GEMEENTE MIDDELBURG Gemeentegrond en openbaar groen niet gebruiken voor opslag Stadsgewestelijke Brandweer Vergunningaanvragen voor het rooien van bomen Schroeweg en P&R-terrein op de schop Commissie bezwaar- en beroepsschriften Middelburg Middelburgs echtpaar 60 jaar getrouwd Gemeenteraadsvergadering Woensdag 14 februari 2001 FAAM/VLISSINGER 3 Week 7 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de afdeling Communicatie. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, iedere werkdag open van 8,00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Internet site: www.middelburg.nl info middelburg, nl MAXIMAAL TEXT VANAF PAG. 830 Informatienummer 675 555 Oud papier Het oud papier van bewoners die aan de noordzijde van het centrum wonen wordt op zaterdag 24 februari door de Beerdenis van Berlekom Scouts op gehaald. Op zaterdag 10 maart wordt het papier van bewoners die aan de Noordweg en in Sint-Laurens wonen door Korfbalvereniging ONDO opge- haald. Het papier moet om 08.30 uur in doos of gebundeld buiten staan. In welke wijk en op welke datum het oud papier in geheel Middelburg wordt opgehaald staat op de oud pa pierkalender aangegeven. In maart wordt een nieuwe oud papierkalender 1 in Middelburg verspreid. Tot verschij ning van deze kalender blijft de hui dige ophaalregeling gehandhaafd. Wie krijgt 20.000 gulden? Het Prins Bernhard Cultuurfonds Zeeland zoekt bijzondere projecten voor de Stimuleringsprijs 2001. Deze prijs bestaat uil 20.000 gulden en wordt uitgekeerd ter stimulering van het culturele leven en natuurbehoud in Zeeland. De prijs kan worden toe- gekend aan projectvoorstellen op het gebied van wetenschap, literatuur, beeldende kunst, audiovisuele kunst, muziek en muziektheater, dans, theater, cultuur- en natuurbehoud. De prijs is bedoeld voor vrijwilligers of amateurs (bij voorkeur jongeren) die individueel of in georganiseerd verband een project willen uitvoeren dat uitstijgt boven hun reguliere acti viteiten. Commissaris van de Konin gin, drs. W.T. van Gelder, zal op 28 mei de prijs uitreiken. Iedereen die dal wil kan tot 1 maart aanstaande projectvoorstellen indienen bij hel Prins Bernhard Cultuurfonds Zee- land. Postbus 407, 4330 AK Middel burg. Meer informatie is te verkrij- gen op telefoonnummer 0118 - 68 25 00., e-mail: zl@cultuurfonds.nl. Ook dit jaar zal het Prins Bernard- bonds weer collecteren en wel in de 1 periode van 27 mei tol en met 2 juni. Vorig jaar haalde het fonds in onze provincie een recordopbrengst van 80.000 gulden op. Het collecteren gebeurt door leden van verenigingen. Een derde van de opbrengst gaat te rug naar die verenigingen. Verder wordt ook nog de Stimuleringsprijs van 20.000 gulden uitgereikt. Fietskluizen station Amemuiden geplaatst Vorige week zijn de nieuwe fictsklui- ,zen op NS-station Arnemuiden ge plaatst. Het gaat om acht inbraakvei- lige kluizen. Zij zijn geplaatst onder de glazen overkapping van de fiet senstalling. In november 2000 open de Railinfrabeheer al hel onbewaakte gedeelte van de stalling. In het kader van het landelijke pro- gramma 'Ruimte voor de fiets' heelt het ministerie van verkeer en Waters- laat 460 miljoen beschikbaar gesteld, Met dat geld moet NS de faciliteiten voor fietsende treinreizigers verbete- .ren. In Amemuiden is dat gebeurd door de fietsenstalling te modernise ren. Eerst kwam er een overkapping en nieuwe fietsklemmen, nu dan zijn nog acht fietskluizen geplaatst. Railinfrabeheer verwacht dat dc nieuwe fietsenstalling hel gebruik van de fiets van en naar het station stimuleert. Nu al komt bijna 40 van de treinreizigers op de fiets naar het station. Hel programma 'Ruimte voor de fiets' loopt nog tol 2007. Collectes Nog tot en met 17 februari collec teert Dorkas in Arnemuiden. Van 5 maart tot en 10 maart gaat het Vogelopvangcentrum de Mikke de straat op om te collecteren. Tafeltje Dekje "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, ge handicapten en diegenen, die (lij delijk) zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maal tijden kunnen iedere maandag tus sen 8.45 en 9.30 uur worden be steld. U kunt hiervoor bellen met nummer 0118-638570. Hel bezor gen gebeurt ook op deze dag. Menu vanaf maandag 19 lol en met zondag 25 februari 2001 Maandag Varkensschnitzel, spruitjes, ge stampte aardappelen. Dinsdag Gebakken vleesballetjes, snijbo nen, gestampte aardappelen. Woensdag Stamppot boerenkool met worst. Donderdag Kippenborst in kerrieroomsaus met vruchten, groenterijst. Vrijdag Visschotel in mosterdsaus, aard appelen met peterselie. Zaterdag Bamigoreng met kipsateh. Zondag Wat de pot schaft. De Statenlaan, een laan om trots op te wezen. Het straatbeeld, wordt niet ontsierd door opgeslagen goederen. (foto: afdeling Groenbeheer) Vanaf maart controles De afdeling Groenbeheer van de gemeente Middelburg ziet de laatste tijd steeds vaker dat mensen gemeentegrond gebruiken voor de opslag van goederen (materialen). Denk hierbij aan klinkers, tegels, hout voor de open haard en surfplanken. Dit is niet de bedoeling en daar wordt wat aan gedaan! Het plan is per wijk een inspectie uit te voeren en de aanwezige materialen op te ruimen. In maart vindt een actie plaats in de wijk Klarenbeek. De gemeente wil het opslaan van goederen en materialen in openbaar groen tegengaan. De gemeente in vesteert in het openbaar groen en het onderhoud daarvan en vindt het niet gepast als het als opslagruimte wordt gebruikt. Wanneer een 'op slagplaats' geconstateerd wordt, zullen de bewoners zomogelijk mondeling van de constatering op de hoogte gebracht worden. Vervolgens ontvangen de bewoners, indien nodig, een brief van de met daarin het verzoek de goederen/ma terialen binnen twee weken te ver wijderen. Wanneer deze niet op de uiterlijke datum verwijderd zijn, zorgt de gemeente voor het afvoe ren van de goederen. Omdat het niet te doen is om heel Middelburg is één keer te controle ren, wordt begonnen in de wijk Klarenbeek. Hierna zullen de ande re wijken volgen. Het groen in de wijk is immers belangrijk voor de leefbaarheid. Het is voor iedereen van belang dat het groen er goed uit ziet en de gemeente Middelburg verzoekt u dan ook uw medewer king hieraan te verlenen. Ook controle op gebruik gemeentegrond Naast het controleren op het ge bruik van gemeentegrond als op slagplaats, vindt controle plaats op het illegaal gebruik van gemeente grond. Denk daarbij aan een naar achteren verplaatste schutting of het bouwen van een tuinhuisje buiten de kadastrale grens van een kavel. Ook zijn regelmatig paden door het openbaar groen gemaakt om de wo ningen ook aan de achterzijde te kunnen bereiken. Ook dit oneigen,- lijk gebruik van gemeentegrond verstoort het groen in de wijken. Wanneer illegaal gebruik wordt ge constateerd, zal u door de gemeente worden aangesproken. Tijdens dit gesprek wordt de verdere procedure met u besproken. Het is in deze si tuaties niet zo dat u binnen 2 weken uw tuinhuisje moet verwijderen. Er wordt met u een redelijke termijn afgesproken. De gemeente zal na de afgesproken datum voor herstel van de openbare grond zorg dragen. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met de heer Dick Sakko van de afdeling Groenbe heer. Hij is telefonisch te bereiken op nummer (0118) 67 53 13. De Stadsgewestelijke Brandweer Vlissingcn-Middelburg is vorig jaar 726 keer uitgerukt voor hulp bij brand of hulpverlening. In zes geval len ging het om een grote brand, waarvan de branden bij Gero-cam- pers en Maral B.V. de meeste aandacht vroegen. Alle 150 brandweerkorpsleden van de Stadsgewestelijke brandweer werden op de korpsavond in hel Ar senaal bedankt voor hun inzet het afgelopen jaar. De brandweercom mandant Ruud Maljaars haakte in op het verantwoordelijkheidsgevoel en professionaliteit. De brandweer heeft vijf posten in het stadsgewest. Bij een melding moet binnen vier minuten worden uitgerukt. Dit vraagt veel training en discipline. Altijd geldt bij een brand de gouden veiligheidsregel: met zes mensen uitrukken, èn weer terugkeren. Brandbestrijding blijft altijd actu eel. Gedurende de korpsavond kwa men de ramp in Enschede en de branden van Volendam en Kaprun (Oostenrijk) ter sprake. Ook de vei ligheidssituatie in Vlissingen en Middelburg werden besproken. Ver der werden dc uitdagingen van het komende jaren belicht, zoals pre ventie en nieuwbouw. De korpsavond werd voor de twee de keer gehouden. Dit jaar werden vele brandweerlieden in de bloe men gezet vanwege de door hen be haalde diploma's, bevorderingen en onderscheidingen. Ook diverse be stuursleden van het nog jonge korps werden bedankt voor bewezen diensten. Tevens werd aan de bur gemeesters van Middelburg en Vlis singen een veiligheidsjas en veilig heidshelm uitgereikt. Deze kunnen zij dragen bij grote calamiteiten. Bijeenkomst gehandicaptenbeleid Geen apart beleid voor gehandicapten, maar algemeen beleid waarbij rekening wordt gehouden met mensen die extra aandacht behoeven. Dat is het uitgangspunt geweest van de drie Walcherse wethouders voor gehandicaptenbeleid. Op 21 februari 2001 om 19.30 uur presente ren zij de conceptnota 'gehandicapten, inclusief beleid voor Walche ren' in het gemeentehuis te Domburg. Onder gehandicapten worden men sen verstaan met een functiebeper king. Dit zijn mensen die bijvoor beeld niet of moeilijk kunnen lo pen, horen of zien. Teneinde een in druk te geven van de omvang van de doelgroep heeft de Gehandicap tenraad becijferd dat 12,8% van de inwoners van Nederland op de een of andere wijze gehandicapt is. Dat zou voor Walcheren betekenen dat het dan gaat om zo'n 13.000 perso nen. Te vaak worden gehandicapten in Nederland als een aparte groep gezien, hetgeen hun maatschappe lijke positie in het algemeen niet ten goede komt. Voorzieningen en regelingen moeten zó getroffen worden dat alle burgers, met en zonder handicap, er gebruik van kunnen maken. Conceptnota In de nota worden aandachtsvelden gegroepeerd rondom een viertal thema's: Bevorderen van toegankelijkheid Bevorderen positieve beeldvor ming Voorlichting en informatie aan gehandicapten Bevorderen participatie in bestu ren en overlegvormen. Iedere kan deze bijeenkomst bijwo nen. Wel graag van tevoren een te lefoontje. Gehandicaptenorganisa ties en betrokken ambtenaren zijn uitgenodigd. De avond wordt voor gezeten door mevrouw Poppe-de Looff, wethouder gehandicaptenbe leid in de gemeente Vlissingen. De wethouders gehandicaptenbeleid van de gemeenten Middelburg en Veere, mevrouw Van Dijk-Sturm en de heer Korstanje, zijn eveneens aanwezig. Hebt u nog vragen over de bijeen komst of de nota dan kunt u bellen met de heer Wisse van de gemeente Middelburg, tel. 0118-675673 of met de heer Nagel kerke van de ge meente Veere, tel. 0118-555414. In het algemeen is voor het rooien van bomen een vergunning nodig. Deze vergunning is niet nodig voor populieren langs wegen, vruchtbo men, kweekgoed en uitdunning van groenvoorzieningen en een boom met een stamdiameter van maximaal 25 cm (gemeten op 1.30m boven het maaiveld, maximaal 3 bomen per locatie). Een aanvraag is ontvangen voor: Een wilg aan de generaal Eisenho- werlaan. Twee berken, een es en vijf elzen aan de Dorsstraat tc Klevcrskerke Dunning en vervanging bomenbestand In verband met het verbeteren van groeiomstandigheden of groenstruc tuur is de gemeente voornemens het bomenbestand langs de navolgende wegen uit te dunnen of te vervangen: Rotterdamsekaai; vier iepen vervan gen door vijf kastanjes. Dwarskaai; veertien linden vervan gen door twaalf kastanjes. Voor nadere informatie kunt u te recht bij de heer H. ten Klooster van de afdeling Groenbeheer, 0118- 675312 Informatieavond verkeersmaatregelen Stromen wijk Op dinsdag 27 februari a.s. vindt in kerkencentrum De Morgenster een informatieavond plaats over de evaluatie van de verkeersmaatre gelen in de Stromenwijk. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. De deu ren van het kerkencentrum (ingang Adr. Obry'sstraat) zijn vanaf 19.00 uur geopend. Waarom deze informatiebijeen komst? Enige tijd geleden heeft het gemeentebestuur van Middel burg een aantal verkeersmaatrege len genomen. Verkeerskundig ad viesbureau Goudappel Coffeng heeft de maatregelen op de route Schroeweg-Tangent-Stromcnwijk geëvalueerd. De evaluatie had dus ook betrekking op de verkeers maatregelen die in de Stromenwijk zijn genomen. Tijdens de informa tiebijeenkomst worden de uilkom sten van de evaluatie met betrek king tot de verkeersmaatregelen in en rondom de Stromenwijk gepre senteerd. Verkeerskundig adviesbureau Goudappel Coffeng gccl't tekst en uitleg over de uitkomsten van het onderzoek. De heer Luilwicler, wethouder infrastructuur, vertelt wat de gemeente met de uitkom sten van deze evaluatie gaat doen en op welke termijn de maatrege len worden uitgevoerd. Bewoners, gemeente en Goudappel Coffeng streven allemaal maar één doel na: leefbaarheid cn verkeers veiligheid voor iedereen, maar met name voor de bewoners in de Stro menwijk. Inspraak Het evaluatierapport ligt in de perio de van 22 februari tot 21 maart ter inzage. Tijdens de vergadering van de commissie ESI (Economische Zaken, Sociale Zaken en Infrastruc tuur) op woensdag 18 april bestaat de mogelijkheid om in te spreken. Wanneer mensen van het spreek recht gebruik willen maken, dienen zij dit van te voren bij de secretaris van de commissie kenbaar te ma ken. De secretaris is de heer De Wolf. telefoonnummer (0118) 67 53 04. Voor meer informatie over spreekrecht kunt u een bezoek bren gen aan onze website, www.middel- burg.nl. Volgend op de commissie vergadering staat het rapport op de agenda voor de vergadering van de gemeenteraad van 23 april 2001. De bewoners van 't Zand Stro menwijk hebben aan het begin van deze week een uitnodiging ontvan gen. Andere belangstellenden zijn natuurlijk ook van harte welkom bij deze informatiebijeenkomst. Het werk aan de Schroeweg duurt naar verwachting tot eind deze maand (foto: F. Viergever). U heeft het vast al wel gezien, de Schroeweg wordt onder handen genomen. Sinds vorige week donderdag is de aansluiting van de Se- geerssingel op de Schroeweg afgesloten. Dat blijft zo gedurende drie weken. In deze tijd zal de aannemer de verkeerssituatie aanpassen om het P&R-terrein achter het station beter te ont sluiten. Het parkeerterrein bij het station biedt ruimte voor ongeveer 200 auto's en bovendien bevindt het zich slechts op 5 minuten lopen van de binnenstad. Tot op heden werd echter te weinig gebruik gemaakt van deze parkeermogelijkheid. Straks zal dal an ders zijn. De ontsluiting van het terrein, er komen uitvoegstroken en dc oprit wordt heringericht, maakt het goed bereikbaar en zichtbaar, zodat naar verwachting meer mensen daar gaan parkeren. De Segeerssingel en de Edelstenenbuurt blijven gedu rende de werkzaamheden bereikbaar, bijvoorbeeld via de Buitenruststraat. Begin maart verschijnt Infokanaal, nummer 2 met daarin de laatste stand van zaken wat betreft het Stationsgebied en diverse interviews. De commissie bezwaar- en beroepsschriften adviseert het gemeentebe stuur over bezwaarschriften. Donderdag 22 februari aanstaande komt de commissie weer bijeen in de Trouwzaal van het stadhuis. Tijdens deze bijeenkomst krijgen belanghebbenden de gelegenheid hun be zwaar/beroep toe te lichten. Volgende week worden (onder voorbe houd) de navolgende zaken behandeld: 15.30 uur: Bezwaarschrift tegen het besluit van 20 oktober 2000, nummer 2000/13195/JD, waarbij een aan vraag om een inval idenparkeerkaart (bestuurder) is afgewezen. 15.45 uur: Bezwaarschrift van De Appelbloe sem Pers, Drukkerij in het Veen, Van Diemen,straat 410 te Amster dam tegen het besluit van 29 augus tus 2000, nummer BGZ/LH, waar bij geweigerd is informatie te ver strekken uil de gemeentelijke basis administratie. 16.00 uur: Bezwaarschrift van Boogaard Advocaten namens de heer W. Maas, Breeweg 56 te Middelburg legen hel besluit van 24 oktober 2000, nummer 1999/6945/HKo, waarbij de aan de heer J. Schip per verleende bouwvergunning d.d. 22 juni 1999, nummer 1999/6945 voor de bouw van een garage op een perceel aan het Pa relwegje te Middelburg is gewij- 16.20 uur: Bezwaarschrift van de heer J.L. de Troije en mevrouw P.J. de Troije- Andriesse, Sint Jorisgang I te Mid delburg tegen het besluit van 15 de cember 2000. nummer 2000/12852, waarbij aan de heer J. Simonse, Wagenaarstraat 19 te Middelburg een vergunning is verleend voor het aanbrengen van een dubbele poort deur in de tuinmuur op het perceel aan de Wagenaarstraat 19 te Mid delburg. 16.40 uur: Bezwaarschrift van Justion te Mid delburg namens de Werkplaatsen Walcheren te Middelburg tegen het besluit van 7 november 2000, num mer 2000/6446/Hko, waarbij een bouwvergunning voor een reeds ge bouwde overkapping van een was plaats op het perceel Schcngc 6 tc Middelburg, alsmede voor het daarop ingediende gewijzigde bouwplan is geweigerd en waarbij tevens de vrijstelling ex artikel 19 (lid 3) van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening is geweigerd en het besluit van 7 november 2000, num mer 200/6446/Hko, waarbij een lastgeving is gegeven om de huidi ge illegale overkapping binnen 1 maand van het perceel Schenge 6 te (doen) verwijderen, onder aan zegging van het opleggen van een dwangsom. 17.10 uur: Bezwaarschrift van Belasting- Accountantskantoor Dogan, na mens Shoarma/Pizzeria Alanya, Vlasmarkt 32 te Middelburg tegen hel besluit van 29 november 2000, nummer 2000/9765, waarbij voor genoemde Shoarma/Pizzeria een verlof alcoholvrij en exploitatiever gunning aan de ondernemer de heer M.C. Yamanoglu is verleend onder de voorwaarde dat er tussen 02.00 uur en 06.00 uur geen bezoe kers worden toegelaten in de inrich ting. 18.30 uur: Bezwaarschrift van de heer ds. J.E.L. Brummelkamp, Molenwater 111 te Middelburg tegen het besluit tol het rooien van lindebomen in de Branderijmolengang. 18.50 uur: Bezwaarschrift van Wings finance houses te Middelburg tegen hel besluit van 24 oktober 2000, num mer 1999/10703/RK, waarbij een gedoogbesluil tot 31 juli 2001 is ge geven voor de gevelreclame Dam 51 en tevens een lastgeving tot ver wijdering indien de reclame na 1 augustus 2001 nog aan het pand hangt. 19.05 uur: Bezwaarschrift van Café Allez te gen het besluit van 25 september 2000, nummer 2000/14438/SV, waarbij voor het cafébedrijf geves tigd aan de Vlasmarkt 4 te Middel burg nadere eisen Milieuwetgeving zijn vastgesteld. 19.25 uur: Bezwaarschrift van Isoschclp te Yerseke tegen hel besluit van 27 november 2000, waarbij een door de Slichting Woongoed Middelburg overgelegd keuringsrapport van KOAC WMD aanvaard is als erken de kwaliteitsverklaring zoals be doeld in artikel 9 van het Bouw stoffenbesluit. 19.45 uur: Bezwaarschriften van H.J. Schelf horst en CH.J.H. Schelfhorst, Fam. H. Apner en Reclamebureau Apner bv en Vereniging van Eige naren Appartementen Meestoof 90- 198 (even) allen te Middelburg te gen het besluit van 5 december 2000. verzonden 22 december 2000, nummer 2000/4500, waarbij een sloop- en monumentenvergun ning is verleend voor het slopen van de NS-goederenloods met bijbeho rend laad- en losperron en aan- en afvoerroute op hel perceel, plaatse lijk bekend als Kanaalweg 34, kadastraal bekend als gemeente Middelburg, sectie O. nummer 00865. De hoorzittingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis. Inlichtingen kunnen vooraf worden ingewonnen bij de (waarnemend) secretaris van de commissie, dhr. mr. J.J. Groenenberg (tel. 0118- 675433). Afgelopen weekend vierde het echtpaar Kuijl-Over de Linden hun 60-jarig huwelijk. Wethouder Visser ging op be zoek en feliciteerde hen in bijzijn van familie, vrienden en kennissen. Foto: Ruben Oreel Maandag 19 februari a.s. is er weer een vergadering van de gemeente raad van Middelburg. De vergadering begint om 19.30 uur en vindt plaats in de Raadzaal in het Stadhuis. Iedere belangstellende kan vanaf de publieke tribune de vergadering bij wonen. De publieke tribune is te bereiken via de toren van het stad huis op de hoek van de Lange Noordstraat en de Markt. Personen die slecht ter been zijn, kunnen van te voren contact opnemen met de boden. Zij zijn telefonisch te berei ken op nummer (0118) 67 54 03. De agenda voor deze vergadering is voorlopig als volgt: 1. Mededelingen en stukken. ingekomen 2. Vastelling bestemmingsplan "Arnemuiden Hazenburg - le herziening". 3. Planschade "Hof ter Veste". 4. Planschade Seisweg 150 en 152. 5. Stichting Stadstoezicht Vlissin- gen-Middelburg jaarrekening 1999. 6. 7e serie wijzigingen van de Mo delbouw- verordening 1992. 7. Besteding opbrengst verkoop aandelen NV Bouwfonds Neder landse Gemeenten. 8. Verzamelvoorstel tot het wijzi gen van de begroting voor het jaar 2001 en het verlenen van kredieten. 9. Afkoop risico's klimgeldlenin- gen St. Zorgcentra en St. Zorg verlening der Gereformeerde Gemeenten in Zeeland. 10. Herhuisvesting praktijkschool 't Bolwerk. 11. Beschikbaar stellen van aan vullend krediet voor de realisa tie van een multifunctionele accommodatie in de Magi- straatwijk. 12. Uitbreiding formatie sectie Be lastingen. De stukken behorende bij deze agendapunten liggen ter inzage bij de afdeling Communicatie. Stad- huisstraat 2. geopend van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00

de Faam | 2001 | | pagina 3