oude Vlissingseweg) naar Dauwendaele Vanaf de Oude Vlissingseweg fietst u nu rechtsaf het fietspad langs de Schroeweg op. Bij de nieuwe krui sing kunt u oversteken richting Se geerssingel (voor Edelstenenbuurt en Dauwendaele). Let op de stop lichten en borden. Auto's vanuit binnenstad naar Veldzigt U komt over de Schroebrug en de spoorwegovergang. Nieuw is dat u nu kunt uitvoegen naar rechts (let op de stoplichten en fietsers) rich ting Veldzicht. Auto's vanuit binnenstad naar P&R-terrein achter Station U komt over de Schroebrug en de spoorwegovergang. Nieuw is dat u nu kunt uitvoegen naar links (let op de stoplichten) richting het P&R- terrein naast het station. Auto's vanaf P&R-terrein richting A-58binnenstad Vanaf de parkeerplaats rijdt u naar de nieuwe kruising. U kunt rechtsaf slaan de Schroeweg op richting bin nenstad. Voor de A-58 steekt u de eerste drie banen over om vervol gens linksaf te gaan. Let op stop lichten, fietsers en ander verkeer! Auto's uit Middelburg-Zuid naar P&R-terrein Vanaf de Schroeweg kunt u rechtsaf slaan naar het P&R-terrein. Een gekke naam, maar wel een leuk project: bewoners uit de Magi- straatwijk kunnen bij wijze van proef zich aanmelden om een boom- spiegel te adopteren! Het wijkbeheer heeft in een eerdere uitgave beloofd, om met regelmaat te publiceren over de verschillende projecten die bewoners in samen werking met het wijkbeheer, zelf kunnen uitvoeren. Een nieuw project dal we bij wijze van proef dit jaar in de Magistraatwijk willen starten is het project met deze vreemde naam. Mocht dit project slagen, dan is niet uitgesloten dat we de proef uitbrei den naar grotere delen van de stad. Wat is een boomspiegel? Een boomspiegel is de grond rond om een boom in het trottoir. Hoe wel niet alle bomen een dergelijke ruimte rond de stam hebben, staan op verschillende plaatsen in de wijk voor de woningen een boom inclu sief boomspiegel. Over het alge meen worden deze spiegels gewoon op standaardniveau onderhouden: onkruid weghalen en evt. honden poep. Maar het kan ook anders. Heeft u een boomspiegel voor de deur? Dan krijgt u de kans om deze te adopteren. Als u dat doet,- bete kent dat, dat u de boomspiegel mag voorzien van beplanting en deze ui teraard ook onderhoud. Hiervoor te kent u een eenvoudige overeen komst met de wijkbcmiddelaar. In de wijk zullen zich zo kleurige ei landen ontwikkelen waarin de nodi ge variatie zal zorgen voor een le vendig beeld in de straat. Aan de Veerseweg bijvoorbeeld on derhoud een bewoners al jaren een boomspiegel. Nu zijn er bolletjes geplant. Als u dit leest, staan er ze ker bloemen. Spreekt dit idee u aan, wilt u zich aanmelden of wilt u eerst wat meer weten over dit leuke plan? Dan kunt u dit laten weten bij het WOP Zu i d( w ij kondersteu n i ngspunt) aan de Rentmeesterlaan 4, telefoon nummer 0118 - 640 lil. Deze maand start de lenterondfe van de wijktafels. In alle vijf gebieden van Middelburg zullen bewoners, ge meente en instellingen met elkaar overleggen over de stand van zaken in uw wijk. Aan het slot van dit arti kel staat het overzicht van de bijeenkomsten. De volgende onderwerpen worden de komende wijkta fel per gebied besproken: Noord op de wijktafel zullen de eerste schetsen toe gelicht worden over de nieuw te bouwen wijkaccom- modatie Veerse Poort. Een gecombineerd winkel- en wijkcentrum, dat als vervanging zal dienen voor o.a. het Trefpunt aan de Nassaulaan. Een interessant project voor bewoners. West: Uiteraard zal de verkeerssituatie in de Slromen wijk besproken worden. Niet om de discussies van 27 februari jl. nog eens dunnetjes over te doen, maar om te onderzoeken of de voorstellen een bijdrage leveren aan verbetering van de (wijk)leefbaarheid. Ook zal bespro ken worden hoe het staal met de voorbereidingen voor het spelproject "de Babbelaar". Arnemuiden: de stand van zaken met betrekking tot de herbestemming van het voormalige gemeentehuis zal worden toegelicht, ook zal gekeken worden naar het initiatief van de wijkbeheergroep om meer "groen" in het centrum te realiseren. Zuid: uiteraard zullen de plannen in het kader van de herstructurering aan de orde komen. De bouw van de Brede School en het winkelcentrum. Dauwendaele: uiteraard volgt de wijktafel de ontwik kelingen in het Stationsgebied en de Mortiere. U kunt de definitieve agenda en notulen afhalen op het WOP bij u in de wijk of de afdeling Communica tie (Stadhuisstraat). Nog makkelijker is het inzien of downloaden vanaf de internetsite: www. middelburg.nl (onder virtuele loketten, wijkbeheer). De agenda is bekend ongeveer vanaf een week voor de vergadering. Indien u wenst kunt u gebruik maken van de mogelijk heid om een onderwerp aan de wijktafel te bespreken. Immers, de wijktafels zijn openbaar en bedoeld om in woners van een wijk de gelegenheid te geven mee te praten over de ontwikkeling van hun wijk. Gaal het echter om onderhoudsklachten, wilt u zich dan s.v.p. in verbinding stellen met uw WOP. Zij helpen u graag verder met het oplossen van uw klacht. Alle wijktafels starten om 20.00 uur en zijn uiterlijk om 23.00 uur afgelopen. Wilt u meer weten of reageren? E- mail wijkbeheer@middelburg.nl of bel Hans Vergeer, de coordinator wijkbeheer van Middelburg, 675520. Overzicht wijktafels: 8 maart Zuid OC Dauwendaele (Vrijlandstraat) 14 maart Noord Concert en Gehoorzaal (Singelstraat 13) 15 maart Dauwendaele OC Dauwendaele (Vrijlandstraat) 20 maart Arnemuiden Ver. gebouw "de Arne" 22 maart West Kerkencentrum de Morgenster In het bespreken van de mogelijkheden voor bijzondere bijstand wordt een reeks artikelen gepubliceerd. Dit artikel is het derde in de reeks en gaat in op de indirecte schoolkosten. Het is algemeen bekend dat school gaande kinderen op het voortgezet onderwijs een behoorlijk beslag leggen op het huishoudbudget. Naast de directe schoolkosten, zo als boeken, zijn er ook kosten die te maken hebben met extra activitei ten of diensten van een school. Hoewel het daarbij niet altijd om verplichte uitgaven gaat, is het toch vaak zo dat het om activiteiten of diensten gaat waar de ouder(s) het kind niet van willen uitsluiten. De gemeente Middelburg erkent dat die meerkosten extra zwaar wegen bij mensen met een minimum inko men, ook al zijn er voorzieningen als de Wet Tegemoetkoming Studie kosten (WTS). Daarom is besloten daar wat aan te doen. In de Beleidsregels bijzonde re bijstand die per 1 april aanstaan de van kracht worden, is opgeno men dat per kind per jaar f 250,00 wordt verstrekt. Voor wie? de bijdrage geldt voor de alleen staande ouder of het gezin met kinderen van 12- 18 jaar; die kinderen moeten voortgezet dagonderwijs volgen; op de peildatum 1 juli moet aan toonbaar zijn dal het inkomen van de ouder(s) al twee aaneen gesloten jaren het niveau heeft van het hen toepasselijke sociaal minimum. Voor gehuwden/sa menwonenden is dat f 2.317,91. Twee aaneengesloten jaren? Hierop is een uitzondering gemaakt omdat we weten dat mensen tijde lijk wel eens een hoger inkomen hebben dan het bijstandsniveau. De periode van twee jaar mag onder broken zijn met 6 maanden (aange sloten of verspreid over die twee jaar). Hoe komt u voor de bijdrage in aanmerking Om voor de bijdrage in aanmerking te komen moet bij de afdeling So ciale Zaken een aanvraag worden ingediend. Het is het beste om daar voor eerst een telefonische afspraak te maken. U kunt daarmee wachten tot eind juni/begin juli. Voor het maken van de afspraak kunt u ge bruik maken van het gratis service nummer 0800 - 0231865. In week van 12 t/m 16 maart 2001 wordt de riolering in het steegje van de Korte Delft vernieuwd. In de bestaande rioleringsbuis wordt op maandag 12 maart een kunststofkous aangebracht, vanaf de inspec- tieput in de Korte Delft tot aan het eind van de riolering in het steegje. U wordt verzocht op de datum van het aanbrengen van dc kunststof kous zo weinig mogelijk gebruik te maken van huishoudelijke appara ten (o.a. douche, wasmachine) die afvalwater lozen op de riolering. Dit omdat gedurende de uithar- dingsperiode (ca 24 uur) van de nieuw aangebrachte kunststofkous, de huisafvoer niet kan lozen op de riolering. Nadat de buis is uitgehard wordqn de huisaansluitingen van binnenuit opengeboord. Hel is mogelijk dat er tijdens de werkzaamheden een lijm lucht vrijkomt. Deze lijmlucht ont staat door de kunststofverharder (styreen), nodig om de kunststof kous te laten uitharden. De lijm lucht is niet gevaarlijk voor dc ge zondheid. Mocht het tijdens het aanbrengen van de kous veel rege nen, dan kan het misschien noodza kelijk zijn regenwaterafvoeren van uw woning af te koppelen van het riool. Het afkoppelen zal door het aannemingsbedrijf uitgevoerd wor den en na de werkzaamheden zal dc afvoer weer gerepareerd worden. Met het toezicht namens de dienst Stadsbeheer is belast de heer J. Ga briëlse. Voor vragen kunt u hem bellen op telefoonnummer 0118- 675333. De afdeling Groenbeheer van de gemeente Middelburg controleert sinds deze week in de wijk Klarenbeek op illegale opslag van goederen op gemeentegrond. Denk hierbij aan klinkers, tegels, hout voor de open haard en surfplanken. Het plan is per wijk een inspectie uit te voeren en de aanwezige materialen op te ruimen. Klarenbeek bijt de spits af. De gemeente wil het opslaan van goederen en materialen in openbaar groen tegengaan. Want hel ontsiert de wijken en het groen. Wanneer een 'opslagplaats' geconstateerd wordt, zullen de bewoners zomo gelijk mondeling van de constate ring op de hoogte gebracht worden. Vervolgens ontvangen de bewoners, indien nodig, een brief van de met daarin het verzoek de goederen/ma terialen binnen twee weken te ver wijderen. Wanneer deze niet op de uiterlijke datum verwijderd zijn, zorgt de gemeente voor hel afvoe ren van de goederen. Naast het controleren op het ge bruik van gemeentegrond als op slagplaats, vindt controle plaats op hel illegaal gebruik van gemeente grond. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer Dick Sakko van de afdeling Groenbe heer. Hij is telefonisch te bereiken op nummer (0118) 67 53 13. Binnen niet al te lange tijd zullen we nader ingaan op de werkzaam heden en wensen van Groenbeheer. Wethouder Bruinooge bedient de heimachine (foto: R. Oreel). De Veersche Poort is de nieuwe woonwijk die ten noorden van Middel burg wordt gebouwd. De tweede fase van dit groene en waterrijke woonplan is van start gegaan. Vorige week sloeg wethouder Bruinooge de eerste paal. Fase 2 omvat verschillende soorten woningen: de types Sluyters, Schelf hout, Hof Zeedijk, Buitenplaats dc Dolfijn en een drijfwoning. De architec tuur van deze woningen is uniek. Onder supervisie van dc beroemde archi tect Hertzberger werken de architectenbureaus Rothuizen van Doorn 't hoofd, Fierloos en Joos Nijsse aan de vervulling van de wens de Veersche Poort de mooiste woonplek van Middelburg te maken. Heeft u al eens een kijkje genomen bij de woningen die al klaar zijn in de Veersche Poort Fase 1 Dan kunt u een oordeel vormen of dat zal lukken. De nieuwe Nieuwe Burg (foto: F. Viergever) De herinrichting van de Nieuwe Burg nadert de finale. De bestrating is van gevel tot gevel vernieuwd. De nieuwe lantaarnpalen en bankjes ho ren thuis in het straatbeeld dat alom in de binnenstad van Middelburg wordt gerealiseerd. Wat het meest opvalt is dat'de grote, glazen vitri nes uit de Nieuwe Burg zijn verdwenen. De nieuwe Nieuwe Burg is niet al- je nemen. Eind april, begin mei starten de werkzaamheden in het Geere-gebied. Dat wordt in dezelf de stijl als de Markt, de Graven- straal en de Nieuwe Burg heringe richt. leen verbetert door de nieuwe bes trating en dergelijke. Vele winke liers hebben de laatste weken hun zaken van binnen en van buiten op geknapt. Gaat u maar eens een kijk- Groene kaart nog twee weken inleveren Al 6000 machtigingskaarten 'automatische incasso gemeentelijke be lastingen' zijn inmiddels bij de gemeente ingeleverd. Nog tot het einde van maart kunt u de kaart inleveren. In april worden de aanslagen naar ieder huishouden opgestuurd. Vanaf 2001 wordt u de mogelijk heid geboden om de betaling van de gemeentelijke gecombineerde aanslag te spreiden. U machtigt de gemeente tot automatische incasso. Het voordeel is dat u in acht termij nen kunt betalen. Het enige wat u hoeft te doen, is de groene machti gingskaart invullen, ondertekenen en opsturen. Wij zorgen ervoor dat de jaarlijkse gecombineerde aan slag in acht termijnen wordt afge schreven van uw bank- of giroreke ning. Dit is voor u een stuk gemak kelijker. Als u geen machtiging af geeft dan moet u de belastingaan slag in twee termijnen betalen. In dien dc aanslag meer bedraagt dan 2.500,moet de aanslag worden betaald in één termijn. Wilt u gebruik maken van de auto matische incasso, stuur dan de toege zonden groene kaart terug. Als u dat doet voor het einde van maan, wordt de automatische incasso op uw ge combineerde aanslag in 2001 ver werkt. Voor meer informatie over de automatische incasso kunt u contact opnemen met de medewerk(st)ers van de sectie belastingen, telefoon nummers 675473 of 675478. Collectes maart In de periode van 5 tot en met 10 maart collecteert Vogelopvangcen trum De Mikke. Van 12 tot en met 17 maart het Na tionaal Jeugd Fonds en van 19 lot en met 24 maart het Nationaal Reu ma Fonds. Ten slotte collecteert Simavi van 26 tot en met 31 maart in Middelburg. Meer weten? kijk eens op www.middelburg.nl De Wet Bevordering Eigenwoningbezit (BEW) is op 1 januari jongstle den in werking getreden. Met deze wet wil de regering de keuzevrij heid tussen huren en kopen bevorderen. Hiertoe wordt een zogenaam de 'koopsubsidie' in het leven geroepen. De regeling is gericht op huis houdens met een laag inkomen die nu veelal gebruik maken van huur subsidie en de stap naar een koopwoning gaan nemen. De koopsubsidie is een tegemoet koming in de hypotheeklasten, die kan worden toegekend bij de aan koop van een woning of een woon wagen in combinatie met een stand plaats. Deze subsidie wordt maan delijks overgemaakt aan de eige naar-bewoner. De hoogte van de subsidie bedraagt maximaal 301,-- Alleen aanvragers met een inkomen dat binnen de inkomensgrenzen van de Huursubsidiewet blijft, komen in aanmerking voor de koopsubsidie. De totale kosten voor hel verkrijgen van de woning mogen niet meer dan 247.400 bedragen. De hoogte van de hypotheek mag maximaal 197.900 bedragen (de verschillen de bedragen blijven aangepast aan de ontwikkeling van de inflatie en de bouwprijzen van woningen op dat moment). Koopsubsidie moet worden aange vraagd bij het Ministerie van Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM). Ook voor verdere informatie over koop subsidie kunt u met hel Ministerie van VROM contact opnemen, tele foon 070-3395005 of kijk op inter net op www.koopsubsidie.nl. Gemeenten zijn op geen enkele wij ze betrokken bij hel aanvragen of verlenen van de koopsubsidie.

de Faam | 2001 | | pagina 3