C S B Met 102 dalmatiërs door Parijs f I N E C I T Y EEST zébland Lokaas voor gruwelijke wraak Sneak Preview: Winnaars van 'De Gouden Mossel' naar filmopnames Knurft! CHUTTERSHOF dé mtgaanskrant iPr Flairck in Kruiningen F I L M W E E K HANNIBAL 16 jr 102 DALMATIËRS AL 102 DALMATIËRS AL BEDAZZLED AL IK OOK VAN JOU 16 jr WHAT WOMEN WANT AL VERTICAL LIMIT 12 jr BfLLY ELLIOT AL CASTAWAY 12 jr UNBREAKABLE 16jr F I L M W E E K BALKAN BAROQUE IEDEREEN BEROEMD CHINATOWN DE WERELD VAN SOFIE WONDERBOYS F I L M W E E K NURSE BETTY DE WERELD VAN SOFIE den KABOUTER PLOP AL SNEAK PREVIEW ART OF WAR 16 jr Maak je eigen dalmatiër en win een prijs Verwacht: t A. Woensdag 21 februari 2001 FAAM/VLISSINGER 13 VLISSINGEN www.cinecity.nl Donderdag 22 februari t/m woensdag 28 februari Dagelijks *13.45 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 13.45 16.15 19.00 21.45 24.00 uur het langverwachte vervolg op 'Silence of the Lambs' Dageijks 13.45 16.15 uur (Nederlandse versie) zodra Cruella uit de gevangenis is gaat ze weer op jacht naar de Dal- matiërs Dageijks 13.45 16.15 6 19.00 uur (Originele versie) zodra Cruella uit de gevangenis is gaat ze weer op jacht naar de Dal- matiërs Dagelijks 19.00 uur Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 21.45 uur Elliot maakt een afspraak met de duivel om al zijn wensen te vervullen Dagelijks 16.15 19.00 21.45 uur Zaterdag 16.15 19.00 21.45 24.00 uur met Antonie Kamerling, Angela Schijf en Beau van Erven Dorens Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag en woensdag 13.45 uur Dagelijks 16.15 19.00 21.45 uur Mel Gibson als macho die door een stroomstoot toegang krijgt tot de gedachtes van vrouwen Dagelijks 13.45 16.15 19.00 21.45 uur jonge bergsporter riskeert zijn leven om zijn zus te redden. Dagelijks *13.45 16.15 uur een mijnwerkerszoon op balletles Dagelijks 19.00 22.00 uur na vier jaar op een onbewoond eiland besluit Tom Hanks een poging te wagen naar huis te keren. Dagelijks 21.45 uur Bruce Willis en Sumual L. Jackson in de spannende film van M. Night Shyamalan MIDDELBURG Donderdag 20.30 uur documentaire over de body-art kunstenares Marina Abramovic Vrijdag 19.30 uur Zaterdag 22.00 uur Dinsdag 20.00 uur een vader doet er alles aan om van zijn dochter een ster te maken Vrijdag 22.00 uur Moviezone: beroemde detectivefilm van Roman Polanski Zaterdag 16.00 uur Zondag, maandag, dinsdag en woensdag 14.00 uur Sofie maakt samen met een filosoof een reis door ruimte en tijd Zaterdag 19.30 uur Zondag, maandag en woensdag 20.00 uur film van regisseur Curtis Hanson met Michel Douglas GOES. Donderdag en vrijdag 20.30 uur tragi-komedie over Betty die de wereld van soap en realiteit niet meer uit elkaar kan halen Zondag, dinsdag en woensdag 14.00 uur de 14-jarige Sofie maakt een reis door de geschiedenis van de filosofie BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 BelBios 0900-9363 In dit vervolg op '101 Dalmatërs' rollen opnieuw veel komische, fantastische en grappige scènes over het witte doek. In het nieuwe verhaal wordt Cruella de Vil wegens goed gedrag uit de gevangenis ontslagen. Zal ze zich houden aan de belofte om nooit meer bont te dragen? Sinds Dr. Hannibal Lecter ont snapte in 'Silence of the Lambs' zijn er tien jaren voor bijgegaan. Dr. Lecter is ont snapt en op vrije voeten in Eu ropa. Zijn enige overlevende slachtoffer wil wraak nemen op Lecter. Om Lecter uit zijn schuilplaats te lokken wordt Clarice Star ling ingezet als levend lokaas. Dagelijks 13.45 uur nieuwe en spannende avonturen van kabouter Plop en zijn vrienden Maandag 21.45 uur verrassingsfilm voor de echte liefhebber Zaterdag 24.00 uur de wereldvrede wordt bedreigd door een aanslag De van-dag-tot-dag-agenda's op het gebied van exposities, muziek- en theateroptredens vindt u op pagina 14 van dit blad. Zang en orgel in Sionkerk In de Sionkerk in Goes wordt zaterdag 24 februari weer een zang- en orgelavond gehouden. Een groot samengesteld man nenkoor (met leden uit het Walchers Mannenkoor, Elim, Jedut- hun en De Lofzang) brengt liederen onder leiding van de lande lijk bekende organist Klaas Jan Mulder. De collectie is ten bate van de werkgroep van bezoekvrijwilligers Shalom die vanuit de gereformeerde gezindte bezoeken verzorgt in psychiatrisch zie kenhuis Emergis. Aanvang 19.30 uur. Discipel weer in Goes 102 Dalmatiërs Bij de voorstelling van 2 maart om 13.45 uur mogen kinde ren hun eigen dalmatiër meebrengen. Deze mag getekend, geplakt, gekleid of nog anders gemaakt zijn. De dalmatiër moet vóór de voorstelling ingeleverd zijn en naam, adres, telefoonnummer en leeftijd moeten er duidelijk op staan. Na de film wordt de winnaar bekend gemaakt. Gary Oldman in 'Hannibal'. - Costa, met in de hoofdrollen Georgina Ver baan en Katja Schuurman - Proof of Life met in de hoofdrollen Meg Ryan en Russel Crowe iedere maandag om 21.45 uur Sneak Previews bij Cine City. Voor slechts een tientje een verrassingsfilm bekijken. Tijdens de filmeducatiedagen 14 en 15 sep tember 2000, van het filmfestival 'Film by the Sea' werd een videowedstrijd voor jongeren tussen 14 en 15 jaar uitgeschreven. De winnaaars Jordi Fliers, Jochem Weststrate, Louk Peperkamp en Jowan de Haan maakten de film Movin'. Behalve dat zij 'De Gouden Mossel' trofee, een vertoning op Omroep Zeeland en een geldprijs in de wacht sleepten mochten zij zaterdag 17 febru ari een bezoek brengen aan de opnames van de firn 'Mi- noes' in Schiedam. 'Minoes' is een verfilming naar een boek van Annie M.G. Schmidt. Mi- noes komt rond Kerstmis van dit jaar in de bioscopen. Ook dit jaar kunnen leerlingen van 14 tot 20 jaar meedoen aan de videowedstrijd. De film, die maximaal 5 minuten lang mag zijn, moet voor 31 augustus 2001 bij het Filmfes tival binnen zijn bij: 'Film By The Sea', t.a.v. Videowed strijd, Spuikomweg 5, Vlissin- gen. Het thema van de Video wedstrijd 2001 is 'Jong en wild in Zeeland!'. Film By The Sea loopt dit jaar van 10 tot en met 16 september. Linksboven Jordi Fliers, linksonder Jochem Weststrate, rechts boven Jowan de Haan, rechtsonder Louk Peperkamp. foto: Lex de Meester Het zevende cabaretprogramma van Mark van de Veerdonk gaat over 'Soul'. Of be ter: Over het gebrek aan 'Soul'. „Jij hebt de lichaamstaal van een reeds vijf jaar overle den bejaarde met een hoge dwarslaesie. Je bent een knurft! Geen ritmegevoel, geen uit str aling geen soul. Heb je eigenlijk wel een ziel?" Met deze reactie van de dansjuf op wat onbeholpen dans pasjes begint het verhaal van 'de Jon gen Die Niet Kon Dansen'. Via vreem de aanvallen van Gilles de la Tourette, maar dan lichame lijk, ontdekt de jon gen dat toch ook hij een ziel heeft. Een verhaal dat zijn cli max vindt in de plotselinge dood van soulzanger Mar vin Gaye op 1 april 1984. Met zijn nieuwe voorstelling 'Knurft' gaat Mark van de Veerdonk weer te rug naar af: alleen op het podium, een /warfc van microfoon, een dansvloer en een barretje. Hij laat in deze voorstelling 'zijn ziel spreken'. Althans: dat pro beert hij, want: „praten over gevoel valt niet mee voor een knurft." De voorstelling is vrij dag 23 februari om 20.15 uur in het Vlissingse Arsenaal- foto Remco van Blokland Podium Reimerswaal krijgt het elk seizoen weer voor el kaar om bijzondere artiesten naar de gemeente te halen. Het optreden van de groep Flairck, 24 februari in Kruinin gen, moet hier zeker toe gerekend worden. De voorstelling staat geboekt als één van de hoogtepunten van het seizoen. de Veerdonk als Knurft. Foto: Cathrien van de Veerdonk. theater. De entreeprijzen zijn 22,50 gulden, 17,50 gulden en 15 gulden en Kaarten zijn ver krijgbaar bij VVV/ANWB te Vlissingen en De Drvkkery aan de Markt te Middelburg. Tele fonische reservering op 0118- 416662 Na ruim twintig jaar met zijn groep de wereld te hebben rondgereisd ging afgelopen jaar een langgekoesterde wens van Eric Visser in ver vulling: De Symfonie van de Oude Wereld. Deze eigen, nieuwe visie op aloude Euro pese muziektradities werd door pers en publiek alom ge prezen. Vanwege het grandio ze succes is het boeiende theaterconcert opnieuw in de Nederlandse theaters te zien. Het orkest bestaat uit topmu- zikanten, afkomstig uit alle windstreken van Europa. Met zinderende energie spelen ze de symfonie op maar liefst veertig van de meest uiteenlo pende en vreemdste instru menten die in de loop van de geschiedenis zijn ontwikkeld. De musici van Flairck, aange vuld met vier superieure solis ten waaronder de bekende fla menco-gitarist Eric Vaarzon Morel, de Roemeense cemba list Marius Preda, de Finse violiste Mirella Priskanen en de percussionist Roelof Ro- sendal treden zowel gezamen lijk als solistisch naar voren. In de Symfonie van de Oude Wereld komen op unieke wij ze Zuid-Europese flamenco- muziek, Oost-Europese zigeu nerklanken, Scandinavische en Keltische muziektradities samen in een muzikaal avon tuur dat het publiek ademloos meesleept. Composities zijn van Eric Visser en Ben van de Berg. Kaarten kosten 27,50 en zijn verkrijgbaar in het gemeente huis van Kruiningen, bij VVV in Yerseke en - indien nog voorradig - 's avonds aan de zaal. Telefonisch bestellen kan bij Jacques Boonman: 0113 - 551 552. De gospelgroep Discipel bestaat uit jongeren van 16 tot 30 jaar. Het gospelkoor Discipel treedt zaterdag 24 februari op in Goes. In de Bethelkerk aan de Tulpstraat 2 begint om 20 uur een avondvullend concert. In het programma waarmee Discipel door Nederland en België toert zijn dit jaar liederen uit andere landen opgenomen. De muziek varieert van praise worship tot eigentijdse gospelpop. De choreografie en aankleding maakt het geheel compleet. Hiernaast verleent Discipel ook haar medewerking aan de gezinsdienst op zondag 25 februari om 10 uur in dezelfde Bethelkerk. Carnavalsoptocht Kwadendamme Carnavalsvereniging de Pik- potters houdt zaterdag 24 fe bruari haar jaarlijkse carna valsoptocht. In de afgelopen jaren is deze optocht uitge groeid tot een waar professio neel gebeuren. Er rijden fraai gebouwde en mooi versierde praalwagens mee en er staan duizenden carnavalesk verkle de toeschouwers langs de route. Nadat om 14 uur de sleutel van Kwadendamme aan Prins Carnaval overhan digd is begint om14.30 uur de optocht. Een beeld van de carnavals optocht in Kwadendamme in voorgaande jaren n Joyrock in café 't Schuttershof Joyrock is voor veel Zeeuwse muziekliefhebbers geen onbeken de naam. Sinds de oprichting van de band in 1991 betraden zij al vele keren het podium in cafes, feesttenten en op festivals. Aanvankelijk speelde de band meestal 'goud van oud': stevige rock-covers die garant stonden voor een gezellige avond. De laatste jaren heeft Joy-Rock stevig gewerkt aan vernieuwing van het repertoire en dat zal te beluisteren zijn tijdens een op treden in café 't Schuttershof in Middelburg. Daar staat Joyrock zondag 25 februari om 17 uur op het podium om de zaal weer ouderwets plat te spelen. Latin Connection Café De Mug wordt dinsdag 27 februari vanaf 21 uur een swin gende huiskamer met een optreden van Latin Connection. Deze groep speelt Zuid-Amerikaanse muziek met belangrijke invloe den uit de Jazz, waardoor een verrassend sterk ritmisch geheel ontstaat. Mede door de sterke teksten en de aanstekelijke rit mes is de muziek van Latin Connection voor een breed publiek toegankelijk. De tempi van onder andere Bolero, Cha-cha-cha, Samba, Merengue en Bossa worden op de juiste manier ge speeld zodat dansliefhebbers zich volop kunnen uitleven. Doobie Brothers Night in Brooklyn In café Brooklyn is zondag 25 februari de Grandpa Nick Sessie band met een special rondom Doobie Brothers te beluisteren. Als gastzanger is Brian van Zwietering en als extra gitarist André Moehijam aanwezig. Brian is oprichter van de Vlissingse formatie Eye to Eye, was zanger/toetsenist bij het Pink Floyd Project en zanger/gitarist bij het Queensproject op het bevrijdingsfestival in Vlissingen. De Vlissinger André Moehijam was vroeger de vast gitarist bij de Grandpa Nick Sessieband. Het concert begint om 17 uur. Corian de Dreu: Gemengde technieken In Depot exposeert Corian de Dreu nieuw werk op doek. De 'Te kens van bestaan', door De Dreu als een archeoloog bloot ge legd op het doek, zijn abstracte composities die opgebouwd zijn uit verf en andere materialen. Corian's schilderijen ontstaan uit haar fascinatie voor de vormgeving van ruimte. Al werkend bouwt ze haar schilderijen op, door te rangschikken, te groepe ren, toe te voegen en weg te halen. De expositie is te bezichti gen op zondag en maandag van 14 tot 17 uur en na telefoni sche afspraak via 0118-612640 of depót@hetnet.nl. Het Depot is te vinden aan 't Zanddorp 68 te Middelburg. De nieuwe buren van Jan Klaassen en Katrijn Poppentheater Tierelijn speelt 'De nieuwe buren van Jan Klaas sen en Katrijn'. De nieuwe buren van de familie Klaassen zijn helemaal niet zo aardig als ze op het eerste gezicht lijken. Zij brengen dan ook heel wat problemen in de Dorpsstraat. Er gebeuren vreemde en onbegrijpelijke dingen. Zou het tove narij zijn? Deze nieuwe voorstelling van Tierelijn is geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar en voor iedereen die weer eens lek ker kind wil zijn. De voorstelling is zondag 25 februari om 15 uur in het Arsenaaltheater in Vlissingen en de toegang kost 12,50 gulden of 10 gulden.

de Faam | 2001 | | pagina 13