B I N E C I T Y Eén smaak voor het hele dorp CHUTTERSHOF EEST dé uitgaanskrant m Een huwelijk leeft voort na de scheiding Dalmatiërs nemen bezit van CineCity Nieuw theaterprogramma Raymond van het Groenewoud 'OVERGEWICHT, onbelangrijk: VORMLOOS' F I L M W E E K /r CHOCOLAT I 112 jr HANNIBAL 16 jr COSTA 12 jr PROOF OF LIFE 16 jr IK OOK VAN JOU bedazzled al 102 dalmaners AL 102 dalmatiërs al what women want al vertical limit 12 jr sneak preview F I L M W E E K small time crooks DIS-MOl que je reve oh brother where are thou vengo ulysses gaze F I L M W E E K vengo voor midden-zeeland Verwacht: Sneak Preview: 21 FAAM/VLISSINGER Woensdag 7 maart 2001 C VLISSINGEN www.cinecity.ni Donderdag 8 maart t/m woensdag 14 maart Dagelijks-13.45 16.15 19.00 21.45 uur door de komst van een chocolaterie lopen de spanningen in een dorpje op Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur het langverwachte vervolg op 'Silence of the Lambs' Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur dansfilm met Daan Schuurmans Georgina Verbaan en Katja Schuurman Dagelijks 19.00 21.45 uur Zaterdag 19.00 21.45 24.00 uur actiefilm met David Morse, Meg Ryan en Russell Crowe Dagelijks 13.45 19.00 21.45 uur met Antonie Kamerling, Angela Schijf en Beau van Erven Dorens Dagelijks 16.15 uur Elliot maakt een afsprcfók met de duivel om al zijn wensen te vervullen Dagelijks 13.45 16.15 uur (Nederlandse verste) zodra Cruella uit de gevangenis is gaat ze weer op jacht naar de Dalmatiërs Dagelijks 13.45 16.15 uur (Originele versie) zodra Cruella uit de gevangenis is gaat ze weer op jacht naar de Dalmatiërs Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur Mel Gibson als macho die door een stroomstoot toegang krijgt tot de gedachtes van vrouwen Donderdag, vrijdag, zondag, maandag en dinsdag 19.00 uur Donderdag, vrijdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur Zaterdag 19.00 21.45 24.00 uur jonge bergsporter riskeert zijn leven om zijn zus te redden. Maandag 21.45 uur verrassingsfilm voor de echte liefhebber s MIDDELBURG Donderdag 19.00 uur Vrijdag 22.00 uur Zondag 20.00 uur komedie van Woody Allen die als kruimeldief onverwacht een vermogend man wordt Donderdag 21.00 uur Moviezone: zwakzinnig broertje in boerengezin praat het liefst met zijn koe Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur film vol slap-stick achtige taferelen met George Clooney en John Turturro Zaterdag 19.30 uur Zondag 14.00 uur Maandag en woensdag 20.00 uur wervelende, stoere en muzikale flamenco-film vol passie, mu ziek en drama Dinsdag 19.00 uur besloten voorstelling Hogeschool Zeeland GOES Donderdag en vrijdag 20.30 uur wervelende, stoere en muzikale flamenco-film vol passie, mu ziek en drama breed iL-. BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 Juliette Binoche opent, samen met haar dochter, een choco laterie in een ingedut Frans dorpje. Haar gave om aan ieder de juiste smaak chocolade te le veren doet de stugge dorpe lingen voor haar én voor el kaar ontdooien. Het dorpje dreigt te ontwaken uit zijn le thargie, tot verdriet van de behoudende dorpelingen die alles op alles zetten om de status quo te handhaven. De film is genomineerd voor 5 oscars. Als Marie (Charlotte Rampling) na 25 jaar harmonieus huwelijk haar partner ver liest, blijkt het onmogelijk om dit verlies te accepteren. De vertwijfelde pogingen om haar oude leven, voort te zetten komen in een crisis als ze een in zee gevonden lijk moet identi ficeren. Een Aliance Francaise film van Cinemien. Juliëtte Binoche in 'Chocolat' -Remember the titans -The wedding planner iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts een tientje een verrassingsfilm bekijken. Maak je eigen Dalmatiër en win een prijs was de opdracht van bioscoop CineCity waar op het moment de film 102 Dal matiërs draait. Voorafgaand aan de voorstelling van 2 maart konden jeugdige bezoekers hun getekende, gekleide of op een andere manier in elkaar geknutselde filmhonden inleveren. Na de (volledig uitverkochte) filmvertoningen vond de uit reiking van de prijzen plaats in het Cinecafé. Eerst konden de kinderen vragen stellen aan Winny de Landmeter van de Nederlandse Vereniging van Dalmatiërs. Zij was zelfs met vier van deze gestippelde honden aanwezig. Grote vraag bleek voorname lijk waar die stippels nu van daan komen. Ook Winny kon daar het echte antwoord niet op geven. Er is geen fabriekje waar ze stippelen. En toen: ...de prijzen. Een bijzondere prijs was er voor Yvonne Souisa uit Middelburg. Haar zachte ontwerp viel bij de jury bijzonder in de smaak. Derde prijswinnaar was Willemijn de Nooijer uit Westkapelle. De tweede prijs was voor Bianca Dekker uit Serooskerke en de eerste prijs ging naar Mallory, Joeri en Tiemen Riemeijer uit Vlissingen. Zij kregen niet al leen een knuffel-dalmatiër maar bovendien nog de unie ke kans om de puppies, die één van Winny.de Landmeter dalmatiërvrouwtjes binnen kort krijgt, van dichtbij te vol gen. Normaal mag daar de eerste zes weken geen mens bij. Een speciale prijs dus. Alle andere knutselaars gingen niet met lege handen naar huis, zij kregen een poster of Juist nu verscheidene andere bekende Vla mingen zich in de politieke wereld wagen zet Raymond van het Groenewoud een punt achter de trilogie van 'Ministers'. Het the atrale wordt even aan de kant geschoven. Het is tijd voor een meer muzikaal programma. Sa men met Jean Blaute, de eerste luitenant van Raymond's eerste band 'de Centimeters' en de Straffe Mannen zorgt hij in 'Tot morgen' voor een spetterend muzikaal programma waar de vonken vanaf springen. Naast Jean en Raymond staan dus nog drie straffe muzikan ten op het podium. De Straffe Mannen ofwel Cesar Janssens op drum, Vincent Pierins op bas en Thomas van Elslander op gitaar. Samen zijn zij goed voor een intiem, ongedwon gen theaterprogramma. Er Raymond van het Groenewoud in 'Tot Morgen'. foto:Greta Buysse De stamgasten van een café leven aan het randje van de samenleving. Ze do den de tijd met praten. Een paartje dat ook in het café zit doet daar niet aan mee. De vaste bezetting van de kroeg is daar ont stemd over en zij gaan o /er tot een gruwe lijke daad: ze verkrachten dz twee en eten ze op. Om hun geweten te sussen doen zij hun uiterste best orn de bizarre daad goed te praten. Maar dan keert het paar terug om hen verbaal te vernederen. 'OVERGEWICHT, onbelangrijk: VORMLOOS' is een stuk van Werner Schwab en wordt door de Zeeuwse Komedie ge speeld onder regie van Katinka van den Dool. Schwab vraagt zich in het stuk af wat erger is: letterlijk of fi guurlijk door je medemens verscheurd worden. De premiè re is zaterdag 10 maart in het Vlissingse Vestzak '99. De overige voorstellingen zijn de zaterdagen 17 en 24 maart, zondag 25 maart (matinee), vrijdag 30 maart, zater dagen 31 maart, 7 april, 21 april, zondag 22 april (matinee) en zaterdag 19 mei. De voorstellingen beginnen om 20.15 uur en de matinees om 15 uur. Reserveren en kaartverkoop bij ANWB/WV te Vlissingen en De Drvkkeryte Middelburg of op telefoon 0118-416662. De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 20 van dit blad. Kinderkorenzangavond in Middelburg In de Middelburgse ontmoetingskerk aan de Oosterschelde- straat wordt vrijdag 9 maart een kinderkorenzangavond gehou den. De organisatie van deze avond waarbij vier kinderkoren eerst afzonderlijk zullen optreden en tot slot een gezamenlijk werk ten gehore gebracht wordt, is in handen van het Middel burgse kinderkoor 'De Notenkrakers', onder leiding van Anne- marie Kleijn. Verder werken mee kinderkoor 'Samuël' uit Tho- len, kinderkoor 'Immanuël' uit Goes en kinderkoor 'Jubilate' uit Arnemuiden. De heer Chris Wisse verzorgt de kindervertelling. De zangavond begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Tij dens de avond wordt een collecte gehouden voor de actie 'Straatkinderen'. 'Langs blauwe velden' Frans Peeters toont in Studio Maisbaai in Middelburg gedurende de maand maart iedere zondag van 14 tot 17 uur zijn werken in de expositie 'langs blauwe velden'. Naast een enkel grafisch werk bestaat het merendeel uit aquarellen en acryls. Het werk van Peeters heeft, de titel verraadt het al, een sterk poëtische in slag. Het blauw keert soms dominerend, andere keren weer min der nadrukkelijk, maar wel steeds consequent terug in bosbran den, bermen, tuinen of een lavendelveld in de Provence. Ook een collage-achtige verbeelding van het Zeeuwse land ademt dezelf de sfeer. Studio Maisbaai, Meestoof 3 in Middelburg. De fantasie en creativiteit bleek onuitputtelijk, deze kleurrijke kijkdoos van Mallory, Joeri en Tiemen werd beloond met de eerste prijs. foto: CineCity raamsticker mee. Hun creaties zijn nog te bewonderen in de Wordt-verwacht-etalage. wordt geput uit de nieuwe cd, 'Tot morgen', maar ook oude successen als 'Meisjes' en 'Liefde voor muziek zullen niet ontbreken. Zaterdag 10 maart treden Ray mond van het Groenewoud en Zijn Straffe Mannen op in het Arsenaaltheater in Vlissin gen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij VVV/ANWB Oude Markt 3 Vlissingen en De Drvkkery, Markt 51 Middelburg. Telefo nisch reserveren kan op tel. 0118 - 416662 of via www.uit- invlissingen.nl Amateurkunst in Toeristisch Centrum Oranjezon Oostkapelle In 'Oranjezon' in Oostkapelle exposeren vanaf 13 maart tot en met 1 juni Marion van de Velde uit Serooskerke met schilderij en in Oostindische inkt, aquarel en pastel en Ineke van de Rijt Romkema uit Tilburg met keramiek. Beide kunstenaressen vol gen lessen aan de kunstacademie Arendonk in Belgie. Hun werk is te bezichtigen en te koop op maandag en dinsdag tus sen 10 en 16 uur en na telefonische afspraak. De toegang is gratis. Toerisch Centrum Oranjezon, Schoolstraat 4 Oostkapelle, tel. 0118-581507. Middelburgs Theater speelt 'De Woonboot' van Haye van der Heyden De spelers van 'De Woonboot' v.l.n.r. Klaasse, Lampert, Kleyn, Bayens, Van der Ent en Jacobs. Foto: Huib Ploegaert Het Middelburgs Theater speelt zaterdag 10 maart de premiere van de komedie 'De Woonboot'. Onder regie van Dini Ploegaert zetten Sitah Lampert, Kees Baijens, Marloes Klaasse, Peter Ja cobs, Willem van der Ent en Freek Kleyn hun interpretatie van het toneelstuk van Haue van Heyden neer. Het verhaal volgt Ni co en Wilma die zich in een huwelijkscrisis bevinden. Uiteinde lijk besluiten Nico en Wilma na vijfentwintig jaar huwelijk uit el kaar te gaan. Wilma adviseert Nico om 'dat warme gevoel dat hij bij haar mist' maar in Thailand te gaan zoeken. Nico gaat naar Thailand. Sterker nog hij neemt een Thaise schone (Petcharin) mee naar Nederland. Het stel gaat samenwonen op de woonboot van Nico en Petcharin doet haar best om Neder lands te leren. Wilma ontmoet op de sportschgool ene Ronnie die zij meeneemt naar een etentje voor vier op de woonboot van Nico. Tijdens het diner ontstaat een vreemde, verwarrende en komische situatie. En wat doet Fons eigenlijk op die boot? De voorstelling van 10 maart begint om 20.30 uur en vindt plaats in Het Minitheater, Verwerijstraat 53 in Middelburg. Kaar ten a 15 gulden zijn verkrijgbaar aan de zaal en in de voorver koop bij BRUNA-Loeks Boekhandel, Lange Delft 39 in Middel burg. De voorstelling loopt tot en met 12 mei. Martin Forget in Nieuwdorp In verenigingsgebouw Nieuwdorp treedt woensdag 14 maart Martin Forget op. Maximaal honderdvijftig kinderen kunnen de voorstelling in het kader van het Kinderkwartaal van deze rasar tiest bijwonen. Martin is een vreemde, waar hij ook gaat. In zijn zoektocht naar wat hij is verandert hij in een musicus, tennisser, fietser, maar wat wil hij zijn? Uit de totale chaos komt uiteindelijk een nieuwe identiteit naar boven waarin elk kind zichzelf kan herkennen. De voorstelling 'Wie, Wie, Oui' is gemaakt voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar en behandelt thema's als vriendschap, eigenwaan, onzekerheid en dromen. Clowneske lichaamstaal, mimiek en een enkel geluid maken de voorstelling sterk en universeel. Aanvang 14 uur. Iconen schilderen voor iedereen Iedere maand is er bij het 'Ate lier bij de Molen 'Ons Genoe gen' van Ludmila Kalmaeva een nieuwe expositie te zien. Tot 10 april is het bijgebouwtje van de molen gevuld met ico nen geschilderd door Ludmila en haar leerlingen. Naast het bezichtigen van de expositie is er voor de liefhebber ook de gelegenheid zelf aan de slag te gaan. Iconen zijn beeltenissen over het leven van Christus die voldoen aan vastgelegde re gels, het kopieren ligt dan ook in de aard van de icoon. Waar mee het volgens Ludmila een kunst voor iedereen is. Op Za terdag 24 maart is er een workshop Russische kalligrafie in verband met iconen en zaterdag 31 maart geeft Ludmila een demonstratie icoon schilderen. Zaterdag 7 april wordt er een workshop 'kalligrafie op een ei' gegeven. Naast deze works hops kunnen er ook lessen gevolgd worden in: stof of porcelein schilderen, aquarel, olie- of acryltechnieken. Het atelier aan de J.J. Huyssenstraat 6 in Middelburg is geopend van donderdag tot en met zondag van 14 tot 17 uur. Voor aanmeldingen en in lichtingen tel. 0118-603469. De aartsengel Michaël als her aut van het laatste oordeel door Ludmila Kalmaeva.

de Faam | 2001 | | pagina 21