Het Zeelanddebat Algemeen Bestuur 0900-821.24.11 Provincie Zeeland MOfficiële Mededelingen nhhbbh Word donateur. Er is nog zoveel te doen. Giro 222.111 Woensdag 21 februari 2001 FAAM/VLISSINGER 7 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 8/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Nieuws ~3r 'T-rtsSEimr poolse verhinderd op 19 februari de vergadering van de staten commissie Welzijn bij te wonen. Inmiddels is een nieuwe datum voor deze vergadering vastge steld: vrijdag 23 februari, aan vang 9.30 uur. Zevenduizend Zeeuwen hebben de afgelopen maanden hun mening gegeven over de toekomst van Zeeland. De resultaten van de afgesloten discussie worden gebruikt voor het opstellen van een strategische visie. In beroep De statencommissie Algemeen Bestuur vergadert op vrijdag 23 februari om 13.45 uur. Deze openbare vergadering wordt ge houden in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Na de opening is er gelegenheid voor het publiek om gebruik te maken van het spreekrecht. De commissie be spreekt bij het agendapunt herin deling Zeeuwsch-Vlaanderen een brief van GS over het kabinets standpunt naar aanleiding van het rapport Stuurgroep Krachtige Ge meenten en de Kwaliteitsmonitor Herindeling. Een ander agendapunt is het stra tegisch plan eindfase PSD. Om de dienstverlening zo goed en veilig mogelijk tot de laatste reis toe uit te voeren zijn diverse maatregelen nodig. De schepen en aanlegplaatsen moeten tech nisch in orde zijn. Hoewel de techniek belangrijk is, het belang rijkste is vakbekwaam personeel. Op dat punt bestaat de nodige zorg. Het personeelsverloop, waarbij het gaat om de mogelijk groeiende uitstroom van gekwali ficeerde jongere medewerkers, problemen in het aantrekken van gekwalificeerd nieuw personeel en de motivatie van de medewer kers zijn punten van aanhouden de zorg. Oplossingen voor die problemen moeten onder andere worden gezocht in voorstellen om de oudere werknemers lan ger in dienst te houden, het uit breiden van herplaatsingsmoge lijkheden voor het personeel en extra zorg voor de arbeidsom standigheden. Voor de uitvoering van het strate gisch plan wordt een bedrag geraamd van bijna twee miljoen gulden. De commissie bespreekt verder onder andere een brief van GS inzake tussentijdse evaluatie hoofdlijnen van beleid 1999-2003 inclusief een notitie over een her overwegingsoperatie, de 2e be grotingswijziging 2001,de le wijziging investeringsplan 2001 en de instelling van de provinciale rekenkamer. De volledige agenda en bijbe horende stukken van de commis sie liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provin cie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001,4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: info- centrum@zeeland.nl. Het informa tiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Commissie Welzijn Door een bezoek van de staats secretaris van Verkeer en Water staat aan Zeeland waren de ge deputeerden De Kok en Cop- Op 27 februari 2001 zal de adviescommissie bezwaar schriften van de provincie Zee land een zitting houden tot het horen van belanghebbenden in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigin gen komen de volgende zaken aan de orde: om 14:30 uur wordt het be zwaarschrift van Maatschap Kole te Vlake behandeld tegen een besluit van GS van 28 no vember 2000 inzake het verle nen van toestemming voor het tot 31 december 2000 op slaan van 150 kubieke meter spisulaschelpen in de loods van W.C, van Oeveren, gelegen aan de kanaalweg te Vlake. om 15:00 uur wordt het be zwaarschrift van Gemeente Vlissingen behandeld tegen een besluit van GS van 16 no vember 2000 inzake de intrek king van een eenmalig verleen de startsubsidie van 50.000 gulden voor een op te richten Jongeren Advies en informatie Bureau (JAIB). om 15:30 uur wordt het be zwaarschrift van Stichting Protestantse Ouderenzorg op Walcheren behandeld tegen een besluit van GS van 14 no vember 2000 inzake weigering van een bijdrage uit het Be leidskader sociale zorg. Voor meer informatie over deze zaken kunt u tijdens kan tooruren op werkdagen con tact opnemen met de secreta ris van de adviescommissie bezwaarschriften, mw. C.W. Ramondt, telefoonnummer 0118-631377. Nieuwe ronde De slotmanifestatie op 17 febru ari in Kamperland was de afslui ting van een vijf maanden duren de discussie tussen statenleden en inwoners van de provincie Zeeland. De resultaten van het debat over de thema's Milieu Economie en Stad Platteland hebben geleid tot zogenaamde bouwstenennotities. De notities worden gebruikt voor het opstel len van een strategische visie. Aan het ontwerp wordt nu volop gewerkt om het in april gereed te hebben. Voordat de visie wordt vastgesteld zullen de leden van Provinciale Staten het ontwerp kenbaar maken aan de bevolking. Het is de bedoeling dat de strate gische visie voor het najaar is vastgesteld. Bouwstenennotitie milieu economie Uit het debat komt duidelijk naar voren dat Zeeland trots is op zijn bijzondere karakteristieken. Bij het maken van strategische keu zes mag hieraan geen afbreuk worden gedaan. Terugloop van de werkgelegenheid wordt niet geaccepteerd. De neergang van de traditionele bedrijvigheid moet worden opgevangen door een verbreding van de productiestruc tuur. Er bestaat een breed draag vlak om de inspanningen de komende jaren maximaal te rich ten op de dienstensector. Poldermodel Zeeland wil haar boeren voldoen de kansen bieden zich verder te ontwikkelen als plattelandsonder nemer. In de bouwstenennotitie wordt gerept over een Zeeuws poldermodel: veeteelt en natuur waar de (lage) gronden minder geschikt zijn voor de landbouw, kwalitatief hoogwaardige land bouw waar de kleigrond erom vraagt. De kansen voor biologi sche landbouw worden als per spectiefvol gezien. Deze vorm van landbouw laat zich ook goed verenigen met natuur- en land schapsbeheer en recreatief medegebruik. Recreatie Voor de dag- en verblijfsrecreatie wordt niet zozeer gestreefd naar groei of juist het aan banden leg gen van deze sector, maar er moet een kwaliteitsslag worden gemaakt om in te spelen op de gewijzigde consumentenwensen. Infrastructuur Over de infrastructuur zal de dis cussie nog wel even doorgaan. Het oplossen van de notoire knel punten wordt breed gedragen, maar ook zijn er pleidooien ge houden voor betere noord-zuid en oost-west verbindingen. Voor het goederenvervoer moet de nadruk liggen op verbetering van spoor verbindingen en op leidingen, direct aansluitend op de hoofd- transportas Rotterdam-Ant- werpen. Bouwstenennotitie stad plat teland In het algemeen komt uit het debat naar voren dat Zeeland een weinig verstedelijkt gebied blijft met een sterk plattelandskarak ter. De belangrijkste opgave is om het voorzieningenniveau op peil te houden en de vitaliteit van het platteland te bevorderen. Een sterke bevolkingsgroei wordt niet nagestreefd. Het betekent dat er beleidsmatig rekening moet worden gehouden met een zich wijzigende bevolkingssamen stelling en het afstemmen daarop van het voorzieningenniveau. Woningbouw Waar nieuwe woningen en bedrij ven moeten komen, is ook een discussiepunt. Enerzijds is er de wens deze te concentreren in het stedennetwerk, anderzijds moet ervoor worden gezorgd dat de dorpen en kernen hun huidige functie behouden. Vervoer Voor mensen die zelf niet over particulier vervoer beschikken moeten er extra inspanningen worden geleverd om een flexibel en betaalbaar openbaar vervoer systeem in stand te houden waar mee alle kernen, dorpen en ste den in Zeeland goed bereikbaar blijven. Zorg De sociale infrastructuur van Zeeland is het meest gebaat bij de ontwikkeling van regionale net werken waarin medische zorg, maatschappelijke zorg en samen levingsopbouw gezamenlijk een integraal aanbod van diensten aanbieden. Voor specialistische voorzieningen wordt, voorzover de provincie ze zelf niet in stand kan houden, een beroep gedaan op mogelijkheden buiten Zeeland. Zeelandquiz Het thema Bestuur Organisatie was het onderwerp van de laat ste Zeelandquiz. Onder de vele inzenders die alle vijftien vragen goed hadden zijn tien boeken ver loot. Deze worden binnenkort aan de winnaars verzonden. De vragen met de juiste antwoorden staan hierna vermeld: De volgende verkiezingen van Provinciale Staten zijn in 2003 De provincie Zeeland heeft 47 statenleden Er zijn op dit moment in Provinciale Staten negen fracties Het college van Gedeputeerde Staten bestaat, behalve uit een voorzitter en een griffier, uit 2 leden WD, 2 leden CDA, 2 leden PvdA De functie van griffier bij de pro vincie is vergelijkbaar met die van: secretaris van een gemeente Bij de herindeling in Zeeuwsch- Vlaanderen wordt uitgegaan van het terugbrengen van het aantal gemeenten tot: drie Het aantal gemeenten in Zeeland is: 17 De voorzitter van een waterschap heet: dijkgraaf De drie waterschappen in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn per 1 januari 1999 gefuseerd tot: waterschap Zeeuws-Vlaanderen De oppervlakte van Zeeland be staat uit: een derde water, twee derde land De opcenten op de motorrijtui genbelasting komen ten goede van: de provincie De veerdiensten over de Wester- schelde zijn in eigendom en be heer bij: de provincie Aandeelhouders in de N.V. Westerscheldetunnel zijn: het rijk, de provincie Zeeland werkt samen met Oost en West-Vlaanderen in de: Euregio Scheldemond Het Provinciale beleidsprogram ma voor 1999-2003 heet: Over de Drempel HMMHHHHMHMHHHHHHBHI Milieu Aanpak van de niet deelnemende BSB- bedrijven in het kader van de BSB-operatie Het rijk heeft met het bedrijfsle ven voor de aanpak van bodem verontreiniging een aparte rege ling getroffen. Dit staat bekend als de BSB-operatie. Binnen de provincie Zeeland ligt de uitvoe ring in handen van de Stichting BSB Zeeland. De Stichting BSB Zeeland nodigt bedrijven met in gebruik zijnde bedrijfsterreinen, waar activiteiten plaatsvinden of hebben plaatsge vonden, waardoor de bodem is verontreinigd c.q. kan worden aangetast, uit tot het verrichten van een vooronderzoek en een verkennend bodemonderzoek. Wanneer binnen een jaar na ver zending van een dergelijke uitno diging geen resultaten van die onderzoeken zijn ontvangen zijn de desbetreffende bedrijven op grond van het Besluit verplicht bodemonderzoek bedrijfster reinen, een algemene maatregel van bestuur gebaseerd op artikel 72 van de Wet bodembescher ming, verplicht op aanwijzing van het bevoegd gezag een voor onderzoek en een verkennend bodemonderzoek binnen hun inrichting uit te voeren. De wijze waarop bovenstaande bedrijven worden aangeschreven, ons beleid in deze en de handha- vingsstrategie ten aanzien van die inrichtingen die onder provin ciale handhavingsbevoegdheid vallen is verwoord in de notitie Aanpak van de niet deelne mende BSB-bedrijven in het kader van de BSB-operatie. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben in haar vergadering van 13 februari 2001 besloten deze notitie de status van "beleidsre gels" op basis van artikel 4:81 van de Algemene wet bestuurs recht toe te kennen. Nadere informatie over de notitie kan worden ingewonnen bij de heer J. Geurts, tel 0118-631774. Exemplaren van de notitie kunnen worden opgevraagd bij de afde ling voorlichting, tel 0118- 631400. Landbouw- onttrekkingen Gedeputeerde Staten hebben een vergunning Grondwaterwet met voorschriften ter bescherming van bij het grondwaterbeheer betrokken belangen verleend voor het onttrekken van grond water aan: 1. J.D. Ruys, Graaf Bentinck- laan 11, 3161 KA Rhoon 2. P.J. van Nieuwenhuyzen, Langeweg 24, 4339 PA Nieuw en Sint Joosland 3. maatschap Sandee, Domeinplaatweg 5, 4458 NA 's-Heer Arendskerke De vergunningen liggen van 22 februari tot 5 april 2001 ter inzage bij de Directie Ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg op werkda gen van 9-12 en van 14-16 u en met betrekking tot de aanvragen onder: 1 en 3 in het gemeentehuis van Goes, Oostsingel 2 te Goes op werkdagen van 9-12 en 13-18 uur en donderdagavond van 17- 20 uur; 2 in het gemeentehuis van Middelburg, dienst stadsont wikkeling, afd. milieuzaken, op werkdagen van 8-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op donderdag avond van 18-21 uur. Degenen, die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning(en), de adviseurs, die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning(en) en belanghebbenden, aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver- gunning(en) kunnen tot en met woensdag 4 april 2001 beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. De vergunningen worden op 5 april 2001 van kracht, tenzij over eenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto arti kel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toe lichting en kopiëen van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot W. Buizer, tel. 0118-631168. Ontwerp-vergunning Chemgas Terminal Vlissingen B.V. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen om een vergunning Wet milieubeheer van Chemgas Terminal Vlissingen B.V. voor het veranderen van de inrichting. De veranderingen betreffen een aan passing van de organisatie. De bezetting van de operationele dienst wordt meer afgestemd op het aantal (overslag)manipulaties, daarbij hoort een ploegbezetting van twee man tot de mogelijkhe den. Voorts betreft de verandering een wijziging van producten die zullen worden op- en overgesla gen. Ten opzichte van de huidige vergunning wordt geen isopreen, isopentaan, 1-penteen, pentaan, propyleenoxide, ethyl- chloride, methylchloride, propa- dieen en C5-koolwaterstoffen meer opgeslagen. De inrichting is gelegen aan de Frankrijkweg 4 te Nieuwdorp, kadastraal bekend gemeente Borsele, sectie A, nrs. 577 en 580 en gemeente Vlissingen, sectie A, nr. 624. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 22 februari tot en met 22 maart 2001 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en des gevraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur, op donderdagavond van 17.00- 20.00 uur en in het gemeente huis van Vlissingen, op werkda gen van 8.30-12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefoni sche afspraak 0118487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 15 maart 2001 schriftelijke be denkingen tegen de ontwerp- vergunning indienen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middel burg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 23 maart 2001 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (0118- 631773). Bij de gedachtenwisse ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge be denkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen later beroep instel len. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer P. Wattel, (tel. 0118-631773). Bodemverontreiniging Van Dishoeckstraat 544 te Vlissingen Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op de loca tie Van Dishoeckstraat 544 te Vlissingen ernstig is (artikel 29 Wet bodembescherming). De beschikking ligt van 21 febru ari tot en met 4 april 2001 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Vlis singen, op werkdagen van 8.30- 12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 4 april 2001 een bezwaar schrift tegen de beschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. De beschikking wordt 5 april 2001 van kracht, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval wordt het besluit niet van kracht, voordat op dat ver zoek is beslist. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer J. v.d Wee/ mevrouw M. Hordijk (tel. 0118- 631187/631778). Laat ze niet vallen In ons land wordt 1 op de 150 mensen getroffen door epilepsie. Het Nationaal Epilepsie Fonds staat voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichting via een infolijn, folders en brochures, begeleide vakantieactiviteiten, individuele hulp en epilepsieprojecten in ontwikkelingslanden. Vragen over epilepsie? Bel de Epilepsie Infolijn: (3 cent per minuut) Nationaal Epilepsie Fonds Postbus 270, 3990 GB Houten www.epilepsiefonds.nl I Reumapatienten kunnen veel dingen niet meer. Omdat hun gewrichten niet meer willen. Reuma kan iedereen treffen, op elke leeftijd. GEEF TEGEN REUMA GIRO 324 Nationaal Reumafonds

de Faam | 2001 | | pagina 7