Valentijnscadeaus uit liefde vriendschap en respect breed UIT GRATIS Eén dag veilig buitenspelen 's-Heerenhoek is weer voor even Paerehat Hair/Epi/Lipo consults «TI- WOENSDAG 21 FEBRUARI 2001 JAARGANG 102 - NUMMER 8 ssinger Gouden geboortesieraden exclusief bij: éffv S Juwelier^KC^ VAN DERJMADEN KLEINE MARKT 1 VLISSINGEN Tel. Ul 18-4126U5 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP GEHEEL WALCHEREN Zie elders in deze krant KIDS TEENS LADIES Bij 102 Dalmatiërs kunnen kinderen ook nog hun eigen Dalmatiër meebrengen. In het Arsenaaltheater gaat een Knurft, met variaties op Gilles la Tourette, op zoek naar Soul. Flairck geeft in Kruiningen een eigen visie op de oude Europeese muziektradities en in Kwadendaame groeit de Carnavalsoptocht ieder jaar weer een maatje groter. Advertentieverkoop Redactie Bezorgklachten Uitgebreid colofon: (0118) 484 316 (0118) 484 276 (0800) 023 1231 zie pagina zoekertjes [DtLDDIDIlCLDcDlX Dwttvp MIDDELBURG VLISSINGEN GOES' advertentie) De VVV geeft een nieuwe Zeelandbrochure uit. In de Paspoortstraat in Oost-Souburg zijn Angelo Sinack en Manyee Wong een nieuw bewegingscentrum begonnen. De kapsalon in het ziekenhuis heet voortaan 'De Kapsa lon'. Tonia Koper heeft deze kapperszaak overgenomen van Elly Bergs, die het na vijfentwintig jaar welletjes vond. door Inge Adriaansen Niet minder dan zeshonderd mensen stuur den de Valentijnsbon uit de Faam/Vlissin- ger in om iemand uit hun kennissen-, vrienden- of familiekring in het zonnetje te zetten. De ar gumenten van de inzenders voor hun nomina tie waren zeer uiteenlopend, maar wat steeds centraal stond was respect, liefde en vriend schap. Uit de enorme stapel ontroerende, ko mische en lieve verhalen werden veertien in zenders vorige week woensdag uitgenodigd om samen met de Faam/Vlissinger hun 'Valen- tijn te verassen. Onze adverteerders stelden di verse schitterende cadeaus beschikbaar, waar onder zelfs een reis naar Londen. Woensdag 20 juni is het weer feest op straat. Dan wordt de jaarlijkse Nationale Straatspeeldag gehouden. Op de Straatspeeldag sluiten ouders in het hele land straten af voor het verkeer, zodat hun kinderen tenminste één keer per jaar veilig buiten kunnen spelen. De Nationale Straatspeeldag is een initiatief van de Verenigde Verkeers Veiligheids Organisa tie 3V0. en scholen mee aan de Straat- In veel buurten is het al lang niet meer vanzelfsprekend dat kinderen zelfstandig buiten spelen of alleen naar school of bibliotheek gaan. Veel ouders vinden het verkeer zo'n bedrei ging dat zij hun kinderen niet zonder toezicht naar buiten la ten gaan. Zo missen kinderen belangrijke ervaringen die op den duur zelfs kunnen leiden tot achterstand in de ontwikke ling. Het kan ook anders. Stra ten en buurten kunnen veiliger worden door snelheidsrem mers en goede oversteekvoor- zieningen. En het parkeren kan zo worden geregeld dat er meer speelmogelijkheden ont staan. Kinderen krijgen dan weer de ruimte om lekker bui ten te spelen. Op de Nationale Straatspeel dag van 3V0 gaan meer dan 2000 straten een ochtend of middag 'op slot' voor door gaand autoverkeer. Voor veel kinderen is dat een unieke er varing: voor één keer krijgen zij alle ruimte om midden op straat te spelen. Maar behalve een grandioos feest is de Straatspeeldag vooral ook een actiedag voor veilig, kind vriendelijk verkeer. vertegenwoordiger van de ge meente uit om zich persoon lijk van de problemen op de hoogte te stellen. Uiteindelijke doel is dat de buurt zo veilig wordt dat kinderen er elke dag veilig buiten kunnen spelen. In het hele land doen naar ver wachting 1.400 buurtgroepen Uit onderzoek blijkt dat de Straatspeeldag helpt om overleg tussen bewoners en gemeente op gang te bren gen. Voor gemeenten is de dag ook een stimulans om de verkeersveiligheid in woon buurten te verbeteren. Ou ders, scholen en buurtgroe pen die vinden dat het ver keer in hun buurt kindvrien delijker moet worden en daar op een leuke manier mee aan de slag willen kunnen mee doen. Na aanmelding ont vangt men een uitgebreid in formatiepakket met een dui delijke handleiding en sug gesties voor straatspelletjes en andere activiteiten. Speci aal voor groepen die voor het eerst aan de Straatspeel dag deelnemen, organiseert 3V0 in april informatiebijeen komsten. Deelnemers kunnen zich aan melden of informatie aanvra gen door te bellen naar het se cretariaat van de Nationale Straatspeeldag: (020) 682 63 22. Faxen kan ook: (020) 6820619. Informatie is tevens te vinden op de internetsites www.straatspeeldag.nl en www.3vo.nl. Informatie over de gemeente Middelburg vindt u op pagina 3 Deze week: Infoavond verkeer Stromenwijk Een schone stad maak je met z'n allen: wijkopruimdagen Zeeuwse ombudsman foto: Jaap Wolterbeek. chauffeur is van haar dochter en haar elke dag naar Goes brengt. Daarnaast zorg Tiny altijd voor gezelligheid en een snoepje en op haar verjaardag krijgen de kinderen een frietje ijsje. „Een mens met een hart van goud", aldus Lily. Tiny ontving een bloemetje van De Boeketterie en een cadeaubon van Livera. Dhr. L. van Tol gaf zijn vrouw A. van Tol-v.d. Pol een Valen- tijnscadeau omdat zij deze dag vijftig jaar getrouwd wa ren Hij wilde haar zo bedan ken voor de liefde en toewij ding die zij al die jaren aan hem schonk. Het cadeau was een waardebon van Juwelier Minderhoud. Petra Lous uit Westkapelle werd door W. Theune-van Rooyen genomineerd. De ju ry was het er unaniem over eens dat deze vrouw een wel heel groot hart heeft. Zij zet zich al jaren in voor Poolse kankerpatiëntjes. Petra za melt kleding, dekens schoe nen en dergelijk in voor Poolse ziekenhuizen en een paar keer per jaar gaat ze mee op transport naar Polen. Ze staat op rommelmarkt en braderieën om spulletjes te verkopen waarvan de op brengst ook weer voor de Poolse kinderen is. Dit alles doet zij naast haar fulltime baan in het ziekenhuis. Petra ontving de 'hoofdprijs' een reis voor twee personen naar Londen, aangeboden door Thames Travel uit Vlis- singen. (advertentie) Op de Straatspeeldag nodigen de deelnemende groepen een Veilig spelen, de droom van ieder kind en iedere ouder. foto: Jaap Wolterbeek In haar eigen atelier aan de Seisdam restaureert Marijn de Valk oude boeken, kaarten en geschriften. Voor de voorleesdagen voor basisscholieren zijn een record aan tal aanmeldingen: wie wordt de beste voorlezer van dit jaar? In Oostkapelle worden uit hun winterslaap ontwa kende padden beschermd tegen het kruisende autover keer. Voor de elfde keer werd de Va- lentijnsactie dit jaar al weer gehouden en nog steeds blijkt het, ondanks krantenberichten die het tegendeel beweren, een enorm succes. Zo'n zes honderd Walchenaren van jong tot oud wilden iemand graag bedanken of gewoon eens lekker laten verwennen. De adverteerders zorgen voor de lovegifts en een interne ju ry stond voor de moeilijke op gave om veertien inzendingen te selecteren. Geen gemakkelijke opgave want er zaten heel veel bijzon der originele, maar ook aan grijpende wensen bij. Af en toe werd het dan ook even stil in de vergaderkamer van de jury, doorgaans toch bekend als een behoorlijk luidruchtig stel. Maar er werd ook gela chen om de grappige met hu mor doorspekte inzendingen. En uiteindelijk is het weer ge lukt om veertien bijzondere mensen te selecteren. Ver koopleider van de Faam/Vlis singer Jerry Tupanwel over handigde de cadeaus aan de genomineerden. Voor Tupan wel die vanaf de eerste Valen- tijnsactie van de Huis-aan- Huis Kranten nauw betrokken is geweest bij de organisatie was het zijn laatste actie. Met het oog op zijn vertrek bij We gener maakte hij van de gele genheid gebruik om iedereen die de afgelopen elf jaar de succesvolle actie van de Huis- aan-Huis Kranten mogelijk had gemaakt te bedanken. De genomineerden en inzenders wachtten onder het genot van een kopje koffie en kleurrijke Valentijnstaartjes in spanning af wat de Faam/Vlissinger voor hen in petto had. Veel van de genomineerden had den tot het moment dat zij naar voren werden geroepen om hun Valentijnscadeau in ontvangst te nemen geen idee waarom zij in de bedrijfsres tauratie van het PZC-gebouw aanwezig waren. Tante Bep (89 jaar) en tante Bruini (87 jaar) uit Vlissingen kregen van Mieke van Dijk een brunchbon van Hotel Zuider duin, omdat deze twee tantes, ondanks hun respectabele leeftijd (89 en 87 jaar oud) nog zeker één keer in de maand soep koken voor de hele kerk Maarten Back en Wesley Sekewael: 'vrienden voor het leven'. Petra Lous ontvangt de reischeque van Reisorganisatie Thames Travel uit Vlissinge Onder het motto 't is oal goud dat a t'r blienkt wordt in het weekend van 23 tot en met 26 februari weer carnaval gevierd in 's-Hee- renhoek, dat in die periode van het jaar beter bekend staat als Paerehat. Hoogtepunt van het daverende carnavalsfeest is uiteraard de Grote Optocht, dit keer op zondagmiddag 25 februari. Prins Ton den Eersten is al voor de tiende keer aanvoerder van de feestende massa. Het carnaval begint vrijdag 23 februari om 13.30 uur met het schoolcarnaval voor leerlin gen van de basisschool in de Jeugdhoeve. 's Avonds is er de traditionele onthulling van Moeder Jikke, waarna de car- navalsvlag wordt gehesen en het feest officieel van start kan gaan. Met een Bonte Aevend in café De Korenbeurs en een Opwermbal in De Geveltjes komt ook het publiek in de ge wenste sfeer. Zaterdag 24 februari is er het Brouwersontbijt in de Koren beurs, om 14.30 uur begint de kinderoptocht en 's avonds is er een jongeren-carnavalsbal met drive-in show in de Jeugdhoeve. Zondag 25 februari trekt de Grote Optocht maar liefst twee keer door het dorp. Alle deelnemers doen aan straat theater en nemen onderwer pen op de hak die het afgelo pen jaar speelden in het Zuid- Bevelandse dorp. Na de prijs uitreiking zijn er in het hele heeft, naar het ziekenhuis in Utrecht te gaan. Tonny werd verrast met een cadeaubon van Beautysalon Marinise uit Vlissingen. Amy Willeboordse-Slimmen gaf een Valentijnscadeau aan haar man Jan Willeboordse omdat ze nog maar zo kort te rug zijn in Nederland en hij het er zo moeilijk mee heeft dat zij noodgedwongen een 'weekendhuwelijk' hebben. Zodra Amy en Jan een week end samen zijn kunnen zij ge nieten van een brunch voor twee personen in Hotel Zui derduin. Joyce van Lunteren zette haar moeder Jenneke de Kruyf uit Oost-Souburg in de bloeme tjes met een boeket van Bloe- menhuis Mies en een cadeau bon van Steketee Damesmo de. Zij bedankte hiermee haar moeder voor alles voor zij voor haar heeft gedaan, zodat zij de kappersopleiding kan volgen. Els de Jonge uit Koudekerke overhandigde haar zus Jean- nette de Jonge een parfum van Jan Laban omdat zij al zes jaar lang uit eigen zak, iedere dag de zwerfkatten in Hein- kenszand eten gaat geven en verzorgen. Maarten Back uit Oost-Sou burg, de jongste deelnemer (7 jaar) aan de Valentijnsactie, wilde graag aan iedereen la ten weten dat Wesley Sekewa el zijn beste maatje is en dat zij later naar Indonesië gaan om goud te zoeken, rijk te worden en samen plannen te maken. Beide jongens kregen een 'vriendenbeker' van Ka- doshop Prent Trend uit Vlis singen. Anneke van der Endt uit Mid delburg zette Chris en Sari Mulder in het zonnetje. Chris haalde tot voor kort sinds ja ren iedere ochtend zijn schoonmoeder uit bed en Sari bracht iedere middag haar moeder een bezoek om voor haar te zorgen. Chris en Sari ontvingen een brunchbon van Hotel Zuiderduin voor twee personen. Nel Roskam en Hetty Strobos uit Oost-Souburg gaven hun zoon Stefan een CD-bon van Music House uit Vlissingen. Daarmee bedankte zij hem voor alle vreugde en geluk dat hij hun dagelijks brengt. Ste fan is via KID verwekt en ver vulde de grootste wens van Nel en Hetty. Jermaine en Denise Misaine uit Oost-Souburg kregen van hun moeder M. Herrebout een Valentijnstaart van Bakkerij Steketee omdat zij samen al heel veel meegemaakt hebben en zij zielsveel van haar kinde ren houdt. Mevrouw Herre bout ontving van Juwelier Minderhoud een cadeaubon. Ron Castel uit Middelburg werd met een taart van Bakke rij Tullenaar en een boeket van Bloemenhuis Mies door J. Roelse-Castel beloond en be dankt voor de liefdevolle zorg die hij dagelijks zijn moeder schenkt sinds het overlijden van zijn vader. Lily de Wijze uit West-Sou burg bedankte Tiny Wennekes omdat ze al jaren de bus- (advertentie) dorp carnavalsbals, net als maandag 26 februari. Dan vindt overigens om 23.11 uur de traditionele verbranding van de koenkelpot plaats, wat voor de inwoners van Paere hat betekent dat het feest ten einde is. De Grote Optocht is één van de hoogtepunten van het feest in Paerehat. foto Anton Dingemanse en koffiedienst draaien. Anja van Reeken gaf haar vriend Gilles van Gent een boeken- bon van Bruna/Boekelier Vlis singen omdat hij ondanks alle moeilijke momenten nog steens niet gillend weggelo pen is. En dat hij haar het ge voel geeft dat hij echt van haar houdt. Tonny Pleite uit Arnemuiden werd door haar moeder, me vrouw J. Schroevers, in het zonnetje gezet voor haar moed en doorzettingsvermo gen om wekelijks met haar zoontje, die een spierziekte foto: Jaap Wolterbeek

de Faam | 2001 | | pagina 1