Koersbal is meer dan een sport Tango, de blues van Zuid-Amerika Muzikale 'Nacht van Wasschappel' i/fifsJ ind Inderdaad. De nieuwe Collectie is binnen. HARDY Woensdag 28 februari 2001 FAAM/VLISSINGER 17 door Marja Minnaert Ko de Visser uit Nieuw en Sint Joosland is fervent koersballer. Eén keer per week speelt hij bij de Koersbaigroep Nieuwland deze relatief onbekende sport. Inmiddels is hij bij zijn club al zo goed bevonden dat hij tot coach is gebombardeerd. „Maar het gaat er bij ons niet zo strikt aan toe. Het sociale aspect is het belangrijkste, alhoewel de prestatie natuurlijk ook telt", vertelt hij lachend. Elke donderdagavond speelt de Koersbaigroep Nieuwland in het dorpshuis te Nieuw en Sint Joosland. Daarmee zijn ze een van de weinige groe pen die 's avonds spelen, de meeste andere clubs doen het 's middags. Over het alge meen wordt koersbal ge speeld door vijftig plussers. Plaatsen van handeling zijn dan ook vaak zorgcentra, wo- zocogebouwen of dorpshui zen. Voor koersbal is namelijk betrekkelijk weinig ruimte no dig. Het spel wordt gespeeld op een vilten mat van acht meter lang en twee meter breed. Er is een kleine witte bal van ongeveer vijftig milli meter doorsnee, de jack ge naamd en vier bruine en vier zwarte ballen. De bruine en zwarte ballen zijn honderd millimeter in doorsnee en we gen anderhalve pond. Ken merkend aan deze ballen is dat ze niet helemaal rond zijn, maar afgeplat aan beide zij den en het zwaartepunt ligt uit het midden. Uiteraard is het de bedoeling om de witte bal die eerst geworpen wordt zo dicht mogelijk te benaderen met de zwarte en bruine bal len, maar de kunst zit hem in de roltechniek, die door het verschoven zwaartepunt moet worden toegepast. „Toch is het niet moeilijk om te leren", vertelt De Visser, die zelf met 55 jaar één van de jongste leden van zijn groep is. „Je hoeft er geen speciale be hendigheid of een goede con ditie voor te hebben. Koersbal wordt voornamelijk door oude ren gespeeld en rolstoelgebrui kers kunnen de sport ook doen. De ballen moeten name lijk gerold worden met een be heerste worp anders rollen ze van de mat en zijn ze ongeldig. Alhoewel wij zelf eerder spre ken van een vrijetijdsbesteding of een beweging dan van een sport, wordt koersbal wel de gelijk serieus gespeeld". Kampioenschap Meestal spelen twee paren te gen elkaar, waarbij iedere spe ler om de beurt een bal gooit. „Het venijn zit hem in de laat ste bal. Daarmee kun je de an dere ballen wegduwen en dan verandert de puntentelling kompleet", legt De Visser uit. „Natuurlijk zijn er nog tal van andere foefjes, zoals het pro beren te verplaatsen van de witte bal of een andere bal van de mat proberen te sto ten. Omdat de ballen door hun verplaatste zwaartepunt niet langs een rechte lijn rol len, maar een bocht maken, vereist deze sport toch een be hoorlijk inzicht". Koersbal is oorspronkelijk af komstig uit Australië. In dat land en in andere Engelstalige landen wordt een sport ge naamd bowls gespeeld met soortgelijke ballen op een mat van 32 meter. Dertig jaar gele den kwam bowls naar Neder land. Na de grote na-oorlogse emigratiegolf kwamen de eer ste spijtoptanten terug. De grote mat werd spoedig vaar wel gezegd omdat de meeste dorpshuizen en recreatie-zalen van bejaardencentra niet over een dergelijk oppervlak be schikten. Koersbal werd gebo ren. In Zeeland wordt koersbal in middels al door tweehonderd groepen gespeeld met een ge middelde van dertien leden. De vorm van recreatie is in middels zo populair dat in maart het tweede Zeeuws kampioenschap voor paren wordt gehouden. Verdeeld over meerdere dagen worden door heel Zeeland voorrondes en kwartfinales gehouden. De halve finales zijn op donder dag 22 en vrijdag 23 maart in respectievelijk het dorpshuis te Ouwerkerk en in De Speye te Sas van Gent. Het dorps huis te Nieuw en Sint Joos land valt de eer te beurt om Ko de Visser van de Koersbaigroep Nieuwland. op vrijdag 30 maart de finale te mogen houden. Twee en een half jaar is Ko de Visser coach van de Koersbai groep Nieuwland. „Het begon met een demonstratie van de Koersbaigroep Middelburg in ons dorp. Ik en nog wat men sen werden meteen enthou siast en in januari 1999 zijn we met veertien man van start gegaan. De ZWOM (Zorg en Welzijn voor Ouderen in Mid delburg) betaalde onze mat en sindsdien spelen we hier. Om dat sommige van onze leden enkel AOW hebben, houden we de contributie zeer be scheiden op 8,50 gulden per maand. Het leuke trouwens is dat de sport evenveel door mannen als door vrouwen ge speeld wordt. Onze club heeft eenentwintig leden, waarvan de oudste 78 is! Behalve de onderlinge wedstrijden, speelt onze groep ook zelf een on derlinge competitie en organi seer ik er een klein toernooi rond Kerstmis", legt De Visser uit. De Koersbalbond Zeeland be staat ook nog maar twee jaar. Voorzitter Wierda: „We heb ben als landelijke bond gepro beerd aansluiting te zoeken bij het NOC/NSF maar dat lukte niet. Men verwees ons naar foto: Anton Dingemanse de bowlbond en daar zijn we te klein voor en we zijn boven dien bang om ons eigen be leid kwijt te raken. Nu blijft het nog kleinschalig. Wel zijn er inmiddels internationale con tacten want ook in België wordt druk gekoersbald. De leeftijd van onze leden veroor zaakt ook dat mensen niet meer zo actief in allerlei over legstructuren kunnen deelne men, maar we timmeren aan de weg". Wie belangstelling voor deze sport heeft, kan contact opnemen met Ko de Visser, tel. 0118-602255. Ook jongere spelers zijn van harte welkom. DONDERDAG Theo van Doesburgcentrum Vlissingen, ontmoetingsmid dag voor 50-plussers, 14 u. Sportzaal Van Doornlaan West-Souburg, internationale dans, 10 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, line- dance voor gevorderden, 19.30 u. FNV Zeeland, telefo nisch spreekuur ABW-uitke- ring van 10-12 u., tel. 625655. Fitnesscentrum Stamina Vlis singen, astmafitness voor men sen met astma en COPD, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Strandpaviljoen Panta Rhei Vlissingen, jamsessie, 20 u. Activiteitencentrum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Crea-Doe, 9.30 u. Cursus Schilderen, 13.30 u. Kookcafé, 17.30 u. VRIJDAG Jongerencentrum Midgard Middelburg, grootbeeldvideo film, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kla verjassen, 13.15 u. Activitei tencentrum Vlissingen, koffie contact, 9.30 u. Cursus Pop pen maken, 9.30 u. EHBO, 13.30 u. Computerles Word, 13.30 u. Buurthuis Aldegon- de Vlissingen, ontmoetings avond voor 25-plussers, 20.30 u. Cafetaria 't Kraaiehoekje Lewedorp, avondruilbeurs, 19.15 u. ZATERDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcontact, 15 u. Clubhuis Willen is Kunnen Vlissingen, pannenkoektocht, 5, 10 en 15 kilometer, start 10.30-13.30 u. MAANDAG Sporthal Baskensburg Vlissin gen, aangepast sporten voor mensen met Astma en COPD, 14.30 u. Theo van Doesburg centrum Vlissingen, country line dance voor beginners, 9.45 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, soosmid- dag, 13.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, klaver jassen en line dance voor be ginners, 19.30 u. Zwem school De Parel Domburg, ba- byzwemmen, 15 u. Activitei tencentrum Vlissingen, koffie contact, 9.30 u. Cursus Teke nen/Schilderen, 13 u. Koers bal, 13.30 u. Cursus Spaans, 10 u. Cursus Surinaams ko ken, 17.30 u. Dansles, 19.30 u. DINSDAG Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, koffie contactoch tend, 9.30 u. Bachten Reede Vlissingen, handwerkgroep voor 55-plussers, 14 u. Theo van Doesburgcentrum Vlissin gen, ontmoetingsmiddag voor 50-plussers, 14 u. FNV Zee land, telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal, 13.30 u., country line dansen, 18.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, dammen voor jong en oud, 18.30 u., dansles voor gevor derden, 19.30 u. Mensa Stichting Majoraat Vlissingen, sporten voor 50-plussers, 10- 12 u. Activiteitencentrum Vlissingen, koffiecontact, 9.30 u. Kaarten maken, 9.30 u. Klei- club, 13.30 u. Cursus Bier-wijn brouwen, 13.30 u. De liefde, het verdriet, de dood en het leven: dat is waar de Tango over gaat. De Tango is ontstaan in het Argen tinië rondom 1890. Montevideo en Buenos Aires groeiden door de toestroom van Europese immigranten in korte tijd van kleine steden tot grote metropolen. Deze metropolen waren culturele smeltkroezen. De Argentijnen, Duitsers, Afrikaanse negerslaven, afstammelingen van de Spaanse conquistadores en Italianen vormden samen de stadsbevol king en ieder bracht zijn eigen cultuur mee. Op de binnen plaatsen van de grote woonkazernes werd 's avonds door al deze mensen samen gedanst en daar ontstond de Tango. Tango is de blues van Zuid-Amerika. In de loop van de tijd is de Tango over de wereld verspreid geraakt en het cen trum van de Tangocultuur ligt thans in Noordwest-Europa Met Huibert-Jan Vader heeft Middelburg een Tangomusi cus van internationaal niveau in huis. In de stichting Al Azar geven Marie-José Vader-Jansen en Huibert-Jan Vader gestalte aan hun beider bezieling voor de Tango. Al zeven jaar staat hun leven in het teken van de ze cultuur. Marie-José heeft via haar conservatoriumach tergrond als docente dansex- pressie een professionele rela tie met dansen en Huibert-Jan heeft als klassiek geschoold beroepsmusicus op hetzelfde niveau een relatie met de Tangomuziek. „Tangoschool en Tangosalon zijn onlosma kelijk met elkaar verbonden", legt Marie-José uit. „Bij een Tangoschool kunnen mensen leren dansen. Daarnaast biedt een school ook oefenavonden, waarbij mensen het geleerde kunnen oefenen. Daarna kun nen de dansers dit alles in praktijk brengen tijdens een Tangosalon, waar non-stop gedanst en gemusiceerd wordt." Tango is niet alleen een vorm van dansen, ook de muziek en de zang maakt er onderdeel van uit. Het is een manier van leven die vanaf de volkse beleving tot aan de kunst met een grote 'K' gaat. Niet alleen de muzikant om de hoek speelt op zijn Bandone on de Tango, maar ook de WOENSDAG Wijkcentrum Open Hof Vliss ingen, soosmiddag voor 50- plussers, 13.30 u. Diensten centrum Ouderen Westkapel- le, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 u. Sportfond- senbad Vlissingen, aangepast zwemmen voor mensen met astma en COPD, 12.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sociaal spreekuur, 13.30 u. Buurthuis De Schuur Oost-Souburg, naai cursus, 9.30 en 19.30 u., dans les voor beginners, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u.* Buurthuis De Schuur Oost- Souburg, line-dance voor kin deren, 14 u. Jongerencen trum Midgard Middelburg, grootbeeldvideofilm, 20 u. Activiteitencentrum Vlissin gen, Computerles, 9.15 u. Franse les, 11 u. Cursus En gels voor beginners, 13.30 u. Cursus Engels voor gevorder den, 14.45 u. Clubhuis Wil len is Kunnen Vlissingen, wandelmorgen voor 50-plus sers, 9 u. Bibliotheek 't Spui Vlissingen, hulp bij het invul len van het kwijtscheldingsfor mulier gemeentelijke belastin gen en/of waterschapsheffing 2001, 11-17 u. grote dichter Borgés schrijft er teksten voor. „Zoals mensen hier in Nederland naar een bingoavond of een sport avond gaan, gaan de mensen in Argentinië 's avonds naar een Tangosalon", gaat Hui bert-Jan verder. „De grote Tangovertolkers hebben daar de status van volksheld, ze worden bewonderd en geïmi teerd als hier een grote voet baller of popster." Avant-garde Tot deze betere Tangovertol kers behoort de Middelburgse muzikant zelf ook. „In de loop van de geschiedenis van de Tango is deze cultuur verschil lende keren de oceaan over gestoken", licht Huibert-Jan toe „De cultuur ontstond in de stedelijke woonkazernes en is in de jaren twintig naar de grote Europese centra overge waaid. Daar is de cultuur over genomen door het mondaine uitgaansleven van het avond land. Het werd weliswaar een heel eigen, gekuiste versie want de dans werd door de paus te erotisch bevonden en in de ban gedaan! Doordat de dans in Europa 'bon ton' werd, werd hij in Zuid-Ameri ka weer door de bovenlaag van de bevolking geaccep teerd en verder ontwikkeld. Een bekende naam uit die tijd is de bandoneonspeler Astor Piazolla. Op deze manier is de ontwikkeling steeds over de wereld heen en weer blijven gaan en is de meest avant- gardistische stroming op dit moment in Noordwest-Euro pa te vinden." Marie-José vertelt verder: „Tango is nooit klaar, je krijgt er geen diplo ma's voor, er zijn geen wed strijden in, het blijft zich ver der ontwikkelen. Op deze ma nier is Huibert-Jan met zijn ensemble 'El Conjunto' dit jaar in Montevideo geweest om daar de opening van een groot Tangofestival te ope nen. Dit geeft aan op welk ni veau we hier in de omgeving bezig zijn." cert is en er van 16-20 uur gedanst wordt. Daarnaast verzorgen zij workshops, privé-lessen en bedrijfs- avonden. Ze zijn te bereiken op telefoon 0118-615527. (Overdag, want 's avonds dansen zij de Tango.) Tangosalon Met hun stichting 'Al Azar' is een droom van Marie-José in vervulling gegaan. Het Mid delburgse echtpaar geeft nu zelf Tangolessen, organiseert oefenavonden en Tangosa lons. Daarvoor hoeven ze niet meer stad en land af te reizen, mensen uit letterlijk heel het land komen er nu voor naar Middelburg. Na een zeer suc cesvolle start afgelopen donderdag is er voortaan ie dere laatste donderdag van de maand vanaf 21 uur een oefenavond in café 't Schut tershof in Middelburg. Elke 2e zondag van de maand is er een tangosalon in de Klo veniersdoelen waarbij er van 15 tot 16 uur een con- Marie-José en Huibert-Jan Vader brengen Zuid-Amerikaanse sferen naar Middelburg. foto: Ferry Zijlstra Literaire ontmoetings avond- De Stichting Literaire Ac tiviteiten Zeeland houdt dinsdag 6 maart vanaf 20 uur een literairé ontmoetingsavond in de Zeeuw se Bibliotheek. De avond is rond om de schrijver Jef Geeraerts en zal ingeleid worden door Lo van Driel, docent Nederlands aan de Hogeschool Rotterdam. Kaarten voor de avond 7,50 gulden zijn verkrijgbaar bij De Drvkkery aan de Markt in Middelburg en bij de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk in Middelburg. Digidag- Bij het Middelburgs Instituut voor Kunstzinnige Vor ming wordt zaterdag 10 maart een Digidag gehouden. Dit is een introductie voor amateurfo tografen die zich willen verdie pen in de digitale technieken voor fotografie. Op instructieve wijze maken de deelnemers in een gevarieerd dagprogramma kennis met alle aspecten van di gitale fotografie en beeldverwer king. Na afloop heeft men vol doende inzicht in de mogelijkhe den en de actuele stand van za ken, zodat een goede keuze ge maakt kan worden voor aan schaf van apparatuur en materi aal of het volgen van cursussen. De Digidag begint om 10 uur en duurt tot 16 uur, Kuiperspoort 18 Middelburg. Aanmelden kan telefonisch tot 19 februari op nummer 0118-634711 (maan dag tot en met donderdag tus sen 9 en 12 uur). De deelname kosten zijn 25 gulden. Zeeuwse Volksuniversiteit- In de komende week starten er bij de Zeeuwse Volksuniversiteit weer een aantal activiteiten. Er is een voorbeschouwing bij het toneelstuk 'Caïro café Fassbin- der' door toneelrecensent Wil lem Nijssen. In het Zeeuws Ar chief worden een zestal midda gen besteed aan het wonen in een monumentenpand en de monumentenstad Middelburg.Voor de reislustigen zijn er de cursus 'Kunst op reis' over kunst en cultuur in Italië en een vakantiecursus Duits. Voor hen die van de vakantie ook nog met mooie foto's thuis willen komen is er de workshop 'foto- bespreking'. Informatie over al deze cursussen is te verkrijgen bij het bureau van de ZVU, Spanjaardstraat 51 te Middel burg of telefonisch op 634800. Yoga ouderen- De yogagroep van de Stichting Welzijn Oude ren Middelburg op dinsdagmid dag is vol. Er staan dusdanig veel mensen op de wachtlijst dat de SWOM een nieuwe groep start op maandagmorgen van 9.30 uur tot 10.30 uur. De docente is mevrouw C.Char- main-de Jager. Bij voldoende aanmeldingen start de nieuwe cursus in maart. Opgave en in lichtingen bij SWOM, Molstraat 13, 4331 SM Middelburg, tele foon 627537. Wereldgebeddag- Tijdens de wereldgebeddag op 2 maart wordt de liturgie gevierd en ge lezen in de kerkzaal van Ter Ree- de, Koudekerkseweg 81, vanaf 19 uur. Het koor 'De Zuidzan gers' uit Middelburg, onder lei ding van mevrouw L.Stokman, verleent haar medewerking aan deze dienst. Pannenkoekentocht- Wandel sportvereniging Willen is Kunnen houdt zaterdag 3 maart haar tradi tionele Pannenkoekentocht. Na afloop van de wandelingen van 5, 10 of 15 kilometer ontvangen de deelnemers een vers gebakken pannenkoek met suiker. De start van de wandeltocht is tussen 11 en 14 uur aan de Adriaen Coorte- 'laan 1 te Vlissingen. Het inschrijf geld is, inclusief herinnering eo pannenkoek, 4,50 gulden. De routes zijn compleet gepijld. Extra voorstelling Anatev- ka- Omdat alle voorstellingen van de musical Anatevka uitver kocht zijn heeft de Goese Ope rettevereniging een extra voor stelling ingelast. Deze voorstel ling is zondag 11 maart om 20 uur in het Zierikzeese Mondra- gon-theater. Kaarten hiervoor zijn te reserveren bij de Zeeuw se Theaterstichting via telefoon nummer 0118-659666. Wonen in een monumen tenpand- De Zeeuwse Volks universiteit verzorgt een cursus 'Wonen in een monumenten- pand'. Deze cursus is een co productie van de ZVU, het Zeeuws Archief, de stichting Vrienden van Middelburg en het Consulentschap Regionale Ge schiedbeoefening in Zeeland. De cursus is interessant voor bewoners van monumentenpan den en voor diegenen die geïn teresseerd zijn in woonhuismo numenten. De cursus, die gege ven wordt door steeds wisse lende docenten met ieder hun eigen specialisme, bestaat uit 6 bijeenkomsten in het Zeeuws Archief en de eerste bijeen komst is maandag 5 maart om 14 uur. Informatie en aanmel ding bij de Zeeuwse Volksunir versiteit, Spanjaardstraat 51 te Middelburg, telefoon 634800. Bingo- Zaterdag 3 maart hou den 'De Doordouwers' een bin goavond. Vanaf 20 uur is ieder een welkom in clubgebouw Olympus aan de Irislaan in Vlis singen. Gnosis- De Internationale School van het Gouden Rozen kruis verzorgt op 9 maart in 't Spui in Vlissingen een lezing over 'Gnosis, kennis die ver licht'. Gnosis biedt, vaak een versluierd, antwoord voor hen die bezig zijn met fundamentele levensvragen als: 'Wie ben ik?, Waarom leef ik?, Waar ga ik naar toe?' De lezing begint om 19.30 uur, ontvangst is vanaf 19 uur en de entreeprijs bedraagt 5 gulden. Collecte vogelopvang De Mikke- Vogel- en egelopvang 'De Mikke' heeft, door het steeds groeiend aanbod aan 'pa tiënten', dringend behoefte aan uitbreiding van de behandelruim te. Om aan de middelen daartoe te komen collecteren medewer kers van het asiel tussen 5 en 10 maart op Walcheren. Ook zoekt De Mikke nog vrijwilligers die hun steentje bij willen dragen als collectant. Meer inlichtingen op telefoon 628288. Kaarten maken- In creativi teitscentrum Multi Colour aan de Torenweg 4a te Middelburg is zaterdag 3 maart een doe-dag kaarten maken. Deze dag, die voor iedereen van beginner tot vergevorderde, van jong tot oud, gratis toegankelijk is duurt van 10 tot 16 uur. Voor de bewoners van Westelijk Walcheren houdt de Oranjevereniging Westkapelle ie der jaar een muzikale avond. Deze avond is al tijd een groot succes. Met dit succes in het ach terhoofd is er dit jaar een nog groter evene ment. Op vrijdag 9 en zaterdag 10 maart is in sportzaal De Belling een 'Wasschappelse' ver sie van de Night of the Proms. (advertentie) Kom snel langs voor iiw blikvanger uit de nieuwe Collectie van Het Huis. Standaard ƒ198,- per montuur. Natuurlijk vindt u bij ons ook de nieuwe collecties van vele andere topmerken. Na de muzikale avond van vo rig jaar beeft de Oranjevereni ging Westkapelle de koppen bij elkaar gestoken. Het leek een aantal leden geen kwaad te kunnen om de succesvolle avonden volgens een nieuwe formule op te gaan zetten. „In een muziekminnend dorp als Westkapelle is zo veel muzi kaal potentieel aanwezig, daarmee moet iets bijzonders te organiseren zijn", vertelt Ina Minderhoud van de Oran jevereniging. „In Westkapelle en omgeving zijn relatief veel mensen die zingen in een koor of ensemble of instrumentale muziek maken. Als Oranjever eniging hebben we bedacht dat al die mensen een keer bij elkaar te brengen moeten zijn om samen muziek te maken. Daarom is de datum van de 'Nacht van Wasschappel' ook losgekoppeld van Koninginne dag: we moesten een datum prikken waarop alle muziekge zelschappen mee zouden kun nen doen." aanpak biedt de vereniging nu een goed doortimmerd en bij zonder programma aan. Een zeer gevarieerd gezelschap neemt deel aan de avond. Te beluisteren zijn Muziekvereni ging en Slagwerkensemble OKK, het Westkappels Kwar tet, Koor Exaudi, Christelijk Gemengde Zangvereniging Looft den Heere, Rockband Ig nore, Westkappels Dames koor, Mondharmonicaclub De Krekels, De Meissen en de Jazzgroep van Hygea. Door dit brede aanbod aan muzikale stijlen is het mogelijk dat tij dens de 'Nacht van Was schappel' gewaagde en min der voor de hand liggende ge legenheidsformaties te belui steren zijn waarin bijvoor beeld 'Looft den Heere' sa menspeelt met de Jazzgroep. Het slotlied van de avond zal uitgevoerd worden door alle 200 uitvoerenden samen. Uitverkocht Vanwege het unieke karakter van deze avond verwacht Ina Minderhoud een zeer grote opkomst van het publiek: „Omdat we veel publiek ver wachten hebben we de avond al twee keer achter elkaar ge pland: het programma zal op vrijdag en zaterdag uitgevoerd worden. Voor allebei de avon den zijn 400 kaarten beschik baar waarvan er nu al 600 ver kocht zijn." Voor hen die nog een toegangsbewijs willen be machtigen heeft 'Het Boeken- hoekje' in de Jacob Brasser straat te Westkapelle nog een beperkt aantal kaarten voorra dig. Ze kosten 10 gulden voor leden van de Oranjevereni ging Westkapelle, 12,50 gul den voor niet-leden en, indien nog voorradig, 15 gulden aan de zaal. De optredens begin nen beide avonden om 19.30 uur, de zaal is geopend vanaf 18.45 uur. (advertentie) Organisatie zien zonder zorgen VLISSINGEN - BELLAMYPARK 38 - TEL (0118) 412010 In september vorig jaar is de Oranjevereniging begonnen met de organisatie: de zaal moest gereserveerd worden, de verlichting daarvan moest professioneel opgezet worden en ook de geluidsversterking mocht niet onder de maat blij ven bij een dergelijk evene ment. Door deze voortvarende Gratis Groeneveld Perfect Kaart bij aankoop van een bril. Middelburg, Lange Delft 24.Tel. (0118) 612 083. Vlissingen, Walstraac 97.Tel. (0118) 415 051. I

de Faam | 2001 | | pagina 17