BBK Bruidsmode vertrekt uit Middelburg Horen Idem Dito verhuisd naar Nieuwe Burg Gratis hoortest JIJJIj Marktbezoek geld waard La Barra breidt Italiaanse keuken uit l i l i i l l Sfeervolle woonaccessoires bij Oud Azië en vrijblijvend hooradvies Groeneveld Opticiens Woensdag 14 februari 2001 FAAM/VLISSINGER 11 Nieuwe SieMatic dealer Met diverse feestelijkheden en onder het genot van een hapje en een drankje wordt 16 februari Woonstudio Middelburg ge opend. Aan de Grenadiersweg 17a te Middelburg kunnen vanaf dan de nieuwste SieMatic modellen en modetrends 'live' beke ken en geprobeerd worden. Bij een bezoek aan de showroom kan een geheel aangesloten demonstratiekeuken bezichtigd worden waarbij de nieuwste trends op het gebied van kookap- paratuur getoond worden. De demonstratiekeuken is voorzien van moderne gemakken als een ingebouwd koffiezetapparaat en combimagnetron. In de keuken kan gekookt worden met ho- gedruk-stoomkookapparatuur en in combinatie met de oven. Groepsbezoeken aan sportevenementen Evenementenbureau Trends uit Breda biedt sinds 1995 haar dien sten aan op het gebied van groeparrangementen rondom natio nale en internationale sportwedstrijden. Via Trends is het moge lijk volledig verzorgde reizen te organiseren naar de grote tennis- tournooien in binnen- en buitenland, naar de uit- en thuiswed strijden van voetbalclubs als Ajax, Feijenoord, NAC en PSV en naar de resterende wedstrijden van het Nederlands elftal in het kader van de WK 2002. Hiernaast biedt Trends ook individuele ar- rangemaenten aan naar Engeland (Arsenal, Chelsea, Liverpool etc.) en Spanje (Barcelona, Real Madrid). Trends is telefonisch be reikbaar op 076-5656554 of per e-mail op info@trendevents.nl Workshop ISO-9000:2000 norm De Kamer van Koophandel houdt donderdag 22 februari een workshop rondom de nieuwe ISO-9000:2000 norm'. In hotel Ar- neville doordringt spreker Olaf Berg, werkzaam bij Q-consult, de aanwezigen van het belang van de nieuwe ISO-norm. Deze norm biedt verschillende kansen en uitdagingen, omdat de norm geschikt is voor zowel productiebedrijven als dienstverle nende instellingen. Tevens is de norm minder star en legt hij meer nadruk op het verbeteren van de klantvriendelijkheid dan oudere normen. De workshop is van 9.30 uur tot 17-00 uur. Deelname kost, inclusief lunch, naslagwerk, consumpties en apéritief 390 gulden. Aanmelden voor de workshop kan bij de Kamer van Koophandel Zeeland via telefoon 0118-673520 of via www.zeeland.kvk.nl Een knuffel van Jan Jan des Bouvrie, Nederlands bekendste designer, geeft continu vorm aan nieuwe ideeën. Zijn nieuwste project bestaat uit een serie zachte, mooie knuffels. Een nieuw negental voor de kin derkamer, met ieder een eigen vorm en karakter. Jim en Jon zijn gezellige dikkerd, Jane is eigenwijs. Jilly en Jock hebben ge woon lekker veel oren. Jork, Jokke en Jip: een vrolijke drieling. En Jolly? Da's de pias van het stel! De poppen van het babyca- deaumerk Babico Tricots zijn vrolijk, mooi en veilig. Ze zijn ge schikt voor kinderen van 0 tot 100 jaar en logeren nu nog even bij de bekende babyspeciaalzaken. Uiteraard totdat ze bij de ko per een nieuw adres vinden. Knuffelzacht nieuws voor kinderen van 0 tot 100. door Mieke Roelse Tot eind maart hebben aanstaande bruiden nog de kans een trouwjurk te kopen bij BBK Bruidsmode aan de Lange Noordstraat in Mid delburg. Daarna gaat eigenaresse Krijnie Niko- lic vanuit haar woning in Zierikzee verder met de verkoop van bruidsmode en accessoires. In Middelburg is nog een ruime keus aan japon nen met nu wel erg aantrekkelijke prijzen. De aanleiding tot de bedrijfs beëindiging is niet dat er in eens minder Walcherse brui den zijn, maar het huurcon tract van de zaak liep af en Ni- kolic wilde zich niet weer voor een lange tijd vastleggen. „We hebben stapsgewijs de zaken opgebouwd en we bou wen ook stapsgewijs af", zegt ze. In Zierikzee heb ik de ruimte om zeker zo'n honderd modellen te showen en de af stand is voor veel mensen geen bezwaar. Het gaat toch om een bijzondere dag, dan maken die dertig kilometer omrijden niet uit. Bovendien kan ik straks in Zierikzee de bruidsmode veel goedkoper aanbieden omdat ik verder geen extra kosten heb als huur en elektriciteit. Dus dan loont het helemaal de moeite, want een paar honderd gul den zal dat zeker schelen op de prijs. Maar voor het zover is moet eerst de zaak in Mid delburg het liefst helemaal leeg. Daarom worden er aan trekkelijke kortingen tot wel zeventig procent gegeven. Het lijkt misschien slim om tot het laatst te wachten, maar nu is er nog veel moois en het risi co dat hun 'droomjurk' al weg is lopen de meeste bruidjes liever niet." Die droomjurken zijn op het moment mouw loos, van soepele stoffen ge maakt en in ivoor uitge voerd. Wit is er nog wel maar mondjesmaat en de trends in de dagelijkse mode zoals laagjes over elkaar en het gebruik van kantachtige hesjes komt ook terug in de bruidsmode. Eenvoud voert de boventoon. Service BBK, waarvan de letters staan voor Betere Bruids Kleding, garandeert een service tot de trouwdatum. „Dat betekent dat we afspraken maken over de tijd waarop de japon afge speld, gepast en gehaald kan worden. Dat gaat straks in Zierikzee gewoon door", ver- Iedere maand zet onze foto graaf een klant van de Middel burgse weekmarkt op de foto. Wie zichzelf op de foto her kent heeft geluk, want hij of zij ontvangt een door de markt- ondernemers beschikbaar ge stelde waardebon. De eerste gelukkige is mevrouw van Berkel. In aanwezigheid van Wim de Smit, voorzitter cen trale vereniging voor ambu lante handel en Marcel Schreur, medewerker Faam/Vlissinger ontving zij uit handen van Lenie van Noort, namens de marktonderne- mers, de marktwaardecou pons. zekert Nikolic. „Als een jurk niet meer perfect past dan kan daar altijd iets aan gedaan worden. Sommige bruidjes worden een beetje zenuwach tig naarmate de trouwdag na dert en vallen dan ineens af of eten er van de spanning een paar pondjes bij. Dat heeft consequenties voor de jurk natuurlijk. Bij de afgeprijsde japonnen worden wel de ver- maakkosten in rekening ge bracht. Normaal is dat bij de prijs inbegrepen. Maar nog maals, die kortingen zijn zo hoog dat je ergens een grens moet trekken. Ook accessoires zoals sluiers, kapjes en hand schoenen worden afgeprijsd. Van de schoenen, sieraden en luxe lingerie is al veel weg dus dat is geluk hebben." Om vanwege de hoge kortingen te gaan trouwen is nogal om slachtig, maar wie toch al een datum in het hoofd heeft en ook enig idee over het model kan het beste niet te lang wachten. De 'mooiste dag van je leven' hoeft niet meteen ook de duurste dag te zijn. Krijnie Nikolic tussen twee van haar modellen. foto:Jaap Wolterbeek Vanaf begin dit jaar is Restaurant La Barra aan 't Groentje in Domburg gesloten ge weest. Als de zaak op 16 februari weer open gaat is er veel veranderd. Het interieur heeft een andere kleur en daarmee een meer zuide lijk karakter gekregen. Ook op het personele vlak zijn er veranderingen want naast het ver trouwde vakmanschap van Hans Wisse zal Lina Tidili als gastvrouw mede het gezicht gaan be palen van La Barra. Nieuw is de naam Tidili aller minst in het restaurant. Voor dat Hans Wisse het restaurant meer in de richting van de Franse keuken stuurde, zwaai de de vader van Lina er de scepter. Nu gaan de inrichting en de kaart weer de Italiaanse kant op. „Dat is een bewuste keuze", licht Wisse toe. „Ik wilde dat al langer maar dan moet je ook mensen in de keuken hebben die dat kun nen. Dat is nu goed geregeld en dan kun je ook waarmaken dat je een Italiaanse keuken voert." La Barra's nieuwe gast vrouw vult aan: „We willen zoveel mogelijk de traditionele gerechten op een authentieke manier klaarmaken. Je ont komt er niet aan dat er altijd iets aan veranderd moet wor den; onze gasten zijn nou een maal geen Italianen. Maar de ingrediënten en de producten die we gebruiken zijn gega randeerd Italiaans. Door mijn vader kan ik aan speciale olijf olie komen bijvoorbeeld die in de winkel niet te koop is. Dat is natuurlijk een voordeel. Veel mensen proeven dat kwaliteitsverschil; olijfolie zit natuurlijk volop in de lift op het moment maar ook met sommige gerechten merk je dat. Onze roomsaus zal sma ken zoals in Italië." Pizza De serre, waar een gezelschap tot twintig personen in een sfeervolle ruimte kan dineren of waar een receptie gegeven kan worden is voorzien van nieuwe lampen en de muren zijn geschilderd in een terra- kleur die ook in de rest van het restaurant veelvuldig te rugkomt. „Met Pasen, of liever Tidili Wisse: „niet alleen maar Italiaanse wijnen". foto: Jaap Wolterbeek al eerder, gaan we van start met de nieuwe kaart die dus voornamelijk Italiaanse ge rechten bevat", zegt Tidili. „We hebben een pizzabakker die tot vorig jaar nog in Italië werkte, dus origineler kan haast niet. De wijnkaart kende al veel Italiaanse wijnen zoals de witte Trabiano, Chianti ui teraard en Lambrusco. Maar er is geen bezwaar tegen een goede Chileen als we die te genkomen hoor, zo eng is het ook weer niet. De muziek zal ook weer veel Italiaanse ever greens bevatten. Het liefste zou ik af en toe een muzikant hebben, maar dat is niet mak kelijk en ruimte voor een piano hebben we ook al niet." Plannen zijn er nog genoeg: voor een overdekt tuin/terras bijvoorbeeld. En het is natuur lijk heel leuk om te kunnen zien hoe je pizza voorbereid en gebakken wordt. Alleen zou daarvoor de keuken open gebroken moeten worden. Dat kan altijd nog, vinden Wisse en Tidili, maar nu even niet. schuld- JZ ,|™i„ abc besef gesloten voor hebben akelig geheel gevuld handvat kortom bekoorlijk 1 V talent fier afgelopen platvis vogel deel v.e. piano 8 4 land in Azië warmte boom vrucht getroffen T veroveren rondhout k T knol takje gespannen vogelnet T vervelend sleepnet 6 loofboom T grote bijl radiobedrijf 2 loofboom muziek noot Enqelse titel familielid gewicht 5 7 geleed dier 3 www.puzzelland.com [2 [3 [4 [5 [6 f7 [8 Stuur uw oplossing vöör woensdag 21 februari naar de redactie van de Faam/Vlissinger, Postbus 18, 4380 AA in Vlissingen. Uit de goede inzendingen wordt een winnaar getrokken. Die krijgt twee vrijkaarten voor een film in Cine City. De prijswin naar wordt in de Faam/Vlissinger van woensdag 28 februari be kend gemaakt. De oplossing van de puzzel uit de Faam/Vlissinger van woens dag 31 januari luidt: 'Mens erger je niet'. De vrijkaarten van Ci ne City gaan naar Edwin Deegens uit Middelburg. Het is nog één en al bedrijvigheid op de Middelburgse pro menade en hier en daar flink modderig maar dat weerhield Marjan van Kouteren en Wim de Ridder er niet van om de deu ren van hun nieuwe pand aan de Nieuwe Burg alvast te ope nen. Na viereneenhalf jaar Langeviele kozen zij voor een ruimer pand op een, naar eigen zeggen, betere en meer centraal gele gen locatie. „Het is nu nog wel wat rom melig in de straat met al die werkzaamheden, maar straks als het klaar is zal het prachtig zijn", vertelt Marjan enthou siast. „Onze winkel in de Lan ge Viele werd wat klein en de Langeviele ligt toch een beetje achteraf. Hier op de Nieuwe Burg komen veel meer bezoe kers en straks als het helemaal klaar is nodigt het nog meer uit om hier uitgebreid te shop pen." Nu moet de bezoeker nog een sombere modderben- de en een spannende loop plank trotseren om de winkel te bereiken, maar dat wordt eenmaal binnen helemaal goedgemaakt door een ruim uitnodigend geheel waar vrolij ke kleuren als roze, lichtblauw en lila de boventoon voeren. Hippe, speelse en sportieve kleding voor kids, teens en la- dies dat is Idem Dito. Onder de categorie kids valt zowel de jongens- als de meisjescollectie en vanaf de teenage-periode moeten de mannen helaas het veld het ruimen voor de meiden en da mes. „Voor de tienermeiden die in het weekend gaan stappen hebben we naast de wat spor tievere basics ook een collec tie uitgaanskleding met hippe truitjes, bloesjes en rokjes. Die kleding is net iets aparter maar wel heel betaalbaar, want ja die meiden willen wel ieder weekend wat anders Marjan van Kouteren en Wim de Ridder verkopen het liefst spullen die zij zelf ook mooi vinden en graag dragen. foto: Jaap Wolterbeek aan", weet Marjan. En veel risico om de hele klas in het zelfde tegen te komen lopen ze niet want we houden onze collectie bewust klein, op is op, volgende maand weer iets nieuws." Dat geldt overigens Wie binnenwandelt in de Sint Janstraat nummer 3 in Mid delburg waant zich op een Indonesische Pasar. In de win kel 'Oud Azië' van Ineke van Leeuwen staan de leukste en mooiste Aziatische woondecoraties naast en door elkaar uitge stald. Voor ieders budget is er in het sfeervolle winkeltje wat te vin den: van gelukspoppetjes van een kwartje via houten dolfij nen in alle soorten en maten tot indrukwekkende bewerkte houten kasten die in een mo derne nieuwbouwwoning niet zullen misstaan. „Drie keer per jaar ga ik naar Indonesië om inkopen te doen", vertelt de goedlachse eigenaresse Van Leeuwen. „Hierbij kan ik zelf de kwaliteit van mijn win kelvoorraad goed in de gaten houden. Ook kan ik de kopers Ineke van Leeuwen haalt het Verre Oosten naar Middelburg. foto: Frank Husslage precies vertellen over de her komst en de oorspronkelijke functie van hun aankopen. Dat ik daarnaast ook nog de kans heb om zelf in het land rond te reizen maakt het er voor mij alleen maar aantrekkelijker op." Niet alleen Indonesië is terug te vinden in 'Oud Azië', ook de Filippijnen en Thailand zijn in de winkel vertegenwoordigd. „Mijn man, die een vergelijk bare winkel heeft in Zierikzee, doet de inkopen in Thailand. Goede vrienden van ons ne men de honneurs waar in de Filippijnen. Op deze manier heeft ieder zijn eigen deskun digheid en kan ieder tegen de meest concurrerende prijzen inkopen", legt Ineke van Leeu wen uit. Voor wie in de woning niet ge noeg heeft aan alleen de bij zondere houten, stenen, of zil veren beelden, tafels, cd-rek- jes of kasten heeft Oud Azië nog sfeerverhogende zaken in de aanbieding. Met de wier rook en de balsems die Van Leeuwen uit het mystieke Azië naar Middelburg importeert kan de atmosfeer van het ver re Oosten in huis geperfectio neerd worden. ook voor de kinder- en dames kleding. De kinderkleding van Idem Dito is vooral speels en stoer en kan beslist tegen een stootje. Dames kunnen terecht voor trendy sportieve vrijetijds- kleding, waarbij de vrouwelijk heid niet uit het oog verloren wordt. De soepele stoffen en actuele kleurtjes van de merken QS en Jonny Q lijken voor altijd afgerekend te hebben met het comfortabele maar vormloze joggingpak. 'Lekkere' kleding kan gelukkig dus heel goed stijl vol en vrouwelijk zijn. Maagklachten en maagmiddelen Informatie over maagklachten kan verrassend zijn. Veel mensen weten bijvoorbeeld niet dat bij een maagzweer een bacterie de boosdoener is. Vroeger werd gedacht dat stress de oorzaak was. Een andere wetenswaardigheid is dat er een sluitspier zit tussen de slokdarm en de maag. Soms werkt die sluitspier niet goed, namelijk als er te veel druk in de buik is, bijvoorbeeld bij zwan gerschap, overgewicht of door vlak na het eten plotseling te bukken. Het gevolg is dan brandend maagzuur: je voelt iets van het eten zurig, branderig terugkomen. Vervelend, en als dit vaak gebeurt, kan dat leiden tot een ontsteking van de slokdarm. Soms zijn maagklachten een bijwerking van een medicijn zoals een bepaalde soort pijnstillers, of bijvoorbeeld een hartmiddel of een slaapmiddel. In zo'n geval kan de apotheker nagaan of er een ander middel is dat die bijwerking niet heeft. Sommige mensen hebben na het eten een vervelend vol, opgeblazen ge voel, terwijl ze toch niet te snel of te veel hebben gegeten. De oorzaak kan een 'luie maag' zijn, die te lang bezig is met het verteren van voedsel. Als de oorzaak van maagklachten te achterhalen is, dan is een maagmiddel misschien niet nodig. Mogelijke oorzaken staan op een rijtje in de rode folder van Uw apotheek: 'Maagklachten'. In de blauwe folder van Uw Apotheek: 'Brandend maagzuur en an dere maagklachten' staan veel tips om maagklachten tegen te gaan, en er staat ook in bij welke verschijnselen u beter naar de huisarts kunt stappen. (advertentie) Coosje Buskenstraat 155, Vlissingen, tel. (0118) 44 01 65 (advertentie) Gratis Groeneveld Perfect Kaart bij aankoop van een bril. metr fat iafle «ver nmUmtf1 Middelburg, Lange Delft 24. Tel. (0118) 612 083. Vlissingen, Walstraat 97. Tel. (0118) 415 I

de Faam | 2001 | | pagina 11