GEMEENTE fttéwiélmlIfiiiiJl. ii. DDELBURG Vergaderdata raadscommissies 4 iiiiitwift Wie krijgt 20.000 gulden? Bijzondere bijstand in Middelburg Tweede Kamerlid op werkbezoek in Middelburg Openbaar groen in het Stationsgebied Zeeuwse ombudsman en klachten over gemeente Verslag inspraakavond gehandicaptenbeleid Rooiaanvragen Meld je nu aan voor de Nationale Straatspeeldag Sportpark Veersepoort: stand van zaken Woensdag 28 februari 2001 FAAM/VLISSINGER 3 Week 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Het Prins Bernhard Cultuur fonds Zeeland zoekt bijzondere projecten voor de Stimulerings- prijs 2001. Deze prijs bestaat uit 20.000 gulden en wordt uitge keerd ter stimulering van het cul turele leven en natuurbehoud in Zeeland. De prijs kan worden toegekend aan projectvoorstellen op het gebied van wetenschap, li teratuur, beeldende kunst, audio visuele kunst, muziek en muziek theater, dans, theater, cultuur- en natuurbehoud. De prijs is bedoeld voor vrijwilligers of amateurs (bij voorkeur jongeren) die individueel of in georganiseerd verband een project willen uitvoeren dat uitstijgt boven hun reguliere acti viteiten. Commissaris van de Konin gin, drs. W.T. van Gelder, zal op 28 mei de prijs uitreiken. Iedereen die dat wil kan tot 1 maart aanstaande projectvoorstellen indienen bij het Prins Bernhard Cultuurfonds Zee land, Postbus 407, 4330 AK Middel burg. Meer informatie is te verkrij gen op telefoonnummer 0118 - 68 25 00., e-mail: zl@cultuurfonds.nl. Ook dit jaar zal het Prins Bernard- fonds weer collecteren en wel in de periode van 27 mei tot en met 2 ju ni. Vorig jaar haalde het fonds in on ze provincie een recordopbrengst van 80.000 gulden op. Het collecteren gebeurt door leden van verenigingen. Een derde van de opbrengst gaat te rug naar die verenigingen. Verder wordt ook nog de Stimuleringsprijs van 20.000 gulden uitgereikt. Winkels extra open Voor de volgende vier zon- en feestdagen heeft het college beslo ten vrijstelling te verlenen van ver plichte winkelsluiting: maandag 16 april (tweede Paas dag) zondag 6 mei donderdag 24 mei (Hemelvaarts dag) maandag 4 juni (tweede Pinkster dag) In heel de gemeente Middelburg (Arnemuiden uitgezonderd) mogen op genoemde dagen de winkels geo pend zijn tussen 09.00 en 20.00 uur. Extra raadsvergadering Het college van burgemeester en wethouders kondigt aan dat op maandag 5 maart in het Stadhuis van Middelburg een extra gemeen teraadsvergadering plaats vindt. Op de agenda staat de stand van zaken wat betreft de afvloeingsregeling van mr. L.H.B. Spahr van der Hoek. De vergadering begint om 19.30 uur en is voor iedereen toegankelijk. In gang op de hoek van de Markt en de Lange Noordstraat. Bent u slecht ter been en wilt u de vergadering toch bijwonen, neemt u dan van tevoren contact op met de boden van het Stadhuis (tel. 675 403). Tafeltje Dekje "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (tij delijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maal tijden kunnen iedere maandag tus sen 8.45 en 9.30 uur worden be steld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Het bezor gen gebeurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 5 maart tot en met zondag 10 maart 2001 Maandag Gebakken vleesballetjes in pittige saus met uien, snijbo nen. Dinsdag Varkensschnitzel met spruit jes, gestampte aardappelen. Woensdag Hutspot met blokjes rund vlees. Donderdag Gegrilde kippenpoot met ge mengde groenten, aardappel puree Vrijdag Visschotel in mosterdsaus, aardappelen met peterselie. Zaterdag Bamigorcng met kipsateh. Zondag Wat de pot schaft. Vorige week is al aangekondigd dat we een aantal malen concrete aandacht gaan besteden aan de bijzondere bij stand in Middelburg. Deze keer is dat de garantietoeslag. Als het jongste kind van de alleenstaande ouder in de bijstand 18 jaar wordt, heeft dat financiële consequenties voor de ouder. Want dat kind krijgt op dat moment een eigen inkomen. Het inkomen van de alleenstaan de ouder valt dan terug naar de bijstandsnorm voor een alleenstaande. Dal betekent een paar honderd gulden minder inkomen. De garantietoeslag dient ervoor om die inkomensachteruitgang op te vangen. In de berekening wordt uitgegaan van het gezamenlijke maandinkomen tot het moment dat het jongste kind 18 jaar werd. Dat gezamenlijke maandin komen betreft het inkomen van de ouder cn het kind inclusief de kinderbij slag dat voor het kind werd genoten. Dat inkomen wordt vergeleken met het gezamenlijke maandinkomen nadat het jongste kind 18 jaar is gewor den. Dat is dus de bijstandsnorm voor de alleenstaande plus het inkomen van de 18-jarige, bijvoorbeeld studiefinanciering. Een rekenvoorbeeld In dit rekenvoorbeeld zijn voorbeeldbedragen gebruikt. In de praktijk kan er dus een afwijking zijn. Bijstandsnorm alleenstaande ouder Kinderbijslag Totaal Bijstandsnorm alleenstaande Studiefinanciering Totaal f 2.000,00 f 200,00 f 2.200,00 f 1.500,00 f 500,00 f 2.000,00 Het verschil tussen beide bedragen (f 200,00) is dan de garantietoeslag en die wordt over een maximale periode van 36 maanden uitgekeerd. Als de omstandigheden wijzigen, bijvoorbeeld het kind gaat zelfstandig wonen of het nieuwe gezamenlijke maandinkomen wordt hoger dan het oude geza menlijke maandinkomen, dan vervalt de garantietoeslag. Garantietoeslag alleen bij een bijstandsinkomen? Naast het bijstandsinkomen zijn er nog andere uitkeringen die hetzelfde in komensniveau hebben. En bij die inkomens kan zich dezelfde situatie voor doen als die hiervoor staat beschreven. Ook dan kan de garantietoeslag worden beoordeeld en zo geldt deze maatregel voor alle minima in Middel burg. Heeft u vragen? Denkt u dat u in aanmerking komt voor de garantietoeslag en wilt u weten of dat in uw situatie ook zo is? Neem dan contact op met dc afdeling Socia le Zaken. U kunt gebruik maken van het gratis servicenummer 0800 - 0231865. Sportpark de Veersepoort wordt in augustus in ge bruik genomen. Tot die tijd legt men de laatste hand aan de in aanbouw zijnde tribune- en kleedaccom modatie. Lieten we u enkele weken geleden al een luchtfoto zien van het sport park, vandaag blijven met beide be nen op de grond. Frank Viergever fotografeerde voor ons de tribunes en kleedkamers zoals ze er nu bij staan. In augustus nemen de voetbalver enigingen Middelburg en Zeelandia het sportpark in gebruik. Het totale oppervlakte beslaat 19 hectare, waarvan 7,7 ha voor sportvelden. 6,6 ha openbaar groen en 4,7 ha overige voorzieningen. Er zijn vier wedstrijdvelden, één hoofdveld en drie trainingsvelden. Twaalf kleed lokalen, scheidsrechterruimten en een EHBO-ruimte zijn onderge bracht in een gebouw. Daar boven op staat de tribune met 429 over dekte zitplaatsen. Daarnaast staat de veldtribune. Voorgeschiedenis Na 5 jaar van overleggen en voor bereiden werden de definitieve plannen voor de woonwijk Veersche Poort in het voorjaar van 1999 poli tiek vastgesteld. Kort daarop, op I juni 1999, is de uitvoering gestart. Voor het realiseren van de woon wijk Veersepoort - inmiddels zijn al een groot aantal woningen opgele verd - is het noodzakelijk de sport velden van het Nadorstcomplex te verplaatsen. De huidige sportveldlocatie leent zich bij uitstek voor het realiseren van woningbouw. Elders in het uit breidingsplan was ruimte voor het aanleggen van sportfaciliteiten (dit deel was minder geschikt voor wo ningbouw, omdat de geluidscontou ren van de toekomstige N57 over deze zone vallen). Zodoende is be sloten de noodzakelijke vernieu wing van het Nadorstcomplex te vertalen in totale nieuwbouw: sport park Veersepoort. Als dit sportpark klaar is beschik ken dc verenigingen over een ruim opgezette sportvoorziening, waar een evenwichtige combinatie is gevonden van functionele buiten sportfaciliteiten en openbaar groen in een aantrekkelijke, land schappelijke omgeving. Door de opzet en ligging is het sportpark berekend voor de toekomst en past het bij de ambities van onze groeiende stad. Informatieavond Geeregebied Middelburg werkt aan de herin richting van de belangrijkste straten en pleinen in het kernwin kelgebied. Het doel hiervan is de openbare ruimte een frisse, eigen tijdse uitstraling te geven. De Markt en de Gravenstraat zijn inmiddels een ware metamorfose ondergaan. Op dit moment krijgt de Nieuwe Burg nieuwe bestra ting en verlichting. Eind april/begin mei start de herin richting van het Geere-gebied, be staande uit de Lange Gcere, Korte Geere, Lammerenstceg. Op dit mo ment wordt de laatste hand gelegd aan de verfijning en detaillering van het plan. De gemeente nodigt u graag uit op woensdagavond 28 februari aan staande een informatieavond bij te wonen over wat er allemaal gaal veranderen in hel Geeregebied. De ze vindt plaats in het souterrain in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteen- sedijk 7, Middelburg, aanvang om 20.00 uur. Tijdens de informatieavond wordt u geïnformeerd over het werk en de planning ervan. U krijgt detailteke ningen te zien die met u worden be sproken. Voor meer informatie kunt u bellen met de heer Gert Stevense, gemeentelijk coördinator binnen stad, tel. 0118-675 203. Meer weten? kijk eens op www.raiddelburg.nl Tweede Kamerlid voor de VVD mevrouw Els Meijer en VVV-wel- houder de heer Erick van den Bult brachten 16 februari jongstleden een werkbezoek aan de gemeente Middelburg. Samen met wethouder Joan van Dijk (o.a. welzijn, onder wijs) brachten zij onder andere een bezoek aan Stichting Kinderopvang Walcheren en dc stichting RIO Wal cheren en het particuliere kinder dagverblijf Nijntje. Aan het einde van het bezoek complimenteerde Els Meijer de aanpak van wethou der Van Dijk: "niet alleen ben ik blij te zien dat het in Middelburg rela tief goed is geregeld, ook ben ik als lid van het VVD trots op de aanpak een vrouwelijke VVD-collcga. Ik neem een duidelijke vrouwenhand waar in de Middelburgse situatie". Het Stationsgebied wordt heringe richt. De komende maanden starten de werkzaamheden aan de nieuwe bus-terminal naast het station, de kademuren en de fietstunnel. Ter voorbereiding zijn al een aantal bo men gerooid. Dat worden er in de komende tijd nog meer. Het is nu misschien wat kaal, maar let op: er komt veel openbaar groen terug in het gebied. De gemeente werkt aan een groen plan, een visie voor een duurzaam boom- en groenbeeld. Daarin is veel aandacht voor de standplaats en de soortkeuze van groen. Het is de bedoeling dal het Stationsgebied, niet alleen qua bebouwing en func tionaliteit, maar ook qua openbaar groen, een samenhangend geheel vormt. Hel groen dat later terug komt in het gebied past dus bij de wandelboulevard, de fietspaden en de kantoren. Langs de Kanaalweg zijn al een aantal bomen gerooid Foto: F. Viergever). De vergaderingen van de gemeenteraad van Middelburg worden voor afgegaan door vergaderingen van de vaste Raadscommissies van Ad vies en Bijstand. Normaal gesproken beginnen de vergaderingen om 19.30 uur en vinden ze plaats in de Burgerzaal van het stadhuis. Deze vergaderingen zijn openbaar en kunnen door iedere geïnteresseerde vanaf de publieke tribune worden bijgewoond. In Middelburg zijn vijf c actief, die vergaderen op de volgen de data: ABZ: Algemene en Bestuurlijke Zaken, 6 maart cn 10 april; WPOM: Welzijn, Personeel, Onder wijs en Milieu, 7 maart en 11 april; CORT: Cultuur, Ouderenbeleid, Re creatie en Toerisme, 8 maart en 12 april; ESI: Economische Zaken, Sociale Zaken en Infrastructuur, 12 maart en 18 april; VRSF: Volkshuisvesting, Ruimtelij ke Ordening, Sport, Financiën, 13 maart en 17 april. Het fenomeen 'de Ombudsman' komt naar Zeeland. Vanaf 1 maart aanstaande is de Zeeuwse ombuds man in functie. U kunt bij de ombudsman terecht met klachten over de gemeente. Als u vindt dat de gemeente u niet op de juiste manier heeft behandeld kunt u daarover een klacht indie nen. U kunt dat doen als u b.v. vindt dat u onheus bent behandeld, ver keerde informatie heeft gekregen of de afhandeling van een zaak naar uw mening wel erg lang duurt. Als u er met de gemeente niet uitkomt kunt u zich wenden tot de Zeeuwse Ombudsman die per 1 maart a.s. in functie komt. Onder 'de gemeente' worden ver staan de mensen die er werken, de verschillende gemeentelijke dien sten, de gemeenteraad, het college van burgemeester en wethouders en de burgemeester. U kunt niet klagen over de politie, daar is een. ander adres voor. En u kunt ook geen klacht indienen als u op een andere manier, zoals door het indienen van een bezwaarschrift of het instellen van beroep, 'verhaal kunt halen'. Voorts mag de gemeen te zich niet bemoeien met zaken, waarin een rechter een uitspraak heeft gedaan. Hoe u een klacht in kunt dienen. U kunt uw klacht mondeling indie nen bij de klachtencoördinator van dc gemeente. Hij is te bereiken op het stadhuis, tel. 676433. Als uw klacht voor behandeling in aanmer king komt, komt de klachtencom missie in actie. Dat is een commis sie van drie onafhankelijke perso nen, die de gemeente bij de behan deling van klachten adviseert. De klachtencommissies stuurt vervol gens een rapport van bevindingen, met advies en eventuele aanbevelin gen aan burgemeester en wethou ders. Die nemen naar aanleiding van het advies een beslissing over uw klacht. Over dat besluit en de motieven daarvoor wordt u schrifte lijk geïnformeerd. Als u het met die beslissing niet eens bent kunt u uw klacht aanhangig maken bij de in het begin genoemde Zeeuwse om budsman, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Als u na het lezen van deze uitleg nog vragen hebt, neem dan contact op met de klachtencoördinator van de gemeente Middelburg, mr. J.J. Groenenberg, tel. 0118-675433. (Foto: F. Viergever). Op woensdagavond, 21 februari j.l. is de Waleherse nota gehandicap ten inclusief beleid in Domburg besproken. Ongeveer vijftig bezoekers waren aanwezig. De bezoekers bestonden uit vertegenwoordigers van gehandicaptenorganisaties, raadsleden en ambtenaren. voorbeeld geven, bijvoorbeeld bij het aannemen van personeel en het geven van voorlichting; Bestaande woningen en woon omgeving moeten toegankelijk zijn voor gehandicapten; Aanpasbaar bouwen en goede controle daarop: Toegang tot pinautomaten en art senpraktijk verbeteren; SMS-alarm invoeren: Coördinerend ambtenaar gehan dicaptenbeleid aanstellen. Na een inleiding van wethouder Poppe-de Looff van de gemeente Vlissingen gingen de aanwezigen in groepjes van twee a drie personen uiteen om over de nota te discussie ren. Aan de hand van vragen werd gepraat over onderdelen van de nota gehandicaptenbeleid: toegankelijk heid, bevorderen van positieve beeldvorming, voorlichting en in formatie geven en het bevorderen van participatie in besturen en over legvormen. In geanimeerde ge sprekken werden knelpunten opge somd en voorbeelden voor verbete ringen aangereikt. De deelnemers stelden door middel van hel plak ken van stickers prioriteiten. Onder andere de volgende prioriteiten kwamen naar voren: De overheid moet hel goede De inspraakreacties worden ver werkt in de nota gehandicaptenbe leid. In april of mei buigen de ge meenteraden zich over de nota. Daarna start dc uitvoering van de nota. Via deze pagina houden we u op de hoogte. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populie ren langs wegen, vruchtbomen, kweekgoed cn uitdunning van groen voorzieningen en een boom met een stamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30 m boven het maai veld, maximaal 3 bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: Een kastanje aan de Rouaanse- kaai Een berk en een populier aan de Noordweg Een eik aan de Sportlaan Voor nadere informatie kunt u te recht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer. 0118- 675312 Op woensdag 20 juni 2001 is het weer feest op straat. Dan wordt de jaarlijkse Nationale Straatspeeldag gehouden. Op de Straatspeeldag sluiten ouders in het hele land straten af voor het verkeer, zodat hun kinderen er tenminste één keer per jaar veilig buiten kunnen spelen. De Nationale Straatspeeldag is een initiatief van de Verenigde Verkeers Veiligheids Organisatie 3VO. 3VO zet zich in voor veilig, kindvriende lijk verkeer en wil de bewegingsvrijheid van kinderen in de woonom geving vergroten. In veel buurten is het al lang niet meer vanzelfsprekend dat kinderen zelfstandig buiten spelen of alleen naar school of bibliotheek gaan. Veel ouders vinden het verkeer zo'n bedreiging dat zij hun kinderen niet zonder toezicht naar buiten laten gaan. Zo missen kinderen belangrijke er varingen. Op den duur kan dit lei den tot achterstanden in hun ont wikkeling. Gelukkig kan het ook anders. Straten en buurten kunnen veiliger worden door snelheidsrem mers en goede oversteekvoorzienin- gen. En hel parkeren kan zo worden geregeld dat er meer speelmogelijk- heden ontstaan. Kinderen krijgen dan weer de ruimte om lekker bui ten te spelen. Kindvriendelijk verkeer Op de Nationale Straalspeeldag van 3VO gaan meer dan 2.000 straten een ochtend of middag dicht voor het verkeer. Voor veel kinderen is dat een unieke ervaring: voor één keer krijgen zij alle ruimte om mid den op straat te spelen. Maar behal ve een grandioos feest is de. Straat speeldag vooral ook een actiedag voor veilig, kindvriendelijk verkeer. Op de Straalspeeldag nodigen de deelnemende groepen een vertegen woordiger van dc gemeente uit om zich persoonlijk van de problemen op de hoogte te stellen. Uiteindelijk doel is dat de buurt zo veilig wordt dat kinderen er elke dag veilig buiten kunnen spelen. In het hele land doen naar verwachting 1.400 buurlgroepen en scholen aan de Straatspeeldag mee. De Straatspeeldag helpt om buur ten veiliger te maken Uit onderzoek blijkt dal de Straat speeldag helpt om overleg tussen bewoners en gemeente op gang te brengen. Voor gemeenten is de dag ook een stimulans om de verkeers veiligheid in de buurt te verbeteren. Bijvoorbeeld door de aanleg van veilige oversteekplaatsen of ver keersdrempels Meedoen Ouders, scholen en buurtgroepen die vinden dal het verkeer in hun buurt kindvriendelijker moet wor den en daar op een leuke manier mee aan de slag willen, kunnen meedoen aan de Nationale Straat speeldag van 3VO. Deelnemers ont vangen een uitgebreid Slraatspeel- dagpakket met een duidelijke hand leiding en suggesties voor straat spelletjes en andere activiteiten. Speciaal voor groepen die voor het eerst aan de Straatspeeldag deelne men, organiseert 3VO in april infor matiebijeenkomsten. Deelnemers kunnen zich aanmelden of informa tie aanvragen door even te bellen naar het secretariaat van de Natio nale Straatspeeldag: (020) 682 63 22. Faxen kan ook: (020) 682 06 19. Informatie is ook te vinden op onze internetsites: www.straatspeel- dag.nl en www.3vo.nl. De tribune en een kleedruimte van het sportpark Veersepoort (foto's: F. Viergever Wethouder Van l)ijk en Tweede Kamerlid Els Meijer staan de pers te woord Stadhuis

de Faam | 2001 | | pagina 3