Veers Scheepstuig gaat de lucht in Anahata: dansen vanuit je hart Lezersreis Kent/Wight Horen Van verfkwast tot complete keuken Gratis hoortest en vrijblijvend hooradvies Coosje Buskenstraat 155, Vlissingen, tel. (0118) 44 01 65 Prijzen per persoon 1-3-2001 t/m 30-6-2001 1-7-2001 t/m 31-8-2001 Toeslag 1-psk Woensdag 7 maart 2001 FAAM/VLISSINGER 19 Duizend-en-één woonideeën! MARCONISTRAAT, GOES Zeeuws kampioenschap koersbal- De Koersbalbond Zeeland houdt voor de tweede keer het Zeeuws kampioenschap Koersbal. Vrijdag 16 maart is de kwart finale voor Walcheren in het Dorpshuis te Nieuw en Sint Joosland aan de Veerstraat 2. De wedstrijden be ginnen om 13 uur en duren tot ongeveer 16 uur. Meer informatie bij J.de Visser via telefoon 602255 (na 17 uur). Rijsttafels- De stichting Educatief Toerisme Zeeland houdt zater dag 10 maart een kooksessie 'Rijsttafels'. Deze kooksessie, waarin, gerechten uit de Thaise en Indonesische keuken worden klaarge-* maakt, staat onder leiding van de professional Hanny Sesseler. De- kooksessie duurt van 10 tot 15 uur en is in de leskeuken van 'Oran-' jezon' aan de Schoolstraat 4 te Oostkapelle. Norwoodgroep- Op Artemis start 22 maart de nieuwe Norwood- groep. Deze cursus is bestemd voor vrouwen die gewend zijn te veel energie in hun relatie te steken en niet krijgen wat ze zelf no dig hebben. De cursus is gebaseerd op het boek van Robin Nor wood 'Als hij maar gelukkig is'. Opgave en informatie via telefoon 0118-686970. Bio Energetica- Vrijdagavond 16 maart is er een informatieavond 'Bio-energetica in de Meyboom te Vlissingen. Er worden eenvoudi ge bio-energetische lichaamsoefeningen gedaan, zoals de aardings- oefening en oefeningen gericht op het activeren van energie. Te vens is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De avond begint om 20.30 uur. Uitgebreidere informatie en folder zijn verkrijgbaar bij 'De Meyboom', tel. 0118-467542. Trombose- In de centrale hal van Ziekenhuis Walcheren in Vlissin gen staat woensdag 7 en donderdag 8 maart een informatiestand over trombose. Van 10 tot 13 uur en van 13.30 tot 17 uur zijn er me dewerkers van de Trombosedienst Zeeland aanwezig met voorlich tingsmateriaal en een interactief computerprogramma. Van offeren naar investeren - Vrijdag 23 maart start op Arte- mis de cursus 'Van offeren naar investeren'. Deze cursus is voor vrouwen die de patronen en mechanismen uit hun leven willen her kennen en erkennen. Waar belemmert bijvoorbeeld jouw opvoeding je, en uit welke kwaliteiten van jezelf kun je kracht putten? Meer in formatie en aanmelding via telefoon 0118-686970. Verkeersopfriscursus - Stichting Welzijn Ouderen Middelburg houdt in samenwerking met 3VO (bij voldoende deelname) een verkeersopfriscursus voor voetgangers, fietsers en automobi listen vanaf 55 jaar. De cursus wordt gehouden in het diensten centrum van de SWOM aan de Molstraat 13 in Middelburg. De data zijn: 13, 20, 27 maart en 3 en 10 april van 9.15 tot 11.30 uur. Wie in het bezit is van een rijbewijs kan meedoen aan een rijvaardigheidstest. De kosten voor de cursus zijn 45 gulden met rijtest en 35 gulden zonder. Opgeven kan bij de SWOM, Molstraat 13 Middelburg, tel. 627537. Discussie - Vooruitlopend op het landelijk congres in 2002 houdt de ABVAKABO FNV discussiebijeenkomsten. Tijdens deze bijeen komsten wordt aan de hand van stellingen gediscussieerd over ac tuele onderwerpen die voor alle werknemers spelen. De resultaten van de bijeenkomsten worden vastgelegd en gebruikt als inbreng voor het congres. Dinsdag 13 maart staat vanaf 19.30 uur in Hotel Arneville, Buitenruststraat 22 in Middelburg de stelling 'Solidariteit tussen generaties en groepen' centraal. Woensdag 11 april wordt er in Residence 'De Banjaard Noordzee' aan de Banjaard Boulevard 1 in Kamperland' gediscussieerd aan de hand van de stelling 'Trends en Werk'. Ook deze avond begint om 19.30 uur. Rommelmarkt - Voetbalvereniging 'Middelburg' houdt zaterdag 10 maart een rommelmarkt. Vanaf 9 tot 12 uur wordt er in en om het clubhuis aan de Nadorstweg in Middelburg van alles en nog wat verkocht. Om 9.30 uur begint de veiling van de interessantste arti kelen. Modeshow - Stichting Welzijn Ouderen Vlissingen houdt woens dag 14 maart in Bachten Reede een modeshow met medewerking van Shop '54. De zaal gaat open om 19 uur en de show begint om 19.30 uur. Kaarten a 3,50 gulden (inclusief koffie en een hapje) zijn verkrijgbaar bij de beheerder van Bachten Reede, Vredehoflaan 42 in Vlissingen. Cantatedienst - De kerkenraad van Veere houdt zondag 11 maart om 17 uur een cantatedienst. Deze bijzondere extra dienst, waarbij aan de hand van een cantate van J.S. Bach muzikale invul ling wordt gegeven aan het specifieke bijbelgedeelte van die zodag, wordt gehouden in de Samen op Weg-kerk aan de Kapellestraat 27 in Veere. De kerk is geopend van 16.30 uur. Beelden en sieraden - In de Zeeuwse Bieb in Middelburg is tot en met 31 maart een expositie van beelden en sieraden van Ineke Otte te zien. Veel van het werk van Otte is geïnspireerd op reizen door Oosterse landen. Otte maakt dan ook veelvuldig gebruik van traditionele en vaak eeuwenoude symbolen. De beeldend kunstena res werkt met verschillende materialen en zoekt in haar werk naar evenwicht tussen spiritualiteit, bewustzijn en de omgeving. Spoor en Tram - Jacob Veen uit Tilburg houdt vrijdag om 19.45 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg een lezing met dia's over de Oostenrijkse smalsporige Waldviertelbahn. Deze lezing is onderdeel van de maandelijkse bijeenkomst van de Zeeuwse afde ling van de Nederlandse Vereniging van Belangstellenden in het Spoor- en tramwegwezen. Creativiteitsbeurs- Zaterdag 10 maart staat ontmoetingscen trum Dauwendaele bol van de creativiteit. Van 10.30 tot 16 uur is er een grote poppen- hobby en creatiefbeurs. Het nieuwste op cre atief gebied is aanwezig. Er zijn demonstraties door Agnes van Ber ge, poppenmaakster, Ria Kats met perkament en Jopie Theune met 3D en ponzen. De toegang tot de beurs is gratis. Lezing Italiaanse barok- Dante Zeeland, de vereniging voor taal en cultuur van Italië, houdt woensdag 7 maart 2001 in de Zeeuwse Bibliotheek om 19.30 uur een lezing voor leden en belangstellen den. De Utrechtse kunstschilder Hans Dillisse belicht, met behulp van een diapresentatie, het leven en werken van Gianlorenzo Berni ni, de grootste der barokarchitecten. ...U vindt het op de Woonboulevard! Mikro Electro, Brugman Keukens Et Badkamers, Trendhopper, Roobol Woonwinkels, Morgana Slaapkamers, Interieur Totaal, Le Bazar Wonen, GAMMA, Kwantum, TMC, Runner, Verf Et Wand, Pardio Parket Studio, Sleepy, MONTÈL, Decorette en Beter Bed. door Inge Adriaansen (advertentie) Ambities Emilia kan het beste gety peerd worden als een stren ge dirigente, maar met een hart van goud en een uitge sproken gevoel voor humor. Zonder pardon wijst zij een valszinger of uit de maatlo- per met naam en toenaam terecht en duldt op dat mo ment geen enkele tegen spraak. Ook heerst er tijdens de repetieavonden een strikt alcohol- en rookverbod. Na de repetitie wordt de schade overigens wel ingehaald. Vaak wordt er als Emilia al lang weg is nog even door gezongen met meezingers die buiten het oefenrepertoi re vallen en daar mag na tuurlijk best een pilsje bij ge dronken worden. „Als diri gent moet je streng zijn, dat heeft een koor nodig, anders kunnen ze net zo goed zon der zingen", legt Emilia uit. „Deze mannen hebben erg veel plezier in het zingen en doen ook hun best, maar er kan en moet nog veel ge leerd worden. Er is overigens al veel bereikt hoor, want je moet weten dat ze in het be gin nauwelijks samen kon den zingen, laat staan meer stemmig. En nu zijn we dan zover dat Omroep Zeeland nota bene Sinds twee jaar heeft Veere haar eigen mannenkoor. Onder de naam 'Het Veer- se Scheepstuig' zingen 33 mannen iedere woensdagavond zeemansliederen of zo men wil Shantyliederen. De muzikale on dersteuning wordt gevormd door twee trekzakken en een bassist. Afgelopen woensdag werd er serieuzer dan ooit ge zongen in de Veerse gymzaal, die als oefen ruimte van het koor dient. Er werden opna- mes gemaakt door 1 Omroep Zeeland voor het programma I 'Zeeuwse streken' van Bert van Leer- dam. Aanstaande zaterdag tussen 9 en 10 uur en dins dag 20 maart tussen 16 en 17 uur zullen de opnames worden uitgezonden. DONDERDAG Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. Sportzaal Van Doornlaan West-Souburg, internationale dans, 10 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, line- dance voor gevorderden, 19.30 u., flamenco dansen, 19.30 u. Fitnesscentrum Sta mina Vlissingen, fitness voor mensen met astma en COPD, 14 u. Strandpaviljoen Panta Rhei Vlissingen, jamsessie, 20 u. Activiteitencentrum Vliss ingen, koffiecontact, 9.30 u. Crea-Doe, 9.30 u. Cursus Schilderen, 13.30 u. Kookcafé, 17.30 u. Peuterspeelzaal De Veerse Mopjes Veere, kinder- kledingbeurs, 14.15 u. Bibli otheek 't Spui Vlissingen, hulp bij het invullen van het kwijt scheldingsformulier gemeen telijke belastingen en/of wa terschapsheffing 2001, 11-17 u. De Drukkery Middelburg, internet voor senioren, 10 u. Zeeuwse Bibliotheek Middel burg, lezing door Lo van Driel over de Vlaamse schrijver Jef Geeraerts, 20 u. VRIJDAG Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvideo film, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kla verjassen, 13.15 u. Activitei tencentrum Vlissingen, koffie contact, 9.30 u. Cursus Poppen maken, 9.30 u. EHBO, 13.30 u. Computerles Word, 13.30 u. ZATERDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcontact, 15 u. Buurthuis Aldegonde Vliss ingen, salsaparty, 20 u. Club huis Olympus Vlissingen, kla- verjastoernooi, 10.30 u. Mi- ro-terrein Vlissingen, inleve ren oud-papier, 9-11.30 u. ZONDAG Buurthuis Aldegonde Vlissin gen, darten, 14 u. Mensa Ho- gendorpweg Vlissingen, bingo voor 50-plussers, 13.30 u. MAANDAG Sporthal Baskenburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Theo van Doesburg centrum Vlissingen, country line dance voor beginners, 9.45 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, soosmid- dag, 13.30 u. Activiteiten centrum Vlissingen, koffiecon tact, 9.30 u. Cursus Tekenen/Schilderen, 13 u. Koersbal, 13.30 u. Cursus Spaans, 10 u. Cursus Suri naams koken, 17.30 u. Dans les, 19.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, hulp bij het invullen van het kwijt scheldingsformulier gemeen telijke belastingen en/of wa terschapsheffing 2001, 9.30-12 u. en 13.30-16.30 u. DINSDAG Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissin gen, ontmoetingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, dam men voor jong en oud, 18.30 u., dansles voor gevorderden, 19.30 u. Mensa Stichting Ma joraat Vlissingen, sporten voor 50-plussers, 10-12 u. WOENSDAG Wijkcentrum Open Hof Vliss ingen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u.* Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, line-dance voor kin deren, 14 u. Jongerencen trum Midgard Middelburg, grootbeeldvideofilm, 20 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, Computerles, 9.15 u. Franse les, 11 u. Cursus En gels voor beginners, 13.30 u. Cursus Engels voor gevorder den, 14.45 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, hulp bij het invullen van het kwijtscheldingsformulier ge meentelijke belastingen en/of waterschapsheffing 2001, 9.30-12 u. en 13.30-16.30 u. Het shantykoor 'Het Veerse Scheepstuig' werd in maart 1999 opgericht door Dick de Graaf en Ben Boer. Een aan kondiging in het wijkblad van het voorgenomen plan om een mannenkoor op te richten leverde direct vele enthousiaste reacties op. „We zijn begonnen met zo'n 12 man en zitten inmiddels op 33", vertelt Ben Boer. „In het begin hadden we nog he lemaal geen dirigent en al snel bleek dat je als koor niet zonder kunt. We zijn toen op zoek gegaan, maar dat viel niet mee. Diverse oproepen onder an dere bij Omroep Zeeland le verden niets op. Nu had ik mijn kenniskring een dirigen te en ik dacht op een gege ven moment ik vraag het ge woon", aldus Boer. En zo kwam het dat Emilia Tabach- nik-Li voor het eerst van haar leven in aanraking kwam met Shantyliederen. „Ik ken de de muziek helemaal niet. Het Veerse Scheepstuig tijdens de opname door Omroep Zeeland. ik ben klassiek geschoold moet je weten", lacht Emilia. „Mijn wortels en vorming lig gen in de opleiding die ik volgde aan het conservatori um van Sint Petersburg. Ik heb zo'n beetje mijn hele le ven in Rusland gewerkt als dirigente en koordirectie. Maar goed, Ben had dus een probleem met zijn koor en tja ik dacht dan moet ik het maar proberen. Ik zou ze helpen tot er een nieuwe dirigent gevonden was. Maar je ziet het, ik ben er nog steeds. Ik ben onder tussen van het koor en ook van de zeemansliedjes gaan houden." foto: Jaap Wolterbeek opnames van ons maakt voor een uitzending." Emilia heeft verder weinig ambities met het koor, al denken de mannen daar anders over. „Dat is heel grappig ja", ver volgt de dirigente lachend, „het koor wordt heel regel matig gevraagd om ergens op te treden en enthousiast als de zangers zijn geven ze graag gehoor aan iedere uit nodiging. Ik heb dat enthousiasme een beetje getemperd, er moet voldoende tijd zijn om te oe fenen. Dat betekent bijvoor beeld dat er in de winterpe riode niet wordt opgetre den." Anahata is de naam van de hartchakra, een van de zeven chakra's die een mens verbin den met de wereld om zich heen. Anahata is ook de naam van de cursus 'Dansen vanuit je hart', die maandag 12 maart begint. Deze cur sus is voor iedereen die de behoefte heeft om op een dieper niveau contact te maken met zichzelf. De cursus wordt gegeven door Ditje de Muynk en Nelleke Luteijn in 'De vier elementen' aan de Breeweg 100 (achter de winkel van fiet senmaker Voskamp) te Middelburg. Dansen vanuit je hart: een vreugdevolle ervaring. Foto: Nelleke Luteijn-De Leeuw. Om aan de lessen deel te kun nen nemen hoef je nog niet te kunnen dansen. Als je jezelf vei lig en op je gemak voelt, komen de bewegingen en klanken van zelf. leder mens heeft zijn of haar eigen bewegingstaal en kan al dansend beter contact krijgen met persoonlijke emo ties en gevoelens. Tijdens de lessen zullen alle zeven Chak ra's aan de orde komen. De Chakra's zijn verbonden met verschillende delen van het menselijk lichaam. Die delen zijn op hun beurt weer verbon den met bepaalde soorten dansbewegingen. Chakra's zijn, behalve met het hart, ook ver bonden met bijvoorbeeld de Speciaal voor de lezers van de Faam/Vlissinger biedt Thames Travel een uniek arrangement voor de individuele reiziger waarbij een bezoek aan het mooie graafschap Kent gecombineerd wordt met het unieke eiland Wight. U vertrekt wanneer u maar wilt, de actie loopt gedurende de voorjaar- en zomerperiode. stuit en het middenrif. Uit deze specifieke verbondenheid wor den ook bepaalde dansvormen behandeld. Door je chakra's te verbinden met de bijpassende bewegingen, elementen en je eigen persoonlijkheid leidt het dansen tot een spirituele erva ring: de deelnemers worden energieker en leren zichzelf te reinigen. Het dansen kan die nen als transformatiemiddel om opgekropte en gefrustreer de emoties te bevrijden maar het is ook een middel om vreugde en liefde te ervaren en door te laten stromen. Door te bewegen kan er een heleboel energie uit de kosmos verza meld worden waarmee de deel nemers zichzelf weer kunnen opladen en die ze daarna weer liefdevol kunnen uitdelen. Het symbool voor de cursus is een hart met vleugels: liefde en vrij heid. Tijdens de cursus komen behalve het dansen ook zaken als 'chanten', geleide meditatie en werken met klankschalen aan de orde. De cursus is van 20 tot 22 uur en deelname kost 200 gulden voor 8 lessen. U reist over het kanaal met de supersnelle Seacat van Hover- speed (vanaf Calais of Oos tende) of de statige Seafrance van Calais naar Dover. De eer ste drie nachten verblijft u in een van de typische Engelse herbergen, waar u de Britse gastvrijheid aan den lijve on- dervindt.Van hieruit kunt u Kent, 'the Garden of England', ontdekken met zijn vele histo rische monumenten en prach tige natuur. Met de ferry van Wightlink reist u op de vierde dag van Arrangementsprijs per persoon Portsmouth naar het Isle of Wight, waar u gedurende drie nachten logeert in het Ventnor Towers hotel. U bent hier te gast bij de Nederlandse fami lie Janzen. Dit uitstekende ho tel ligt ideaal om het schitte rende eiland te verkennen. De zevende dag keert u huis waarts, wederom met Wight link en de ferry over het ka naal. Deze combinatiereis is op ba sis van logies en (Engels) ont bijt. Bij de reissom zijn de pas sages over het kanaal en naar Wight inbegrepen. Reservering Voor reservering en meer informatie over dit arrangement: ThamesTravel Stadhuisplein 14 4382 LG Vlissingen 0118-440 444

de Faam | 2001 | | pagina 19