Vergaderingen commissies PS GEEF WAT VRIJE TIJP AAN EPILEPSIE debitel 49!° Jongeren presenteren eigen kijk op Provincie Zeeland A eaaOfficiële Mededelingen MAANDSCHOTEL 16,50 Hols tei"er scl"1'1'6' Nationaal Epilepsie Fonds SIEMENS Woensdag 14 februari 2001 FAAM/VLISSINGER 7 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 7/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Abdij Op 16 februari presenteren tien groepen Zeeuwse jongeren hun kijk op de toekomst van de provincie in het kader van het Zeelanddebat. Het evenement kreeg als titel Cry Wolf en wordt gehouden in het Arsenaaltheater in Vlissingen. De presentaties beginnen om 19.30 Tijdens Cry Wolf geven groepen jongeren hun kijk op de ontwikkelingen tijdens korte presentaties aan Statenleden en leden van Gedeputeerde Staten. Voor de avond worden ook jeugdwerkers en andere geïnteres seerden uitgenodigd. De groepen jongeren zijn o.a. afkomstig van de Hogescholen Zeeland en Brabant, Zeeuws Agrarisch Jongeren Kontakt en Muziekschool Middelburg. Zij besteden aandacht aan onder meer werkgelegenheid, bereikbaar heid, milieu en vrije tijdbesteding. De avond wordt gepresenteerd door Erik Holm, presentator van o.a. jongerenprogramma's van Omroep Zeeland. Detailinformatie over dit programma staat op de website, www.zee- landdebat.nl Toegangsbewijzen Belangstellenden kunnen een toegangsbewijs aanvragen via tel. 0118- 631318 of e-mail: r.breedveld@zeeland.nl Slotmanifestatie Zeelanddebat 17 februari - Kamperland Op initiatief van Provinciale Staten is er de laatste maanden stevig gediscussieerd over de toekomst van Zeeland: het Zee landdebat. Dat kon op allerlei manieren: via Internet, in (regio)- debatten en in de Zeelandtrailer. Ook kon iedereen zijn of haar mening kwijt via de Zeeland- wijzer. Aanstaande zaterdag is de slotmanifestatie van het debat. Het woord 'slot' is eigenlijk niet op zijn plaats. Natuurlijk zal be kend worden gemaakt wat er tot nu toe aan opinies en cijfers ver zameld is. Uiteraard komen daar bij ook de deelnemers die een bij drage leverden aan het debat, aan het woord. Belangrijker is echter dat deze slotmanifestatie de opmaat is voor het vervolg van het traject: een Strate gische Toekomstvisie voor Zeeland, die deze zomer door Provinciale Staten zal worden vastgesteld. Tijdens de slotmanifestatie wordt een belangrijke plaats ingeruimd voor gedachtewisseling in aanwe zigheid van de Statenleden. Op die manier zijn ook de resultaten van deze bijeenkomst een bouw steen voor de strategische visie. Het programma voor deze mid dag ziet er als volgt uit: 12.30 uur - Ontvangst 13.00 uur - Welkom door Victor Deconinck, presentator 13.05 uur - Opening slotmani festatie door de heer D. Holt- kamp, voorzitter projectcommis sie Strategische Visie, lid van Provinciale Staten 13.10 uur - De thema's van het Zeelanddebat, resultaten en meningen 14.30 uur - Presentaties over de Zeeuwse Toekomst, zoals de visie van de jongeren 15.30 uur - Provinciale Staten aan het woord, interviews met woordvoerders van de statenfrac ties 16.00 uur - Afsluiting door de Commissaris van de Koningin, drs. W.T. van Gelder 16.10 uur tot 17.00 uur- Napraten De slotmanifestatie vindt plaats in de Studio's van Zeelandnet, Het Rip 9, te Kamperland. Aanmelden Wie de slotmanifestatie bij wil wonen is van harte welkom. U kunt hiervoor reserveren bij het projectsecretariaat, tel. 0118- 631294 of via e-mail, c.balje@zeeland.nl. Nieuws Voorafgaand aan een vergadering van Provinciale Staten (PS) bespreken diverse commissies onder andere de door Gedeputeerde Staten (GS) ingediende voorstellen. De commissievergaderingen zijn openbaar, worden gehouden in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. In alle Statencommissies is er aan het begin van de vergadering spreekrecht voor het publiek. Op 19 februari vergaderen twee Statencommissies. De commissie Welzijn begint om 9.30 uur. Na opening en mededelingen is er gelegenheid voor het publiek om gebruik te maken van het spreek recht. Op de agenda staan op het gebied van de jeugdzorg onder andere een voorstel van Gedeputeerde Staten (GS) om jaarlijks honderdduizend gulden beschikbaar te stellen voor de uitvoering van Jeugdmonitor Zeeland door SCOOP en de inzet van wachtlijstmiddelen voor de jeugdhulpverlening. GS hebben voorgesteld om jaar lijks 50.000,- beschikbaar te stellen voor topsportevenemen ten. De commissie wordt ge vraagd in te stemmen met de subsidieregeling provinciale top sportevenementen. De commis sie wordt ook gevraagd in te stemmen met de verhoging van het budget voor het toekomst scenario van de Zeeuwse zieken huiszorg. Gedeputeerde De Kok zal mededeling doen over de gang van zaken bij het Zeeuws Museum. Om te komen tot een beleids- bedrijfs- en verbouwings plan voor het museum is er een stuurgroep ingesteld. Deze wordt bijgestaan door het adviesbureau Twijnstra en Gudde. Medewerkers van dit bureau zullen de commis sie informeren en horen over hun werkwijze. De commissie Verkeer en Ver voer vergadert 's-middags om 13.30 uur. Ook hier is er de mogelijkheid voor het publiek om gebruik te maken van het spreek recht. Op de agenda staan ver der een mondelinge toelichting over de stand van zaken bij de Westerscheldetunnel, begrotings wijzigingen van de provincie en het IPO en de eerste wijziging van het investeringsplan 2001. Door verschillende oorzaken wij zigt de uitvoering van projecten. Zo wordt onder andere de aanleg van een fietspad St. Maartensdijk- Stavenisse doorgeschoven naar 2002 omdat de grondaankopen nog niet zijn geregeld. Door het doorschuiven van projecten kun nen later geplande zaken naar voren worden gehaald. Het gaat dan bijvoorbeeld om de aanleg van een fietspad over/langs de Delingsdijk (Landinrichting Schouwen-Oost) en het doortrek ken van het fietspad langs de Heinkenszandseweg vanaf de Dorpsstraat tot aan de Zuid- zakseweg te Heinkenszand. Andere agendapunten zijn: de nota inzake het bereikbaarheids profiel Alliantie Zuid-Nederland, defenitieve Streekplanafwijking Recreatieverdeelweg traject Renesse-Haamstede, advies voor ontwerp Landschapsverordening Zeeland 2001. Een antwoord van GS op vragen van de statenfrac tie WD inzake aankoop van een perceel grond door natuurvereni- gingen en particulieren wordt behandeld bij de ingekomen stuk ken, evenals de ingekomen brie ven inzake alternatieven in de Trajectnota/Mer van de recon structie van rijksweg 61, gedeel te Hoek-Schoondijke. De Commissie Economie verga dert op woensdag 21 februari 2001, aanvang 15:30 uur. Na het spreekrecht worden de vol gende agendapunten behandeld: voorstel inzake streekplanherzie ning nieuwe economische dra gers; voorstel tot 2e wijziging begroting provincie 2001; voor stel inzake wijziging IPO-begro- ting en meerjarenraming i.v.m. adviesstructuur. Als ingekomen stukken worden de volgende zaken behandeld: Brief GS van 16 januari 2001 met trajectnota MER/VERA; eindrapport Zoom-As inclusief bijlagen; Brief GS inzake motie Provinciale Staten over gas- en elektriciteitstarieven; ver slag SECG d.d. 29 november 2000; subsidie 2001 Zeeland Natuurland; nota met voortgangs rapportage gebiedsgericht pro ject herstructurering Veerse Meer. De commissie Ruimte, Milieu en Water vergadert op vrijdag 23 februari 2001 vanaf 9:00 uur. De vergadering begint met spreekrecht voor het publiek. De agenda ziet er verder als volgt uit: 2e Wijziging begroting 2001; Wijziging IPO begroting en meer jarenraming i.v.m. adviesstruc tuur; Voorstel inzake herinrichting Hoek; Voorontwerp Landschap verordening Zeeland 2001 c.a.; Toegankelijkheid natuurterreinen; Presentatie door ZMF over "The Bet"; Milieufonds en Jaar programma 2001; Antwoordnota ontwerp milieubeleidsplan en ont werp waterhuishoudingsplan; Brief met notitie financiële en economische gevolgen milieube leid; Notitie: Grond: hoe kom je er vanaf?; Jaarverslag P.C.M.W. 2000; De Waternieuwsbrief, janu ari 2001; Streekplanherziening nieuwe economische dragers, inclusief verslag gedachtewisse ling d.d. 15 januari 2001; Nota met voortgangsrapportage gebiedsgericht project herstruc turering Veerse Meer; Nota met definitieve streekplanafwijking recreatieverdeelweg traject Renesse-Haamstede; Informatieve notitie inzake 5e nota R.O. De volledige agenda's en bijbe horende stukken van alle com missies liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provin cie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: info- centrum@zeeland.nl. Het informa tiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informatie kan uiteraard ook worden verkregen via de website van de provincie Zeeland, www.zeeland.nl. Nieuwsbrief jeugdzorg In de eerste nieuwsbrief wordt uiteengezet wat het doel is van het onderzoek en wanneer het onderzoek moet zijn afgerond. Bij de totstandkoming van een nieuw model voor de jeugd zorg hebben GS ais uitgangs punt genomen dat de zorg afgestemd moet zijn op de vraag en uiteraard doelmatig moet zijn. De financiering moet binnen het budget passen wat door het rijk beschikbaar is gesteld. Het onderzoek richt zich op diverse sectoren van de jeugd zorg zoals vrijwillige jeugdhulp verlening, jeugdreclassering en geestelijke gezondheidszorg voor jeugdigen. Om een goed inzicht te krijgen wat er aan jeugdzorg in Zeeland voorhan den is, staat er in de nieuws brief een overzicht van alle vor men van zorg. Elke nieuwsbrief wordt afgesloten met een bij drage uit de sector jeugdzorg. De heer Eijlander, algemeen directeur Stichting Jeugdzorg Zeeland kreeg de primeur. De nieuwsbrief jeugdzorg is be doeld om instellingen en orga nisaties te informeren over de opzet en voortgang van het onderzoek naar een nieuw model in de jeugdzorg in Zeeland en als zodanig ook aan die instanties toegezon den. Vanzelfsprekend is de nieuwsbrief voor elke andere belangstellende beschikbaar. Wie een gratis abonnement of een los nummer wil, kan con tact opnemen met het informa tiecentrum van de provincie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400. E-mail adres: infocen- trum@zeeland.nl. Het informa tiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Milieu Saneringsplan Bastion te Veere Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op de loca tie Bastion te Veere ernstig is en hebben met het saneringsplan van de Walcherse Bouwunie te Grijpskerke ingestemd (artikel 29 en 39 Wet bodembescherming). De beschikking ligt van 14 febru ari tot en met 28 maart 2001 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werk dagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30- 19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 28 maart 2001 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. De beschikking wordt 29 maart 2001 van kracht, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval wordt het besluit niet van kracht, voordat op dat ver zoek is beslist. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer J. v.d. Wee/ mevrouw M. Hordijk (tel. 0118- 631187/631778). met frites en broccoli Toetje van de maand februari Apfelstrudel met kaneelijs ert slagroom 5,25 COLLECTANTEN GEZOCHT! Het Nationaal Epilepsie Fonds zoekt vrijwilligers voor de jaarlijkse nationale collecte (5 t/m 9 juni). Al is 't maar een paar uur op één avond. De opbrengst van de collecte is van groot belang voor onderzoek, voorlichting, individuele hulp, begeleide vakanties en bijzondere projecten in ontwikkelingslanden. Bel: Henny van Mourik, tel. (030) 6344063. Fax (030) 634 4060 Postbus 270, 3990 GB Houten info@epilepsiefonds.nl www.epilepsiefonds.nl Dect Classic 3010 ^JBERTEL- O vodafone OPZOOMSlJoaeft» fcrfcltedntean 1731^633 Dradit106 HEERLEN Promenade 2b mm GO™ -- GRONWGtN HAARUm"- WERINVEEN -. HEERLES

de Faam | 2001 | | pagina 7